Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da se vecina slazu da postoji utjecaj i razlika u hifi kablovima,na trzistu ima svega i sinergija samih kablova sa pojedinim komponentama je raznovrsna zato i vecina audiofila isprobava i trazi one koje najbolje sjednu u njihov sistem.Kupovat kablove koju kostaju isto ili cak skuplje od pojedine komponente je po meni suludo.Kad se dobar sistem poslozi i dobije dobra sinergija između sami komponenti onda kablovi mogu posluzit za fine tuning,a ne od kablova trazit neznam sto da poprave u sistemu!Strujni kablovi su po meni posebna prica,tu ima svega i svacega,osobno sam misljenja da doticni ne mogu utjecat toliko enormno na zvuk sto neki misle ili stvarno cuju,a pogotovo ne razumijem ekipu koja bilo koju promjenu bilo ona dobra ili losa deklariraju kao dobru!Slusao sam dosta skupih strujasa i stvarno su cifre bile nenormalne i gledao ekipu kako pada u nesvjest kad se doticni uštekaju,nek se ekipa veseli i nek trose svoje novce kako god zele!Ako tezis boljem zvuk i nesto vam fali u sistemu,niste zadovoljni...promjenite zvucnike..pojacalo kad sve to uskladite onda ako imate vremena i zivaca probajte malo kombinirat za IC i zvucnickim kablovima a kvalitetan solidan strujas se da napravit za razumne novce koji ce prvenstveno cuvat uređaj od raznoraznih smetnji koji pravu ostali kablovi i uređaji,meni osobno samo to treba.

I da naravno da je najveci problem sulude cifre koje proizvođaći traze za svoje proizvode i firme koje nicu ko trava poslije kise.Pomalo postoji i SH trziste gdje se moze za sasvim solidne novce kupit odlicni kablovi!Ja u svom sistemu ima MIT zvucnicke kablove skoro 8 godina i samo sam jedno probao druge,jel postoje bolji,vjerovatno da ali uopce nema vremena i volje to provjeravat,zadovoljan sam i s ovim sto imam.IC kablovi su XLR custom made Neutrik a strujni Furuteck isto par godina! Sljedeci korak je promijena zvucnika pa bumo videli kako ce se uklopit u prostor i sistem!Zato postujte razmisljanje drugih i imajte svoje,budite otvorenog uma i ne sudite drugima.Praksa je jedno teorija sasvim drugo,to sam puno puta naucio u mnogo ozbiljnijim stvarima nego sto je ovaj predivan hobi!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pozdrav svima, nakon dosta vaganja, zvučnici ili slušalice ( filmovi i muzika na kompu) ipak sam se odlučio za slušalice jer živim u stanu a i mišljenja sam da za istu količinu love mogu dobiti bolji zvuk na slušalice nego na zvučnike, radi se o iznosu do nekih 200 eura. Slušalice već imam, trebao bih dakle dac i pojačalo. Obzirom da mi je matična Asus rog strix x470-f zanima me kakav je dac na njoj? Isplati li mi se uopće kupovati dac posebno do iznosa 100-130 eura? Ono što sam gledao po netu do sada kazu da bi trebalo ubosti neki Schiit...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Momci ajde da malo smirimo tenzije, pa ako može neki savjet.

Ukratko, cura je prije mjesec dana našla na cesti malu mačkicu, staru cca mjesec i pol, da ju nije uzela vjerojatno bi krepala tu noć.

Očistili od svega i sada je kućna mačka, ne izlazi van.

Naravno živa je i leta okolo tako mi zna otići iza komode gdje je tv, komponente itd, što mi diže dlake na leđima :)

 

Tražio sam i nigdje ne mogu naći, neku komodu sa 3 police, da je široka cca 60cm i duboka cca 50 cm (može i 45cm), ali da ima staklo naprijed i iza lesonit, tako da sve mogu sakriti u policu i da joj nije dostupno, da se ne penje na komponente.

 

Može biti i šira i do 130 cm kolika je sada, ali mora naprijed imati staklo a iza lesonit.

Googlam već tjedan dana i ništa nisti slično nisam vidio, nigdje ne vidim neku komodu sa staklom.

Dodao sam slike kako to sada izgleda, sada joj je sve dostupno, otvoreno je sa prednje i zadnje strane.

Naravno iako ima grebalicu od 600kn i brdo igračaka, ovdje joj je najzanimljivije jer joj branim.

 

Ako ima ko kakav savjet, neka stavi tu i pomogne :)

 

 

Probaj Njuškalo, da se naći jebenih i u stanju novih komada namještaja za male novce. 

 

Maloj sam ugrabio prakticki novi Ikea Busunge ormar za 400kn na dan kad sam se spremao do Ikee uzet novi za 800. Reko sam da odsad za svaki komad namještaja prvo idem vidjet kaj ima na Njuškalu pa onda tek po novo. Naravno ne krevete, sofe i te stvari.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
markoveliki kaže...
Pozdrav svima, nakon dosta vaganja, zvučnici ili slušalice ( filmovi i muzika na kompu) ipak sam se odlučio za slušalice jer živim u stanu a i mišljenja sam da za istu količinu love mogu dobiti bolji zvuk na slušalice nego na zvučnike, radi se o iznosu do nekih 200 eura. Slušalice već imam, trebao bih dakle dac i pojačalo. Obzirom da mi je matična Asus rog strix x470-f zanima me kakav je dac na njoj? Isplati li mi se uopće kupovati dac posebno do iznosa 100-130 eura? Ono što sam gledao po netu do sada kazu da bi trebalo ubosti neki Schiit...

 Koje slusalice imas?Modi DAC i Magni amp bi bila vrlo dobra kombinacija,samo mislim da u HR nema za kupit Schit Audio,morat ces negdi u EU!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
markoveliki kaže...
Pozdrav svima, nakon dosta vaganja, zvučnici ili slušalice ( filmovi i muzika na kompu) ipak sam se odlučio za slušalice jer živim u stanu a i mišljenja sam da za istu količinu love mogu dobiti bolji zvuk na slušalice nego na zvučnike, radi se o iznosu do nekih 200 eura. Slušalice već imam, trebao bih dakle dac i pojačalo. Obzirom da mi je matična Asus rog strix x470-f zanima me kakav je dac na njoj? Isplati li mi se uopće kupovati dac posebno do iznosa 100-130 eura? Ono što sam gledao po netu do sada kazu da bi trebalo ubosti neki Schiit...

 

Tvoja MBO ima ov napisano na stranici vezano za audio:

 

SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
- Dual OP Amplifiers
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
- SupremeFX Shielding Technology
- Supports up to 32-Bit/192kHz playback *3


Audio Feature :
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Sonic Radar III
- Sonic Studio III + Sonic Studio Link

 

Napisi koje slusalice imas.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Imam Audio Technica m40x slusalice, ništa bijesno ali mislim da su ok. Što se tiče Schiita istina nema ga za kupiti u HR ali imaju trgovine u Nizozemskoj i VB, jedino sto su prilično skuplji nego u USA, ali ajde sad... Pored Magni, Modi kombinacije ima sad i HAL dac + amp u jednom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 15:25 (markoveliki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Cijena tih slusalica je manja od 100€ (oko 650kn), e sad da li se isplati dati puno vise za DAC/AMP ne bih znao...

 

Evo par prijedloga pa vidi, a mozda ima netko jos neku ideju:

 

  • FiiO K5 Pro je kazu jako dobar, cijena 160€ trenutno nema ali je valjda u dolasku - KLIK
  • Postoji i FiiO K5 (docking), ne znam koja je razlika od K5 PRO, cijena 150€ i ima ga za kupit - KLIK
  • Nesto slabije opcije su ti K3 (100€) ili E10K (80€)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

....Strujni kablovi su po meni posebna prica,tu ima svega i svacega,osobno sam misljenja da doticni ne mogu utjecat toliko enormno na zvuk sto neki misle ili stvarno cuju...


mislim da takvi kabeli ili imaju ugrađenu neku vrstu filtera ili nemaju, zavisno od toga se može izmjerit razlika ali to je cherry picking i zapravo usporedba kabela s filterom koji je usput i kabel i zapravo nema smisla jer je filteru mjesto u uređaju ne u kabelu pa se tu izaziva pomutnja.

e sad drugo i odvojeno pitanje je dali netko čuje feritnu jezgru koja pegla 1MHz+ signale na ulaznom strujnom 50-60Hz kabelu ili ne, i to nakon za tu frekv. neadekvatnog ožičenja, trafa i filtriranja napona a vjerovatno i regulacije u daljnjoj opremi, na zvucnicima koji sviraju jedva do 20kHz. hm hm

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
markoveliki kaže...
Imam Audio Technica m40x slusalice, ništa bijesno ali mislim da su ok. Što se tiče Schiita istina nema ga za kupiti u HR ali imaju trgovine u Nizozemskoj i VB, jedino sto su prilično skuplji nego u USA, ali ajde sad... Pored Magni, Modi kombinacije ima sad i HAL dac + amp u jednom.

 Za te slusalice cak i ovaj Asus Xonar U7 mk2 sto sam prekjucer dobio bi bio vrlo dobar izbor!Mislim da kosat oko 650 kn,znaci DAC i amp za sluse u jedno!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Zoki B kaže...

 

Očistili od svega i sada je kućna mačka, ne izlazi van.

Naravno živa je i leta okolo tako mi zna otići iza komode gdje je tv, komponente itd, što mi diže dlake na leđima :)

  

 A sad, šalu na stranu, imam otvoren stolić za TV i komponente, zvučnici mi još uvijek stoje na podu, odignuti s poda sa onim čvrstim materijalom za pakiranje, nešto između stiropora i spužve, tek sada tražim nekakve police za njih - mace su uginule prije dvije godine, sad imam psa, situacija je malo drugačija - no lijenčina sam :)
'Poslušaj zato savjet što će ti čiča dati...' zvučnici na stalcima i mačka je velik no-no. Imaš nekoliko opcija, prva i najočiglednija je da ju sterilizirate. Mace se smire nakon toga... najčešće. No moje tri su nastavile biti lude kao kupus, pa sam morao maknuti stalke nakon pada i jedva-jedvice spašenog zvučnika, brzim ninja potezom :)

Slijedeća opcija je - kupovina šire police za TV i komponente, na kojoj bi stajali i zvučnici. Nije optimalno, no znatno umanjuje mogućnost pada zvučnika, jer ih možeš fiksirati patafixom.
Zadnja opcija, i najskuplja - kupovina floorstand zvučnika. Kvalitetnih i teških. Riskiraš da postanu grebalica.

Obzirom na tvoj sustav, činjenicu da živite zajedno i da imate mačku :) počinje vrijeme kompromisa. Osobno, tipujem na opciju broj dva, s time da čisto sumnjam da ćeš naći ormarić/policu baš kakva tebi treba, možda bi bilo najbolje da ju projektiraš i daš napraviti. Najbezbolnije, stalke možeš prodati i kompenzirati dijelomično cijenu izrade police.

PS: maca ne ide tamo jer joj braniš, nego jer joj je toplo. Pomiri se s time.

 Ma bude sterilizirana kada dođe vrijeme, slažem se da bi mogla i do zvučnika, sad bi htio rješiti ovo s komponentama. Nije najtopliji dio baš tamo, klima s kojom grijem baca na grebalicu i tamo se isto zadržava, al baš voli iza zbog kablova,provlačiti se, za početak bi bio zadovoljan, može i šira polica al da je staklo napred, sad sam joj ogradio pa s prednje strane ulazi. No ne vidim nigdje išta takvo, prije je bilo brdo polica s staklom sada jako malo. Svakako zahvaljujem na savjetu :) Inače u stanu je 24 stupnja i kad je vani teški minus, imam brutalan klima uređaj s kojim grijem, pa nezz da joj e hladno, ali da, vole di je toplije, slažem se.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
Zoki B kaže...

Momci ajde da malo smirimo tenzije, pa ako može neki savjet.

Ukratko, cura je prije mjesec dana našla na cesti malu mačkicu, staru cca mjesec i pol, da ju nije uzela vjerojatno bi krepala tu noć.

Očistili od svega i sada je kućna mačka, ne izlazi van.

Naravno živa je i leta okolo tako mi zna otići iza komode gdje je tv, komponente itd, što mi diže dlake na leđima :)

 

Tražio sam i nigdje ne mogu naći, neku komodu sa 3 police, da je široka cca 60cm i duboka cca 50 cm (može i 45cm), ali da ima staklo naprijed i iza lesonit, tako da sve mogu sakriti u policu i da joj nije dostupno, da se ne penje na komponente.

 

Može biti i šira i do 130 cm kolika je sada, ali mora naprijed imati staklo a iza lesonit.

Googlam već tjedan dana i ništa nisti slično nisam vidio, nigdje ne vidim neku komodu sa staklom.

Dodao sam slike kako to sada izgleda, sada joj je sve dostupno, otvoreno je sa prednje i zadnje strane.

Naravno iako ima grebalicu od 600kn i brdo igračaka, ovdje joj je najzanimljivije jer joj branim.

 

Ako ima ko kakav savjet, neka stavi tu i pomogne :)

 

 

Probaj Njuškalo, da se naći jebenih i u stanju novih komada namještaja za male novce. 

 

Maloj sam ugrabio prakticki novi Ikea Busunge ormar za 400kn na dan kad sam se spremao do Ikee uzet novi za 800. Reko sam da odsad za svaki komad namještaja prvo idem vidjet kaj ima na Njuškalu pa onda tek po novo. Naravno ne krevete, sofe i te stvari.

 Jebate, nisam se ni sjetio njuškala.... THX:)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...a neka zdravo-seljacka fora da sa kartonom zatvoris stražnji dio ili tako nesto slicno?
Onaj dio odozada takodjer da prekrijes sa necim...
Ili da je probas zahebat pa na njeno mjesto (ili negdje drugdje) staviš neke kablove da vise pa da se igra s njima a ove tvoje ostavi na miru?

Ili neku mini električnu ogradu složite (s nekom slabom baterijom) pa da se nauči na teži način 😈

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 16:52 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...a neka zdravo-seljacka fora da sa kartonom zatvoris stražnji dio ili tako nesto slicno?
Onaj dio odozada takodjer da prekrijes sa necim...
Ili da je probas zahebat pa na njeno mjesto (ili negdje drugdje) staviš neke kablove da vise pa da se igra s njima a ove tvoje ostavi na miru?

Ili neku mini električnu ogradu složite (s nekom slabom baterijom) pa da se nauči na teži način 😈

A mislim i uzeti lesonit i iza zatvoriti valda se neće penjati onda, budem vidio.

Najjednostavnije bi bilo kad bi naletio na neku komodu, idem na go uskoro pa budem onda vidio šta i kako.

Ako netko slučajno naleti negdje neka baci link ako nije problem :)

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Zoki B: Mozda ovako nesto Link

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...

Zoki B: Mozda ovako nesto Link

 Probao, ne dela na mojoj životinji :)

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Htio sam ti preporučiti Ikea Besta al kad sam otvorio link sjetio sam se da je njihova dubina 40cm i da zbog toga nisam niti uzeo komodu u Ikei. 

 

Uglavnom, zvao sam Ikeu maloprije da pitam di se može dati prijedlog za promjenu na 50 ili 55cm i veli ženska da kod njih na info pultu ima neki PC na koji primaju te stvari. Moram ionako jedan dan po komodu za hodnik pa ću napisat par riječi. Poslao sam sad mail na Ikea.com, nekaj sam sklepao na engleskom, dao primjer za Onkyo A-9010 39cm, Yamaha RX-A2080 48cm pa plus banane, pa ako su kablovi kruti se nabere. 

 

Pitao sam dal je moguće da promjene model od 40cm na 50/55 ili da u ponudu dodaju treći model veće dubine pošto su trenutni 20 i 40cm. 

 

Jbg šteta a super je ta Besta jer imaju brdo dimenzija i još više fronti, staklena vrata npr kak tebi treba ili visoki sjaj koji sam ja tražio. 

 

Ak netko ima slično mišljenje nek pošalje mail. 

 

Ja bih na tu Bestu recimo stavio radnu ploču 38mm malo zbog mase a siguran sam da bi i učvrstila cijelu komodu da se ušarafi kak treba. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je besta super, čak sam razmisljao da pojačalo prodam i uzmem neko manje (tipa nad neki ili nešto) ali ništa to, prioriteti. :D

 

Imam pitanje za ekipu koja sluša CD-ove, gdje ih nabavljate sve? Ja sam dosta novih kupio ali me zanima ima li sreće od ovih second hand cd dućana? Bio sam u free birdu i sve što sam našao su neke kompilacije najboljih ciganskih pjesama za svatove mix cd-ovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Oh moze i sa amazona? Nisam znao, mislio sam da ima neka ZAMP fora pa da ne mozes "Uvoziti" cd-e. Odlicno, hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Kabel zvučnički terminirani AUDIOQUEST Q2, banane, 2x3.0met, bijeli - klik

 

Cijena: 799,00 Kn
1.340,00 Kn

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

Kabel zvučnički terminirani AUDIOQUEST Q2, banane, 2x3.0met, bijeli - klik

Cijena: 799,00 Kn
1.340,00 Kn

Treba biti oprezan s Audioquest kabelima, ne pašu u svaki sistem. Ako se može probati/čuti prije kupnje u svom sistemu - pod obavezno! Napamet kupovina AQ-a - rizik!

 visok kapacitet? neki detalji možda? hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

Kabel zvučnički terminirani AUDIOQUEST Q2, banane, 2x3.0met, bijeli - klik

Cijena: 799,00 Kn
1.340,00 Kn

Treba biti oprezan s Audioquest kabelima, ne pašu u svaki sistem. Ako se može probati/čuti prije kupnje u svom sistemu - pod obavezno! Napamet kupovina AQ-a - rizik!

 visok kapacitet? neki detalji možda? hvala.

 Bijeli kabel ne paše na crne audio uređaje nego crni na bijele !

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

Kabel zvučnički terminirani AUDIOQUEST Q2, banane, 2x3.0met, bijeli - klik

Cijena: 799,00 Kn
1.340,00 Kn

Treba biti oprezan s Audioquest kabelima, ne pašu u svaki sistem. Ako se može probati/čuti prije kupnje u svom sistemu - pod obavezno! Napamet kupovina AQ-a - rizik!

 Sto je AQ nesto posebniji ili losiji pa ne paše u vecinu sistema?Druge firme su puno bolji allrounderi?AQ slovi za jednu od vecih proizvođaca audio kablova na svijetu,na temelju cega si donio zakljucak i koja je prednost ostalih audio kablova naspram AQ?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Jeste skužili Ekran-Osijek koje brendove sad imaju? Ono od toga da pred dvije godine nisam nit znao za njih, sad baš gledam jer znam da imaju Fyne i snimim Harbeth, Roksan, Musical Fidelity, Paradigm, B&W a cijene su im bome konkurentne. Svašta.. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

evo znam da se voli o kablovima pricat isto kao sto se voli pricat jel zemlja ravna ili ne pa da vidimo sta kaze bivsi mcintosh engineer. :)

 

audioquest je najpoznatiji snake oil prodavac na svijetu, osobe sa mozgom ne mogu kupiti hdmi od par tisuca dolara, apsurdan im je asortiman.  Cak mi je zao sto poput sumica ne proizvodm svoje kablove i naplacujem ih 2000000% vrijednosti materijala, pametno sa poslovne strane doduse. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 23:48 (nhooydz).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

 ... sve si procitao? bravo... NOT... ajmo dalje, sjecam se jednog bug tv priloga gdje su recenzirali Motorhead slusalice (ako moze link anyone)... veli jedan od govornika "ko uopce slusa hm na HIFI slusalicama" LOL ... hm je top produkcija odavno...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

evo znam da se voli o kablovima pricat isto kao sto se voli pricat jel zemlja ravna ili ne pa da vidimo sta kaze bivsi mcintosh engineer. :)

 

audioquest je najpoznatiji snake oil prodavac na svijetu, osobe sa mozgom ne mogu kupiti hdmi od par tisuca dolara, apsurdan im je asortiman.  Cak mi je zao sto poput sumica ne proizvodm svoje kablove i naplacujem ih 2000000% vrijednosti materijala, pametno sa poslovne strane doduse. 

 Pa nije samo AQ poznat po tome,pa svi odreda udaraju bolesne cifre!

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
nhooydz kaže...

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

evo znam da se voli o kablovima pricat isto kao sto se voli pricat jel zemlja ravna ili ne pa da vidimo sta kaze bivsi mcintosh engineer. :)

 

audioquest je najpoznatiji snake oil prodavac na svijetu, osobe sa mozgom ne mogu kupiti hdmi od par tisuca dolara, apsurdan im je asortiman.  Cak mi je zao sto poput sumica ne proizvodm svoje kablove i naplacujem ih 2000000% vrijednosti materijala, pametno sa poslovne strane doduse. 

 Pa nije samo AQ poznat po tome,pa svi odreda udaraju bolesne cifre!

 Pa ne ocekujete valjda da ce prodavci hifi opreme reci "E to je to. Postigli smo vjernost od 100%. Ajmo mi cuvati ovce ovdje se vise nema sta prodati". Umjesto toga imate lika koji kaze da se cuje i zvuk ispod 20 Hz i preko 20 kHz a ostali da ne ispadnu glupi i reci da ne cuju kazu ma da naravno. Ne moze se izmjeriti ali se osjeca u trbuhu...

 

 

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Nekoliko prica za laku noc oko mog iskustva sa kabelima:

 

Bio zamjenio neki QED jeftinjak za AQ Type 4 kada sam imao Tannoy XT8F zvucnike, i bolje su pasali na tom sistemu od QED, izvukli detalja i bolje kontrolirali bas.

Onda na focalima sam AQ zamjenio sa Signal Cable, koji pak maknuo AQ zrnatost ali zadrzao detalje i definiciju, uz malo extra topline.

Cilj mi je posuditi negdje AQ Rocket 88 zvucnicki ili AQ Earth interkonekt jer sam cuo ljepe rjeci o njima od ljudi kojima vjerujem da ne nasjedaju na snake oil i audiofilske spike.

 

Pred pol godine lokalno se prodavao polovni Nordost Superflatline, slicne cjene kao Signal Cable, pa ga uzeo za foru. Zamjenio Signal C, drzao ga mjesec dana, i onda jedan vikend iz znatizelje prebacio nazad na Signal Cable. Iako nisam cuo neku bitnu razliku kada sam isao sa SC na Nordost, kada sam vratio na SC odjednom se dobila dinamika (!), prostor i punoca srednjih! Nordost je sljedeci dan isao na ebay i uspio ga prodat 50€ skuplje nego sto sam ga kupio:) Posebno me zacudila dinamika koju je SC vratio, ili Nordost bio prigusio.

 

Sjecam se kada sam radio komparaciju nekoliko bookshelf zvucnika sa frendovima, tamo negdje pred 10-tak godina, i za kraj testa probali drugi kabel, koji je na jednom zvucniku radio dobro (wharfedale), i stavili ga na drugi (monitor audio), gdje je zvucao toliko lose da smo gledali gdje je krivo spojen, nesto je puklo totalno, razlika je bila nevjerojatna i to cak na tim entry level zvucnicima! Nije trebao nikakav blind test, ili a/b prebacivanje, nakon sekunde muzike cula je ogromna razlika u zvuku.

Ali drugih nekoliko kabela koje smo probali uopce nisu napravili takvu razliku, gotovo se uopce nije cula, osim tog jednog kabela na jednoj kombinaciji Monitor Audio+neki amp. Ne sjecam se koji je kabel ili pojacalo bilo u pitanju, ali moral point of the story je da sinergija kod kabela i ostatka sustava najvaznija stvar.

 

Kablove treba cut, ili kupit polovno pa prodat za iste pare ako ne pasu ili nema cujne promjene, jer cesto cijena ne kolerira sa zvucnim napretkom - jeftiniji kabel moze imati puno bolju sinergiju od tamo nekog high end.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 0:31 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
nhooydz kaže...

Oh moze i sa amazona? Nisam znao, mislio sam da ima neka ZAMP fora pa da ne mozes "Uvoziti" cd-e. Odlicno, hvala!

 Ja već dugo koristim Amazon uk, de, it i mogu se naći odlične ponude. Ali još bolje prolazim na eBay uk, de, it. 

 

Kako to da ideš preko tih servisa? ja sam našao na cedeterija, hrvatski neki sajt i naručio par puta i cijene su iste.. jedino ako trazis određene verzije cd-a što se tiče masteringa/remasteringa?

 

Što se tiče DAC-a za kolegu, ako ga planiraš koristit uz komp.. 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d10-dac.2470/

 

ili schiit

 

jeftinija solucija, ima i kod nas za kupiti.. iako bi ja rađije u tim iznosima kupio prvo pojačalo pa onda DAC.

 

http://www.headsound.de/epages/63028271.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/63028271/Products/JDSATOMAMP/SubProducts/JDSATOMAMP-bk

https://www.amazon.com/Monolith-Liquid-Spark-Headphone-Amplifier/dp/B07JW7NSXT/ref=sxbs_sxwds-stvp?keywords=topping&pd_rd_i=B07JW7NSXT&pd_rd_r=ae8a8d49-da1c-49a4-b897-9d602083ecb5&pd_rd_w=iJz08&pd_rd_wg=IEfjq&pf_rd_p=a6d018ad-f20b-46c9-8920-433972c7d9b7&pf_rd_r=JN66KDQT08YYD8QMNTXC&qid=1575959747  ako mozes naci negdje u eu

https://www.amazon.com/Topping-MX3-Bluetooth-Headphome-Amplifier/dp/B075SYC4Z5/ref=sr_1_10?keywords=topping&qid=1575959747&sr=8-10

usb dac, pojačalo, pojačalo za slusalice u 1

 

ili taj schiit :D

 

EDIT: Ili ovaj novi schiit koji izgleda super! https://www.schiit-europe.com/index.php/producten/amps/magni-heresy-headphone-amp-and-preamp.html

Zajebana je situacija jerbo te uređaje ne mozes kod nas nigdje poslušat jedino.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 10:23 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Tajo, jesi ovo ti? :D

 

https://www.audionovum.hr/

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice