Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Vaš audio kutak

To sa su im apk problematicne napisao sam prije 10ak dana.

Apsolutno je neprihvatljivo da bude bilo kakavih problema ponekad a ne u ovako velikom broju. Masa ljudi kaze da im se u sred updatea sve smrzlo i zvucnici su neupotrebljivi a od pordske ni p.

Zdravoseljacki ser. mi se od takve super firme koja prodaje muda pod bubrege i to vec drugu generaciju!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 19:34 (john142).
 
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Zanimljivo će biti pratiti cijene britanskih zvučnika (i općenito audio opreme, koja nas interesira) na dalje, jer, izlaskom Velike Britanije iz EU se štošta promijenilo, a pogotovo sada od 01. 01. 2021. od kad se primijenjuju nove regulative na sav promet roba i usluga u i iz UK.

 

Vjerujem da postojeći kontigent i zaliha opreme neće biti "pogođen" time, ali budući hoće, samo, da ne bude umejtnog dizanja cijena i na već postojeći asortiman proizvoda, koji već je u Hr (odavno)...

U svakom slučaju je zanimljivo pratiti, ali i očekivati da će se sve "lomiti" na krajnjem kupcu, naravno (a to smo mi)  

 

U zadnjih 2-3 mjeseca par britanskim brandova vec diglo cijene za 10-15% prema newsletterima ducana koje primam, priprema i prilagodba novim regulativama. Nazalost UK dominira europom u Hifiju pa ce se ovo negativno odraziti na cijelo trziste.

Ameri i azijati imaju dovoljno svojih brandova koje mogu kupiti za 1/3 manje para nego da ih mi uzovimo, gadovi jedni, britanci imaju vlastito trziste, a sad smo mi skoro kao Australija i Novi Zeland - placaj masne taxe i carine:( 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: JBL SA750 Integrated Amplifier
tajo1960 kaže...

Novi proizvod iz JBL-a; zgodno integrirano pojačalo / DAC, G-klase, 120W po kanalu, kaže da ima sve živo  primaju prednarudžbe, ako koga žulja 3.000 Funti (plus carina poslije, jer ide iz UK, EliteAudio) - eto prilike. 

https://www.eliteaudiouk.com/product-page/jbl-sa750-integrated-amplifier

 Izgleda LUDILO!

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, svakako podsjeća na Vintage uređaje nekad.

Poput ove dole Yamaha kombinacije (prvih 30W u A klasi):

 

A to što je u G klasi (više redom naponsko rastućih napajanja, po potrebi za pikove i sl.) mu svakako daje veću efikasnost i manju potrošnju.

Vjerojatno promišljeno napravljeno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 13:10 (analogni).
 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, svakako podsjeća na Vintage uređaje nekad.

Poput ove dole Yamaha kombinacije (prvih 30W u A klasi):

 

A to što je u G klasi (više redom naponsko rastućih napajanja, po potrebi za pikove i sl.) mu svakako daje veću efikasnost i manju potrošnju.

Vjerojatno promišljeno napravljeno.

 

 Pametno da se netko sjetio držat ovakav klasični dizajn, a nove uređaje s novim điđama-miđama unutra. 

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: JBL SA750 Integrated Amplifier
tajo1960 kaže...

Novi proizvod iz JBL-a; zgodno integrirano pojačalo / DAC, G-klase, 120W po kanalu, kaže da ima sve živo  primaju prednarudžbe, ako koga žulja 3.000 Funti (plus carina poslije, jer ide iz UK, EliteAudio) - eto prilike. 

https://www.eliteaudiouk.com/product-page/jbl-sa750-integrated-amplifier

Udrili su popust, jutros je pisalo 3.000 funti, sad je 2.749,00. Eto prilike.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
abadabadu kaže...

Pozdrav svima, znači tražim nekakav mali soundbar... kako mi monitor nema zvučnike a želim nekada maknuti slušalice sa glave. Nisam neki pro u tome ali treba mi nekakav budget i za slusanje muzike ili nekakvih gluposti (ništa ozbiljno) i mislim ga postaviti ispod monitora ili na zid nekako.

I jeli trebam što znati o spajanju toga? Kabelima itd itd

Hvala puno!

 Nismo ti mi u ovoj temi baš za te soundbarove. Za te pare uvijek možeš neusporedivo bolji zvuk dobit s nekim aktivnim zvučnicima.

 

Vrati se stranicu, dvije unazad, upravo su jednom drugom korisniku dali ljudi nekoliko preporuka što uzeti umjesto soundbara, za iste ili manje pare.

 

Ti bi nam trebao reći s kojim buđetom raspolažeš, koja ti je gornja granica u parama, te koliko mjesta imaš za smještaj zvučnika. Smislit ćemo nešto.

 

Spajanje je jedna žica iz kompjutera u zvučnik ili možda čak BT bežična veza... Nikakv problem.

 

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, ali je u kvalitetnoj Hifi D klasa najmanje zaživjela, baš zbog "manje kvalitete" zvuka.

Dakako, ona vrhunska D klasa je tu negdje, ali isto puno košta i nije "perolake" kategorije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Nismo ti mi u ovoj temi baš za te soundbarove. Za te pare uvijek možeš neusporedivo bolji zvuk dobit s nekim aktivnim zvučnicima.

 

Vrati se stranicu, dvije unazad, upravo su jednom drugom korisniku dali ljudi nekoliko preporuka što uzeti umjesto soundbara, za iste ili manje pare.

 

Ti bi nam trebao reći s kojim buđetom raspolažeš, koja ti je gornja granica u parama, te koliko mjesta imaš za smještaj zvučnika. Smislit ćemo nešto.

 

Spajanje je jedna žica iz kompjutera u zvučnik ili možda čak BT bežična veza... Nikakv problem.

 

 

 To je zgodan mit, no osobno već neko vrijeme tražim bookshelfe(pasivne ili aktivne) koje bi uzeo sa subom 10-20k kn i nemam baš uspjeha u potrazi. 

Da bi ih bilo smisleno koristiti sa TVom trebaju imati HDMI ARC, a da je bežična povezivost praktična podršku za streamanje ili barem BT.  

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pitanje je gdje počinje " kvalitetna " klasa u hifi-u. Svako uho drugačije percipira zvuk. Recimo ja sam trenutno jako zadovoljan svojom D klasom zadnje četiri godine i trebalo bi uložiti podosta novaca da bi se to čujno nadsviralo ( barem moju kombinaciju ). Razmišljam naglas jer mi je bačena rukavica u lice. Druga stvar je tko voli kakav zvuk jer drugačiji zvuk ne mora biti ni bolji ni lošiji, već jednostavno samo drugačiji. Priznajem samo da D klasa nije za složenije glazbene kompozicije tipa velikog orkestra i sl., ali ja to ionako ne slušam. Kao i u drugim segmentima života tako i u hifi-u dolaze nove stvari. Ne znači da su sve dobre ali nisu sve ni loše, svega ima kao i svugdje.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Filox kaže...

 Nismo ti mi u ovoj temi baš za te soundbarove. Za te pare uvijek možeš neusporedivo bolji zvuk dobit s nekim aktivnim zvučnicima.

 

Vrati se stranicu, dvije unazad, upravo su jednom drugom korisniku dali ljudi nekoliko preporuka što uzeti umjesto soundbara, za iste ili manje pare.

 

Ti bi nam trebao reći s kojim buđetom raspolažeš, koja ti je gornja granica u parama, te koliko mjesta imaš za smještaj zvučnika. Smislit ćemo nešto.

 

Spajanje je jedna žica iz kompjutera u zvučnik ili možda čak BT bežična veza... Nikakv problem.

 

 

 To je zgodan mit, no osobno već neko vrijeme tražim bookshelfe(pasivne ili aktivne) koje bi uzeo sa subom 10-20k kn i nemam baš uspjeha u potrazi. 

Da bi ih bilo smisleno koristiti sa TVom trebaju imati HDMI ARC, a da je bežična povezivost praktična podršku za streamanje ili barem BT.  

 

Pokušavam si vizualizirati HDMI pored optičkog priključka na većini aktivnih te njegovu svrhu/prednost pored istog. 

 

Telku sam sa optičkim spojio na Zensor 1 AX, imaju izlaz za sub i zvuk mogu imati istovremeno na TVu i zvučnicima (čak niti nema kašnjenja), mogu stišati TV do kraja što i prakticiram te mogu u meniju odabrati sound output optical. Koja je poanta HDMIa nad optikom? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, osnovna je razlika u tome da HDMI služi za kompletno povezivanje među komponentama,

a to uključuje i sliku i zvuk.

 

Optika prenosi samo Audio signal i pri tome ne može prenositi one višekanalne najviše razlučivosti;

Dolby TreuHD, DTS HD MA, DD+, Dolby Atmos....nema povratni ARC(E) ...itd

HDMI kabel je ograničen svojom dužinom, Optiči nije toliko....

 

Što se tiće same kvalitete Stereo zvulka prenešenog  Optikom, ista ovisi o implementaciji TOSLINK sučelja.

Kada sam mogao birati vrstu veze između Optike i Coaxa (stereo zvuk) u praksi se boljim pokazao Coax.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Pokušavam si vizualizirati HDMI pored optičkog priključka na većini aktivnih te njegovu svrhu/prednost pored istog. 

 

Telku sam sa optičkim spojio na Zensor 1 AX, imaju izlaz za sub i zvuk mogu imati istovremeno na TVu i zvučnicima (čak niti nema kašnjenja), mogu stišati TV do kraja što i prakticiram te mogu u meniju odabrati sound output optical. Koja je poanta HDMIa nad optikom? 

 Procedura za toslink:

1. upali tv

2. upali pojačalo

3. prebaci input pojačala sa gramofona/PCa na optiku

4. reguliraj glasnoču zvuka sa zasebnim daljincem ili na pojačalu

 

HDMI-eARC:

1. upali tv. 

 

Pojačalo se pali automatski, detektira aktivni input, glasnoča i mute se reguliraju putem daljinca od TVa, postoji opcija lipsynca ako ima potrebe itd.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Ja sam sasvim zadovoljan i sa složenijim kompozicijama preko D klase. Koliko sam čitao vrlo je vjerojatno da bi stalnim razvijanjem D klasa mogla prevladati u hifiju.

Da, tako su rekli i prije 20 godina, kada su se pojavila kvalitetnija pojačala u D klasi.

Ali u Hifi više klase ista baš nisu prevladala.

A da ima kvalitetnih uradaka u D klasi za razumnu cijenu....ima...

 

https://www.theabsolutesound.com/articles/bel-canto-ref600m-power-amplifier

 

https://hometheaterhifi.com/reviews/amplifier/power-amplifier/lyngdorf-sda-2400-amplifier-review/

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
gocc01 kaže...

Pokušavam si vizualizirati HDMI pored optičkog priključka na većini aktivnih te njegovu svrhu/prednost pored istog. 

 

Telku sam sa optičkim spojio na Zensor 1 AX, imaju izlaz za sub i zvuk mogu imati istovremeno na TVu i zvučnicima (čak niti nema kašnjenja), mogu stišati TV do kraja što i prakticiram te mogu u meniju odabrati sound output optical. Koja je poanta HDMIa nad optikom? 

 Procedura za toslink:

1. upali tv

2. upali pojačalo

3. prebaci input pojačala sa gramofona/PCa na optiku

4. reguliraj glasnoču zvuka sa zasebnim daljincem ili na pojačalu

 

HDMI-eARC:

1. upali tv. 

 

Pojačalo se pali automatski, detektira aktivni input, glasnoča i mute se reguliraju putem daljinca od TVa, postoji opcija lipsynca ako ima potrebe itd.

 

Pa zvučnici mi se i pale i gase automatski sa telkom. Čak me i živcira to pa tražim neku opciju da deaktiviram tu opciju. Običan subwoofer sa RCA priključkom se sam upali kad detektira ulazni signal. Probat ću jedan dan dal se pale i preko coaxa i 3,5mm. Šteta mi je jedino da nemaju 2RCA.

Lipsync je opcija na televizoru ak se ne varam. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 9:11 (gocc01).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Pa zvučnici mi se i pale i gase automatski sa telkom. Čak me i živcira to pa tražim neku opciju da deaktiviram tu opciju. Običan subwoofer sa RCA priključkom se sam upali kad detektira ulazni signal. Probat ću jedan dan dal se pale i preko coaxa i 3,5mm. Šteta mi je jedino da nemaju 2RCA.

Lipsync je opcija na televizoru ak se ne varam. 

Ako je prijašnje odabran npr. 3.5mm automatski prebaca na telku kad ju upališ?

Da li glasnoču individualno rihtaš na TVu kao gain i onda zvučnike za ukupnu glasnoču ili je sve povezano?

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Za sad se pali i kad je kao posljednji source bio bluetooth. Nema ono da na telki pojačam do kraja pa onda imam ful izlazni signal nego sve preko daljinskog od zvučnika. Probat ću jedan dan jer sam ih sad spakirao u kutiju pošto se selimo.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Dead kaže...

 Ja sam sasvim zadovoljan i sa složenijim kompozicijama preko D klase. Koliko sam čitao vrlo je vjerojatno da bi stalnim razvijanjem D klasa mogla prevladati u hifiju.

Da, tako su rekli i prije 20 godina, kada su se pojavila kvalitetnija pojačala u D klasi.

Ali u Hifi više klase ista baš nisu prevladala.

A da ima kvalitetnih uradaka u D klasi za razumnu cijenu....ima...

 

https://www.theabsolutesound.com/articles/bel-canto-ref600m-power-amplifier

 

https://hometheaterhifi.com/reviews/amplifier/power-amplifier/lyngdorf-sda-2400-amplifier-review/

 

 Slažem se. I još bi nadodao da bez sređene ( kakve takve ) sobne akustike ni A ni AB ni D klasa neće dati željene zvučne rezultate ma koliko mi utukli novaca u hi-fi ( hi-end ). Provjereno X puta. Samo će se uzaludno mijenjati komponente a frustracija će rasti.

 

3 godine
offline
Vaš audio kutak

 Slažem se. I još bi nadodao da bez sređene ( kakve takve ) sobne akustike ni A ni AB ni D klasa neće dati željene zvučne rezultate ma koliko mi utukli novaca u hi-fi ( hi-end ). Provjereno X puta. Samo će se uzaludno mijenjati komponente a frustracija će rasti.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Za sad se pali i kad je kao posljednji source bio bluetooth. Nema ono da na telki pojačam do kraja pa onda imam ful izlazni signal nego sve preko daljinskog od zvučnika. Probat ću jedan dan jer sam ih sad spakirao u kutiju pošto se selimo.

 Tnx, ajd pa javi baš me zanima

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Kad smo kod akustike, nešto me zanima... Kako bi bilo kad bi cijeli sustav iznio na livadu, ničega oko mene? Da li se to smatra najboljom ili najgorom opcijom? 

 

Uvijek su me pucali filmovi da idem u na kampiranje, ali s agregatom, strujnim kondiciom i kompletnim sustavom. Pa kad se kampira, da bude audiofil-kamp-tulum... Šalu na stranu, sad imam preteške i malo ozbiljnije zvučnike da to radim, ali kao ideja, kakav bi bio zvuk na otvorenom prostoru, bez zidova i krova?

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

ja sam u kući, imam dvorište, iza bašča, trava, otvoreni prostor...

 

2 sam svoja sistema tijekom godina iznosio van na svirku. Razlozi - 1. - znatiželja kao i ti sada, a 2. razlog (par godina kasnije) - radilo se centralno, pa je i tako sve bilo rastavljeno, pa niej bio problem.

 

Ako vani dobiješ stereo sliku, dubinu, pogotovo širinu slike - onda ti je sistem OK. Ako nema "bježanja" sterea u neke čudne sfere, ako zvučnici uspiju odsvirati i formirati cjelokupnu sliku izvođačkog tijela kako treba - sistem je OK; pogotovo zvučnici i njihova sposobnost kreiranja pozornice.

Može se učiniti da je odjednom pojačalo duplo slabije nego što inače je (radi otvorenog prostora), ali to se brzo shvati 

 

Ao imaš mogućnost - napravi to i radi sebe za probu. Iskustvo je koje će zapamtiti ... pogotovo kad vratiš sistem u sobu i ponovo uključiš i čuješ. "Nebo i zemlja" u zvuku  

 Zanimljivo, znači jako dobar test za sustav. Ako dobro zvuči na otvorenom, onda je dobro pogođen sustav, ima smisla.

 

Budem se igrao jednog dana i ja.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kažu da je još bolje od trave i otvorenog prostora - polje snijega, vani, na polju pod snijegom.

Samo, to onda vuče neke druge popratne stvari sa sobom - od temperature i nemogućnosti postizanja radne temperature od elektronike do dugih dijelova svirajuće garniture.

Pogotovo ovjesi na zvučničkim driveovima - guma je tvrda i neelastična na hladnoći, pa je drugačijeg elasticiteta i gibljivosti u tim okolnostima - pa ni sam zvuk, logično, nema onu "crtu" koju bi trebao imati.

 

Da recimo, iznenesš gramofon. belt drive, na nekih -15 Celzija - pa ne bi sigurno svirao kao unutra. Od samog mehanizma pokretanja, belta, motorića... a zamisli tek Coil u MC zvučnici... kruto, neelastično, smrznuto... a o samoj vinil ploči da i ne govorimo :)

 

Zato je na travnjaku bolje :)

 Niti se sjećam kako snijeg izgleda, niti bi nosio svoju vintage opremu na vlagu i hladnoću. Ali razumijem zašto snijeg, valjda radi efekt kao tretirana soba, "upija" i razbija zvuk, sve te pahuljice...

 

Trava će bit dovoljna, jednog dana.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak

 

Nazalost svi imaju: 

Shipping: May not ship to Croatia 
Ne znam sta se to desava da ne salju u HR, jos neki dan skuzi da i ovi kinezi (sa EU skladistima) ne salju u HR (dok recimo u SLO salju bez problema).
Jel to zbog korone ili ne zele imat posla sa nama?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.ebay.com/itm/254191071051

 

Da, šalju, čak i ovakve monstere gore, ako si voljan platiti 4.400 $ !

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 8:41 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

https://www.ebay.com/itm/254191071051

 

Da, šalju, čak i ovakve monstere gore, ako si voljan platiti 4.400 $ !

 Brutalno pojačalo, 70 Kg, ima i kotačiće. 

 

Sony TA-N1 on thevintageknob.org

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, već ga 15 godina promatram...samo promatram, kad neće Zubić Vila da mi dofura.

To i nije tak staro (2001), a navodno bilo i nekih NOS primjeraka, ali sumnjam da to nije već otišlo.

Proizveo se mali broj komada, pa je raritet.

Navodn da ti Sony podfirma i danas može to sklepati novo, po narudžbi, ali za pravu cijenu.

 

Yamaha, Pioneer, Sony, Onkyo...i još neki su odavno pokazli što mogu, kada nema puno kompromisa.

Danas sve to ošlo u komercijalu.....

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ima i jeftinijih bisera koji se uz malo pažnje mogu srediti da rade još xy godina. Srećom :).

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, već ga 15 godina promatram...samo promatram, kad neće Zubić Vila da mi dofura.

To i nije tak staro (2001), a navodno bilo i nekih NOS primjeraka, ali sumnjam da to nije već otišlo.

Proizveo se mali broj komada, pa je raritet.

Navodn da ti Sony podfirma i danas može to sklepati novo, po narudžbi, ali za pravu cijenu.

 

Yamaha, Pioneer, Sony, Onkyo...i još neki su odavno pokazli što mogu, kada nema puno kompromisa.

Danas sve to ošlo u komercijalu.....

 Tako ja promatram Onkyo Grand Integra M-510, al i to je skuuupo, teško, refresh još skuplji... Ajme. 

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice