ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 859.207
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: ADSL u BiH
kemal_r kaže...

Ima li neko da koristi internet od HT Mostar, a da je spojiv na THR? Router mi je Zyxel VMG1312-B10A.... 

 

Ako ima može li objasniti kako je uspio podesiti router da bude spojiv?

 https://support.zen.co.uk/kb/Knowledgebase/ZyXEL-VMG1312-VMG8924-Port-Forwarding

 

stavis koji port ces forwardati, i taj isti port stavis u torrent client

 

evo ti i video kako to uraditi:

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 20:39 (goodye).
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Dobro, a da li ovo radi i u praksi, sa starim routerom (isto od HT, isto Zyxel, druga tipa) sam sve radio kao po uputama, spajali mi se moderatori sa THR preko Teamviewer, i niko nije mogao napraviti... da li si ti na HT i da li si spojiv?
16 godina
online
Re: ADSL u BiH
kemal_r kaže...
Dobro, a da li ovo radi i u praksi, sa starim routerom (isto od HT, isto Zyxel, druga tipa) sam sve radio kao po uputama, spajali mi se moderatori sa THR preko Teamviewer, i niko nije mogao napraviti... da li si ti na HT i da li si spojiv?

 Ne, ja sam na Telemachu. sry, ali ne znam onda u cemu je problem

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
13 godina
offline
ADSL u BiH

Ugovor sa ht eronet mi ističe za 2 mjeseca radi cijene i brzine neta mislilm da pređem na telemach. Zanimaju me iskustva oih koji su prešli sa eroneta na telemach, kakva su iskustva

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: ADSL u BiH
dejan1471 kaže...

Ugovor sa ht eronet mi ističe za 2 mjeseca radi cijene i brzine neta mislilm da pređem na telemach. Zanimaju me iskustva oih koji su prešli sa eroneta na telemach, kakva su iskustva

 Nisam nikada bio na eronetu, ali moji jesu i ja osobo sam nezadovoljan ponudom.

Pogledaj cijene telemacha i cijene eroneta i usporedi.

 

E sada, sto se pokrivenosti tice tu bas i ne mogu puno pricati jer sam ja u Mostaru i nemam aposlutno nikakvih prekida niti iskljucenja niti trzavica. Tako ako si negdje u vecoj sredini moja preporuka ti je Telemach

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
6 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Poštovanje, imam isti problem kao i kemal, otvaranje porta mi nije omogućeno od strane trenutnog ISP-a ( nalazim se iza CGN-a)  pa me zanima hoću li to moći ukoliko pređem na eronetov? Molim iskustva korisnika.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ADSL u BiH

Ja koristim HT Eronet i spojiv sam na THR. Imam dvije vDSL konekcije, 2 Billion BiPAC 8800NL modema i na oba sam spojiv.

 

Oba modema su spojena na Mikrotik RB3011 router. U postavkama modema IP adresa routera je postavljena u DMZ Host (dakle, bez ikakvih firewall ograničenja) a na routeru je firewall pravilo koje otvara točno određeni port za torrent.

Sve radi ko sat već godinama.

 

Uglavnom, Eronet definitivno ne zatvara portove za torrent klijente, u postavkama modema bi se bez problema trebalo moći namjestiti otvoreni port.

sig
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 8:48 (Matty).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL u BiH

Ja sam promijenio nekoliko njihovih routera-trenutno mi je neki Zyxel i nisam spojiv na THR. sve i svašta sam probao i nema šanse...odustao sam davno, ako neko ima neko rješenje neka javi...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH
kemal_r kaže...

Ja sam promijenio nekoliko njihovih routera-trenutno mi je neki Zyxel i nisam spojiv na THR. sve i svašta sam probao i nema šanse...odustao sam davno, ako neko ima neko rješenje neka javi...

 Ista stvar, BH telecom je u pitanju Zyxel router. Od prije par mjeseci i Windows 10 updejta, nespojiv sam. Korisnik sam THR-a već 4-5 godina i nema šta nisam probao.

Ako neko ima neki savjet, i mene zanima.

7 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Zdravo, imam Trio Super 1 paket u Eronetu sa ADSL pristupom internetu, ali sada želim VDSL 25/2 mb/s, međutim, oni iz call centra su mi rekli da sam od centrale udaljen 1200-1300 m. Ima li ikakve nade da ako sutra odem u Eronet centar da će mi dopustiti bar polovičnu brzinu toj? Ne treba biti 25/2 ali da mi puste VDSL pa da brzina bude koliko može, bar 10 mb, ipak je 10 mb bolje od 4 mb?!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Emirthestroj kaže...
kemal_r kaže...

Ja sam promijenio nekoliko njihovih routera-trenutno mi je neki Zyxel i nisam spojiv na THR. sve i svašta sam probao i nema šanse...odustao sam davno, ako neko ima neko rješenje neka javi...

 Ista stvar, BH telecom je u pitanju Zyxel router. Od prije par mjeseci i Windows 10 updejta, nespojiv sam. Korisnik sam THR-a već 4-5 godina i nema šta nisam probao.

Ako neko ima neki savjet, i mene zanima.

 si probao postavit port u samom torrent klijentu i taj isti otvorit u opcijama modema ?

8 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Na tu udaljenost bi trebalo 10 raditi bez problema i to na ADSL-u.
7 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Znam, ali može se samo izabrati ADSL 4 mb i VDSL 25 mb. Da li bi mi dali da pređem na VDSL pa makar ne bila tolika brzina vec onolika kolika može kada bih ih zamolio i rekao da mi treba brži internet?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH

@error_666   Baš sam tako napravio, sve prema tutorijalima i prije je to funkcionisalo, a sada nakon ovih updejta windowsa ne funkcioniše. Probao sam gasiti oba firewalla, mijenjati torrent klijente, dodati još neki port i slično. I dalje nespojiv.

Jedino što ću probati sledeće, je da na poslu probam. Skoro su nam mijenjali router/modem na poslu i ostavili username i pass od istog, pa ću probati na poslu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 22:06 (Emirthestroj).
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
error_666 kaže...
Emirthestroj kaže...
kemal_r kaže...

Ja sam promijenio nekoliko njihovih routera-trenutno mi je neki Zyxel i nisam spojiv na THR. sve i svašta sam probao i nema šanse...odustao sam davno, ako neko ima neko rješenje neka javi...

 Ista stvar, BH telecom je u pitanju Zyxel router. Od prije par mjeseci i Windows 10 updejta, nespojiv sam. Korisnik sam THR-a već 4-5 godina i nema šta nisam probao.

Ako neko ima neki savjet, i mene zanima.

 si probao postavit port u samom torrent klijentu i taj isti otvorit u opcijama modema ?

 Ma dašta sam, to mi je bila polazna tačka postavljanja svega... kad to nije upalilo onda sam sklonio firewall, pa sve sam išao po uputstvu i ništa ije upalilo....

8 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Pozdrav momcovi. Da vas pitam, jel netko od vas probao da streama kojim slucajem sa netom od eroneta? Bar sa tim sto ima 4MB uploada? Ili je to znanstvena fantastika jos u lipoj Hercegovini :))

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Dane24 kaže...

Pozdrav momcovi. Da vas pitam, jel netko od vas probao da streama kojim slucajem sa netom od eroneta? Bar sa tim sto ima 4MB uploada? Ili je to znanstvena fantastika jos u lipoj Hercegovini :))

 Eh da je 4MB.

4Mbit je dosta za malo manju rezu od 720 30fps (nemogu se sad sitit koja je nešto tipa 680p), bolje izgleda bar što se Battlefielda 3 tiče.

Uglavnom ok je, nema dropanih frameova...samo ja sam blizu centrale pa nisam neko mjerilo.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
8 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
Vakaka kaže...
Dane24 kaže...

Pozdrav momcovi. Da vas pitam, jel netko od vas probao da streama kojim slucajem sa netom od eroneta? Bar sa tim sto ima 4MB uploada? Ili je to znanstvena fantastika jos u lipoj Hercegovini :))

 Eh da je 4MB.

4Mbit je dosta za malo manju rezu od 720 30fps (nemogu se sad sitit koja je nešto tipa 680p), bolje izgleda bar što se Battlefielda 3 tiče.

Uglavnom ok je, nema dropanih frameova...samo ja sam blizu centrale pa nisam neko mjerilo.

 A da, tuga sto se interneta tice. A 720p bi rezolucija bila realna sa tim, ako je moguce imat to. Raspitat cu se kod njih jos pa vidit. Hvala na odgovoru.

15 godina
offline
ADSL u BiH

Hoću da gledam RTL ali se zamrači kad je Bog Brother, piše OGRANIČENJE PRISTUPA (RODITELJSKA ZAŠTITA) i treba ukucati PIN. Je li neko zna šta se ukucava ili svak ima svoj pin... Kod mene je HT-ov TRIO PAKET

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
ADSL u BiH

Iskljuci roditeljsku zastitu u prijemniku za tu dobnu razinu? Mislim da je 12? U postavkama stb-a ti se namjesta pin za roditeljsku zastitu i "glavni" pin. Barem je tako kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 19:51 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ADSL u BiH

Poostovanje

 

Htio sam pitati osobno vase zapazanja, gradane  R. BiH ..

Uskoro cu u goste u BiH, dio Bihac-Kljuc-Sarajevo, koristim Ultra bon kad se nadem u BiH, ali svako malo me iznenadi nekakva promjena u ponudi mobilnih interneta.

PO vama ko je dobar/povoljan Operater sto se tice ponue mobilnog interneta.

Nije mi problem ako treba i neki drugi. Operater, samo da imam pristup internetu.

 

Jednom sam imao kod Mtel Frend da za  1 KM imao neograniceno u 24 sata i stvarno mi je to dobro doslo.

Zasad znam da ste samo na 3G. nije mi brzina jako vazna, samo vijesti i komunikacija.

Hvala na odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL u BiH

Mislim da ti je Eronetova 'Slagalica' sasvim ok izbor. Više informacija na linku.

Know your world.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
ADSL u BiH

Takodjer preporuka za eronetovu slagalicu, koristim je na drugom broju u mobitelu. Za nove korisnike imas duple megabajte, tako da mozes uzeti 1gb za 5km 30 dana, ili 3gb za 10km

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Također i moj glas ide za eronet ili haloo, uglavnom od onih lopova iz BHtelecoma bježi na kilometar,
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
ADSL u BiH

Pozdrav ekipi,

 

pošto sam nedavno ponovo produžio ugovor sa Hteronetom tj. ostao na njihovom Home tv-Trio paketu rekli su mi da možda imam mogućnost vdsl-a tj.bržeg interneta od sadašnjih 3,5 Mb . No međutim nakon što su mi iz tehnićke službe rekli da "nemam tehničke mogućnosti za vdsl jer se nalazim preko 1300 metara udaljen od njihove centrale i da mi brzina ostaje kao i dosad". Pošto sam se malo raspitivao na internetu i nabasao sam na nekakav repeater koji bi kao naime mogao pojačati vdsl signal i omogućiti veće brzine ljudima koji se nalaze 1300 metara dalje od centralne. E sad me zanima jel to itko pokušao predložiti HTEronetu i jel to stvarno funkcionira?? Jel netko to u Hrvatskoj koristio??

 

link http://www.proscend.com/en-gb/product/vdsl2/200-vdsl2.html

 

 

Hvala ....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

mozes ti to nabaviti, ali uzalud sve ako telekom to ne zeli postaviti

a ne zeli 100%, jer oni imaju svoju politiku

tako da na to mozes zaboraviti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: ADSL u BiH
CrossDeath kaže...

mozes ti to nabaviti, ali uzalud sve ako telekom to ne zeli postaviti

a ne zeli 100%, jer oni imaju svoju politiku

tako da na to mozes zaboraviti..

 Ma nisam jedini koji to želi , rekli su mi u korisničkoj službi da nađem bar još 10 ak nezadovoljnih brzinom interneta te da podnesem zahtjev, pa ćemo vidjet. Ali me zanima jel ovo radi ???

14 godina
odjavljen
offline
ADSL u BiH

Može li netko reći kakva je procedura u HT eronetu Mostar prilikom prelaska sa adsl na vdsl priključak?

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 14:12 (soniman).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
soniman kaže...

Može li netko reći kakva je procedura u HT eronetu Mostar prilikom prelaska sa adsl na vdsl priključak?

 Potpišeš ugovor, dođe ti čovjek i stavi DSL modem i to je to.

Prelaskom sa bilo kojeg paketa na skuplji nema problema, problem je ako imaš ugovor i hoćeš ga raskinut prije isteka.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
14 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH
znači za vdsl treba drugi modem. a ugovor i dalje ostaje na snazi samo uz ovu izmjenu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice