Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.117.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Lik ima i kanal na youtube-u Z Reviews pa eto tko je u lovu na slušalice, pojačala za njih itd. nek prošvrlja, odlične recenzije radi.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Father_Dougal , gdje bi takvo što mogao kupiti ? Kad upišem taj pojam na google izbacuje mi uređaje koji su i do 3 puta skuplji nego bi dao za slušalice. Jesi li možda mislio na zvučnu karticu ?

191x7 , nije mi ovaj link baš od pomoći jer većina navedenih probija budžet. Btw za mnoge marke nisam ni čuo pa je pitanja kakva je dobavljivost u HR.

Trebao bi da kupim sluške u nekom prosječnom dućanu u ZG tipa Links, Svijet Medija itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

U prosječnom dućanu naći ćeš samo low end slušalice i gaming headsete. Ako ti je to cilj, onda uzmi Kingston HyperX Cloud (Cloud, CLoud II ili CLoud Core) jer su to solidne Takstar Pro80 preimenovane, prebojane i dodan odvojivi mikrofon te neka dodatna oprema.

Ili pak kreneš u neke malo više audio-enthusiast-friendly trgovine tipa Ronis i slične, ili keo neki, jednostavno, naručiš izvana (iz EU).

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Audio Technica ATH-M40x su jako dobre slusalice za svoju cijenu (oko 800kn)

 

Nabava.net

 

Trgovine sa slusalicama:

 

http://www.audiopro.hr/kategorije/ostalo/radio-tv-broadcast/slusalice?idkat=48

 

https://www.muziker.hr/slusalice (na narudjbe ispod 500kn ide 100kn dostava)

 

http://www.auteh.com/slusalice/cat/50

 

http://www.auteh.com/slusalice/cat/51?s=2

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
luckyluke kaže...

Father_Dougal , gdje bi takvo što mogao kupiti ? Kad upišem taj pojam na google izbacuje mi uređaje koji su i do 3 puta skuplji nego bi dao za slušalice. Jesi li možda mislio na zvučnu karticu ?

 

https://www.alzashop.com/m-audio-bass-traveler-d3992278.htm?o=7

Portabilno, možeš koristiti i za mobitel :)

 

Inače, ako je za komp, onda zvučna kartica koja ima pojačalo za slušalice, poput Asusove Xonar serije.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
191x7 kaže...

U prosječnom dućanu naći ćeš samo low end slušalice i gaming headsete. Ako ti je to cilj, onda uzmi Kingston HyperX Cloud (Cloud, CLoud II ili CLoud Core) jer su to solidne Takstar Pro80 preimenovane, prebojane i dodan odvojivi mikrofon te neka dodatna oprema.

Ili pak kreneš u neke malo više audio-enthusiast-friendly trgovine tipa Ronis i slične, ili keo neki, jednostavno, naručiš izvana (iz EU).

 Svijet medija čak drži nešto slušalica konkretno Harman(AKG,JBL,HK...),Sennheiser i one ludosti Bose i Beats za razliku od ostatka. Samo i to je slabo...

 Ne znam jeli se još di prodaju Superlux hd 669, meni su bile o.k ,zatvorene su, jeftine, odvojivi kabel. Jedini problem šta navodno ne može ni AKG 512 pogonit, a HD669 i Cloud imaju veću impedanciju i manju osjetljivost(bar na papiru).....

10 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Trebam slušalice za nekih 200 kn. I za glazbu, ali uglavnom za Skype razgovore (nema odgovarajuće teme) pa bi trebale biti udobne i imati pristojan mikrofon. Ne zanimaju me nikakvi 7.1, efekti, bass i šta ja znam - bitno je da ima solidan zvuk, mikrofon i da su dovoljno velike i udobne. 

Ovo je za više nas u uredu pa oprezno s preporukama da me ne prebiju kasnije 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Poz svima, dakle pitanje je klasika, koje slusalice uzet. Dakle headphones, preko uha ili na uhu ali da u ugodne i da ne curi previse. I da nisu prevelike da ih mogu van nosit.

 

Do sada sam nasao:

Sve od Sennheiser-a

 

HD201 - kazu premalo basa.

HD202 - kazu preduga zica, cine mi se i malo prevelike za van (?)

HD205 - kazu da sve valja ali da su preneudobne, odnosno previse stiscu.

HD409 - kazu curi, a i velike su

HD451 - malo velike i malo skupe.

 

Ako netko ima ikakav savjet slobodno. Ne mogu naci ducan gdje daju da se slusalice isprobavaju pa cjepidlacim ovdje.

Uglavnom ako mislite da postoji nesto sto izgleda solino (hd205), da su ugodne (409/451), kvalitetne i da su tipa do 300 kuna (barem na njuskalu :D ) javite :)

(jasno mi je da puno trazim, to mi ne morate govorit :D)

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
blowfish_cro kaže...

Trebam slušalice za nekih 200 kn. I za glazbu, ali uglavnom za Skype razgovore (nema odgovarajuće teme) pa bi trebale biti udobne i imati pristojan mikrofon. Ne zanimaju me nikakvi 7.1, efekti, bass i šta ja znam - bitno je da ima solidan zvuk, mikrofon i da su dovoljno velike i udobne. 

Ovo je za više nas u uredu pa oprezno s preporukama da me ne prebiju kasnije 

Hvala!

 http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-izbor-gaming-slusalicaheadseta/150480.aspx?jumpto=5076544&sort=asc&view=flat&page=140  Ili misliš na zasebnu temu za skype slušalice? :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
om-prat kaže...
blowfish_cro kaže...

Trebam slušalice za nekih 200 kn. I za glazbu, ali uglavnom za Skype razgovore (nema odgovarajuće teme) pa bi trebale biti udobne i imati pristojan mikrofon. Ne zanimaju me nikakvi 7.1, efekti, bass i šta ja znam - bitno je da ima solidan zvuk, mikrofon i da su dovoljno velike i udobne. 

Ovo je za više nas u uredu pa oprezno s preporukama da me ne prebiju kasnije 

Hvala!

 http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-izbor-gaming-slusalicaheadseta/150480.aspx?jumpto=5076544&sort=asc&view=flat&page=140  Ili misliš na zasebnu temu za skype slušalice? :D

 Pa ne tražim gaming slušalice. Odgovarajuća tema bi bila općenito o slušalicama, ali bliže mi je glazba kao namjena nego gaming. Manje bitno, imaš neki prijedlog? 

10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
yesno kaže...

Poz svima, dakle pitanje je klasika, koje slusalice uzet. Dakle headphones, preko uha ili na uhu ali da u ugodne i da ne curi previse. I da nisu prevelike da ih mogu van nosit.

 

Do sada sam nasao:

Sve od Sennheiser-a

 

HD201 - kazu premalo basa.

HD202 - kazu preduga zica, cine mi se i malo prevelike za van (?)

HD205 - kazu da sve valja ali da su preneudobne, odnosno previse stiscu.

HD409 - kazu curi, a i velike su

HD451 - malo velike i malo skupe.

 

Ako netko ima ikakav savjet slobodno. Ne mogu naci ducan gdje daju da se slusalice isprobavaju pa cjepidlacim ovdje.

Uglavnom ako mislite da postoji nesto sto izgleda solino (hd205), da su ugodne (409/451), kvalitetne i da su tipa do 300 kuna (barem na njuskalu :D ) javite :)

(jasno mi je da puno trazim, to mi ne morate govorit :D)

 Sve je to veliko za nosit vani. HD409 mislim da ne postoji.  

10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
blowfish_cro kaže...
om-prat kaže...
blowfish_cro kaže...

Trebam slušalice za nekih 200 kn. I za glazbu, ali uglavnom za Skype razgovore (nema odgovarajuće teme) pa bi trebale biti udobne i imati pristojan mikrofon. Ne zanimaju me nikakvi 7.1, efekti, bass i šta ja znam - bitno je da ima solidan zvuk, mikrofon i da su dovoljno velike i udobne. 

Ovo je za više nas u uredu pa oprezno s preporukama da me ne prebiju kasnije 

Hvala!

 http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-izbor-gaming-slusalicaheadseta/150480.aspx?jumpto=5076544&sort=asc&view=flat&page=140  Ili misliš na zasebnu temu za skype slušalice? :D

 Pa ne tražim gaming slušalice. Odgovarajuća tema bi bila općenito o slušalicama, ali bliže mi je glazba kao namjena nego gaming. Manje bitno, imaš neki prijedlog? 

Ali jesi headset (izričito tražiš mikrofon). Nove ili? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Da, obavezno nove i obavezno headset. 

 

 

Mislio sam možda ove? Malo su skuplje od budžeta, ali ide na firmu pa ćemo nešto iskombinirati ako mislite da vrijede te pare? 

10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
om-prat kaže...
yesno kaže...

Poz svima, dakle pitanje je klasika, koje slusalice uzet. Dakle headphones, preko uha ili na uhu ali da u ugodne i da ne curi previse. I da nisu prevelike da ih mogu van nosit.

 

Do sada sam nasao:

Sve od Sennheiser-a

 

HD201 - kazu premalo basa.

HD202 - kazu preduga zica, cine mi se i malo prevelike za van (?)

HD205 - kazu da sve valja ali da su preneudobne, odnosno previse stiscu.

HD409 - kazu curi, a i velike su

HD451 - malo velike i malo skupe.

 

Ako netko ima ikakav savjet slobodno. Ne mogu naci ducan gdje daju da se slusalice isprobavaju pa cjepidlacim ovdje.

Uglavnom ako mislite da postoji nesto sto izgleda solino (hd205), da su ugodne (409/451), kvalitetne i da su tipa do 300 kuna (barem na njuskalu :D ) javite :)

(jasno mi je da puno trazim, to mi ne morate govorit :D)

 Sve je to veliko za nosit vani. HD409 mislim da ne postoji.  

 Pardon, mislio sam na HD419.

 

Imas neku preporuku za manje slusalice?

Sve ove Sennheiserove slusalice koje su manje i kompaktnije prelaze cifre koje ja trenutno zelim platit.

 

EDIT:

Mozda Sony mdr zx310?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 14:53 (yesno).
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
blowfish_cro kaže...

Da, obavezno nove i obavezno headset. 

 

 

Mislio sam možda ove? Malo su skuplje od budžeta, ali ide na firmu pa ćemo nešto iskombinirati ako mislite da vrijede te pare? 

 E jbg....po meni ti je najbolje ove Superluxice šta je kolega da link na gearbeast i odvojeni mic, ali obzirom da bi baš headset i da je akcija gotova(sad su oko 170 kn) to ne igra.  Headset stvarno ne koristim....mozda hd201 i nekakvi mic....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
om-prat kaže...
blowfish_cro kaže...

Da, obavezno nove i obavezno headset. 

 

 

Mislio sam možda ove? Malo su skuplje od budžeta, ali ide na firmu pa ćemo nešto iskombinirati ako mislite da vrijede te pare? 

 E jbg....po meni ti je najbolje ove Superluxice šta je kolega da link na gearbeast i odvojeni mic, ali obzirom da bi baš headset i da je akcija gotova(sad su oko 170 kn) to ne igra.  Headset stvarno ne koristim....mozda hd201 i nekakvi mic....

 Ma ne dolazi u obzir ništa iz inozemstva ili neke kombinacije. Stvarno nije bitno da to sad bude neka vanserijska kvaliteta, samo sam htio neki brzinski prijedlog za nešto što će poslužiti svrsi. Uzeti ćemo onda te Microsoft pa šta bide buće...

10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
yesno kaže...
om-prat kaže...
yesno kaže...

Poz svima, dakle pitanje je klasika, koje slusalice uzet. Dakle headphones, preko uha ili na uhu ali da u ugodne i da ne curi previse. I da nisu prevelike da ih mogu van nosit.

 

Do sada sam nasao:

Sve od Sennheiser-a

 

HD201 - kazu premalo basa.

HD202 - kazu preduga zica, cine mi se i malo prevelike za van (?)

HD205 - kazu da sve valja ali da su preneudobne, odnosno previse stiscu.

HD409 - kazu curi, a i velike su

HD451 - malo velike i malo skupe.

 

Ako netko ima ikakav savjet slobodno. Ne mogu naci ducan gdje daju da se slusalice isprobavaju pa cjepidlacim ovdje.

Uglavnom ako mislite da postoji nesto sto izgleda solino (hd205), da su ugodne (409/451), kvalitetne i da su tipa do 300 kuna (barem na njuskalu :D ) javite :)

(jasno mi je da puno trazim, to mi ne morate govorit :D)

 Sve je to veliko za nosit vani. HD409 mislim da ne postoji.  

 Pardon, mislio sam na HD419.

 

Imas neku preporuku za manje slusalice?

Sve ove Sennheiserove slusalice koje su manje i kompaktnije prelaze cifre koje ja trenutno zelim platit.

 

EDIT:

Mozda Sony mdr zx310?

 Ja si tražim sličnu stvar, samo do 500 kn. Kupio nekidan jbl t300A(280 kn) ali nisam zadovoljan....nema tu puno izboru u RH. 

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
yesno kaže...

 

HD201 - kazu premalo basa.

HD202 - kazu preduga zica, cine mi se i malo prevelike za van (?)

 

HD201 ima pinku manje basa nego što bih ja to volio, no imaju dobre srednje i visoke.

HD202 imaju previše basa, OK srednje i prigušene visoke. Kabel je malo dulji :) no sa njima dobiješ i gadget oko kojeg namotaš kabla koliko ti treba.

Kao osoba koja je bauljala po ZG sa Superlux HD669 na glavi, ove dvoje slušalice su malene i lagane, udobne su obje, s time da će obje smetati ako imaš naočale, pogotovo 202.

Doduše, imam veliku glavu, pa mi možda zato djeluju minijaturno... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Malo sam zujao po netu i zapeo sam za Sennheiser HD451, čitam da nisu loše. Ne tražim sad neki uber ekstra kvalitetan zvuk za tih 400 kn kolko dođu, nego da vrijede tih para. Jedino me zanima informacija kolko curi zvuk van ako netko zna ? Kad sam imao AKG K512 na najjačem volume-u to se čulo do hodnika šta je stvarno tragično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
yesno kaže...

 

HD201 - kazu premalo basa.

HD202 - kazu preduga zica, cine mi se i malo prevelike za van (?)

 

HD201 ima pinku manje basa nego što bih ja to volio, no imaju dobre srednje i visoke.

HD202 imaju previše basa, OK srednje i prigušene visoke. Kabel je malo dulji :) no sa njima dobiješ i gadget oko kojeg namotaš kabla koliko ti treba.

Kao osoba koja je bauljala po ZG sa Superlux HD669 na glavi, ove dvoje slušalice su malene i lagane, udobne su obje, s time da će obje smetati ako imaš naočale, pogotovo 202.

Doduše, imam veliku glavu, pa mi možda zato djeluju minijaturno... :)

 Imas obje? Kad kazes pinku basa manje, to znaci da ima basa dovoljno da se gusta ili? Ja slusam uglavnom epsku muziku (

) i tu bas nije presudan al je bitan :D

 

luckyluke kaže...

Malo sam zujao po netu i zapeo sam za Sennheiser HD451, čitam da nisu loše. Ne tražim sad neki uber ekstra kvalitetan zvuk za tih 400 kn kolko dođu, nego da vrijede tih para. Jedino me zanima informacija kolko curi zvuk van ako netko zna ? Kad sam imao AKG K512 na najjačem volume-u to se čulo do hodnika šta je stvarno tragično.

 Imas tu video sa klincem koji usporeduje te i jos jedne slusalice i u jednom djelu gleda to sto tebe zanima pa si pogledaj. Koliko vidi ne curi puno.

Meni su super samo da nisu toiko glomazne, nije bas za van.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 21:38 (yesno).
15 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može neka preporuka za neke inear bluetooth slušalice? Pojma nemam što da tražim a da ne dam pare bezveze, raspon cijene od 300-500kn. Što se tiće zvuka - slušam metal pa mi baš basovi i nisu najbitniji. :D

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
yesno kaže...

 Imas obje? Kad kazes pinku basa manje, to znaci da ima basa dovoljno da se gusta ili? Ja slusam uglavnom epsku muziku (

) i tu bas nije presudan al je bitan :D

 

Imao sam obje, 201 su se raspale u međuvremenu, 202 sam neki dan dobio nove na poklon pa mi služe za igranje na kompu :) gle, ima basa na 201, meni odgovara takav, više analitičan zvuk, no u usporedbi sa svim ostalim slušalicama koje sam posjedovao pinku je flah. No prednost tih slušalica je što se vrlo brzo navikneš na njihov zvuk - čuješ više detalja, što je kod slušanja glazbe i igranja igara prednost. IMO, do 200 kn su to najbolje slušalice.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
yesno kaže...

 Imas obje? Kad kazes pinku basa manje, to znaci da ima basa dovoljno da se gusta ili? Ja slusam uglavnom epsku muziku (

) i tu bas nije presudan al je bitan :D

 

Imao sam obje, 201 su se raspale u međuvremenu, 202 sam neki dan dobio nove na poklon pa mi služe za igranje na kompu :) gle, ima basa na 201, meni odgovara takav, više analitičan zvuk, no u usporedbi sa svim ostalim slušalicama koje sam posjedovao pinku je flah. No prednost tih slušalica je što se vrlo brzo navikneš na njihov zvuk - čuješ više detalja, što je kod slušanja glazbe i igranja igara prednost. IMO, do 200 kn su to najbolje slušalice.

 Kul, hvala :)

 

Jel imas osjecaj da su prevelike za upotrebu van kuce?

 

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
yesno kaže...

 

Jel imas osjecaj da su prevelike za upotrebu van kuce?

 

Ne razumijem pitanje. Nosio sam i njih, i HD669, koje su duplo veće. Meni dobar zvuk, a šta drugi misle me nije briga.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
yesno kaže...

 

Jel imas osjecaj da su prevelike za upotrebu van kuce?

 

Ne razumijem pitanje. Nosio sam i njih, i HD669, koje su duplo veće. Meni dobar zvuk, a šta drugi misle me nije briga.

Smeta meni ako su velike , lako za druge haha.

Ugl hvala :D

 

10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
yesno kaže...

 

Jel imas osjecaj da su prevelike za upotrebu van kuce?

 

Ne razumijem pitanje. Nosio sam i njih, i HD669, koje su duplo veće. Meni dobar zvuk, a šta drugi misle me nije briga.

 :) ma lako za velicinu, ali cesto ih nosam u rusaku i ne pazim bas. Ah-d340 su mi odlicne s malo prtljanja po eq ali jednostavno uvik mi je stres kad su u rusaku jer nisu sklopive a oko vrata kad su me zadave. Najzalosnije sta su sve manje vise sklopive bass heavy sa ruznim visokim i srednjim.

Dode mi da modam neke pristojne vece sluse.

Danas upalim Gish od Pumpkinsa na t300a i jednostavno fali detalja,konkretno bubanj uzas(ka da si Chamberlinu maka jednu ruku) i te slusalice su 2xskuplje od hd201 ili 669....feck off reka bi father Jack

 

Jel imas jos drivere od 201 i jeli rade?  

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
om-prat kaže...

 

Jel imas jos drivere od 201 i jeli rade?  

Dijelovi poklonjeni odavno :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sada da čujem kritike ili eventualno pohvale.

Odlučio sam se nakon mnogo godina zanemariti 7.1, 5.1 te razno razne opcije unutar raznih sw-a i raznih rgbova.

Te uzeo bar ja mislim sasvim solidne stereo slušalice primarno namijenjene za slušanje glazbe.

 

http://booredatwork.com/rise-up-house-of-marley-headphone-review-excellent-sound-price/

 

Nisam siguran da su najbolje za novac, siguran sa da da nisu no zanima me Vaše mišljenje o njima te o kvaliteti zvuka.

 

Ja sam u pravilu gamer no nije me odbila činjenica da "slušalize za glazbu" mogu ili daju bolji zvuk od klasičnih "gaming slušalica"

 

Jučer sam ih probao na nekih sat vremena, još imam doma asus strix 7.1 koje su i skuplje od ovih ali eto imam problema s njima te sam odusta više od tih gaming slušalica.

 

Usporedio sam slušanje glazbe, film i igru.

 

Sušanje glazbe i gledanja filma mi je neusporedivo bolje na ovim novim stereo slušalicama. Na žalost nisam imao prilike probati puno igara no Call of Duty AW uopće nisam imao dojam da su Stereo već sam vrlo jasno mogao raspoznati zvukove i čak odrediti specifičnu duljinu.

 

Negativno - duljina kabela definitivno, mic još nisam probao no dojam je da nije nešto super no vjerujem da će poslužiti svrsi. 

Udobonost - ovo je moram priznati stvar na koju se valjda moram naviknuti no trenutno su mi puno grublje od ovih glomaznih Asus Strixica, no ove sjedaju na uho dok Strix ide oko uha pa je to razlika ali vjerujem da je to sve stvar navike.

 

E sad, zanima me i Vaše mišljenje.

 

I da, ovaj video mi je pomogao u izboru : 

 

Dakle ovdje ove stereo slušalice daju kud i kamo bolji osječaj i čak imaš fealing da si tamo a recimo nisu 7.1, kod strixica taj zvuk nije tako realan..

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 8:48 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Stereo mod je 7 dalje mama i tata za igranje. Za glazbu nema smisla niti spominjati :)
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
toxic kaže...

Sada da čujem kritike ili eventualno pohvale.

Odlučio sam se nakon mnogo godina zanemariti 7.1, 5.1 te razno razne opcije unutar raznih sw-a i raznih rgbova.

Te uzeo bar ja mislim sasvim solidne stereo slušalice primarno namijenjene za slušanje glazbe.

 

http://booredatwork.com/rise-up-house-of-marley-headphone-review-excellent-sound-price/

 

Nisam siguran da su najbolje za novac, siguran sa da da nisu no zanima me Vaše mišljenje o njima te o kvaliteti zvuka.

 

Ja sam u pravilu gamer no nije me odbila činjenica da "slušalize za glazbu" mogu ili daju bolji zvuk od klasičnih "gaming slušalica"

 

Jučer sam ih probao na nekih sat vremena, još imam doma asus strix 7.1 koje su i skuplje od ovih ali eto imam problema s njima te sam odusta više od tih gaming slušalica.

 

Usporedio sam slušanje glazbe, film i igru.

 

Sušanje glazbe i gledanja filma mi je neusporedivo bolje na ovim novim stereo slušalicama. Na žalost nisam imao prilike probati puno igara no Call of Duty AW uopće nisam imao dojam da su Stereo već sam vrlo jasno mogao raspoznati zvukove i čak odrediti specifičnu duljinu.

 

Negativno - duljina kabela definitivno, mic još nisam probao no dojam je da nije nešto super no vjerujem da će poslužiti svrsi. 

Udobonost - ovo je moram priznati stvar na koju se valjda moram naviknuti no trenutno su mi puno grublje od ovih glomaznih Asus Strixica, no ove sjedaju na uho dok Strix ide oko uha pa je to razlika ali vjerujem da je to sve stvar navike.

 

E sad, zanima me i Vaše mišljenje.

 

I da, ovaj video mi je pomogao u izboru : 

 

Dakle ovdje ove stereo slušalice daju kud i kamo bolji osječaj i čak imaš fealing da si tamo a recimo nisu 7.1, kod strixica taj zvuk nije tako realan..

Nisam sluša, po recenzijama ovih par recenzija pare bass heavy. Nema nikakvih spec nać osim duljine kabela i drivera(ne vodim se tim, ali malo sumnjivo) Sad u RH 1100-1300 kn je loša cijena, mislim da ima dosta boljih sluša(recimo ath-m50x je čak jeftiniji). Ja osobno ne bi o njima razmišlja u tom cjenovnom rangu.

Vani su doduše dosta jeftinije koliko vidim(doduše ka i sve slušalice), a cijena im dosta varira o izgledu tako da sumnjam da im je kvaliteta zvuka selling point. Ali opet nisam sluša pa ne mogu ništa sa sigurnošću tvrdit...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice