Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Možeš probati staviti onaj softver što "popravlja" chatter tako što ignorira registraciju tipke neko vrijeme nakon prve registracije.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Q-Tip, a tooo, ma više tipkovnica, više ćeš nać istaknutih problema. Ako googlaš to isto, ali za cherryMX ispalo bi isto da su škart. Zapravo to se može desiti na večini switcheva na žalost. Kineske cherry kopije su jeftinije od Omrona, a imaju ljudima poznati feeling, to bi prije bio razlog.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

Možeš probati staviti onaj softver što "popravlja" chatter tako što ignorira registraciju tipke neko vrijeme nakon prve registracije.

 

Keyboard Chattering Fix. Taj app mi se zadnjih nekoliko mjeseci podizao s Windowsima, pomoglo je donekle, ali se problem tako raširio da više nijedna postavka nije mogla zaustaviti duplanje tipki.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 17:42 (Q-Tip).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
191x7 kaže...

Možeš probati staviti onaj softver što "popravlja" chatter tako što ignorira registraciju tipke neko vrijeme nakon prve registracije.

 

Keyboard Chattering Fix. Taj app mi se zadnjih nekoliko mjeseci podizao s Windowsima, pomoglo je donekle, ali se problem tako raširio da više nijedna postavka nije mogla zaustaviti duplanje tipki.

Jesi probao s alkoholom?

 

https://linustechtips.com/main/topic/1061786-keyboard-chattering/

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
Q-Tip kaže...
191x7 kaže...

Možeš probati staviti onaj softver što "popravlja" chatter tako što ignorira registraciju tipke neko vrijeme nakon prve registracije.

 

Keyboard Chattering Fix. Taj app mi se zadnjih nekoliko mjeseci podizao s Windowsima, pomoglo je donekle, ali se problem tako raširio da više nijedna postavka nije mogla zaustaviti duplanje tipki.

Jesi probao s alkoholom?

 

https://linustechtips.com/main/topic/1061786-keyboard-chattering/

 

Da, kažem ti da nekima pomogne, nekima ne. Odustao sam na kraju, zamijeniti je ne mogu jer je garancija istekla, a nisam više mogao izdržati to duplanje.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...

 

Problemi su počeli baš s istekom garancije, znači nakon dvije godine. I to na način da je krenulo od samo jedne ili dvije tipke, da bi se na kraju proširili na gotovo pola tipkovnice.

 

I meni je drago da ti nemaš problem, nema ga vjerojatno dosta ljudi, ali isto tako jednostavnim guglanjem ili na redditu nađeš hrpu ljudi koji imaju taj problem. I baš je nekako zajednički nazivnik Romer G i baš je nekakva "slučajnost" da nakon par godina guranja Romer G switcheva Logitech odjednom potpuno prelazi na druge switcheve.

 

Što se čišćenja tiče, ispuhivao sam je redovito i dvaput sam vadio sve tipke i temeljitije čistio. Problem kod ovih switcheva je što zamjenskih nema, pukne li ti nožica i ostane u switchu, piši kući propalo. Mnogima je kod vađenja tipki jednostavno znala nožica ostati unutra i zato sam izbjegavao često ih vaditi.

Jasno da...Jako cudno jer ja do sada niti jedan problem sa dvoklikom nisam imao, tj. sa dvije tipkovnice i romer-g switchevima nema problema (g810 i g413)...

 

Opet ovo drugo i drzi vodu i ne drzi vodu...Ljudi koji nemaju problema se ne javljaju (ni ja se nisam javljao), pa takvih sigurno ima jos vise...No, ako Logitech zeli izbjeci i taj problem koji se javlja, nisu se bez razloga odlucili na potez novih switcheva u cilju povecanja poslovanja i prodaje...

 

Kod mene je ucestalo ispuhivanje i povrsinsko ciscenje, a generalno vadenje tipki i rastavljanje obavljam svakih pola godine i to kompletno rastavljanje (minimalno 2 puta godisnje) i tu takoder nisam imao problema sa pucanjem nozica (sve se vadi i vraca bez problema)...

                                                                                           

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 18:52 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Tomo53nja kaže...
Q-Tip kaže...

 

Problemi su počeli baš s istekom garancije, znači nakon dvije godine. I to na način da je krenulo od samo jedne ili dvije tipke, da bi se na kraju proširili na gotovo pola tipkovnice.

 

I meni je drago da ti nemaš problem, nema ga vjerojatno dosta ljudi, ali isto tako jednostavnim guglanjem ili na redditu nađeš hrpu ljudi koji imaju taj problem. I baš je nekako zajednički nazivnik Romer G i baš je nekakva "slučajnost" da nakon par godina guranja Romer G switcheva Logitech odjednom potpuno prelazi na druge switcheve.

 

Što se čišćenja tiče, ispuhivao sam je redovito i dvaput sam vadio sve tipke i temeljitije čistio. Problem kod ovih switcheva je što zamjenskih nema, pukne li ti nožica i ostane u switchu, piši kući propalo. Mnogima je kod vađenja tipki jednostavno znala nožica ostati unutra i zato sam izbjegavao često ih vaditi.

Jasno da...Jako cudno jer ja do sada niti jedan problem sa dvoklikom nisam imao, tj. sa dvije tipkovnice i romer-g switchevima nema problema (g810 i g413)...

 

Opet ovo drugo i drzi vodu i ne drzi vodu...Ljudi koji nemaju problema se ne javljaju (ni ja se nisam javljao), pa takvih sigurno ima jos vise...No, ako Logitech zeli izbjeci i taj problem koji se javlja, nisu se bez razloga odlucili na potez novih switcheva u cilju povecanja poslovanja i prodaje...

 

Kod mene je ucestalo ispuhivanje i povrsinsko ciscenje, a generalno vadenje tipki i rastavljanje obavljam kazem svakih pola godine i to kompletnim rastavljanjem (minimalno 2 puta godinje) i tu takoder nisam imao problema sa pucanjem nozica (sve se vadi i vraca beu problema)...

                                                                                           

 

Ma dobro, jasno da ima vjerojatno puno više ljudi koji nemaju nikakav problem, a glasni smo mi koji ga imamo. Sve je to normalno, ali nekako mi prebrzo odustaju od tih switcheva, pa kako sam i inače sumnjičav mislim da to ima veze s tim što su problematični. 

 

Iskreno baš mi se i ne da često u totalni remont tipkovnice, ali dosta je pazim. Kad nisam za kompom pokrivena je, ne pijem ništa u blizini da ne bi neka kapljica dospjela gdje ne treba itd. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebao bih pomoć oko odabira tipkovnice za gaming. Dvoumim se između dva modela navedena ispod. Cijenovno su tu negdje. Koja je bolja preporuka?

 

1. HyperX Alloy FPS RGB Gaming (HX-KB1SS2-US) - SwitchKailh Silver Speed  -  LINK

2. HyperX Alloy Origins (HX-KB6RDX-US) - SwitchHyperX Red  -  LINK

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 9:44 (sinka3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sinka3 kaže...

Trebao bih pomoć oko odabira tipkovnice za gaming. Dvoumim se između dva modela navedena ispod. Cijenovno su tu negdje. Koja je bolja preporuka?

 

1. HyperX Alloy FPS RGB Gaming (HX-KB1SS2-US) - SwitchKailh Silver Speed  -  LINK

2. HyperX Alloy Origins (HX-KB6RDX-US) - SwitchHyperX Red  -  LINK

 

 

 Iste su. HyperX Red switch neki OEM pravi za Kingstona, vjerojatno Kailh.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

Molim preporuku za full layout mehaničku tipkovnicu do 500kn 

 

Tipkanje i World of Tanks.

 

 

lp 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Roccat Suora.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U kojem ducanu bih mogao isprobati generalnu razliku izmedu plavih/crvenih/smedih switcheva?

 

I da li postoji koja bolja opcija od banggood/aliexpress za nabavu bezicne full mehanicke do 650kn ?

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim tipkovnicu koja svijetli bijelom bojom ili samo svijetlo plavom. Gadi mi se već ovo šarenilo kaj stavljaju na komponente i periferiju. Bila mehanička ili ne svejedno mi je iskreno. Može neki low-mid range jer ne patim na te stvari. Hvala i LP

 

 

Kaj veliš? o.O
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 20:14 (GridLocK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim da imas roccat suoru fx jednobojnu i k63 od corsaira da svijetle plavkasto..za ostale neznam..ili kupis rgb pa namjestis bijelo ili svijetlo plavo..ja na svojoj strage i misu i ventovi i rami od corsa imam neki profil kaj se iz bijelog preljeva prema svijetlo plavom i staticno je

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Logitech G512, stara cca. 6 mjeseci (14.11.2019.) mi je tu i tamo pocela pisat dupla slova, najvise skuzim na slovu a (ne znam je li hardverski povezano s tipkom 'a' ili jednostavno jer ga najcesce pisem pa ga vise primjetim), ali nekad primjetim i na drugim slovima, jel netko imao iskustva s prijavom tog problema, kupljena je na mall.hr

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
definho kaže...

Logitech G512, stara cca. 6 mjeseci (14.11.2019.) mi je tu i tamo pocela pisat dupla slova, najvise skuzim na slovu a (ne znam je li hardverski povezano s tipkom 'a' ili jednostavno jer ga najcesce pisem pa ga vise primjetim), ali nekad primjetim i na drugim slovima, jel netko imao iskustva s prijavom tog problema, kupljena je na mall.hr

 Chattering. Nemaš sreće. Možeš probati popraviti alkoholom.

 

https://linustechtips.com/main/topic/523332-cherry-mx-switches-common-problems-chattering/

 

https://graphicscardhub.com/how-to-fix-keyboard-chatter/

 

https://www.gamingtribe.com/status/13194140054018/?v=349eca249c7371c2dd2b59c97dce2728

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
10 Logitech G413
2 Roccat Suora
1 Razer Ornara Chroma
Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Razer ni ne gledaj. Kod njih ili plaćaš puno za osrednji proizvod ili plaćaš osrednje za smeće. High end proizvod nemaju u nijednoj kategoriji. Dobro, imaju jako dobrih miševa al đaba kad se trgaju na osnovi nekoliko mjeseci.

 

Logitech je dobar. G413 je dobra tipkovnica. Ali mene nekako u tom izboru privlači Suora.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupio sam Logitech G910 Orion Spectrum :) 

 

Vrhunska tipkovnica,masnivna-teška,full layout.

 

 

lp 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo stigla i meni danas moja, Corsair K70 MK 2 prezadovoljan sam sa kvalitetom izrade, tjelo od aluminija, osvjetljenje prekrasno, a tipke odlicne, pre dobro :) Hvala svima koji su odvojili vrijeme za pomoc :) 

 

Kako sam obecao evo par slika 

https://ibb.co/gw03VQp
https://ibb.co/WfWc0JM
https://ibb.co/jwzvkG0

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim malo manju mehaničku tipkovnicu. Većinom za gejmanje (cod, lol), ali i solidan broj sati tipkanja teksta.

Mislim da mi je 60% premalo, tako da bi više odgovara TKL. Full size mi je preširoka, kad gejmam, često mišem udarim u rub tipkovnice.

 

Znam da je glupo tražit po kriteriju "ne skupo, ali ne baš smeće" ali nemam drugog opisa jer nisam nikad ima mehaničku, niti znam išta o njima, pa tako ni cijene.

 

Čisto usporedbe radi, Miš sam uzeo najjeftiniji "sposoban" miš koji sam našao, - logitech G203. Pa eto tako neki kriterij. Jeftinije, a sposobne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
insomniac kaže...

Tražim malo manju mehaničku tipkovnicu. Većinom za gejmanje (cod, lol), ali i solidan broj sati tipkanja teksta.

Mislim da mi je 60% premalo, tako da bi više odgovara TKL. Full size mi je preširoka, kad gejmam, često mišem udarim u rub tipkovnice.

 

Znam da je glupo tražit po kriteriju "ne skupo, ali ne baš smeće" ali nemam drugog opisa jer nisam nikad ima mehaničku, niti znam išta o njima, pa tako ni cijene.

 

Čisto usporedbe radi, Miš sam uzeo najjeftiniji "sposoban" miš koji sam našao, - logitech G203. Pa eto tako neki kriterij. Jeftinije, a sposobne.

Ako nemaš budžet za neku brand name tkl mehanicku tipa logitech g pro tkl ili steelseries apex pro tkl i tome slicno, pogledaj na aliexpressu, imas solidan izbor za male novce.

Ja sam ovu uzeo iz zajebancije za testiranje samo, a sada je koristim na dnevnoj bazi skoro godinu dana vec.

Mozes je spojiti preko kabela ili wireless preko bluetootha.

Cherry mx blue i red kopije, pa biraj.

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel ovo ista valja roccat suora frameless?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tipkam s nje, i meni je odlična.

 

Ovo mi je doduše druga, na prvoj je negdje nakon godinu i pol počela štucati tipka 'W' pa sam je odnio natrag i dali mi novu. Izuzev toga sve ostalo mi je ok. Prva je imala UK/HR layout, pa je uz UK raspored imala i naše znakove gje treba, a ova sada ima UK layout.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

i mene zanima u kojem se ducanu mogu isprobati cherry tipke... jesi mozda nasao neku?

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Čitam i gledam i što više ulaze informacije u mene, to više ne znam koju mehaničku tastaruru nabaviti. Uglavnom nekako bi je koristio 50/50 za rad i igranje. Igrice ništa zahtjevne. Nešto poput World of WarShips. Po meni to bi trebala biti neke univerzalna ako se ne varam sa smeđim ili Tactile tipkama. Ono što je bitno da je normalna za numerijskim tipkama, da ima HR osvjetljena slova i da je žičana. Nekako mi u oči padaju Logitechove G513 ili G815, ali ima i drugih. Ne znam, nekako mi tipke kod G815 izgledaju krhke, kao da bi sve poispadale kada bi mi tipkovnica pala sa pola metra. Dajte neke savjete neodlučnom. Htio bi da je i što tiša. Iz napisanog se vidi da sam za nju spreman dati i 1500-2000kn, ali da li mi je potrebna takva. Zašto ne kupit neku do 1000kn, ili 700kn. Osvjetljenje ne mora biti RGB, dapače, dovoljno je i bijelo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
trolaslavonska kaže...

i mene zanima u kojem se ducanu mogu isprobati cherry tipke... jesi mozda nasao neku?

bilo je u Linksu prije, ne znam imaju li i dalje

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Cobra33 kaže...

Čitam i gledam i što više ulaze informacije u mene, to više ne znam koju mehaničku tastaruru nabaviti. Uglavnom nekako bi je koristio 50/50 za rad i igranje. Igrice ništa zahtjevne. Nešto poput World of WarShips. Po meni to bi trebala biti neke univerzalna ako se ne varam sa smeđim ili Tactile tipkama. Ono što je bitno da je normalna za numerijskim tipkama, da ima HR osvjetljena slova i da je žičana. Nekako mi u oči padaju Logitechove G513 ili G815, ali ima i drugih. Ne znam, nekako mi tipke kod G815 izgledaju krhke, kao da bi sve poispadale kada bi mi tipkovnica pala sa pola metra. Dajte neke savjete neodlučnom. Htio bi da je i što tiša. Iz napisanog se vidi da sam za nju spreman dati i 1500-2000kn, ali da li mi je potrebna takva. Zašto ne kupit neku do 1000kn, ili 700kn. Osvjetljenje ne mora biti RGB, dapače, dovoljno je i bijelo.

Roccat Suora , Fnatic Gear Rush.

Ako ti hr znakovi nisu previše bitni (jer ne znam tko još gleda u tipkovnicu dok piše, a imat ćeš ih svakako na bilo kojem layoutu bez obzira sto na tipku nije nalijepljeno č/ć) izbor postaje daleko veći.

Što se switcheva tiče, prošetaj do Linksa, Instara ili neke slične trgovine ako imaš mogućnost pa isprobaj tamo koji ti se više sviđaju.

Ja volim zveknut tipku do kraja i kad tipkam i kad igram pa preferiram linearne (red) switcheve. Brown/tactile su isto ok za namjenu koju si naveo.

Na Blue/clicky je gušt tipkat, ali ako ne živiš sam, partner/cimer/rodbina će te spalit na lomači nakon 10 min tipkanja jer su dosta glasni.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
Cobra33 kaže...

Čitam i gledam i što više ulaze informacije u mene, to više ne znam koju mehaničku tastaruru nabaviti. Uglavnom nekako bi je koristio 50/50 za rad i igranje. Igrice ništa zahtjevne. Nešto poput World of WarShips. Po meni to bi trebala biti neke univerzalna ako se ne varam sa smeđim ili Tactile tipkama. Ono što je bitno da je normalna za numerijskim tipkama, da ima HR osvjetljena slova i da je žičana. Nekako mi u oči padaju Logitechove G513 ili G815, ali ima i drugih. Ne znam, nekako mi tipke kod G815 izgledaju krhke, kao da bi sve poispadale kada bi mi tipkovnica pala sa pola metra. Dajte neke savjete neodlučnom. Htio bi da je i što tiša. Iz napisanog se vidi da sam za nju spreman dati i 1500-2000kn, ali da li mi je potrebna takva. Zašto ne kupit neku do 1000kn, ili 700kn. Osvjetljenje ne mora biti RGB, dapače, dovoljno je i bijelo.

Roccat Suora , Fnatic Gear Rush.

Ako ti hr znakovi nisu previše bitni (jer ne znam tko još gleda u tipkovnicu dok piše, a imat ćeš ih svakako na bilo kojem layoutu bez obzira sto na tipku nije nalijepljeno č/ć) izbor postaje daleko veći.

Što se switcheva tiče, prošetaj do Linksa, Instara ili neke slične trgovine ako imaš mogućnost pa isprobaj tamo koji ti se više sviđaju.

Ja volim zveknut tipku do kraja i kad tipkam i kad igram pa preferiram linearne (red) switcheve. Brown/tactile su isto ok za namjenu koju si naveo.

Na Blue/clicky je gušt tipkat, ali ako ne živiš sam, partner/cimer/rodbina će te spalit na lomači nakon 10 min tipkanja jer su dosta glasni.

 

Nisam ustvari napisao da koristim računalo najviše za video, fotografiju i grafiku, tako da ne razaram brzinom po tastaturi. Dapače, pišem sa 4 prsta, a ne svima. Ova tipkovnica koju sada imam (Microsoft model 1027) je stara 15 god. Još uvijek rade sve tipke, a slova su dosta izlizana. Bežična je, ali radi na 27Mhz, a ne 2,4GHz. Imam tri radioamatera u blizini i koji put mi blokiraju rad tipkovnice i miša koji je u paru sa njom. No nema to veze. Dala je svoje i pošto ću imat novo računalo, na redu je tipkovnica.

Što se tiče slova na tipkovnici, ja još uvijek lovim, odnosno tražim naša slova na njoj, pogotovo š, đ i ž, a vidim da sada ta slova nisu na baš istim mjestima na novim tipkovnicama. Zato mi trebaju HR oznake. Skočit ću do Linksa, jer mi je relativno blizu posla pa ću vidjet. Htio bi tipkovnicu koja mi izgleda mehanički čvršća, da se topke ne mogu samo tako potrgat, a ova LG 815 mi baš ne izgleda tako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 11:29 (Cobra33).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Cobra33 kaže...
zzZZzz kaže...
Cobra33 kaže...

Čitam i gledam i što više ulaze informacije u mene, to više ne znam koju mehaničku tastaruru nabaviti. Uglavnom nekako bi je koristio 50/50 za rad i igranje. Igrice ništa zahtjevne. Nešto poput World of WarShips. Po meni to bi trebala biti neke univerzalna ako se ne varam sa smeđim ili Tactile tipkama. Ono što je bitno da je normalna za numerijskim tipkama, da ima HR osvjetljena slova i da je žičana. Nekako mi u oči padaju Logitechove G513 ili G815, ali ima i drugih. Ne znam, nekako mi tipke kod G815 izgledaju krhke, kao da bi sve poispadale kada bi mi tipkovnica pala sa pola metra. Dajte neke savjete neodlučnom. Htio bi da je i što tiša. Iz napisanog se vidi da sam za nju spreman dati i 1500-2000kn, ali da li mi je potrebna takva. Zašto ne kupit neku do 1000kn, ili 700kn. Osvjetljenje ne mora biti RGB, dapače, dovoljno je i bijelo.

Roccat Suora , Fnatic Gear Rush.

Ako ti hr znakovi nisu previše bitni (jer ne znam tko još gleda u tipkovnicu dok piše, a imat ćeš ih svakako na bilo kojem layoutu bez obzira sto na tipku nije nalijepljeno č/ć) izbor postaje daleko veći.

Što se switcheva tiče, prošetaj do Linksa, Instara ili neke slične trgovine ako imaš mogućnost pa isprobaj tamo koji ti se više sviđaju.

Ja volim zveknut tipku do kraja i kad tipkam i kad igram pa preferiram linearne (red) switcheve. Brown/tactile su isto ok za namjenu koju si naveo.

Na Blue/clicky je gušt tipkat, ali ako ne živiš sam, partner/cimer/rodbina će te spalit na lomači nakon 10 min tipkanja jer su dosta glasni.

 

Nisam ustvari napisao da koristim računalo najviše za video, fotografiju i grafiku, tako da ne razaram brzinom po tastaturi. Dapače, pišem sa 4 prsta, a ne svma. Ova tipkovnica koju sada imam (Microsoft model 1027) je stara 15 god. Još uvijek rade sve tipke, a slova su dosta izlizana. Bežična je, ali radi na 27Mhz, a ne 2,4GHz. Imam tri radioamatera u blizini i koji put mi blokiraju rad tipkovnice i miša koji je u paru sa njom. No nema to veze. Dala je svoje i pošto ću imat novo računalo, na redu je tipkovnica.

Što se tiče slova na tipkovnici, ja još uvijek lovim, odnosno tražim naša slova na njoj, pogotovo š, đ i ž, a vidim da sada ta slova nisu na baš istim mjestima na novim tipkovnicama. Zato mi trebaju HR oznake. Skočit ću do Linksa, jer mi je relativno blizu posla pa ću vidjet. Htio bi tipkovnicu koja mi izgleda mehanički čvršća, da se topke ne mogu samo tako potrgat, a ova LG 815 mi baš ne izgleda tako.

Ove što sam ti linkao su provjereno dobre tipkovnice žičane tipkovnice sa hr znakovima a i nisu toliko skupe.

Ova logitech 815 što spominješ, iako ne izgleda čvrsto, rađena je od brušenog aluminija tako da bi trebala biti dosta čvrsta iako možda ne izgleda tako na prvu.

Sve to vrlo lako možeš vidjeti na youtube recenzijama (Logitech g815Fnatic Gear RushRoccat Suora)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice