Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.610
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...
bukowski kaže...
agramTango kaže...

Vidim da je AudioCinema Art ažurirao cijene prema gore. 

Kako bi Rojs rekao: Tko je jamio, jamio je.

 

 I ne samo oni... I Sonus art je poskupio sa gotovo svom robom. Ne znam ima li to veze s Brexitom ili...

 Nisam siguran koliko je Brexit zaslužan, neovisno o Brexitu bi cijene išle gore koliko sam informiran.

Svakih X godina cijene se dižu, inflacija i želja za većim profitom.

 

Sonus Art su dodali MK II uređaje i šiknuli gore cijene.

ACA je samo šiknula gore cijene.

 

A bit će toga još.

 samo nek dižu...mnogi će ključ u bravu zbog pohlepe...

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bukowski kaže...
agramTango kaže...

Vidim da je AudioCinema Art ažurirao cijene prema gore. 

Kako bi Rojs rekao: Tko je jamio, jamio je.

 

 I ne samo oni... I Sonus art je poskupio sa gotovo svom robom. Ne znam ima li to veze s Brexitom ili...

 I Sigma je digla cijene nekih stvari

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

Danas sam kupio jedno malo pojačalce da imam za usviravat zvučnike koji mi duže stoje a htio  bi recimo ih prebacit nekad u glavni sistem.

Pioneer A A9J, mogu reći da za malu prostoriju te normalne razine slušanja i da zvučnici nisu neki kratki spoj tipa dynaudio ili bowers stvarno je odlično pojačalo.

Imao sam davno hrpu kojekakvih englezića koji su smješni prema ovom malcu. Doduše nije baš ni malac jer ima 12 kila ali snagoom je 60W iako japanci uvijek daju vrlo konzervativno podatke o snazi.

Jedino pojačalo koje mi pada na pamet kvalitetom je AA Pucini SE ali on je mrvicu toplijeg karaktera, ovaj je kontra pa bi dobro sjeo na tonski malo toplije zvučnike.

Stvarno krasno malo pojačalo sa odličnom pozornicom, dobrom rezolucijom itd, naravno pri ne preglasnom slušanju.

 

Pogled na unutašnjost govori sve, pravi dual mono...

 

 

Eto ako nekom naleti jeftino na oglasniku mislim da je dobra prilika, novo je bilo ko 7000 kuna, a nađu se za cca 300-350 eura.

 Dobar ubod !

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

Danas sam kupio jedno malo pojačalce da imam za usviravat zvučnike koji mi duže stoje a htio  bi recimo ih prebacit nekad u glavni sistem.

Pioneer A A9J, mogu reći da za malu prostoriju te normalne razine slušanja i da zvučnici nisu neki kratki spoj tipa dynaudio ili bowers stvarno je odlično pojačalo.

Imao sam davno hrpu kojekakvih englezića koji su smješni prema ovom malcu. Doduše nije baš ni malac jer ima 12 kila ali snagoom je 60W iako japanci uvijek daju vrlo konzervativno podatke o snazi.

Jedino pojačalo koje mi pada na pamet kvalitetom je AA Pucini SE ali on je mrvicu toplijeg karaktera, ovaj je kontra pa bi dobro sjeo na tonski malo toplije zvučnike.

Stvarno krasno malo pojačalo sa odličnom pozornicom, dobrom rezolucijom itd, naravno pri ne preglasnom slušanju.

 

Pogled na unutašnjost govori sve, pravi dual mono...

 

 

Eto ako nekom naleti jeftino na oglasniku mislim da je dobra prilika, novo je bilo ko 7000 kuna, a nađu se za cca 300-350 eura.

 

Iznutrice su mu stvarno impresive, dobar odnos kila/kuna!

 

Koliko ti to imas zvucnika i sistema da ih moras drzati usviranim:) ?

~~ sound sommelier ~~
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Sveti Ilija kaže...

Danas sam kupio jedno malo pojačalce da imam za usviravat zvučnike koji mi duže stoje a htio  bi recimo ih prebacit nekad u glavni sistem.

Pioneer A A9J, mogu reći da za malu prostoriju te normalne razine slušanja i da zvučnici nisu neki kratki spoj tipa dynaudio ili bowers stvarno je odlično pojačalo.

Imao sam davno hrpu kojekakvih englezića koji su smješni prema ovom malcu. Doduše nije baš ni malac jer ima 12 kila ali snagoom je 60W iako japanci uvijek daju vrlo konzervativno podatke o snazi.

Jedino pojačalo koje mi pada na pamet kvalitetom je AA Pucini SE ali on je mrvicu toplijeg karaktera, ovaj je kontra pa bi dobro sjeo na tonski malo toplije zvučnike.

Stvarno krasno malo pojačalo sa odličnom pozornicom, dobrom rezolucijom itd, naravno pri ne preglasnom slušanju.

 

Pogled na unutašnjost govori sve, pravi dual mono...

 

 

Eto ako nekom naleti jeftino na oglasniku mislim da je dobra prilika, novo je bilo ko 7000 kuna, a nađu se za cca 300-350 eura.

 

Iznutrice su mu stvarno impresive, dobar odnos kila/kuna!

 

Koliko ti to imas zvucnika i sistema da ih moras drzati usviranim:) ?

 Imam 5 pojačala, isto toliko preampa, 3 daca, 5 pari zvučnika...

 

Samo jedna mala digresija, sinoć sam stavio taj post i sad koliko god da je štur i netko mi dodjeli palac dolje, naravno pogledam tko je online kad ono ovaj što peče ribu tj goranst sa audiofila. Svaka čast kolegi, tipičan lik zašto je i propao audiofil forum...

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kada kliknes na palac gore\dole tocno vidis tko ga je dao...iskreno meni je taj palac dole totalno bezveze, pogotovo ako nema neko objašnjenje zasto ga je netko dao.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

 Imam 5 pojačala, isto toliko preampa, 3 daca, 5 pari zvučnika...

 

 

Jel mozes ukratko napisati koji su preampi, i crtica-dvije kakvi su?

Tesko je nac dobar preamp a da nije 1k i vise eura, niti ih ima bas previse na trzistu. Pogotovo cijevni, dokle ima relativno povoljnih cjevnih integriraca iz kine, koji cak i sviraju ok.

~~ sound sommelier ~~
2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Ok hvala kolega znači pogodio sam tko je u pitanju, to mu je bio standardan opus i na audiofilu, ne piše ništa nego čeka posrat nekog, najbolje još i kad je u čoporu.

Ovaj drugi ZokiB je je identičan, valjda i ne pročita šta piše tj vjerovatno su u talu da jedan drugom lupaju palac gore a drugima dole, mislim nije da me smeta nego skrećem pažnju ekipi kad im takvi daju savjete.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 15:30 (Sveti Ilija).
 
0 2 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Sveti Ilija kaže...

 Imam 5 pojačala, isto toliko preampa, 3 daca, 5 pari zvučnika...

 

 

Jel mozes ukratko napisati koji su preampi, i crtica-dvije kakvi su?

Tesko je nac dobar preamp a da nije 1k i vise eura, niti ih ima bas previse na trzistu. Pogotovo cijevni, dokle ima relativno povoljnih cjevnih integriraca iz kine, koji cak i sviraju ok.

 Od preampa imam dva Sony TAE-88b, Akai PS200c, Kenwood L07 C-II, Classe CP-50 i Onkyo 3890. tj ne 5 nego 6.

Imao sam svih 5 onih malih cijevnih hibrida od Željka tj sad ih Marohei prodaje pod svoje ali unutra je 99% identičan samo u drugom kućištu.

 

Sve preampe koje sam kupio nisam kupio napamet nego mi je Ilzimn pogledao shemu.

Svi su odlični i taj mali hibrid se ne može mjeriti niti sa jednim tu izuzimam Classe i Kenwood L07c2 koji nisu refreshani, Classe nema tipku za gašenje zato su mu svi elektroliti u napajanju na pola vrijednosti premda on i nije tako star.

Tonski se nešto razlikuju, Sony je apsolutno neutralan, Akai ima malo puniji zvuk, Onkyo nešto topliji i paše mi dobro na Virgo 5 zvučnike dok recimo nikako ne paše na Tempo 25.

Imao sam i Yamahu C2x neko vrijeme doma međutim opet nije bila refreshana pa nije relevantno ništa što napišem.

Da si ovdje posudim ti bilo koji.

Imao sam ideje kupit Accuphase C202 pa C200L pa neki dan C260 međutim prije bilo kakve kupnje obavezno ide provjera što je unutra te da 80% preampa nije za phono jer gramofon ne koristim.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Ayre kaže...

Vjerojatno sveznalico imaš i cjenik za pozitivne recenzije kod tih magazina. Ajde objavi ih, baš me zanima koliko naplaćuju.

 six moons uzima cca 5-6000 usd , stereophile ne znam. To ko da me pitaš koliko VW plaća u autobildu da bar za jedan bod uvijek ispred, puno, previše no bitnije je da time varaju ljude koji to čitaju.

 
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dečki, treba spustiti loptu na zemlju ( no, ne baš tak kak naša nogometna repka ).

Ovdje smo da u uvažavajućem tonu razmijenimo osobna iskusta, uz koju dobronamjernu pošalicu i sl.

 

A glede testova u Hifi časopisima i na netu, dakako da pogodovanja ima; uz koju cijenu...neznam niti me puno ne zanima.

Najviše volim da se osobno uvjerim u kvaliteu neke komponente u vlastitom sustavu.

A više vjerujem mišljenjima i dojmovima kolega koje poznajem (a da su To isprobali), nego pustim piskaranjima (pogotovu na netu).....

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Gdje ste ljubitelji Hifi zvuka ?

Sigurno  se niste u ovo sunčano jutro zabili u svoj Audio kutak....ili ima i onih koji od jutra na sustavu šibaju mjuzu ?

 

Svima koji će pohoditi Too Loud Fest, želim ugodan provod (i druženje s kolegama), a bilo bi lijepo da netko i napiše koju, kad je već pohodio događaj......

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Radi se Filo,radi!!Ima jos do penzije 😅

60 kn za Too Loud i covid test me odvracuju od dolaska!!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Gdje ste ljubitelji Hifi zvuka ?

Sigurno  se niste u ovo sunčano jutro zabili u svoj Audio kutak....ili ima i onih koji od jutra na sustavu šibaju mjuzu ?

 

Svima koji će pohoditi Too Loud Fest, želim ugodan provod (i druženje s kolegama), a bilo bi lijepo da netko i napiše koju, kad je već pohodio događaj......

 Na poslu, na zalost nista od jutarnjeg preslusavanja glazbe (aktivnog), morat cemo pricekati vikend, pa se malo vise prepustiti glazbi na svom hifi setupu...trenutno svirucka nesto u pozadini na plasticnim zvucnicima s kompa, pa mi je nesto ovih dana sinulo na ideju da nabavim neki desk sustavcic za na poslu 

 

Sto se TLF-a tice, imao sam veliku zelju ove godine otici do Zg-a i poslusati te sve silne sustave, pogotovo ove high end, da dobijem osjecaj kako to radi, kakav je osjecaj i koliki su pomaci u kvaliteti naspram ovoga sto imam doma i sto sam imao prilike poslusati...ali zbog okolnosti nisam, pa se nadam dogodine...

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma daj.....tko je vidio još ,u petak nešto delat !?

 

Ja imam Covid potvrdu (2x cijepljen, al ne i protiv  Hife ), al mi se svejedno nekako ne ide....više volim doma (ili kod kolega) nešto sam isprobati....

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da,davno smo mi hodocastili po sajmovima!
Sjecas se kad su dva bila,jel smo ono u isto vrime bili na oba?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa tako nekako....naravno da se sjećam.....onda smo skoro svake godine išli.......

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pred nama lijepi sunčani tjedan, a na Temi nikoga........?

 

Sluša li se išta...ili isprobava....?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Pošto pratim duže vrijeme ovu temu, a nisam ništa napisao o svojem sustavu. 

 

Ove godine nadogradio sam na Denon PMA-1500 ll i Dali Concept 2, a od starog sustava sam si ostavio DAC od M-audio.

Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Tako treba....uvijek na više...na bolje...jebga....takav nam Hobi.......!

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Zar zaista nitko ne komentira fail s Martenima na 2loudu?

Zvučnik od preko milion kuna svira kao overdriveani razglasni zvučnik, nema basa a trešte srednji i visoki da nisam mogao biti duže od pola minute untura.

3x probao sa istim rezultatom...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Samo što nam je dosta skup sport hehe

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Zar zaista nitko ne komentira fail s Martenima na 2loudu?

Zvučnik od preko milion kuna svira kao overdriveani razglasni zvučnik, nema basa a trešte srednji i visoki da nisam mogao biti duže od pola minute untura.

3x probao sa istim rezultatom...

 Da...pročitao sam dosta negativnih komentara od kolega koji su te Martene slušali na Too Lud festu.

Jednom se samo (kojeg ne poznajema), dopao njihov zvuk.

 

Moguće da nije bilo dobre sinergije sa Pass amplfikacijom (mislim da je ona bla na njemu)...smještaj....vrag bi ga znao ?

 

Stefanovski je uživo zvučao bolje od puno toga tamo.....

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 13:13 (analogni).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je ovo u top 5 zvučnika koji su tamo bili, što je fantastično s obzirom da par košta  20 000kn:

 

https://www.pylonaudio.com/diamond-30-pylon-audio

 

Rel im je malo pomagao ali su se dobro snalazili u velikom prostoru i bez rela.

 

Par puta sam se vraćao poslušati i uvjek me iznenadilo koliko su po mom uhu jednostavno točni i precizni, svega ima, ništa se ne istiće, kakav god žanr muzike bio.

Prije nego sam pogledao koliko koštaju mislio sam da su barem 5x više, pao sam na dupe kada sam vidio cijenu.

Ako govorimo o best buy tamo su apsolutni top, no ako samo gledamo kao su radili bez obzira na cijenu, definitivni top5 su bili.

Imaju i dobru foru da se kod njih može uzimati i kabineti i driveri za samogradnju pa tko voli...

 

Da sada uzimam zvučnike, otišao bi direktno u Intek, ne bi niti tražio išta drugo.

Naravno to je sve moj dojam.

 

 

 
4 0 hvala 2
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Ali zato totem element fire v2 rastura, definitivno uz Taylor acoustic najbolji setup.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
I evo Zoki opet kupuje nove zvucnike…😂
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma jok :)

 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Zar zaista nitko ne komentira fail s Martenima na 2loudu?

Zvučnik od preko milion kuna svira kao overdriveani razglasni zvučnik, nema basa a trešte srednji i visoki da nisam mogao biti duže od pola minute untura.

3x probao sa istim rezultatom...

 Keramika u kuhinju i kupaonicu, ne u zvučnike.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

A jesi zločest !

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Keramika bi trebala bit brutalno dobra..cuo sam par puta bilo je odlicno!!(i skupo)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2021 16:28 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice