Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.420.999
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

hudo ako se ne radi o integriranom pojaćalu, nego o ćistom klasićnom pojaćalu snage namjene za visoku vjernost(hifi znaći vjernost originalnom signalu), jedina promjena signala na izlazu tog pojaćala u odnosu na ulaz mora bit amplituda. naravno ne postoji idealno pojaćalo koje će to radit 100% ali u rasponu frekvencija od 20hz do 20kHz mora imat šta manju distorziju šta manje šuma i slićno...
 pojaćala koja imaju neki filter eq ili nešto slićno, (samim tim integrirana) za postić neki karakteristićan zvuk od neke firme to nema veze s visokom vjernosti originalnom signalu jer osim pojaćanja mjenjaju signal.

 

 koliko san toga proba i koliko je koštalo apsolutno nema nikakve veze s tim šta neko nezna razliku između integriranog i pojaćala snage.

tebi se ne ulazi u raspravu o elektronici, a šta su pojaćala politika i gospodarstvo?


 

Kako objasnjavas da se dva pojacala sa apsolutnom istim mjernim karakteristikama drugacije cuju?

Ili kad ugrade kondenzator drugog proizvodjaca, istog kapaciteta, jer daje drugaciji zvuk?

 

Ne postoji izvor, pojacanje i zvucnik koji daje 100%-tnu vjernost, da bi mogli reci evo to je referentan zvuk. Pojacala imaju najmanji mjerljivi upliv, al opet su razlike velike. 

 

Sto se tice digitalnih kablova, djelom ste u pravu, bit je bit, i nece ga nista pretvoriti 1 u 0 ili obrnuto.

Ali kablom ne putuju samo bitovi, nego kabel ima ulogu antene i skuplja EM zracenje, koje onda ode u DAC i posemeri jitter (btw usb audio standard nema error correction!), visokofrekventni signal ode u pojacalo pa ovo isto nezna sto bi sa time, itd.

Tome sluze i razni strujni filteri (audioquest, ...) ili regeneratori napona (ps audio, ...), izbace sve te nezeljene frekvencije i daju cisti i stabilni napon. Zacudili bi se koliko to ima utjecaja ako je ostatak sistema na razini. Nedavno bio na prezentaciji jedne skandinavske firme koja radi zvucnike, pojacala i te strujne filtere, pa su mjenjali filter od 1000 eura do neznan niti koliko je onaj najskuplji, i svi u publici su mogli razaznati promjenu. Nije drasticna kao drugi zvucnik, ali to je onih zadnji par % u high end sustavu za koje neki daju gomile $$. 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
..



 

Kako objasnjavas da se dva pojacala sa apsolutnom istim mjernim karakteristikama drugacije cuju?

Ili kad ugrade kondenzator drugog proizvodjaca, istog kapaciteta, jer daje drugaciji zvuk?

 

Ne postoji izvor, pojacanje i zvucnik koji daje 100%-tnu vjernost, da bi mogli reci evo to je referentan zvuk. Pojacala imaju najmanji mjerljivi upliv, al opet su razlike velike. 

 

 

 dva pojaćala s istim karakteristikama su 2 ista pojaćala, pa bi reka placebo? .
kondenzatorima se ne mjeri samo kapacitet isto ko šta se pojaćalima ne mjeri samo vaš osobni dojam.  najćešće kad se ćuje i mjeri promjena zvuka je kad je zamjenjen krivim tipom kondenzatora ili je jednostavno loše napravljeno pojaćalo u startu kad toliko ovisi o sekundarnim  parametrima kondenzatora.

to šta ne postoji sistem koji daje 100% vjernost ne znaći da je u redu uzet integrirano pojaćalo koje osim pretpojaćala ima i eq/filter ili neku treću vrstu obrade koji daje određenu boju zvuka tom proizvođaću zbog neke reklame/imiđa firme.

na par pojaćala sam ćak vidia switch za premostit taj nepotreban hardver i najćešće se zove direct input ili tako nešto. šta se tiće ovoga s zvućnićkim kabelima damping faktor je bitan ali isto ne treba pretjerivat s ovim minijaturnim kućnim zvućnicima..

7 godina
offline
Vaš audio kutak

evo diy ako nekog zanima, neutrik od 10m za subove , jeftino a dobro.
kabel koristim 4x4 ovaj, speakoni naravno neutrik

kako u ovaj speakon stane samo 4mm2 onda sam zalemia most sa 2 na jedan i to se nalazi u termo bužiru na kraju s još ubaćenim komadom izolacije između.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 dva pojaćala s istim karakteristikama su 2 ista pojaćala, pa bi reka placebo? .
kondenzatorima se ne mjeri samo kapacitet isto ko šta se pojaćalima ne mjeri samo vaš osobni dojam.  najćešće kad se ćuje i mjeri promjena zvuka je kad je zamjenjen krivim tipom kondenzatora ili je jednostavno loše napravljeno pojaćalo u startu kad toliko ovisi o sekundarnim  parametrima kondenzatora.

to šta ne postoji sistem koji daje 100% vjernost ne znaći da je u redu uzet integrirano pojaćalo koje osim pretpojaćala ima i eq/filter ili neku treću vrstu obrade koji daje određenu boju zvuka tom proizvođaću zbog neke reklame/imiđa firme.

na par pojaćala sam ćak vidia switch za premostit taj nepotreban hardver i najćešće se zove direct input ili tako nešto. šta se tiće ovoga s zvućnićkim kabelima damping faktor je bitan ali isto ne treba pretjerivat s ovim minijaturnim kućnim zvućnicima..

 

ok, sad sam skuzio, pa ti uopce nemas iskustva sa hifi pojacalima. 

 

kako god, nadam se samo da ces jednog dana odluciti poslusati druge i probati nauciti nesto novo. Ne trebas niti sljepo vjerovati pricama po forumima, ali probaj, poslusaj na vlastite usi! 

Onda nakon sto 5 do 10 godina budes tako slusao, dao barem par tisuca eura na opremu, onda mozemo ponovno nastaviti ovaj razgovor.  

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

glupost je relativan pojam

integrirana pojaćala(sl. nad, cambridge, 2.1) imaju utjecaja na zvuk, jer imaju ugrađen filter/eq, a samo pojaćala(sl. gainclone) ako imaju utjecaja na zvuk onda su ili neispravna ili loše napravljena.

naravno da ima razlike između pojaćala ali u pravilu te razlike su jako male i jesu li ćujne je neka druga debata o kojoj tu nema smisla prićat ,recimo klasa d vs ab ili mosfet vs bipolar ili nešto treće. iznimka su cjevi koje su svima ćujne al i to je neka druga prića.

 

tako da taj marantz karakter nije ništa drugo nego filter kojega puknu isprid svega šta izbace iz svoje tvornice.

 

slike:
2.1 - ebay 2.1 pojaćalo, isti ćipovi i slićna šema pojaćala samo u briđ se koriste za baseve i za satelite, razlika je samo u filterima u preampu
nad- integrirano pojaćalo u d klasi koje ima sve ukljućujući i dac
gainclone - minimalistićki hifi diy chipamp po uzoru na relativno poznat gaincard, nikakvo procesiranje nego signal ide direkt u pojaćalo snage.

cambridge - još jedan primjer integriranog pojaćala samo a/b klasa
scope - mala legenda za šta je šta na drugim slikama.

isto tako ti kabeli se reklamiraju da utjeću na zvuk, samim time nisu interkonekti nego filteri+interkonekti.

 

" ili neispravna ili loše napravljena"

znaci, sva, aplolutno sva hifi pojacala, i to bez filtera/EQova su po tebi neispravna ili lose napravljena.

 

Koliko ti uopce imas iskustva sa integriranim pojacalima u rasponu od 500e na gore, i to onda bez ikakvih filtera i EQ? 

I koliko si uopce interkonektora i zvucnickih kablova isprobao?

 

Sori, ali pises kao netko tko nema nikakvog iskustva u slusanju, ili ima sistem u kojem se te razlike ne cuju. 

I neda mi se ulazit ovdje u elektroniku i sto koji proizvodjac ugradzuje ...

 

 

 Normalno da nije probao i normalno da nije audiofil nego netko koga zanima audio ali ga zanima i tehnicka strana cijele prica pa malo dolazi do konfuzije.Iskustvo u hifi je od presudne važnosti,kad ti kroz ruke prođe određeni broj uređaja cijela ta prica o visokoj vijernosti i razlikama komponenata dobiva jednu sasvim drugu dimenziju.Ne vidim razloga zasto druge ljude uvjeravat da ne postoji razlika u pojedinim pojacalima,kabelima,zvucnicima....ovaj hobi ili volis ili se ne bavis s njim i ne solis drugim pamet o stvarima koje nisi isprobao nego razmisljas u okvirima kutije i sve van nje ne valja.HiFi nazalost nije jeftin hobi a bome nije ni ganjanje FPS na visokofrekventnim monitorima,gdje se ekipa svađa oko 2-3 fps!Sto da je sad uletim u raspravu i govorim kako nema razlike igra na 60Hz ili 144 HZ monitoru?Ako ti ne vidis,ne cujes razliku super ali ne soli pamet drugima koji cuju,nekome su te razlike male i zanemarive a nekome Mont Everst.

Postalo dosadno malo...

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ne uvjeravam ja vas da ne postoji nikakva razlika nego da je ta razlika jako jako jako mala i ispod granice cujnosti, a kako mozete cut razliku od 0.1dB na kabelu je vasa tvrdnja i ja stojim iza toga da ne cujete.
ili ako je stvarno razlika onda je taj kabel namjerno napravljen ko filter efekt.
da potkrijepite to nekim mjerenjima onda ok ,ovako ne.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav,

 

https://www.amazon.de/Monoprice-PAIRS-Plated-Speaker-Plugs/dp/B07K5TFGVT/ref=sr_1_39?keywords=monoprice+kabel&qid=1555570251&s=gateway&sr=8-39

 

Trebam ovako nešto, ali ne dostavljaju u Hrvatsku, ako znate nešto sa amazon.de ili kod nas.. da nije fantazijski skupo ili rabljeno moze. :)

 

Također, koristim neki RCA od 10kn za spajanje DAC-a na pojačalo, ima li smisla kupiti neki "bolji" tipa - 10-15 eura (baš gledam na amazonu) ili nema. 

 

https://www.amazon.co.uk/KabelDirekt-Amplifiers-AV-Receivers-Analogue-Shielded/dp/B00FQK327M/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.de/CSL-Computer-Primewire-Cinch-Eing%C3%A4nge-Stecker-Schwarz/dp/B075NFVSRZ/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 9:02 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

http://archimago.blogspot.com/2019/01/internet-blind-test-do-digital-audio.html?m=1

 

Ovo bi moglo biti zabavno 

 

Isprobat ću prvo na V30 sa Denon AH-D321 i original Bang&Olufsen sluškama od mobitela pa tek onda na sustavu. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Pozdrav,

 

https://www.amazon.de/Monoprice-PAIRS-Plated-Speaker-Plugs/dp/B07K5TFGVT/ref=sr_1_39?keywords=monoprice+kabel&qid=1555570251&s=gateway&sr=8-39

 

Trebam ovako nešto, ali ne dostavljaju u Hrvatsku, ako znate nešto sa amazon.de ili kod nas.. da nije fantazijski skupo ili rabljeno moze. :)

 

Također, koristim neki RCA od 10kn za spajanje DAC-a na pojačalo, ima li smisla kupiti neki "bolji" tipa - 10-15 eura (baš gledam na amazonu) ili nema. 

 

https://www.amazon.co.uk/KabelDirekt-Amplifiers-AV-Receivers-Analogue-Shielded/dp/B00FQK327M/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.de/CSL-Computer-Primewire-Cinch-Eing%C3%A4nge-Stecker-Schwarz/dp/B075NFVSRZ/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

 

 

 

 

Imas ovo:

 

https://www.amazon.co.uk/OEHLBACH-SOLUTION-Speaker-termination-plate-Dor%C3%83-Rouge/dp/B000FS9AH6

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Taju za precednika sindikata udruge forumasa u temi vas audio kutak. :D

Titula sam takva xD.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Solta je teška oporba
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Taju za precednika sindikata udruge forumasa u temi vas audio kutak. :D

Titula sam takva xD.

 

Jesi li siguran? Ja bih ipak neke testove odradio i mjerenja da vidimo da li je zaista pogodan za takvu titulu 

 

On topic (!) 

 

Stigla zvijer  Kažem zvijer zato jer se ne umara, na -5 mi je preglasno, oko -15 ugodno, -10 je onaj wtf koja brutala .

 

Možda se ne umara jer je D klasa ipak razglasno pojačalo 

 

Više ne mislim već sam siguran da sam složio kombinaciju koju ću imat "do penzije". 

 

Kao i kolega, moram malo skombinirat žice, imam biwire black rhodium koji koristim kao single kabel ali ću ga malo urediti, nije mi izgledom taj bijeli flat baš nešto. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Lazes sam sebe i to dobro znas. Do penzije ces promijenit jos puno toga, a u penziji bog te pitaj sta slijedi xD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Kako volim NAD, svaki kojega sam slusao mi je bio bas dobar, ali uvijek nekako izvan mog cjenovnog ranga. :D Razmisljam već duže da odem u rotary audio poslusat mcintosh iako mislim da bi me odjebali istog trena.

 

Moje pojačalo ima BT streaming, nisam to koristio još, većinom preko laptopa na tv pa kroz dac u pojačalo, mozda da pređem na BT? RS202D yamaha (entrylevel)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 11:56 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

 Stigla zvijer  Kažem zvijer zato jer se ne umara, na -5 mi je preglasno, oko -15 ugodno, -10 je onaj wtf koja brutala .

 

Možda se ne umara jer je D klasa ipak razglasno pojačalo 

 

Više ne mislim već sam siguran da sam složio kombinaciju koju ću imat "do penzije". 

 

Kao i kolega, moram malo skombinirat žice, imam biwire black rhodium koji koristim kao single kabel ali ću ga malo urediti, nije mi izgledom taj bijeli flat baš nešto. 

 

Jel ti zvuk kao i tamo gdje si slusao prije kupnje, mislim jeli ti doma bolji ili losiji nego tamo?

Sada to sve skupa s Tannoy-ima radi ko podmazano? 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

http://archimago.blogspot.com/2019/01/internet-blind-test-do-digital-audio.html?m=1

 

Ovo bi moglo biti zabavno 

 

Isprobat ću prvo na V30 sa Denon AH-D321 i original Bang&Olufsen sluškama od mobitela pa tek onda na sustavu. 

Na poslu, audio technica ATH m30x slušačice na laptop spojene.

Fok me ako čujem razliku, najbolje mi paše prva stvar, ali da čujem zaista neku razliku lagao bi.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

mozete vi pisat sta ocete i bit u vecini i ja bit dosadnij od proliva ali stvar je jednostavna ,svaka cujna razlika moze se izmjerit jer postoji oprema koja dokazano cuje bolje nego vi, ako se ne moze izmjerit onda umisljate.


a svaki kontrolirani blind test ovakvih stvari uvjek zavrsi isto, a bilo ih je puno. sta se vise ekipa hvali zlatnim usima i skupljom opremom to manje pogodi xD

nhooydz za interkonekte samo gledaj da piše da je kabel coax i da su konektori dobre kvalitete posrebreni ili pozlaćeni, nebitno koliko koštaju to je samo audio signal.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 15:49 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

mozete vi pisat sta ocete i bit u vecini i ja bit dosadnij od proliva ali stvar je jednostavna ,svaka cujna razlika moze se izmjerit jer postoji oprema koja dokazano cuje bolje nego vi, ako se ne moze izmjerit onda umisljate.


a svaki kontrolirani blind test ovakvih stvari uvjek zavrsi isto, a bilo ih je puno. sta se vise ekipa hvali zlatnim usima i skupljom opremom to manje pogodi xD

nhooydz za interkonekte samo gledaj da piše da je kabel coax i da su konektori dobre kvalitete posrebreni ili pozlaćeni, nebitno koliko koštaju to je samo audio signal.

 

 

Daj ti meni onda objasni ovo; slušam Patti Smith -Boy cries Wolf live verziju. Sa vulgaris 14kn kaj sam imao žicama, Patti je negdje na pojačalu, znači između zvučnika s lijeve strane, bubnjevi imaju boom, činele dolaze ravno iz desnog tweetera.

 

Prebacim se na Black Rhodium, ništa skupo, 33k metar i odjednom je Patti pola metra ispred lijevog zvučnika, boom više nije prisutan, činele su se prebacile gore desno a snare drum po sredini lupa u čelo. 

 

Siguran sam da se razlika može izmjeriti ali kako bi ti izmjerio promjenu zvučne slike? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
moram promjenit pristup, ne trebam se objašnjavat ništa jer ne govorim kontra priznatim teorijama.

Ti trebaš objasnit šta znaći vokal pola metra bliže, to je tvoja mjerna jedinica koje nema u si sustavu. jeli to znaći da je glasniji vokal ili ima više visokih pa je više usmjeren ili nešto treće.
have fun.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Mene zanima zašto proizvođaći ne stavljaju flac podršku na cd playere koji mogu čitati fileove sa usb, npr Marantz CD6006, solidan budget cd player čita sve osim frkn flacova preko usb....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Kako volim NAD, svaki kojega sam slusao mi je bio bas dobar, ali uvijek nekako izvan mog cjenovnog ranga. :D Razmisljam već duže da odem u rotary audio poslusat mcintosh iako mislim da bi me odjebali istog trena.

 

Moje pojačalo ima BT streaming, nisam to koristio još, većinom preko laptopa na tv pa kroz dac u pojačalo, mozda da pređem na BT? RS202D yamaha (entrylevel)

 Sad zamisli kako svira NAd M3,igrom slucaja sam ga  dobio na slusanje i odusevio se,ali me je cijena brzo vratila u realnost,i naravno vec uznapredovala bolest zvana audiofilija je sve napravila da ga kupim i tako 3 godine proveo u ugodnom drustvu NAD M3ice!!!

 

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Mene zanima zašto proizvođaći ne stavljaju flac podršku na cd playere koji mogu čitati fileove sa usb, npr Marantz CD6006, solidan budget cd player čita sve osim frkn flacova preko usb....

 konvertiraj u .wav, ne gubiš ništa jer je isto lossless. mislin da bar danas nije problem uzet usb s 32 gige+

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
gocc01 kaže...

 Stigla zvijer  Kažem zvijer zato jer se ne umara, na -5 mi je preglasno, oko -15 ugodno, -10 je onaj wtf koja brutala .

 

Možda se ne umara jer je D klasa ipak razglasno pojačalo 

 

 

Jel ti zvuk kao i tamo gdje si slusao prije kupnje, mislim jeli ti doma bolji ili losiji nego tamo?

Sada to sve skupa s Tannoy-ima radi ko podmazano? 

 

 

Tamo mi je source bio Sabre preko Audioquest Tower 3.5mm/2rca i to se čulo kako treba, malo na topliju stranu nego sada gdje sam slušao prvo preko bluetootha koji mislim da ne propušta full 96/24 već radi neki downsample. Nakon toga sam poslušao sa mede8era spojenog optikom i passthrough na NADov DAC i moram priznat da su mi visoki sad još bolji, direktniji i za nijansu svijetliji što mi i odgovara pošto se u trgovini osjetilo da to može još "višlje". Sutra ću uzet jedan Tower od pola metra za Chromecast pa isprobat i mobitel pa da imam identičan izvor zvuka kao u trgovini. Ok, manji je prostor pa zato je to sve direktnije i više toga dopire do mene. 

 

Ako sam toliku razliku dobio samo sa promjenom žica, izvor onda mora dati još više. Čujem 17150Hz pa me zato i jebu ti visoki i osjetljivost na iste. 

 

Baš ću staroj pustit jedan dan, ona ne čuje iznad 8000Hz pa da vidimo kaj bu ona rekla 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Nema baš previše smisla prebacivati FLAC u WAV... radije onda direktno ripaš u WAV... em će bit kvalitetnije, a zauzimati će skoro isto kao i FLAC konvertiran u WAV.

 

128GB stickovi su 200-njak kuna....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

 

Daj ti meni onda objasni ovo; slušam Patti Smith -Boy cries Wolf live verziju. Sa vulgaris 14kn kaj sam imao žicama, Patti je negdje na pojačalu, znači između zvučnika s lijeve strane, bubnjevi imaju boom, činele dolaze ravno iz desnog tweetera.

 

Prebacim se na Black Rhodium, ništa skupo, 33k metar i odjednom je Patti pola metra ispred lijevog zvučnika, boom više nije prisutan, činele su se prebacile gore desno a snare drum po sredini lupa u čelo. 

 

Siguran sam da se razlika može izmjeriti ali kako bi ti izmjerio promjenu zvučne slike? 

Jes to mjerio ušima ili nekim nepristranim instrumentom?

 

Kako komentiraš npr. ovo: https://www.stereophile.com/content/minnesota-audio-society-conducts-cable-comparison-tests-0

 

Kabeli od 20 kuna/m u usporedbi sa kabelima od 10 000+ kn/m

 

Da su skupi kabeli toliko bolji, ovi od 20 kuna bi bili u granicama statističke pogreške. Ovako je cca 50:50, često u korist jeftinih kabela.

Rvat katolik!
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Koja vam je go to glazba za testiranje sustava? 

 

Obicno volim nirvanin nevermind, steely dan aja, jazz in the pawn shop (naravno), i dark side of the moon. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 

Isto tako produžni kabal sa više utičnica za audiofile, cijene po 2000eura, i šta uzmem to a živim u zgradi staroj 50 godina, odma mi bolje radi Hi Fi, bez obzira na stare instalaicje u zgradi itd,  po meni je to također najobičnija glupost.

 

 

 

 

 

 

 Nije baš potpuna glupost. Nije ni rečeno da će takvi produžni kabeli imati utjecaja na zvuk. Ali ono što će sigurno imati utjecaja to je stabilnost struje i manja šansa da se dogodi nešto skupom uređaju koji je spojen na to. Ja doma imam ispravljač struje koji košta više od cijelog mog sustava. Kupio sam ga kad sam imao priliku i para i to mi je uređaj za do kraja života. Sve šta je spojeno preko toga je milijun puta zaštičenije od svih vrsta udara, skokova i padova napona, a po testiranim karakteristikama, ima neusporedivo brži odaziv ispravljanja signala od najskupljih uređaja koji se mogu kupiti u dućanima. Ovo je, naravno, ručni rad.

 

Ja se ne zamaran kad vanka grmi, kad titraju svjetla, kad padne napon iz bilo kojeg razloga, kad skoči napon... Meni je uvijek savršeno stabilnih 225V na izlazu. Maximalna snaga koju može podnijeti uređaj je 2.5 KW. 

 

 

Live long and prosper.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

I malo za spam:

 

 

Koliko je teško pronaći ove stvarcice kod nas po ducanima? Baš bi htio tako nešto napraviti

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže... 

  Nije baš potpuna glupost. Nije ni rečeno da će takvi produžni kabeli imati utjecaja na zvuk. Ali ono što će sigurno imati utjecaja to je stabilnost struje i manja šansa da se dogodi nešto skupom uređaju koji je spojen na to. Ja doma imam ispravljač struje koji košta više od cijelog mog sustava. Kupio sam ga kad sam imao priliku i para i to mi je uređaj za do kraja života. Sve šta je spojeno preko toga je milijun puta zaštičenije od svih vrsta udara, skokova i padova napona, a po testiranim karakteristikama, ima neusporedivo brži odaziv ispravljanja signala od najskupljih uređaja koji se mogu kupiti u dućanima. Ovo je, naravno, ručni rad.

 Ja se ne zamaran kad vanka grmi, kad titraju svjetla, kad padne napon iz bilo kojeg razloga, kad skoči napon... Meni je uvijek savršeno stabilnih 225V na izlazu. Maximalna snaga koju može podnijeti uređaj je 2.5 KW. 

Možda glupavo pitanje od mene, obzirom da si vrlo jasno napisao, ali... 

 

Imaš li ISPRAVLJAČ ili STABILIZATOR struje (napona)? Razlika je nebo i zemlja... 

 Slažem se s navedenim, ali mislih na ovako nešto pa dodaju samo utičnice, znači SAMO kabal:

 

https://www.essentialsound.com/essence-power-cord.htm

 

 

Osobno mišljenje je da je ovo čisti porez na budale....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže... 

  Nije baš potpuna glupost. Nije ni rečeno da će takvi produžni kabeli imati utjecaja na zvuk. Ali ono što će sigurno imati utjecaja to je stabilnost struje i manja šansa da se dogodi nešto skupom uređaju koji je spojen na to. Ja doma imam ispravljač struje koji košta više od cijelog mog sustava. Kupio sam ga kad sam imao priliku i para i to mi je uređaj za do kraja života. Sve šta je spojeno preko toga je milijun puta zaštičenije od svih vrsta udara, skokova i padova napona, a po testiranim karakteristikama, ima neusporedivo brži odaziv ispravljanja signala od najskupljih uređaja koji se mogu kupiti u dućanima. Ovo je, naravno, ručni rad.

 Ja se ne zamaran kad vanka grmi, kad titraju svjetla, kad padne napon iz bilo kojeg razloga, kad skoči napon... Meni je uvijek savršeno stabilnih 225V na izlazu. Maximalna snaga koju može podnijeti uređaj je 2.5 KW. 

Možda glupavo pitanje od mene, obzirom da si vrlo jasno napisao, ali... 

 

Imaš li ISPRAVLJAČ ili STABILIZATOR struje (napona)? Razlika je nebo i zemlja... 

 Nisam jasno napisao, sorry, ovo je ispravljač i stabilizator. STRAAD Condizio 2.5. Na njemu piše: Surge protection, AC cleaner, AC corrector. Dizajniran je za high-end audio/video uređaje, ali se preporuča i za precizne medicinske uređaje. Nešto slično, samo na industrijskoj razini koristi AD-Plastika iz Solina, isto čovjek je to radio. 

 

Baš ću iskopat sve tehničke karakteristike uređaja, pa ću napisati ovde. 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice