Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.648.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

E pa to što čuješ tako sve, to ti nije do slušalica nego do glasnoće, osjetljivosti mikrofona, postavki zvuka i vjerojatno do lošeg front panela na kućištu. Da se to namjestiti. Ili nabavis jeftinu USB zvučnu s eBaya.

Iako, uvijek je pametnije spajati natrag.

Nema to veze sa glasnocom, stavio ja na 100% ili na 5% zvuk se prenosi na mikrofon, odnosno cuju ostali ljudi koji su sa mnom na tsu.

Ne cuje se jedino kada spojim na zadnju stranu racunala.

 

Da ipak gledam, sve mi je odlicno jedino to me zeza pa mozda i nije neki razlog da mjenjam za Cloud II tako da sam odlucio onda uloziti jos novca.

Moze preporuka za zvucnu karticu, moze biti i usb samo da nije sa Ebaya posto mi se neda cekati.

Moja maticna  : https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-msi-a320m-pro-vds-sam4-7a36-005r&code=93037

 

Ili da uzmem nesto ovako :

 https://www.links.hr/hr/zvucna-kartica-usb-manhattan-virtualni-7-1-3-d-putem-ac-3-vanjska-052350023?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 https://www.links.hr/hr/zvucna-kartica-usb-delock-sound-extern-7-1-s-pdif-vanjska-052300035?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidim da ljudi sa Alphom pisu da im je sa ovim super

Hvala unaprijed.

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 17:15 (el.šef).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...
191x7 kaže...

E pa to što čuješ tako sve, to ti nije do slušalica nego do glasnoće, osjetljivosti mikrofona, postavki zvuka i vjerojatno do lošeg front panela na kućištu. Da se to namjestiti. Ili nabavis jeftinu USB zvučnu s eBaya.

Iako, uvijek je pametnije spajati natrag.

Nema to veze sa glasnocom, stavio ja na 100% ili na 5% zvuk se prenosi na mikrofon, odnosno cuju ostali ljudi koji su sa mnom na tsu.

Ne cuje se jedino kada spojim na zadnju stranu racunala.

 

Da ipak gledam, sve mi je odlicno jedino to me zeza pa mozda i nije neki razlog da mjenjam za Cloud II tako da sam odlucio onda uloziti jos novca.

Moze preporuka za zvucnu karticu, moze biti i usb samo da nije sa Ebaya posto mi se neda cekati.

Moja maticna  : https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-msi-a320m-pro-vds-sam4-7a36-005r&code=93037

 

Ili da uzmem nesto ovako :

 https://www.links.hr/hr/zvucna-kartica-usb-manhattan-virtualni-7-1-3-d-putem-ac-3-vanjska-052350023?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 https://www.links.hr/hr/zvucna-kartica-usb-delock-sound-extern-7-1-s-pdif-vanjska-052300035?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidim da ljudi sa Alphom pisu da im je sa ovim super

Hvala unaprijed.

 Eo da kazem svoje iskustvo sa delock zvucnom (ova 2 koju si pikirao), platio sam je 1$ na ebayu, i nekak mi nije nesta... umjesto da mi pojaca zvukove i da mi "kvalitetniji" zvuk, ona kao da radi na nekakvih 70% glasnoce a bassa kao da nema (isto tako probao nadodat malo bass u equalizeru ali onda mi doda bass i dodatno mi smanji zvuk same pjesme ili necega slicnog)... 

9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nista ipak morat cu vratiti, jednostavno sve sto ja radim se cuje i mikrofon reagira samo kada pricam ekstremno glasno.

Razocaran sam posto sam na prvu poludio za slusalicama, stvarno su odlicne ali moje ocito imaju neku manu.

Samo da ne budem morao cekat na zamjenu u Linksu..

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Zašto ne spojiš na stražnju stranu? SImple.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

Nista ipak morat cu vratiti, jednostavno sve sto ja radim se cuje i mikrofon reagira samo kada pricam ekstremno glasno.

Razocaran sam posto sam na prvu poludio za slusalicama, stvarno su odlicne ali moje ocito imaju neku manu.

Samo da ne budem morao cekat na zamjenu u Linksu..

 Ako ti rade dobro uštekane natrag ili u mob, onda NIJE DO SLUŠALICA.

 

Jesi siguran da ti je front panel audio dobro spojen?

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nece ni sa straznje strane. Isao sam recordati na teamspeaku cuje se, na prvu mislis da se ne cuje ali svaki shot se cuje, kad sutim nekad se ne cuje nista a nekad cuje, kad kazem nesto cuje se i moj glas i igra.

Testirao sam npr Razer Kraken USB se ne cuje uopce.

Zamjenit cu za Cloud II samo da ne budem morao cekati neke provjere posto sa ovih Alpha nisam ni zastitne folije skinuo

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 21:31 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pa na koliko ga držiš pojačano? I moj cloud hvata mic zvukove kad ga pojačam...

 

Osim toga, mislim da ti ne valjaju postavke zvuka.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Pa na koliko ga držiš pojačano? I moj cloud hvata mic zvukove kad ga pojačam...

 

Osim toga, mislim da ti ne valjaju postavke zvuka.

Na slusalicama do kraja u igri 45% volume.

Smanjim ja i do kraja, ostavim youtube na jednoj crtici pa se cuje na tsu dok sa druge strane kraken odvijem do kraja pa se ne cuje nista.

Evo ponovno cu testirati u igri i na youtube a recordat cu na teamspeaku pa cemo vidjeti, probat cu spojiti na front side i back side, sliakt cu i postavke zvuka nije problem samo mi reci sta tocno treba.

Nekako nemam bas previse nade.

Barcelona - Mes que un club
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja sam uzeo MS sluške za 120kn za prvu ruku dok ne skupim za cloud ali sam se iznenadio. U csgo cujem na drugu stranu mapu,dosta su glasne sto mi je vazno i cak nekaj malo bassa ima. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...
191x7 kaže...

Pa na koliko ga držiš pojačano? I moj cloud hvata mic zvukove kad ga pojačam...

 

Osim toga, mislim da ti ne valjaju postavke zvuka.

Na slusalicama do kraja u igri 45% volume.

Smanjim ja i do kraja, ostavim youtube na jednoj crtici pa se cuje na tsu dok sa druge strane kraken odvijem do kraja pa se ne cuje nista.

Evo ponovno cu testirati u igri i na youtube a recordat cu na teamspeaku pa cemo vidjeti, probat cu spojiti na front side i back side, sliakt cu i postavke zvuka nije problem samo mi reci sta tocno treba.

Nekako nemam bas previse nade.

 

 
 
 

Ove su ti najbitnije. I smanji na sluškama na oko 80% najviše te glasnoću štelaj u igri i windowsima. 

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo malo sam detaljnije probao.

I da, postavke su mi iste kao i kod tebe.

 

Front side 3.5mm :

- Slusalice prenose zvuk na mikforon cak i kada ne pustam nikakav izvor zvuka, znaci u mirovanju cak i kada ih smanjim skroz do kraja na zici. Tek kada iskljucim zvuk u windowsu onda ne prenosi zvuk.

- http://prntscr.com/liwk1e

- http://prntscr.com/liwlma

 

Back side 3.5mm :

- Slusalice ne prenose zvuk na mikrofon kada su u mirovanju kao u gore navedenom primjeru ali mikforon radi jako slabo, moram doslovno glasno pricati i ponoviti istu rijec par puta da bi se culo da sam to rekao. Ipak, slusalice kada se pusti muzika prenose zvuk na mikrofon, isto kao i kada sam u igri prenose zvuk, svi koji su sa mnom na teamspeaku cuju sve sto i ja.

 

Mislim da je ovo dovoljan razlog da ih zamjenim, ne znam zasto bi se mucio sa proizvodom od 750kn, ocigledno je do slusalica, a ne do mog kompjutera koji radi normalno sa ostalim slusalicama, i vec u par threadova po stranim forumima vidim da ljudi govore da je stvar do slusalica.

Ne znam, sta vi mislite?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ček, jel' koristiš jedan 4-polni 3.5mm jack ili dva 3-polna (razdvojeno)?

Jako mi je čudno da bi novi headset tako zezao. Možeš li ga isprobati na drugom računalu?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Ček, jel' koristiš jedan 4-polni 3.5mm jack ili dva 3-polna (razdvojeno)?

Jako mi je čudno da bi novi headset tako zezao. Možeš li ga isprobati na drugom računalu?

Samo originalno iz paketa je koristeno : https://www.evetech.co.za/repository/ProductImages/hyperx-cloud-alpha-gaming-headset-1000px-v1-0007.jpg

Meni je jos cudnije pogotovo sada kad znam da cu morat cekat na zamjenu jedno 2 tjedna dok Links shvati da nisam ja nista pokvario vec sam tako dobio. Zalosno.

Naravno da sam probao, ista stvar. Kao sto rekoh nijedne druge slusalice ne stvaraju niti slicne probleme na mom racunalu kao Cloud Alpha.

Inace internet je pun istog problema : Cloud Alpha CrossTalk ili Cloud Alpha mic not working.

Unatoc kvalitetnom zvuku  i premium osjecaju ipak ne preporucujem ove slusalice..

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 0:08 (el.šef).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Kakve su HyperX Cloud 2? Nešto bolje za te novce?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...
191x7 kaže...

Ček, jel' koristiš jedan 4-polni 3.5mm jack ili dva 3-polna (razdvojeno)?

Jako mi je čudno da bi novi headset tako zezao. Možeš li ga isprobati na drugom računalu?

Samo originalno iz paketa je koristeno : https://www.evetech.co.za/repository/ProductImages/hyperx-cloud-alpha-gaming-headset-1000px-v1-0007.jpg

Meni je jos cudnije pogotovo sada kad znam da cu morat cekat na zamjenu jedno 2 tjedna dok Links shvati da nisam ja nista pokvario vec sam tako dobio. Zalosno.

Naravno da sam probao, ista stvar. Kao sto rekoh nijedne druge slusalice ne stvaraju niti slicne probleme na mom racunalu kao Cloud Alpha.

Inace internet je pun istog problema : Cloud Alpha CrossTalk ili Cloud Alpha mic not working.

Unatoc kvalitetnom zvuku  i premium osjecaju ipak ne preporucujem ove slusalice..

Ako si uzimao online (na neviđeno), imaš 14 dana rok u kojem ti MORAJU zamijeniti odmah bez da išta pitaju ili provjeravaju. Ako si u poslovnici, onda trebaju isprobati.

 

Gle, ja sam prvo uzeo bijelog Clouda i od početka mi je zezala lijeva slušalice (zvuk krčao pri niskim tonovima). Poslao sam natrag, dobio odmah druge, ali sam tražio klasični.

To što su ti stigle neispravne ne znači da su slušalice loše nego da im proizvodnja malo šteka ili da jednostavno nemaš sreće. Kada dođu druge primjetiti ćeš da su dobre.

 

Jednak problem bude i kad odspojiš mikrofon i kada okreneš 4-polni kabel obratno? O preporučanju pričekaj da dobiješ ispravan primjerak.

 

display name ivo kaže...
Kakve su HyperX Cloud 2? Nešto bolje za te novce?

 Odlične su u toj cijeni. Za te novce možeš dobiti bolje jedino ako ideš na odvojenu varijantu slušalica i mikrofona.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Zamjenio sam danas za Cloud II, dobio odmah nove slusalice.

 

Znaci po meni dosta bolje od Cloud Alpha (za moje potrebe), jaci zvuk i jaci bass, bolje cujem u igri, udobnije su, bolji sadrzaj kutije, kvalitetniji mikrofon.

Sa druge strane Alpha bolji dizajn, kristalno cist zvuk, osjete se svi zvukovi, od najmanjeg do najveceg.

 

Nemam apsolutno nikakvih problema sa Cloud II, sve radi perfektno, probao sam na TS ne cuje se nista. Ni dok igram, ni muzika cak i do kraja kada pustim nema CrossTalka.

Problem je bio u Cloud Alpha modelu, objavio sam problem na Redditu gdje mi je HyperX napisao privatnu poruku i priznao da neki modeli imaju manu ali ukoliko zelim mogu mi pomoci te uskociti sa zamjenskim slusalicama, eto jedna lijepa gesta od njih, naravno zahtjevali su da im posaljem svoje slusalice. Ipak isplativije mi je bilo da u Linksu zamjenim sto sam i napravio.

Tako da po mom iskustvu i svemu procitanom ja bi Cloud Alpha zaobisao, ocito je da trebate malo srece da bi naletili na model koji nema bugova.

U svakom slucaju po meni Cloud II bolji, imao sam oba dva, naravno svatko ima svoje misljenje ali eto sretno buducim kupcima svakako!

 

Sada da pitam par pitanja vezano za Cloud II :

1. Da li je bolje spojiti  USB u straznji dio kucista ili prednji

2. Da li je bolje spojiti u 3.0 ili 2.0 utor za USB

3. Da li postoje neke odredene postavke za ove slusalice jer koliko vidim ovo je Plug&Play i to obavlja posao savrseno za sad

 

 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 15:25 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

Zamjenio sam danas za Cloud II, dobio odmah nove slusalice.

 

Znaci po meni dosta bolje od Cloud Alpha (za moje potrebe), jaci zvuk i jaci bass, bolje cujem u igri, udobnije su, bolji sadrzaj kutije, kvalitetniji mikrofon.

Sa druge strane Alpha bolji dizajn, kristalno cist zvuk, osjete se svi zvukovi, od najmanjeg do najveceg.

 

Nemam apsolutno nikakvih problema sa Cloud II, sve radi perfektno, probao sam na TS ne cuje se nista. Ni dok igram, ni muzika cak i do kraja kada pustim nema CrossTalka.

Problem je bio u Cloud Alpha modelu, objavio sam problem na Redditu gdje mi je HyperX napisao privatnu poruku i priznao da neki modeli imaju manu ali ukoliko zelim mogu mi pomoci te uskociti sa zamjenskim slusalicama, eto jedna lijepa gesta od njih, naravno zahtjevali su da im posaljem svoje slusalice. Ipak isplativije mi je bilo da u Linksu zamjenim sto sam i napravio.

Tako da po mom iskustvu i svemu procitanom ja bi Cloud Alpha zaobisao, ocito je da trebate malo srece da bi naletili na model koji nema bugova.

U svakom slucaju po meni Cloud II bolji, imao sam oba dva, naravno svatko ima svoje misljenje ali eto sretno buducim kupcima svakako!

 

Sada da pitam par pitanja vezano za Cloud II :

1. Da li je bolje spojiti  USB u straznji dio kucista ili prednji

2. Da li je bolje spojiti u 3.0 ili 2.0 utor za USB

3. Da li postoje neke odredene postavke za ove slusalice jer koliko vidim ovo je Plug&Play i to obavlja posao savrseno za sad

 

 

Ovo podebljano ti nije zbog slušalica nego zbog razlika u zvučnoj kartici. Integrirana na kojoj si koristio Alpha ti nije dovoljno snažna za Clouda (60 Ohm impedancije). Zato misliš da je sada bolje.

S tom zvučnom od Cloud II Cloud Alpha bi zvučale bolje od CLoud II. Naravno, ispravne Cloud Alpha. Ako su tvoje bile neispravne (a pretpostavimo da jesu bile), možda je i zbog toga zvuk bio lošiji.

 

1. Svejedno.

2. Svejedno.

3. Postoje, ali nisam imao tu USB zvučnu tako da ti ne znam postavke napamet. 

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
roby27 kaže...

stingerice su dosta bolje od plantronics gamecom 388, neces fulat premda su sad skupe. bile su oko 270kn u mall.hr na akciji

 na kraju sam uzeo ponuđene plantronics rig 400 u zamjenu, bez doplate

zvuk je ok, a najbitnije da su ultra lagane i udobne

13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

trazim nesto do 500 KN. trenutno je akcija u mall.hr-u pa imaju Kraken Pro V2, a druga opcija je Cloud Pro

 

 

0 Kraken PRO V2
9 HyperX Cloud Pro
Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Između to dvoje, cloud definitivno
Kraken ne bi ni razmatrao da sam na tvom mjestu
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav...Dali se isplati uzeti neke slušalice od recimo 1500kn dali ima razlike između njih i HyperX Cloud II

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koje brainwavz HM5 jastucice uzet za Hyperx Cloud Alpha?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Drky1991 kaže...

Pozdrav...Dali se isplati uzeti neke slušalice od recimo 1500kn dali ima razlike između njih i HyperX Cloud II

Dali se doslovno isplati je upitno (ovisi o tome hoće li ti slušalice donositi zaradu), ali dali vrijedi uzeti slušalice od 1500 naspram Clouda - to svakako da ako se ne pogriješi u izboru slušalica (i za 1500 Kn se može odabrati loše!) i ako se ima dobar izvor zvuka (npe neki DAC&AMP). 

 

Crosgok kaže...

Koje brainwavz HM5 jastucice uzet za Hyperx Cloud Alpha?

 Sheepskin su najbolji, ja bih rekao angled. Ali to su, bar mislim, najskuplji. Solidni su i od tkanine, pa čak i pleather. Svi su bolji od tvorničkih iako na Alphi već i dolaze malo bolji nego na običnom Cloud (nisam siguran).

Ja sam nabavio angled od tkanine pa nakon toga obične od umjetne kože i još nisam skinuo ove nakošene. Jednostavno svi su udobni, a razlike u zvuku su više razvikane i placebo nego stvarne.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

si mislio na ove

https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/headphone-pad-angled 

ili neke druge, ako mozes stavit link da se ne zeznem

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Crosgok kaže...

si mislio na ove

https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/headphone-pad-angled 

ili neke druge, ako mozes stavit link da se ne zeznem

 Ti ili drugi, ali to je to. Samo, skupo. Znaju imati akcije, bolje pričekaj, možda bude sada popusta za Balck Friday ili za Božić.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koje odabrati primarno za gaming? HyperX Cloud Alpha ili Logitech G633? Logitech izađu nekih 50 kn jeftinije tako da cijena ne igra nikakvu ulogu. 

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Scorp21 kaže...

Koje odabrati primarno za gaming? HyperX Cloud Alpha ili Logitech G633? Logitech izađu nekih 50 kn jeftinije tako da cijena ne igra nikakvu ulogu. 

 Cloud Alpha definitivno.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 11:14 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Usporedba HyperX Cloud "koznih" padova i Brainwavz HM5 pleather...

 
 

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Molim preporuku za gaming - FPS isključivo COD/CS i sl. (fala)

 

13 1. HperX Cloud 2
2 2. Sennheiser GSP 300
6 3. Beyerdynamic CUSTOM GAME
1 4. Nešto drugo (šta)
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 17:01 (domba_Os).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice