Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.560
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da ne odgovaram svakom posebno....

 

Glede onog "pravi Comp Audio" se prije svega misli na to da je transport neki PC/Laptop/Mini Komp i sl.

Sve to USB kabelom vezano za kvalitetan externi DAC.

Dakle, neki uređaj gdje možes koristiti OS i software player po želji, DSP procesuiranje, EQ Room i sl. pogodnosti koje nosi kompjuter.

 

Dakako,  Comp Audio u nekom drugom koraku je i neki Media Player/Streamer/BDP, ako bi opet on bio kao transport, spojen na neki kvalitetan externi DAC.

 

Dakako da neki  kvalitetan SACD može biti bolji nego pocetni komp PC/DAC. Sve ovisi o pojedinim kvalitetama komponenti.

 

Drugo, glede kvalitete pojedinih uređaja kao digitalnih transporta.

Nemaju svi iste sonične kvalitete ( iako "samo očitavaju i prenose digitalni signal").

Od tri PC-a i 3-4 Laptopa koje sam kod sebe isprobao, svaki je davao drukčiji doprinos zvuku.

Tako za isti glazbeni zapis drukčije zvuči moj PC od mog BDP-a, od mog bivšeg SACD playera, od bivšeg kvalitetnog Sony CD playera, susjedovog Ziddo Media playera itd. Svi spojeni na isti DAC.

 

Glede slušne razlike USB kabela (A na B) one svakako postoje.

To su probom potvrdili i bivši najžešći nevjernici.

I sam informatičar u struci (FOI Vž) također mi bilo bedasto da se USB kabel čuje.

Dok nisam probao.

 

Testirali smo ( uvijek min 3-4 kolege) klasični slušni ABC.. test.

U početku smo i ABX Blind ( dok bijasmo skeptični).

Od kabela su tu bili razni generički do 50/70 kn., Belkin Gold, razni AudioQuest (Pearl, Forest, Coofee....),. Cardas Clear, Nimak, Sumić Overture, Black Hole, Refefence itd ...koliko se mogu sjetiti.

 

Od externih DAC-eva su bili oni od 2.500  kn do preko 50.000 kn.

HRT Stremer+, Micro Mega MyDac, Musical Fidelity M1, Rega Dac, M2Tech, Ayon Audio CD 3, Ayon S3, Wadia, Berkely Audio DAC (BADA), Black Note....itd.

 

Dakle, lijepi kup uređaja.

Kada smo još prije desetak godina probali prvi Sumić USB na mom ( i od kolega istom) MyDac-u razlika je bila veća nego na jeddnima zv. kabelima koje smo probali prije toga.

 

Dakle, svi dojmovi strogo nakon proba.

Teorija je ok  dok uho ne utvrdi istinu. Naravno uvijek sa subjektivnim pečatom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 15:33 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga.

Jedan moj kolega kaže da čuje razliku između playenja istog zapisa sa SSD i HDD-a !

Drugi vidi razliku na 4k između HDMI kabela ( jeftilena i dosta skupljeg) !

 

Ja to oboje baš i ne razlikujem, ali...eto.....

 

P.S. Dakako da je i prosječan PC/Laptop dostatan za Comp Audio.

Važno je kakav je OS ( Linux je npr. odličan) i koji se Softverski plejeri koriste.

Dakako, još važnija je kvaliteta DAC-a. Nikako nije dovoljno da je unutra najnapredniji DAC čip. Vazno je napajanje, OP ampovi, filteri i kvaliteta izlaznog dijela itd.

Audio Note npr u najboljem DAC-u (petica) ima čip stariji od 20 god (18/96), a zvuči sam tak...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 15:51 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Testirali smo ( uvijek min 3-4 kolege) klasični slušni ABC.. test.

U početku smo i ABX Blind ( dok bijasmo skeptični).

Od kabela su tu bili razni generički do 50/70 kn., Belkin Gold, razni AudioQuest (Pearl, Forest, Coofee....),. Cardas Clear, Nimak, Sumić Overture, Black Hole, Refefence itd ...koliko se mogu sjetiti.

 

Slušni test me ne zanima, dok ste zamijenili kabel, prošlo je previše vremena.

Kako ste radili ABX test? 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Jebga.

Jedan moj kolega kaže da čuje razliku između playenja istog zapisa sa SSD i HDD-a !

.

 

jeli nekim cudom prodaje nesto?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 


naravno moguce je cut razliku na dacu kojem dodje do ulaza manji napon od onog kojem dođe 5V zbog lošeg napajačkog djela kabela, a signalni dio može bit krivih impedanci, razlika ima sto, ali zato postoji standard i zato se digitalni kabeli kupuju po standardima, jedini je problem dali neki proizvođač ustvari proša testiranje ili samo naljepi na kutijiu usb2 logo koji je skinu s gugla.



Da,  5V može stvarati probleme.

 

Nekad davno su nam uz MicroMega MyDac "uvalili" oev (na slikama) male kutijice.

U njih se stave tri 1,5 V baterije koje "glume" 5V napona koji ide kroz USB kabel.

Iako taj DAC ima svoje napajanje, ono 5V se registrira na neki način.

Dakle, ono standardno se tom spravom makne i ona "odglumi" 5V na baterijski način.

 

Dal je bilo razlike ?

Bilo je, ali ne uvijek na bolje.

Mogao je zvuk biti "mirniji", al onda na uštrb dinamike i sl.

Uglavnom, nije dugo ostalo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 17:44 (analogni).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

 

Testirali smo ( uvijek min 3-4 kolege) klasični slušni ABC.. test.

U početku smo i ABX Blind ( dok bijasmo skeptični).

Od kabela su tu bili razni generički do 50/70 kn., Belkin Gold, razni AudioQuest (Pearl, Forest, Coofee....),. Cardas Clear, Nimak, Sumić Overture, Black Hole, Refefence itd ...koliko se mogu sjetiti.

 

Slušni test me ne zanima, dok ste zamijenili kabel, prošlo je previše vremena.

Kako ste radili ABX test? 

U Hifi je mjerodavan jedino (detaljni) slušni test (Blind je više za igru i "pogađanja" ).

Kad odlušaš par dana i na svim mogućim vrstama glazbe.

I onda još u koleginom sustavu...

 

Za izmjenu kabela je trebalo manje od 30 sekundi jer su bili pripravni iza.

To nisu ampovi da bi trebalo ištekati.

Gakako da bi najbolja bila ktija sa sklopkama, ali tko će to raditi za USB kabele....

....za te "nedodirljive nule i jedinice"....

 

Jednostavan ABX test sa slučajnim odabirom kabela.

Slušatelji kratko zapišu dojam (ako žele i dakako ;kabel za koji misle da svira)

Testeri se izmjenjuju.

Najjednostavnije moguće.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 17:46 (analogni).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...

Jebga.

Jedan moj kolega kaže da čuje razliku između playenja istog zapisa sa SSD i HDD-a !

.

 

jeli nekim cudom prodaje nesto?

 Ma ne prodaje al ima nekih usviranih SSDova viska pa ce mu uciniti uslugu i nece naplatiti usviravanje i poliranje konektora ;)

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 


naravno moguce je cut razliku na dacu kojem dodje do ulaza manji napon od onog kojem dođe 5V zbog lošeg napajačkog djela kabela, a signalni dio može bit krivih impedanci, razlika ima sto, ali zato postoji standard i zato se digitalni kabeli kupuju po standardima, jedini je problem dali neki proizvođač ustvari proša testiranje ili samo naljepi na kutijiu usb2 logo koji je skinu s gugla.



Da,  V može stvarati probleme.

 

Nekad davno su nam uz MicroMega MyDac "uvalili" oev (na slikama) male kutijice.

U njih se stave tri 1,5 V baterije koje "glume" 5V napona koji ide kroz USB kabel.

Iako taj DAC ima svoje napajanje, ono 5V se registrira na neki način.

Dakle, ono standardno se tom spravom makne i ona "odglumi" 5V na baterijski način.

 

Dal je bilo razlike ?

Bilo je, ali ne uvijek na bolje.

Mogao je zvuk biti "mirniji", al onda na uštrb dinamike i sl.

Uglavnom, nije dugo ostalo...

Pajdo, sorry na izrazu, al' ga mrviš... e, zbilja ga mrviš!

 

Kojih 5 Volta, a koristiš 2 Eneloop i 1 Energizer punjivu baterije koje su 1,2 V napona? Kojih ti bajnih 5 Volta imaš? Ma nemaš! Ma nemaš ni približno! Kraj priče! Imaš 25 % podnapona čovječe!!! A prodaješ priču o nekom 5V napajanju USB-a ... pa mislim...

 

Ako imaš imalo pojma o strujama (a spominjao si neku srednju elektrotehničku), trebao bi znati važnost točnih napona u slabim strujama, a to sa 3X punjive baterijama nemaš ni blizu. Čak neću reći ni "neka me netko ispravi", jer je to tako.

 

Ako je išta neprijatelj elektronici, onda je to nedovoljan napon. Malo posegni u bilo koje testove, primjer, PC napajanja, pa pogledaj kako se rigorozno odnose na pojedinove railove kad NEMAJU dovoljno napona na iznazu ili su odstupanja veća od 2-3-5%... o u tvom slučaju više od 20% je uopće glupo i govoriti.

 

A ti ideš napajati 5V USB sa 3 punjive baterije. Eeeee....  

 

Ono objašnjenje za Audio Computer sam nekako prestao čitati iza 4-5. reda... reci, kada si ti otkrio da se komp ili laptop "može" spojiti na DAC ili na amp? Kad čitam ono što si napisao, nekako mi se čini da su tjedni, eventualno mjeseci u pitanju... 

Sorry, takv se utisak stvara, kad se čita

"Dakako da neki  kvalitetan SACD može biti bolji nego pocetni komp PC/DAC. Sve ovisi o pojedinim kvalitetama komponenti." Dakle... zbilja nemam komentara dalje!

 

Mislio sam kad si se pojavio - evo jednog pravog audiofila... a "audiofil" sluša sa kompa, i k tome mu komp, dok sluša i radi ABX testove - ŠUŠTI sa svojim ventilatorima iza leđa ili pored njega... jbg, kako god imaš utišan komp - on ŠUŠTI i gotovo.

 

Sorry, ali ABX testovi se ne rade sa šuštanjem kompa u sobi. Doduše, rade... u tvojim krajevima, očito, i tvoja škvadra, ha ha! Kojima to, očito, NE smeta, ha ha... a radite testove...  

 

Ti si očito ovdje dežurni mudrijaš.

Očito nisi shvatio ( ili dobro procitao) čemu služi i zašto takav, baterijski napon. Ovo je novija slika bila, samo za demo. Inace smo koristili duracell koje imaju cca 1,6 V. To je uk 4,8 V.

Dovoljno da simulira 5V.

A i ove punjive imaju malkice više od 1.5 V, al nebitno.

Ponavljam, tim naponom se nije napajao nijedan uređaj ! ! 

 

A glede Comp Audia vidi se da tu nisi uopće doma.

Ja to koristim više od 10 god i isprobao hrpu DAC- eva i sl. opreme.

A ti ?

Koristim profi Lenovo PC, bešuman, a ionako je malo odmaknut u pozadinu.

 

A sustav je skroman, kakav već je.

Jedva tu ili malo 》 od 20.000 € (u cijeni nvoga).

 

Tak da ne motaj....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 18:40 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

??? Čini se još malo lovačkih priča 

 

"Za izmjenu kabela je trebalo manje od 30 sekundi jer su bili pripravni iza.

 

Što ste, mijenjali bez gašenja uređaja? U 30 sekundi? Pa ni profi tim formule 1 u Ferrariju ne mijenja gume za 30 sekundi, ha ha, a ne vi na "testiranju" opreme, kabela... na živo mijenjati kabele... i onda odmah slušati, a kabel je hladan... neusviran... dakle - NIJE zas usporedbu.

 

U protivnom - koji ste ku*atz mijenjali kabele u 30 sekundi, ako je kabel i tako hladan došao na mjesto i treba mu najmanje 1/2 sata da se zagrije?? Što je onda bitno onih 30 sekundi?

Osim ako nije svirao i opet na nekoj "maloj PC/Hi-Fi liniji negdje u čošku, dok ste vas 3-4 radili ABX test, pa ono... svira? Ma nema veze, neka svira, ne smeta to nama u testovima druge linije, kabela... ha ha... zanemarit ćemo to što se čuje i druga linija  

 

 

Naravno.

Ne gasi se PC, ne gasi se DAC. Samo se npr. na Foobaru stisne STOP.

Nije to strujni, interkonekt ili zvučnički kabel. USB je.

 

I koji su to "hladni" kabeli koji se moraju zagrijavati !?

 

I koji su "neusvirani", a svirali su prije toga satima ?

 

I što je tou uopće usviravanje nečega !?

 

Za "usviravanje "tekućih komponenti" znam....

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Šteta što tu nisi doma.

Jer bi onda mogli popričati o kvaliteti/ nedostacima kompa kao digitalnog transporta.

Pa o prednostima Linux nad Windozama.

Pa o razlikama Foobara, JRivera, Roona i ostalih softverskih plejera.

O najprihvatljivijkm USB kabelima; dobiveno/uloženo.

O benefitima S/PDIF konvertera prije DAC-a.

Zašto AES/EBU prijenos prije Coaxa.

Najpogodniji externi DAC-evi danas.

AQ Jitterbugovi i iPuriferi...i sl....da ili.. ne

..

Itd.....itd.... 

 

Inače; i ja i kolege smo imali kvalitetne CD/ SACD playere ( Meridian, Naim, Rega, Sony, Pioneer..) ali već skoto pocetni ext DAC-evi su ih prešišalk...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 19:47 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Šteta što tu nisi doma.

Pa o prednostima Linux nad Windozama.

Pa o razlikama Foobara, JRivera, Roona i ostalih softverskih plejera.

 

Bojim se da ti nisi tu doma, a ne on.

Bio je pred nešto vremena na hydrogenaudio forumu dečec koji je tvrdio da ima player koji se izvršava isključivo u cacheu procesora, a ne u radnoj memoriji. Podsjećaš me na njega.

Njegovo nerazumijevanje toga kako računalo radi je bilo maestralno. Pokušavali smo mu objasniti detalje rada softvera, no bezuspješno.

Jedva čekam da nam objasniš kakve su razlike u tim programima - osim onog glavnog, a to je sučelje. Živo me zanima što si to posložio u glavi. Elektrotehniku, očigledno, nisi. Možda će ovo biti bolje.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A ti si stvarno v kmicu vritnul !

 

Prvo ti meni objasni zašto bi ti playeri morali isto zvučati ?

Zbog softwarea možda ?

Zbog toga jer koriste iste drivere (ako) ? 

 

Zanimljivo; svaki od njih ima svoj EQ i DSP ( da ne spominjem ostale dodatke).

Znači, bez pokretanja istih, svi ovi playeru isto zvuče ?

Aha.

 

Jesi li ti uopće  navedeno ( na kvalitetnoj Hifi) isprobavao ?

 

Jesam li ja negdje u gornjem postu spomenuo koje i kakve su zvučne razlike među tim playerima ?

Dakako da su razlike u sučeljima, komociji, ponuđenim opcijama, mogučnostimai sl.

Foobar i JRiver bi mogli staviti na jednu stranu, a Roon na drugu.

Kada navedeno dvoje usporediš na kvalitetnoj Hifi onda možda i ti budeš neš napisao o tome. Ako.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 8:53 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

 

Zanimljivo; svaki od njih ima svoj EQ i DSP ( da ne spominjem ostale dodatke).

Znači, bez pokretanja istih, svi ovi playeru isto zvuče ?

Aha.

 

Jesi li ti uopće  navedeno ( na kvalitetnoj Hifi) isprobavao ?

 

LOL.

Pretpostavio sam da ćeš se izvlačiti na ovo, EQ i DSP.

 

Pretpostavi da su isključeni, kao što bi i trebali biti. Također, da imaju konfiguriran bitperfect izlaz, bilo kroz ASIO, bilo kroz WASAPI, ili koje god sučelje.

Pričamo o hifiju i dalje, zar ne? Dakle, što kraći put do zvučnika, bez uplitanja.

 

Koja je razlika među njima?

 

I nemoj mlatarati penisom sa 'isprobavanjem na kvalitetnom sustavu', nego odgovori na postavljeno pitanje, inače spadaš u grupu audiofoolova, koji svoje neznanje krpaju galamom i to prodaju pod iskustvo.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A da se malo upristojiš ?

 

Ti lijepo napravi usporedbe navedenih softverskih playera,prikaži ovdje, pa ćemo onda vidjeti tko čime mlatara.

Jednostavno je.

 

A ovo je mali biser "što kraći put do zvučnika, bez uplitanja."

Znači kada je uključen EQ ili DSP onda se rapidno produžava put... žicama nekim.....

 

JRiver i Foobar nemaju u postavkama upsampling mogučnost ( sl. 1; inače su i sva podešavanja pod DSP; na jednom mjestu).

 

Za početak ti mogu kazati da Roon sebi osigurava na nekoj komp platformi malo više resursa nego npr. Foobar i JRiver.

Zato meni (a i velikoj večini) zvuči bolje od navedenih (među Foo i JR je zapravo zvučna razlika ralativno mala, nekima zanemariva).

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 11:17 (analogni).
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Graphen membrane
tajo1960 kaže...

Je li netko slušao zvučnike sa membranama od grafena (Falcon, Magico i slično)?

 

Osobno nisam imao to iskustvo, a volio bih znati kako "rade". Čista znatiželja 

 wow nisam zna da ima... misliš na ovo? ili klasicne membrane s premazom? https://gizmodo.com/a-graphene-speaker-with-no-moving-parts-uses-heat-to-pr-1794950694

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Dal je u nekakvom network playeru DAC spojen na mrežnu funkciju? 

 

Recimo na mobitelu imam ESS Sabre ES9218P DAC i kad spojim na pojačalo putem 3,5mm>2RCA, DAC odrađuje svoj posao na mobitelu a pojačalo odrađuje analogni dio. Da recimo streamam sa mobitela isti materijal 96/24 na neki network player sa ajmo pretpostaviti identičnim ili u drugoj situaciji boljim DACom te opet analogno na pojačalo, preko kojeg izvora je zvuk kvalitetniji?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.magicoaudio.com/drivers

 

Magico zvučnike sam nekoliko puta slušao na HIfi sajmovima (Zg i jednom ako se dobro sjećam kod Bože u Pakracu na sajmu).

Serie 3,5.....sve mahom odlični zvučnici, ali skupi ....nažalost.

Driveri su bitni, ali je tu bitan i ustroj i njihov aluminijski, rigidni kabinet prije svega.

 

Meni još više pašu Accuton driveri, ali o tome kasnije (i tu se jedan model zove Falcon, al nije Falcon Brand...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ajmo ovak pretpostavit cemo da imam player sa X001 dacom te imam Chromecast sa identicnim X001 dacom. 

 

Ako player spojim zicno na pojacalo identicnim kabelom da li bi se zvuk razlikovao od onoga da muziku streamam na Chromecast i onda istim kabelom na isti ulaz na pojacalu? Znaci sve je isto, dac, kabel, izvor ali u drugom slucaju signal ide preko mreže na DAC..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Šteta što tu nisi doma.

Jer bi onda mogli popričati o kvaliteti/ nedostacima kompa kao digitalnog transporta.

 

 

Pričati o nedostacima digitalnog transporta? Nije baš da 100% razumijem što se krije iza ovoga, ali - nije šteta, jer me PC audio ne zanima u tolikoj mjeri da bih mu posvetio vremena više negoli zaslužuje ......

 Kad spominjem digitalne transporte, tu mislim na PC/Laptop/Mini PC... a tu spadaju i Media playeri i serveri/streameri, BDP-i i sl.

 

Ti uređaji su digitalni transport u onom slučaju kada očitaju digitalni zapis i u tom ga digitalnom obliku transportiraju na jedan te isti externi DAC, jednim te istim kabelom.

USB , Coax, Optikom ili AES/EBU vezom.

 

Iako se radi o istom audio zapisu, prenešeno istim kabelom, na isti DAC, oni večinom različito zvuče ( i u istoj vrsti transporta isto...npr ako uspoređuješ razne PC- ili streamere).

 

Da li je to zbog njihovog različitog ustroja, kvalitete ( počev od napajanja), različitog softwarea, playera i sl. nije na meni da objašnjavam.

 

Ima nekih ( rijetkih doduše) kojima je to sve isto, jer su to "samo nule i jedinice". 

Da li su isti to u praksi probali, je već dvojbeno.

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Ajmo ovak pretpostavit cemo da imam player sa X001 dacom te imam Chromecast sa identicnim X001 dacom. 

 

Ako player spojim zicno na pojacalo identicnim kabelom da li bi se zvuk razlikovao od onoga da muziku streamam na Chromecast i onda istim kabelom na isti ulaz na pojacalu? Znaci sve je isto, dac, kabel, izvor ali u drugom slucaju signal ide preko mreže na DAC..

 Nije mi jasno da li pod onim boldanim misliš da Player i Chromecast imaju isti DAC u sebi ili su priključeni na isti Externi DAC ?

 

Ako dva različita uređaja imaju u sebi isti DAC čip, to nikako ne znači da će zvučati isto (bez obzira dal se pleja s njih ili preko mreže itd...). Kvaliteta nekog DAC-a ne ovisi samo o čipu, već polazi od kvalitete napajačke sekcije, pa sve do analognog izlaza.

 

Ako se radi o plejanju s playera (sa njegovog HDD ili Sticka !?) istog zapisa, kao i s mreže istog zapisa, pomoću Chromecasta na isti (vanjski) DAC, razlike bi moglo biti ne toliko što je jedno s mreže (pitanje koliko su zapisi iste kvalitete), već je razlika u kvaliteti Plyaera i Chromecasta kao digitalnog transporta.

O tome sam gore pisao.

Ako se radi o solidnom Playeru, prije bih se kladio na njega (kao digitalnog transporta) nego na Chromecast.

 

I opet ne znam da li sam dobro shvatio tvoje pitanje....

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 13:54 (analogni).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 dobro, znači, ne dotiče me se. Imam 2 media playera spojena direktno na audio pojačalo u sistem i nemam brige sa PC dovodom signala. 2 brige manje 

 Da, manje.

 

Osim, ako kao ja, ne dobiješ na poklon ovakvu crnu stvarčicu sa slike, pak joj tražiš "čudotvorna" svojstva.

 

Ajd, ima neke pasivne elemente u sebi....ali....

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 14:07 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže... 

JRiver i Foobar nemaju u postavkama upsampling mogučnost ( sl. 1; inače su i sva podešavanja pod DSP; na jednom mjestu).

 

Za početak ti mogu kazati da Roon sebi osigurava na nekoj komp platformi malo više resursa nego npr. Foobar i JRiver.

Zato meni (a i velikoj večini) zvuči bolje od navedenih (među Foo i JR je zapravo zvučna razlika ralativno mala, nekima zanemariva).

Nemaš ti pojma o čemu pričaš. I pretpostavio sam. Samo nabadaš bez da si išta naučio.

 

Prvo, Foobar ne da ima upsampling, nego ih ima preko nekoliko.

 

 


Roon 'osigurava resurse'... koje i kakve? CPU affinity?

'RAAT does many things, but most importantly, it separates audio output from the CPU intensive, bus-interrupting, electrically noisy activities of computer audio like managing the play queue, decoding audio streams, talking to music services online, and communicating with the various devices on your network.'

 

HAHAHAHA! Kakvo prodavanje magle!

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 14:12 (Father_Dougal).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže... 

JRiver i Foobar nemaju u postavkama upsampling mogučnost ( sl. 1; inače su i sva podešavanja pod DSP; na jednom mjestu).

 

Za početak ti mogu kazati da Roon sebi osigurava na nekoj komp platformi malo više resursa nego npr. Foobar i JRiver.

Zato meni (a i velikoj večini) zvuči bolje od navedenih (među Foo i JR je zapravo zvučna razlika ralativno mala, nekima zanemariva).

Nemaš ti pojma o čemu pričaš. I pretpostavio sam. Samo nabadaš bez da si išta naučio.

 

Prvo, Foobar ne da ima upsampling, nego ih ima preko nekoliko.

 

 


Roon 'osigurava resurse'... koje i kakve? CPU affinity?

'RAAT does many things, but most importantly, it separates audio output from the CPU intensive, bus-interrupting, electrically noisy activities of computer audio like managing the play queue, decoding audio streams, talking to music services online, and communicating with the various devices on your network.'

 

HAHAHAHA! Kakvo prodavanje magle!

 

 

Upsampling....upsampling....ne  taj re....koji je za kujac...

... vec up, gdje pojedinačno  i točno biraš što želiš; npr parni skok sa 44 na 88 i sl...

 

EDIT:

A glede resursa i Fidelizer

stvara svoje resurse...ja ih nešto baš nisam čuo.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 15:17 (analogni).
14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Ode tema kvragu, ljudi, kakvog smisla sve ovo ima?

 

 
2 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Father_Dougal kaže...
Prvo, Foobar ne da ima upsampling, nego ih ima preko nekoliko.

 

 

Upsampling....upsampling....ne  taj re....koji je za kujac...

... vec up, gdje pojedinačno  i točno biraš što želiš; npr parni skok sa 44 na 88 i sl...

 Re-sampling, up-sampling...

...sta nije to isto (link)?

 

Example: 24000 Hz source to 48000 Hz upsampled audio

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 14:48 (djigibao).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne nije.

Niti je isti način niti isti software, niti ista kvaliteta.

 

Pogledaj onu prvu sliku što sam dao za Roon.

Tamo imaš polja i biraš npr.:

44  na 88

48  na 96

..itd..poželjno skok na parni broj.

 

U Foobaru npr ako odabereš 96, sve će ti staviti na 96; i one od 192 i više...

 

Al nebitno.

I bez tog podešavanje u playerima na re ili up ili bilo koji DSP/EQ, Foobar i Roon zvuče različito.

Pobogu, različiti su softweri.

Meni čak za moj S/PDIF 192 Musical Fidelity Roon uzme neki zasebni Exlusive Wasapi driver, ako sam dobro vidio..

Samo treba probati na kolko tolko solidnoj Hifi.

Ak ne čuješ, sve pet. Tvoj dojam. Subjekt si.

Jednostavno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 15:08 (analogni).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ajmo malo Roon ostavit po strani jer je to cini mi se ipak nesto drugo, a cijena mu (ne)ide u korist.

Ostanimo samo na playerima za PC.

Ako svaki player svira preko ASIO/WASAPI drivera, iskljuceni su svi moguci plug-inovi/DSP/EQ... i sve ide u isti DAC, zvuk nece biti isti?

 

Ovo mi zvuci kao da mi netko kaze da idem na Bug.hr sa Firefox/EDGE/Opera...i da ce mi sadrzaj Bug.hr svaki put biti drugaciji ako idem sa drugim preglednikom (browserom).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 15:24 (djigibao).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa i Roon je player za PC...svakako....

Daj nešto drugo, valjda je.

Košta, nažalost.

 

Da, isti driveri a zvuk soft playera će biti različit.

Kako gdje, al razlike su večinom moguće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 15:29 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...
tajo1960 kaže...

 dobro, znači, ne dotiče me se. Imam 2 media playera spojena direktno na audio pojačalo u sistem i nemam brige sa PC dovodom signala. 2 brige manje 

 Da, manje.

Osim, ako kao ja, ne dobiješ na poklon ovakvu crnu stvarčicu sa slike, pak joj tražiš "čudotvorna" svojstva.

Ajd, ima neke pasivne elemente u sebi....ali....

???

A što bih trebao raditi s tom stvarčicom? Ne razumijem... 

 

...sve o tome tu pise - klik ili tu..

Iako ce ti mr. analogni vjerojatno stavit ovaj link (taj je valjda najmjerodavniji) - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 16:17 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
analogni kaže...

Jer bi onda mogli popričati o kvaliteti/ nedostacima kompa kao digitalnog transporta.

Pa o prednostima Linux nad Windozama.

Pa o razlikama Foobara, JRivera, Roona i ostalih softverskih plejera.

O najprihvatljivijkm USB kabelima; dobiveno/uloženo.

O benefitima S/PDIF konvertera prije DAC-a.

Zašto AES/EBU prijenos prije Coaxa.

Najpogodniji externi DAC-evi danas.

AQ Jitterbugovi i iPuriferi...i sl....da ili.. ne

 

 

 Čini mi se da ti je preopširno ovo predočit u kratkin crtama s tim da obuhvatiš i MacOS i Audirvanu?! Ili ti se ne da, a pretpostavljam da ima zainteresiranih poput mene.

 https://forum.audiogon.com/discussions/audirvana-plus-vs-roon-high-sound-quality-at-lower-cost

 

S MacOS nemam osobnih iskustava. Niti moji bližnji kolege.

Možda bi trebao sam probati Trial verzije koje te zanimaju.

 

A ostalih točaka iz mog posta ćemo se moguće postepeno dotaknuti.

 

Evo, možda Father_D zna nešto o benefitima /S/PDIF konvertera u sustavu.....

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice