Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 781.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

S obzirom da vidim da ima dosta ljudi koji su imali ista pitanja kao i ja, a glede kupovine adekvatnog multifunkcijskog printera, dajem vam svoja iskustva.

 

Tražio sam printer za svoju malu firmu, a koji zadovoljava slijedeće kriterije:

- Printanje stotinjak stranica tjedno. Često i manje, sa dužim prekidima

- Jeftina printanja c/b i u boji

- Mogućnost obostranog pritanja i skeniranja (ADF)

- garancija minimalno 3 godine

- u slučaju povećanja potreba za pritanjem/skeniranjem, da isti printer može zadovoljiti te potrebe (da ne moram kupovati novi)

 

Kao dodatne opcije:

- sve opcije povezivanja - USB/LAN/Wi-fi

- opcija FAX-a

 

Ukratko, kupio sam Epson L6190 sa produljenom garancijom od 5 godina (LINK), a tu su i službene specifikacije LINK

 

ISKUSTVO I ZAKLJUČCI (nakon 4 mjeseca korištenja):

- Tinte imaju ogroman kapacitet, a nakon mnogo printanja, razina tinte jako sporo opada. Printer dolazi sa po dvije tinte za sve 4 boje (crna/cyan/žuta/magenta) koje imaju kapacitet od 7500/6000/6000/6000 stranica. Znači, sa ovakvom potrošnjom ima dovoljno boje za par godina. Zamjenska tinta ne postoji, ali za tim apsolutno nema potrebe s obzirom na cijenu originalne tinte. Čak ako i postoji zamjenska tinta, ne bih ju uzimao jer se originalna potpuno isplati.

- Ukoliko se dogodi da u periodu od par dana nema printanja, onda isprintam nešto stranica tek toliko "da tinta poteče". Makar, za sada ne vidim opadanje kvalitete nakon perioda nekorištenja. Također, čitao sam da tinta u sebi ima anti-koagulante koji sprečavaju zgrušnjavanje tinte.

- Žao mi je što nisam prije kupio ovaj printer jer bi mi uštedio dosta vremena i novaca u odnosu na troškove kopiraonica.

- Prvo sam mislio uzeti laserski printer, ali na kraju mi nije žao što sam uzeo ovaj.

- Preporučam svima koji imaju potrebe pritanja/skeniranja od nekoliko stotina stranica tjedno/mjesečno.

- Ako nemate potrebe za ADF skenerom, mislim da se potpuno isplate jeftinije opcije Epson printera koji imaju EcoTank, a koje koštaju do duplo manje od ovog multipraktika

 

MINUSI:

- nema opciju automatskog obostranog skeniranja

- nema preciznost uzimanja papira kod skeniranja kao napredniji uredski skeneri, ali to je za očekivat za ovu cijenu

 

You win, you earn. You lose, you learn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 14:11 (Furyan).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Može pomoč? U planu mi je kupiti epson l3110, za "kućne" potrebe. Kako se ponaša na foto papiru, i dal ga uopće prihvaća? Ima koja druga preporuka za te novce? Fotografije nisu prioritet, ali ako se mogu solidno isprintati nije na odmet.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer - preporuke

Imam c/b HP Laser Jet P1005 i radi bez greške već desetak godina. Sad bi mi trebao jedan sličan njemu, ali da prži u boji.

 

Malo sam zahrđao sa znanjem o printerima, pa bi molio upućenije :

 

Kakvo je stanje sa laserski printerima u boji za po doma u zadnje vrijeme? Jel još uvijek moram kupovati novi printer kad mi se potroše sve boje? Ima neka best buy peri deri škatuljica?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebam laserski.printer crno bijeli za povremeno printanje, 30 stranica mjesečno. Neki povoljni koji može koristiti zamjenske tinte. Može neka preporuka, može i njuškalo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
davor333 kaže...
Može pomoč? U planu mi je kupiti epson l3110, za "kućne" potrebe. Kako se ponaša na foto papiru, i dal ga uopće prihvaća? Ima koja druga preporuka za te novce? Fotografije nisu prioritet, ali ako se mogu solidno isprintati nije na odmet.

 piše u specifikacijama da bi ga trebao prihvaćati:

 

Standard Paper Input Capacity: Up to 100 sheets-A4 / Letter Plain paper (80 g/m2)
Up to 20 sheets-Premium Glossy Photo Paper 10 sheets-Envelope, 30 sheets-Postcard

5 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Zanima me koji biste mi printer preporucili do 300 kn, skener nije nuzan, a da je boja jeftina?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Nema takve stvari... 300kn je pocetna cijena printera za jednokratnu upotrebu kojima boja kosta kao i oni sami... a ides li na zamjenske, onda samo poziv najblizem refil centru ili ducanu pa vidis koji printer ima najjeftiniju zamjensku... pretpostavljam neki canon...

ako hoces jeftino rjesenje, onda canon g3411 s tankovima boje velicine baby boce jane koji kostaju 65kn i traju i traju... samo jedna caka - takav je 1300kn...
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
bing01 kaže...

Trebam laserski.printer crno bijeli za povremeno printanje, 30 stranica mjesečno. Neki povoljni koji može koristiti zamjenske tinte. Može neka preporuka, može i njuškalo.

 

Cijena je oko 400Kn, a zamjenski toner dođe oko 140 i traje cca 1500 stranica. Orginal toner je uobičajeno skuplji od samog uređaja.

 

https://www.nabava.net/pisaci/xerox-phaser-3020bi-pisac-cijena-laser-c-b-a4-wi-fi-6860081

https://www.nabava.net/toneri/xerox-zamjenski-toner-obnova-106r02773-cijena-crna-black-7757381

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

molim vas pomoć kod odabira novog printera jer sam totalna truba i izgubila sam se u šumi modela i pozitivnih odnosno negativnih recenzija ;) Imam Epson Stylus SX400 print-scan-copy i bila sam jako zadovoljna ,radio je baš puno godina.ca7-10 bez greške.Kupovala sam zamjenske boje za Epsone (TO71X) po ca 120 kn za 5pack.Koji printer bi bio sličan tj. dobra zamjena navedenom modelu? Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trenutno sam u fazi nabavke multipraktika s ciss sistemom, cijena početnih modela je oko 1000kn

Neda mi se vise zahebavati s zamjenskim tintama, resetiranjima i sl(ko zadnjih 10+ godina  ), ovi novi s ciss-om imaju dost povoljne originalne tinte, natoči i vozi, tak da...

 

Za oko su mi zapela 2 modela

 

Prvi je HP 415/419, oko 1000kn
https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-hp-ink-tank-419-z6z97a-printer-scanner-copy-4800dpi-inkjet-usb-wifi-100730403?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Drugi je neki od Canon G serije, 2xxx ili 3xxx serija, npr g3411, oko 1300kn

https://www.centro.hr/canon-pixma-g3411-crna-titna-gratis.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

HP mi se oduvijek činil najbolji kaj se tiče kvalitete ispisa, samo kaj je imal preskupe tinte, Canon nekak bestbuy, + veliki izbor zamjenskih tinti.

Epson L serija nije niti blizu kaj se tiče kvalitete ispisa(i izrade, škripava neka plastika ), bar kaj se tiče L100 modela(jest da nije multi, al je najvjerojatnije ista glava nutra ko na entry level multi modelima), na low i medium kvaliteti to izgleda ko da je iglični pisač pisal, tek na high izgleda kolko/tolko ok, samo kaj je onda brzina ispisa na low

Tak da nisam niti gledal Epsona, ali ako imate koga za preporučiti u tom $ rangu a da je kvaliteta ispisa ok, slobodno napišite :)

 

Cijena tinte za obadva je skoro pa ista, HP je jeftiniji oko 300kn, neznam kakva je razlika u kvaliteti ispisa...

 

Molim preporuke/iskustva

0 HP 415/419
2 Canon G3411
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Trebam preporuku za kućni printer.
Pod obavezno da se mogu koristiti zamjenski toneri i da je svaka boja posebno te spajanje na kućnu mrežu wifiem..
Do cca 500kn..ako ima nešto u tom rangu.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Otac mi uzeo x255 Epsonov za 450-500 kn, tek poslije sam skuzio da to nije bila bas najmudrija odluka jer cim se isprazni neka od boja, ne mozes uopce printati, bez obzira sto ne koristis tu boju. Ako sam dobro shvatio.

Dok kod npr Canona mozes.

 

Kakva je fora s zamjenskim tintama? Jel se isplati to? Ili je totalni promasaj?

A s ovim tintama u rinfuzi? Da se samo doda u ovaj postojeci tank?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 16:48 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Jel ovaj Epson ok i ima li za njega zamjenskih tinti i ako ima kak ih podnosi?

Imam Canon ip3500 koji je sad otkazao poslušnost,a godinama je radio dobro sa Orink tintama. Sad malo tražim što kupiti i vidim da noviji Canoni imaju problema sa glavama za printanje ukoliko se koriste zamjenske tinte

 

Postoji i noviji model Epsona xp-255 pa me zanima ima li ikakve razlie u odnosu na xp-245 tj. može li i on koristiti zamjenske tinte?

Vidim da postoje neki trajni tankovi koji se samo pune bojom pa ako netko zna malo više i tome pls. nek napiše.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 19:15 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Pitanje za inkjekt artista...
Ako kupim Epson XP-255 koje trajne kazete kupiti i koje tinte za punjenje bi bile dobre...bilo koja ciss tinta za Epsona ili...?
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 6:02 (tintin).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Epson XP-255 kupljen.
Bio bih zahvalan da mi netko preporuči zamjenske punjive patrone sa ARC chipom (našao sam na Aliju nekakve Yotat ali ne piše da su za xp-255 nego za xp-245 iako po oznaci tinte ispada da su iste).
Koju tintu za punjenje kupiti?
Bi li bile dobre tinte koje idu za neki Epsonov cis printer ili postoji bolja opcija?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Iste su da, za x-245 i za x-255.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Koju tintu kupiti?
Ima kod nas u refill-baru univerzalna za epson po 30kn za 100ml po boji i ocp de luxe premium tinta po 60kn/100ml. Jel ta duplo skuplja i duplo bolja ili ...?
Ima kakva dobra boja od kineza na aliju ili ebayu?

Ovdje na linku ispod za punjenje cissa na xp-255 preporučuju orginal tinte 664 pa me zanima bi li one bile ok za punjenje tonera sa arc chipom (koji u biti radi ko "ručni" cis)?
Cijena te tinte je cca 45-50kn/70ml što ispada jeftinije od nekih zamjenskih tinti.
https://www.cityinkexpress.co.uk/ciss/epson/xp-255/xp-series/epson-original-ink
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 9:27 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Printer - preporuke

Ako odgovor ima negdje ranije u temi, slobodno me uputite.


Koliko je dobar ovaj printer: https://www.chipoteka.hr/artikl/141776/printer-hp-laserjet-pro-mfp-m28a-psc-w2g54a-6129273377 , za sljedece uvjete:

 

- Mora biti laserski

- Mora imati skener

- Printat ce se mozda 30ak stranica mjesecno. Nekad 100 nekad 5, a prosjek nekih 30ak vjerojatno.

- Random printanja, ne svaki dan, cak ne ni svaki tjedan

- Nikad nece bit potrebno printat u boji

- Kvaliteta mora biti da standardni dokument A4 formata ispiše oku normalne kvalitete, nista posebno

 

Ako netko ima preporuku nekog drugog cijene do 1000 kuna, otvoren sam za prijedloge : )

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
tintin kaže...
Trebam preporuku za kućni printer.
Pod obavezno da se mogu koristiti zamjenski toneri i da je svaka boja posebno te spajanje na kućnu mrežu wifiem..
Do cca 500kn..ako ima nešto u tom rangu.

 .. ovako nesto i mene zanima, ali citam da u tom rangu nema nista dobro (iako ih ima poprilicno) s stabilnom wifi vezom, uglavnom spajanje na router nocna mora i malo-malo printer nedostupan .. mozda neka preporuka korisnika takvog printera?

 

hvala!

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Ja sam na kraju kupio Epson xp-255.
Za sad sve radi ok, ali je prekratko kod mene za kakvu ozbiljniju recenziju...ima zamjenskih tinti, ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
tintin kaže...
Ja sam na kraju kupio Epson xp-255.
Za sad sve radi ok, ali je prekratko kod mene za kakvu ozbiljniju recenziju...ima zamjenskih tinti, ...

 .. ma ne treba recenzija vec da li ima kakvih poteskoca s wifi sto sam spominjao? .. jer citam na amazon da ima s tim problema kao i s prepoznavanjem zamjenskih tinti

 

hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 21:19 (fango).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Wifi za sad radi bez problema, a za zamjenskim tintama još nije bilo potrebe. Kad ih stavim napišem kako je prošlo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 23:11 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Može preporuka za tintni printer (tinta u boci) da ima duplex, do 1500 kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Harold kaže...

Može preporuka za tintni printer (tinta u boci) da ima duplex, do 1500 kn.

 ... našao sam samo od 1800 kn pa na više, epson L4160

https://www.nabava.net/search.php?q=ciss+duplex

 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
Harold kaže...

Može preporuka za tintni printer (tinta u boci) da ima duplex, do 1500 kn.

 ... našao sam samo od 1800 kn pa na više, epson L4160

https://www.nabava.net/search.php?q=ciss+duplex

 

Protegnut ću se. Thx

12 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, trebala bi mi preporuka printera za manju firmu, cca 100str mjesecno s mogućim kraćim prekidima korištenja (max tjedan dana). Budžet je 1000kn, kvaliteta da bude ok(dokumenti pretezito), kopiranje poželjno i najbitnije stavke su mi isplativost tinti/tonera i dugotrajnost printera, tj. da mi ne rikne nakon 12. mj. kad istekne garancija. Nebitno mi je da li je tinta/laser i također ne treba mi ispis u boji u slučaju lasera.

 

Što mislite o ovome? https://www.protis.hr/products/details/pisac-epson-l382-tintni-multifunkcionalni-printscancopy-usb/118630

 

 

 

A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster. -Jeremy Clarkson
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
tin_95 kaže...

Pozdrav, trebala bi mi preporuka printera za manju firmu, cca 100str mjesecno s mogućim kraćim prekidima korištenja (max tjedan dana). Budžet je 1000kn, kvaliteta da bude ok(dokumenti pretezito), kopiranje poželjno i najbitnije stavke su mi isplativost tinti/tonera i dugotrajnost printera, tj. da mi ne rikne nakon 12. mj. kad istekne garancija. Nebitno mi je da li je tinta/laser i također ne treba mi ispis u boji u slučaju lasera.

 

Što mislite o ovome? https://www.protis.hr/products/details/pisac-epson-l382-tintni-multifunkcionalni-printscancopy-usb/118630

 

 

 

 mislim da imas pravo na produljeno jamstvo, ukupno na 3 godine za taj printer:

https://www.epson.hr/promotions/extended-warranty

 

za te svrhe ce biti odlican, samo nije bas nesto sposoban za kopiranje... 15 tak stranica skenira i iskopira pa onda ide mala pauza (minutu/dvije) ... i opet tako

ja koristim sličan printer (l386), godina i pol je prošla, još uvijek sam na originalnim tintama, isprintao vise od 2000 stranica

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Jel ima jos tko kakve preporuke za printer u takvom rangu koji koristi takve tinte u bocicama?

 

Kakav vam se cini ovaj: https://www.protis.hr/products/details/canon-pixma-g2411--crna-titna-gratis/133642

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 18:51 (rebelsy).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko hočeš neto kvalitetno za ured onda je 1000 kn suviše nizak budjet. Pogledaj neki mf od 2000 - 2500 kn. Samo pazi da ti netko ne uvali istu mehaniku sa hrpom dodtaka kao što je mehanika u nekom Epsonu XP 355

 

Za profesionalne uvjet treba ti neki profesionalni MF

 

Recimo kao HP OfficeJet Pro L7580

https://store.hp.com/us/en/pdp/hp-officejet-pro-l7580-all-in-one-printer

 

Ili još bolje  Ricoh SG 3110

https://www.ricoh.com/printers/SG/3110SFNw/

 

U čemu je bitna razlika?

 

Pa u mehanici. Ovo je pro serija Uređaji su teški barem 5- 10 kg. Imaju tvornički CISS. Postoji mogučnos vanjskih dodatnih tankova. I zamjenske provjerene tinte pro kvalitete. HP ima user friendly  zamjenjive glave. A Ricoh ima glavu od cca 200 mlaznica po kanalu

Dok Epson L xxx ima istu glavu i mehaniku kao i konzumer klasa od 3- 500 kn. Odnosno 59 mlaznica po kanalu.

Dok HP i Canon imaju jednake glave kao i slični konzumer uređaji od isto tako 3- 500 kn Gdje  zamjena istih košta oko 150 kn.

 

To ne znači da su za kučnu upotrebu ovi Epson Canon ili HP loš odabir

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 8:47 (InkJet Artist).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice