Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Da se nadovezem,netko je bio spomenuo tretiranje slusaone,sobe u kojoj je sistem.Da slazem se da je to od velike vaznosti ali malo tko od nas to moze napravit.Dnevni boravak je prvenstveno dio stana gdje cijela obitelj obitava najvecio dio vremena,vecina nas moze postavit zvucnik najbolje sto moze u kombinaciji sa zadovoljavajucim uvjetima za zivot,stavit tapet ispred zvucnika pokuju sliku na suprotni zid,mozda polica sa knjigama... i nadat se da se nije ponesto izgubilo ili nadodalo u tome.Poznajem ljude koji se profesionalno bave adaptacijom prostora i njihovo akusticko tretiranje ,i imam frenda koji ima akusticki tretiranu slusaonu.U fazi izgradnje stana su napravljenja mjerenja prema kojim je poslije dizajnirana cijela slusaona i vizualno i akusticki odlicno izgleda,znaci WAF faktor je na njavecoj mogucoj razini tako je i sa zvukom.Uglavnom tko moze i tko ima uvjete to je pravi put prema pravom hifi zvuku!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam za malo para uspio koliko toliko smiriti sobu, bolja polovica odobrila, već sam bio postao. Nema jeke i radi odlično😀

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
... postene amp/zvucnike imao!
Postavio sam ti gore povise pitanja i ja i par clanova na nijedno nisi odgovorio nego samo praznu slamu mlatis.

 bitno da je cjevno pojačalo pošteno.


dosta s agresijom. neman ti se šta pravdat za abx. zvučnici se kupuju po mjerenjima naravno, svaki driver ima svoj datasheet.

 

s druge strane od tebe nismo još dobili nikakvo mjerenje tog savršenog sistema, zašto da ti vjerujemo na rječ? ne ide to tako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 23:04 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Aha moment bi bio:
- proizvodac ili treca strana je odradila mjerenja u nekom prostoru koji nije tvoj tako da ta njihova mjerenja ne mogu bitti nikako ista u tvom prostoru zar ne?

LOL wut?
Ideja je u tome da znam kako izgledaju mjerenja zvučnika čiji zvuk mi se dopada u mojem prostoru, te da u slučaju da bude gecrkt (više se ne proizvodi), mogu kupiti adekvatnu zamjenu bez straha da nisu sfušali grafikone.

Ajde malo čitaj sa razumijevanjem, može? Od nekog tko je približno mojih godina očekujem malo više ozbiljnosti u diskusiji, a ne 'eternal november' pokušaje provokacije...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
... postene amp/zvucnike imao!
Postavio sam ti gore povise pitanja i ja i par clanova na nijedno nisi odgovorio nego samo praznu slamu mlatis.

 bitno da je cjevno pojačalo pošteno.


dosta s agresijom. neman ti se šta pravdat za abx. zvučnici se kupuju po mjerenjima naravno, svaki driver ima svoj datasheet.

 

s druge strane od tebe nismo još dobili nikakvo mjerenje tog savršenog sistema, zašto da ti vjerujemo na rječ? ne ide to tako.

 

 

 Koji datasheet,ko ima savrsen sistem?Ja sigurno ne,niti postoji takav.Hebe se meni za tvoje misljenje,ti si ovdje totalno nebitan,tvoje misljenje nitko iole normalan ne shvaca ozbiljno.Samo jos mi nije jasno zasto netko tko pojama nema o hifi uopce komentira u topicu Vas audio kutak.

Ko da ja sad dojdem pametovat u topic o fotografiji i bez ikakvog iskustva sa ozbiljnim fotoaparatima i poserem sve koji imaju DSLR od par iljada kuna a ja slikajem sve s mobitelom.

Ajde daj popis pojacala koje si testirao a da prodaju maglu i da ih je pomeo Kinezic za 20-30$,naravno uz opis ostalih referentnih komponenti koje su dio sistema.

Evo doli ispod jedan par  cijevnih sranja od monoblokova koji su trenutno pokupili sve hvalospijeve gdje god su se pojavili i testirali.Neispravno pojacala od 30K eura,lud svijet..ali sigurno si ti slusao bolje..ovo je cisti BS.(naravno i za mene je cijena van svake pameti,ali ovo ionako nije za mene i slicne)

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
da daj popis pojacala....lol sinko ti stvarno nisi dobro.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne znam koji mi je više smješniji, onaj koji lemi u garaži stare sklepe i pametuje a nije niti vidio uživo pravi komad HiFi opreme a kamoli poslušao, ili drugi koji ode u restoran i traži konobara da mu prvo izmjeri pečeni odrezak koliko je dugačak, težak, koliko ima soli i papra i tek onda ide jesti iako po mjerenju ranije odrađenom od strane konobara već zna da mu je to dobar odrezak.

Jad i bjeda dečki, jad i bjeda,

 

pozdrav

 
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hahahahahahahahahah
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Cijena je van svake pameti ali tako je to u high endu,naravno da bih svaki ljubitelj dobrog zvuka to htio imat u svojoj slusaoni,ali onda ni par Wilson zvucnika ne bih bio na odmet a i min 35 m2 lipo pozicionirane slusaone usput...ali vratimo se mi malo na zemlju,dobro je meni i ovo doma sto imam,pomalo bude jos toga.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Ova kinezi koji se spominju, ne znam jel ironično, imao sam par kineza, i mogu reći da od SMSL-ova koji su do 150 eura pa do ovih jeftinjaka od 20 eura sve ih je pomeo Onkyo rabljeni od 500kn, star oko 10ak godina. A tko tvrdi da se među pojačalima ne čuje razlika, čak i meni kao velikom laiku, je očito da je ta razlika i više nego primjetna. 

 

Ja sam se malo pozabavio preko vikenda neki dan i napravio prve dyi kablove:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 13:59 (nhooydz).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
da daj popis pojacala....lol sinko ti stvarno nisi dobro.

 Dobro te čovjek pitao. Pričaš, a ne pokazuješ.

 

Oćeš mjerenja svega živoga, detaljno, od Hitachi HMA 8500? Evo ti: https://kenrockwell.com/audio/hitachi/hma-8500-mk-ii.htm

 

Ja nisam završio cijeli fakulter Elektrotehnike, nego samo prvu godinu, a kao ekonomist ne razumijem 90% onoga što piše ovdje. Ti si očito jako učen i DIY stručnjak, pa evo tebi lijepo sheet, pa mi ti prokomentiraj krivulje i harmonike i loudnesse i sve ostalo.

 

Jesi ovo tražio? Jeli ovo sranje od prastarog uređaja? Nađi mi kineza u D klasi da ima bolje brojeve od ovoga, bilo koje cijene, danas, moderno. Ovo je izazov!   

 

P.S.

 

Ovo su mjerenja koja je Ken Rockwell radio, ali ako pogledaš tvorničke specifikacije, primjetit ćeš da su identični brojevi. Naime, u Japanu se u to vrijeme nije moglo dopustit da u specifikacijama piše nešto što uređaj ne bi mogao isporučiti, pa su se uvijek detaljno mjerili svi uređaji, a pisale su se najgore dobijene vrijednosti ma testu. Tako su bili sigurni da ih niti jedan njihov uređaj neće osramotiti ako netko uzme instrumente i testira sve. Privatni testovi bi trebali dat mrvicu bolje rezultate od tvorničkih ili iste, ali nikad lošije. Tako da ja za svaki svoj uređaj mogu uzet tvornički sheet i bit uvjeren da su sigurno takva mjerenja. Jer znam što sam kupio i zašto. Meni ne trebaju nikakvi testovi doma, tvornica je testirala odavno. Probaj ti tako koristit sheet iz tvornice od tih kineza koje voliš spominjat. Hahahaha...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 17:53 (Filox).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
od audia pravite nauku kakve nema a dobar audio moze u garazi danas za saku dolara radit svaka budala koja nezna ni materinji jezik. aj zapitajte se malo :)
Moj PC  
0 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
od audia pravite nauku kakve nema a dobar audio moze u garazi danas za saku dolara radit svaka budala koja nezna ni materinji jezik. aj zapitajte se malo :)

 Naravno da ne može. Sve što valja, košta. Kako u sedamdesetima, tako i danas. Ti si taj koji se poziva na brojeve, specifikacije, mjerenja i testove s instrumentima. Nama je audio užitak, koji put čak i neka ezoterija, jer ne znamo kako nešto radi, ali tebi je to sve nauka, znanost i brojevi. Pa ajde onda sad, nemoj prekidat priču BAŠ SAD. Sad imaš pročitat cijeli data sheet o mom pojačalu, pa mi onda iskomentirat po tim bojevima kakvo je, pa ga usporedi s nekim modernim čudom. Da vidimo koliko košta danas, moderno pojačalo snage ovih karakteristika i specifikacija.

 

Pokaži mi da u garaži, za šaku dolara može netko (ne moraš bit ti) napravit BOLJE pojačalo, bar na papiru. Ovo je prastaro govno iz 1984. Ne bi ti trebao bit problem, danas je 2019. 35 godina je prošlo. Mora da si ti u pravu. Dokaži!

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 17:53 (Filox).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja znam dosta DIYera koji mogu i rade odlicna pojacala,DAC cak i zvucnike,Dabar s njima ne moze u istu recenicu stat.
Poznajem covjeka koji ima samogradnju s Accuton driverima i to je vrhunski zvucnik koji je u djelovima kostao nekih 20Kkn,pravi high end zvucnik sa isto takvim zvukom.
Poznajem i covjeka koji ima i mozda jedne od najboljih zvucnika u HR,isto samogradnja Lumen White,ogroman zvucnik,tu mi je vilica po prvi put pala skroz do poda..tako da govorit da se dobar zvuk moze dobit za saku dolara u garazi moze samo neznalica rec.
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
.... danas je 2019. 35 godina je prošlo....

 

 problem je šta mogu zalipit neznan koji dokaz i opet neče nekome odgovarat nešto jer ovo jer ono. tebi svaka čast bar si naša mjerenja online za svoje pojačalo.

slika mjerenja je od prototipa hibridnog chipampa s bipolarnim tranzistorima u otpor s 50W izlaza , naravno užasno loš pcb i još gora šema, šta se tiče usporedbe s tom mrcinom zaključi sam, ali nevalja.

edit: @gradele kako ti znaš da nevalja ako nisi nikad posluša moje rukotvorine?  hahaha nemos virovat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 15:54 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
od audia pravite nauku kakve nema a dobar audio moze u garazi danas za saku dolara radit svaka budala koja nezna ni materinji jezik. aj zapitajte se malo :)

 Znamo, imamo jednog takvog na forumu koji često posta, samo je upitno koliko je to dobro :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 15:57 (Zoki B).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ima svega svakakve kvalitete najviše loše ali ima i dobrih stvari.

problem je drugi kolega koji za neke stvari mora cut uzivo da bi odlucia jel valja a za neke nemora niti vidit sta je dosta mu je da vidi cjenu odma nevalja. neznam jeli mi smješno ili tužno.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
E deca deca...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
ima svega svakakve kvalitete najviše loše ali ima i dobrih stvari.

problem je drugi kolega koji za neke stvari mora cut uzivo da bi odlucia jel valja a za neke nemora niti vidit sta je dosta mu je da vidi cjenu odma nevalja. neznam jeli mi smješno ili tužno.

 Ja tvoje ne trebam nikad ni vidit ni cuta a znam da ne valja jer govoris takve bedastoce da ja jos uopce ne znam sto radis u ovoj temi.DIYer pravi moze cuda napravit i ja im kapu skidam do poda ali daleko si ti od DIYera i hifi miljama!Imas forum audio samograditelja prikljuci se tamo ,procitaj malo po forumu pitaj  koji savjet i napravi nesto a ne ovdje gluposti trkeljat,samo pazi se, dosta samograditelja vole cijevi,ajde kad si faca malo tamo zakuvaj sa tim svojim auto zvucnicima,mjerenjima,anti lampa razmisljanjima pa javi kako si prosao.

AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Ja sam se malo pozabavio preko vikenda neki dan i napravio prve dyi kablove:

 

Pozdravljam rad DIY kabela, ali... kad ne bi bio onog uvijeg prisutnog "ali", ne bi bilo zanimljivo, a i sve bi se činilo jako i pre jednostavno.

Može li par podataka o kojim se kabelima radi? Vidimo na slici da su interkonekti u pitanju, ali... ako nije tajna (a nadam se da nije), od koje su žice / kabela sačinjeni? Zašto pitam. Bitno je!

 

Naime, uzeti u Chipoteci ili bilo kojoj drugoj elektro trgovini par bilo kojih žica sa kalema i polemiti konektore na krajeve - NE čini DIY interkonekt. Ne. To je pre jednostavno i loše. Zašto? Zato što interkonekt treba i mora imati neka predefinirana električna i vodljiva svojstva kao vodič signala od izvora zvuka do ulaza u pojačalo (ili od preampa do power ampa, svejedno). Obična bakrena žica to, u biti, nema (u toj mjeri). OK, ima, vodi i onda električnu struju i signal, ali, daleko je to od vodljivosti audio kabela.

 

Impedancija, otpor, kapacitet, izolacija, vodljivost - samo su neki od parametara koji su bitni u izradi audio kabela (i njihove kasnije uporabne kvalitete), pa tako (gotovo) svaka firma koja radi gotove kabele radi i nudi i kabele "na metre", tj. modele koji su namotani na kalem i prodaju se na metre, prema želji i potrebama kupaca, a, razumljivo, samim time su NEterminirani (nemaju završne konektore na sebi). Napraviti od tih kabela svoj DIY audio činč/XLR ili zvučnički kabel je puno bolje i opravdanije, nego od obične "strujne" žice.

 

Nadam se da nisam bio pre kompliciran u viđenju stvari.

 

Dakle, želim reći, ako imaš mogućnost nabavke / kupovine tzv. "Bulk" kabela (sa kalema, na metre - primjer ovdje kako izgledaju i prodaju se:

https://www.audioadvisor.com/products.asp?dept=27

onda biu napravio puno bolji posao od onoga sa običnom strujnom žicom. OK, ispričavam se ako već jesi upotrijebio neki od bulk audio kabela (što se ne razaznaje iz tvog posta), ali ako nisi - razmisli da to i napraviš. Umorati polemljeni kabel u mrežicu nema nekog efekta osim vizualnog, ali ako umotaš DIY audio kabel koji si polemio... onda je to druga pjesma :-)

 

Sretno u budućim radovima :-)

 

 

Radi se o početnom kabelu, htio sam samo isprobati kako bi se snašao:

 

https://www.aliexpress.com/item/18-AWG-0-75MM2-RVV-2-3-4-5-6-7-8-10-12-14-16/32920525062.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6b64661eX2DMGp&algo_pvid=57ee8380-55a0-444b-b79e-f2fa7cb3b36c&algo_expid=57ee8380-55a0-444b-b79e-f2fa7cb3b36c-8&btsid=453a824a-f48f-4f94-a5a3-1259979edac5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_51

 

Mislim da mi sistem nije dovoljno dobar da si opravdavam neke skuplje kablove, i morao bi prvo čuti postoji li ta razlika ili ne za mene , ovo je više bilo za razbibrigu, i kao što kazes, vizualno, dosadili su mi crno crveni kablovi što sam kupio za 15kn u chipoteci :) Iako, ovo što si linkao i nije toliko skupo pa bi svakako mogao idući put nešto naručiti ajmoreć bolje. 

 

 

Imam i druge kablove, što sam pomoću ovoga napravio: https://www.dynavox-audio.de/produkte/spalte2/kabel/perfect-sound-lautsprecherkabel-1m-meterware.html Ali to je već više manje gotova stvar bila.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
.... danas je 2019. 35 godina je prošlo....

 

 problem je šta mogu zalipit neznan koji dokaz i opet neče nekome odgovarat nešto jer ovo jer ono. tebi svaka čast bar si naša mjerenja online za svoje pojačalo.

slika mjerenja je od prototipa hibridnog chipampa s bipolarnim tranzistorima u otpor s 50W izlaza , naravno užasno loš pcb i još gora šema, šta se tiče usporedbe s tom mrcinom zaključi sam, ali nevalja.

edit: @gradele kako ti znaš da nevalja ako nisi nikad posluša moje rukotvorine?  hahaha nemos virovat.

 Kako sam i rekao, nisam završio elektrotehniku, pa mi ovi grafovi malo znače u životu. Možeš li prokomentirat grafove, šta je bolje, a šta lošije i zašto, ukratko. Hvala. Ono što sam ja u ovom Ken Rockwellovom ispitivanju primjetio je da na većini mjesta uz garaf piše: Perfect. Na kraju u zaključku fino čovjek objasni da pojačalo ima vrhunske brojeve u mjerenjima, jer je to klasično japansko pojačalo koja su očito jako često baš tako dobra u mjerenjima, dok zvuk ne sljedi same grafove. Pa je dao usporedbu sa svojim nekim drugim pojačalom koje nema tako dobra mjerenja, ali zvuči malo bolje i snažnije. Kako to, slabija mjerenja na testu, a bolji zvuk u stvarnosti? Sve ti je to na onom linku, samo čitaj...

 

"What the measurements tell us when looking at 4Ω performance is that, as many Japanese amplifiers, this is a lab queen. That means it's bred to test well, and less so to drive real loudspeakers. This amplifier works great into 4Ω, but it's much happier at 8Ω." 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 17:57 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Ja sam se malo pozabavio preko vikenda neki dan i napravio prve dyi kablove:

 

Pozdravljam rad DIY kabela, ali... kad ne bi bio onog uvijeg prisutnog "ali", ne bi bilo zanimljivo, a i sve bi se činilo jako i pre jednostavno.

Može li par podataka o kojim se kabelima radi? Vidimo na slici da su interkonekti u pitanju, ali... ako nije tajna (a nadam se da nije), od koje su žice / kabela sačinjeni? Zašto pitam. Bitno je!

 

Naime, uzeti u Chipoteci ili bilo kojoj drugoj elektro trgovini par bilo kojih žica sa kalema i polemiti konektore na krajeve - NE čini DIY interkonekt. Ne. To je pre jednostavno i loše. Zašto? Zato što interkonekt treba i mora imati neka predefinirana električna i vodljiva svojstva kao vodič signala od izvora zvuka do ulaza u pojačalo (ili od preampa do power ampa, svejedno). Obična bakrena žica to, u biti, nema (u toj mjeri). OK, ima, vodi i onda električnu struju i signal, ali, daleko je to od vodljivosti audio kabela.

 

Impedancija, otpor, kapacitet, izolacija, vodljivost - samo su neki od parametara koji su bitni u izradi audio kabela (i njihove kasnije uporabne kvalitete), pa tako (gotovo) svaka firma koja radi gotove kabele radi i nudi i kabele "na metre", tj. modele koji su namotani na kalem i prodaju se na metre, prema želji i potrebama kupaca, a, razumljivo, samim time su NEterminirani (nemaju završne konektore na sebi). Napraviti od tih kabela svoj DIY audio činč/XLR ili zvučnički kabel je puno bolje i opravdanije, nego od obične "strujne" žice.

 

Nadam se da nisam bio pre kompliciran u viđenju stvari.

 

Dakle, želim reći, ako imaš mogućnost nabavke / kupovine tzv. "Bulk" kabela (sa kalema, na metre - primjer ovdje kako izgledaju i prodaju se:

https://www.audioadvisor.com/products.asp?dept=27

onda bi napravio puno bolji posao od onoga sa običnom strujnom žicom. OK, ispričavam se ako već jesi upotrijebio neki od bulk audio kabela (što se ne razaznaje iz tvog posta), ali ako nisi - razmisli da to i napraviš. Umorati polemljeni kabel u mrežicu nema nekog efekta osim vizualnog, ali ako umotaš DIY audio kabel koji si polemio... onda je to druga pjesma :-)

 

Sretno u budućim radovima :-)

 Opet bajke za malu djecu. U cemu je to audio kabel specijalan od bakrenog kabela imalo veceg precnika i pristojne izolacije.... Izoluje 220V a ne moze par volti koji se koriste u takvim uredjajima? Provodi par kW snage a ne moze par W? Kapacitet? Objasni... 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Posmatrač kaže...
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Ja sam se malo pozabavio preko vikenda neki dan i napravio prve dyi kablove:

 

Pozdravljam rad DIY kabela, ali... kad ne bi bio onog uvijeg prisutnog "ali", ne bi bilo zanimljivo, a i sve bi se činilo jako i pre jednostavno.

Može li par podataka o kojim se kabelima radi? Vidimo na slici da su interkonekti u pitanju, ali... ako nije tajna (a nadam se da nije), od koje su žice / kabela sačinjeni? Zašto pitam. Bitno je!

 

Naime, uzeti u Chipoteci ili bilo kojoj drugoj elektro trgovini par bilo kojih žica sa kalema i polemiti konektore na krajeve - NE čini DIY interkonekt. Ne. To je pre jednostavno i loše. Zašto? Zato što interkonekt treba i mora imati neka predefinirana električna i vodljiva svojstva kao vodič signala od izvora zvuka do ulaza u pojačalo (ili od preampa do power ampa, svejedno). Obična bakrena žica to, u biti, nema (u toj mjeri). OK, ima, vodi i onda električnu struju i signal, ali, daleko je to od vodljivosti audio kabela.

 

Impedancija, otpor, kapacitet, izolacija, vodljivost - samo su neki od parametara koji su bitni u izradi audio kabela (i njihove kasnije uporabne kvalitete), pa tako (gotovo) svaka firma koja radi gotove kabele radi i nudi i kabele "na metre", tj. modele koji su namotani na kalem i prodaju se na metre, prema želji i potrebama kupaca, a, razumljivo, samim time su NEterminirani (nemaju završne konektore na sebi). Napraviti od tih kabela svoj DIY audio činč/XLR ili zvučnički kabel je puno bolje i opravdanije, nego od obične "strujne" žice.

 

Nadam se da nisam bio pre kompliciran u viđenju stvari.

 

Dakle, želim reći, ako imaš mogućnost nabavke / kupovine tzv. "Bulk" kabela (sa kalema, na metre - primjer ovdje kako izgledaju i prodaju se:

https://www.audioadvisor.com/products.asp?dept=27

onda bi napravio puno bolji posao od onoga sa običnom strujnom žicom. OK, ispričavam se ako već jesi upotrijebio neki od bulk audio kabela (što se ne razaznaje iz tvog posta), ali ako nisi - razmisli da to i napraviš. Umorati polemljeni kabel u mrežicu nema nekog efekta osim vizualnog, ali ako umotaš DIY audio kabel koji si polemio... onda je to druga pjesma :-)

 

Sretno u budućim radovima :-)

 Opet bajke za malu djecu. U cemu je to audio kabel specijalan od bakrenog kabela imalo veceg precnika i pristojne izolacije.... Izoluje 220V a ne moze par volti koji se koriste u takvim uredjajima? Provodi par kW snage a ne moze par W? Kapacitet? Objasni... 

 

 

 Radi se o ANALOGNOM signalu, ne o digitalnom. Dovoljno ti je samo da žica ima drugačiji otpor i eto ti razlike nebo/zemlja. Ako nešto ne razumiješ, to samo znači da ne poznaješ tematiku dovoljno, a ne da to ne postoji. Tebi kao i svima drugima koji tako razmišljaju jedino što se može reči je da probate sami. Isprobaj razne kabele i reci da NIKAKVU razliku u zvuku ne čuješ. 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Potpisujem!

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

..... ima li tko iz ove teme da se ne bavi naponom, a i nije iz teme "vas osciloskopski kutak" i da vise vremena provodi slusajuci svoj audio??????.....

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Ja sam se malo pozabavio preko vikenda neki dan i napravio prve dyi kablove:

Radi se o početnom kabelu, htio sam samo isprobati kako bi se snašao:

https://www.aliexpress.com/item/18-AWG-0-75MM2-RVV-2-3-4-5-6-7-8-10-12-14-16/32920525062.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6b64661eX2DMGp&algo_pvid=57ee8380-55a0-444b-b79e-f2fa7cb3b36c&algo_expid=57ee8380-55a0-444b-b79e-f2fa7cb3b36c-8&btsid=453a824a-f48f-4f94-a5a3-1259979edac5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_51

 

Mislim da mi sistem nije dovoljno dobar da si opravdavam neke skuplje kablove, i morao bi prvo čuti postoji li ta razlika ili ne za mene , ovo je više bilo za razbibrigu, i kao što kazes, vizualno, dosadili su mi crno crveni kablovi što sam kupio za 15kn u chipoteci :) Iako, ovo što si linkao i nije toliko skupo pa bi svakako mogao idući put nešto naručiti ajmoreć bolje. 

 

Imam i druge kablove, što sam pomoću ovoga napravio: https://www.dynavox-audio.de/produkte/spalte2/kabel/perfect-sound-lautsprecherkabel-1m-meterware.html Ali to je već više manje gotova stvar bila.

Par adresa dobrih izvora bulk kabela:

 

https://www.audioquest.com/cables  (dolje na stranici pod Bulk spool cables)

 

http://www.cardas.com/chassis_wire.php

 

http://www.van-damme.com/    puuuuno ih je isplativije kupovati od njihovog prodavača na Ebay-u nego direktno od njih. Odlična firma, ožičavaju BBC studija po UK, što je i garancija kvalitete i ozbiljnosti firme. Moja preporuka za nabavku što se DIY-a tiče (imao sam svojevremeno neke njihove digitalne i XLR kabele, doduše, tvornički terminirane, ali i kasnije uzimao ponešto od njih... čak sam mlađem sinu kompletirao njihovo ožičenje u njergovom setupu.

 

https://www.kimber.com/categories/speaker-cables

da ne spominjem javno da na Ebay-u kinezu nude puuuno jeftinije kopije njihovih TC zvučničkih serija kabela (4, 8, 12 TC), na metre... znam ljude koji imaju i koriste i... vele da su zadovoljni :-)

 

 

Hvala Tajo! Van Damme na ebayu zaista nije skup, pogotovo od firme takvog kredibiliteta. :) Znaš li mozda kako se Kimber nazivaju po kineski? Čisto da i to provjerim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 18:57 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

 

Nemam niti volje niti želje niti ikakve potrebe objašnjavati nekome poput tebe razlike običe strujne žice i nekog audio conect kabela (ili zvučničkog kabela). Suvišan, nepotreban, jalov posao; bez smisla i uopće krajnjeg cilja da shvatiš. Sorry.

 

....

 

strasno komplicirano za rec da za signal kabel ide koaksijalac da kabel ne bude antena, pa bar bi covik zna odakle pocet guglat. nažalost nepotrebna arogancija od ekipe s skupom opremom je očekivana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
..

 

Nemam niti volje niti želje niti ikakve potrebe objašnjavati nekome poput tebe razlike običe strujne žice i nekog audio conect kabela (ili zvučničkog kabela). Suvišan, nepotreban, jalov posao; bez smisla i uopće krajnjeg cilja da shvatiš. Sorry.

 

....

 

strasno komplicirano za rec da za signal kabel ide koaksijalac da kabel ne bude antena, pa bar bi covik zna odakle pocet guglat. nažalost nepotrebna arogancija od ekipe s skupom opremom je očekivana.

 Koaksialac ide na digitalne uređaje. Ne ide na zvucnike ili kao interkonekt. Mislim, može, kao i bilo kakva metalna žica šta može, jel. Ali nije predviđen, dizajniran ni konstruiran za takvu upotrebu, nego za spajanje digitalije. Pusti sad kabele i vrati se na raspravu samnom i s grafovima. Baš nam je lijepo krenulo.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže... 

Mislim da mi sistem nije dovoljno dobar da si opravdavam neke skuplje kablove, i morao bi prvo čuti postoji li ta razlika ili ne za mene , ovo je više bilo za razbibrigu, i kao što kazes, vizualno, dosadili su mi crno crveni kablovi što sam kupio za 15kn u chipoteci :) Iako, ovo što si linkao i nije toliko skupo pa bi svakako mogao idući put nešto naručiti ajmoreć bolje. 

 

 

Imam i druge kablove, što sam pomoću ovoga napravio: https://www.dynavox-audio.de/produkte/spalte2/kabel/perfect-sound-lautsprecherkabel-1m-meterware.html Ali to je već više manje gotova stvar bila.

 

 

Ako si u Zagrebu, preporučam da se prošetaš do RCF centra u Maksimirskoj (mislim, dućan se zove Oktava, no zovem ga RCF centar jer imaju istaknut veliki RCF logo)... prodaju profesionalnu opremu i kablove, po normalnim cijenama, pa se konzultiraj s njima, objasni im kakvo imaš pojačalo i zvučnike i što ti predlažu. Imaju Tasker kablove, to je dobro i kvalitetno.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Nemam niti volje niti želje niti ikakve potrebe objašnjavati nekome poput tebe razlike običe strujne žice i nekog audio conect kabela (ili zvučničkog kabela). Suvišan, nepotreban, jalov posao; bez smisla i uopće krajnjeg cilja da shvatiš. Sorry.

 

 

MegaLOL.

 

Ovo je bio dobar blind test:
http://thewelltemperedcomputer.com/Fun/CoatHanger.htm

 

Nije bio jedini koji je dokumentiran :) jesi li voljan da kod tebe doma napravimo takav test? :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice