Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.457
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Amazon je uračunao ~$36 carinskih i drugih troškova u cijenu, tako da će to biti uračunato u cijenu. Tipkovnica je $100, shipping $44, a ti troškovi $36.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa znam al nemres amazonu placat carinu kad to ide hrvatskoj po nekoj logici. Pdv pogotovo. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne znam kaj da ti kažem.

Zvao sam DHL da provjerim i oni su rekli da ne bih trebao ništa dodatno plaćati.

Pretpostaljam da će DHL pokriti troškove, a oni će to naplatiti amazonu kojem sam ja dao lovu, ako već nisu. Ili neka slična kombinacija.

Napisati ću što je na kraju bilo kad dođe.

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, trazim savjet koju mehanicku tipkovnicu odabrat, buđet je 300kn, Rgb mi nije bitan, samo da su blue ili red switchevi.

 

Našao sam MS Thunder Pro malu u tom rangu,ali jel to ok izbor? Jel postoji možda nešto bolje?

Moze i online kupovina, samo da je kvaliteta ok i relativno brza dostava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MrTomo122 kaže...

Pozdrav, trazim savjet koju mehanicku tipkovnicu odabrat, buđet je 300kn, Rgb mi nije bitan, samo da su blue ili red switchevi.

 

Našao sam MS Thunder Pro malu u tom rangu,ali jel to ok izbor? Jel postoji možda nešto bolje?

Moze i online kupovina, samo da je kvaliteta ok i relativno brza dostava.

 

Mislim da ti je bolje ici na MODECOM Volcano Lanparty (oko 330kn)

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel ima velike razlike izmedu ove Modecom VOLCANO HAMMER i te sto ste mi preporucili?

 

Vidim da je razlika u cijeni nekih 50ak kuna, pitam cisto zato sto shop u blizini stana prodaje tu tipkovnicu.

16 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
...osim izgleda mislim da nema...
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Preporuka mehaničke tipkovnice do 450 kn?

 

Nisam baš gejmerski tip, većinom bi to bila general-purpose tipkovnica i za pisanje. Slobodno je tenkeyless, ali nije nužno. Uz preporuku molim da navedete i zašto ste baš to preporučili

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sinoć je pala odluka i naručio sam si Roccat Suoru. 

 

Jedina mehanička tipkovnica koju sam dosad koristio je bila MS Thunder Pro, ali mi je bio nedostatak što nije imala numpad. Planirao sam je zamijeniti za L verziju, međutim razlika u cijenu između MS i Roccata je samo stotinjak kn tako da sam ipak odlučio ići na nešto provjerenije i preporučljivije.

 

Muči me jedino što nisam imao prilike isprobati i čuti smeđe switcheve uživo. MS je imao plave switcheve koji su mi se svidjeli, međutim nakon nekog dužeg tipkanja njihova glasnoća je ipak malo zasmetala.

 

Tipkovnica bi trebala stići idući tjedan, pa ću onda vidjeti koji su mi switchevi bolje legli. Dok stigne napišem svoje dojmove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim da se nebi trebao brinit za switcheve. Leći će ti ko budali šamar 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Decki moze preporuka dobre tipkovnice koja nije mehanicka i ima osvjetljene tipke. Ako ima bez num pada jos bolje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li Roccat Suora FX HR layout? Ne vidim nigdje da piše, a nebi htio tipkovnicu bez HR layouta. Može preporuka neke dobre tipkovnice do 750 kn s HR layoutom?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
peterstern9 kaže...

Ima li Roccat Suora FX HR layout? Ne vidim nigdje da piše, a nebi htio tipkovnicu bez HR layouta. Može preporuka neke dobre tipkovnice do 750 kn s HR layoutom?

 

 Ima ANSI layout sa dodatno ugraviranim hrvatskim slovima.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Glasam za Roccat zbog dva razloga;

1. Njemačka

2. MX Brown

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Stigla Suora danas.

 

 

Ovako na prvu mi se sviđa, nakon par dana ću znati više. Čini mi se da dosta manje griješim prilikom pisanja nego na CM Octane i da ide nekako fluidnije.

 

Dosad sam jedino koristio MS Thunder od mehaničkih tipkovnica, pa nisam u mogućnosti davati neke usporedbe, ali ovako u par crta:

 

- Malo mi fali onaj zvuk klikanja plavih switcheva, ali nakon dužeg tipkanja to mi je znalo ipak malo smetati. Suora je tiša, ali opet dovoljno dovoljno glasna za nekoga kome je zvuk bitan.

- Osvjetljenje ima 11 razina tako da svatko može izabrati svjetlinu koja mu odgovara. Na MS mi nije sjelo RGB osvjetljenje i što svaki red ima svoju boju.

- Očekivao sam možda mrvicu više taktilnog osjećaja kod pisanja jer tipke dosta lagano idu, međutim što više pišem na njoj to mi čak i ne predstavlja problem. Također mislim da i u igrama bude to prednost jer mi plavi switchevi u igrama nisu sjeli (znam da oni nisu ni namjenjeni igranju svejedno) 

 

Sve u svemu smatram da nisam pogriješio što sam je uzeo. Vjerujem da će mi nakon tjedan dana, nakon što se priviknem na nju biti totalno čudno pisati na običnu tipkovnicu.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-fps-pro-s-mehanicka-cherry-mx-red-crna-us-layout-hx-kb4rd1-us-r2-usb-101200331

 

zasto ne ovo kad si vec u tom cjenovnom rangu?

 

roccat je cijena takva zbog rgb-a, overpriced

fnatic rush je solidna kolko sam vidio po rewievsima za cijenu, imas s njihove stranice za cca 500-550 kn narucit, dode ti jeftinije

 

hyperx alloy fps pro, tkl (bez numpada) ima daleko brutalnije recenzije i to ce mi vjerovatno bit sljedeca tipkovnica a i hyperx je hyperx :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 11:38 (Riki19).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Karlovsky120 kaže...

Ne znam kaj da ti kažem.

Zvao sam DHL da provjerim i oni su rekli da ne bih trebao ništa dodatno plaćati.

Pretpostaljam da će DHL pokriti troškove, a oni će to naplatiti amazonu kojem sam ja dao lovu, ako već nisu. Ili neka slična kombinacija.

Napisati ću što je na kraju bilo kad dođe.

 

Tipkovnica je stigla u utorak jer nisam na vrijeme rijesio EORI broj.

Nisam nista dodatno placao pri preuzimanju.

6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ako netko naide na hyperx alloy fps pro (tkl) na nekakvoj akciji usput nek javi (nize od 664 kn od linksa)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koje su najjeftinije brown ili red switch tipkovnice kod nas? Nebitno jel CherryMX, moze i kopija biti

LoL EU West - KingNothing666
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 22:36 (KingNothing).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
KingNothing kaže...

Koje su najjeftinije brown ili red switch tipkovnice kod nas? Nebitno jel CherryMX, moze i kopija biti

 https://www.links.hr/hr/tipkovnica-modecom-volcano-lanparty-blue-switch-mehanicka-red-backlight-us-layout-usb-101200270 i jos ti je bug approved. Ali mislim da je blue.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 22:43 (mislioc).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nebi blue switch, nisam bas ljubitelj zvuka

LoL EU West - KingNothing666
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ima li itko modecom lanparty brown? kakva je tipkovnica?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bok, evo baš jučer sam kupio Modecom Volcano Lanparty RGB s Brown switchevima. Na prvu mogu reći da mi se tipkovnica jako sviđa: izgled, kompaktnost, dizajn i prije svega odziv tipki, ali zbog nekih osobnih razloga mislim da ću se neko vrijeme još privikavati (prethodna tipkovnica mi je bila Logitech K120). Skužio sam da za svaku prednost tipkovnica također ima i neku manu zbog toga, ali to je barem moje osobno mišljenje, netko drugi će vjerojatno misliti drugačije.

Prednosti i mane:
+ za pisanje tipkovnica je neusporedivo bolja nego prijašnja membranska; imaš taktilni feedback kada stisneš tipku što po meni omogućava bolju preciznost pri pisanju
- veličina Enter tipke te položaj Ž tipke; nisam baš pobornik uskog Entera, ali da ću ovoliko lupati po slovu Ž umjesto po Enteru zaista nisam očekivao (pretpostavljam da se moram još malo priviknuti); također očekivao sam veći ili barem isti otpor tipki nego na prijašnjoj tipkovnici

+ zvučni feedback - što se tiče pisanja po meni je prednost jer smanjuje pogreške prilikom tipkanja
- iako je brown tiši od blue switcheva mislim da tko god je s tobom u sobi će izluditi od ove razine buke jer je daleko veća razina buke nego kod membranskih tipkovnica; meni osobno ne smeta jer imam slušalice
+ položaj Spacebar tipke; tipka je pozicionirana vrlo dobro po meni jer više ne moram lupati po rubu Spacebara već direktno po sredini tipke - bolji odziv tipke jer lupam direktno po switchu i neće mi se brzo pokvariti tipka i početi zapinjati kao na prethodnim tipkovnicama
- tipka Alt mi se čini da je više prema lijevo postavljena nego na prethodnoj tipkovnici; malo mi je teško lupati tipku palcem koja mi je točno ispod dlana, ali opet trebam se priviknuti
+ upalio sam LoL, bacam spellove bez problema; odziv bolji nego na prijašnjoj tipkovnici
- idem pingat nekoga i moram slomiti palac da bi stisnuo Alt
+ upalio sam WoW, bacam spellove, odziv opet bolji nego na prijašnjoj
- idem baciti spell koji mi se nalazi na onoj tipki sa strelicama (između Shift i Y tipke) i skužim da te tipke uopće nema; lijeva Shift tipka proširena je preko te tipke koje nema - po meni prednost za FPS, za ostale igre baš i ne
+ tipkovnica je jako kompaktna i zauzima puno manje mjesta na stolu od prijašnje jer nema Numpad
- u Blenderu idem promijeniti pogled na objekt s Numpad 1 i stisnem prstom na stol jer numpada nema (glupa stvar koju sam previdjeo); neke refleksne navike ću izgleda morati promijeniti uz pametno rebindanje tipki
+ RGB osvjetljenje izgleda stvarno cool, uz pregršt različitih modova rada; po meni za LAN super (mislim samo ime Lanparty govori sve)

- RGB wow faktor je trajao valjda 10 min; također 99% vremena zurim u ekran i svaka RGB svjetlina iznad minimalne na tipkovnici mi samo odvlači pažnju

Eto to bi bilo nekakvo moje iskustvo od jednog dana korištenja ove tipkovnice. 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Veličina Enter tipke i položaj Ž kao i nedostatak "one tipke sa strelicama (između Shift i Y tipke)" su ti zbog drugačijeg layouta tipkovnice. Navikao si na ISO layout, sada si kupio ANSI. Priviknuti ćeš se.

 

Ako ti smeta buka, možeš ju ublažiti silikonskim ublaživačima, takozvani "o-rings" za MX switcheve. Dolar-dva s eBaya riješi problem.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imate preporuku nekih O ringova za mehaničku tipkovnicu sa gearbesta, aliexpresa ili ebaya  ili je svejedno koje ću uzet ?

Planiram si sad uzet još jednu meh tipkovnicu za posao pa da ne klikćem previše ljudima koji sjede oko mene.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Imate preporuku nekih O ringova za mehaničku tipkovnicu sa gearbesta, aliexpresa ili ebaya  ili je svejedno koje ću uzet ?

Planiram si sad uzet još jednu meh tipkovnicu za posao pa da ne klikćem previše ljudima koji sjede oko mene.

 Što deblji to bolje utišavaju, ali i više uništavaju osjećaj mehanike. Ako ti je tipkovnica RGB onda uzmi neke prozirne (ako ne želiš drastično umanjiti osvjetljenje oko tipke), ako ne onda ti je svejedno.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da prozirni će bit obavezno.

Budem onda uzeo neke za par dolara, da su nešto tanji (da nebi izgubio previše tog smeka mehaničke tipkovnice).

 

Nego ova mi je tipkovnica zapela za oko i za tu cijenu ima fantastične feature i izgleda mi odlično, tak da ću je vjerovatno uzet:

http://en.obins.net/anne-pro

 

Anne Pro, ovak na prvu:

-Mehanička (Gateron blue/red/brown)

-Minimalističan dizajn

-Odličan izgled

-Pregršt custom-izacije

-RGB-a

-Bežična (BT veza i još dobiješ BT reciever)

-Mogućnost promjene layouta i znaka na pojedinačnoj tipki kao i osvjetljenja

-Smiješnih 65$ za sve gore navedeno

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice