UPS help - trebam savjet

poruka: 6
|
čitano: 1.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Trebam hitno pomoć - ups

Poštovani

 

Konfa je

 

 Dell 27 inch - želim da i on bude na ups-u

PC - 16gb ddr3 rama, 2x 1tb wd black disk + 2x ssd 120gb + GTX 750 + cpu 6300 fx

PSU je Fortron 750w

 

Ne igram igre, ne radim ništa osim surfanja netom i gledanja 4k filmova.

 

Tražim dobar ups, ali do nekih maksimalno 650 kuna, ako je ikako moguće.

Mislio sam Elsist 1000 s future ili recimo C-Lion aurora vista od 800VA/480W

 

Hoće li bit dovoljno za održati napon, nije mi bitno da dugo drži bez struje jer struje ne nestaje nego imam velikih problema sa padom napona.

 

Kupujem odmah sad, pa molim za savjet koji kupiti za moju konfu i navedeni 27 inch monitor. Znači da ups ima 2 utora i da drži ok napon.

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UPS help - trebam savjet

Ako je samo navedeni komp, Centralion (C-Lion) Blazer Vista 800VA 480W bi trebao biti i više nego dovoljan.

Iako, ako možeš, uzmi nešto s više vata snage (npr 1200VA 550W).

Usput, što je manja razlika "VA" i "W" to ti UPS ima manje gubitaka.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: UPS help - trebam savjet

Hvala

 

Pod gubitke misliš na to da se brže prazni baterija i treba ju promjeniti ili misliš da će duže držati samo? Kod nas struje nije da nestane, ali evo padnapona je 5x dnevno i dosta mi je. Evo za maksimalni budget što imam gledam ovaj model https://www.protis.hr/products/details/cyberpower-ups-800eilcd/71153

 

Misliš da je sasvim dovoljan? Koliko sam vidio po netu dosta ljudi hvali cyberpower.

GAMER
16 godina
offline
Re: UPS help - trebam savjet

Dobar je taj i dovoljan ti je.

Ja imam i koristio sam C-Lion Blazer 800VA, za trenutni komp mi je preslab ali za slijedeći (kada nadogradim) vjerojatno neće biti.

 

Na gubitke mislim na one kod pretvorbe iz istosmjerne u izmjeničnu struju. 800VA 480W "gubi" 40% dok npr 1000VA 500W gubi 50%.

To je kod pretvorbe. Što manji gubitci to su unutra bolje komponente.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
UPS help - trebam savjet

Hvala još jednom, naručujem Cyberpower onda odmah.

GAMER
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: UPS help - trebam savjet
191x7 kaže...

Dobar je taj i dovoljan ti je.

Ja imam i koristio sam C-Lion Blazer 800VA, za trenutni komp mi je preslab ali za slijedeći (kada nadogradim) vjerojatno neće biti.

 

Na gubitke mislim na one kod pretvorbe iz istosmjerne u izmjeničnu struju. 800VA 480W "gubi" 40% dok npr 1000VA 500W gubi 50%.

To je kod pretvorbe. Što manji gubitci to su unutra bolje komponente.

 To nije točno, i to nema veze sa efikasnošću nego koji može dati djelatne, a koliko prividne (djelatne plus jalove) snage.

 

NPR imaš komp koji troši 1000W (djelatna snaga), i napajanje ima cos fi 0.99, prividna snaga u VA je 1001 VA. Ali ako isti taj komp koji troši 1000W ima napajanje sa cos fi od 0.5 , dakle nema PFC, onda troši 1500VA. No i dalje troši 1000W, samo je struja kroz kabel veća zbog induktiviteta napajanja koje dio struje vraća u mrežu i onda se to zbraja sa djalatnom strujom.

 

Ovo je malo oversimplified ali čisto da znaš o čemu se radi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice