Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.666
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

To su ti dvije različite službe i različiti ljudi. Prva je služba za korisnike koju svi dobivaju na onaj broj 0800 13 12. Oni ti mogu ponuditi samo ono što ima na netu. Međutim kad zatražiš raskid ugovora, onda te zove služba za zadržavanje korisnika( njihov broj nema nigdje,jer samo oni zovu korisnike). Oni ti već mogu ponuditi više toga i možeš se dogovarati s njima.

Napiši malo detaljnije o ponudi B-neta i tog drugog operatera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 20:46 (stipest).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Bnet tel+net 30/7.5 koax, 169 Kn (1.500 min prema fix. mrežama)

- nakon isteka povećali na 199, za produženje ponudili opet isto, 169 i +10 Kn za brzinu 120/15

 

Novo, HT tel+net, 100/50 optika, 159 Kn (flat fix. mreže, 1.000 min prema mobilnim mrežama)

 

Znači teta koju sam zvao nije ozbiljno shvatila da ću otići ? :)

(nakon što mi nije mogla ponuditi optiku ili neki značajniji popust)

 

Da dodam još jedno pitanje ... zašto zovu tek kad dobiju zahtjev od novog operatera ? zar nije onda već kasno jer je već pokrenut proces prelaska.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 21:14 (Mladen).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
B-net nema čistu optiku. Njihova mreža je kombinacije optike i koaksijalca. Optika je najčešće do najbližih raskršća ili do samih zgrada, a odatle koaksijalac. Danas ta kombinacija može skoro svima ponuditii brzinu od 120 Mbit/s i još stabilnu, što pokozaju da je OK. Realno, jedino što dobijaš sa čistom optikom je upload, a i to bi se trebalo promjeniti kad B-net tj. VIP pređe na docsis 3.0.
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Krajnji korisnik to ne treba ni znati, meni ne bi smetalo ni da je taj njihov hibrid ako bi mi to omogućilo veći upload.

Više puta sam u razgovoru naglasio da me zanima što veći upload jer radim od doma, nisam inzistirao da to mora biti optika.

 

A ništa, za 2 godine ćemo se opet čuti :). U ovoj HT-ovoj ponudi sam mogao za +20 Kn dobiti i 200/100 ali trenutno mi ne treba.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 21:22 (Mladen).
16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Mladen kaže...

ono što me je razočaralo je da su novu cijenu obračunali za cijeli zadnji mjesec. Iako se tu radi o par Kuna, korektno bi bilo obračunati broj dana do datuma isteka po manjoj a onda ostatak mjeseca po proporcionalno većoj cijeni.

Kako se meni radilo o 90% računa, ja sam to dogurao do povjerenstva za reklamacije.

Niti tada nisu priznali da su u krivu, ali su mi poklonili cijeli mjesec popusta jer su kao super duper dobri, i vole svoje korisnike.

Oni pod "mjesec" računaju izdavanje računa za uslugu, bez obzira koliko dana stvarno bilo na tom računu .

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

 

Elles D. kaže...

Niti tada nisu priznali da su u krivu, ali su mi poklonili cijeli mjesec popusta jer su kao super duper dobri, i vole svoje korisnike.

Oni pod "mjesec" računaju izdavanje računa za uslugu, bez obzira koliko dana stvarno bilo na tom računu 

 Ovo nema smisla. Jesi ti od hakoma dobio tu odbijenicu ili te bnet samo odjebao na drugostupanjskom? Jer nemoguce da to prolazi, onda bi i HT ovako radio, ocito ima neki razlog zasto ne smiju.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Oni pod "mjesec" računaju izdavanje računa za uslugu, bez obzira koliko dana stvarno bilo na tom računu .

 Ovo nije istina. Više puta sam dobio računa u kojem samu u toku mjeseca prekidao neku uslugu i uvijek mi je usluga bila obračunata po danima korištenih u tom mjesecu. To već odavno tako rade svi operateri i ne svojom voljom , nego naredbom HAKOM-a.

16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Da, to bi bilo ok ... meni su obračunali puni mjesec iako je ugovor istekao 7. u mjesecu (tih 7 dana je trebalo biti obračunato po manjoj cijeni).

Ali ako je njima bitnije ukrasti 8 Kn ok, samo neka se onda ne čude i ne zovu kad im korisnici odlaze.

 

16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...

 

Elles D. kaže...

Niti tada nisu priznali da su u krivu, ali su mi poklonili cijeli mjesec popusta jer su kao super duper dobri, i vole svoje korisnike.

Oni pod "mjesec" računaju izdavanje računa za uslugu, bez obzira koliko dana stvarno bilo na tom računu 

 Ovo nema smisla. Jesi ti od hakoma dobio tu odbijenicu ili te bnet samo odjebao na drugostupanjskom? Jer nemoguce da to prolazi, onda bi i HT ovako radio, ocito ima neki razlog zasto ne smiju.

Slažem se da nema smisla :)

Nije došlo do hakoma, nego do povjerenstva pri operateru.

 

stipest kaže...

Oni pod "mjesec" računaju izdavanje računa za uslugu, bez obzira koliko dana stvarno bilo na tom računu .

 Ovo nije istina. Više puta sam dobio računa u kojem samu u toku mjeseca prekidao neku uslugu i uvijek mi je usluga bila obračunata po danima korištenih u tom mjesecu. To već odavno tako rade svi operateri i ne svojom voljom , nego naredbom HAKOM-a.

Pročitaj bolje. Istina je :)

Ne radi se o prekidanju usluge, koje stvarno računaju po danima. Kao i otvaranje uskuge. Nego o obračunu popusta. To rade po mjesecima, ne po danima. Barem ne dok se netko dovoljno ne pobuni.

 

Nagradno pitanje: otvoriš uslugu npr. 15.3. Imaš 6 mjeseci 50% popusta. Usluga košta 100kn mjesečno. Koliki račun očekuješ za 3., a koliki za 8. mjesec? :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Elles D. kaže...

Slažem se da nema smisla :)

Nije došlo do hakoma, nego do povjerenstva pri operateru.

 

Pročitaj bolje. Istina je :)

Ne radi se o prekidanju usluge, koje stvarno računaju po danima. Kao i otvaranje uskuge. Nego o obračunu popusta. To rade po mjesecima, ne po danima. Barem ne dok se netko dovoljno ne pobuni.

 

Nagradno pitanje: otvoriš uslugu npr. 15.3. Imaš 6 mjeseci 50% popusta. Usluga košta 100kn mjesečno. Koliki račun očekuješ za 3., a koliki za 8. mjesec? :)

 Ovo i dalje nema smisla ili ja ne razumijem sto ti pokusavas reci. Sve mora bit proporcionalno uracunato. Meni je promjena bila u 1vi mjesec s htom i obe usluge u imale popuste koji su propisno uracunati, s tim da je ovaj drugi veci od prvog.

 

Nagradno pitanje, ocekujem u 3cem mjesecu 25kn (15/30*0.5*100), u 8mom 75kn (15/30+0.5*100+15/30*100)?

 

edit:

Ali ako tebi nije popust uracunat kako spada, oni su davsi ti jos 1mj. popusta tehnicki ispostovali to sto ne? Jos si dobio u biti 10% vise popusta?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 11:31 (sandokan111).
16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Mora, ali popust se ne obračunava proporcionalno.

I na bonus si dao dobar odgovor (samo to je trebalo biti za 9. mjesec - 8. i dalje ide 100% s popustom - moja greška). Tako sam i ja očekivao. A onda dobiješ 100kn račun za 9. mjesec, jer su oni 6 računa odradili s popustom. (3,4,5,6,7,8).

 

Na kraju sam prošao nešto bolje, jer su mi dali popust za cijeli mjesec. A to nisam ni tražio - samo sam tražio proporcionalni popus do punih 6. mjeseci od otvaranja usluge.

 

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ima li kakvih saznanja o promjenama na kraju 2 mjeseca? SZK intezivno zove i nude sve akcije, a pogotovo 120 Mbit/s net za 10 kn, samo do 28.02.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da, i mene su zvali.

Bilo im je bitno da me pitaju dal da mi račun dolaze putem e-mail ili pak kao i do sada poštom. Bilo mi je lakše ovo drugo....

 

Pitali me i za neke akcije, ali nisam bio zaintersiran. Jedino bi htio da tematske pakete za TV daju u pola cijene uz obvezu na dvije godine. Kao što su nudili prošlo ljeto, ali sam zakasnio par dana....

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pozdrav ljudi,

samo par pitanja za one koji imaju iskustva s b.netom - imam stari (već 9 godina) 3D paket - internet (11 Mbps), osnovni TV paket i telefon. Sve je bez ugovorne obveze i to je nekih 220ak kn mjesečno ako se ne varam. Kako TV i telefon ne koristimo više uopće, zanima me može li se (također bez ugovora) "degradirati" na samo internet, ali brži od trenutnog? Inače smo zadovoljni s b.netom. Ako ne, imate li preporuku za nekog drugog tko ima opciju samo interneta bez ugovorne obveze? Tnx!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 21:25 (Seki001).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Ima li kakvih saznanja o promjenama na kraju 2 mjeseca? SZK intezivno zove i nude sve akcije, a pogotovo 120 Mbit/s net za 10 kn, samo do 28.02.

 Navodno od ponedjeljka kreću promjene. U osnovnom tv paketu i net od 150 Mbit/s za 15 kn. Ne zna se još za upload.

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Malo mi to glupo zvuči 150Mbps da dižu a da nisu uveli još EUROdocsis 3.1 iako tvrde da ga već testiraju kod nekih zaštićenih valjda njima bliskih korisnika na novim modemima koji to podržavaju. Ništa neće ič na bolje dok ne uvedu taj docsis 3.1 zapamtite to svi pa sve tamo do tog full duplexa u budučnosti. Docsis 3.0 je već pomalo zastario nije mi jasno da će još njega crpit i kozmetički to na njemu podignuti na 150Mbps !? A ništa ajmo vidit šta će to biti prvo da nelupamo svi bezveze.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 23:22 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

zadnje vrijeme (unazad 2-3 tjedna) idem prebacti program, crn ekran i dođe slika za 4-5 sekundi, nema pravila no uglavnom se svaki dan dešava,

Također, prebacim program i stoji isti titl minutu?

 

ima li tko kakvu ideju zašto se to dešava? i kako to riješit? restartao sve (tv box, router) no ista stvar

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nazovi sluzbu za korisnike pa im se pozali.
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 21:26 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Ljudi jeste li vidjeli njihovu novu reklamu na FB stranici od Bnet-a ?  Meni ono miriše da uvode u sustav EuroDOCSIS 3.1 i da će nam ponudit veće brzine (nadajmo se po ne velikim cijenama) i nove modeme za njih.Još kad bi spustili cijene TV paketa i malo proširili osnovni paket i spustili cijene HD paketa to nebi bilo loše.Al bumo vidjeli uskoro.

 Mozda ti se zelje ostvare, ali na 1. April, hehe

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Na Bnet stranici piše da pod prošireni paket ide BalkanikaHD i NarodnaHD, meni je to zasivljeno odnosno nije ih moguće gledati...

Zvao SZK oni kažu da njima službeno ne stoje ti kanali kao dostupni na Bnetu..čudno..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mkexx kaže...

Na Bnet stranici piše da pod prošireni paket ide BalkanikaHD i NarodnaHD, meni je to zasivljeno odnosno nije ih moguće gledati...

Zvao SZK oni kažu da njima službeno ne stoje ti kanali kao dostupni na Bnetu..čudno..

 Jel ti rade drugi hd programi?

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

To hoćeš reći da će uvest 1.4 ili kako ti veliš 1.Aprila i misliš da je laž i da ništa od toga nego nas vipnet samo zajebaje ? 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 14:58 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

To hoćeš reći da će uvest 1.4 ili kako ti veliš 1.Aprila i misliš da je laž i da ništa od toga nego nas vipnet samo zajebaje ? 

 Ma zafrkavam se, ali ako dado16 (B.netovac) ne reagira na tvoj post, onda se bojim da nista od toga.

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
Seki001 kaže...

To hoćeš reći da će uvest 1.4 ili kako ti veliš 1.Aprila i misliš da je laž i da ništa od toga nego nas vipnet samo zajebaje ? 

 Ma zafrkavam se, ali ako dado16 (B.netovac) ne reagira na tvoj post, onda se bojim da nista od toga.

.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 21:26 (Seki001).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Ljudi jeste li vidjeli njihovu novu reklamu na FB stranici od Bnet-a ?  Meni ono miriše da uvode u sustav EuroDOCSIS 3.1 i da će nam ponudit veće brzine (nadajmo se po ne velikim cijenama) i nove modeme za njih.Još kad bi spustili cijene TV paketa i malo proširili osnovni paket i spustili cijene HD paketa to nebi bilo loše.Al bumo vidjeli uskoro.

 Ne znam. Vidjet ćemo sutra, ali je navodno potvrđeno da dižu net na 150 Mbit/s za 15 kn.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...
mkexx kaže...

Na Bnet stranici piše da pod prošireni paket ide BalkanikaHD i NarodnaHD, meni je to zasivljeno odnosno nije ih moguće gledati...

Zvao SZK oni kažu da njima službeno ne stoje ti kanali kao dostupni na Bnetu..čudno..

 Jel ti rade drugi hd programi?

 Radi sve sta treba radit u okviru paketa...ali ova dva rade samo u SD verziji a ne HD kao sta je navedeno u listi na stranici

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Nova ponuda

 

- 90 TV programa u Osnovnom paketu
- Superbrzi neograničeni internet brzine od 49 do 70 Mbit/s, mogućnost ubrzanja do vrtoglavih 150 Mbit/s za samo 15 kn mjesečno.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice