Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.416.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Vaš komentar na ovo(bolje da ne velim kaj)

 

Sudjeluj u nagradnoj igri, ali plati za nju, ubiti nije nagradna igra nego "izazov", očito dotični misli da su ljudi idioti, pogotovo sad u ova vremena

 

Lik je imao dobru stranicu do jednog momenta di se u recenzijama počeo uvlačit trgovcima uređaja koje testira i to se vidi iz aviona, a sad na komentar o "izazovu" da je nagradna igra priča bajke da on nije dužan besplatno dijelit svoje "znanje", znanje uvlačenja trgovcima ak ćemo realno, uostalom ko ga je uopće tjerao da piše taj blog, uz to po pričama nekih ljudi lik je postao audiofil prek noći i odjednom počeo prosipat "pamet"

 

https://tooloud.co/prihvati-online-izazov-prepusti-se-dobrom-zvuku/#comments

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
Vezano za mala prostorija vs floorstand zvucnik!

Ne mogu na brzinu ocijeniti je li to mijenjao Sopru 2 za 3 ili je samo boja drugačija? Čini se ipak plava da je 2, a bijela 3.

Kako god, "krasno" ih je stavio u prostor, jedva 2 pedlja sa strana zvučnika (zaprvo - jedino moguće za tolike kutije), a i razmak... jedva 1,5 visina zvučnika, a blizina/udaljenost... sluša skoro kao da je u slušalicama    ... a opet, možda zvuči odlično, tko zna, samo... prema slikama položaja i veličine kutije / prostora - nikako ne ide ovako kako je pokazano/postavljeno. Sopra traži položaj "sama na livadi", a ne blizu zida...

 

Ali OK, 100 ljudi, 100 čudi   

 

Vidio(čuo) jednom prilikom kod nekog lika, Tannoy frižideri u nekakvoj maloj sobici od sitno kvadrata, sva natrpana jedva i uđeš, sjediš skoro na zvučnicima, očekivao totalnu katastrofu i kupus, kad ono vrlo dobar zvuk

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Vaš komentar na ovo(bolje da ne velim kaj)

 

Sudjeluj u nagradnoj igri, ali plati za nju, ubiti nije nagradna igra nego "izazov", očito dotični misli da su ljudi idioti, pogotovo sad u ova vremena

 

Lik je imao dobru stranicu do jednog momenta di se u recenzijama počeo uvlačit trgovcima uređaja koje testira i to se vidi iz aviona, a sad na komentar o "izazovu" da je nagradna igra priča bajke da on nije dužan besplatno dijelit svoje "znanje", znanje uvlačenja trgovcima ak ćemo realno, uostalom ko ga je uopće tjerao da piše taj blog, uz to po pričama nekih ljudi lik je postao audiofil prek noći i odjednom počeo prosipat "pamet"

 

https://tooloud.co/prihvati-online-izazov-prepusti-se-dobrom-zvuku/#comments

 

 Eto i video o tome:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Sigma audiokoncept, nemaju online plaćanje jer im je web shop u izradi.

 

U današnje vrijeme poprilično neozbiljno po mom mišljenju.

 

Ne, ne kupujem ništa tamo, vidio sam neki popust pa kako imam vremena sam poslao upit čisto informativno, no smješan mi je odgovor.

 

I kako da sada hoću nešto kupiti od njih, dobio sam info da odem tamo platiti.

 

Da, pored ostalih shopova gdje možeš uzeti sve online, milsim da su neozbiljni...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
minarelli kaže...
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
Vezano za mala prostorija vs floorstand zvucnik!

Ne mogu na brzinu ocijeniti je li to mijenjao Sopru 2 za 3 ili je samo boja drugačija? Čini se ipak plava da je 2, a bijela 3.

Kako god, "krasno" ih je stavio u prostor, jedva 2 pedlja sa strana zvučnika (zaprvo - jedino moguće za tolike kutije), a i razmak... jedva 1,5 visina zvučnika, a blizina/udaljenost... sluša skoro kao da je u slušalicama    ... a opet, možda zvuči odlično, tko zna, samo... prema slikama položaja i veličine kutije / prostora - nikako ne ide ovako kako je pokazano/postavljeno. Sopra traži položaj "sama na livadi", a ne blizu zida...

 

Ali OK, 100 ljudi, 100 čudi   

 

Vidio(čuo) jednom prilikom kod nekog lika, Tannoy frižideri u nekakvoj maloj sobici od sitno kvadrata, sva natrpana jedva i uđeš, sjediš skoro na zvučnicima, očekivao totalnu katastrofu i kupus, kad ono vrlo dobar zvuk

Moguće, zašto ne?! Te velike kutije, velikih dimenzija (kakvu si, vjerujem vidio i čuo), su na poseban način ustrojene i driveovima (zvučničkim jedinicama) i skretnicama i kabinetima.

Te velike kutije (a'la mogući Tannoy ili recimo, slični Klipsch Heritage) nisu rađene samo za velike prostore. Ne!

 

To su kutije velikih dimenzija, ali na poseban način osmišljene da ne sežu previše duboko u bas područje i pritom ne mumljaju u sobama srednjih dimenzija (čak i za naše pojmove srednjih dimenzija). Tu mislim čak sobe do 20-25 kvadrata. A mada su bas jedinice u njima čak i do 15'' promjera.

 

Pogledaj primjer Klipsch Cornwall zvučnika, veliki podni "ormar", a freq. pojas ima kao malo bolji standmount... ne "dublji". Tako je i zamišljen; ograničen je u startu i limitiran da ne mumlja u malim prostiorima. U pojasu čak +-4 dB on gazi ne dublje od 34Hz, što znači u strožoj toleranciji +-3 ne ide dublje od kakvih 37-38 Hz, a to nije preduboko. Neće "zagospodariti" basom nedefinirane čistoće u manjem prostoru, neće sigurno!

 

https://f072605def1c9a5ef179-a0bc3fbf1884fc0965506ae2b946e1cd.ssl.cf2.rackcdn.com/product-specsheets/Cornwall-2019-Spec-Sheet-v03.pdf

 

Tko je od koga kopirao ne znam, ali, taj ustroj ima veze i sa masom pravih (ne ovih koje mi danas poznamo iz mass produkcije) studijskih monitora koji su pravljeni velikih dimenzija, ali da odlično rade na maloj udaljenosti.

 

No, ipak, za razliku od tih odličnih "ormar" konstrukcija, velika Sopra 2, a pogotovo još veća Sopra 3 - nekako nisu rađene za male sobe ili pogotovo NFM tip i način slušanja zvuka iz sebe. Nekako ipak nisu  i smatram da u onom "sobičku" od 3 metra širine nemaju što tražiti, jer nisu napravljeni da budu u tako malom, skučenom prostoru. To je zvučnik koji traži puno prostora, slobodnog prostora oko sebe da bi dao najbolje iz sebe. Ono je kao da si kupiš autobus pa ideš njime raditi u firmu 300 m daleko od kuće.

 

I sam Focal kaže za Sopru 3 - "Despite its reasonable size, it will reveal its full potential in rooms measuring up to 860 ft2 (80 m2)."  https://www.focal.com/uk/high-fidelity-speakers/sopra/sopra-ndeg3

 

Tako da, bitno je poznavati ustroj i filozofiju kutije za koji je prostor zamišljena. Nije uvijek "velika kutija samo za veliki prostor". Bude i "velika kutija za mali prostor", ali, mora tako biti konstruirana.

 

S druge strane - teško da postoji modus "Mala kutija za velike prostore"... to nekako ne ide (o tome sam napisao par riječi u postu neki dan). Snagom izlaznog zvuka još i može, ali dubinom i punoćom svirke - ne!

 

Koliko se god netko slagao ili ne, protivio ili ne, ali, oduvijek je bilo, a i sada je na snazi pravilo - "Velika kutija veliko svira, mala kutija malo svira". I to je tako; bilo i bit će!

 Evo pogledaj prostoriju od jednog od najpoznatiji recezenata hifi na svijetu i pogledaj di je stavio Wilson Alexe..

Velik zvucnik ne mora nuzno bit problematican u manjem prostoru,skuplji vrhunski velik zvucnik ce uvjek bolje radit od jeftinijeg i to je cinjenica bez obzira na prostoriju(izuzetak uvjek postoji da ne cjepidlacimoi).Da bi takav isti zvucnik bolje radio u vecoj prostoriji to je neminovno ali nemojte mislit da necete imat vrhunski zvuk u malom prostoru sa velikim zvucnikom!

Ja doma ima nesto malo vise od 20m2 i to mi sistem stoji na duzoj strani zida di je udaljenost nasuprotnih zidova 3,40m,na oko 2,60m je moje mjesto slusanja a ja imam poprilicno velike zvucnike..naravno prije sam imao nekolicinu bookshel zvucnika..

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 13:36 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Vaš komentar na ovo(bolje da ne velim kaj)

 

Sudjeluj u nagradnoj igri, ali plati za nju, ubiti nije nagradna igra nego "izazov", očito dotični misli da su ljudi idioti, pogotovo sad u ova vremena

 

Lik je imao dobru stranicu do jednog momenta di se u recenzijama počeo uvlačit trgovcima uređaja koje testira i to se vidi iz aviona, a sad na komentar o "izazovu" da je nagradna igra priča bajke da on nije dužan besplatno dijelit svoje "znanje", znanje uvlačenja trgovcima ak ćemo realno, uostalom ko ga je uopće tjerao da piše taj blog, uz to po pričama nekih ljudi lik je postao audiofil prek noći i odjednom počeo prosipat "pamet"

 

https://tooloud.co/prihvati-online-izazov-prepusti-se-dobrom-zvuku/#comments

 

 

 Nebojsu poznajem vise od 10 godina i vec tada je imao ozbilju hifu u svom sistemu,one prekrasne Gamut L5 mi jos sline vade i na popisu su neceg sto zelim poslusat/imat!Inace sto nevolim kod audiofila su zle rijeci koje cesto cujem,klanovi na sve strane zato sam se i maknuo o toga svega i ovdje unatoc malim prepirkama mi je puno ugodnija atmosfera!

Sto se tice nagradne igre da i meni je zasmetalo sto se treba platit dosticni iznos,dosta ljudi bas zbog toga uopce nece sudjelovat,po meni greska velika...tu se reklamiraju oni koji daju nagrade ne vidim zasto bih jos treba za to dat 125kn,ali tko voli nek izvoli.Ionako od nagrada mi nista ne treba..

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
...

 

...

Da bi čuo ton od 20 Hz (koji ima valnu dužinu od cca 8,5 metara) - treba na toj udaljenosti i sjediti od zvučnika/izvora signala 20 Hz....

 

..

 ukratko - ne

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

 Evo pogledaj prostoriju od jednog od najpoznatiji recezenata hifi na svijetu i pogledaj di je stavio Wilson Alexe..

Velik zvucnik ne mora nuzno bit problematican u manjem prostoru,skuplji vrhunski velik zvucnik ce uvjek bolje radit od jeftinijeg i to je cinjenica bez obzira na prostoriju(izuzetak uvjek postoji da ne cjepidlacimoi).Da bi takav isti zvucnik bolje radio u vecoj prostoriji to je neminovno ali nemojte mislit da necete imat vrhunski zvuk u malom prostoru sa velikim zvucnikom!

Ja doma ima nesto malo vise od 20m2 i to mi sistem stoji na duzoj strani zida di je udaljenost nasuprotnih zidova 3,40m,na oko 2,60m je moje mjesto slusanja a ja imam poprilicno velike zvucnike..naravno prije sam imao nekolicinu bookshel zvucnika..

Sve to štima, znamo dobro Fremera i ekipu koja voli pokazivati kojekakve sobičke u kojima ima silose od zvučnika. Ali, na koncu, to je samo Fremer, to je samo stari recenzent glazbe koju sluša i ponekog hardware-a, ali, hajdemo ipak priznati - U NEadekvatnim uvjetima i okolnostima.

To je njegova omiljena sobica u kojoj je nagruvao sve i sva i tu njemu je "najbolje". Mislim da je to više njemu s neke emotivne strane, nego objektivne.

 

Trpati kutijetine od 2 metra kubićna u prostoriju od 16-18 kvadrata?! OK, to mogu amerikanci! Trpati kutijetine koje rade od 15 Hz duboko u sobu od 16-18 kvadrata? To rade samo amerikanci. Ima se, može se!

Pitanje je koliko on može iskoristiti te kutijetine i da li ih uopće može na neki normalan način iskoristiti.

 

Drugi je par rukava što ih on ima, posjeduje. OK, na neki je način došao do njih, da li poznanstvom sa pok. Wilsonom, kupio, dobio na poklon, nebitno... OK, on ih ima, ali, da li ima barem iole adekvatan prostor tamo za njih gdje jesu?

 

Nema. I to nitko živ ne može poreći. Ta kutija tamo "svira" u onih natrpanih 16-18 kvadrata, naravno... svirala bi ona i u 2 kvadrata prostora, samo, pitanje je kako. A zna se i kako bi svirala u 50-70-100 kvadrata "čistog" prostora. Mislim da ni malo nisam pretjerao s usporedbom s autobusom i odlaskom na posao 300 m daleko.

 

Potrebno je samo malo nekog osnovnog znanja iz akustike i fizike, pa se brzo shvati da je zvučni val val koji ima svoju dužinu, da je on mjerljiv metrima i da svaka frekvencija iznosi "toliko i toliko" metara, centimetara, bla bla.

Da bi čuo ton od 20 Hz (koji ima valnu dužinu od cca 8,5 metara) - treba na toj udaljenosti i sjediti od zvučnika/izvora signala 20 Hz. A Fremer - da je "žuna" - nema tu udaljenost u onom sobičku... nema ni pola od toga!

 

Ruku na srce, što misliš, koliko "odbijenaca" on tamo sluša? Koliko prelomljenih zvučnih valova? Koliko do pola odsviranih? Koliko nedefiniranih, loše rezoniranih sa sobom, sa cijelim onim malim prostorom? Kad se to pitaš, a vidiš prostor u koje me su Alexe... "sori bat jebiga", kako se ono kaže.

Može on biti Fremer i 100 x i pisati ne znam kako lijepe recenzije (a priznaj, vrijeme "bogova" u audio hi-fi svijetu je davno prošlo), ali on (za mene, i ne samo mene) ne recenzira u realno adekvatnom prostoru. I točka!

 

Ja to doživljavam samo kao "pokazivanje mišića" - Ima se - može se... nikako više.

 

I, slažem se s tobom kad kažeš "Da bi takav isti zvucnik bolje radio u vecoj prostoriji to je neminovno", naravno, ali i dodajem mišljenje da taj zvučnik kod njega tamo ne može raditi pa čak ni "mini-optimalno", a pogotovo ne odlično u onim gabaritima prostora. Neka kaže tko god što hoće.

 

dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
...

 

...

Da bi čuo ton od 20 Hz (koji ima valnu dužinu od cca 8,5 metara) - treba na toj udaljenosti i sjediti od zvučnika/izvora signala 20 Hz....

 

..

 ukratko - ne

 Da mislim da je Dabar upravu,ne treba ti 8,5m duga prostorija da bih cuo 20Hz,baš nedavno bila ta tema na jednom drugom forumu.Glazba koja idu do tih 20Hz ili ispod je vrlo malo..i btw pricamo o jednom hard core audiofilu sa opremom koju odi nas vecina moze samo sanjati..mogao bih do sutra nabrajat sisteme sa velikim zvucnicima i normalnim prostorijama,jedno je teorija a drugo stvarnost nas audiofila!

I jasno je naglasio u videu sto je njegovo i sto nije..garant poznaje kolegu analognong pa dobije ispod cijene!

btw jos pola sata i ide my time,palim amp da se zagrije i nastavak s upoznavanjem klasike!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Da ti treba X metara da bi cuo 20hz, preko slusalica onda ne bi mogli cuti niti 500hz:)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tocnije ispod 10KHz nebi na 3cm culi nista :D
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Idemo lagano
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... Rega Brio R (ponosni vlasnik) na ovakvom stolicu????... jeb*** ti p*** sve po ****.... ima likova, nisu dostojni...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo konacno za vikend nasao sat-dva da upgradeam USB sucelje DACa (Schiit Yggdrasil) sa Gen5 na Unison.

Sto Schiit kaze o tome (podcrtao bitan dio):

What’s all this hoo-ha about Unison USB?
Unison USB is our own proprietary USB input, not based on C-Media or XMOS or any other off-the-shelf USB receiver out there. Instead, we spent a couple of person-years developing our own code for a standard Microchip PIC32 microprocessor, which allowed us to create a higher-performing USB input than anything else on the market.
But, USB inputs, like, kinda suck.
Not Unison USB. Even Mike Moffat, the famous “friends don’t let friends use USB” guy, prefers Unison to SPDIF.
Why is Unison USB so special?
Unison USB is special because Mike Moffat harnessed the power of Prometheus with a sacrifice of ten thousand virgin deer and became The Digital God of the Universe, The Singular, The Bit-Sighted, The Master of All Ones and Zeros. Or, more seriously, because it was developed for a single purpose: to provide the highest performance input for PCM digital, period. It doesn’t have one beeelion un-used functions, nor is it trying to optimize for five different unicorn formats that will probably be gone tomorrow. It also uses very high-quality local clocks and offers complete electrostatic and electromagnetic isolation from the source. It also provides lower power draw and complete UAC2 compatibility.
No 32/384 or 32/768 or 64/1536 or whatever else people will make up tomorrow?
How much music you got at 32/384 or 32/768? That is really recorded at those rates? That has had those rates preserved through the mastering chain? That has been recorded at the center of a collapsed star at sub-zero temperatures using Gallifreyan technology to achieve the 192dB dynamic range of 32 bits? Yeah, thought so.

mnogi DACovi imaju velikih problema sa USBom (Denafrips npr), i ovo im je 5-ta verzija USB modula. Super stvar kod Schiita je da je skoro sav DAC nadogradiv. Veliki upgrade su imali izdavanjem Analogue 2, potpuno novog analognog stupnja (pojacala).

Proces je relativno jednostavan, samo treba paziti da se krivi stvar ne odvida, ali postoje detaljne upute po forumima.

Slicno je sa izlaznim pojacalom kojeg imam, Nord Acoustics, sa Rev D (4.) revizijom ulaznog stupnja. Ne moras kupiti cijelo novo pojacalo, i svakom verzijom su dosla ponekad i ne bas mala poboljsanja zvuka! Nove revizije nisu prejeftine, al ipak dosta jeftinije od cijelog novog modela...

 

A kakva je promjena u zvuku vidjeti cu ubrzo, samo da konacno nadjem tihu i mirnu vecer, te da izvrtim svoju starndardnu test/demo playlistu stvari. Ne ocekujem veliki pomak, Gen5 USB je vec OK radio, al barem mi je dusa mirna da se ne moram prebacivati na SPDIF ili druga sucelja, jer je to malo teze izvuc iz laptopa...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nemoj me krivo shvatit ali moje je vjerovanje da se ovo sta su oni napravili ne moze usporedit s pravim XMOS usb konverterom, baš iz tog razloga šta XMOS ima custom hardver za namjenu,i mislim da je bar dvi klase iznad ovoga, a oni koriste off the shelf komponente. nije xmos bez razloga lider tu.

to šta im je 5ta verzija modula nije zapravo ništa pohvalno, ako im treba 5 revizija za sve ispeglat poprilicno sam siguran da nisu sigurni sta rade.

ne pomaže im ni šlampava implementacija šta su napravili s cmedia konverterom u schiit modi v1. pa v1.1 pa tek v2 kako treba a i to je upitno.

da se razumimo odlicna firma i definitivno best buy komponente, ali marketing im nije nista drugo nego - marketing, pa im nevalja previše vjerovat.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
nemoj me krivo shvatit ali moje je vjerovanje da se ovo sta su oni napravili ne moze usporedit s pravim XMOS usb konverterom, baš iz tog razloga šta XMOS ima custom hardver za namjenu,i mislim da je bar dvi klase iznad ovoga, a oni koriste off the shelf komponente. nije xmos bez razloga lider tu.

to šta im je 5ta verzija modula nije zapravo ništa pohvalno, ako im treba 5 revizija za sve ispeglat poprilicno sam siguran da nisu sigurni sta rade.

ne pomaže im ni šlampava implementacija šta su napravili s cmedia konverterom u schiit modi v1. pa v1.1 pa tek v2 kako treba a i to je upitno.

da se razumimo odlicna firma i definitivno best buy komponente, ali marketing im nije nista drugo nego - marketing, pa im nevalja previše vjerovat.

 evo strucnjaka, nije cuo al zna sve vec, koji je jos bolji konverter, gdje su zeznuli, jer sta ovi u schiitu znaju ...

~~ sound sommelier ~~
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Nešto za razbijanje ovog tmurnog raspoloženja

morrisoN
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
...

 evo strucnjaka, nije cuo al zna sve vec, koji je jos bolji konverter, gdje su zeznuli, jer sta ovi u schiitu znaju ...

 cemu takvi komentari, cemu spuštanje, cemu nervoza? kako znas sta san cua sta nisan? ma puna mi je kapa ovakvih komentara i ovog podforuma i ljudi koji puše loš marketing i onda ga idu prodavat dalje tu nebi da je firma njihova...


 da ima sam doma schiit modi i v1 i v1.1 i znam o cemu pricam, nisu u stanju u 3 revizije bili složit s cmediom koji imaju vjerovatno najbolju dokumentaciju, tu govore protiv xmosa koji radi custom hardver rješenja a sve šta su napravili je softver i to ko zna kako i uzeli gotov mcu.
woow revizija 5 treba im dignut spomenik? grow up please.




Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 18:57 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Idemo dalje mk2
Tko voli blues,hard rock jeben live album i snimka!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...uslijed krize pocinje i trgovcima pomalo gorijeti pa su krenuli sa snizenjima na opremu...ali ne treba brzati, jer ce uskoro (vjerojatno) te cijene ici jos dole...

Evo par linkova na neke "akcije"...

 

https://sigma-audiokoncept.hr/top-ponuda/top-ponuda-prigodna-snizenja-i-rasprodaja-artikala/

 

https://audiocinema-art.hr/shop/index.php?route=product/special

 

https://sonusart.hr/izdvojeno/akcije.html

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
morrisoN kaže...

Nešto za razbijanje ovog tmurnog raspoloženja

 Moram replicirat kolega s jednom boljom izvedbom,inace obozavam live nasupe DM,ovaj nastup sam imao na DVD ,5,1DTS zvuk,odlicna snimka za prste polizat..a koncert je do jaja,frend mi bija na njemu.Steta sto nikad ih uzivo nisam gleda..ali lovim sto god uleti u buducnosti!

 

od 4,12 je bolesno dobro...koji pioniri elektronske glazbe..ima negdi za skinit samo DTS CD kojej spojit coax na reciver i uzivate u bolesno zvuku!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 23:06 (volegradele).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...uslijed krize pocinje i trgovcima pomalo gorijeti pa su krenuli sa snizenjima na opremu...ali ne treba brzati, jer ce uskoro (vjerojatno) te cijene ici jos dole...

Evo par linkova na neke "akcije"...

 

https://sigma-audiokoncept.hr/top-ponuda/top-ponuda-prigodna-snizenja-i-rasprodaja-artikala/

 

https://audiocinema-art.hr/shop/index.php?route=product/special

 

https://sonusart.hr/izdvojeno/akcije.html

 

NAD C326 snižen na 3000kn, a ja ga prije 9-10 godina po normalnoj cijeni platio 2700kn, super im je sniženje, lopovluk na kubik

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
djigibao kaže...

...uslijed krize pocinje i trgovcima pomalo gorijeti pa su krenuli sa snizenjima na opremu...ali ne treba brzati, jer ce uskoro (vjerojatno) te cijene ici jos dole...

Evo par linkova na neke "akcije"...

 

https://sigma-audiokoncept.hr/top-ponuda/top-ponuda-prigodna-snizenja-i-rasprodaja-artikala/

 

https://audiocinema-art.hr/shop/index.php?route=product/special

 

https://sonusart.hr/izdvojeno/akcije.html

 

NAD C326 snižen na 3000kn, a ja ga prije 9-10 godina po normalnoj cijeni platio 2700kn, super im je sniženje, lopovluk na kubik

 Ma cijene sve idu u 3PM,znaci ja sam Denon PMA 1500AE prije 7-8 godina platio 5500 kn novog u ducanu,a sad pogledaj koliko kosta sadasnji ekvilent tom pojacalu Denon 1600ne,12000 kn..je da ima DAC u sebi ali alooo..

AUDIOFIL
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
minarelli kaže...
djigibao kaže...

...uslijed krize pocinje i trgovcima pomalo gorijeti pa su krenuli sa snizenjima na opremu...ali ne treba brzati, jer ce uskoro (vjerojatno) te cijene ici jos dole...

Evo par linkova na neke "akcije"...

 

https://sigma-audiokoncept.hr/top-ponuda/top-ponuda-prigodna-snizenja-i-rasprodaja-artikala/

 

https://audiocinema-art.hr/shop/index.php?route=product/special

 

https://sonusart.hr/izdvojeno/akcije.html

 

NAD C326 snižen na 3000kn, a ja ga prije 9-10 godina po normalnoj cijeni platio 2700kn, super im je sniženje, lopovluk na kubik

 Ma cijene sve idu u 3PM,znaci ja sam Denon PMA 1500AE prije 7-8 godina platio 5500 kn novog u ducanu,a sad pogledaj koliko kosta sadasnji ekvilent tom pojacalu Denon 1600ne,12000 kn..je da ima DAC u sebi ali alooo..

 

Je dobro veliš, znam jer su mi u to vrijeme ti Denoni bili baš napeti, kasnije mi je bilo baš žao kaj nisam uzeo to pojačalo, a mogao sam, je da je današnji ekvivalent stvarno puno previše skuplji, al ipak vjerujem da se radi o dosta boljem(drugom) pojačalu nego je to bila 1500tka, valjda... al ovaj NAD je potpuno isto pojačalo, još uz to sad već (pra)stari 10 godina nedirnuti model, ja sam ga uzeo kad je bio skroz friški

6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...uslijed krize pocinje i trgovcima pomalo gorijeti pa su krenuli sa snizenjima na opremu...ali ne treba brzati, jer ce uskoro (vjerojatno) te cijene ici jos dole...

Evo par linkova na neke "akcije"...

 

https://sigma-audiokoncept.hr/top-ponuda/top-ponuda-prigodna-snizenja-i-rasprodaja-artikala/

 

https://audiocinema-art.hr/shop/index.php?route=product/special

 

https://sonusart.hr/izdvojeno/akcije.html

 Sigmu ne pratim bas, al audio cinema nema nista novo od akcija, ove koje su tamo su vec tjednima/mjesecima aktualne.

 

Sonus Art isto tako, vrte više manje iste uređaje na "popustu" i to maltene otkad su izašli, neki se očito nikad nisu ni prodavali po punoj cijeni. Ovo su klasične akcije koje imaju svaki mjesec u katalogu, tu i tamo ubace neki novi combo, ali više manje sve isto ko i mjesecima prije.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Nisam prije bio za drvni uzorak na zvučnicima, više klasični crni black ash ili jednobojni. 

 

Ovo je nešto najljepše kaj sam do sad vidio od zvučnika. 

 

Acoustic Preference Gracioso 1.0 sa pripadajućim stalcima. 

 

Remek djelo.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
gocc01 kaže...

Nisam prije bio za drvni uzorak na zvučnicima, više klasični crni black ash ili jednobojni. 

 Ovo je nešto najljepše kaj sam do sad vidio od zvučnika. 

 Acoustic Preference Gracioso 1.0 sa pripadajućim stalcima. 

 Remek djelo.

 To kad padne na parket, tako se "maskirno" stopi i sakrije na njemu - da i ne vidiš zvučnik... 

 Mani to izgleda katastrofa, sry al tako je :D

 

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
tajo1960 kaže...
gocc01 kaže...

Nisam prije bio za drvni uzorak na zvučnicima, više klasični crni black ash ili jednobojni. 

 Ovo je nešto najljepše kaj sam do sad vidio od zvučnika. 

 Acoustic Preference Gracioso 1.0 sa pripadajućim stalcima. 

 Remek djelo.

 To kad padne na parket, tako se "maskirno" stopi i sakrije na njemu - da i ne vidiš zvučnik... 

 Mani to izgleda katastrofa, sry al tako je :D

 

 

 Da i meni malo pretjerano a i cijena ih prati..mislim da sam ih davno na nekom sajmu slusao!!

AUDIOFIL
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Kao komad namještaja 

 

Ne, naravno za svaki dnevni boravak niti uz neku bijelu komodu i high gloss regale. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

A sad nešto potpuno drugačije... (1939. godina)

 

morrisoN
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Lipše mi to radi Sonus faber. 

 

Gracioso 2.0. Pravo drvo. Piše da su ovi 2.0 napravljeni od 199 komada. Valjda uz to ide i neki sustav za održavanje vlage u zraku 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice