Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 785.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav. Kao tehnicki losiju osobu, molio bi preporuku koji printer odabrati za kućne potrebe, cca 10-50 listova mjesečno. Crno-bijeli, da ima opciju skeniranja i kopiranja, i da su toneri jeftiniji. Hvala puno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2021 0:18 (game789).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Najjeftiniji laser za tebe je bolji nego bilo koji tintni. Imao sam tintni i svaki mi se zaštopala glava bilo skupi bilo jeftni. Kupio laser najjeftiniji i evo više od 5 godina nikakvih problema. Laserski ne trebaš printat redovito za razliko od tintnog. Tintni nemoj nesto isprintat mjesec dana i možeš ga bacit. Laser spremi ga i nemoj printat 5 godina i opet radi. Toner za laser ti je oko 150 kn za 1500 stranica. Sa novim dobiješ oko trećine ili kod nekih pola tonera.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Naprimjer ovaj za tebe. Može i neki ali pazi da nije najnoviji model jer su onda toneri skupi i nema zamjenskih. Kad se pojave jeftini zamjenski onda proizvođač promjeni novi model printera koji nije ništa bolji od starog samo skuplji toneri. Ja imam xerox ali mislim da je to sve isto i da nema razlike među njima

https://www.nabava.net/pisaci/hp-laserjet-pro-mfp-m28a-multifunkcijski-pisac-cijena-laser-c-b-a4-wi-fi-64553771


Cijena tonera
https://www.nabava.net/toneri/orink-zamjenski-toner-cf244a-cijena-crna-black-67613071
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
sudy_freak kaže...

Ne tiče se nikog posebno, ali čisto moje neko iskustvo otkako sam probao Epson i EcoTank.
Konkretan model L3160! Apsolutna preporuka i preporod u odnosu na klasične ink-cartridge printere i lihvarske brendove poput Canona i HP-a.

 

Preporuka za pogledati

 

i napose - razmisliti.

 Ovo se zna od kad postoje printeri za široke mase.. Nije Epson nikakav svetac štoviše isti je ko i ostali. Slične printere imaju i HP I Canon. Kaj se tiče kvalitete samog printera, trajnosti brzine i pouzdanosti, Canon je koplje ispred Epsona.. Naime da je Epson jeftiniji i bolji, ostale firme bi propale..

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
red_bull kaže...
sudy_freak kaže...

Ne tiče se nikog posebno, ali čisto moje neko iskustvo otkako sam probao Epson i EcoTank.
Konkretan model L3160! Apsolutna preporuka i preporod u odnosu na klasične ink-cartridge printere i lihvarske brendove poput Canona i HP-a.

 

Preporuka za pogledati

 

i napose - razmisliti.

 Ovo se zna od kad postoje printeri za široke mase.. Nije Epson nikakav svetac štoviše isti je ko i ostali. Slične printere imaju i HP I Canon. Kaj se tiče kvalitete samog printera, trajnosti brzine i pouzdanosti, Canon je koplje ispred Epsona.. Naime da je Epson jeftiniji i bolji, ostale firme bi propale..

Nisam ni rekao da je svetac u ovoj cijeloj priči.
Ali koliko se ja sjećam, Epson oduvijek nudi jeftinije inkove i nisu gušili 3rd party ponudu.

Imao sam i topove i health pointse, ali omjerom uloženog i dobivenog, definitivno sam najzadovoljniji s Epsonom.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Printer - preporuke
sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 20:54 (Moby-Split).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
sudy_freak kaže...

 pa printa jako malo i ne traži extra kvalitetu ispisa, galava se mijenja skupa s tintom, postoje zamjenske ... kad zaštopa onda ce promijenit

 

u čemu je problem?

 

ako se traži kvalitetniji ispis ili ako se ide na veće količine onda se kupuju višestruko skuplji printeri

7 godina
offline
Re: Printer - preporuke
sudy_freak kaže...

 300 kn zamjenske tinte. Kasnije će on shvatit koliko je to ''jeftin printer''

15 godina
online
Re: Printer - preporuke
Pa tako je uvijek bilo ... Jeftin printer skupa tinta... Najvažnije je koliko netko printa, kakve koristiti kupiti skupi printer ako printas jako malo ... I onda riskiraš da ti se zastopa glava?

Po meni je optimalno ići na nekakav CISS printer koji košta oko 1200 kn i kod kojeg su originalne tinte dovoljne za 2 godine printanja .. ali da li je to pametno za par stranica tjedno?
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 20:28 (BoTiA).
13 godina
offline
Printer - preporuke

Prijatelj radi u tiskari. I kod njega sam free printa šta mi je trebalo. A to je svega par puta godišnje po koji list. Sad mi je izbacija papir za ispun dodatne garancije šta mi se pecnica pokvarila i onda to opet kod njega nosit da mi skenira i posalje na mejl. Neda mi se palit auto zbog tih gluposti, a moram. Mene više zanima jel ja moram printat da se nebi šta osušilo od boje ili ne moram?

sent via S10e
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Moraš. Onaj tko ti kaže drugačije ne govori isrinu. Ne samo to nego ga ne smiješ ni isključit radi grijača u glavi printera. Jedino se laser ne mora printat redovito.
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
Moby-Split kaže...

Prijatelj radi u tiskari. I kod njega sam free printa šta mi je trebalo. A to je svega par puta godišnje po koji list. Sad mi je izbacija papir za ispun dodatne garancije šta mi se pecnica pokvarila i onda to opet kod njega nosit da mi skenira i posalje na mejl. Neda mi se palit auto zbog tih gluposti, a moram. Mene više zanima jel ja moram printat da se nebi šta osušilo od boje ili ne moram?

1. ostavi printer upaljen cijelo vrijeme

2. jednom tjedno isprintaj list papira ... ili napravi onaj "noozle check" tj, provjeru mlaznica. Ako pokaže da je potrebno očistiti glavu onda pokreneš tu proceduru

 

kod Epson printera provjeru mlaznica ili eventualno čišćenje možeš pokrenuti i preko mobitela (instalira se Epson aplikacija)... pretpostavljam da Canon ima nešto slično pa onda ne moraš paliti kompjuter za to...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 12:54 (BoTiA).
13 godina
offline
Printer - preporuke

Može preporuka printera, crno-bijeli i laserski, ne mora imati skener/kopirku, bitno mi je da boja nije preskupa.

Ono casual printanje, nekih 50 stranica mjesečno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
7 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Svijet medija ima isto

Tu je još jeftiniji ali ga nabava nije izlistala
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Printer - preporuke

Kupujem printer do cca 250€, u boji, mora imati scan, WiFi te Duplex, zapeo mi je za oko Epson L4160, sad je i na akciji za 250€, čini mi se best buy u tom cijenovnom rangu ili imate neku bolju preporuku? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Čitatelj kaže...

Canon MF643 / MF645 (razne konfiguracije, sa LAN-om, WLAN-om, FAX-om itd)

Toner 054 / 054H, zamjenski sa cipom.

 

 

HP M283 (razne konfiguracije, sa LAN-om, WLAN-om, FAX-om itd)

Toneri su 207A / 207X, imas zamjenske, samo prebacis cip sa originala na zamjenski,

pisat ce da je prazan toner al mozes dalje printati.

 

 

Oba su duplex jer printer bez duplexa je igrackica.

 

MarioVk kaže...

Pozdrav,

 

potreban je laserski printer u boji koji ima mogućnost printanja u A3 formatu, s naglaskom da su boje jeftinije ili da postoji zamjenska varijanta boja jer se dosta printa pa se gleda najisplativija varijanta.

 

Printaju se uglavnom projekti, izvješća i tehnicki nacrti pa je na tome naglasak i smatram da je u tome bolji laserski printer, osim ako su i obicni tonerski printeri dobri i u ovom slucaju. ( imamo neke starije tonerske printere i printevi su jako losi, boje na slikama odstupaju od stvarnih , linije su neravnomjerne debljine itd...)

 

Canon C3125i, crni toner za 15K stranica je sica, a kolori za 8.5K isto tako dzabe u odnosu na kucne printere koji imaj tonere za 800 stranica od 500kn.

 

Takodjer predlazem pro rijesenje Konica Minolta, konfiguracija po potrebi, sa finisherom, klamaricoma, mail-serverom itd.

 Hvala na preporuci. Na kraju smo uzeli Konica Minolta c250i, za sad smo prezadovoljni.

14 godina
offline
Printer - preporuke

Kupio Canon Pixma 2550S multifunkcionalni printer sa namjerom da punim cartrige rucno. O kakav danak neiskustvu. Tinta koju sam kupio je Octopus Pureink sa amazona. Problemi su naravno sa zacepljivanjem mlaznica i desavaju se cak i ako se par dana nesto ne otprinta. Sad jel problem u tinti ne znam... Postedio sam ga bijesa samo zato sto mi treba skener. Sada u katastrofa maloj kancelariji imam i to Canon smece i stari laserski Samsung ML-1665 koji super radi i zamjena third party tonera je oko 100 kn. Pouka - INK=zajeb. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
esko kaže...

Kupio Canon Pixma 2550S multifunkcionalni printer sa namjerom da punim cartrige rucno. O kakav danak neiskustvu. Tinta koju sam kupio je Octopus Pureink sa amazona. Problemi su naravno sa zacepljivanjem mlaznica i desavaju se cak i ako se par dana nesto ne otprinta. Sad jel problem u tinti ne znam... Postedio sam ga bijesa samo zato sto mi treba skener. Sada u katastrofa maloj kancelariji imam i to Canon smece i stari laserski Samsung ML-1665 koji super radi i zamjena third party tonera je oko 100 kn. Pouka - INK=zajeb. 

 ink nije zajeb ... ali je malo pipkav u svakom slučaju :)

da li si se raspitao u trgovinama koje se bave punjenjem glede tog printera i dopunjavanja u kućnoj radinosti?

 

 

 

14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
esko kaže...

Kupio Canon Pixma 2550S multifunkcionalni printer sa namjerom da punim cartrige rucno. O kakav danak neiskustvu. Tinta koju sam kupio je Octopus Pureink sa amazona. Problemi su naravno sa zacepljivanjem mlaznica i desavaju se cak i ako se par dana nesto ne otprinta. Sad jel problem u tinti ne znam... Postedio sam ga bijesa samo zato sto mi treba skener. Sada u katastrofa maloj kancelariji imam i to Canon smece i stari laserski Samsung ML-1665 koji super radi i zamjena third party tonera je oko 100 kn. Pouka - INK=zajeb. 

 ink nije zajeb ... ali je malo pipkav u svakom slučaju :)

da li si se raspitao u trgovinama koje se bave punjenjem glede tog printera i dopunjavanja u kućnoj radinosti?

 

 

 

Nisam se raspitivao u trgovinama. Nagledao se klipova na yt, narucio tintu i sam dopunio. Par puta izdangubio dok nisam mlaznice procepio i odlucio da se necu vise. Pipkav je preblaga rijec, vise je zajebancija i po :).

15 godina
online
Re: Printer - preporuke
esko kaže...

 

Nisam se raspitivao u trgovinama. Nagledao se klipova na yt, narucio tintu i sam dopunio. Par puta izdangubio dok nisam mlaznice procepio i odlucio da se necu vise. Pipkav je preblaga rijec, vise je zajebancija i po :).

I ja sam se davno bavio punjenjem tinti, ali u servisu koji to radi i funkcioniralo je nekako... koristio sam Canon sa 5 tinti, ispisna glava je na printeru. Na žalost, kod 2 takva printera, glava se zaštopala nakon godinu i pol dana.

Nakon toga sam kupio printer sa ugrađenim CISSom, orginalne tinte su jeftine, printer držim stalno uključen u struju i isprintam nešto jednom tjedno, bez problema već 3 i pol godine.

 

13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, 

 

trebao bih savjet za printer, prošao sam zadnjih 5-10 stranica na forumu ali većina printera koji su preporučeni u onoj kategoriji koja meni treba su nedostupni ili ih treba lovit ako se pojave negdje nekad, a ja tražim nešto što ima na zalihama u Zagrebu ili eventualno webshop ali da je što brža dostava. 


Ono što mi treba je printanje u boji, od 100-500 stranica mjesečno, multifunkcionalni, ne znam koje druge feature printer može imati ni da li mi trebaju - npr. wifi je zgodno ali ne i izrazito nužno. Budget do 3500 kn. 

 

Jedna od preporuka je bio ovaj printer: 
https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-epson-its-l6190-printer-scanner-fax-eco-tank-4800-dpi-usb-lan-wifi-100720053

 

Taj je dostupan na links webshopu tako da računam da bih ga mogao imati kod sebe drugi tjedan, ali ako ima nešto jednako dobro / bolje a da ima za kupiti ovaj vikend u ZG i okolica to bi bilo još bolje :) 

 

Bitno je samo da print u boji bude dobar jer će se koristiti za pritanje materijala za učenje pa bi htio imati neku solidnu kvalitetu ispisa jer će se ti materijali prodavati. Naravno što jeftinije za održavati to bolje... 

 

Hvala !

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 22:34 (mrkiii).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Naručiš preko web i preuzmes u trgovini isti dan. Ne trebaš čekati da pošalju ako ti se zuri. Samo klikni da preuzimas u trgovini u kojoj ga ima. Tako ja radim jer je jeftinije ako tako kupiš preko weba nego da ideš tamo kupit
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Da ali imaju samo u trgovini u Splitu...

 

edit: bio sam stavio krivi link, ovaj je u biti sad nedostupan koji sam mislio...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 22:34 (mrkiii).
12 godina
offline
Printer - preporuke

100-500 stranica je u domeni kućne upotrebe. Ovdje imaš izlist sa nabave za Eposon EcoTank. Vidi da li ti što odgovara. U okviru tvog buđeta imaš EcoTank L6290 za 2.850 kn na ekupi ili 3.100 kn u Svijetu Medija (dostupno, Dubrava). Odluči da li ti treba fax u Lxx90, adf (ladica sa sekundarnim skenerom uz obostrani ispis) u Lxx70, ili će ti Lxx60 serija biti dovoljna.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kupio ovaj L6290, čini se top. Hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice