Preporuka slušalica izdvojena tema

poruka: 193
|
čitano: 57.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

Pozdrav, evo imam dilemu između par slušalica pa me zanima koje su bolje za tu cijenu. Naime kupujem preko eBaya ili Amazona (Na amazonu znaju bit odlične akcije, a eBay je eBay.. :) ) jer su kod nas preskupe. Pošto sam dosad imao samo gaming headsetove, sad je vrijeme za prelazak na malo kvalitetnije slušalice. Pod tim mislim na audiofilske ali specifično me zanimaju one koje ne trebaju bolju zvučnu iako ću u budućnosti nabavit neki amp/dac tipa FiiO E7. 

 

Eh sad, prošao sam kroz puno reviewa i komentara pa sam suzio izbor na sljedeće:

 

AKG K518 LE - Dobar bass, odličan izgled ali su neudobne prema recenzijama

SOL Republic Tracks - Također dobar bass, relativno nepoznate bez previše recenzija ali ih se svrstava u odlične slušalice za moj tip muzike (Dubstep, hip hop, dnb, rap itd.), odličan dizajn i općenito odlična kvaliteta zvuka

V-MODA Crossfade LP - Kvalitetna izrada, odličan bass, kvaliteta zvuka više manje dobra

 

Ima ih još ali ove su uglavnom na nekom sniženju na amazonu ili eBayu. E sad, znam da ima odličnih tipa ATH-M50, ATH-AD700, ATH-A700 koje su stvarno vrhunske kvalitete i zvuka ali za njih bi mi trebala neka zvučna pa mislim uzet Xonar DG.

 

Eto ako imate još kakvih prijedloga, hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka slušalica

Eh... sumnjam da je itko ovdje slušao sve te slušalice, a sve da jest, nema tvoju lubanju, uši, mozak niti glazbeni ukus.

Tako da ti preostaje vračanje na temelju stranih recenzija. Sretno! :)

 

Usput, ne bih ovaj tvoj izbor baš nazvao audiofilskim... Vidim da su sve neke šarene street urban qrac palac modeli. :)

Ove zadnje ne bih uzeo čisto zbog odvratno kičastog dizajna, s AKGom nemereš puno omanit, a i ove srednje mi se sviđaju, ali mi izostanak tehničkih podataka (prvenstveno impedancija i osjetljivost) nekak ne ulijeva povjerenje.

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

Ma ni ne mislim konkretno na neke audiofilske ali su poboljšanje spram ovih koje sad imam. Po recenzijama sve su tu negdje, ima par razlika, ali više bi ih volio čut al to nažalost ne mogu jer su rijetke kod nas. Ali mislim da bi išao na SOL Tracks ili K518LE jer su sasvim oke za moje potrebe.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka slušalica

Mislim da ti je najvažnije da ti budu udobne... A to, opet, nikako ne možeš znati dok ne probaš :/

Zato sam ja odustao od naglavnih slušalica, pogotovo ak si cvikeraš, to nikako da sjedne kako treba.

In-ear FTW!!!1 Sitno, lagano, odličan zvuk, pašu u svako uho.

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

Evo pošto znam da Head-Fi ima ogroman community napisao sam post vezano uz najbolje slusalice i ispada da su ove nepobjedive u njihovom cjenovnom rangu! Cak im je kvaliteta zvuka kao i neke od 150$ - Panasonic HTF600-S. Prema misljenju svih koji su ih imali priliku koristit i usporedit sa znatno skupljim modelima ove slusalice su "besplatne". Jer za tu cijenu od 44$ natjecu se sa puno skupljim slusalicama. Tako da cu uzet te i Xonar DG da unaprijedim zvuk :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka slušalica

Pročito sam u zadnje vrijeme hrpetine recenzija i svega po internetu, čak i uzeo jedne slušalice pa ih vratio jer nisam bio zadovoljan... Uglavnom, bottom line je da se ne isplati uzimat ispod 500 kn slušalice jer se štedi ili na materijalima pa su tijesne, škripave, znoje ili u lošijoj verziji na zvuku pa je smeće. Naravno ima par izuzetaka (tako kaže net), koje opet nisu prava stvar.  

 

Da ne bude da samo serem, naišo sam na nekoliko mjesta da su K518 pohvaljene kada ih se upari sa zvučnom karticom za slušalice, da tek onda oslobode svoj pravi kapacitet i da se može reći da su odlične. Naravno, sve ovo što sam napisao gore ovisi o tvojem poimanju dobrog zvuka i koliko si spreman platiti. Kako god, sretno s odabirom i javi ako naručiš nešto :) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

Naručio sam AKG K518LE nakon šta sam ih isprobao kod frenda (on ima DJ verziju al to je ustvari isto s*anje samo šta je njemu kabel malo duži) i oduševljen sam. Nisu toliko neudobne koliko ostali govore da jesu, inače nemam veliku ili široku glavu pa je možda i to razlog, a kvaliteta zvuka je savršena i po meni je čudo šta se ove mogu nabavit za ispod 70$ (Zvuk je bolji od nekih slušalice koje su oko 150$, naročito bass.)

 

Al stvar je šta sam ih slušao preko onboard audia od matične, sa Xonar DG zvuk bi trebao bit još bolji a usto ta zvučna ima headphone amp..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica

uzeo si dobre sluške, imao sam ih prilike slušati i čist fino se čuju :), uživaj!

13 godina
offline
Preporuka slušalica

Pogledaj šta Beats By Dre nudi...

I think the president is smoking weed, Bumpin' his beat, Makin' a livin' out of my misery...
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

beats by dre, previše para za ne baš toliko savršen zvuk koji kao reklamiraju...

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Preporuka slušalica

Ma to, AKG, nismo deca! :)

s.f. - s.n.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica
Top Bugovac kaže...

Pogledaj šta Beats By Dre nudi...

 

Ma daj , to su slušalice za uši razvalit.Masni basevi i visoki da ti glava eksplodira od muke , od linearnosti slabo i tako nadalje.AKG je višestruko bolji izbor.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
offline
Preporuka slušalica

Kako da pogleda šta nudi beats by dre kad su barem duplo skuplje od ostalih koje je nabrojao? Obožavam takve....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka slušalica
SebaOS kaže...

Kako da pogleda šta nudi beats by dre kad su barem duplo skuplje od ostalih koje je nabrojao? Obožavam takve....

Ja sam samo predložio.. Šta odmah napadaš?

Čuo sam da ih reklamiraju i rekao sam da ih POGLEDA, znači da se raspita..

I think the president is smoking weed, Bumpin' his beat, Makin' a livin' out of my misery...
16 godina
offline
Preporuka slušalica

nevermind...

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2012 15:59 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

Evo samo da zahvalim svima na savjetima, nabavio sam best buy slusalice (po preporuci audiofila sa Head-Fi foruma) Panasonic RP-HTF600 i Asus Xonar DG za 500kn i za te pare tesko da sam mogao nac nesto bolje. Koristene su oko 70-ak sati tako da vjerujem da je burn-in faza prosla, mozda jos malo treba, a zvuk je fenomenalan! Bass je cvrst, osjetan i cist ali ne prejak da bi zasjenio srednje i visoke tonove. Srednji tonovi su stvarno fenomenalni a visoki su cisti i precizni. Doslovno cujem neke sitnice koje prije nisam mogao cut. Eto jos jednom hvala na savjetima ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka slušalica

Kul. Ugodno slušanje :)

(sad će te tek počet živcirat loše snimljena/producirana/ripana/zakodirana glazba, he he he)

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica
ninotocka kaže...

Kul. Ugodno slušanje :)

(sad će te tek počet živcirat loše snimljena/producirana/ripana/zakodirana glazba, he he he)

 

A tek kad skužiš da ti neka pjesma ne zvuči kako ti oćeš pa želiš nešto bolje....gdje sam to već doživio(doživljavam 3 godine :D).

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

da li bi mi netko mogao predloziti slusalice do 600 kn. ono, volim dobar bass i da je zvuk dobro izoliran od okoline. zasad su mi ove nekak ok, ali me zanima da li trziste trenutno raspolaze necim boljim za tu cijenu :) hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka slušalica

po mnogima best-buy u tom rangu... Priznajem, baš i ne paše u tvoje želje, ali ako možeš negdje poslušat, pa onda vidi jel ti odgovara :) 

 

http://www.ekran-avc.hr/p2099/grado-sr-60i/product_info.html

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica
SebaOS kaže...

po mnogima best-buy u tom rangu... Priznajem, baš i ne paše u tvoje želje, ali ako možeš negdje poslušat, pa onda vidi jel ti odgovara :) 

 

http://www.ekran-avc.hr/p2099/grado-sr-60i/product_info.html

cine se ok, jako ih hvale na webu. al ono, uz samu kvalitetu zvuka ide i propustanje zvuka van, a meni bi pasalo da imaju neki noise canceling, tj. da me ne cuje pola tramvaja :)

14 godina
offline
Preporuka slušalica

jasno, zato sam i rekao da ne odgovara previše tvojim zahtjevima :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

Evo jedna AKG k518 , dosta dobre slušalice ako želiš closed tip , imaju dosta dobar bas i udobne , praktički sve što tražiš.

 

http://ronis.hr/akg/639/slusalice-akg-k-518-dj/K518DJ/

 

550 kn

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka slušalica

jel moze preporuka zatvorenih slusalica do nekih 300 kn ove mi se ne cine lose tj. vidio sam na dosta mjesta da hvale AKG pa sam ih zato stavio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica
Ove koje si naveo u linku prvi put vidim tako da ne mogu ništa reći o njima ali ti mogu reći za model K 404 koji je dosta dobar za cijenu od 270 kn koliko dođe.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica
posto pratim vas pa bih ti preporucio neki razer ako nades na ebayu oko 200-1.500 kn to su ti najbolji i oko 400-1200w
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica
ups sory isto i logitech nisu losi
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka slušalica

evo ljudi da ne otvaram novu temu.slusalice do 200 kn u linksa.medusa nx ili gamecom 307

HVala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka slušalica
The Lyrical Miracle 24 kaže...

evo ljudi da ne otvaram novu temu.slusalice do 200 kn u linksa.medusa nx ili gamecom 307

HVala unaprijed

Game com 307 po meni.

So say We All
16 godina
offline
Re: Preporuka slušalica
The Lyrical Miracle 24 kaže...

evo ljudi da ne otvaram novu temu.slusalice do 200 kn u linksa.medusa nx ili gamecom 307

HVala unaprijed

Medusa NX po mom.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice