Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.303
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Poslušao sam KEF LF50 meta (9000kn) + Bluesound Powernode 2i (7000kn) + Kef KUBE 8b sub (4200kn) u Sigma audio concept.  

Striček koji je bio tamo je bio vrlo komunikativan i susretljiv i vidi se da zna sve o tim proizvodima.

Nemam baš nikakvih zamjerki na tonalitet zvučnika pošto su vrlo prirodni, visoke frekve nisu oštre niti su srednje povučene i zaista imaju energije, no sub ima slabiju ekstenziju od onog koji dolazi sa Z-5500 i kao što je netko ovdje prije pisao, ja bi rekao da čak ne ide ispod 40Hz.

Zvučnici su bez suba anemični, apsolutno je očito da imaju tvrdi cutoff već skoro na 60Hz po nekakvom mom sluhu i za ono što slušam bez suba nemaju smisla. Bez dvojbe djeluju puno veće no što jesu, no kao da im fali dinamike što se može pripisati Powernodeu 2i i navodno na nekakvom stacku daca i pojačala koji se nalazio pored njega koji košta 80 000 kn zvuči bolje. Po mom mišljenju to im ne ide u prilog.

 

Ono što me aposlutno izbacilo iz takta je stereo slika i pozicioniranje instrumenata.

 

 

Rekao sam to stričeku i ono što sam čuo u brojnim opisima ti KEFova da zvuče kao da imaš privatni koncert, da možeš odrediti gdje je točno koji instrument ili vokal je naprosto izostalo.

Centar između njih je bio potpuno prazan i čuo sam samo i isključivo lijevi i desni kanal te instrumente i vokal nagurane u njih. Između njih nije bilo baš ništa. Rupa. Na pjesmama na kojima sam na svemu što imam od zvučnikai i slušalica čuo da vokal treba biti drito u sredini nije se čuo tako već je izlazio iz lijevo i desnog kanala. Kao da slušam dupli mono. 

Sonos play 1 koje sam platio nešto više od 2000 kn imaju točnije i živopisnije pozicioniranje instrumenata od sustava koji košta preko 20 000 kn. Logitech Z-5500 u stero modu isto. Zašto je i kako tome tako zaista ne znam. 

Bio sam u tolikoj nevjerici da sam dao frendu koji ima pozamašan Dali hifi doma da posluša iste stvari i vrlo je jasno čuo pozicioniranje instrumenata i vokala kao što je bilo očekivano.

 

Ono što sam čuo ne vrijedi te novce.

 Imam LS50 i zvučnici nestaju u prostoru i sve je potpuno drukčije od ovoga što si napisao. Postavljeni na stalke s dovoljnim razmakom među njima, dobio sam to da se uopće ne čuje lijevi i desni zvučnik nego postoji prava pozornica. Sad, da li je do ampa, lošeg postavljanja, ne mogu nagađati. No slušanje u tuđem prostoru je uvijek pomalo nezahvalno.

 

Anemija i nedostatak kicka su tu zbog neadekvatnog pojačala, to sam ti najavio par stranica prije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 22:10 (Just Outlaw).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

...no sub ima slabiju ekstenziju od onog koji dolazi sa Z-5500 i kao što je netko ovdje prije pisao, ja bi rekao da čak ne ide ispod 40Hz.

 KEF KUBE 8b (4200kn) ide od 34 do 140Hz (-6dB) - KLIK

 

KEF KUBE 10b (4900kn) ide od 24 do 140Hz (±3dB) - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 22:58 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

 Imam LS50 i zvučnici nestaju u prostoru i sve je potpuno drukčije od ovoga što si napisao. Postavljeni na stalke s dovoljnim razmakom među njima, dobio sam to da se uopće ne čuje lijevi i desni zvučnik nego postoji prava pozornica. Sad, da li je do ampa, lošeg postavljanja, ne mogu nagađati. No slušanje u tuđem prostoru je uvijek pomalo nezahvalno.

 

Anemija i nedostatak kicka su tu zbog neadekvatnog pojačala, to sam ti najavio par stranica prije.

 Vjerujem ti i u nebrojeno recenzija sam čuo kako ljudi pričaju da tako zvuče i očekivao upravo to. Zato sam ih išao čuti.

 

Prodavač kod kog sam ih išao slušati je (koliko vidim po pričama) renomirani premium dealer high end opreme. Na bugu su čak napravili recenziju njihovog show rooma i nahvalili ih do nebesa. Kad sam rekao da nema centra i da je sredina prazna rekao je da je to kao tako. A ja znam da nije.

U showroomu koji je zvučno tretiran bili su postavljeni na mjestima gdje su bile nekakve trake na podu, pretpostavljam da su to definirali kao optimalne pozicije pa da znaju za ubuduće i bili su poprilično razmaknuti. Ali stereo slike naprosto nije bilo.

Nakon što sam malo razglabao sa frendom meni je jedino objašnjenje da su bili krivo spojeni. Kako i zašto, ne znam. Oni su mi predložili točno to pojačalo i rekli da super sviraju sa njima.

Zvuk koji sam čuo je po stereo slici, ekstenziji dubljih tonova i dinamici po cijeni sa komponentama koje mi je Sigma predlozila za cca 23 000 zvučao loše od Logitechovih zvučnika koje sam platio 2500 kn.

Moram priznat da mi ovo iskustvo malo ubija uopće volju za ovim hobijem.

 

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 Ovo mi zvuči kao da su spojeni u protufazu

Kako to izgleda na konektorima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
@MewCore, navikao si se na određeni zvuk koji već dulje vrijeme slušaš. Vidim da otprilike znaš što tražiš. Ovo nije instant hobi gdje u par dana riješiš situaciju za idućih XY godina. Svi koji smo u ovome više doživljavamo ovaj hobi kao nekakav put... Sigurno ima nešto što će se tebi svidjeti i s čim ćeš biti zadovoljan. Sviđa mi se što kupovini pristupaš ipak ozbiljnije nego mnogi. Nastavi sa slušanjem kod distributera ako već imaš priliku i dovoljno vremena. Nešto će se iskristalizirati. Ali na žalost, dobar 2.1 sistem za HiFi nije lagano složiti. I ja bih ti savjetovao da možda ipak u obzir uzmeš floorstandere iako si u više navrata rekao da ne želiš... Od para standmounta možda nećeš dobiti bas ekstenziju koju tražiš. Uvijek kažem da za veliki zvuk trebaju veliki zvučnici. Fizika. Ili da ti se posreći pa pronađeš nekakav 2.1 koji ti odgovara. Sretno i samo malo strpljenja...
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Just Outlaw kaže...

 Imam LS50 i zvučnici nestaju u prostoru i sve je potpuno drukčije od ovoga što si napisao. Postavljeni na stalke s dovoljnim razmakom među njima, dobio sam to da se uopće ne čuje lijevi i desni zvučnik nego postoji prava pozornica. Sad, da li je do ampa, lošeg postavljanja, ne mogu nagađati. No slušanje u tuđem prostoru je uvijek pomalo nezahvalno.

 

Anemija i nedostatak kicka su tu zbog neadekvatnog pojačala, to sam ti najavio par stranica prije.

 Vjerujem ti i u nebrojeno recenzija sam čuo kako ljudi pričaju da tako zvuče i očekivao upravo to. Zato sam ih išao čuti.

 

Prodavač kod kog sam ih išao slušati je (koliko vidim po pričama) renomirani premium dealer high end opreme. Na bugu su čak napravili recenziju njihovog show rooma i nahvalili ih do nebesa. Kad sam rekao da nema centra i da je sredina prazna rekao je da je to kao tako. A ja znam da nije.

U showroomu koji je zvučno tretiran bili su postavljeni na mjestima gdje su bile nekakve trake na podu, pretpostavljam da su to definirali kao optimalne pozicije pa da znaju za ubuduće i bili su poprilično razmaknuti. Ali stereo slike naprosto nije bilo.

Nakon što sam malo razglabao sa frendom meni je jedino objašnjenje da su bili krivo spojeni. Kako i zašto, ne znam. Oni su mi predložili točno to pojačalo i rekli da super sviraju sa njima.

Zvuk koji sam čuo je po stereo slici, ekstenziji dubljih tonova i dinamici po cijeni sa komponentama koje mi je Sigma predlozila za cca 23 000 zvučao loše od Logitechovih zvučnika koje sam platio 2500 kn.

Moram priznat da mi ovo iskustvo malo ubija uopće volju za ovim hobijem.

 

 

Taj Bluesound Powernode 2i da ima duplo više snage možda bi ih potjerao kako spada, gdje god otvoriš za te zvučnike piše da treba jači amp.

Moraš shvatiti da taj tvoj setup koji si do sada koristio nije HiFi setup, to je desktop setup za računalo u kojem dominira bas i to jebački, to nije niti blizu HiFi setupa i moraćeš se naviknuti na taj zvuk.

Ja sam imao mislim z2300 tako nešto, samo je 2.1 sustav i to nema veze sa slušanjem muzike, to je napravljeno da je glasno i da udara.

Odi do Ronisa neka ti ih spoje na amp od 100w plus pa onda možeš vijdeti šta i kako.

Moj savjet bi ti bio i poslušati Kef r3, frend ih ima, prvi put sam se ja pitao kod nekog u prostoru od 20kvadrata gdje je sub, zvuče zaista impresivno.

Iako sam ovdje drobio protiv tih zvučnika, bio sam u krivu, zaista rade jako dobr oi impresivno.

U Sigmi su bili na sniženju 9000kn, mislim da ih se i sada može za toliko para dobiti samo se treba malo s njima natezati.

Te priče prodali smo sve ovo ono jednostavno ne drže vodu, jer se jako slabo sada prodaje audio oprema.

Pogledaj audiocinema art koji su zaista imali i do 50% spuštene cijene i imali su po jedan komad opreme, i dalje ih imaju jer ih nisu prodali unatoč tolikom rezanju cijene.

Ukratko ako želiš full range, najbliže tome bi ti bio Kef R3 i na to da uzmeš neki amp sa dacom i mislim da si miran i da ćeš dobiti to što tražiš.

 

Ja bi u sigmi tražio da mi na jači amp spoje Kef r3, vjerujem da će ti to biti puno bolje.

Onda bi se gađao za cijenu jer cijene nisu fixne, uvjek ima prostora za manevriranje.

Nakon toga bi otišao npr do ronisa sa zvučnicima i poslušao sa ovim ampom https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-cambridge-audio-cxa81/407072/product/

 

Mogao bi se iznenaditi s rezultatom ako se možeš toliko protegnuti.

 

Evo ti primjer cjenkanja, za moje zvučnike.

 

-pozdrav vidio sam da imate zvučnike koja je cijena

 

18 000kn

 

-a vidim da su na akciji bili 13500kn

a dobro možemo malo spustiti

 

-na koliko

 

15000

 

-to mi je previše, zahvaljujem

 

prođe 2 sata

 

pozdrav, može zvučnici za 13500kn javlja trgovac

 

- ok može na mastercard na rate?

 

ne nemamo na rate

 

-ok onda ne mogu, zahvaljujem

 

prođe pola sata

 

možemo vam zvučnike dostaviti u Ronis pa da kod njih platite na 12 rata

 

-može

 

zvučnici kupljeni

 

ovo ti je samo primjer

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
@MewCore, navikao si se na određeni zvuk koji već dulje vrijeme slušaš. Vidim da otprilike znaš što tražiš. Ovo nije instant hobi gdje u par dana riješiš situaciju za idućih XY godina. Svi koji smo u ovome više doživljavamo ovaj hobi kao nekakav put... Sigurno ima nešto što će se tebi svidjeti i s čim ćeš biti zadovoljan. Sviđa mi se što kupovini pristupaš ipak ozbiljnije nego mnogi. Nastavi sa slušanjem kod distributera ako već imaš priliku i dovoljno vremena. Nešto će se iskristalizirati. Ali na žalost, dobar 2.1 sistem za HiFi nije lagano složiti. I ja bih ti savjetovao da možda ipak u obzir uzmeš floorstandere iako si u više navrata rekao da ne želiš... Od para standmounta možda nećeš dobiti bas ekstenziju koju tražiš. Uvijek kažem da za veliki zvuk trebaju veliki zvučnici. Fizika. Ili da ti se posreći pa pronađeš nekakav 2.1 koji ti odgovara. Sretno i samo malo strpljenja...

Više od desetljeća ganjam in ear sluške i ono što sad imam je napokon nešto za što mogu iskreno reći da ne želim ništa bolje, skuplje ili jeftinije, drugačije, slabije ili jače tako da sam itekako upoznat sa Potragom hehe.

2.1 mi se čini kao suvisla opcija i ako mi se jave iz boja zvuka sa Klipschom to će biti ono što ću sljedeće poslušati. Upola jeftinije od ovog što su mi složili u Sigmi, a bar po opisima točno ono što tražim.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hm....i meni je čudno da zvučnik  tog ranga, Kef LS50 zvuči tako netransparentno.

 

Možda je jedan zvučnik bio spojen u protufazi (zamijenjen polaritet +/- na zv. ili amp terminalima),

mada u to sumnjam s obzirom na iskustvo trgovca.

 

Jednom su mi dečki u Ronisu (iz moje znatiželje) spojili dosta jeftinije varijante Bookshelfa od tih LS50.

Dakle, Monitor audio Bronze 2 i neke slične Acoustic Energy na pojačalo Marantz PM6006.

S obzirom na cijenu setupa nije to bilo loše...pače.

 

Najgore bi bilo da korisnik sada odustane od daljnjeg slušanja, je se "prvi mačiči u .... ......".

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 8:50 (analogni).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav svima, znači tražim nekakav mali soundbar... kako mi monitor nema zvučnike a želim nekada maknuti slušalice sa glave. Nisam neki pro u tome ali treba mi nekakav budget i za slusanje muzike ili nekakvih gluposti (ništa ozbiljno) i mislim ga postaviti ispod monitora ili na zid nekako.

I jeli trebam što znati o spajanju toga? Kabelima itd itd

Hvala puno!

abadabadu
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 9:10 (abadabadu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže... 

Taj Bluesound Powernode 2i da ima duplo više snage možda bi ih potjerao kako spada, gdje god otvoriš za te zvučnike piše da treba jači amp.

Moraš shvatiti da taj tvoj setup koji si do sada koristio nije HiFi setup, to je desktop setup za računalo u kojem dominira bas i to jebački, to nije niti blizu HiFi setupa i moraćeš se naviknuti na taj zvuk.

Ja sam imao mislim z2300 tako nešto, samo je 2.1 sustav i to nema veze sa slušanjem muzike, to je napravljeno da je glasno i da udara.

Odi do Ronisa neka ti ih spoje na amp od 100w plus pa onda možeš vijdeti šta i kako.

Moj savjet bi ti bio i poslušati Kef r3, frend ih ima, prvi put sam se ja pitao kod nekog u prostoru od 20kvadrata gdje je sub, zvuče zaista impresivno.

Iako sam ovdje drobio protiv tih zvučnika, bio sam u krivu, zaista rade jako dobr oi impresivno.

U Sigmi su bili na sniženju 9000kn, mislim da ih se i sada može za toliko para dobiti samo se treba malo s njima natezati.

Te priče prodali smo sve ovo ono jednostavno ne drže vodu, jer se jako slabo sada prodaje audio oprema.

Pogledaj audiocinema art koji su zaista imali i do 50% spuštene cijene i imali su po jedan komad opreme, i dalje ih imaju jer ih nisu prodali unatoč tolikom rezanju cijene.

Ukratko ako želiš full range, najbliže tome bi ti bio Kef R3 i na to da uzmeš neki amp sa dacom i mislim da si miran i da ćeš dobiti to što tražiš.

 

Ja bi u sigmi tražio da mi na jači amp spoje Kef r3, vjerujem da će ti to biti puno bolje.

Onda bi se gađao za cijenu jer cijene nisu fixne, uvjek ima prostora za manevriranje.

Nakon toga bi otišao npr do ronisa sa zvučnicima i poslušao sa ovim ampom https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-cambridge-audio-cxa81/407072/product/

 

Mogao bi se iznenaditi s rezultatom ako se možeš toliko protegnuti. 

Hehe ma cjenkam se ja i vjerujem da tu itekako ima mjesta za manevriranje, no na zadnjem iskustvu jednostavno nisam ni došao do toga.

 

Evo da konkretiziram kako soundstage (imaginarna zvučna pozornica) i imaging (raspored instrumenata unutar nje) pjesme npr zvuči:

 

Fiio FH7 in ear sluške sa BTR3k dac/ampom: daleko lijevo od imaginarnog centra je gitara, drito centar vokal, između centra i desno bubnjevi. Kao da sjedim u prvom redu male pozornice na kojoj svira tako raspoređen band.

Sonos play 1 stereo zvučnici: lijevi zvučnik gitara, drito centar vokal, desno bubnjevi. Nema više hologramske točnosti, no raspored je suvisao za njihove mogučnosti.

Logitech Z-5500 posloženi kao 2.1: lijevi zvučnik gitara koja se stapa sa centrom, drito centar vokal, bubnjevi dijelom na centru a dijelom na desno i zapravo teško za definirati poziciju instrumenta. Nisu audiofilski zvučnici i baš iz tog razloga ih želim zamjeniti.

KEF LF50 meta, Powernode, Sub: lijevi zvučnik: gitara, vokal, bubnjevi. desni zvučnik: gitara, vokal, bubnjevi. Drito u centru kao da je rupa u zvuku. Stereo slika ne postoji i jedini način na koji mogu dobit takav zvuk doma je a zvučnike spojim kao dupli mono i razmaknem ih da su dalje jedan od drugog no što sam ja od njih.

 

Zašto su to posložili kako jesu i radi čega čovjek nije vidio problem u tome što nije bilo baš nikakvog rasporeda instrumenata ne znam.

 

Pitao sam imaju li još nešto što bi mogao čuti, bilo pasivno, aktivno, komba sa streamerom, 2.0, 2.1 svejedno i odgovor je bio da su ti LS50 meta najbolji izbor i kao da wireless opcija trga ali da za to moram dolaziti opet jer im nisu setupirani.

Nisam znao za te R3, ovi KEF distributeri ih nisu ni spomenuli. Znači doslovno nikakve opcije. Tnx što si ukazao njih, bum razmislio. 

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Dynavoice DM-6

 

Kaj mislite o ovim zvučnicima? Nije neka lova, 400€ a čini mi se da nude više nego kaj koštaju. Našao sam neki graf na youtubeu. 

 

Frequenzbereich:35-32000 Hz (- 3 dB)

Belastbarkeit:120 Watt

Impedanz:6 Ohm

Wirkungsgrad:92 dB

Lautsprecher:1 x Bändchen-Superhochtöner

1 x 38 mm Kalotten-Hochtöner

1 x 165 mm Kevlar-Konus-Tief / Mitteltöner

Abmessungen (B x H x T):200 x 420 x 330 mm

 

18mm mediapan i 33mm debela fronta. 9kg komad.

 

Za većeg brata DM-8 sam stavio link na samom početku ove teme al fala bogu, nemam sobu za takve mrcine. O ovima se razmišljam naručit ih ovak iz zajebancije jer sam negdje pročitao da su dobri. Sad, za 200 i kusur eura više idu Wharfedale 4.2 ili neki Opticoni al ovo me jaako zanima. 

 

Evo nekakav review na poljskom.

 

https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-kolumny/dynavoice-dm-6-flagowy-maluch-o-ca%C5%82kiem-sporym-sercu-r1039/

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 9:59 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže... 

Taj Bluesound Powernode 2i da ima duplo više snage možda bi ih potjerao kako spada, gdje god otvoriš za te zvučnike piše da treba jači amp.

Moraš shvatiti da taj tvoj setup koji si do sada koristio nije HiFi setup, to je desktop setup za računalo u kojem dominira bas i to jebački, to nije niti blizu HiFi setupa i moraćeš se naviknuti na taj zvuk.

Ja sam imao mislim z2300 tako nešto, samo je 2.1 sustav i to nema veze sa slušanjem muzike, to je napravljeno da je glasno i da udara.

Odi do Ronisa neka ti ih spoje na amp od 100w plus pa onda možeš vijdeti šta i kako.

Moj savjet bi ti bio i poslušati Kef r3, frend ih ima, prvi put sam se ja pitao kod nekog u prostoru od 20kvadrata gdje je sub, zvuče zaista impresivno.

Iako sam ovdje drobio protiv tih zvučnika, bio sam u krivu, zaista rade jako dobr oi impresivno.

U Sigmi su bili na sniženju 9000kn, mislim da ih se i sada može za toliko para dobiti samo se treba malo s njima natezati.

Te priče prodali smo sve ovo ono jednostavno ne drže vodu, jer se jako slabo sada prodaje audio oprema.

Pogledaj audiocinema art koji su zaista imali i do 50% spuštene cijene i imali su po jedan komad opreme, i dalje ih imaju jer ih nisu prodali unatoč tolikom rezanju cijene.

Ukratko ako želiš full range, najbliže tome bi ti bio Kef R3 i na to da uzmeš neki amp sa dacom i mislim da si miran i da ćeš dobiti to što tražiš.

 

Ja bi u sigmi tražio da mi na jači amp spoje Kef r3, vjerujem da će ti to biti puno bolje.

Onda bi se gađao za cijenu jer cijene nisu fixne, uvjek ima prostora za manevriranje.

Nakon toga bi otišao npr do ronisa sa zvučnicima i poslušao sa ovim ampom https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-cambridge-audio-cxa81/407072/product/

 

Mogao bi se iznenaditi s rezultatom ako se možeš toliko protegnuti. 

Hehe ma cjenkam se ja i vjerujem da tu itekako ima mjesta za manevriranje, no na zadnjem iskustvu jednostavno nisam ni došao do toga.

 

Evo da konkretiziram kako soundstage (imaginarna zvučna pozornica) i imaging (raspored instrumenata unutar nje) pjesme npr zvuči:

 

Fiio FH7 in ear sluške sa BTR3k dac/ampom: daleko lijevo od imaginarnog centra je gitara, drito centar vokal, između centra i desno bubnjevi. Kao da sjedim u prvom redu male pozornice na kojoj svira tako raspoređen band.

Sonos play 1 stereo zvučnici: lijevi zvučnik gitara, drito centar vokal, desno bubnjevi. Nema više hologramske točnosti, no raspored je suvisao za njihove mogučnosti.

Logitech Z-5500 posloženi kao 2.1: lijevi zvučnik gitara koja se stapa sa centrom, drito centar vokal, bubnjevi dijelom na centru a dijelom na desno i zapravo teško za definirati poziciju instrumenta. Nisu audiofilski zvučnici i baš iz tog razloga ih želim zamjeniti.

KEF LF50 meta, Powernode, Sub: lijevi zvučnik: gitara, vokal, bubnjevi. desni zvučnik: gitara, vokal, bubnjevi. Drito u centru kao da je rupa u zvuku. Stereo slika ne postoji i jedini način na koji mogu dobit takav zvuk doma je a zvučnike spojim kao dupli mono i razmaknem ih da su dalje jedan od drugog no što sam ja od njih.

 

Zašto su to posložili kako jesu i radi čega čovjek nije vidio problem u tome što nije bilo baš nikakvog rasporeda instrumenata ne znam.

 

Pitao sam imaju li još nešto što bi mogao čuti, bilo pasivno, aktivno, komba sa streamerom, 2.0, 2.1 svejedno i odgovor je bio da su ti LS50 meta najbolji izbor i kao da wireless opcija trga ali da za to moram dolaziti opet jer im nisu setupirani.

Nisam znao za te R3, ovi KEF distributeri ih nisu ni spomenuli. Znači doslovno nikakve opcije. Tnx što si ukazao njih, bum razmislio. 

Ajde pogledaj ovaj review, ovaj lik je ok, ne pretjeruje:

 

 

Frend ih ima, ja da sada mjenjam zvučnike svakako bi ih poslušao sa svojom opremom, na žalost frend nije zainteresiran da mu donesem svoj amp i dac a zvučnike neda iz stana, krelac!

No kod njega to radi jako dobro, čak bi rekao jako, jako dobro.

 

 

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Sorry, samo razmišlam naglas 

 Ovo što pišeš ima popriličnog smisla i ono što smo radili jest bilo stavljanje zvučnika ispred zida (kod mene će biti nekih pol metra od zida, da i mogu vise odmaknut bi - al ne živim u showroomu), no tad su bili još više razmaknuti i udaljeni. 

Spomenuo sam stričeku da nešto sa stereo slikom ne valja, da ne čujem vokal iz centra i da imam dojam kao da uopće nema separacije instrumenata.

Nije mijenjao razmještaj i reakcija je išla u smjeru da je to tak, treba se igrati sa njima doma te ih još uskladiti sa subom. Pitao sam koji je optimalni crossover i bilo mi je rečeno da se treba isprobati....pa ok, meni bi bilo smisla da je onda bio setupiran optimalno za taj prostor, tj da sam tamo imao najbolje moguče iskustvo i da onda doma pokušavam dobiti nešto što bliže tome, a ne obratno. 

 

Nemam iskustva sa pozicioniranjem zvučnika i uglavnom ih stavim kako mogu radi ograničenja prostora, no i uz moje neznanje i znatno niži cjenovni rang davali su bolju stereo sliku pa sam zato i ostao...zbunjen, ma ne - razočaran. 

 

Početna pozicija na kojoj su bili je na nekih 4m od nas, a oni su bili razmaknuti neka 3m. 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

 

 

 Ja sam sretan korisnik Fyne F501 samostojeceg zvucnika u sobi manjoj od 20 kvadrata.

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...
gocc01 kaže...

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

 

 

 Ja sam sretan korisnik Fyne F501 samostojeceg zvucnika u sobi manjoj od 20 kvadrata.

 

Zensore 7 sam zamjenio sa Tannoy XT6F. Zensor je imao predivan topli zvuk, baš za slušanje satima ali se otvorio kad je već bilo kasno i preglasno. Tannoyi, predivni čisti zvuk sa basom puno bolje kontrole al su mi bili presvijetli i neiskorištenog potencijala. Bili su upareni na Nad C368. Imao sam doma na probi Yamahu AS801 i RN-602 i receiver je zvučao puno bolje od slavnog pojačala za široke mase. Nad je Nadjebao sve njih. Onda je krenulo trkeljanje; B&W 607 S2, fin zvuk ali ga je bilo premalo. Zensor 1, mali je to zvučnik i nikakva zamjena za prva dva. Onda je došao Zensor 3, doduše sa "jadnom" Yamahom RS202 koja nikako nije par tim Dalijima ali je to ta količina zvuka koja mi je bila taman. 

 

Ono što je najbitniji zaključak; Tek sam nakon Tannoya "čuo" koliko su Zensori prigušeni i koliko mi fali detalja. Tannoye nisam mogao dugo slušat ali mi fali njihov "crisp" zvuk. Sad mi treba nešto između Tannoya i Zensora. Veličinu zvučnika znam. Koštalo me to sve al bolje eksperimentirat na entry level hifi nego na nekoj višoj klasi. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže... 

Proizvođači zvučnika rade (većinu) kutija koje optimalno sviraju u kućnim okolnostima na razmaku od 2 - (max.) 3 metra i toga se treba držati, a ekstreme razmaka ne koristiti i pokazivati kad je kupac tamo. Posljedica? Odbijanje kupaca i demonstracija loših strana takvog postava. A to nikome ne koristi.

 Yap, sve to stoji.

Spomenuo je kako su wireless 2 model iscrpno testirali za streamanje, da su im interna pojačala jača i bolja te da su ih usvirali.

Da jako dobro radi, iz čega se da naslutiti da njima dobro zvuče te da su ih u tom prostoru koristili.

Wireless 2 model je stajao na stalcima pored i isto sam ga htio čuti, no rečeno mi je da to nije moguće trenutno jer im je potreban setup. Na jubitobiju sam vidio da setup traje pet minuta. Spoji se u struju i wifi, upare pa putem appa puštaš muziku. Identičnu proceduru imaju Sonosi i meni treba nekih 3 minute da ih postavim.  

Splasnuo mi je entuzijazam i izgubio interes za kefovima, kaj reć, sad ću ja u audiofilskom dučanu sa high end opremom koja vrijedi više od mog stana objašnjavat kak bi trebao zvučat stereo.

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Za LS50 je preporuka prouzvođača odmak od stražnjih zidova min 50cm, od bočnih 1m (za manje preporučaju guranje spužvice u otvor), a međusobni razmak između zvučnika 2-3m. Kod mene je razmak oko 2 i pol metra s blagim ukošenjem zvučnika prema poziciji slušatelja. S većim razmakom gubim fokus, s manjim razmakom počinjem čuti pojedini zvučnik.

 

Cardasove metode su se pokazale vrlo dobre.

 

Cardas room setup

 

Edit: Pisah po sjećanju, no sad sam kod kuće izmjerio, 2m je razmak. Preko toga mi nije bilo dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 15:29 (Just Outlaw).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Dynavoice DM-6

 

Kaj mislite o ovim zvučnicima? Nije neka lova, 400€ a čini mi se da nude više nego kaj koštaju. Našao sam neki graf na youtubeu. 

 

Frequenzbereich:35-32000 Hz (- 3 dB)

Belastbarkeit:120 Watt

Impedanz:6 Ohm

Wirkungsgrad:92 dB

Lautsprecher:1 x Bändchen-Superhochtöner

1 x 38 mm Kalotten-Hochtöner

1 x 165 mm Kevlar-Konus-Tief / Mitteltöner

Abmessungen (B x H x T):200 x 420 x 330 mm

 

18mm mediapan i 33mm debela fronta. 9kg komad.

 

Za većeg brata DM-8 sam stavio link na samom početku ove teme al fala bogu, nemam sobu za takve mrcine. O ovima se razmišljam naručit ih ovak iz zajebancije jer sam negdje pročitao da su dobri. Sad, za 200 i kusur eura više idu Wharfedale 4.2 ili neki Opticoni al ovo me jaako zanima. 

 

Evo nekakav review na poljskom.

 

https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-kolumny/dynavoice-dm-6-flagowy-maluch-o-ca%C5%82kiem-sporym-sercu-r1039/

 

 

Taj zvucnik po tom grafu sto si stavio izgleda jako lose po pitanju bass-a.

U specifikacijama pise da idu od 35-32000 Hz (- 3 dB), a po tom grafu se vidi kako im bass jako pada vec od 90Hz za nekih 20dB...taj zvucnik nema nikakav bass (ako je taj graf njegov), to je u rangu nekih satelita koji imaju freq od 90-20k Hz

 

Vidi taj graf:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni zvuci kao da su ti LS50m bili izvan faze - fali centar, fokus i pozicija instrumenata, te anemicni zvuk bez basa. Tocno opis kada bi ja zabunom krivo okrenuo faze i cudio se zvuku. To malo sto sam cuo LS50 (ne meta), bas je bio sasvim solidan za tu velicinu kutija, cak isao i nize od nekih drugih malih kutija sa 5.25" driverom koje sam cuo i imao.

 

Ili su bili izvan faze, ili je to bio najgori smjestaj zvucnika ikada.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Meni zvuci kao da su ti LS50m bili izvan faze - fali centar, fokus i pozicija instrumenata, te anemicni zvuk bez basa. Tocno opis kada bi ja zabunom krivo okrenuo faze i cudio se zvuku. To malo sto sam cuo LS50 (ne meta), bas je bio sasvim solidan za tu velicinu kutija, cak isao i nize od nekih drugih malih kutija sa 5.25" driverom koje sam cuo i imao.

 

Ili su bili izvan faze, ili je to bio najgori smjestaj zvucnika ikada.

 Bez suba su zvučali manje od prijenosnog bluetooth zvučnika koji imam (ne karikiram).

Kad se upalio sub zvuk se drastično popunio no problem sa pozicioniranjem je ostao kao što sam opisao :-/

 

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
hudo kaže...

Meni zvuci kao da su ti LS50m bili izvan faze - fali centar, fokus i pozicija instrumenata, te anemicni zvuk bez basa. Tocno opis kada bi ja zabunom krivo okrenuo faze i cudio se zvuku. To malo sto sam cuo LS50 (ne meta), bas je bio sasvim solidan za tu velicinu kutija, cak isao i nize od nekih drugih malih kutija sa 5.25" driverom koje sam cuo i imao.

 

Ili su bili izvan faze, ili je to bio najgori smjestaj zvucnika ikada.

 Bez suba su zvučali manje od prijenosnog bluetooth zvučnika koji imam (ne karikiram).

Kad se upalio sub zvuk se drastično popunio no problem sa pozicioniranjem je ostao kao što sam opisao :-/

 

 

 Znači uopće se nisu potrudili prezentirati ti zvučnik kako to zaslužuje, isto tako nije im se dalo spojiti wireless verziju, pa čestitam im onda na profesionalnosti....

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ta mi se sigma ništa ne sviđa ,odjednom se pojavili ,probrali vrhunske hi fi marke i nabili cijene i još nisu transparentni sa cijenama uređaja,cijena na upit nije za 2021
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
hudo kaže...

Meni zvuci kao da su ti LS50m bili izvan faze - fali centar, fokus i pozicija instrumenata, te anemicni zvuk bez basa. Tocno opis kada bi ja zabunom krivo okrenuo faze i cudio se zvuku. To malo sto sam cuo LS50 (ne meta), bas je bio sasvim solidan za tu velicinu kutija, cak isao i nize od nekih drugih malih kutija sa 5.25" driverom koje sam cuo i imao.

 

Ili su bili izvan faze, ili je to bio najgori smjestaj zvucnika ikada.

 Bez suba su zvučali manje od prijenosnog bluetooth zvučnika koji imam (ne karikiram).

Kad se upalio sub zvuk se drastično popunio no problem sa pozicioniranjem je ostao kao što sam opisao :-/

 

 

 Znači uopće se nisu potrudili prezentirati ti zvučnik kako to zaslužuje, isto tako nije im se dalo spojiti wireless verziju, pa čestitam im onda na profesionalnosti....

Javio im se povratno, ako potvrde da to jednostavno tako zvuči ok - KEF nije za mene.

Ako se radi o grešci opet ok, ljudski je i ako se uspostavi da su radili na pol onog što mogu pružiti super jer možda zvuče zaista sjajno kad se poslože kak spada. 

Bilo bi mi drago da je subwoofer bio optimalno posložen i da odgovor na koja je optimalna crossover frekvencija bila neka konkretna vrijednost, a ne "treba se igrati sa time u vlastitoj sobi" al eto, tak je kak je.  

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

 

 

 Jesi imao prilike vidjeti Lintone uživo? Ogromni su, poput onih Tannoy ormara :). Ako već ideš na rang Lintona u toj cijeni ti je i Evo 4.4 pa baci oko i uho.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 1:09 (Just Outlaw).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Zanimljivo će biti pratiti cijene britanskih zvučnika (i općenito audio opreme, koja nas interesira) na dalje, jer, izlaskom Velike Britanije iz EU se štošta promijenilo, a pogotovo sada od 01. 01. 2021. od kad se primijenjuju nove regulative na sav promet roba i usluga u i iz UK.

 

Vjerujem da postojeći kontigent i zaliha opreme neće biti "pogođen" time, ali budući hoće, samo, da ne bude umejtnog dizanja cijena i na već postojeći asortiman proizvoda, koji već je u Hr (odavno)...

U svakom slučaju je zanimljivo pratiti, ali i očekivati da će se sve "lomiti" na krajnjem kupcu, naravno (a to smo mi)  

 Ha...s obzirom na carinu na uvoz iz Britanije, možda prodavači smanje cijene.

 Mislim da će biti prisiljeni ako žele ostati konkurentni.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Zadrzati ce cijene jer ce prodavati robu sa eu skladista, ali bi svakako bilo lijepo vidjeti nize cijene 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
gocc01 kaže...

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

 

 

 Jesi imao prilike vidjeti Lintone uživo? Ogromni su, poput onih Tannoy ormara :). Ako već ideš na rang Lintona u toj cijeni ti je i Evo 4.4 pa baci oko i uho.

 

Ah.. Nisam al budem. Nemam se namjeru ni zbog kojih zvučnika odreći stalaka koje sam radio na mjeru za Zensore a Lintoni su za 10cm širi te za 3cm dublji. Mislim da bi čak i moglo izgledati ok sa njima. Opticoni i Rubiconi bi bili na mjeru a za Wharfedale 4.2 bih možda i napravio nove stalke sa pločama i stupom takvog "raindrop" oblika kakvi su zvučnici. 

 

Al to sve kad kupim novi stan. Sad idemo u podstanare jer smo naš stan prodali pa kroz godinu dana bi trebalo bit sve gotovo. Moji su rekli da će me se odreć jer tražim stan sa dnevnim boravkom da ima mjesta za hifu 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega je neki dan napravio željezne stalke za Soundbar stražnje/Atmos zvučnike.

Nije šparal na debljini gornje i donje pločevine  (13 kg po komadu, bez pijeska)......

 

 
 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislio dati Sigmi drugu priliku i poslušati LS50 Wireless II, no onda sam otišao na play store, upisao KEF i vidio da imaju tri aplikacije.

Ocjenjene su 1.6, 1.8 i 2.6.

U prvih deset recenzija skoro sve 1/10. Problemi sa povezivanjem, rušenje, neprepoznavanje zvučnika, izuzetno sporo pretraživanje, prestanak reprodukcije nakon jedne pjesme itd.

U niti jednim od hvalospjeva koje sam čuo na jubitobiju o tim zvučnicima ovo uopće nije spomenuto, eventualno da je možda "malo mušićava" aplikacija.

Ljudi im šalju mailove i kontaktiraju support te da uopće ne dobivaju nikakve povratne informacije.

A meni 6 godina stari Sonos Play 1 rade besprijekorno i doslovno sviraju cijelu noć bez da pukne veza te imaju ocjenu appa 4.2.

Eh

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice