A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.027
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdeav, jendo pitanje. Dakle potpuno sam preskocio platit 8mj intwrneta a da nisam ni skuzio. Dobio jesam opomenu al kazem skroz sam zaboravip na to

Racun sam platio putem internet bankarstva.... Al me zanima sad proces ukljucivanja. Dakle dal ih moram zvat ili me oni prikljuce sami kad vide uplatu? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nisi jedini

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
croGOREatia kaže...

Pozdeav, jendo pitanje. Dakle potpuno sam preskocio platit 8mj intwrneta a da nisam ni skuzio. Dobio jesam opomenu al kazem skroz sam zaboravip na to

Racun sam platio putem internet bankarstva.... Al me zanima sad proces ukljucivanja. Dakle dal ih moram zvat ili me oni prikljuce sami kad vide uplatu? 

 Vjerujem da će te u jednom trenutku i sami uključiti, ali sigurno, a ništa te ne košta, da im pošalješ potvrdu o uplati i nazoveš da te uključe. Nazovi ih i pitaj...

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
croGOREatia kaže...

Pozdeav, jendo pitanje. Dakle potpuno sam preskocio platit 8mj intwrneta a da nisam ni skuzio. Dobio jesam opomenu al kazem skroz sam zaboravip na to

Racun sam platio putem internet bankarstva.... Al me zanima sad proces ukljucivanja. Dakle dal ih moram zvat ili me oni prikljuce sami kad vide uplatu? 

 Ček isključili su te? Ja mislim da sam par puta zaboravio platit pa me nisu nijedanput isključili. 

LP
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zanima me jel moguće da imam problem s World of tanks zbog CGNAT-a? I šta mi se mjenja ako nazovem korisničku i zamolim da mi to maknu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zabbax21 kaže...
croGOREatia kaže...

Pozdeav, jendo pitanje. Dakle potpuno sam preskocio platit 8mj intwrneta a da nisam ni skuzio. Dobio jesam opomenu al kazem skroz sam zaboravip na to

Racun sam platio putem internet bankarstva.... Al me zanima sad proces ukljucivanja. Dakle dal ih moram zvat ili me oni prikljuce sami kad vide uplatu? 

 Ček isključili su te? Ja mislim da sam par puta zaboravio platit pa me nisu nijedanput isključili. 

 Da ali je dobio i opomenu pa nije platio pa su ga onda isključili a dobro kakvi su da nisu potegli ovrhu , a kad im platiš račun sedam dana unaprijed onda ih boli

💥urac , poštenjačine su oni svi .

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rucipe kaže...

Zanima me jel moguće da imam problem s World of tanks zbog CGNAT-a? I šta mi se mjenja ako nazovem korisničku i zamolim da mi to maknu ?

 Neke igre ne možeš igrati ili ući na server, ako ti nije maknut. Ili nemaš daljinskog pristupa, npr. svojim nadzornim kamerama itd. U svakom slučaju je bolje zatražiti micanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2021 12:27 (Ord Mantel).
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav, ima li neki best buy za ruter? Zadnjih mjesec dana mi je brzina drasticno pala u Varazdinu.
Trenutno imam ZTE MF286R od A1 i vidim da ljudi govore kako sa drugim ruterima mogu dobiti bolje brzine.
Ako mi mozete preporuciti nesto u rangu oko 1000 kn
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cricket kaže...
Pozdrav, ima li neki best buy za ruter? Zadnjih mjesec dana mi je brzina drasticno pala u Varazdinu.
Trenutno imam ZTE MF286R od A1 i vidim da ljudi govore kako sa drugim ruterima mogu dobiti bolje brzine.
Ako mi mozete preporuciti nesto u rangu oko 1000 kn

 Ljudi ponajviše hvale Huawei B818 ali cijena mu je u više slučajeva više od 1000kn al vjerujem da bi se dao nać za ravno 1000kn.

 

 

Naravno najbolje prvo pogledati kvalitetu signala, koje bandove ima repetitor na koji se spajaš i kakvi su repetitori u okolici, udaljenost itd, možda ti čak i Huawei B353 bude dovoljan. 

LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
@zabbax21
B818 ne mogu pronaci u nijednoj trgovini kod nas

Za ovaj drugi pretpostavljam da mislis na B535 ne 353?

Kako mogu provjeriti kvalitetu signala, bandove i repetitore u okolici?
Zivim u centru Varazdina i kada provjerim jacinu signala na ovaj njihov ZTE pise -94 dBm
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 9:18 (Cricket).
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cricket kaže...
B818 ne mogu pronaci u nijednoj trgovini kod nas

Za ovaj drugi pretpostavljam da mislis na B535 ne 353?

Kako mogu provjeriti kvalitetu signala, bandove i repetitore u okolici?
Zivim u centru Varazdina i kada provjerim jacinu signala na ovaj njihov ZTE pise -94 dBm

 

Cricket - prati ovu temu: https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx našeg kolege DDavorina  (koji je isto iz VŽ-a).

 

Kvalitetu signala, repetitore/tornjeve i sve nađeš preko aplikacije CellMapper za mob (https://www.cellmapper.net/apps), a ista ta aplikacija ujedno i snima nove tornjeve oko tebe ako ih detektira.

No to naš kolega DDavorin marljivo unosi, posebno za VŽ centar i šire pa je na CellMapperu VŽ već dobro pokriven takvim informacijama.

 

I onda preko CellMapper karte (https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=10&type=LTE&latitude=46.30932447907247&longitude=16.32261083597917&zoom=14.250368600214172&showTowers=true&showTowerLabels=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=None&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showENDCOnly=false&showBand=0&showSectorColours=true&mapType=roadmap) nađeš tornjeve koji su u tvojoj blizini i vidiš sve informacije o njima.

 

Huawei B818 možeš kupiti i preko www.satshop.fi ali prvo mobom testirati svoje područje (mob ti mora biti na istom telekomu preko kojeg misliš uzeti mobilni net), provjeriti tornjeve i njihove bandove (frekvencije) na CellMaper karti pa onda razmišljati o routeru koji ćeš uzeti.

 

Za dobiti veće brzine, bitno je da router ima što veći broj podržanih agregacija (Carrier Aggregation, skraćeno CA - istodobno korištenje više različitih/istih bandova/frekvencija), B818 uvjerljivo vodi ako ti je važan download.

Ako ti je bitan upload, onda je B535 najbolji iako radi na samo dvije agregacije.

 

Imaj na umu da sve to uzima vremena, testiranje, proučavanje, pitati na forumima i sl.

Također, možda ćeš morati investirati i u vanjske antene, najčešće usmjerene kako bi ti se router spajao na određeni toranj a ne svako malo skakao sa tornja na toranj, posebno jer si u centru.

 

No, najbolje savjete će ti dati DDavorin.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cricket kaže...
@zabbax21
B818 ne mogu pronaci u nijednoj trgovini kod nas

Za ovaj drugi pretpostavljam da mislis na B535 ne 353?

Kako mogu provjeriti kvalitetu signala, bandove i repetitore u okolici?
Zivim u centru Varazdina i kada provjerim jacinu signala na ovaj njihov ZTE pise -94 dBm

 Jesi možda već ispitao dostupnost optike? Također, da li si ispitao dostupnost 5G mreže? Ako imaš nekoga sa 5G mobitelom da izmjeri na tvojoj lokaciji. Ima već na jedno 3 ili 4 lokacije, pa ti se možda posreći   :)

 

Ali mislim da je centar "pokriven" optikom, ili?

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel imate neke savjete za minimizirat skakanje pinga u igrama s ovim netom? Imam Huawei B818, imam Iskre P56, stavim na ovu frekvenciju, pa onu, pa agregaciju, probam samo s vanjskim antenama, probam mix internih i vanjskih, nema pomoći, ping u igri skače između 100 i 400 kao blesav. Valja spomenut da uglavnom igram Apex Legends, antene su namontirane na stupu od jedno 2-3 metra visine u vrtu ispred kuće (ne može na krov, bar ne do nove godine, a već sam ih imao na tavanu, isti rezultati). Internet za surfanje je godsend u usporedbi s onim što sam imao prije, tu sve valja, ali u igri je za dobit moždani udar. Ovo je jedini net koji mogu imat, osim da se vratim na neku bakrenu soluciju od npr. 2 down/2 up. Pored Orahovice živim, već sam pisao na ovaj thread.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Isti problem kao i kolega, ping mi skoci svako malo na 150-300, nedavno sam uzeo isto od iskre P56 i surfanje je definitivno bolje, ali ping jos uvijek skace.

Imam default ruter za sada, ali ne zelim uloziti 1000Kn u novi ako nece biti nista bolje kao i kolegi gore.

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam riješio ping tako da sam okrenuo antenu prema drugoj baznoj stanici. Ping ne skače, ide od 20 do 25, iako se brzina smanjila, ali ne ide ispod 80 mbps. Idu igrice i sve radi bolje sada preko ove bs. Tko ima više bs u blizini može probati. Moje sve tri u okolici cca su isto udaljene, imaju 4 frekvencije i odabrao sam onu sa koje ide najmanji ping.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 8:01 (Rocki).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Zvuči kao da imaš opcija.

 

Kod mene ti jedna bazna ima dvije frekvencije i jedno 3km od mene, druga ima tri frekvencije ali je 7km od mene, ima još 2 bazne ali su ili jako daleko ili iza hrpe zgrada i drveća. U selu sam pa nisam lucky jbg, ali evo gledam sad mapu i vidim novi toranj, direkt u sredini mog mjesta, ali unverified tower...

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Zvuči kao da imaš opcija.

 

Kod mene ti jedna bazna ima dvije frekvencije i jedno 3km od mene, druga ima tri frekvencije ali je 7km od mene, ima još 2 bazne ali su ili jako daleko ili iza hrpe zgrada i drveća. U selu sam pa nisam lucky jbg, ali evo gledam sad mapu i vidim novi toranj, direkt u sredini mog mjesta, ali unverified tower...

 stavim ti taj toranj na pravo mjesto samo mi reci koji toranj njegov eNBID

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

3150
bandovi 1, 3, 20

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ramsy   Evo snimio sam taj toranj ali imam premalo podataka da bi ga sa sigurnošću stavio na pravo mjesto,a to znači da bi trebalo još podataka mapiranjem sa cellmapper app. Predpostavljam da je u Orahovici. Trebalo bi proći cijelom ulicom Kralja Zvonimira do restorana Bijeli Bagrem i u povratku ići ul Vladimira Nazora. Ili barem uključiti cellmapper app i kada je uključena ona prikuplja podatke i samo kasnije napraviti UL podataka na server.

 

EDIT: Evo uspio sam riješiti enigmu tornja 3150 od A1 stavljen je na pravo mjesto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 10:37 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Enigma bome, jučer bio u mom selu, sad otvorim mapu i ima jedno 10km od mene, u Crncu.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A koji je od ove dvojice? U CellMapperu je ucrtan ovaj desni.

 

 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...

A koji je od ove dvojice? U CellMapperu je ucrtan ovaj desni.

 

 

 Zumiraj bolje cellmapper kartu i vidi se da je ovaj desni uz zgradu a onaj na stupu je od HT HR i Telemach samo nitko taj dio ne mapira i zato nema polovice tornjeva koji postoje na vašim mikrolokacijama. A prvo i osnovno ako koristite 4G internet je znati položaj tornjeva. Ovaj 3150 je prvi puta mapiran prije godinu dana ali je bilo toliko malo podataka da se nije ni pojavio a pojavio se tek 31.10 ove godine i to što ga je jedan Mađar ulovio u Mađarskoj ova žuto zelenkasta linija. Al eto uspio sam mu naći pravu lokaciju iako je bilo premalo podataka. Evo pošto si stavio sliku stavljena je i vidi se kada klikneš na toranj lijevo u izborniku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 15:33 (DDavorin).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo za sve one koji ne znaju,a imaju volju mapirati treba vam android tel  cellmapper app  i ovdje su upute  mapira se operater čija je sim u mobu može i dvije sim dva različita operatera. Jednostavno,a mnogima je od pomoći.

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Enigma bome, jučer bio u mom selu, sad otvorim mapu i ima jedno 10km od mene, u Crncu.

 Hehe pa šta nisi rekao stavio bi ga bliže tvojoj lokaciji susjedu u dvorište

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ma čuj, pošto su naši teleoperateri tako respektabilni vjerojatno bi se dalo nešto sredit da mi stave moj osobni toranj tu u ulicu.

 

Razmišljao sam o mapiranju, imam android, cellmapper, samo ne znam kako mapirati a1 tornjeve pošto sam na bonbonu, mogu li se negdje kupiti jeftini one-time simovi, jel ima tako nekakva caka?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ma ima riješenje to ja koristim može tomato besplatan sim šalju poštom i imaš baš A1   Dođe ti doma poštom samo trebaš poslati sms za aktivaciju 4G i to na br 13116 tekst je 4G ne treba nadoplačivati ništa kartice su odmah aktivne. I sve spremno za mapiranje. A do tada možeš mapirati i sa bon bonom HT i to je slabo mapirano kod tebe.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 17:20 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Je li i vama stglo da od 12. mjeseca računi stižu online osim ako im se posebno ne pošalje mail da nastave slati poštom? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Da.

10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Gdje su vam to rekli?  Ima rok do kojeg se email mora poslati?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 21:24 (Sandi4).
5 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima kakve sanse da krene Homebox u 5G tehnologiji, brzini?

 

Imam 4G homebox, imam pokriveniost za 5G, ali ne vidim da nude nikakav uredja jos koji podrzava 5G!

My site: [url=https://ficazfootball.com/]FICAZ TV FOOTBALL INDEX[/url]
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice