Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.659.117
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Cromaki kaže...

Evo danas i mene spojili na Bnet, 3D paket s brzinom do 70mbps.

 

Sve je u redu ali...

Do sada sam imao samo Telefon + VDSL Internet i router je bio odmah do računala kod mene u sobi, sada kada sam prešao na Bnet odlučili smo se za 3D paket i prisiljen sam premjestiti router i telefon u dnevni boravak pored TV-a.

 

Kupio sam WN722N wireless USB adapter za prvu ruku jer sam se do sada spajao na žicu i nikada nisam imao problema ali očito ovako neće ići jer primam samo pola brzine. (slika u prilogu)

Koliko bi pomoglo da kupim pci express wireless karicu tipa https://www.asus.com/Networking/PCE-AC51/ koji podržava IEEE 802.11 a/b/g/n/ac standarde? 

 

Smiješno mi je da laptop do mene lovi puno brzinu, a na glavnom računalu šipak...

Eto svaki savjet je dobro došao 

Prebaci wireless na 5Ghz. Onda češ imati punu brzinu. Bitno je i da ti uređaji koji primaju signal podržavaju 5 Ghz. Ako si dobio novi router UBEE, onda možeš namjestiti da ti idu obje frekvencije ( 2,4 i 5 Ghz ) istovremeno.

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Cromaki kaže...

Evo danas i mene spojili na Bnet, 3D paket s brzinom do 70mbps.

 

Sve je u redu ali...

Do sada sam imao samo Telefon + VDSL Internet i router je bio odmah do računala kod mene u sobi, sada kada sam prešao na Bnet odlučili smo se za 3D paket i prisiljen sam premjestiti router i telefon u dnevni boravak pored TV-a.

 

Kupio sam WN722N wireless USB adapter za prvu ruku jer sam se do sada spajao na žicu i nikada nisam imao problema ali očito ovako neće ići jer primam samo pola brzine. (slika u prilogu)

Koliko bi pomoglo da kupim pci express wireless karicu tipa https://www.asus.com/Networking/PCE-AC51/ koji podržava IEEE 802.11 a/b/g/n/ac standarde? 

 

Smiješno mi je da laptop do mene lovi puno brzinu, a na glavnom računalu šipak...

Eto svaki savjet je dobro došao 

Prebaci wireless na 5Ghz. Onda češ imati punu brzinu. Bitno je i da ti uređaji koji primaju signal podržavaju 5 Ghz. Ako si dobio novi router UBEE, onda možeš namjestiti da ti idu obje frekvencije ( 2,4 i 5 Ghz ) istovremeno.

 Problem je udaljenost jer je sada router u drugoj prostoriji, 5G je nemoguće uloviti... Imam na mobilnim uređajima skoro pa pun signal ali je tipa 2mbps download i 10mbps upload što je skoro pa kao i nepostojeće jer se ništa ne učitava.

Jedino rješenje da ulovim punu brzinu u ovoj sobi gdje mi je računalo jest Powerline.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Cromaki kaže...

 Problem je udaljenost jer je sada router u drugoj prostoriji, 5G je nemoguće uloviti... Imam na mobilnim uređajima skoro pa pun signal ali je tipa 2mbps download i 10mbps upload što je skoro pa kao i nepostojeće jer se ništa ne učitava.

Jedino rješenje da ulovim punu brzinu u ovoj sobi gdje mi je računalo jest Powerline.

Meni je preko wirelessa brzina na PS4 105 Mbps a preko tableta 112 Mbps. Router mi je na galeriji, znači udaljenost od nekoliko metara. Kada spojim žicom onda je brzina 118 Mbps. Znači nisu mi neke drastične razlike u brzini između žice i wirelessa. U večernjim satima brzina zna nešto pasti bez obzira kako spojeno bilo. Valjda je to normalno s obzirom da se u tom periodu više korisnika služi uslugom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 23:00 (movie).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

U ZG-u imam Bnet od 100mbps/15mbps, tako je nešto bilo otprilike, bez ugovorne obaveze. Idem doma na tjedan dana, vratim se, brzina smanjena na 3/3 mbps. What gives?

 

EDIT: Ja ne razmem, al vratilo se u normalu par minuta nakon ovog posta. Oh well

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 9:08 (Putn1k).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bila mi je ekipa iz T-coma..nude mi otkup pola penala Bnetu ako prijeđem kod njih (ugovorno sam vezan do 9mj 2018)

 

koje su to fore? :)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ziga kaže...

Bila mi je ekipa iz T-coma..nude mi otkup pola penala Bnetu ako prijeđem kod njih (ugovorno sam vezan do 9mj 2018)

 

koje su to fore? :)

 

 

 nema tu otkup penala, najvjerojatnije ti umanjuju racune za sve koji dodu od bneta...tak barem mi radimo u bnetu...samo ovo ti je jos 8 mj, nekak sam skeptican da ce ti toliko platiti :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo uspio sam nekako s powerline-om staviti pomoćni Xiaomi router u drugu prostoriju i na njega se spajam preko Wi-Fi adaptera. 

Skoro pa puno brzinu sam ulovio nakon mnogo konfiguracija i razmještanja...

 

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

S obzirom da wireless malo rabim nisam primjetio probleme koji su mi se događali unatoč činjenici da je sve bilo super pri mjerenju speed testa. Jednosatvno se događalo da mi brzina padne na 10Mbps. Malo sam gledao i palo mi na pamet da možda uređaj ne kuži na što da se spoja pa šara između dvije mogučnosti na 2.4 Ghz i 5.0GHz. Primjetio sam da mi brzina šara unutar nekoliko minuta. Od odlične do katastrofalne pa jedno vrijeme sve super pa onda opet ne valja. Otišao sam u postavke routea i razdijelio veze te ih različito nazvao.

 

Uređaji koji su potom prepoznali samo 2.4 GHz njih sam spojio na tu vezu a uređaje koji su prepoznali i 5.0GHz njih sam spojio na tu vezu. Od tada mir i sve radi stabilno i brzo. Nema više pada brzine niti ikakvih problema. Naravno, problem se javljao samo na onim uređajima koji su prepoznavali obje veze stoga nisam odmah uočio problem. Je li ovom što sam rekao ima smisla i drži vodu, ne znam ali sada sam tako spojen i problema više nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

dali se da u koji od uredaja od bneta ustekati hdd i da ga koristim kao kucnu mrezu?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dali netko zna nesto više o ponudi za 10 kn/mj 120 mb/ps i da nije neka navlakuša???

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
zaclee kaže...

Dali netko zna nesto više o ponudi za 10 kn/mj 120 mb/ps i da nije neka navlakuša???

 Je, navlakusa je. Navuku te na brz internet.

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

nikakva navlakuša, koristim to preko pola godine, sve ok

11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Znači za 149 kn s ug.obvezom na 24 mj. Brzina je 120mb/ps .kad ce zavrsit pa akcija može malo više inf. Ko je upucen u to??kaze mi da traje do28.2.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 14:02 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
zaclee kaže...

Znači za 149 kn s ug.obvezom na 24 mj. Brzina je 120mb/ps .kad ce zavrsit pa akcija može malo više inf. Ko je upucen u to??kaze mi da traje do28.2.

 Nema nikakve ugovorne obveze. Cijena je 100 kn, ali s popustom 10 kn mjesečno. Brzina 120/15 Mbit/s. Nakon dvije godine cijena se vrača na 100 kn., ali ti možeš uvijek otkazati i tko zna što će do onda biti. Sada to daju svima odmah u paketima. Nije nikakva navlakuša . Sve radi super. Ja sam među prvima uzeo i nikakvih problema. A ako i što bude, uvijek se može otkazati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 15:33 (stipest).
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
zaclee kaže...

Znači za 149 kn s ug.obvezom na 24 mj. Brzina je 120mb/ps .kad ce zavrsit pa akcija može malo više inf. Ko je upucen u to??kaze mi da traje do28.2.

 Nema nikakve ugovorne obveze. Cijena je 100 kn, ali s popustom 10 kn mjesečno. Brzina 120/15 Mbit/s. Nakon dvije godine cijena se vrača na 100 kn., ali ti možeš uvijek otkazati i tko zna što će do onda biti. Sada to daju svima odmah u paketima. Nije nikakva navlakuša . Sve radi super. Ja sam među prvima uzeo i nikakvih problema. A ako i što bude, uvijek se može otkazati.

 ima ugovorne obveze ako prelazi sa staron super interneta ili nesto slicno na novi turbo internet i onda to ispadne 139 kn + 10 kn 120 mbps, ako je vec na starom paketu moze samo dodati opciju 10 kn 120 mbps bez produzenja ugovora

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Prijatelj mi kaže da su ga zvali iz B-neta i nude 120 Mbit/s net za 10 kn, ali da ima vremena samo do 28.02. Da nakon toga idu velike promjene i da ne znaju što će biti. Zna li tko šta o tome ili ga samo muljaju? Iako, pogledao sam na stranici i sve promotivne akcije su do 28.02., pa možda ima i istine u tome.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Prijatelj mi kaže da su ga zvali iz B-neta i nude 120 Mbit/s net za 10 kn, ali da ima vremena samo do 28.02. Da nakon toga idu velike promjene i da ne znaju što će biti. Zna li tko šta o tome ili ga samo muljaju? Iako, pogledao sam na stranici i sve promotivne akcije su do 28.02., pa možda ima i istine u tome.

 Nema za sad informacija nista o tome....mozda su to isli na prodajnu foru, imate vremena samo jos do 28.2 kako bi vas "nateralo" na prihvacanje ponude....Ali da zaista traje do 28.2, do sad se produzilo vec bilo negdje oko 4 puta ta promocija...moguce i ovaj put a moguce i ne, zaista neznam, ako dobijem nekakve informacije javim(ako dopuste) 

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Plot twist, poslije 28.2 idu bolje ponude (zato i nude ljudima fomo)
Ain`t nothin` else like L.A.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Barba Pere kaže...
Plot twist, poslije 28.2 idu bolje ponude (zato i nude ljudima fomo)

 Obicno tako i bude :) (ne mislim sad samo na bnet, kod svih operatera :) ).

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ne vjerujem, da ce bolje od toga biti.

BNet ima predobru akciju (koja traje, jer su vjerojatno skuzili da ekipa koja se neckala sad prelazi).

Tako sam i starce prebacio ovaj vikend. Trebala mi je dobra akcija, da opravda busenje i postavljanje kanalica po stanu.

Jedino sto sam uzeo VIP, jer ima bolju osnovnu ponudu TV programa. Ali da se tice mene (bitniji mi je internet od TV-a) uzeo bih BNet (120Mbita za 10kn nadoplate).

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Chaky kaže...

Ne vjerujem, da ce bolje od toga biti.

BNet ima predobru akciju (koja traje, jer su vjerojatno skuzili da ekipa koja se neckala sad prelazi).

Tako sam i starce prebacio ovaj vikend. Trebala mi je dobra akcija, da opravda busenje i postavljanje kanalica po stanu.

Jedino sto sam uzeo VIP, jer ima bolju osnovnu ponudu TV programa. Ali da se tice mene (bitniji mi je internet od TV-a) uzeo bih BNet (120Mbita za 10kn nadoplate).

Za koliko si dobio VIP, ovih standardnih 219kn?

Meni je jednako važan i internet i TV ponuda, logično bi bilo prebaciti se na VIP i uzeti 120mbit, međutim kod njih, za razliku od Bneta, nema baš nikakvih popusta/pregovora.

Ali možda se isplati pričekati kraj veljače, očito se nešto sprema.

16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Chaky kaže...

Ali da se tice mene (bitniji mi je internet od TV-a) uzeo bih BNet (120Mbita za 10kn nadoplate).

 U VIPu je 15kn nadoplate :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da, tako nesto 220kn.

Elles D. kaže...
Chaky kaže...

Ali da se tice mene (bitniji mi je internet od TV-a) uzeo bih BNet (120Mbita za 10kn nadoplate).

 U VIPu je 15kn nadoplate :)

J*bemu, to nije bilo ili mi promaklo kad sam prelazio. 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 11:45 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jedan mi je rekao da je akcija do 31.1. Imao sam na 2 god turbo int. Pa sam odustao od bneta pa su me zvali i davali mi isti int.Za 100 kn /mj.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Chaky kaže...

Da, tako nesto 220kn.

Elles D. kaže...
Chaky kaže...

Ali da se tice mene (bitniji mi je internet od TV-a) uzeo bih BNet (120Mbita za 10kn nadoplate).

 U VIPu je 15kn nadoplate :)

J*bemu, to nije bilo ili mi promaklo kad sam prelazio. 

 Bilo je uvijek i još uvijek je.

http://www.vipnet.hr/kucni-internet

16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Ovih 50% popusta, barem po trenutnom cjeniku, traje do 28.02. Možda produže, možda ne.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

trenutno sam na bnetu 120Mbit paket 3u1 za 279Kn mjesečno, ugovorno vezan do 9mj 2018

kada mogu u bnetu/vipu uzeti novo produljenje ugovora a da postojeća cijena koju imam ide "dolje"

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 19:27 (Ziga).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@Ziga

 

Hm, tamo negdje mjeseca dana prije bute zvala ekipa iz B.neta, te će ti ponuditi novi ugovor. 

Bude bila manja cijena za istu uslugu ili pak više toga za istu cijenu. Tako su meni rekli na telefon kada sam ih pitao.

 

Znam da su mi rekli i to da ima neki rok prije isteka ugovra, kada već možeš promijeniti tarifu. Ne moraš čekati da ti ova istekne.

Najbolje nazvati, pa ih pitati.

 

Gle pogledaj si i drgue opcije pri kraju ugovora, jer kada veliš da ideš dobiješ bolji tretman kod njih...

 

A, fakt možda neki drugi provajder nudi bolju uslugu što će ti više odgovarati.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
PzKpfw kaže...

@Ziga

 

Hm, tamo negdje mjeseca dana prije bute zvala ekipa iz B.neta, te će ti ponuditi novi ugovor. 

Bude bila manja cijena za istu uslugu ili pak više toga za istu cijenu. Tako su meni rekli na telefon kada sam ih pitao.

 

Znam da su mi rekli i to da ima neki rok prije isteka ugovra, kada već možeš promijeniti tarifu. Ne moraš čekati da ti ova istekne.

Najbolje nazvati, pa ih pitati.

 

Gle pogledaj si i drgue opcije pri kraju ugovora, jer kada veliš da ideš dobiješ bolji tretman kod njih...

 

A, fakt možda neki drugi provajder nudi bolju uslugu što će ti više odgovarati.

 Ne moras ni zvati

 

Najranije 3 mj prije mozete produziti ugovor, al ak imate stari paket tipa 3d+ paket ili 3d, mozete odmah preci u turbo 3d paket...

 

Trenutno najbolja ponuda je turbo 3d paket za 199 kn mj 70 mbps brzina, ili 209 120 mbps

 

Ovo sam se sad pozicionirao na 3d pakete, al takoder i 2d paketi novi turbo, su bolji nego oni prijašnji

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ziga kaže...

trenutno sam na bnetu 120Mbit paket 3u1 za 279Kn mjesečno, ugovorno vezan do 9mj 2018

kada mogu u bnetu/vipu uzeti novo produljenje ugovora a da postojeća cijena koju imam ide "dolje"

 

 Tri mjeseca prije isteka sadašnjeg ugovora.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice