Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.291
|
čitano: 1.123.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Modern kaže...

Kupujem slusalice za curu..koristila bi ih za slusanje glazbe preko mobitela..nasao sam par modela ali se ne moze odluciti..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/PIONEER-SE_MJ503_K/

https://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/SONY-MDR_ZX110APB/

https://www.links.hr/hr/slusalice-jbl-t450-crne-1005061044

 Imam isto pitanje kao i kolega, svaka pomoc dobro dosla..

Neke od tih ili ima kaj bolje do 250kn..

Sto sam Boze tako proklet, jucer lag, danas opet.. // R.I.P. EP LoL/WoT/PoE nick: Strongtoni
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Hvala.

Mall je sigurna trgovina?

Ove kaj sam ja navel, ne valjaju?

Sjećam se HD 201 modela kaj sam imal davno davno - uglavnom valjda 10m kabla su imale :)
Al super zvuk.
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Armor kaže...


Mall je sigurna trgovina?

 S Mall sam uzimao neke računalne komponente i nije bilo problema, doduše malo im više treba da pošalju.

Kako nisam imao problema s kupovinama, nisam ni reklamirao pa po tom pitanju ne znam.

13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav, obzirom da sam riješio pitanje desktop slušalica, sad je došlo na vrijeme uzeti i neke in-ear. Kako mi je dosta kupovati svako malo SHE3590 kad im ode kabel, odlučio sam se na nešto malo skuplje (nadam se i nešto što duže traje ali to je lutrija). Gledam malo po internetu pa sam iskopao dva-tri potencijalna kandidata;

 

Soundmagic E10, FiiO F3 i TRN V-80.

 

E sad, što se tiče same kombinacije dostupnosti, cijene i zvuka, mislim daje FiiO najbolji izbor ako se uzme u obzir da se može nabaviti direkt iz EU sa besplatnim shippingom itd. Međutim, užasno su mi zanimljive ove TRN V-80 ALI njih bi morao naručivati iz Kine, čekati... Ima li itko iskustva sa naručivanjem slušalica izvan EU? Vole li opizditi carinu na slušalice za mobitele? Inače uzimao bih sa ovog linka; https://www.ebay.com/itm/TRN-V80-2DD-2BA-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-DJ-Monitor-Running-Sport-Headphone/163300761050?hash=item26057bddda:m:muFKBYCr6E5DDMqcm20vqmQ:rk:2:pf:1&frcectupt=true

 

Ispadnu $30 plus potencijalnih 25% PDVa i ima li još koji trošak? Znam da ovo nije tema za razglabanje o carini, pdvu i slično ali kad već tu postavljam pitanje da probam ako netko ima iskustva. Također, ako netko ima iskustva sa FiiO F3 ili Soundmagic E10 (koji mi se čini dosta popularan) - ili neki lijevi model koji je u tom stilu bio bih zahvalan da podijeli svoje znanje tu.

 

Unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 23:28 (Ray0).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Šta ti je source?

Ako je dobar source onda trn bez razmišljanja,potom f3 kao ljestvica niže a E10 izbjegava to je model 5 godina star a drži cijenu i reputaciju na osnovi toga što se tada chi fi industrija nije još razigrala.

V80 ti je 24$ na aliju I neće te carina opizditi. Vidi I URBANFUN dual driver odlične su za 17-19$. KZ ED16 također.

Kina sa Alija stiže za 2-3 tjedna po mome iskustvu. S obzirom da je F3 200kn kod nas ja bi svakako nešto sa Alija uzeo.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 1:19 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Imam TRN i ne mogu reci da su me odusevile, mislim da ima boljih opcija (ne kazem da su lose, dapace). Do sad sam kupio 5-6 slusalica sa aliexpressa i nikad nisam platio carinu niti slicne gluposti. Pogledaj na audiobudget.com ako trazis sluske do 50ak €. Ako se odlucis za aliexpress mogu ti poslati linkove od par shopova, meni uredno dostavljaju u 8-10 dana.
49% motherfucker, 51% son of a bitch
6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

U potražnji sam za novim in-ear slušalicama, dosad sam imao Roccat syva i bile su skroz solidne no u roku od 2 godine sam ih 4 puta mjenjao zbog toga što je uvijek lijeva slušalica "krepala". Htio bih nešto bolje no nebih prelazio preko 300kn. Gledam nešto tipa House of Marley uplift ili uplift 2. No ima puno mješanih komentar pa sam zaključio da prva verzija ima jači bass a druga općenito veću čistoću zvuka. Trabao bih nekog tko ima iskustva s njima ili da mi preporuči nešto još boljeu tom cjenovnom rangu.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Source je LG V30.

 

Ravnam se po audiobudgetu i baš mi je V80 zbog toga zapeo za oko, jer su dosta hvaljene tamo. Zanimljivo izgledaju i VJJB K4, ima li itko iskustva s njima?

 

VJJB K4

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nikako da se odlucim izmedu Hyperx cloud alpha, sennheiser hd 559 i audio-tehnica m40x sve imaju neke mane pa ako moze neko misljenje kolega sa foruma, znaci za muziku, filmove i gaming.

 

4 Kingstone HyperX Cloud Alpha
1 Sennheiser HD 559
13 Audio-Technica ATH-M40X
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Molim preporuku in-ear slušalica. Zadnje koje sam kupio na preporuku su bile Rock Zircon kojima je crkla desna sluška radi kabela, tj. spoja na ulazu sto bi trebao odrezat pa lemit, ali mi se neda, a i htio bi neki zvuk s malo manje bassa i malo izdrzljivijim kabelom, inace su mi bile dosta dobre. Znaci nesto oko 10-15, max. 20-25 dolara za rock, metal, ujednacen zvuk u kojem mozes cuti vokal i pozadinske instrumente.. Moze i vise preporuka slobodno :)

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

moze preporuka za koji 800 do 1000 kn sluske, volim muziku sa puno bassa i da su jako udobne da ih se moze nositi po par sati bez da usi zabole, da prekirvaju cijelo uho

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ray0 kaže...

Source je LG V30.

 

Ravnam se po audiobudgetu i baš mi je V80 zbog toga zapeo za oko, jer su dosta hvaljene tamo. Zanimljivo izgledaju i VJJB K4, ima li itko iskustva s njima?

 

VJJB K4

 O.k su, ali daleko su mi od favorita s AudioBudgeta. Odavno ih nisam sluša, ali sićam se da su došle s UrbanFun Hi-Fi Mark II i EINSEAR T2 i da su mi se one najmanje svidile.

10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
The_Fichek kaže...

Molim preporuku in-ear slušalica. Zadnje koje sam kupio na preporuku su bile Rock Zircon kojima je crkla desna sluška radi kabela, tj. spoja na ulazu sto bi trebao odrezat pa lemit, ali mi se neda, a i htio bi neki zvuk s malo manje bassa i malo izdrzljivijim kabelom, inace su mi bile dosta dobre. Znaci nesto oko 10-15, max. 20-25 dolara za rock, metal, ujednacen zvuk u kojem mozes cuti vokal i pozadinske instrumente.. Moze i vise preporuka slobodno :)

 TinAudio T2 je na preorderu 27 dolara ako ti se da rastegnit i čekat 11.11.

UrbanFun i T515 samo T515 nema nigdi, a UrbanFun nema nešto kvalitetan kabel.

Možda najbolje da ideš na neke s MMCX kabelom.

NICEHCK Bro je o.k, trenutno njih i najviše koristim u kombinaciji s bluetooth adapterom(preporuka za adapter ako neko traži). 

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Crosgok kaže...

Nikako da se odlucim izmedu Hyperx cloud alpha, sennheiser hd 559 i audio-tehnica m40x sve imaju neke mane pa ako moze neko misljenje kolega sa foruma, znaci za muziku, filmove i gaming.

 

Troumiš se između dvojih slušalica zatvorenog tipa i jednih otvorenog tipa. Lako ćemo to riješiti - trebaš li otvorenog ili zatvorenog tipa?

Također, od zatvorengo tipa se dvoumiš između slušalica jako sličnog zvuka s tim da uz jedne dolazi odmah i mikrofon i hrpa dodatne opreme. Samo se pitaj trebaš li mikrofon (ili imaš odvojeni) i koliko ti je bitna oprema.

 

The_Fichek kaže...

Molim preporuku in-ear slušalica. Zadnje koje sam kupio na preporuku su bile Rock Zircon kojima je crkla desna sluška radi kabela, tj. spoja na ulazu sto bi trebao odrezat pa lemit, ali mi se neda, a i htio bi neki zvuk s malo manje bassa i malo izdrzljivijim kabelom, inace su mi bile dosta dobre. Znaci nesto oko 10-15, max. 20-25 dolara za rock, metal, ujednacen zvuk u kojem mozes cuti vokal i pozadinske instrumente.. Moze i vise preporuka slobodno :)

 Izvrti neki hearing test (na androidu ima dobrih, a ima jedan i u Windows store) da dobiješ svoju krivulju zvuka. Na osnovu toga, gledajući krivulje frekvencijskog odziva, odaberi slušalice s https://audiobudget.com/ i imati ćeš super rješenje.

Npr ako dobro čuješ 1000 Hz a slabije 2000 Hz, onda uzmeš slušalice koje imaju naglašenih 2000 Hz... Uglavnom, kompenziraš svoje nedostatke sluha kako bi dobio dobio što ravniju krivulju. :)

 

maxy0 kaže...

moze preporuka za koji 800 do 1000 kn sluske, volim muziku sa puno bassa i da su jako udobne da ih se moze nositi po par sati bez da usi zabole, da prekirvaju cijelo uho

 Audio Technica M40x uz neke bolje jastučiće.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zadnje sam imao zatvorene pa bas neznam koja je razlika u zvuku. 559 po recenzijama ima dobar zvuk i da su udobne kod njega me jedino brine sta se dobije samo kabel od 3m sa 6.3mm jack. Ima adapter za 20kn

Na gaming temi svi hvale alpha ovdje m40x i da za obadvoje treba mijenjat jastucice sa brainwavz hm5. mikrofon nikad nisam koristio, sad koje su kvalitetnije izradene. Neki hvale m40x zvuk i izradu drugi pljuju po njemu i slicno za hyperx, tako da se nikako nemogu odlucit

16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sen 559 su otvorene - dakle zvuk ti "curi" van njih i čuješ vanjske zvukove. Dobro za gaming, ali loše ako nisi sam u prostoriji.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo da moras kupit jedne od ovih tri koje bi bile?

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Crosgok kaže...

Evo da moras kupit jedne od ovih tri koje bi bile?

 Nisu nam isti uvjeti. Ja bih uzeo 559 samo zato što već imam Clouda pa bih time pokrio i otvoreni tip i zatvoreni.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
maxy0 kaže...

moze preporuka za koji 800 do 1000 kn sluske, volim muziku sa puno bassa i da su jako udobne da ih se moze nositi po par sati bez da usi zabole, da prekirvaju cijelo uho

 jesi razmotrio dt770 ??

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
maxy0 kaže...

moze preporuka za koji 800 do 1000 kn sluske, volim muziku sa puno bassa i da su jako udobne da ih se moze nositi po par sati bez da usi zabole, da prekirvaju cijelo uho

 jesi razmotrio dt770 ??

 

+1 za DT-770, uzmeš eventualno FiiO E10k i imaš dosta dobar kombo za desktop.

 

Inače, na ebayu imaju refurbished E10k od njemačkog prodavača za nekih 75 eura. Naručio sam si ekstra jedan za laptop, stigao u 5 dana i radi besprijekorno. Nema nikakvih oštećenja niti tragova korištenja, dobije se i knjižica s garancijom te kod na kutiji da se provjeri autentičnost. Javim ako crkne makar mislim da neće :D Za one koji ne žele davati 700-ak kuna ili koliko god već dođe neka razmotre i tu opciju ako žele.

 

EDIT: provjerio sam opet na eBayu ali nema više listinga, izgleda da je sve prodano.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 23:07 (Ray0).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ray0 kaže...

 

+1 za DT-770, uzmeš eventualno FiiO E10k i imaš dosta dobar kombo za desktop.

 i sa  par jednostavnih modova, zvuče još bolje
damping i mass loading mod sa custom cans uk se lako nabavi, lako stavi, i lako skine ako ti ne treba danas sutra više - čisti zvuk zbog manje refleksija i izvlaži malo detalje van
lako se doda koji sloj tkanine, mrežice za police ili papira između zvučnika i tvorničke spužvice - ublažava high end, pa slušalice imaju manje svoj v-shape frekvencije i ugodnije su za slušanje (barem meni)
a i headband je pogodan za modanje za bolju udobnost (ja imam kožnu traku za na glavu, i ne vračam se na stock headband nema šanse, sa tom trakom su pun k udobnije na gornjem djelu glave)

 

mogao bi reći, da sam ja jednim djelom od svojih napravio malog frankenštajna.... 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ray0 kaže...

 

+1 za DT-770, uzmeš eventualno FiiO E10k i imaš dosta dobar kombo za desktop.

 

Inače, na ebayu imaju refurbished E10k od njemačkog prodavača za nekih 75 eura. Naručio sam si ekstra jedan za laptop, stigao u 5 dana i radi besprijekorno. Nema nikakvih oštećenja niti tragova korištenja, dobije se i knjižica s garancijom te kod na kutiji da se provjeri autentičnost. Javim ako crkne makar mislim da neće :D Za one koji ne žele davati 700-ak kuna ili koliko god već dođe neka razmotre i tu opciju ako žele.

 

EDIT: provjerio sam opet na eBayu ali nema više listinga, izgleda da je sve prodano.

 Uzeo sam i ja taj refurbished E10k, 65€ i besplatni DHL shipping, 2 god garancije. Meni pari ganjc novi, nikakvi tragovi koristenja sav bundle i radi bez problema. Pari mi da je jos dostupan.

15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zna netko gdje se u Zagrebu mogu isprobati Sennheiser PXC 550?

EDIT: Koliko je PXC 550 "opravdan" pored 4.50 btnc koje je Davor nahvalio u onom velikom usporednom testu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 12:12 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Planiraš kupiti neke od onih navedenih slušalica i spojiti ih na to? Na što uopće planiraš spojiti te nove slušalice? Laptop, PC, nešto treće?

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

 OK je, samo se hoće sama od sebe rastaviti (pa preporučam da ju zalijepiš trakom).

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Jos se dvoumim između hyperx alpha i at-m40x i na pc

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Crosgok kaže...

Jos se dvoumim između hyperx alpha i at-m40x i na pc

Odustao od HD 559 jer ne trebaš otvorenog tipa? OK.

 

Jel igraš casual ili competitive? Cloud je malo više casual (jači bas).

Twitter: @191x7
13 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Crosgok kaže...

Jos se dvoumim između hyperx alpha i at-m40x i na pc

 Mislim da je tebi najpametnije ici na Cloud 2... Odlicne slusalice, solidan mikrofon, USB zvucna, dva para jastucica sa osjetnom razlikom u zvuku - sa velur su prakticki poluotvorene a sa koznima zatvorene... i sve to u kompletu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice