Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.216.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
HCgamingCRO kaže...

Lijep pozdrav! Naletio sam na logitech boundle,naime radi se o g910 tipkovnici i g 903 mis.pa je pitanje jel je taj boundle za 169 eura isplativ? Naime neznam jel kvalitetno to znam samo da se radi o mehanickoj tipkovnici i bezicni je mis.

 S obzirom da su i tipkovnica i mis pojedinacno obicno preko 110eura, to je solidan deal.

 Osobno nisam probao tipkovnicu, ali imam misa i fenomenalan je. Jos ako negdje ubodes jeftino onu podlogu sto ga konstantno puni, kombinacija do jaja :)

 Mene je kombo misa i podloge izasao oko 220eura, tako da je ovo sasvim solidno.

5 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
HCgamingCRO kaže...

Lijep pozdrav! Naletio sam na logitech boundle,naime radi se o g910 tipkovnici i g 903 mis.pa je pitanje jel je taj boundle za 169 eura isplativ? Naime neznam jel kvalitetno to znam samo da se radi o mehanickoj tipkovnici i bezicni je mis.

 S obzirom da su i tipkovnica i mis pojedinacno obicno preko 110eura, to je solidan deal.

 Osobno nisam probao tipkovnicu, ali imam misa i fenomenalan je. Jos ako negdje ubodes jeftino onu podlogu sto ga konstantno puni, kombinacija do jaja :)

 Mene je kombo misa i podloge izasao oko 220eura, tako da je ovo sasvim solidno.

 Jel to moze bilo koja podloga koja ima mogucnost punjenja ili bas od logitech i kako se zove Produkt,jel u ovoj komb nemam podloge

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
HCgamingCRO kaže...
zzZZzz kaže...
HCgamingCRO kaže...

Lijep pozdrav! Naletio sam na logitech boundle,naime radi se o g910 tipkovnici i g 903 mis.pa je pitanje jel je taj boundle za 169 eura isplativ? Naime neznam jel kvalitetno to znam samo da se radi o mehanickoj tipkovnici i bezicni je mis.

 S obzirom da su i tipkovnica i mis pojedinacno obicno preko 110eura, to je solidan deal.

 Osobno nisam probao tipkovnicu, ali imam misa i fenomenalan je. Jos ako negdje ubodes jeftino onu podlogu sto ga konstantno puni, kombinacija do jaja :)

 Mene je kombo misa i podloge izasao oko 220eura, tako da je ovo sasvim solidno.

 Jel to moze bilo koja podloga koja ima mogucnost punjenja ili bas od logitech i kako se zove Produkt,jel u ovoj komb nemam podloge

Mislim da mora biti bas Logitechova podloga da bi se punio "u letu". Zove se Logitech Powerplay.

 

9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolegu zanima koja bi wifi mehanička tipkovnica bila najbolji izbor, cijena mu nije bitna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BeLLicus kaže...

Kolegu zanima koja bi wifi mehanička tipkovnica bila najbolji izbor, cijena mu nije bitna.

LOGITECH G613 - tiha za mehanicku tipkovnicu, ima palm rest, doduse neodvojiv, robusna, koristi obicne baterije, i njihova potrosnja je minimalna, trajat ce ti 8 mjeseci, ako stavis unutra najjace duracel baterije ide to godine dana bez zamjene

 

WiFi i BT spajanje, pa mozes i mobitel spojiti ako zatreba 

 

nema osvjetljenje tipki, ako mu je to bitno

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Još da je tenkeyless. 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ova nije mehanička? https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-g213-prodigy-rgb-gaming-tipkovnica&code=073%2E600%2E033
Molim vas neku u tom cijenovnom rangu, obavezno s palm restom.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dala kaže...

Ova nije mehanička? https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-g213-prodigy-rgb-gaming-tipkovnica&code=073%2E600%2E033
Molim vas neku u tom cijenovnom rangu, obavezno s palm restom.

Hvala.

 Nije mehanička.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dala kaže...

Ova nije mehanička? https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-g213-prodigy-rgb-gaming-tipkovnica&code=073%2E600%2E033
Molim vas neku u tom cijenovnom rangu, obavezno s palm restom.

Hvala.

 

Ovako nesto:

 

GAMDIAS HERMES P2 RGB (450kn)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Lijep pozdrav, 
Ekipice doša red na novu tipkovnicu kabal mi se zamjerio forsam wiffi s obzirom da zelim mehanicku tipkovnicu izbor se sveo na logitech g613.
Radnici u Mikronisu su mi rekli kako kod njih nije dobavljiva te da su slali upit samom logitechu te da se te tipkovnice vise ne proizvode sem toga da ima slab odaziv jer je wiffi.
Sada me zanima jesu li te info točne te ako mi netko od vas moze reći ima li ta tipkovnica jos koju manu.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bero_ng95 kaže...

Lijep pozdrav, 
Ekipice doša red na novu tipkovnicu kabal mi se zamjerio forsam wiffi s obzirom da zelim mehanicku tipkovnicu izbor se sveo na logitech g613.
Radnici u Mikronisu su mi rekli kako kod njih nije dobavljiva te da su slali upit samom logitechu te da se te tipkovnice vise ne proizvode sem toga da ima slab odaziv jer je wiffi.
Sada me zanima jesu li te info točne te ako mi netko od vas moze reći ima li ta tipkovnica jos koju manu.

moras bas u mikronisu kupiti? protis i links ti ih imaju.

 

sto se tice tipkovnice, nemam nikakve bitne zamjerke, stvarno je odlicna, i ne znam o kakvom slabom odzivu pricaju, to nije slucaj, koristim je intenzivno, kada nemam neku drugu na testu, i stvarno je top tipkovnica, najtisa mehanicka tipkovnica opcenito, trajanje baterije jer duze nego sto nekima traje kabel , jos je na prvim baterijama  

 

da kupujem mehanicku tipovnicu, bez obzira bila zicana ili ne, svakako bih G613 bila u top 3

 

da ne pisem "wall of text" imas ovdje na videu 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 19:54 (Mitohondri).
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Poz ljudi, trebam neku kombinaciju mis podloga i tipkovnica (po mogucnosti mehanicka) do 600kn u bilo kojem hrvatskom ducanu koju nudi dostavu
Ako neko zna neku dobru informaciju bio bih jako zahvalan da je podijeli samnom 😀😀
jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, (evo mene opet)

 

trebao bih kupiti wireless tipkovnicu za programiranje. Htio sam kupiti k380 (logitech/membranska), ali nisam baš više siguran. Ako ima tko neku tišu tipkovnicu do 100 eura. Lp

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima, zanima me ima li ovdje ljubitelja, korisnika ili jednostavno zainteresiranih korisnika custom mehaničkih tipkovnica? Pošto /r/mk raste iz dana u dan, a podrška i broj ljudi u Hrvatskoj je neznatno mali nas par ljubitelja je odlučilo napraviti neko malo okupljalište za ljude iz ovih krajeva koji vole mehaničke tipkovnice. Imamo trenutno otvoren novi subreddit /r/cro_mkDiscord kanal pa evo ako ste ljubitelj slobodno nam se priključite te ako imate pitanja pitajte. Uz to hvala moderatorima na dopuštenju i podršci. Uživajte. Lijep pozdrav.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
6 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...
Dala kaže...

Ova nije mehanička? https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-g213-prodigy-rgb-gaming-tipkovnica&code=073%2E600%2E033
Molim vas neku u tom cijenovnom rangu, obavezno s palm restom.

Hvala.

 

Ovako nesto:

 

GAMDIAS HERMES P2 RGB (450kn)

 Nazalost ne mogu preporuciti proizvode navdene kompanije.

Naprotiv, savjetovao bih bas u ovoj temi da se izbjegava kupnja Gamdias opreme.

 

Prekjucer sam kupio Gamdias Hermes E1A desktop set za 300kn

 

Na prednjoj strani kutije jasno stoji da je tipkovnica opremeljna blue mechanical switcevima, no na poledjini sitnim slovim pise da se ipak radi o mem-chanical.

Sama kvaliteta izrade nije losa, no na samoj tipkovnici nije radila tipka 1 na numpadu, kao ni tipke za paljenje i promjenu boja backlighta.

 

Nakon provjere u mom servisu i u servisu ducana u kojem je kupljena, desktop set je zamjenjen za Hermes E1 desktop setom - takodjer 300kn.

 

Jucer sam spojio tipkovnicu i tipke su radile, kao i sto je na ovom pakiranju ipak tocno navedeno da se radi o mehanickim brown switchevima.

 

Na kutiji i u uputama takodjer pise kako se mora skinuti softver HERA kako bi se upravljalo naprednim postavkama - promjena backlighta, macroi, gaming profili.

Nakon instalacije softvera, HERA je prepoznala tipkovnicu, no nakon par minuta softver se naprasno ugasio, te je poremecen mapping tipki na tipkovnici.

 

Istrazivanjem sam dosao do informacija da se tipkovnica preko softvera moze namjestiti u 5 profila, te je ocito pri prepoznavanju ukljucen jedan od tih profila.

Prema informacijama drugih korisnika, niti jedan od profila nema tocan US layout (kad vec nema HR), te je tipkovnicu nemoguce bey softvera vratiti u normalan layout.

Iz nekog razloga proizvodjac se odlucio na veoma naprednu funkciju spremanja profila (macroa i mappinga) na samu tipkovnicu, no prema podacima drugih korisnika kojima je takodjer poremecen layout, izgleda da HERA softver nije podrzan za rad u Windowsima 10.

 

https://linustechtips.com/main/topic/841777-mechanical-keyboard-issue-hermes-m1-heraexe-stopped-working-solved-kind-of/

 

Softver nakon tog prvog pokretanja nisam uspio pokrenuti, pa sam odlucio kontaktirati ducan u kojem je tipkovnica kupljena, odlucili su da ce je zamjeniti nekim drugim proizvodom.

Ukoliko se netko odlucuje za kupnju mehanicke tipkovnice, savjetovao bi kupnju nekog drugog branda u toj cjenovnoj kategoriji, sa MS brendom nismo imali losa iskustva, i softver je radio uredno.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav! Gdje kupiti Anne 2 pro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
steve90 kaže...

Pozdrav! Gdje kupiti Anne 2 pro?

 

Ovisi koje switcheve želiš... Imaš iz EU i imaš iz Cyna, na isto ti na kraju ispadne otprilike...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Iskreno, nisam siguran. Išao bih radije na Cherry MX čisto jer o Gateron ne znam ništa (može neko mišljenje o tome ukoliko ima netko da je koristio i jedne i druge). I naravno EU ukoliko nema razlike u cijeni. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 11:14 (steve90).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
steve90 kaže...

Iskreno, nisam siguran. Išao bih radije na Cherry MX čisto jer o Gateron ne znam ništa (može neko mišljenje o tome ukoliko ima netko da je koristio i jedne i druge). I naravno EU ukoliko nema razlike u cijeni. 

 Meni su switchevi skoro isti kao Cherry, mislim da je "osjećaj" jedino drugačiji ako znaš točno koji je cherry koji nije, barem meni, nema velike ili ikakve razlike.

 

Danas mi je krepao lijevi alt nad mojoj CM tipkovnici, jako dobra TKL tipkovnica, ako ne nadjem nikoga ovdje za popravak, bacam se u potragu nove. =(

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
nhooydz kaže...
steve90 kaže...

Iskreno, nisam siguran. Išao bih radije na Cherry MX čisto jer o Gateron ne znam ništa (može neko mišljenje o tome ukoliko ima netko da je koristio i jedne i druge). I naravno EU ukoliko nema razlike u cijeni. 

 Meni su switchevi skoro isti kao Cherry, mislim da je "osjećaj" jedino drugačiji ako znaš točno koji je cherry koji nije, barem meni, nema velike ili ikakve razlike.

 

Danas mi je krepao lijevi alt nad mojoj CM tipkovnici, jako dobra TKL tipkovnica, ako ne nadjem nikoga ovdje za popravak, bacam se u potragu nove. =(

 

switchevi su jako slični, smaoe je drugi proizvođač, u ovom slučaju Gateron a ne Cherry. Meni su iskreno Gateron bolji od Cherry switcheva, manje "škripe" i manje se miču lijevo desno. Gledaj na to da su najbolji/najskuplji custom switchevi Gateronovi. Mislim da na kraju krajeva ne igra toliko velika uloga da li je Cherry ili ista alternativa Gateron, jer je razlika imeđu takvih aftermarket switcheva jako mala. 

 

@nhooydz jesi otvorio tiokovnicu? Možda je kvar skroz glupe prirode, možda bi jendnostavno stavljanje drugog switcha rješilo problem ili doslovno potrebno je sao prelemiti/očistiti komponente.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba prelemiti oko alta nešto, CM je imao baš loš batch i puno ljudi je imalo problema s time, a meni garancija istekla. :D Iako je korištena veoma malo jer sam zbog posla imao normalnu Roccat Souru na kompu pa sam tek nedavno ovu izvadio, ni ne znam koliko je dugo sjeban alt jer ga zbilja nisam koristio.

 

https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/comments/17pw6w/guide_how_to_fix_left_alt_key_on_quickfire_rapid/

 

Pretpostavljam da je ovo problem. Kazem eto, ostavio sam oglas na kupovini subforumu pa mozda se netko javi da prelemi. Zbilja ne zelim to isprobavati prvi put na nečemu kao što je tipkovnica :D

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Gam3r kaže...

switchevi su jako slični, smaoe je drugi proizvođač, u ovom slučaju Gateron a ne Cherry. Meni su iskreno Gateron bolji od Cherry switcheva, manje "škripe" i manje se miču lijevo desno. Gledaj na to da su najbolji/najskuplji custom switchevi Gateronovi. Mislim da na kraju krajeva ne igra toliko velika uloga da li je Cherry ili ista alternativa Gateron, jer je razlika imeđu takvih aftermarket switcheva jako mala. 

 

@nhooydz jesi otvorio tiokovnicu? Možda je kvar skroz glupe prirode, možda bi jendnostavno stavljanje drugog switcha rješilo problem ili doslovno potrebno je sao prelemiti/očistiti komponente.

 Sad još manje znam za što bih se odlučio :)
Još ću malo potražiti na netu usporedbe jednih i drugih prije nego se odlučim. Imaš možda link gdje se može kupiti? Tj. ima netko da je već kupovao pa da može preporučiti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 13:08 (steve90).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
steve90 kaže...
Gam3r kaže...

switchevi su jako slični, smaoe je drugi proizvođač, u ovom slučaju Gateron a ne Cherry. Meni su iskreno Gateron bolji od Cherry switcheva, manje "škripe" i manje se miču lijevo desno. Gledaj na to da su najbolji/najskuplji custom switchevi Gateronovi. Mislim da na kraju krajeva ne igra toliko velika uloga da li je Cherry ili ista alternativa Gateron, jer je razlika imeđu takvih aftermarket switcheva jako mala. 

 

@nhooydz jesi otvorio tiokovnicu? Možda je kvar skroz glupe prirode, možda bi jendnostavno stavljanje drugog switcha rješilo problem ili doslovno potrebno je sao prelemiti/očistiti komponente.

 Sad još manje znam za što bih se odlučio :)
Još ću malo potražiti na netu usporedbe jednih i drugih prije nego se odlučim. Imaš možda link gdje se može kupiti? Tj. ima netko da je već kupovao pa da može preporučiti?

 Cimer uzimao preko aliexpressa, minimalno zajebancije, nije to više kao prije.. uvijek se za garanicju itd moze kontaktirati prodavača direkt. :)

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel bilo kakve carine ili šalju nekako preko EU skladišta? Imaš možda link od sellera?

9 godina
offline
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Link 1 (EU) - nemaju u stocku ali ako pitaš nabave dosta brzo u stock. Link 2 (China). Link 3 (China/EU) - ovdje moguće uzeti EU priorty dostavu pa nema dodatnih davanja (malo po forumima vidio, nisam osobno nikad tamo uzimao pa ne znam, potrebno provjeriti). 

Preporučam ti Gaterom ili Kalih switcheve, odnosno što želiš, taklitle ili linerane ili clicky. Malo gugla, javi ako zapneš di.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Super! Čitao sam po netu da su ljudi naručivali sa candykeys ali nisam znao da imaju tu praksu re-stockanja ukoliko ih kontaktiraš. Hvala! 

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim svakako vrijedi pitati. Meni su par puta izašli u susret sa čudnim molbama tako da mislim da restockanje veoma popularne tipkovnice nije nešto nemoguće. Svakako kontaktiraj i pitaj, niš te ne košta u krajnjem slučaju :)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-gamdias-hermes-p2-rgb-mehanicka-gaming-eng-usb-siva-101200361

 

Samo da vas upozorim na ovu tipkovnicu. Kupil u linksu i tri put reklamiral jer je pištala, svaki put dobil novu i svaki put pišti. Na kraju sam dobil povrat para.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ja imam i jedne in druge, brown verzija. Prakticki su identicni.

Edit:
Sad vidim da gledas Anne pro 2. Ja imam prvu verziju sa getaron sw. Prezadovoljan tipkovnicom.


Vi koji trazite manje tipkovnice, pogledajte si Keykron K2: https://www.keychron.com/products/keychron-k2-mechanical-keyboard?variant=21572845633625

Meni zapela za oko, cak razmisljo i da Anne Pro zamijenim istom

Ja sam kupio na gear bestu jer sam dobro proso sa onim bodovima i popustima, al pogledaj si aliexpress i banggood
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 17:25 (AmonZero).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice