Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.654.944
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Tocno da je analogija prahistorija ali nemora onda VIP cicati od svojih korisnika 60 kn po dodatnom STB-u, neka spusti cijenu za to neka bude prihvatljivih 20 kn.

 

znaju oni da valjd 95% ljudi koji imaju vise od 1 prijemnika su iznajmljivaci i da njih mogu derati bez problema

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Fanu kaže...
Bugov moljac kaže...

Tocno da je analogija prahistorija ali nemora onda VIP cicati od svojih korisnika 60 kn po dodatnom STB-u, neka spusti cijenu za to neka bude prihvatljivih 20 kn.

 

znaju oni da valjd 95% ljudi koji imaju vise od 1 prijemnika su iznajmljivaci i da njih mogu derati bez problema

 Ili ce ljudi ostati na ovih 9 digitalnih TV programa koje sad mogu uz ovih cetrdesetak analognih TV programa gledati na drugom - trecem TV-u, 60 kn mjesecno je stvarno bezobrazno previse za dodatni STB za drugi TV, a ako jos imas i treci TV, uzas.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Tocno da je analogija prahistorija ali nemora onda VIP cicati od svojih korisnika 60 kn po dodatnom STB-u, neka spusti cijenu za to neka bude prihvatljivih 20 kn.

 Mislim da bi dobra prijelazna opcija za one koje su nedavno potpisali i produžili  (kao ja) ugovor o Trio paketu s VIP-om preko kabela,mogao biti "VIP TV za van" koji je besplatan pri potpisivanju (barem je bio prije 2 mjeseca).Lijepo se spojite na WIfi preko  TV uređaja ,tableta,kompjutera ili bilo čega drugog i gledate u drugoj prostoriji 50-ak programa u digitalnom obliku.Meni sve radi izvrsno,slika ne zastajkuje.Uglavnom bez greške.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Jeli postoji neka aplikacija preko koje to gledaš? Kako si je instalirao na TV? Jedino ako nije TV sa Androidom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kod B.net-a "B.net TV za van usluga" je prvih 12 mjeseci 12,50 kn a ostatak do 24 mjeseca 25 kn (uz ugovornu obavezu na 24 mjeseca), isto sam htio pitati to sto je pitao i stipest, sta treba napraviti na TV-u da bi se ta usluga mogla gledati na drugom TV-u.

 

http://www.bnet.hr/televizija/b_net_tv_za_van#?of=tab2

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 14:03 (Bugov moljac).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Jeli postoji neka aplikacija preko koje to gledaš? Kako si je instalirao na TV? Jedino ako nije TV sa Androidom.

 Aplikacija je VIPTV za van na Androidu,besplatna je (kao i sama usluga u VIP Trio paketu uz dvogodišnji ugovor),a može se ulogirati i  direktno preko pretraživača na internetu:

https://tvzavan.vip.hr/login

 

Šifra se naravno dobije  sa pismom dobrodošlice u VIP prilikom potpisivanja Ugovora ili preko  njihove Službe za korisnike.

Nemam pametni TV i gledam preko tableta (ili laptopa),ali vjerujem da se bez problema preko Googlea ulogiraš u uslugu.

Usluga VIPTV za van se može istovremeno imati na dva bilo koja različita uređaja,plus vaš  glavni TV npr. u dnevnom boravku.Dakle sve skupa 3 uređaja,a  možete mijenjati uređaj 6 puta unutar mjesec dana (dakle,ako ne želite više uslugu na svom mobitelu,prebacite je na tablet ili obrnuto i tako 6 puta unutar mjesec dana ako vam uopće to zatreba)

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 14:27 (Godin).
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, koristim Bnet internet već nekoliko godina i većinu vremena brzina je bila zadovoljavajuća (20Mbit/s download kao i obećano). Nedavno mi je istekao prvotni ugovor pa sam dobio od agenta ponudu da produžim na još 24 mjeseca po istoj mjesečnoj tarifi, ali uz brzine do 100Mbit/s download i 20Mbit/s upload. Pristao sam na to i ugovor je sklopljen ali od tad relativno često mi se događaju propadi brzine (speedtest javlja manje od 2Mbit/s, a i ostale web aktivnosti su znatno tromije) downloada ali ne i uploada. Lokacija je blizu centra Zagreba.

 

Moje pitanje je kakva ja prava ovdje imam? Koliko shvaćam žalbu mogu napraviti tako da mi dolazi netko iz HAKOMa il gdjeveć tri dana i mjeri pristupnu brzinu pa samo ako je cijelo vrijeme niska imam pravo žalbe... A ovo sve skupa mi smrdi na čisto izdrkavanje povremenim ograničavanjem pristupne brzine jer sumnjam da je opterećenje maksimalno radnim danom ujutro...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ne treba ti nitko dolaziti iz HAKOM-a. Imaš sve ovdje:
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ako ti brzina propada na računalu povezanom kablom zovi tehničku podršku da ti provjere dal' ima kakvih grešaka na liniji. Međutim ako je to preko wifia , oni ti mogu pomoći promjenom kanala(što možeš i sam napravit) , to riješi u 90% slučajeva ali ofc ako je veliko zagušenje tj velik broj okolnih mreža onda neko trajno rješenje ne postoji. 

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dali zna neko dali se moze na bnet kada se prijavi na korisnici racun ikako provjerit ako npr je potroseno 100gb prometa mjesecno gdje su tocno skinuti ti gb, mislim da pokaze stranice ili sto vec se skidalo i sto je potrosilo te gb?

Kod mene uvjek mjesecno bude oko 75gb te sada 100gb prometa a na iternetu se citaju samo novine te surfa dok se nista ne skida ni igra pa mi nije jasno kako dolazi do te potrošnje tolikih gb, kada se prijavim na bnet korisnicki racun pokazuje samo broj gb skinutih dok nije moguce vidjet odakle je skinuto pa imam osjecaj pari da se neko spaja na mene jer mi ta potrosnja za gb nije logicna pa ako nezna zna dali se moze vidjet gdje odakle su ti gb skinuti unaprjed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

@Belick1

 

Korisničk sučelje B.neta pokaže samo GB potrošene. Ništa detaljno kao što su stranice itd. Za to instalira neku app za praćelje prometa.

Ostali GB..Hm, adj prvo promijeni šifru, da izgubiš taj osjećaj da ti se netko spaja.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ovako u zgradi u stanu sam uzo bnet(prizemlje) , e sad zbog nekih okolnosti bi trebao promjeniti stan ali ostati u istoj zgradi i adresi moram li zvat da me opet dojdu pokopčat?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Moraš.
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pinkyz kaže...

ovako u zgradi u stanu sam uzo bnet(prizemlje) , e sad zbog nekih okolnosti bi trebao promjeniti stan ali ostati u istoj zgradi i adresi moram li zvat da me opet dojdu pokopčat?

 Legalno, da. Ali gledajući s funkcionalne strane, pretpostavljam da bi radilo jer su vjerojatno oba stana spojena na isti kabel.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ja povremeno idem iz ST u ZG (na praznike i slično) i uvijek sa sobom nosim router i tv receiver od b-neta. U stanu u Zagrebu postoji b-net kabel i sve radi kao i u Splitu (u Zagrebu ne plaćam ništa).

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...
Pinkyz kaže...

ovako u zgradi u stanu sam uzo bnet(prizemlje) , e sad zbog nekih okolnosti bi trebao promjeniti stan ali ostati u istoj zgradi i adresi moram li zvat da me opet dojdu pokopčat?

 Legalno, da. Ali gledajući s funkcionalne strane, pretpostavljam da bi radilo jer su vjerojatno oba stana spojena na isti kabel.

OK ako je stan u koji bi htio preci spojen na B.net-ov ormaric u zgradi, ali ako nije...

Dolazni kabel u zgradu je isti ali od ormarica do stanova vode se zasebni kabeli.

13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ima tko ikakvu informaciju oce li bnet u kastela ikad bit dostupan? Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo da javim moje dojmove i usporedbe MAX3 i Bnet usluga koje sam imao nakon 8-9god.što sam bio na Bnet-u sad kad sam prešao na Tcom.

Znači kad sam vidio da mi grade novi FTTC kabinet odmah uz zgradu udaljen od mene samo 50-70m želja mi je bila nakon što mi istekne ugovor preć na Tcom ako neuspijem dobit 50% ponudu od Bneta na 24.mj. pošto to nisam dobio odmah sam dobio MAX3 za 209kn+15+5+10=239kn (Sport Plus HD+Prošireni+Turbo50+).

Kad je to sve fino spojeno trebalo je malo vremena par dana da se to sve polako uključuje prvo su mi uključili tu osnovnu 4mbit/s adsl brzinu a odmah sutra pustili preko 17a profila Turbo 50+ opciju koja odlično šljaka propusnost moje parice prema tom FTTC iznosi oko 110 000kbps download i 57 000 kbps upload line attenuation mi je samo 5.9dB znači bez problema su mi namjestili kasnije da mi šljaka internet neovisno radili ili neradili mi HD kanali.

SNR margina mi je preko 30dB sve su to pokazatelji da mi je parica(bakar) prema tom kabinetu i blizu i u odličnom stanju bez obzira na zgradu iz 1967god.

FHD kanali kojih imam otvorenih preko 20 su ko jaje jajetu sa onim koje sam imao na Bnet-u jedino koliko mogu reć SD kanali su svakako malo bolji na koaksu al zanemarivo sd je sd nikad neće bit ko hd.

Iskustva sa ovim vdsl internetom preko tog fttc kabineta su mi više nego pozitivna naspram onog na Bnet-u brže otvarnje u surfanju stranica i videa na YT onda ping mi je prema EU serverima jedno 20-30% bolji ovdje sad nego na Bnetu posebno u večernjim satima.

Fiksni telefon me ne zanima previše ali mogu spomenut da ima CLIP prikaz broja i sve besplatne pozive prema svim fiksnim i mobilnim mrežama bez naknade za uspostavu poziva sve u ovoj 239kn cijeni.

Eto toliko od mene zasad nisam požalio.

A ostavljam mogučnost da se opet vratim na Bnet za dvije godine koaks pristup i liniju imam a sad imam i ovo dobro je imat izbor bitno je dobit više za manje love.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Kod mene više nije bitno dobiti više za manje love, jer u slučaju T-Coma imaš posla s gnjusnim lopovima koji će kad-tad pokazati svoje lopovsko lice. Svakome je super na početku, novi si korisnik i imaš osjećaj da si im bitan, ali prođe brzo taj period. Da imaju dvostruko više programa, da daju 4K za istu cijenu, moj potpis na ugovor bilo koje usluge više neće dobiti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Q-Tip kaže...

Kod mene više nije bitno dobiti više za manje love, jer u slučaju T-Coma imaš posla s gnjusnim lopovima koji će kad-tad pokazati svoje lopovsko lice. Svakome je super na početku, novi si korisnik i imaš osjećaj da si im bitan, ali prođe brzo taj period. Da imaju dvostruko više programa, da daju 4K za istu cijenu, moj potpis na ugovor bilo koje usluge više neće dobiti.

 A po čemu su gnjusni lopovi? Mi smo na njihovom MAX3 paketu već nekih 10 godina i super smo zadovoljni, plus sad kad je Magenta je jako dobra cijena ispala. Tehničari su mi sve u roku od 24 sata riješili, ako ne i manje. Uostalom, zašto bi imao osjećaj da sam bitan svom ISP-u?! Pa ja njima plaćam za uslugu, potpuno mi je nebitno jesam im bitan ili nisam, pa nije mi to cura da o tome razmišljam.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ako ćemo tako pričat da je tcom gnjusni lopov a svi ostali blaženi i sveti nećemo daleko dogurat.

Ja lako raskinem sa bilo kim nakon dvije godine i sa t-comom ako nebudu ponudili nakon raskida adekvatnu cijenu za ono šta ja tražim.Tako sam od*ebo i Bnet netrzam ja na njih i na njihova umiljata ponašanja i nagovaranja samo da te zadrže.Ja odmah svim šutom u glavu i postavim se da sam ja direktor njima a ne oni meni.

 

Ja sam zadovoljan i sa ovim internetom kažem vrlo vjerovatno zato šta sam jako blizu tog FTTC kabineta i fino meni to šljaka još malo eto i vectoringa preko bakra meni dovoljno.

TV program imam bogat dosta kanala koje gledam i pratim su odlični tu su sve Arene i SK osim onog SK HD kanala al valjda i on dođe skoro znam da gubim UEFA Champinos League al kažem snaću se za to ima načina.Vjerujem da će Tcom nešto pokušat od sljedeće sezone za bundesligu pa ću imat sve lige petice.

Od fimskih imam M1 i M1 GOLD oba u HD ove Cinestar HD kanale odlična ponuda filmskog sadržaja. Od doku kanala su tu History 1 i 2HD te  ovaj BBC Earth HD je jebeno dobar imao sam i gledao Animal i Nat Geo Wild HD al ovaj je dosta dosta jak ako ne i jači čim je tu David Attenborough king dokumentarnih filmova nema se tu šta dodat tu je BBC jak.

Planiraju kroz par mjeseci uvest nam u prošireni i osnovni ove NAT GEO i WILD HD kanale to sam saznao u razgovoru sa njima jer polako će uvodit 4K pakete kanala a ove HD će prebacivat nešto u osnovni a nešta u prošireni.

A onda nakon dvije godine lagano u nove pregovore e sad hoće li pobjedit tcom ili vip budem vidio tko ponudi više za manje kuna ima mene na 2god.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 14:09 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Slažem se sa kolegom sekiem. To je jedini ispravni način razmišljanja -:) !!!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ma ja sam prezadovoljan sa bnet-om 

 

http://www.speedtest.net/result/7248743804.png

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 15:36 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Hvala kolega stipest! A čuj da im nebi više plaćao bilo kome za te njihove usluge više od 250kn nema šamse ako t-com ovo sve mi ne ponudi za 2 godine otprilike za oko 250kn ide se pregovarat sa konkurencijom i onda fino laganini gledaš ko baci na stol bolju ponudu najviše za najmanje kn u 24mj i to je to čista matematika. Dosta je više guljenja kože.

 

Govorim za ove trio pakete  a za duo pakete da se to još i manje plaćat bitno je da mi neidu rn. preko 250kn mjesečno a može samo niže.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 16:04 (Seki001).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...

ma ja sam prezadovoljan sa bnet-om 

 

http://www.speedtest.net/result/7248743804.png

 

Evo i ja sam prezadovoljan: http://www.speedtest.net/result/7249202817. I što sad? 

 

A što se tiče T-Coma, njihove sam usluge koristio od 1997. godine, praktički gotovo od početaka interneta u Hrvatskoj. Nabrojiti sve slučajeve kad su me zajebali, promijenili uvjete po svojoj volji, naplatili ili pokušali naplatiti ono što im ne pripada, mislim da bih pisao ovdje cijelu večer. Da ne spominjem slučaj kad sam znao da će biti lopovi i pokušati naplatiti što nije njihovo, pa sam snimao razgovor s operaterom i zabilježio datum i točno vrijeme. I kad su mi poslali dopis da im nešto dugujem, ja ih udarim s protunapadom i dokazima, pa su se povukli kao zadnji jadnici. 

 

Nisam prije imao mogućnosti maknuti se sa T-Coma jer ovdje gdje živim izbora baš i nije bilo. Sad ima. Nikad više lopovima, bez obzira na uslugu i cijenu. It's personal.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...

ma ja sam prezadovoljan sa bnet-om 

 

http://www.speedtest.net/result/7248743804.png

 Je li to WiFi ili kabel? Jesi zvao korisničku podršku? Ti moraš imati minimalno 70% ugovorene brzine, inače oni krše ugovor. Problem je što ti jedan čas marže biti normalna brzina, a drugi katastrofa jer je to nedostatak njihove infrastrukture, ali mislim da je ovdje ipak posrijedi neka greška.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

kabel je u pitanju

imam problema i sa tv-om, zrnasta ili isprekidana slika.

sve je bilo ok prva 2 mjeseca nakon cega i krece show.

zvao ih, mijenjali routere, receivere i po njihovom je sve ok a ja imam dropove da to nije humano (ovo cak i nije navecer nego ujutro)

 

pretpostavaljam da je problem sta je nova zgrada, nitko drugi nije bio dostupan kad se useljavalo i svi uzeli bnet pa je zagusenje nenormalno

zato sad razmisljam o prebacivanju na iskon

CARPE DIEM
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

A jel imaju susjedi problema? Koliko stanova ima u zgradi uopće?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 18:54 (JozoBozo121).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice