Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.102
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja imam problema, svaki tjedan moram zagasiti restartati svoj externi router (wifi extender) jer jednostavno prestane raditi.

Još nisam pronašao u čemu je problem, ali sumnjam na DHCP.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Cromaki kaže...

Ja imam problema, svaki tjedan moram zagasiti restartati svoj externi router (wifi extender) jer jednostavno prestane raditi.

Još nisam pronašao u čemu je problem, ali sumnjam na DHCP.

 

koji model imas?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 21:19 (Chuck1).
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam Xiaomi Mi WiFi Mini, spajam ga na Bnet-ov technicolor.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Cromaki kaže...

Ja imam problema, svaki tjedan moram zagasiti restartati svoj externi router (wifi extender) jer jednostavno prestane raditi.

Još nisam pronašao u čemu je problem, ali sumnjam na DHCP.

 Ja sam imao isti problem sa ovim https://www.links.hr/hr/wireless-range-extender-d-link-dap-1365-e-802-11b-g-n-bezicni-053509221. Postavio sam fixnu IP adresu u njemu i od onda radi ok. Prvh 10 adresa u Tehnicoloru su ti namjnjene za fiksne. Probaj.

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kolega, možeš li napraviti screenshot iz routera gdje si dodijelio te fiksne IP adrese?

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da, upravo i to meni treba, jer koristim takav, a svaka 2 dana puca net.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo:

[IMG]http://i67.tinypic.com/2w4y9h4.jpg[/IMG]

 

U extender se ulazi sa upisivanjem http://dlinkap.local./ u browser. Pasword ostaviti prazno.

Zatim Settings-Network i onda Advanced Settings. Prvo izabrati static IP .U Tehnicoloru su prvih 10 IP adresa rezervirane za fiksne. Ja sam još i za secondray DNS stavio Googleov 8.8.8.8

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 1:35 (stipest).
 
2 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

koji od ova dva wifi AP uzet za istu cijenu??

 

 

Dlink - DAP-1325/E

 

tp link - TL-WA855RE

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

VIP je ovih dana poceo sa nazivanjem B.net-ovih korisnika koji imaju jos stare prijemnike STB (TTC 251/261 i TTC 861/871) na B.net-ovu karticu, kako bi ih zamjenio sa modelom STB-a KAON VM1200 koji netreba karticu.

Predvidjeno je da se zamjena obavi do 01.05.2018.god.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

VIP je ovih dana poceo sa nazivanjem B.net-ovih korisnika koji imaju jos stare prijemnike STB (TTC 251/261 i TTC 861/871) na B.net-ovu karticu, kako bi ih zamjenio sa modelom STB-a KAON VM1200 koji netreba karticu.

Predvidjeno je da se zamjena obavi do 01.05.2018.god.

 Gasi se analogija i prelazi se na digitalno...takoder svi koji su imali dodatne prikljucke u stanu trebat ce zamjenit za digitalni prijamnik koji se mj placa....(analogija se nije placala, sam jednokratno za instalaciju)

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Aj hvala bogu više da oslobode taj kabel  od analogije oslabađajući frekvencije i da mu pripreme snagu šta on sve može ponudit u bliskoj budučnosti.

Napad je najbolja obrana :)
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 Gasi se analogija i prelazi se na digitalno...takoder svi koji su imali dodatne prikljucke u stanu trebat ce zamjenit za digitalni prijamnik koji se mj placa....(analogija se nije placala, sam jednokratno za instalaciju)

 

Seki001 kaže...

Aj hvala bogu više da oslobode taj kabel  od analogije oslabađajući frekvencije i da mu pripreme snagu šta on sve može ponudit u bliskoj budučnosti.

 Pomalo!!! O tome se već prića odavno, pa nikako da se desi. Sada je bila ista najava prije Nove Godine ( kad su promjenili brojeve na kanalima), da se analogija gasi iza Nove Godine. Nakon najave je nastao kaos od poziva SZK, a bolje da ne pišem šta se sve pisalo na Facebooku. Nakon samo 5 dana su na Facebooku objavili da odustaju od toga . Tako da pričekajte.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
dado16 kaže...

 Gasi se analogija i prelazi se na digitalno...takoder svi koji su imali dodatne prikljucke u stanu trebat ce zamjenit za digitalni prijamnik koji se mj placa....(analogija se nije placala, sam jednokratno za instalaciju)

 

Seki001 kaže...

Aj hvala bogu više da oslobode taj kabel  od analogije oslabađajući frekvencije i da mu pripreme snagu šta on sve može ponudit u bliskoj budučnosti.

 Pomalo!!! O tome se već prića odavno, pa nikako da se desi. Sada je bila ista najava prije Nove Godine ( kad su promjenili brojeve na kanalima), da se analogija gasi iza Nove Godine. Nakon najave je nastao kaos od poziva SZK, a bolje da ne pišem šta se sve pisalo na Facebooku. Nakon samo 5 dana su na Facebooku objavili da odustaju od toga . Tako da pričekajte.

 Vjeruj mi

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 Vjeruj mi

 Znam da ti imaš ''dobre'' informacije, ali samo sam rekao da je tako isto bilo i za Novu Godinu, pa smo vidjeli kako je završilo.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
dado16 kaže...

 Vjeruj mi

 Znam da ti imaš ''dobre'' informacije, ali samo sam rekao da je tako isto bilo i za Novu Godinu, pa smo vidjeli kako je završilo.

 A gle, blizi se 1.4

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Lako se vama saliti ali ovo nema veze sa 1. Aprilom, ovo je realna zbilja, molim one koji imaju stare prijemnike na B.net karticu a da su ih iz  VIP-a kontaktirali za zamjenu STB-a da se jave.

 

Sto se tice ukidanja analogije za tu informaciju odgovoran je dado16.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 8:19 (Bugov moljac).
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Lako se vama saliti ali ovo nema veze sa 1. Aprilom, ovo je realna zbilja, molim one koji imaju stare prijemnike na B.net karticu a da su ih iz  VIP-a kontaktirali za zamjenu STB-a da se jave.

 

Sto se tice ukidanja analogije za tu informaciju odgovoran je dado16.

 Nisam ja za nikaj odgovoran, ne predstavljam bnet ovdje, samo prenosim traceve :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

OK odgovoran si za prenesen i ovdje napisani trac.

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Nemojte sad još i tračat ovdje ko neke babe tračare!! Samo provjerene i koliko toliko precizne informacije molim.

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Nemojte sad još i tračat ovdje ko neke babe tračare!! Samo provjerene i koliko toliko precizne informacije molim.

 Moja informacija nije trac vec osobno dozivljeno-provjereno.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

 Moja informacija nije trac vec osobno dozivljeno-provjereno.

 Ako je već doživljeno, onda su tebi već isključili analogiju ?

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Dozivljeno je da su me zvali ali ne i da su mi promjenili STB, o analogiji ja nisam ni pisao vec forumas dado16, za gasenje analogije ja neznam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Sorry, moja greška.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dobio sam i ja "ljubaznu" obavijest o promjeni STB-a :( Nevezano s analogijom, pretpostavljam da gase podrsku za Conax CA? Uzasno me to razbjesnilo, jer sam se navikao na eleganciju koristenja jednog daljinskog upravljaca, a da ne govorimo o tome da bih do televizora morao razvuci i Ethernet kako bi njihov prokleti STB mogao spojiti sa routerom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stakor kaže...

Dobio sam i ja "ljubaznu" obavijest o promjeni STB-a :( Nevezano s analogijom, pretpostavljam da gase podrsku za Conax CA? Uzasno me to razbjesnilo, jer sam se navikao na eleganciju koristenja jednog daljinskog upravljaca, a da ne govorimo o tome da bih do televizora morao razvuci i Ethernet kako bi njihov prokleti STB mogao spojiti sa routerom.

Znaci osim sto su zvali mene zovu i ostale, ok bar znam da nisam samo ja na tapeti, a sto se tice povlacenja LAN kabela nije uvijet to se moze rijesiti i preko koaksijalmog kabela (koji od uticnice ili razdjelnika ide do TV-a) i dodatnog routera kod TV-a uz dodatni razdjelnik TV signala.

Na koji dan si dogovorio zamjenu STB-a.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
Znaci osim sto su zvali mene zovu i ostale, ok bar znam da nisam samo ja na tapeti, a sto se tice povlacenja LAN kabela nije uvijet to se moze rijesiti i preko koaksijalmog kabela (koji od uticnice ili razdjelnika ide do TV-a) i dodatnog routera kod TV-a uz dodatni razdjelnik TV signala.
Na koji dan si dogovorio zamjenu STB-a.

 
Nisam dogovorio jos nista, a ovo rjesenje s modemom mi se takodjer ne svidja previse jer bi opet zahtijevalo intervencije po stanu (presjecanje kabela u hodniku i stavljanje dodatnog razdjelnika signala). Terrakom jedini nudi "normalni" DVB-C, ali iz nekog samo sebi znanog razloga ne zele podrzati bridge mode.

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

O bozek sto tiskaju, evo samo nakon 5 dana ponovo zvali i traze da mi zamjene STB.

A na koga prijeci, jedini koji imaju mogucnost kartice je EvoTV, a kod njega bez opticke vidljivosti odasiljaca i dobre antene na krovu nema ni dobrog signala i dobre slike, tako da neznam...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stakor kaže...
 
Nisam dogovorio jos nista, a ovo rjesenje s modemom mi se takodjer ne svidja previse jer bi opet zahtijevalo intervencije po stanu (presjecanje kabela u hodniku i stavljanje dodatnog razdjelnika signala). Terrakom jedini nudi "normalni" DVB-C, ali iz nekog samo sebi znanog razloga ne zele podrzati bridge mode.

Ne trebaš presjecati kabel u hodniku.

Kabel koji ti dolazi do TV-a će se na kraju prerezati i staviti razdjeljnik za 2 uređaja.

Tako je kod mene odrađeno.

 

 

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Tocno po koaksijalcu ide i digitalni TV signal ali i DATA signal a koaksijalac se uopce netreba rezati serviser ce kod spajanja stavit na kraj koaksijalca razdjelnik i sa dva nova slozena kraca koaksijalna kabela spojit ce dodatni router i STB, te izmedju routera i STB staviti kratki LAN kabel, i sve sljaka ok sa samo jednim dolaznim koaksijalcem.

https://postimg.org/image/owfr9u9dh/

https://postimg.org/image/z7s42a3l1/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 16:58 (Bugov moljac).
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Potpiso ugovor sa HT-eom za MAX3 209kn + 15kn sve AreneHD i svi SK HD + prošireni paket 5kn + 1000 minuta prema svim mobilnim i fiksnim mrežama. Spajam se na najbližu FTTC centralu a ja svoju mogu skoro rukom dotaknut sa prozora  imam manje od 50m parice do nje znači sad u toj cijeni dobijam njihov Turbo 50 Mbps mislim da je 10mbps up.Jest da mi će mi malo bit čudno bit nakon Bnet-ovih 120/15 Mbps ali se nadam da će i oni uskoro ponudit veće brzine preko tih FTTC ormara.Nešto mi je prodajni došapnuo možda krene ovo ljeto taj vectoring. To ću sve plaćat na ugovor od 24mjeseca 230kn fixsno! Ja prezadovoljan 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 17:25 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice