ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 860.004
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
ADSL u BiH

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 12:34 (Nels).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ljudi ima li neko m:tel paket Open Trio onaj od 55 KM da kaze kakva su iskustva sa njihovom televizijom..

Znam da internet konekcija rijetko kad puca ili nikad ali me zanima televizija kakva im je?

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

ima li itko kakvu informaciju da će hteronet povećat brzinu?

Stvarno su užasni, cijene najveće u europi a usluga na nivou etiopije

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 21:27 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
mmmnnn kaže...

ima li itko kakvu informaciju da će hteronet povećat brzinu?

Stvarno su užasni, cijene najveće u europi a usluga na nivou etiopije

Isto i sa mtelom..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
mmmnnn kaže...

ima li itko kakvu informaciju da će hteronet povećat brzinu?

Stvarno su užasni, cijene najveće u europi a usluga na nivou etiopije

Ja bih bio presretan,da makar naprave da ne puca veza stalno,ali to je za njih SF.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 21:58 (ivoni44).
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Upravo sam primjetio da mi se uduplala brzina interneta (HT Mostar). Ko zna, mozda je samo privremeno....

Karma is a funny thing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Je li na Home TV ima RTS1(Srbija),ili je RTS satelit,gledao sam popis kanala,pa piše samo RTS.

Malo mi čudno jer prije nije bilo RTS1,nego samo RTS satelit.

Ustvari me zanima jeste li sinoc mogli gledati Chelsae - Juve, na RTS1.

12 godina
offline
ADSL u BiH

Pozdrav svima,danas sam vidio flajer BH Telecom-a kao uskoro uvode optiku,vece brzine, veci izbor programa,itd. itd.Jedva cekam da vidim koliko ce kostati to zadovoljstvo

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 3:17 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ja imam BH Telecom-ov ADSL NetFlat4. Odličan za MC,TF2,STO,CS:S... Telekom stalno upgraduje svoje pakete i zato ih koristim. Košta 25 KM :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
ADSL u BiH

Da i ja koristim NetFlat 4, pa 25 KM je dobro, mada bi trebali jos malo brzine povecat.

dzix
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
error_666 kaže...

Pozdrav svima,danas sam vidio flajer BH Telecom-a kao uskoro uvode optiku,vece brzine, veci izbor programa,itd. itd.Jedva cekam da vidim koliko ce kostati to zadovoljstvo

Gdje si vidio flajer?

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
12 godina
offline
ADSL u BiH

Kad sam bio na kafi u gradu,bio na stolu.Vjerovatno je bio u novinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2012 4:04 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

BH Telecom potpisao ugovore o najmu optičkih vlakana do Budimpešte

 

U sjedištu tvrtke BH Telecom danas je upriličeno potpisivanje Ugovora o najmu optičkih vlakana i Ugovora o najmu kolokacijskih točaka i održavanju optičkih vlakana između tvrtki BH Telecom d.d. Sarajevo, Sokol d.o.o. Vinkovci iz Hrvatske i Sat Trakt d.o.o. Bačka Topola iz Srbije.

Ugovore su potpisali generalni direktor BH Telecoma Nedžad Rešidbegović, direktor Sokola d.o.o. Vinkovci Miroslav Šaravanja i direktor Sat Trakta d.o.o. Bačka Topola Janos Zsemberi.

Potpisani ugovori se odnose na najam optičkih vlakana na relaciji Gunja - Budimpešta, najam kolokacijskih točaka na toj dionici kao i održavanje navedenih optičkih vlakana, a čime se BH Telecomu omogućava izravno povezanost na jedno od europskih čvorišta internetske veze.

Svečanom potpisivanju je prisustvovao i veleposlanik Mađarske u Bosni i Hercegovin Pandur Jozsef, koji je istakao da je potpisivanje ugovora vrlo značajno jer zasigurno predstavlja poticaj za razvoj ekonomskih veza između BiH i Mađarske.

Realizacijom ovoga projekta, koji u osnovi predstavlja najam neosvijetljenog optičkog vlakna na IRU bazi na razdoblje od 15 godina, BH Telecom d.d. Sarajevo je osigurao posjedovanje vlastite optičke infrastrukture do jednog od europskih Data centara.

Značaj ovoga projekta je višestruk, a prednosti od njega će imati kako sam BH Telecom, tako i krajnji korisnici zbog činjenice da BH Telecom d.d. Sarajevo ima gotovo neograničen pristup po kapacitetima i brzinama i više neće biti ovisan o ulaznim cijenama kada je u pitanju internet.

Kao rezultat za krajnjeg korisnika omogućit će se multimedijalni servisi bazirani na većim brzinama i nižim cijenama, posebno kada je u pitanju pristup internetu, odnosno implementacija flat paketa u prijenosu podataka u mobilnoj mreži.

U infrastrukturnom smislu za BH Telecom d.d. Sarajevo ovo znači realizaciju novih poslovnih modela od kojih će neki biti predstavljeni već u zadnjem kvartalu 2012. godine ˝ rekao je direktor BH Telecoma Nedžad Rešidbegović.

Direktor kompanije Sat Trakt d.o.o. Janos Zsemberi je istakao da će se tek u predstojećem razdoblju pokazati značaj ovih ugovora te dodao da s ovom optikom BH Telecom ulazi u Europsku uniju i ima veću mogućnost odabira providera.

"Ovaj ugovor je vrlo značaj za kompaniju Sokol d.o.o. i označava početak dugoročne suradnje u izgradnji optičkih linija, a posebno u izgradnji FTTH mreža. Sokol d.o.o. je spreman svoja velika iskustva u izgradnji optičke infrastrukture, primjenom najmodernijih svjetskih tehnologija, prenijeti stručnjacima u BH Telecomu ", rekao je Miroslav Šaravanja, direktor kompanije Sokol do.o, priopćeno je iz BH Telecoma.

 

http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=89f25c31-2899-43c4-a951-4183bab2771e&c=3c3fcd98-f64c-48fc-a8de-6dbe470fafae{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Telemach je stigao u mostar ima da pomete HT

HT će sada još neko vrijeme spašavati ovi ugovori a onda će izgubiti korisnike ili nešto poduzimati

S ugovorom od 12 mj. telemach za 55 km nudi brzinu  24576/1538

Dok HT za 100 km nudi nevervatnu brzinu od 8 mb/s

Samo sam čekao dan kada će telemach doći u mostar ima da jebe kevu ovom eronetu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ADSL u BiH

Malo kasnis kolega :)

Telemach je vec godinu i mjesec dana u Mostaru ;)

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
goodye kaže...

Telemach je vec godinu i mjesec dana u Mostaru ;)

Kako bih te pitao, a da me krivo ne shvatiš, "na kojoj strani"?

I kakve su im cjene, brzina?

Ja sam na BH Telecomovom ADSL-u, prvenstveno radi usluge Moja TV, nije da sam nezadovoljan, ali moglo bi biti i bolje...

12 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Mislim da je pokriven cijeli Mostar. U Široki još nije došao, niti mislim da hoće u nekoj bliskoj budućnosti...

A da nije slučajno...?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Mislim da nema Telemach na lijevoj obali grada(nisam 100% siguran) :D.Telemach je kupio bivši Mo-Net(na desnoj obali).. a na lijevoj obali neznam da ima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 19:22 (Andrei).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

E to me zanima, ako je to Mo-Net, onda ga nema na lijevoj obali. :(

13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Može biti da je kupio neki provajder na lijevoj obali(pa da i "tamo" ima Telemach)...ali opet kazem nisam siguran :)

16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
royalhero kaže...
goodye kaže...

Telemach je vec godinu i mjesec dana u Mostaru ;)

Kako bih te pitao, a da me krivo ne shvatiš, "na kojoj strani"?

I kakve su im cjene, brzina?

Ja sam na BH Telecomovom ADSL-u, prvenstveno radi usluge Moja TV, nije da sam nezadovoljan, ali moglo bi biti i bolje...

LOL

ne znam ima li na ljevoj strani znam da je Telemach kupio Monet, e sada jesu li i tamo nekoga uzeli ili samo Monet nisam siguran. Najbolje ti je da nazoves i upitas kod njih, ako ima u Čapljini mislim da bi u na levoj trebalo biti ;)

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
offline
ADSL u BiH

Kakva mi korist od Telemacha kad su oni kabelski operater i kao takvi:

 

a) Male gradove uglavnom zaobilaze zbog omjera ulozeno/dobiveno;

 

b) i ako dodju u mali grad iskljucivo se drze zgrada a kuce zaobilaze, pogotovo kuce koje nisu u samom gradu (opet radi omjera ulozeno/dobiveno).

 

Nama sa strane nema pomoci dok se ne uvede potpuna liberalizacija trzista, dok se vodovi ne odvoje od telekoma (kao u Hrvatskoj) i dok bude vise konkurencije.

 

Usput, nadam se da OVAJ dokument znaci da bi se konacno mogli pojavljivati alternativni provideri koji ce nuditi usluge preko HT-ove infrastrukture. Samo da ih ovi ne budu gulili pa da oni nas moraju guliti. {#}

sig
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 16:53 (Matty).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

da li neko zna da li je moguće na adsl-u ht eronetovom, kada ima nekoliko računara umreženih routerom podešenim u bridge mode, kreirati zasebne konekcije za svaki od računara? to je moguće na bh telecom adsl-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 9:36 (irfan2).
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
ivoni44 kaže...

koji je ovo paket. ovo je katastrofa. evo mog flat-a:

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
kemal_r kaže...
ivoni44 kaže...

koji je ovo paket. ovo je katastrofa. evo mog flat-a:

 

 

start paket, evo sad moze proći...

http://www.speedtest.net/result/2325567891.png

15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

zna li tko hoće li biti ikakvih akcija za božić?

bar da nam povećaju brzinu,

em su najskuplji em su najsporiji u europi

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Telemach. Dobra brzina imam i kablovsku. 37 KM 



 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

http://www.speedtest.net/result/2344012297.png

izgleda da su malo povecali brzine...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

o si slučajno ulovio dobar tajming :D

u mene čak sporije ide

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice