Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.214.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...
Alpa Chino kaže...
Boris grozni kaže...

 Ja te A2+ dalje od R1280Dbs nebi uopce trpao u isti koš doslovno po ničemu, po meni je to precijenjeni proizvod, spajati sub na to mi takoder nema smisla jer si dosao do cijene gdje si u startu mogao uzeti sistem od 3 klase iznad.

Ne kuzim sto hoces time reci? Da se A2+ ne isplati u odnosu na 1280? Ili da jedan od ta dva sistema ima bolji zvuk? Jer sad kad su na snizenju A2+ su slicne cijene kao i R1280DBs. Glavno pod-pitanje u samoj usporedbi je bilo koji sistem za tih 1300kn. Najvazniji pristup samom razmisljanju je nearfield/desktop smjestaj zvucnika. Zvucnici koji se mozda moraju ubaciti izmedu recimo 3 monitora. Zvucnici koje mozda moras smjestiti ispod glavnog monitora. Koje kada smjestis kraj glavnog monitora da ne zauzmu previse prostora za drugi monitor do njega. Ili ako imas prostora na stolu da idu lijevo i desno pokraj cijelog setupa.

 Napisao sam sve dalje od r1280, bilo kakvo drugo glorificiranje je mlacenje prazne slame.

Treba to cuti uzivo, jedan pokraj drugog.

 

Postoji sigurno ljudi koji ce radije odabrat A2, preko r1280db.

 

Iako jasno zasto ti preferiras Edifier; glasnoca?!

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 21:20 (metallic).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

 Napisao sam sve dalje od r1280, bilo kakvo drugo glorificiranje je mlacenje prazne slame.

Imam osjecaj da prilikom komentara nisi shvatio da su zvucnici na popustu i kostaju slicno/isto kao R1280DBs. Mozda ti vrijedi tvrdnja dok su 1000kn skuplji od R1280DBs ili cak 1400kn skuplji od R1280T (trenutno ih nema), no za istu cijenu su svakako vrijedni detaljnije usporedbe. I definitivno imaju i svoje prednosti i svoje trziste.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
markoal kaže...

 

Edifier S2000MKIII

 

 

 Šteta što nemaju SubOUT

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 12:52 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Svejedno se moze spojit SUB. Iako sumnjam da ga fali, bassa.

 

Edit: evo novi igraci do 2000kn magnat-monitor-active-2000

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:55 (metallic).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Svejedno se moze spojit SUB. Iako sumnjam da ga fali, bassa.

 

Edit: evo novi igraci do 2000kn magnat-monitor-active-2000

 OK, na optiku recimo ili još bolje, na bluetooth... kako? ne kužim zašto na jeftinjare stave subOut a na top klasu ne

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
lllnuclearlll kaže...
metallic kaže...

Svejedno se moze spojit SUB. Iako sumnjam da ga fali, bassa.

 

Edit: evo novi igraci do 2000kn magnat-monitor-active-2000

 OK, na optiku recimo ili još bolje, na bluetooth... kako? ne kužim zašto na jeftinjare stave subOut a na top klasu ne

Mislim isto ovako, najjednostavnje:

 

P.s. mislim da jeftinjare dobiju SUBout jer nisu "full range"! Iako te ne ispricava pomanjkanje na vrhu ponude.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 18:21 (metallic).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da, za moje iskustvo, meni je jači bass od ovoga bi bilo previše. Nazad ima knob preko kojeg se pojača, samo malo neobično funkcionira, odnosno nije tipično da pojača ili smanji gdje se mogu napraviti velike razlike (npr. isključit ga).

 

Btw, za sad sam spojio Audioengine A2+ na TV, jer u trenutnom stanu imam neku malu policu ispod TV-a i taman lijepo stanu. PS. imam crvene. Vidjet ću uzet neki subwoofer ali možda polovan, ima svakakvih, mislim da će bit sasvim ok jer mi se trenutno ne isplati 1500 kn dat za baš novi. 

A Edifierove sam vratio na radni stol jer sam stalno slušam glazbu dok radim. Te ako bih ih uspoređivao, naravno Edifier meni osobno više paše jer je obogaćen nižim tonovima, ali visoki na A2+ su mi jako zanimljivi, drugačiji je zvuk, svakako oba jako dobra zvučnika. Sad se samo moram riješiti Logitech-ovih.

Imam i snimke usporedbi, samo s mobitelom, kasno sam se sjetio da imam GoPro koji bi to trebao bolje snimiti.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pa nije baš da su Edifier zvučnici početak i kraj svijeta. Ja sam ih kupovao tamo negdje 20013-14 kad su se još prodavali isključivo na Aliexpresu i kad si ih, kao i Anker, mogao kupiti stvarno za siću. Tada su bili definitivni best buy no od kad su se proširili izvan Kine i digli cijene duplo vrlo je upitno koliko su isplativi pored nadolazećih kineskih brandova (MA, Ruifeng,PRO Audio...)  koji su sad ono što je Edifier bio 2013. Konkretno, model S1000 danas košta 3500 kn što je cca 500$. Ja sam ih negdje 2014-2015 kupio ispod 250$ s dostavom (koja nije bila mala stavka). Jesu li bili bolji od svih monitora koje si mogao kupiti za taj novac? Jesu. Jesu li danas s cijenom od 3 500kn bolji od konkurencije? NE! Čak se za taj novac mogu naći bolji monitori renomiranih proizvođača koje za par godina prodaš za onoliko za koliko si ih i kupio, ako pametno kupuješ. Ono što kinezi najbolje rade to je marketing. Znaju točno gdje treba podmazati tako da je velika većina reviewa na netu sponzorirana. Jebiga, za to platiti morali su dignuti cijene.

 

Da se moj post krivo ne shvati, i dalje su to odlični zvučnici i neki modeli su i dalje best buy no kako ideš više prema high endu tako Edifier gubi smisao.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

 

Edit: evo novi igraci do 2000kn magnat-monitor-active-2000

 Ako je to verzija MAGNAT MONITOR Supreme 202 s pojačalom, onda ne vrijede tih para sigurno.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne znam jesu li, zasto..? Ali prije objave sam citao recenzije online desetke minuta.

 

Od ciste hvale po amazonu, do vrlo dobrih i pristojnih recenzija od audio"novinara".

 

Znam da se za 1000kn + pojacalo za cca850kn moze slozit nesto bolje mozda.

Ovo nije tema za pasivce, a i prednost sve u 1 kod PC je evidentna radi manjka prostora po stolu.

 

Pozz

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trebaslo bi ih poslušati.

Ono što me kod ovakvih zvučnika smeta i zašto ih nikad ne bi uzeo je master/slave sustav u kojem nazivno "bežični" zvučnici međusobno moraju biti spojeni žicom. Ako već idem na bežične (a ne idem ako baš ne moram) onda ne želim žicu nego pojačalo u svakom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
BlueMax kaže...

Pa nije baš da su Edifier zvučnici početak i kraj svijeta. Ja sam ih kupovao tamo negdje 20013-14 kad su se još prodavali isključivo na Aliexpresu i kad si ih, kao i Anker, mogao kupiti stvarno za siću. Tada su bili definitivni best buy no od kad su se proširili izvan Kine i digli cijene duplo vrlo je upitno koliko su isplativi pored nadolazećih kineskih brandova (MA, Ruifeng,PRO Audio...)  koji su sad ono što je Edifier bio 2013. Konkretno, model S1000 danas košta 3500 kn što je cca 500$. Ja sam ih negdje 2014-2015 kupio ispod 250$ s dostavom (koja nije bila mala stavka). Jesu li bili bolji od svih monitora koje si mogao kupiti za taj novac? Jesu. Jesu li danas s cijenom od 3 500kn bolji od konkurencije? NE! Čak se za taj novac mogu naći bolji monitori renomiranih proizvođača koje za par godina prodaš za onoliko za koliko si ih i kupio, ako pametno kupuješ. Ono što kinezi najbolje rade to je marketing. Znaju točno gdje treba podmazati tako da je velika većina reviewa na netu sponzorirana. Jebiga, za to platiti morali su dignuti cijene.

 

Da se moj post krivo ne shvati, i dalje su to odlični zvučnici i neki modeli su i dalje best buy no kako ideš više prema high endu tako Edifier gubi smisao.

 Moze koji link na te "nadolazece kineske brendove"?

Interesira me o cemu se radi.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 10:29 (BlueMax).
 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Ne znam jesu li, zasto..? Ali prije objave sam citao recenzije online desetke minuta.

 

Od ciste hvale po amazonu, do vrlo dobrih i pristojnih recenzija od audio"novinara".

 

Znam da se za 1000kn + pojacalo za cca850kn moze slozit nesto bolje mozda.

Ovo nije tema za pasivce, a i prednost sve u 1 kod PC je evidentna radi manjka prostora po stolu.

 

 Hmm, nisam gledao recenzije, no da, valjalo bi poslušati. Poslušao sam Monitor Supreme 202 i to je dobar zvučnik u svojoj kategoriji cijene, ali kao zvučnik nije baš nešto. Zato sam rekao da ako je to Monitor Supreme 202 s dodanim pojačalom onda za tu cijenu mislim da ima boljih.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pa da, pogledaj malo po amazonu, dakle izjave kucnih korisnika.

Ljudi su doslovno odusevljeni, nisam cesto vidio tako.

 

Al  bas tamo rejting lako padne jer ljudi lako opale 1 ako su ljuti... time je jos cudnije.

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...

Da napišem neki kratki dojam druženja sa Lsx-om, ovdje se radi o aktivnim bt/wifi/dac zvučnicima, 4.5" malih gabarita, spram recimo jednog Edefiera A100 koji je isto relativno kompaktan, al je ipak značajno veći od lsxa, potonji je kompaktan, tak da ga se svugde može zbuksat bez razmišljanja..

Potpisujem rečeno, zvuk i dizajn su vrhunski, najveći problem je preloša aplikacija i ne nadaj se da će popraviti. Imam LSX već godinu i pol dana, zadnji firmware je izašao početkom godine i malo popravlja Tidal stream uz još par sitnica. Doduše Spotify connect radi vrhunski od prvog dana. Nedavno sam prešao na mesh wifi i nakon toga nisam primjetio probleme sa pucanjem veze kod stream-a iz aplikacije. Meni su trenutno montirani na zid (zbog klinaca) tako da je zvuk okrljen ali i takav je impresivan. Uskoro skidam pa idu na stalke i gasim DSP pa se nadam još punijem zvuku. Spojen i TV putem optike i odlični su kao soundbar alternativa. Imam ih uparene sa Logitech Harmony tako da sve ide preko jednog daljinca.

My redemption lies in your demise
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Pa da, pogledaj malo po amazonu, dakle izjave kucnih korisnika.

Ljudi su doslovno odusevljeni, nisam cesto vidio tako.

 

Al  bas tamo rejting lako padne jer ljudi lako opale 1 ako su ljuti... time je jos cudnije.

 Recenzije po amazonu, ebayu, aliekspressu... treba izbjegavati i nikako ne mogu biti referenca za kupovinu. Ima tamo loših ocjena zbog razloga tipa "to nije ono što sam ja mislio da je", "kasnila dostava", "uređaj došao oštećen" i sličnih gluposti koji s kvalitetom samog proizvoda nemaju nikakve veze. Ima i maksimalnih ocjena zbog urođenog "svaki cigo svog konja hvali", od ljudi koji nešto bolje u životu probali nisu. Naročito treba paziti kod kineskih proizvoda zbog njihove prakse da ljudima poklanjaju stvari ako ih kupe preko amazona, ostave odličnu recenziju na amazonu i napišu neki pozitivan review.

Kad se pojavi neki novi proizvod, a to je kod kineza svakodnevno, potencijalni kupac će tražiti informacije na netu i od 10 reviewa koje nađe svih 10 će biti sponzorirano. Jedino recenzije renomiranih medija koji neće dovoditi u pitanje svoju reputaciju zbog par stotina $ dolaze u obzir.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tommmyyy kaže...
zvonac kaže...

Da napišem neki kratki dojam druženja sa Lsx-om, ovdje se radi o aktivnim bt/wifi/dac zvučnicima, 4.5" malih gabarita, spram recimo jednog Edefiera A100 koji je isto relativno kompaktan, al je ipak značajno veći od lsxa, potonji je kompaktan, tak da ga se svugde može zbuksat bez razmišljanja..

Potpisujem rečeno, zvuk i dizajn su vrhunski, najveći problem je preloša aplikacija i ne nadaj se da će popraviti. Imam LSX već godinu i pol dana, zadnji firmware je izašao početkom godine i malo popravlja Tidal stream uz još par sitnica. Doduše Spotify connect radi vrhunski od prvog dana. Nedavno sam prešao na mesh wifi i nakon toga nisam primjetio probleme sa pucanjem veze kod stream-a iz aplikacije. Meni su trenutno montirani na zid (zbog klinaca) tako da je zvuk okrljen ali i takav je impresivan. Uskoro skidam pa idu na stalke i gasim DSP pa se nadam još punijem zvuku. Spojen i TV putem optike i odlični su kao soundbar alternativa. Imam ih uparene sa Logitech Harmony tako da sve ide preko jednog daljinca.

 

Nego, koje stalke mislis kupovat?

 

Tidal sam maknul, steka ko blesav, ili ga ja ne znam koristit.

Spotify je skoro pa odlican, samo ne znam kakva je kvaliteta streama, podeseno je na high u postavkama.

Nekad zvucnici izgube vezu, pa ili app restartam ili zvucnike.. Kef Control je ok dok radi, dok ne radi je koma, inace ne pamti bas nesto postavke..

 

Dal si si podesavao postavke zvuka u Kef controlu? Jel si primjetio razliku u zvuku (nakon usviravanja) posto ih imas vise od godine dana? 

Unatoc nekim softverskim manama, zvuk je brutalan! Dost su glasni s obzirom na dimenzije odnosno bas je iznenadujuce skoro pa odlican ako uzmemo u obzir velicinu samog drivera, 4.5", woofer uz te zvucnike cak nit ne treba.

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...

Nego, koje stalke mislis kupovat?

Idu vjerojatno na stolne stalke (P1), na TV klupu. Bitno mi je da ih mogu više odmaknuti od zida. Podešavao sam zvuk u Kef Control baš zbog toga što su monirani na zid, cca 10-ak cm od zida, pa treba prigušiti bas, ima nekoliko opcija u aplikaciji. U mom boravku od 15-ak kvadrata nema nikakve potrebe za sub. Nisam primjetio nikakvu značajnu razliku u zvuku nakon "usviravanja". Spotify ti je 320kbit/s na very high a na high 160kbit/s.

My redemption lies in your demise
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kako smo napredovali ekipa, sa nekih krseva za PC na KEF za PC audio.

 

Ugodno sam iznenadjen, zelim da nam traju kao logitech, dakle skoro vjecno.

 

Lps

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Kako smo napredovali ekipa, sa nekih krseva za PC na KEF za PC audio.

 

Ugodno sam iznenadjen, zelim da nam traju kao logitech, dakle skoro vjecno.

 

Lps

 Bome

 

 

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Naletio sam na mali jeftini 2.1 PC set zvucnika s bluetoothom.

Creative labs sbs E2500, ima i daljinski upravljac!!!

 

Cijena 365kn!

 

creative-labs-bluetooth--2-1-sbs-e2500

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
simsis kaže...
Bubabug kaže...

Narucio sam https://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/3889-presonus-eris-e35.html

Ali nedugo nakon sam procito da u velikom broju slucajeva ovi zvucnici krepaju odmah nakon isteka garancije ili prije(amazon je pun takvih reviewa), pa sam dosta ljut na sebe da nisam bolje istražio i razocaran, ali sad što je tu je. 

 

 

Moj Presonus 4.5 se veselo vrti svaki dan od 6.3.2017 i da crkne tog više ne bi uzeo. Sad bi uzeo takvog, ali sa bluetoothom :D

 Nevjerovatno, krepo mi je niti 2 tjedna. I sad cu biz za Bozic bez zvucnika. A jos sam napravio za njih od stiropora i pjene stalke i s tekstilom ih obuko da izgledaju k necemu. Da mi na stolu budu up fireing prema ušima. Bez silovanja, normalno korištenje lagano. 

Inace sam planiro review napravit ovih dana kako su dobri, zvuk i bass odlicni. Znaci lampica ne svjetni, ne trzaju više uopce. Napajanje ocito otišlo. BTW opet su za 750kn sad na akciji

To meni nije jasno zvucnici su periferija koja bi trebala trajat 50+ godina, al ocito se štedi na komponentama. Zao mi je da nisam iso na Edifier, cini mi se da imaju manji postotak "krepavanja" 

 

Edit: Išo sam ih trest i udarat pošto je to stara tradicija kad ništa drugo ne pomaze. U nadi da možda nesto sjedne na mjesto i stvarno je sjelo, okrenem ih bocno prorade, uspravim ih ne rade, nije do kabla/kontakta nesto unutra ne stima.  Trenutno rade i upravo uploadam kratki review u nadi da ce izdrzat preko blagdana, jer cu inace kupit edifier i onda prodat ove za 600kn kad dođu sa servisa ili kad dobim zamjenske.

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 13:20 (Bubabug).
8 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ekipa, evo vidim da bubabug nije bas najsretniji s ovim presonus zvucnicima nazalost. Htio sam Vas pitati koje bi 2.0 2.1 zvucnike preporucili do cca 100€. Ne znam kakvi su ti Edifier 1080BT , logitech z533 itd, ako ima nekih iskustava i zeli ih podijeliti.Zvucnici ce se vecinom koristiti za slusanje glazbe u sobi od 9 m2 . I ako bi mi netko mogao objasniti ukratko ovo monitori, aktivni pasivni itd fala ekipa :DD

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hej. Baci oko na prvi post teme, strana br.1 kolega explorer je rasturio.

 

Vidi sto mislis nakon toga pa se javi.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo dragi moji, kratki video review vec kad su uskrsli iz mrtvih.

Doduše malo strahujem da se nešto ne zapali

 

Hrvatska
Moj PC  
4 0 hvala 3
8 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ekipa koliko su vam zvučnici razmaknuti od monitora?

odmah do, na 2-3 centimetra ili 20-ak ili više sa svake strane monitora (ako vam stol to dopušta)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja imam Edifier R1280T aktivne zvučnike i meni su izvrsni! Platio sam ih manje od 100 eura. U slučaju da ti ne treba bluetooth, topla preporuka ...  Imam i jako dobar hi-fi sustav i kad uspoređujem zvuk s onim sto Edifier daje ispada da je začuđujuće dobar. Navedeni zvučnici su za sobu od 9 kvadrata i preglasni, ako ih navineš do kraja, uši će ti pucat ...

 

Što se razlike između 1080 i 1280 tiče imaš dosta recenzija na youtube-u, ali ja bi svakako uzeo 1280, u slučaju da ti treba bluetooth imaš model R1280BT koji je malo skupliji ...

Emilio Estavez
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
HowYesN0 kaže...

ekipa koliko su vam zvučnici razmaknuti od monitora?

odmah do, na 2-3 centimetra ili 20-ak ili više sa svake strane monitora (ako vam stol to dopušta)

Dok normalno sjedim, da moje uši i zvučnici rade jednakostraničan trokut, as it should be.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
8 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav svima,

 

molio bih malu pomoć...trenutno imam zvučnike Logitech Z607 no isti mi zauzimaju dosta mjesta na radnom stolu...prateći temu razmišljam o ove dvije kombinacije https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s350db/https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1855db-t5-sub/ ili nešto treće u tom rangu...prvenstveno me zanima koja opcija je bolja/kvalitetnija

 

Hvala na odgovoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice