Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.653.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

 Veli mi tracking da je posiljka vec zaprimljena u HPu  Covjece kaj je paket stigao iz Hong Konga sa Rafalom ili koji k

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hahhaajaads kaže...
191x7 kaže...

 Veli mi tracking da je posiljka vec zaprimljena u HPu  Covjece kaj je paket stigao iz Hong Konga sa Rafalom ili koji k

 Imaju skladište u EU.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
hahhaajaads kaže...
191x7 kaže...

 Veli mi tracking da je posiljka vec zaprimljena u HPu  Covjece kaj je paket stigao iz Hong Konga sa Rafalom ili koji k

 Imaju skladište u EU.

 Ah vidim sad da, iako i to je dosta brzo, 4 sata od Nizozemske do Hrvatske, valjda je paket ubacen taman kad je avion isao 

8 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Najavljene su hyperx cloud alpha wireless za 200$, znaci + 50% kod nas najmanje, 300 sati baterije i izlazi u veljaci.

https://www.pcgamer.com/hyperxs-new-cloud-alpha-wireless-gaming-headset-battery-lasts-up-to-300-hours/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Mr.Natural kaže...

Najavljene su hyperx cloud alpha wireless za 200$, znaci + 50% kod nas najmanje, 300 sati baterije i izlazi u veljaci.

https://www.pcgamer.com/hyperxs-new-cloud-alpha-wireless-gaming-headset-battery-lasts-up-to-300-hours/

 najs,, mozda ih uzmem ako amazon ne posalje cloud 2 gaming wireless kupljene jos na black Friday :D

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, naručio bih Razer Kaira pro Halo editio headset, pa me zanima plaćam li carinu ili šta već s obzirom da bih narucivao s Razerove stranice

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

HyperX Cloud2 + Win 11  problemi s mikrofonom, jednostavno u sred igre mic prestane raditi.  Javljaju se ljudi s istim problemima. Ima tko slicna iskustva?

Prisiljen sam naruciti Y splitter kabel pa spojiti direktno na zvucnu, navodno je i bolji zvuk kazu..

 

 

https://www.reddit.com/r/HyperX/comments/qazaaa/hyperx_cloud_ii_mic_not_working_with_win11/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bik kaže...

HyperX Cloud2 + Win 11  problemi s mikrofonom, jednostavno u sred igre mic prestane raditi.  Javljaju se ljudi s istim problemima. Ima tko slicna iskustva?

Prisiljen sam naruciti Y splitter kabel pa spojiti direktno na zvucnu, navodno je i bolji zvuk kazu..

 

 

https://www.reddit.com/r/HyperX/comments/qazaaa/hyperx_cloud_ii_mic_not_working_with_win11/

Ista stvar i kod mene. Na PCu+Win 11 i mikrofon kao da ne reagira a i kad proradi ubrzo "izgubi" signal. Testirao na laptoptu koji ima Win 10, radi sve uredno...

 

Jeste možda riješili problem?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Rjesio sam tako da sam kupio headset kabel (Y-splitter) pa mi sad zvuk ide preko realtek zvucne na ploci (prednji izlazi/ulazi na kucistu). Dan prije nego mi je stigao Y kabel pogasio sam postavke ustede energije usb-a na win11 i taj dan se nije desavalo gasenje mica..

13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel spadaju wireless earbuds pod ovu grupu?

I...znam sve, mahom smece.

No, htio bi da mi je sve prek bluetootha i sitno da mi sve stane u torbu(mis,joypad,laptop i sluse) i da je sto manje moguce kablova.

 

Uzeo one Xiaomi Earbuds 2 , tak nest, kad ono micro-USB...ajme..

Zvuk..meh..ajd za silu, bolji od bilokakvog zvucnika na laptopu, no onaj najeftiniji Pioneer il Sony headset za 200-ak kn ih pojede ..

 

Jel u opce ima koje slusalice da istagod valjaju(obavezno USBC, ono, os se rijesit kabla kad ono nabijes si jos jedan ekstra), a da ne razbiju banku?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

imam Superlux 669 slusalice i super su mi uzivam u muzici, no pojavila se potreba da imam i mikrofon uz njih.

 

2 pitanja:

 

1. neki povoljni mirkofon koji daje ok zvuk nista posebno za skajp razgovore a da moze ic uz navedene slusalice.

2. jastucici na slusalicama da li se mogu mijanjati i ako mogu sta je dobro uzet.

 

HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

1. Lavalier lapel mikrofon s aliexpressa. Ispod 5€ a zvuči bolje nego 90% mikrofona na headsetima.

2. Brainwavz.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

@EpicFailGuy  I ja sam u sličnoj potrazi. U novom BUG-u imaju Jabra Elite 2 i 3 modeli, 500 i 650kn. Od jeftinijeg navodno Redmi Buds 3 pro da su dobre...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 22:23 (DeeKay).
7 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Odlična cijena HyperX headseta u Instaru - HyperX 2022, čak i bolje nego za Black Friday.

 

HyperX Cloud Alpha - 459 kn

HyperX Cloud II - 499 kn

HyperX Cloud Stinger S - 209 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2022 16:49 (Snoozly).
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Gdje se mogu provjereno naći jastučići za hyper x cloud flight??

Moji su se krenuli runit a sluške su ekstra 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

https://depot-items.cam/Purchase/Department-73813.html

 

https://trosak-ducan.cam/wholesale/Start_38591

 

Nikad čuo za ove trgovine jel imao tko iskustva i dali je to to??

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Bero_ng95 kaže...

Gdje se mogu provjereno naći jastučići za hyper x cloud flight??

Moji su se krenuli runit a sluške su ekstra 

 Brainwavz ti je naj. Obični HM5 padovi.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok. Ja sam možda malo glup ili neinformiran ili težak. Možda sve zajedno.

Htio bih bežični headset. Probao sam jedan Sennheiser, ali sam onda otkrio da je bluetooth sranje. Ima dkašnjenje i kad hoću koristiti mikrofon onda se mora prebaciti na drugi lošiji zvuk i to ne ide brzo i glatko. S druge strane činilo mi se super za laptop da ne trebam ništa uštekavati. Vratio sam ih.

Od onda malo gledam headsete i vidim da recimo i skupi nemaju usb-c. Svi mobiteli, tableti, laptopi, bežični punjači, žičane slušalice, true wireless slušalice... sve živo imam usb-c i stvarno ne bih sad na micro-b.

Isto izgleda da nije da baš podržavaju žičani rad? Ili rade neke navodno samo slušalice, a mikrofon ne na žicu? Ako si prazan, onda jebi se, moraš imati još i žičane?

Linux support bi mi jako dobro došao.

Gaming manje bitan, više posao i malo glazbe.

 

Dakle idealno bi bilo:

Wireless podrška

Bluetooth podrška

Žičana podrška (usb-c ili analogna)

USB-C (punjenje)

Udobne za široku glavu

Mikrofon koji se može podići ili uvući

 

Gledao sam, recimo:

Steelseries Arctis 9 wireless - Istovremeni wireless i bluetooth, super. Mislim da ne radi mikrofon na analognom načinu. Isto ima neki usb-c dongle koji ne znam koliko je praktičan??

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Mandor kaže...

Bok. Ja sam možda malo glup ili neinformiran ili težak. Možda sve zajedno.

Htio bih bežični headset. Probao sam jedan Sennheiser, ali sam onda otkrio da je bluetooth sranje. Ima dkašnjenje i kad hoću koristiti mikrofon onda se mora prebaciti na drugi lošiji zvuk i to ne ide brzo i glatko. S druge strane činilo mi se super za laptop da ne trebam ništa uštekavati. Vratio sam ih.

Od onda malo gledam headsete i vidim da recimo i skupi nemaju usb-c. Svi mobiteli, tableti, laptopi, bežični punjači, žičane slušalice, true wireless slušalice... sve živo imam usb-c i stvarno ne bih sad na micro-b.

Isto izgleda da nije da baš podržavaju žičani rad? Ili rade neke navodno samo slušalice, a mikrofon ne na žicu? Ako si prazan, onda jebi se, moraš imati još i žičane?

Linux support bi mi jako dobro došao.

Gaming manje bitan, više posao i malo glazbe.

 

Dakle idealno bi bilo:

Wireless podrška

Bluetooth podrška

Žičana podrška (usb-c ili analogna)

USB-C (punjenje)

Udobne za široku glavu

Mikrofon koji se može podići ili uvući

 

Gledao sam, recimo:

Steelseries Arctis 9 wireless - Istovremeni wireless i bluetooth, super. Mislim da ne radi mikrofon na analognom načinu. Isto ima neki usb-c dongle koji ne znam koliko je praktičan??

Nemam previše iskustva s drugim slušalicama, ali mogu ti možda preporučiti Arctis Pro? Njima provjereno radi i mikrofon kada ih spojiš kabelom. Arctis 9 vidim da ima samo 3.5mm jack, dok Arctis Pro ima još jedan port više (usb Mini B 8-Pin) za koji dobiješ kabel (Mini B muški <-> 4-kanalni 3.5mm muški) i s njim radi i zvučnik i mikrofon, pa je možda to razlog... a možda je samo kabel bitan da ima channel za mikrofon (tj da je 4-kanalni), pa bi s takvim radio mic i na Artcis 9? Toliko se ne kužim ipak...

 

Znači Pro imaju sve što si naveo osim USB-C punjenja, ali ovisno o use-caseu možda ih nikada niti nećeš morati puniti kabelom, jer uz njih dobiješ 2 baterije - jedna se puni u baznoj stanici, a druga je u slušalicama, i samo iz zamijeniš kada se jedna isprazni.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 13:41 (Ulysses182).
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pogledaj kingstone cloud flight

Osobno ih imam nisu teške preporuka za ljude s manjom glavom.

Doslovno meni razer nari plesao na glavi za razliku od ovih.

Usput ima sve sto trazis.

Kad je baterija prazna priključiš se na kabal i delaš

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Synthium kaže...

U slučaju da se netko odluči za HyperX Cloud 2 sluške i usput je audiofil, možda uvidite da je treble jako visok, dok je bass jako slab. Inače, danas sam ih osobno kupio i zamjenio Logitechove koje sam dosada koristio ali sam primjetio da je low end dosta nizak. Iz tog razloga sam nakon guglanja naišao na fix:

 

 

2. Odaberite HyperX Cloud 2 tijekom instalacije

 

3. Nakon instalacije, napravite reboot kompa

 

4. Nađite installation folder - pokrenite config.exe

 

5. Ovo će startati aplikaciju "config", nakon toga samo obrišite 3 preseta koja su ponuđena klikom na crveni X

 

6. Kliknite na mali notepad gumb i upišite slijedeće: "GraphicEQ: 25 1.8; 40 1.4; 63 1.4; 100 0.6; 160 0; 250 -3; 400 -4.6; 630 -4.6; 1000 -4.6; 1600 -4.6; 2500 -4.2; 4000 -4.6; 6300 -5.8; 10000 -7.8; 16000 -9"  (ofc bez navodnika)

 

7. Kliknite na gumb za gašenje preseta, te nakon toga na paljenje

 

 

Voila! HyperX Cloud 2 sada zvuči onako kako je trebao odmah iz kutije.

 

Odlično! Totalno popravi zvuk. Ja sam sebi još malo pojačao niže tonove, za 1, jer sam navikao na basove. Na prvu su me slušalice razočarale, ali uz ovaj fix su fantastične.

 

Hvala :)

actore non probante reus absolvitur.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TCO 006 kaže...
Synthium kaže...

U slučaju da se netko odluči za HyperX Cloud 2 sluške i usput je audiofil, možda uvidite da je treble jako visok, dok je bass jako slab. Inače, danas sam ih osobno kupio i zamjenio Logitechove koje sam dosada koristio ali sam primjetio da je low end dosta nizak. Iz tog razloga sam nakon guglanja naišao na fix:

 

 

2. Odaberite HyperX Cloud 2 tijekom instalacije

 

3. Nakon instalacije, napravite reboot kompa

 

4. Nađite installation folder - pokrenite config.exe

 

5. Ovo će startati aplikaciju "config", nakon toga samo obrišite 3 preseta koja su ponuđena klikom na crveni X

 

6. Kliknite na mali notepad gumb i upišite slijedeće: "GraphicEQ: 25 1.8; 40 1.4; 63 1.4; 100 0.6; 160 0; 250 -3; 400 -4.6; 630 -4.6; 1000 -4.6; 1600 -4.6; 2500 -4.2; 4000 -4.6; 6300 -5.8; 10000 -7.8; 16000 -9"  (ofc bez navodnika)

 

7. Kliknite na gumb za gašenje preseta, te nakon toga na paljenje

 

 

Voila! HyperX Cloud 2 sada zvuči onako kako je trebao odmah iz kutije.

 

Odlično! Totalno popravi zvuk. Ja sam sebi još malo pojačao niže tonove, za 1, jer sam navikao na basove. Na prvu su me slušalice razočarale, ali uz ovaj fix su fantastične.

 

Hvala :)

 Meni je to prva stvar sta napravim kad idem na clean install windowsa, ja sam sve ostavio kak treba jedino trunku pojacao bass jer ga obozavam.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav, u potrazi sam za gaming slušalicama koje bih naravno koristio i za muziku ( bass što jači i općenito što bolji zvuk). Gledao sam od Steelseriesa Arctis 7p+, ali koliko vidim više su namjenjene za PS4/5 (ako nisam nešto krivo shvatio), a i vidim komentare po raznim forumima da bass i općenito zvuk za muziku nije nešto pretjerano dobar. Najljepše su mi dosad po izgledu (bijele) međutim ne želim dati 1300+ kuna za nešto što planiram vratiti jer ne valja. Veći bih naglasak stavio na muziku nego na gaming, tako da bih zamolio vas forumaše za prijedlog jer nisam toliko stručan na tom području. Limit do 1500 kn, +/- 100 kuna ukoliko se isplati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav. Zanima me kojii je best buy izbor za wireless over ear slušalice koje bih mogao koristiti i za gaming i za glazbu? Limit mi je nekih 1000 kn. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Framey kaže...
Pozdrav, u potrazi sam za gaming slušalicama koje bih naravno koristio i za muziku ( bass što jači i općenito što bolji zvuk). Gledao sam od Steelseriesa Arctis 7p+, ali koliko vidim više su namjenjene za PS4/5 (ako nisam nešto krivo shvatio), a i vidim komentare po raznim forumima da bass i općenito zvuk za muziku nije nešto pretjerano dobar. Najljepše su mi dosad po izgledu (bijele) međutim ne želim dati 1300+ kuna za nešto što planiram vratiti jer ne valja. Veći bih naglasak stavio na muziku nego na gaming, tako da bih zamolio vas forumaše za prijedlog jer nisam toliko stručan na tom području. Limit do 1500 kn, +/- 100 kuna ukoliko se isplati.

Nemoj gledati otpad. Uzmi si Sennheiser HD 560S i riješi se muka. 

 

Zylvio kaže...

Pozdrav. Zanima me kojii je best buy izbor za wireless over ear slušalice koje bih mogao koristiti i za gaming i za glazbu? Limit mi je nekih 1000 kn. Hvala.

Možda hih rekao HyperX Cloud 2 wireless.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hvala ti na brzom odgovoru. Pogledao sam ih i čine se okej, samo da nemaju crvene akcente. Što misliš da li je bolje tu crvenu boju "pregristi" ili bi bilo bolje naći decentne wireless slušalice i posebno žičani mikrofon?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Zylvio kaže...

Hvala ti na brzom odgovoru. Pogledao sam ih i čine se okej, samo da nemaju crvene akcente. Što misliš da li je bolje tu crvenu boju "pregristi" ili bi bilo bolje naći decentne wireless slušalice i posebno žičani mikrofon?

 Ne bi li žični mikrofon onda poništio to što su slušalice bežične? Mislim, onda bi opet imao kabel.

 

Možda ti se bolje sviđaju HyperX Cloud Flight S?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imate i crno-sivu verziju, Cloud Gaming II crno-sive. Taman u Linksu na akciji.

 

Edit: oops, nisam čitao što se točno traži, sorry. Svejedno.. na akciji su do 30.04. 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 12:44 (Apocalypso722).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Apocalypso722 kaže...

Imate i crno-sivu verziju, Cloud Gaming II crno-sive. Taman u Linksu na akciji.

 To su žičane.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
6 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Logitech gaming G332 ili HyperX cloud stinger? Ili nešto 3. od HyperX?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2022 20:39 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice