DTG printeri - DIY

poruka: 23
|
čitano: 10.610
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
DTG printeri za ispis na majice - DIY

Pozdrav,

 

ima li netko na forumu da zna prilagoditi Epson A3 printere u DTG printer za ispis na majice. Naravno ne besplatno :) 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 1:34 (GospodinBenx).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

Takve stvarite koštaju  10 000  - 20000 kn u A3 verziji.

 

Sistem>>Ja imam neki A3 printer i dajte mi ga prilagodite za ispis na majice ne funkcionira.

Zašto ?

Zato jer ima hrpa razloga za to.

Na primjer pogledaj si malo ovaj link

 

Prodaju se upute. Isto tako hrpa Kineza rade dtg printere na isti način. Dakle uzmu neki standardni desktop printer i  premjeste osovinu koja uvlači papir na neku metalnu ili drvenu konstrukciju od 30 40 kg.

 

A naivci i tutleki  vidjeli te priloge pa digli nogu.

A nitko ne razmišlja da je taj printer izvorno dizainiran da uvlači  250 - 300 gr/m2 papir. Ili nešto malo više od toga ukoliko izvlači papir iz role.  A ove izvedbe natovare inercionu masu od  cca 2 kg.

 

Ukoliko vam to nije jasno proučite si ponovo malo Newtonove zakone. Znači morate uložiti određenu energiju da bi pomaknuli određenu masu.  A tu energiju daje napajanje jednog stolnog uređaj koje je zamišljeno za print na papir mase od svega par grama. I to je to.

 

Što se dogodi? Jednostavno  kad se potroši mazivo na posmičnom sistemu ili malo zahladi.  PAPA  draiveri na matričnoj.  I morate mijenjati cijelu matričnu ili kupiti novi A3 printer od  6 - 10 000 kn. Da bi vam ponovo riknula matrična. Jer je sve to skupa dizajnirano da rikne. I kome bi onda pili krv na slamku? Po sistemu >> Doneo sam vam novi ispravan printer i platili smo vam  cca  10 000 kn i to ne radi. Riknula metrična. Vratie mi moje novce i hoču natrag nov isti takav ispravan printer. Inače ću vas prijaviti itd.. Zato i Vi ovdje tražite jednog takvog naivca.

 

Zato priča >>Ja imam A3 ajde da mi  ga netko preradi u  A3 DTG ne drži vodu.  Ili drži po onom poznatom vodo instalaterskom sistemu.  Odnosno time se bave slični majstori.  Ukoliko želiš jedan isti takav Home made A3  možeš ga dobiti gratis.  Težak 30 kg i samo mi smeta. Iz gore opisanog problema ne želimo ga ni taknuti. Ostavila ga stranka a platila ga je 15 000 kn.

 

Dok sa druge strane pogledaj si ovaj drugi proizvod A3 is to je  Made in Croatia

Pogledaj si ovaj sistem za uvlačenje.  I potraži takav sistem na WWW. Tako nešto ne postoji.

 

Zašto?

 

Zato je su sve takve DIY radili tutleki koji nitko nije naučio ili su spavali  na ušima ili su se bavili drugim stvarima kad su ih učili Newtonove zakone.

U čemu je štos?

 

Ukoliko znate onu priču o Newtonu i jabuci onda znate da nešto što ne košta a treba iskoristiti je gravitacije.

A OVAJ DTG MADE IN CROATIA NE KORISTI ELEKTRONIKU I NAPAJANJE NEKOG DESKTOP PRINTERA ZA UVLAČENJE LADICE >>> VEĆ ZA KOČENJE <<<

 

I to je to.

To je tako kad sve koke idu na jedni stranu i lupaju glavom o jedan te isti zid.

 

Ali nažalost cijela stvar je provjerena samo na oderđenom desk top printeru.  I uredno radi.

Zato još jednom ova gore priča

>>Ja imam A3 printer Ajde da mi ga preradite na DTG ne drži vodu. A o drugims stvarima kao što su kompatibilne tinte i time povezani problemi da ne govorimao.

 

DTG na kutijice

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 16:05 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

Ako sam te ja nešto skužio, bome nisam  Tolko konfuzno napisano da mi je iskreno bilo problem čitati. 

 

I ne znam što bi ovo trebalo značiti?

"Doneo sam vam novi ispravan printer i platili smo vam  cca  10 000 kn i to ne radi. Riknula metrična. Vratie mi moje novce i hoču natrag nov isti takav ispravan printer. Inače ću vas prijaviti itd.. Zato i Vi ovdje tražite jednog takvog naivca."

 

 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
16 godina
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
GospodinBenx kaže...

Ako sam te ja nešto skužio, bome nisam  Tolko konfuzno napisano da mi je iskreno bilo problem čitati. 

 

I ne znam što bi ovo trebalo značiti?

"Doneo sam vam novi ispravan printer i platili smo vam  cca  10 000 kn i to ne radi. Riknula metrična. Vratie mi moje novce i hoču natrag nov isti takav ispravan printer. Inače ću vas prijaviti itd.. Zato i Vi ovdje tražite jednog takvog naivca."

 

 

To ti je marketing novog doba  

 

Tip prodaje printere rabljene i onda dijeli 'pamet' po forumu tu već godinama i reklamira se... Ali ne smije se na očit način reklamirati pa onda piše ovakve zbunjujuće postove ljudima. U svakom slučaju, ako i ima nešto pametno za reći ili prodati, nije baš sposoban to iskomunicirati. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

Znači da znamo jednog isto takvog korisnika što nije želio slušati. Isto kao što ni vi ne želute slušati. Pa je platio za DIY  DTG 15 000 kn Naravno prije toga izvođač odigrao ples na kiši.

 

I onda  nakon 6 mjeseci nam  preko posrednika poslao taj dtg od 15 000 kn na poravak jer od srama i neugodnjaka nije ga mogo osobno donjeti  na popravak. Ili dobio nogu od izvornog izvođača je dva puta se ne pleše za istu tarifu. Te se sad sjetio što mu je bilo rečeno i te dobro zna tko se kuži u te stvari.  Znači briga moja pređi na drugoga.

 

Ali tu nema pomoći ukoliko ne želiš slušati gore opisanu priču. A nisi ni luk jeo ni luk mirisao

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 21:25 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

Ja opet ne razumijem što je "pjesnik" htio reći  Ako mi netko može objasniti što ovo znači, zašto moramo biti "Rain man" i jesu li u to uključeni i kišobrani bio bi mu zahvalan 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
lllnuclearlll kaže...
GospodinBenx kaže...

Ako sam te ja nešto skužio, bome nisam  Tolko konfuzno napisano da mi je iskreno bilo problem čitati. 

 

I ne znam što bi ovo trebalo značiti?

"Doneo sam vam novi ispravan printer i platili smo vam  cca  10 000 kn i to ne radi. Riknula metrična. Vratie mi moje novce i hoču natrag nov isti takav ispravan printer. Inače ću vas prijaviti itd.. Zato i Vi ovdje tražite jednog takvog naivca."

 

 

To ti je marketing novog doba  

 

Tip prodaje printere rabljene i onda dijeli 'pamet' po forumu tu već godinama i reklamira se... Ali ne smije se na očit način reklamirati pa onda piše ovakve zbunjujuće postove ljudima. U svakom slučaju, ako i ima nešto pametno za reći ili prodati, nije baš sposoban to iskomunicirati. 

 

Ali stvarno iskreno bilo mi je bolno za čitati. Mislio sam da nešto nije u redu samnom jer si nisam uspio "prevesti" u glavi što mi želi poručiti :D 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
Odnosno ukoliko vam ništa od onog gore nije jasno onda poslušajte jedan skroman savjet i klonite se DTG tehnologije za tisak na majice

Daleko vam je pametnije i isplatljivije savladati neku transfer tehnologiju.

Ili za početak uzeti neki A4 dtg za 50% jeftinije. Poloviti sve konce pa tek onda rszmišljati o A3 verziji.

Ali opet i tu je transfer u prednosti.
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
InkJet Artist kaže...
Odnosno ukoliko vam ništa od onog gore nije jasno onda poslušajte jedan skroman savjet i klonite se DTG tehnologije za tisak na majice

Daleko vam je pametnije i isplatljivije savladati neku transfer tehnologiju.

Ili za početak uzeti neki A4 dtg za 50% jeftinije. Poloviti sve konce pa tek onda rszmišljati o A3 verziji.

Ali opet i tu je transfer u prednosti.

 

Pitao sam za DTG s razlogom jer transfer tehnologija ne zadovoljava ono za što nam treba. Isto tako A4 format nema smisla jer je vrlo vrlo ograničavajuć dimenzijama.

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
Zašto transfer ne bi zadovoljavao?

Očito nemate pojma o DTG tehnologiji na tekstilu
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
InkJet Artist kaže...
Zašto transfer ne bi zadovoljavao?

Očito nemate pojma o DTG tehnologiji na tekstilu

 Zato što recimo klijent ne želi imati transfer na majici nego hoće imati print na tkanini. Jel to dovoljno dobar razlog?

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

E vidite da nemate pojma o tim stavarima.
Od kud klijent može znati što je print a što je transfer.

U principu ono što ste vidjeli je DTG print sa DTG tintama. A te tinte su takvog sastava da ukoliko nemate iskustva sa DTG tintama onda vas čeka neugono iznenađenje kad počnu problemi sa začepljenim mlaznicama. To vam sigurno neće netko pokazati na nekom Youtoob filmiću.

Ili jedan drugi problem. Netko vam preradi printer na DTG . Printer ima 4 ili 6 kazeta sa tintom. I vi nejednoliko trošite te kazete. I sada jedna kazeta u sred štampe javi INK OUT. I što se dogodi. Jednostavno printer vam izbaci van nedovršenu majicu. I možete je slobodno baciti. Stavute novu kazetu a ono opet na 50% javi da vam je neka druga kazeta prazna. I tako 6 pute za redom sredite 6 majici dok kažeš keks.

Dakle jeli vam je onaj što vam je oprao mozak ili  odigrao ples na kiši govorio o takvim stavima. Naravno takve stvari se doznaju tek kad vam više vaši novci nisu u novčaniku.

Onda možete uzeti čekić i lupati se po glavi što niste slušali kad vam se je govorilo iz pozicije iskustva

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 22:01 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
InkJet Artist kaže...

E vidite da nemate pojma o tim stavarima.
Od kud klijent može znati što je print a što je transfer.

 

Možda zato što klijent nije retardiran pa vidi razliku između printa i transfera? Ili se to kao ne kuži?


U principu ono što ste vidjeli je DTG print sa DTG tintama. A te tinte su takvog sastava da ukoliko nemate iskustva sa DTG tintama onda vas čeka neugono iznenađenje kad počnu problemi sa začepljenim mlaznicama. To vam sigurno neće netko pokazati na nekom Youtoob filmiću.

 

Problem sa mlaznicama može najviše biti što se tiče bijele boje. Uz kvalitetno održavanje zamjena glave je u racionalnim intervalima.

Ili jedan drugi problem. Netko vam preradi printer na DTG . Printer ima 4 ili 6 kazeta sa tintom. I vi nejednoliko trošite te kazete. I sada jedna kazeta u sred štampe javi INK OUT. I što se dogodi. Jednostavno printer vam izbaci van nedovršenu majicu. I možete je slobodno baciti. Stavute novu kazetu a ono opet na 50% javi da vam je neka druga kazetea prazna. I tako 6 pute za redom sredite 6 majici dok kažeš keks.

 

Kazete sa tintom? Tko normalan bi za produkcijski printer koristio išta osim CIS-ova?

Dakle jeli vam je onaj što vam je oprao mozak ili  odigrao ples na kiši govorio o takvim stavima. Naravno takve s tvari se doznaju tek kad vam više vaši novci nisu u nvočaniku.

Onda možete uzeti čekić i lupati se po glavi što niste slušali kad vam se je govorilo iz pozicije iskustva

 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
E dragi moj ne kužite se vi u te stvari

Mislim da znam sa kime imamo čast komunicirati.

I isti se mentalni kapacitet samo potvrđuje od prilike do prilike bez obzira što mijenajte avatar. I prepoznatljiv je kao otisak prsta.

Vidimo da se čujemo tek kad vam vaši novci ne budu više bili u novčaniku.
A tada će biti jako jako kasno

Na primjer očito ne znate i ne razumijete da malo prije opisnao ponašanje je upisano u FIRMWERU printera i nema veze sa CISS om



8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
Inače kad već govorimo o DTG printerima nagradno pitanje glasi;

Jeli ovo DTG print ili transfer

Aje da čujemo nekoga drugoga što misli što je ovo dolje
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
InkJet Artist kaže...
E dragi moj ne kužite se vi u te stvari

Mislim da znam sa kime imamo čast komunicirati.

I isti se mentalni kapacitet samo potvrđuje od prilike do prilike bez obzira što mijenajte avatar. I prepoznatljiv je kao otisak prsta.

Vidimo da se čujemo tek kad vam vaši novci ne budu više bili u novčaniku.
A tada će biti jako jako kasno

Na primjer očito ne znate i ne razumijete da malo prije opisnao ponašanje je upisano u FIRMWERU printera i nema veze sa CISS om



 Ne znam ni tko si ni što si, niti što radiš u životu ali iz komunikacije mogu skužiti da imaš neki oblik frustracije pa bih molio ako nemaš neku pametnu za reći s obzirom na moj upit nemoj spamati objavu. Tvoje mišljenje je totalno nebitno i nema zaista potrebe za objašnjavanjem. Moj novac je u igri, ja plaćam printer i preradu tako da se nemoj uzbuđivati bez veze. Ukoliko netko ima tko može odraditi prilagodbu u DTG neka se javi i to je to.

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
6 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
InkJet Artist kaže...
Inače kad već govorimo o DTG printerima nagradno pitanje glasi;

Jeli ovo DTG print ili transfer

Aje da čujemo nekoga drugoga što misli što je ovo dolje

 koga boli uho što je to? ne razumijem što ti imaš neki fetiš na davanje savjeta gdje te nitko ništa ne pita ili se tek tolko voliš praviti pametan?

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

Mnogo ti to dragi moj ne razumiješ

Evo još jedan DTG primjer

Ukoliko recimo karikirano govorimo za neki crno bijeli otisak ti treba 1 ml crn tinte. Znači taj podatak je sastavni dio opisa potrošnje crne tinte u firmveru. Onda s obzirom na fizičke zakone za isti taj bijeli otisak na crnoj podlozi nužno je najeti ne 1 ml nego 8 - 16 ml da bi se dobio jednak crno bijeli kontrast.

A u firmveru printera koji ti nosiš na DTG pregradnju piše da je kapacitet crne kazete max 10 ml. I sada netko lucidan neka spoji 1 + 1 + ono rečeno od malo prije.

Dok ukoliko imao transfer sistem radimo sa dva printera. Znači tandem Ne treba nam neki >PIRTSKI ili licenciran RIP od USD 500 -800 i kad rikne glava zbog bijele tinte ne u 2 kanala već u 3 kanal rikne samo jedan glava. A ona druga je pošteđena.

Ili uopće ne moramo koristiti bijelu tintu već možemo raditi masku sa crnom tintom. A bijelu pozadinu daje plastosil za sitotisak a kolor otisak daje ista ona DTG tinta za DTG print.
I transfer radimo na mokro na mokro.
Cijena ?
Max 1000 + 1000 kn + PDV
Samo to je science fiction za naše vodoinstalatere.

 

Što je ovo DTG

Sitotisak

ili transfer

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 7:52 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
GospodinBenx kaže...
InkJet Artist kaže...
Inače kad već govorimo o DTG printerima nagradno pitanje glasi;

Jeli ovo DTG print ili transfer

Aje da čujemo nekoga drugoga što misli što je ovo dolje

 koga boli uho što je to? ne razumijem što ti imaš neki fetiš na davanje savjeta gdje te nitko ništa ne pita ili se tek tolko voliš praviti pametan?

 Ja ti mogu samo reći da tom potencionalnom preradom ćeš pop...sit lovu dok si rekao keks, a rezultat će biti katastrofalan i drugi dan ćeš ga bacit u smeće.

 

Korisnije bi bilo bacit lovu niz bunar nego uložit u takvu vrstu prerade.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY
Ima nešto u tome
Ali ima jedna druga stvar.
Određeni HP printeri ne funkcioniraju na gore opisani način. Znači printer se ne zaustvalja ukoliko fimver kaže da je kazeta prazna. Odnosno u opće ne vodi o tome brigu.
U tom slučaju jedna takva kazeta se jednostvno može preventivno zamijeniti sa drugom 100% punom. A ova postojeća napuniti do 100%
Nažalost takve HP kazete ne funkcioniraju sa DTG tintom za piezo platformu. Automatski se DTG tinta polimerizira u termo glavi.

Ali na naše zadovoljstvo funkcioniraju savršeno sa reaktivnom tintom za tekstil. Jednostavno radi bez greške protok tinte i pokrivanje odlično. Nema pregrijavanja začepljivanaj mlaznica. A glave zajedno sa sprenikom su prava bagetela spram Piezo glave za DTG tisak.

I sad postavlja se pitanje u čemu je razlika između standardne DTG tinte za DTG uređaje i piezo glave, spram ove rektivne za termo glave.

Bitna razlika je u tome što DTG tinta ima polimer i čestice pigmenta. Otisak ostaje na površini i podložan je struganju i pucanju Čestice pigmenta daju obojenje i imaju tendenciju sedimentiranja pri dužem stajanju. A polimer nije A + B sistem. Već je samo A sitem gdje je B komponenta O2 iz zraka. Znači polimer reagira se kisikom u zraku. I sad ukoliko takva tinta malu duže stoji na mlaznicam, A+ O2 polimeriziraju. Ukoliko u CISS uđe zrak A + O2 polimeriziraju. Zato sve profesinalne instalacije sa ovom DTG tintom za spremnik tinte koriste vrečicu. A vodoinstalateri koji pojma nemaju kako ova DTG tinta funkcionira koriste standardne CISS sisteme za Dye tintu. Ukoliko ne vjerujete. Pogledajte malo bolje te aplikacije. Znači na takvom otvorenom CISS DTG A tinta reagira površinski ili na stjekama CISS sistema i taloži se. I naravno to završi u glavi. I PAPA glava.

Dok rektivna tinta nema polimera i nema pigmenta. Otisak je PHOTO kvalitete Nema polimerizacije i nema sedimentacije. I zato je onaj crni A3 idealan odabir. Ali to je jedna nova priča.
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri za ispis na majice - DIY

Ukoliko nekoga zanima evo kako izgleda profesionalan OXIGEN FREE CISS sistem + DTG tinta za desktop printere

 

Odnosno za profesionalne LF uređaje

 

5 godina
neaktivan
offline
DTG printeri - DIY

Imam Epson Stylus 3880.

Tražim trgovinu u Europi gdje se mogu kupiti material-set za DTG printer.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DTG printeri - DIY

Potraži na Njuškalu

Imaš razne Ciss sisteme.  Jedan kanal sa ARC chipovima te dođe 100 kn + PDV. Isto tako i tinta je cac 100 ml = 100 -200 kn. Ne prporuča se DTG tinta za duže stajanje jer ta tinta  polimerizira na zraku. Dok UV tinta se ne s uši na zraku već potimerizira uz UV zračenje a A+B tinta polimerizira uz IC zračenje.

 

Pored toga treba ti i RIP program koji provjerno radi baš na tom printeru . Samo to je malo skuplja igračka oko  USD 500 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice