Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.216.634
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
itomic009 kaže...

 Preporuka za membransku tipkovnicu za oko 300 - 400kn, po mogućnosti HR layout ?

 

Mene isto tako nesto zanima s tim da je pogodna za gemjanje i da je malo vecih gabaritta..Te  da su tipke malo ispupcenije.  da nije onaj flat layout..

Trenutacno koristim genius 110x ..

R33mba#2892
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
itomic009 kaže...

 Preporuka za membransku tipkovnicu za oko 300 - 400kn, po mogućnosti HR layout ?

 

R3nchi kaže...
itomic009 kaže...

 Preporuka za membransku tipkovnicu za oko 300 - 400kn, po mogućnosti HR layout ?

 

Mene isto tako nesto zanima s tim da je pogodna za gemjanje i da je malo vecih gabaritta..Te  da su tipke malo ispupcenije.  da nije onaj flat layout..

Trenutacno koristim genius 110x ..

 Nedavno sam ugledao Logitech G213.

Ne znam ništa o njoj, ali eto, da nešto pogledate prije drugih prijedloga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 Pogledam, ne želim mehaničke jer me jednostavno nervira buka ta i nisam pro gamer da mi sad to igra neku ulogu da je ono precizno i 100 milijuna tipkanja. Pogledam ovu, tražim tako nešto budget a da nije sranje. Jel ima tko iskustva iz prve ruke s Redragon tipkovnicama ?

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupljena Logitech G512 Carbon sa GX Brown Tactile switchevima.

Ovo mi je prva mehanička tipkovnica, pa ću s vremenom vidjet kako mi leži.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
itomic009 kaže...

 Preporuka za membransku tipkovnicu za oko 300 - 400kn, po mogućnosti HR layout ?

Prika, ako nisi kupio!?

 

cynosa-lite-abyssus-lite-bundle-

 

350kn

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zabranjeniples kaže...

Kupljena Logitech G512 Carbon sa GX Brown Tactile switchevima.

Ovo mi je prva mehanička tipkovnica, pa ću s vremenom vidjet kako mi leži.

 ajde molim te slikaj područje oko "entera" i naših slova pa okači tu.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BlueMax kaže...
zabranjeniples kaže...

Kupljena Logitech G512 Carbon sa GX Brown Tactile switchevima.

Ovo mi je prva mehanička tipkovnica, pa ću s vremenom vidjet kako mi leži.

 ajde molim te slikaj područje oko "entera" i naših slova pa okači tu.

 

10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo ako nekog zanima iskustvo s Logitech korisničkom podrškom. 

Imam G512SE (GX Blue switchevi) tipkovnicu i nakon manje od tri mjeseca počela se guliti boja na tipkama W, D i lijevom Shiftu.

Nije mi se radi toga dalo nositi tipkovnicu nazad u dućan pa čekati njihovu procjenu i za to vrijeme biti bez tipkovnice pa sam otvorio ticket na Logitechu i tražio ako mi mogu poslati nove keycapove.

Nakon dosta dopisivanja (s tim da za svaki odgovor treba čekati po nekoliko dana) cca. mjesec dana nakon šta sam otvorio ticket dobio sam obavijet da će mi poslati nove keycapove (UK layout, nemaju s "našim" znakovima).

Par dana nakon toga mi doma stižu keycap-ovi ali ne GX nego Romer-G.

Nakon toga slijedi još mjesec dana dopisivanja, nekoliko obavijesti da je odobren RMA, pa da još nešto moraju provjeriti... da bi mi na kraju poslali još jedan set Romer-G keycap-ova :-)

Ništa, ponovo se dopisujemo, ponovo cijeli proces traje oko mjesec dana da bi mi na kraju javili da su mi odobrili zamjenu tipkovnice, i za par dana mi stvarno dolazi nova tipkovnica!

Nisu mi poslali G512SE nego G512 Carbon sa Romer-G tactile switchevima i UK layout-om, ali obzirom da sam u cijelu žalbu krenuo da dobijem nove keycap-ove ja zadovoljan :-)))

Na kraju ne znam kako ocjeniti kvalitetu korisniče podrške, s jedne strane sve se jako otegnulo i trajalo puno predugo, s druge strane su mi poslali novu tipkovnicu zbog toga šta se ogulila boja sa nekoliko tipki.

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dag kaže...
.. Nisu mi poslali G512SE nego G512 Carbon sa Romer-G tactile switchevima ....

 Koje su razlike? Samo u switchevima?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Više manje, Romer je "bolje" osvjetljena (svi znakovi svjetle uključujući i one na bokovima tipki), SE ima gumeni kabel, a Carbon je braided, SE je crna, a Carbon tamno siva, na Carbonu je G logo tamni na SE svjetli... tak sitnice.

E da na ovoj sa Romerima se može mijenjati boja indikatora Caps Locka i Game Moda a na SE je uvijek bijeli :-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja danas narucio logitech g512 ali sa gx red linear switchevima, trebali bi biti tiši od smeđih a i nisam htio brown zbog lošeg iskustva sa Suorom pa ako i ova ne izdrži bar 5 godina za cca 10 sati igranja i par napisanih stranica (mjesecno) onda više nedam šansu mehanici i vracam se na nepoderivu logitechovu klasikaču za cca 100kn, to radi 10 god bez problema

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 16:16 (bojan111111).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bojan111111 kaže...

Ja danas narucio logitech g512 ali sa gx red linear switchevima, trebali bi biti tiši od smeđih a i nisam htio brown zbog lošeg iskustva sa Suorom pa ako i ova ne izdrži bar 5 godina za cca 10 sati igranja i par napisanih stranica (mjesecno) onda više nedam šansu mehanici i vracam se na nepoderivu logitechovu klasikaču za cca 100kn, to radi 10 god bez problema

GX red definitivno nisu tiši od GX brown, iako razlika nije velika.

GX brown su najtiši u trojcu GX blue/GX red/GX brown.

Ja sam se isto dvoumio, ali kad sam isprobao uživo obje, izbor je definitivno bio potvrdan, GX brown.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:25 (zabranjeniples).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zabranjeniples kaže...
bojan111111 kaže...

Ja danas narucio logitech g512 ali sa gx red linear switchevima, trebali bi biti tiši od smeđih a i nisam htio brown zbog lošeg iskustva sa Suorom pa ako i ova ne izdrži bar 5 godina za cca 10 sati igranja i par napisanih stranica (mjesecno) onda više nedam šansu mehanici i vracam se na nepoderivu logitechovu klasikaču za cca 100kn, to radi 10 god bez problema

GX red definitivno nisu tiši od GX brown, iako razlika nije velika.

GX brown su najtiši u trojcu GX blue/GX red/GX brown.

Ja sam se isto dvoumio, ali kad sam isprobao uživo obje, izbor je definitivno bio potvrdan, GX brown.

 Stigla, tiha je, ja zadovoljan, za sad jedini minus što se tipke skoro uopće ne vide ukoliko led nije upaljen, možda sam ja već i malo čorav, to je kod suore bilo puno vidljivije, daj pomagaj ako si ti možda skužio, da li se ikako može naštelati da se led rasvijeta sama gasi nakon nekog vremena neaktivnosti npr. kad i screensaver da mi ne svijetli bezveze pošto mi je komp skoro stalno upaljen

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bojan111111 kaže...

 Stigla, tiha je, ja zadovoljan, za sad jedini minus što se tipke skoro uopće ne vide ukoliko led nije upaljen, možda sam ja već i malo čorav, to je kod suore bilo puno vidljivije, daj pomagaj ako si ti možda skužio, da li se ikako može naštelati da se led rasvijeta sama gasi nakon nekog vremena neaktivnosti npr. kad i screensaver da mi ne svijetli bezveze pošto mi je komp skoro stalno upaljen

Iskreno, pojma nemam.

Pretpostavljam da si skinuo Logitech Gaming Softvare, pa vidi tamo, stvarno ima brdo solucija.

Meni je isto stalno upaljen i naštimano mi je da konstantno svjetli u crveno, tako mi se sviđa.

7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba mi preporuka tipkovnice. Zadnjih par godina koristim Logitech K120, a sad bih napokon napravio upgrade jer želim isprobati mehaniku. Koristit će se primarno za gaming (wot, cod, ...) i nešto standardnog dnevnog tipkanja. Budžet je oko 500-600 kn - nije fiksan i mogu dati više ako je nešto baš kvalitetno, ali ne bih htio previše potrošiti.

 

Uvjeti koje bi tipkovnica trebala ispuniti:

 

-tihi switchevi (red, brown, razer orange ili nešto slično), mogu biti i linearni i taktilni, ali clicky tipa blue mi se ne sviđaju

-TKL ili 60 format jer nemam puno prostora na stolu i htio bih malo više mjesta za miš, a imam još jednu dodatnu bežičnu tipkovnicu ako će mi trebati num pad

-žičana zbog gaminga

 

Poželjno:

 

-hrvatski znakovi, ali bez toga ću preživiti jer će se najviše koristiti wasd :D

 

Pregledao sam ponudu i u tom cjenovnom rangu (a da ispunjavaju uvjete) se kod nas nude samo TKL tipkovnice dok su 60% dosta skuplje. Prva 60% je RAZER Huntsman Mini i Ducky One 2 mini od cca 900+ kn. Od TKL sam pronašao ESHARK KODACHI, HyperX Alloy FPS Pro i Kingston HyperX Alloy Origins Core koje su sve u rangu 500-600 kn te Razer BlackWidow Lite od 700+ kn. Kao zanimljivu opciju sam pronašao i BlitzWolf BW-KB1 na banggood.com. Tipkovnica ima dosta dobre recenzije i jeftina je. Zbog toga je čak možda i favorit.

 

Molim savjet ako netko ima iskustva s navedenim tipkovnicama ili preporuku neke druge koju sam propustio, a da ispunjava uvjete. Također, poželjna su i iskustva s naručivanjem tipkovnica izvana sa stranica tipa banggood.com, candykeys.com, mechanicalkeyboards.com, ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 23:29 (roxas).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U G Hub-u na naslovnom ekranu klikni na "G Hub Settings" (zupčanik gore desno) i onda u lijevom stupcu bi trebao imati opciju "Turn Off Lighting After User Inactivity".

S tom opcijom aktiviranom rasvjeta bi se trebala ugasti kad se upali screen saver ili kad se ugasi ekran.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bravo! to je to, hvala

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima netko iskustva s bezicnim mehanickim tipkovnicama? Da li imate kakvu preporuku? Switchevi mi ne igraju puno ulogu, volio bih da su cherry mx, ali ako nisu, nije problme. Tipkovnica je ionako namijenjena za posao pa mi ne treba nista posebno.
Ako nije problem, da li bi mogao dobiti preporuke za webshopove za mehanicke tipkovnice (ne moraju samo to imati :D ) koje ne naplacuju postarinu kao da narucujem avion, a ne tipkovnicu :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 10:42 (Imsovcanin).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebam pomoć treba mi mehanicka tipkovnica najvise za gaming za nekih do 500 600 kn.
https://www.links.hr/hr/tipkovnica-redragon-aryaman-k569-rgb-mehanicka-usb-us-layout-crna-101200544
https://www.links.hr/hr/tipkovnica-gamdias-hermes-p1-rgb-mehanicka-gaming-usb-crna-101200324 
mozda nesto od ovog ? 


 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Imsovcanin kaže...

Ima netko iskustva s bezicnim mehanickim tipkovnicama? Da li imate kakvu preporuku? Switchevi mi ne igraju puno ulogu, volio bih da su cherry mx, ali ako nisu, nije problme. Tipkovnica je ionako namijenjena za posao pa mi ne treba nista posebno.
Ako nije problem, da li bi mogao dobiti preporuke za webshopove za mehanicke tipkovnice (ne moraju samo to imati :D ) koje ne naplacuju postarinu kao da narucujem avion, a ne tipkovnicu :D

Iskreno, nakon ovakve izjave mislim da za tebe nije mehanicka tipkovnica.

Najbitnija stvar kod mehanicke tikovnice su switchevi.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...
Imsovcanin kaže...

Ima netko iskustva s bezicnim mehanickim tipkovnicama? Da li imate kakvu preporuku? Switchevi mi ne igraju puno ulogu, volio bih da su cherry mx, ali ako nisu, nije problme. Tipkovnica je ionako namijenjena za posao pa mi ne treba nista posebno.
Ako nije problem, da li bi mogao dobiti preporuke za webshopove za mehanicke tipkovnice (ne moraju samo to imati :D ) koje ne naplacuju postarinu kao da narucujem avion, a ne tipkovnicu :D

Iskreno, nakon ovakve izjave mislim da za tebe nije mehanicka tipkovnica.

Najbitnija stvar kod mehanicke tikovnice su switchevi.

Koja je razlika izmedu gateron, cherry mx, topre, kailh, outemu i ostalih switcheva? Ako govorimo o tipovima switcheva, ovisno o tome koji su switchevi prethodno odabrani, njihova  naziv se mijenja (red, white, green, brown, blue, purple, pink, clear itd...). Najbitnija stvar kod mehanicke tipkovnice, ili bilo kojeg drugog dijela periferije je kvaliteta materijala. Nece ti puno znaciti koje switcheve imas u tipkovnici ako nakon mjesec dana tipke su unistene ili pocnu otpadati jer su napravljene od loseg materijala. Konkretko sam pitao za bezicne tipkovnice gdje veliku ulogu ima baterija, ako moram puniti/mijenjati baterije svakih 30min onda se nadam mozemo sloziti da switchevi nista nece znaciti u toj situaciji. Slazem se da su switchevi jako bitni jer je drugaciji osjecaj za pisanje, ali ne vidim potrebu da specificiram koje switcheve preferiram kada danas niti jedan model mehanicke tipkovnice ne dolazi s jednim tipom switcheva. Uvijek budu barem 2-3 verzije(linear, tactile, clicky) za isti model s razlicitim switchevima.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ekipica pomagajte :)

 

U potrazi sam za novom tipkovnicom. Nakon 6+ godina mi je Widowica krenula s double klikom. Bez obzira kaj je mrski Razer, služila me vrhunski. Mislila sam ju zamijeniti novom Elite verzijom no čačkajuć' Linksom sam naletila na ovu ponudu G513 koja je na popustu.

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-logitech-gaming-g513-carbon-rgb-mehanicka-crna-101200369

 

Isplati li se? Ima li ju tko i kakvi su dojmovi? Koji su switchevi tu u igri? (ne vidim u speckama)

Hvala 

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ukulele kaže...

Ekipica pomagajte :)

 

U potrazi sam za novom tipkovnicom. Nakon 6+ godina mi je Widowica krenula s double klikom. 

Zar ti nije jeftinije uzeti bočicu alkohola i srediti tipke koje dvoklikaju (chattering)?

 

Iskopčaš tipkovnicu, skineš keycapse s tipki koje duplikaju, stisneš switch, ukapaš par kapi, razradiš tipku (rapidno stiskanje), vratiš keycap, kad se malo prosuši - spojiš keybu i isprobaš.

Ako ne upali od prve, ponekad treba alkohol+razrađivanje par puta - ovo riješi problem u 90% slučajeva.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

Zar ti nije jeftinije uzeti bočicu alkohola i srediti tipke koje dvoklikaju (chattering)?

 

Iskopčaš tipkovnicu, skineš keycapse s tipki koje duplikaju, stisneš switch, ukapaš par kapi, razradiš tipku (rapidno stiskanje), vratiš keycap, kad se malo prosuši - spojiš keybu i isprobaš.

Ako ne upali od prve, ponekad treba alkohol+razrađivanje par puta - ovo riješi problem u 90% slučajeva.

Neću ju umirovit, već prebacit na posao tako da tenks na savjetu. Prije par mjeseci sam ju rastavljala i čistila pa ću se ponovno bacit na biznis, iako nekad imam feeling da ne regga klik uopće no možda haluciniram.

I miš mi krepava istovremeno tak da više ne znam ko kaj i gdje štuca 

 

I koji je best buy do nekih cca 1300kn?

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ukulele kaže...

 

I koji je best buy do nekih cca 1300kn?

Navodno se Logitech jako pokvario, a Razer nije nikada ni pošteno valjao.

 

Danas je moderno preporučati Corsair, Steelseries i Roccat. Ja bih uz to dodao i HyperX tj Kingstona.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Das Keyboard u mallu je 1244 kn

Ju je je? Je ju je!
13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
Ukulele kaže...

 

I koji je best buy do nekih cca 1300kn?

Navodno se Logitech jako pokvario, a Razer nije nikada ni pošteno valjao.

 

Danas je moderno preporučati Corsair, Steelseries i Roccat. Ja bih uz to dodao i HyperX tj Kingstona.

 Da bar, sve ista krama.

11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja imam corsair strafe rgb i evo veselo vec radi 3 godine..mozda ju umirovim pa uzmem k70

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ukulele kaže...
191x7 kaže...

Zar ti nije jeftinije uzeti bočicu alkohola i srediti tipke koje dvoklikaju (chattering)?

 

Iskopčaš tipkovnicu, skineš keycapse s tipki koje duplikaju, stisneš switch, ukapaš par kapi, razradiš tipku (rapidno stiskanje), vratiš keycap, kad se malo prosuši - spojiš keybu i isprobaš.

Ako ne upali od prve, ponekad treba alkohol+razrađivanje par puta - ovo riješi problem u 90% slučajeva.

Neću ju umirovit, već prebacit na posao tako da tenks na savjetu. Prije par mjeseci sam ju rastavljala i čistila pa ću se ponovno bacit na biznis, iako nekad imam feeling da ne regga klik uopće no možda haluciniram.

I miš mi krepava istovremeno tak da više ne znam ko kaj i gdje štuca 

 

I koji je best buy do nekih cca 1300kn?

 Ducky.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima, imam jedno pitanje ako netko može pomoći.

Klinac si je jako zaželio 60% tipkovnicu, pa ako netko zna gdje bi je mogao nabaviti.

Preferira Blue Switcheve, ali nije uvijet i naravno obavezno RGB :-)))

Nešto što povoljnije, a da nije baš smeće.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice