Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.217.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sve mi se čine kao da imaju neke velike kompromise na koje nisam spreman pristati za tu cijenu (Logitech nema podlogu za zglob, Corsair nema numpad).

Otići ću probati Logitech G613 budući da jedino što mu nedostaje je pozadinsko osvijetljenje.

Hvala na prijedlozima.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
maniak kaže...

Sve mi se čine kao da imaju neke velike kompromise na koje nisam spreman pristati za tu cijenu (Logitech nema podlogu za zglob, Corsair nema numpad).

Otići ću probati Logitech G613 budući da jedino što mu nedostaje je pozadinsko osvijetljenje.

Hvala na prijedlozima.

Ja imam G915 Lightspeed wireles i toliko je niska da nemas potrebe za podlogom za zglob, probaj ju u trgovini.

 

EDIT:

U Hr je oko 1600kn sto je oko 220eu ja sam ju prije platio 250eu tako da je cijena otisla dolje. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 10:46 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
maniak kaže...

Sve mi se čine kao da imaju neke velike kompromise na koje nisam spreman pristati za tu cijenu (Logitech nema podlogu za zglob, Corsair nema numpad).

Otići ću probati Logitech G613 budući da jedino što mu nedostaje je pozadinsko osvijetljenje.

Hvala na prijedlozima.

 podlogu mozes dodatno kupiti.. imas raznih velicina, oblika i materijala

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Podloga mi je dosta bitna jer tipkovnicu koristim intenzivno za posao i zapešće me zna boliti nakon nekog vremena. Znam da se može dodatno nabaviti podloga, ali nekako ne želim dodatno trošiti za takvo nešto pošto plaćam već toliko puno.

Moguće da je to samo neka moja neopravdana tvrdoglavost

 

Na kraju ću možda odustati od bežične opcije ili možda čak odustati od mehaničke i nabaviti si neku ergonomsku (kao što je Microsoft Sculpt).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

bok dečki!!
može neka preporuka za tipkovnicu? dao bih negdje oko 300kn. moze i malo više, nije bed
na kompu 85% vremena gejmam. ako vam treba jos kakav info tu sam
do sad sam koristio(koristim) sharkoon skiller tipkovnicu ali bio sam dobar dečko pa bih se volio počastiti 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ,traazim tipkovnicu mehanicku da ima brown switcheve(ili slicne njima,blue ne dolazi u obzir),hr layout do 800 kn.

Razmisljao sam o - Kingston HyperX Gaming Alloy FPS RGB, Kailh Silver Speed keyswitches

              -Kingston HyperX Alloy Elite RGB, Cherry MX Brown 

s time da su one US layout...što mi mozete vi preporuciti jos..hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kristian0089 kaže...

Pozdrav ,traazim tipkovnicu mehanicku da ima brown switcheve(ili slicne njima,blue ne dolazi u obzir),hr layout do 800 kn.

Razmisljao sam o - Kingston HyperX Gaming Alloy FPS RGB, Kailh Silver Speed keyswitches

              -Kingston HyperX Alloy Elite RGB, Cherry MX Brown 

s time da su one US layout...što mi mozete vi preporuciti jos..hvala

 LINK

 

LINK

 

LINK

 

Red i Brown verzije

 

i jos im spusti cijenu za 100kn i imas tip top tipkovnicu za male pare

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li tko kakav prijedlog numpada? Obavezna bluetooth povezivost, to bi mi služilo kada sam na laptopu a nemam toliko usb mjesta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BlueMax kaže...

Molim pomoć za odabir tipkovnice.

Tipkovnica je za sina (12godina), znači obavezno što šareniji RGB s više i boljim efektima.

S obzirom na cijene ovih "no name" mehaničkih tipkovnica mislim da na membransku nema smisla ići. Do cca 500kn ali dobro bi bilo da je i jeftinija.

Vrsta prekidača nije presudna. Ne smeta mu buka plavih prekidača.

Treba imati osvjetljena HR slova.

Ne mora imati numerički dio.

 

Ove sam gledao (izvukao neke prijedloge iz ove teme) ali nemam nikakvo iskustvo s mehaničkim tipkovnicama pa bolje da vi to odlučite:

 

https://www.nabava.net/tipkovnice/ms-thudner-pro-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crna-plava-76805471

https://www.nabava.net/tipkovnice/ms-elite-pro-mehanicka-zicana-tipkovnica-cijena-87020451

https://www.nabava.net/tipkovnice/eshark-esl-k1-kodachi-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crna-crvena-plava-99872031

https://shop.friendlyfireesports.com/hr/product/penta-keys-hr

https://egamer.hr/shop/cijena/rampage-mk95-gaming-tipkovnica

....

 

Sažetak: što šarenija jeftina mehanička tipkovnica s osvjetljenim HR znakovima

neću napisat HITNO da vas ne iživciram :)

 

 Na kraju naručio UVI Gear Pride Mini.

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

kupio sam komp i spojio bezicnu tipkovnicu i mis od prije sto sam imao, neki jeftini microsoft set

vidim da kad igram igre stila kad trcim nekad nekad stanem i moram ponovno stisnuti tipku jer vidim da gubi signal, pa sad gledam jel ima nesto kvalitetno i bolje da je bezicno, ili ima nesto da bi mogao produziti zice od kompa do stola, jer je mali stan i gledam po mogucnosti bezicnu tipkovnicu i mis opet

 

hvala!

 

da li je ovo cemu?

LOGITECH G Play Advanced Gaming Keyboard & Mouse Set

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 0:16 (JuXo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdav ljudi,

 

tražim tipkovnicu za rad i gejming, s naglaskom na rad. Stara CM Quickfire i dalje me dobro služi, ali imam kraći model s kombiniranim numpadom i strelicama, a za posao mi sve više treba numpad.

 

Znači, trebao bih full size tipkovnicu sa smeđim switchevima (ili nečim ekvivalentnim), čistog izgleda (bez nekih posebnih gaming điđa miđa, samo osvjetljenje) i da po mogućnosti dolazi s podlogom za dlanove. Za nju bih izdvojio do 1000 kn, ali naravno, što manje, to bolje.

 

Za oko su mi zapele G513, Das Keyboard 4, CK 550. Zasad mi se najviše sviđa G513, iako je CK 550 osjetno jeftinija. Imate li neke preporuke?

 

E da, i u slučaju da tipkovnica nema podlogu, trebao bih preporuku za neku dobru podlogu za dlanove koju je moguće kupiti ili naručiti za Hrvatsku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 14:06 (Domdom32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pogledaj si ovu

 

Shop je u EU tako da nemas carine.

 

Malo ozbiljnija tipkovnica, mnogo kvalitetnija od bilo koje logitech, CM, das, razer itd.

 

Podlogu si uzmes u nekom lokalnom shopu ako ti bas treba.

Imas i na toj istoj stranici ali su nesto skuplje

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Vi koji ste probali sve switcheve, jesu li stvarno blue switchevi tako glasni da pola kuće probudiš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Spacecraft kaže...

Vi koji ste probali sve switcheve, jesu li stvarno blue switchevi tako glasni da pola kuće probudiš?

 Pa ono, nije baš da je toliko glasno, ali recimo brat ima Cherry Blue switcheve u sobi pored moje (neka 2 metra razmaka) i kada su zatvorena vrata može se malo čuti klikanje. Ako voliš imati otvorena vrata u sobi, ne bih preporučio (i ako su tanki zidovi, kod mene nisu).

 

Po meni blue switchevi nisu nešto posebno, brown mi se čine kao puno bolja opcija i imam ih u planu uskoro nabaviti.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 Spacecraft ; blue cherry baš agresivno zvuče, pogotovo ako imaš kakav rezonirajući stol. Oi probaj uživo.

 

Od svega što sam probao, black su me baš oduševili za gaming, možeš se u miru izživljavat po njima.

 

Posjedujem brown radi tipkanja(Imam podlogu ispod tipkovnice i to pomaže), ali sljedeće je TKL i neki drugi switch....

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 7:36 (metallic).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
metallic kaže...

 Spacecraft ; blue cherry baš agresivno zvuče, pogotovo ako imaš kakav rezonirajući stol. Oi probaj uživo.

 

Od svega što sam probao, black su me baš oduševili za gaming, možeš se u miru izživljavat po njima.

 

Posjedujem brown radi tipkanja(Imam podlogu ispod tipkovnice i to pomaže), ali sljedeće je TKL i neki drugi switch....

 Da, podloga je najveća stvar kod mehaničkih tipkovnica (i o-ringovi pomažu). Ja imam smeđe i prije mi se pola kuće žalilo na buku, nabavio sam podlogu i otada je u redu. Meni plavi nemaju smisla kad smeđi već imaju taktilni feedback za tipkanje pa ti zvučni baš i ne treba, jedino ako ti je baš gušt čuti taj zvuk. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 17:07 (Domdom32).
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel moze neka preporuka low budget brown ili red switch?

Vidio sam modecomova sa outewmi red switchevima za 350 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

moronu od brata triba "gejmerska" mehanička tipkovnica znači neka s red ili brown switchevima.

ima tko preporuke za neku jeftinu takvu tipkovnicu?

lokalni forumski retard
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo i ja razmišljam o prelasku na mehaničku tipkovnicu.

Malo sam čitao, tražio i za oko mi je zapela Logitech G512 Carbon, na akciji u linksu za 699kn.

Obzirom da mi što tiši zvuk igra ulogu, išao bih na GX Brown Tactile verziju.

 

E sad, vidim da se Roccat Suora isto preporuča, a ona bi išla za 474kn.

Zanima me kakve switcheve ima ona i kad je zvuk u pitanju, dali je velika razlika ?
Dali G512 vrijedi 225kn razlike u cijeni ?

 

Unaprijed zahvale....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Suora je plavušanka - i čuje se...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Stric_Jura kaže...

Suora je plavušanka - i čuje se...

 Koliko znam nije, koristi Topre switcheve i za korištenje je vrlo slično Brown switchevima.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Eh roccat suora ima smeđe switcheve i upravo sa njima ili  njom imam problema.  Space i još par tipki  počelo štekat. Ostali rade normalno. Moram stisnuti više puta da prihvati.  Imam ju par  godina, garancija prošla.  Super mi je tipkovnica i žao  mi ju bacit pa molim pomoć da li to itko u zg popravlja, mijenja switcheve?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
Stric_Jura kaže...

Suora je plavušanka - i čuje se...

 Koliko znam nije, koristi Topre switcheve i za korištenje je vrlo slično Brown switchevima.

Koliko sam gledao po youtube, Suora mi se definitivno čini glasnija od G512 GX Brown Tactile.

Imaš li ti možda još kakvu preporuku, volio bih potrošit što manje, a da je stvar ok.

Zasad mi se ova G512 čini jedinom da zadovoljava moje potrebe.

bojan111111 kaže...

Eh roccat suora ima smeđe switcheve i upravo sa njima ili  njom imam problema.  Space i još par tipki  počelo štekat. Ostali rade normalno. Moram stisnuti više puta da prihvati.  Imam ju par  godina, garancija prošla.  Super mi je tipkovnica i žao  mi ju bacit pa molim pomoć da li to itko u zg popravlja, mijenja switcheve?

 Da, koliko čitam, jesu brown, ali ne klasični, barem sam tako razumio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 18:54 (zabranjeniples).
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

vidim da se premišljaš za suoru, jbg meni za 3 i pol godine i 1000 sati igranja pocela krepavat  pa evo ako ti je to ikakvo mjerilo

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bojan111111 kaže...

vidim da se premišljaš za suoru, jbg meni za 3 i pol godine i 1000 sati igranja pocela krepavat  pa evo ako ti je to ikakvo mjerilo

Meni je najbitnije da je tipkovnica što tiša.

To mi je nekakav priorite, a obzirom da se radi o mehaničkim tipkovnicama, čini mi se da izbor nije lagan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
Stric_Jura kaže...

Suora je plavušanka - i čuje se...

 Koliko znam nije, koristi Topre switcheve i za korištenje je vrlo slično Brown switchevima.

 

kakav Topre? Topre je jedino na Leopold i Realforce tipkovnicama, ostalo je sve za bacit u smece...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

A što mislite na HyperX Alloy Origins sa HX MX Aqua (tactile) switchevima ? 

Kakav bi izbor ona bila u odnosu na G512 sa GX Brown tactile switchevima ?

 

HyperX Alloy Origins - 599kn

Logitech G512 Carbon - 699kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tišina i mehanička to buš teško iskombinirao u biti meni je jedini gušt bio taj zvuk tipkanja po suori i prednost što je mala ako nemaš baš mjesta na stolu. Dok ne nađem nekog da mi ju popravi koristim staru logitechovu g103 i prvi dojam nakon mehanike je bio kak je velika, grda ali i tiha

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bojan111111 kaže...

Tišina i mehanička to buš teško iskombinirao u biti meni je jedini gušt bio taj zvuk tipkanja po suori i prednost što je mala ako nemaš baš mjesta na stolu. Dok ne nađem nekog da mi ju popravi koristim staru logitechovu g103 i prvi dojam nakon mehanike je bio kak je velika, grda ali i tiha

A gledaj, nisam mislio doslovce na tihu tipkovnicu, jer kod mehanike je to teško izvedivo.

Ali mislio sam na što tišu od ponuđenih.

Koliko sam do sada vidio/čitao, G512 GX Brown Tactille ima najtiši zvuk od svih koje sam naveo.

Za sada mi je ona favorit, ali pričekat ću još dok i ako prodam svoju.

Za to vrijeme ću još malo njuškat i vidjet što mi paše, a što ne.

13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 Preporuka za membransku tipkovnicu za oko 300 - 400kn, po mogućnosti HR layout ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice