Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.208.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da, poleći zvučnike bi bilo ok, ako se ne stvara vibracija i možda podložniji distorziji, jer bočno nema one gumene nožice kao sa donje strane...

OK, ne nabijam zvučnike ni približno do kraja, uvrh glave ću ih na 70% staviti pa regulirati preko windowsa.

 

Šta mislite ima li razlike ako bi se neki zvučnici od 300 kn koristili na 20% glasnoće u odnosu na neki prosječni jeftini npr.onaj gore spomenuti Genius 160 drveni, sa glasnoćom na 70%  ?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da, ovo za nešto podložiti sam i ja pomislio, svakako ću prije isprobati kako će zvučati uspravno.

 

Lako odgovoriti jel bolji Logitech Z333 ili Z120, treba znati znanje pa odgovoriti na ono pitanje. Jer nekome tko ne želi pojačavati zbog susjeda ili mu neki ukućanin nosi ''super uho'' pa bi mu eksplodirali bubnjići, ne znači neku razliku imati zvučnike od 40W ili 5W.

 

Da, točno tako ! Tražim najbolje moguće što se može dobiti po najnižoj cijeni, da mi paše dimenzijama te izgledom, i sve to bez osobnog testiranja.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

kako spojiti kurzweil 40a zvucnike na zvucnu ?

svaki ima crvenu i bijelu uticnicu za kabel

 

 RIJESENO

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 12:36 (fx-mooog).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako bih se odlučio za zvučnike do 300kn, zanemario USB napajanje i visinu...znam da se preporučuje Genius SP-HF1250B, ali on mi zbog širine i dužine možda ne bi stao na preostali dio stola, pa koji mislite da ima bolji audio od ovih, ili ako imate neki drugi prijedlog za 2.0 :

 

Znam da je i Z200 dosta hvaljen u tom buđet razredu

 

 

 

 

 

1 Logitech Z-200
2 Genius SP-HF800A
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
ALVIN kaže...

Ako bih se odlučio za zvučnike do 300kn, zanemario USB napajanje i visinu...znam da se preporučuje Genius SP-HF1250B, ali on mi zbog širine i dužine možda ne bi stao na preostali dio stola, pa koji mislite da ima bolji audio od ovih, ili ako imate neki drugi prijedlog za 2.0 :

 

Znam da je i Z200 dosta hvaljen u tom buđet razredu

 

 

 

 

 

 Z-240 je bolji od Z-200. Tako sam barem ja našao kad sam si prije pola godine tražio za zvučnike na poslu.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Karlek_19 kaže...

 

 

 Z-240 je bolji od Z-200. Tako sam barem ja našao kad sam si prije pola godine tražio za zvučnike na poslu.

 Ti izgledaju lijepo, ali preširoki su mi. Osim toga nisu baš popularni, vjerovatno s razlogom. Skoro da se ne može naći ni komentar korisnika za njih. Koliko god su lijepi malo je žalosno kad iz tako velike kutije izlazi audio koji bi prije povezao sa nekim puno manjim zvučnicima.

 

Inače dosta zvučnika pretražujem, i čitam o njima u zadnje vrijeme. Ovaj mali EDIFIER R12U za 20-ak dolara je dosta hvaljen, u rangu pristojnoga Logitecha Z120, ali navodno uz bolji bas.

 

Inače ovdje je solidan test za Genius SP-HF800A

koliko ja na laptopu čujem, ljepše mi zvuči nego Logitech Z313, a definitivno je nadmoćan nekim noname zvučnicima....sklopka koju mijenja, na broju 1.mu je u svim testovima Genius

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 15:18 (ALVIN).
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Logitech Z333 ili Genius SP-HF1250B za svakodnevnu upotrebu, youtube, gaming i filmovi

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Aces of Anarchy kaže...

Logitech Z333 ili Genius SP-HF1250B za svakodnevnu upotrebu, youtube, gaming i filmovi

 Imao oboje, Logitech.

13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Što uzeti do 400kn, možda i 500kn sa Santa Domenice?

2.0ili 2.1, svejedno, možda bi prije išao na 2.1

 

Protegnuti se do Z333 ili ići na neki od Geniusa?

 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/tipkovnice-misevi-i-pc-audio/pc-zvucnici.aspx

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Tražim optički kabal za zvuk(TV->Z906) te sam naišao na sljedeći -> http://www.telebit.hr/kabel-toslink-3m-opticki.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Malo kad pogledam cijenu, nešto mi smrdi. Frend mi je dao svoj višak kabla(isto tri metra) no isti je izgleda sjeban, tj. "plug"/"jack" nije u toleranciji pa labavo leži u utoru(i na jednoj, i na drugoj strani) te dolazi do pucanja zvuka.

Ne bi želio kupiti kabal(makar i jeftin bio) pa da mi puca zvuk.

Također, tjerao bi 5.1 zvuk preko njega, jel zato ga i želim uzet.

 

 

Također, ciljam na ovaj kabal(gornji link zanemarite jer mi se trgovina čini nesigurnom) -> https://www.links.hr/hr/kabel-delock-toslink-opticki-m-5m-200600226?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Btw dali bi taj jack pasao za Z906 i TV?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 1:32 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dex.pwn kaže...

Tražim optički kabal za zvuk(TV->Z906) te sam naišao na sljedeći -> http://www.telebit.hr/kabel-toslink-3m-opticki.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Malo kad pogledam cijenu, nešto mi smrdi. Frend mi je dao svoj višak kabla(isto tri metra) no isti je izgleda sjeban, tj. "plug"/"jack" nije u toleranciji pa labavo leži u utoru(i na jednoj, i na drugoj strani) te dolazi do pucanja zvuka.

Ne bi želio kupiti kabal(makar i jeftin bio) pa da mi puca zvuk.

Također, tjerao bi 5.1 zvuk preko njega, jel zato ga i želim uzet.

 

 

Također, ciljam na ovaj kabal(gornji link zanemarite jer mi se trgovina čini nesigurnom) -> https://www.links.hr/hr/kabel-delock-toslink-opticki-m-5m-200600226?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Btw dali bi taj jack pasao za Z906 i TV?

 

to pucanje zvuka je vezano za tv temu i navodno falichne televizore? :D

 

ovo je za krepat od smija :D

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Dex.pwn kaže...

Tražim optički kabal za zvuk(TV->Z906) te sam naišao na sljedeći -> http://www.telebit.hr/kabel-toslink-3m-opticki.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Malo kad pogledam cijenu, nešto mi smrdi. Frend mi je dao svoj višak kabla(isto tri metra) no isti je izgleda sjeban, tj. "plug"/"jack" nije u toleranciji pa labavo leži u utoru(i na jednoj, i na drugoj strani) te dolazi do pucanja zvuka.

Ne bi želio kupiti kabal(makar i jeftin bio) pa da mi puca zvuk.

Također, tjerao bi 5.1 zvuk preko njega, jel zato ga i želim uzet.

 

 

Također, ciljam na ovaj kabal(gornji link zanemarite jer mi se trgovina čini nesigurnom) -> https://www.links.hr/hr/kabel-delock-toslink-opticki-m-5m-200600226?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Btw dali bi taj jack pasao za Z906 i TV?

 

Bas neki dan narucio iz te trgovne takav kabel (samo od 1m) + jos par stvari i jucer sve uredno stiglo bez problema tako da  za trgovinu.

Kabel cu spojit za koji sat jer nisam stigo jos pa cu naknadno napisati ovdje da li je sve u redu.

 

UPDATE:

Eto maloprije raspakirao i mogu reć da je pakovanje dobro zaštićeno da onim napuhanim vrećicama (slika).

 Što se tiče kabela djeluje jeftino, tvrda tanka žica (kao neka žica za za vezat snop kablova) ali radi ok i stoji zasad u tv i pojačalu bez problema.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 9:24 (djigibao).
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Znam da je offtopic, al mislim da ste vi ovdje najbolji za priupitat.

Jel moguce ikako pustat muziku sa youtubea na tv-u a da ekran ne radi ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sad sam pogledao kabal malo bolje i jack je simetričan za 180°. Na njemu piše Vito. Dakle mogu ga ubacit na jedan način, i onda ga okrenut za 180° i ponovno će ući. Čuje se cik, kabal leži unutra ali ima hoda pola mm sa savke strane.

Vjerojatno onda mi Z906 poludi pa mijenja 5.1 i 4.1 stereo iako sam namjestio 5.1 i na TVu i na PS4. Čak sam i napravio temu ovdje prije nekih pola godine manje više.

Ako će taj kabel iz Linksa popraviti stvar, budem ga uzeo onda. Ovu prvu trgovinu nemam u blizini a nemam baš nešto novca za dostavu.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Koji je to audio shop, ako nije tajna:)

Ja bi isto poslušao edifier zvučnike

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Čitatelj kaže...

Prosetao sam se do jednog audio shopa sto prodaje instrumente, pojacala i tak sitnice.

 

Imali su Edifier i M-Audio studijske monitore. Malo sam poslusao oba, i na uho mi je Edifier prirodniji.

Od Microlaba sam odustao odmah u startu, jer ima previse dominiraju bas, i to mi se ne svidja, nisam ljubitelj tehna i takve glazbe.

 

Uglavnom sam narucio R1280T, i nadam se dace fino zvucati, bar upola dobro kao studijski monitor.

 Kako se zove taj shop?

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
davor01 kaže...
Čitatelj kaže...

Prosetao sam se do jednog audio shopa sto prodaje instrumente, pojacala i tak sitnice.

 

Imali su Edifier i M-Audio studijske monitore. Malo sam poslusao oba, i na uho mi je Edifier prirodniji.

Od Microlaba sam odustao odmah u startu, jer ima previse dominiraju bas, i to mi se ne svidja, nisam ljubitelj tehna i takve glazbe.

 

Uglavnom sam narucio R1280T, i nadam se dace fino zvucati, bar upola dobro kao studijski monitor.

 Kako se zove taj shop?

Ovaj. I ja sam uzeo Edifier zvučnike iz tog shopa. Jednostavna narudžba i brza dostava.

12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može neko da preporuči prenosni bluetooth zvučnik do 250kn i šta mislite o JBL GO da li ima bolji za taj novac?

 

P.S Ne znam da li imate tema za ovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ima netko Logitech Z333? neki komentar kakvi su ili ima nesto bolje u tom rangu? Hvala.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
acmilan2 kaže...

Ima netko Logitech Z333? neki komentar kakvi su ili ima nesto bolje u tom rangu? Hvala.

imam ih ja i nisu loši, no to je sve

nisam baš oduševljen zvukom, fali visokih tonova iz razloga što je navodni visokotonac nepostojeći, odnosno izgleda kao da ima srednjetonac i visokotonac, no visokotonca iza mrežice nema

kad se zagledaš izgleda kao da ima, no to nije zvučnik nego lažnjak samo da bi izgledao ozbiljnije i bolje

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ima li sta bolje onda u tom cijenovnom rangu?

Kovačić
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
acmilan2 kaže...

Ima li sta bolje onda u tom cijenovnom rangu?

 taj dio pitanja sam namjerno izbjegao jer nemam pojma što savjetovati

i sam sam uzeo ove z333 jer su mi raniji logitechi bili ok, a zbog izgleda sam računao da ću imati bar donekle ok visoke, srednje i basa

da sam znao da su visokotonci zapravo ukras, možda bi i ja tražio nešto drugo

 

zapravo sam mislio uzeti z623, no obzirom da mi ne treba tolika buka nisam vidio potrebu davati duplo više love

uglavnom zajebao sam se, bolje da sam uzeo z623 pa makar ih nikad niti ne odvrnuo preko 30%

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
picajzla0707 kaže...

uglavnom zajebao sam se, bolje da sam uzeo z623 pa makar ih nikad niti ne odvrnuo preko 30%

 Tak ti je to, nekad ne treba štedit. Ja uzo Z-5500 davno i znam da su prejaki i više puta nego što mi treba, uvijek ih volim slušat, makar audiofili pljuju po soundu, al za 2200kn na akciji nema bolje, uzo bi ih uvijek. Bolje da rade na manje, neg prema maxu i to je to, ovak imaš lufta kolko oćeš, čak i pre previše.

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Preporuka do 2k kn? Koji je vaš izbor? Gledam JBL LSR 305 samo ih je tesko uloviti i Mackie MR524 trenutno. Ima tko mozda da je cuo oboje? thx

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
DiRT kaže...
picajzla0707 kaže...

uglavnom zajebao sam se, bolje da sam uzeo z623 pa makar ih nikad niti ne odvrnuo preko 30%

 Tak ti je to, nekad ne treba štedit. Ja uzo Z-5500 davno i znam da su prejaki i više puta nego što mi treba, uvijek ih volim slušat, makar audiofili pljuju po soundu, al za 2200kn na akciji nema bolje, uzo bi ih uvijek. Bolje da rade na manje, neg prema maxu i to je to, ovak imaš lufta kolko oćeš, čak i pre previše.

 Proizvod koji ima bolji omjer ulozeno/dobiveno nece vise na trziste (da sam bar u krivu:)...

 Ti zvucnici su fakat bili benchmark u PC svijetu (audiofile ne ubrajam kao istomisljenike:)

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mr.greenx kaže...

Preporuka do 2k kn? Koji je vaš izbor? Gledam JBL LSR 305 samo ih je tesko uloviti i Mackie MR524 trenutno. Ima tko mozda da je cuo oboje? thx

 

Dosta hvale te mackie mr524 pa mozda to ne bi bilo lose.

 

Vidi usporedbu sa JBL 305:

 

Na istom kanalu imas jos usporedbi tih Mackie-a

 

UPDATE:

Ima na njusci jedni JBL za 1400kn - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 10:50 (djigibao).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo povecao se budzet pa cu sad zamoliti za neke preporuke do 1000kn, narucio bih online pa bih trebao onda i sa dostavom. Hvala

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
Mr.greenx kaže...

Preporuka do 2k kn? Koji je vaš izbor? Gledam JBL LSR 305 samo ih je tesko uloviti i Mackie MR524 trenutno. Ima tko mozda da je cuo oboje? thx

 

Dosta hvale te mackie mr524 pa mozda to ne bi bilo lose.

 

Vidi usporedbu sa JBL 305:

 

Na istom kanalu imas jos usporedbi tih Mackie-a

 

UPDATE:

Ima na njusci jedni JBL za 1400kn - KLIK

 Digao sam budzet na kraju do 3k, gledam da bih navjerojatnije uzeo ove Adam T5V za 2550kn, Mackie mr624 za 2800kn ili JBL LSR308 za 2600Kn ili Adam T7V za oko 3k kn.

 Ima tko T5V ili T7V na forumu za kratak osvrt možda i da ih je usporedio s gore navedenima? Može i neka druga preporuka u ovom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 13:29 (Mr.greenx).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
acmilan2 kaže...

Evo povecao se budzet pa cu sad zamoliti za neke preporuke do 1000kn, narucio bih online pa bih trebao onda i sa dostavom. Hvala

 Da se nadovezem, da li su ovo dobri zvucnici, vidim da su na akciji u dosta ducana?

 

 Logitech Z-506, 5.1

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 14:07 (acmilan2).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
acmilan2 kaže...
acmilan2 kaže...

Evo povecao se budzet pa cu sad zamoliti za neke preporuke do 1000kn, narucio bih online pa bih trebao onda i sa dostavom. Hvala

 Da se nadovezem, da li su ovo dobri zvucnici, vidim da su na akciji u dosta ducana?

 

 Logitech Z-506, 5.1

 Jel mora biti 5.1? Po meni mozes dobiti puno bolji zvuk iz 2.0 do tisucu kuna

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice