Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.659.731
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...
maxy0 kaže...

Pozdrav, razmisljam o tome da si uzmem bnet tv zbog like prvaka.. zanima me dal se moze uzeti samo tv bez interneta i kakobi to onda funkcioniralo? Preko satelita? Ako da, sto sve od opreme bi mi trebalo? I jos jedna stvar, jel taj planetsport HD emitira ili?

 Ne HD nego baš Full HD jer HD je 720p a pravi FHD je 1080p.

 To je odlicno onda... Malo sam se dopisivao sa njima na fejsu i ispadne cijena 165 mjesecno, a ako hocu na jos jedan tv onda jos na to 30 kn ako sam dobro skuzio, sto je malo previse za mene s obrzirom da bi iskljucivo gledao ligu prvaka odnosno sportske programe

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
maxy0 kaže...
Seki001 kaže...
maxy0 kaže...

Pozdrav, razmisljam o tome da si uzmem bnet tv zbog like prvaka.. zanima me dal se moze uzeti samo tv bez interneta i kakobi to onda funkcioniralo? Preko satelita? Ako da, sto sve od opreme bi mi trebalo? I jos jedna stvar, jel taj planetsport HD emitira ili?

 Ne HD nego baš Full HD jer HD je 720p a pravi FHD je 1080p.

 To je odlicno onda... Malo sam se dopisivao sa njima na fejsu i ispadne cijena 165 mjesecno, a ako hocu na jos jedan tv onda jos na to 30 kn ako sam dobro skuzio, sto je malo previse za mene s obrzirom da bi iskljucivo gledao ligu prvaka odnosno sportske programe

30 kn za dodatni STB je prvih 12 mjeseci. Sljedećih 12 je 60 kn. Plus 100 kn instalacija.

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozz.

Jel B net / Vip preuzimaju Ligu prvaka i srijedom?

I sinoć vidim na Večernjaku da preuzimaju reprezentaciju!!!  Jel to točno??

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Spiridon kaže...

Pozz.

Jel B net / Vip preuzimaju Ligu prvaka i srijedom?

I sinoć vidim na Večernjaku da preuzimaju reprezentaciju!!!  Jel to točno??

 Repka ide na Sportklub, a Liga prvaka kompletno seli na Vip. Prije su HT i HRT dijelili pola pola, ali to je sad propalo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pa HRT je govno od tv kuće!!!  I sad kad i repku u sklopu Sportkluba stave u dodatni paket (imam samo osnovni tv paket)...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
LP srijedom i finale ostaju na HRT-u.
 
3 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 12:49 (Seki001).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Spiridon kaže...

Pa HRT je govno od tv kuće!!!  I sad kad i repku u sklopu Sportkluba stave u dodatni paket (imam samo osnovni tv paket)...

 

HRT je po mnogočemu govno i treba ga iz korijena mijenjati iz tisuću drugih razloga, ali vidim da se stalno povlači taj argument kako nemaju više ništa od sporta. Ljudi, ajde shvatite da svuda u svijetu nacionalne i javne tv kuće gube bitku s komercijalnim sportskim kanalima i da ih ne mogu pratiti ni financijski, ni programskom shemom. HRT nije ništa drugačiji po tom pitanju. Specijalizirani sportski kanali gotovo svuda su preuzeli primat i otkupili sve što se od sporta otkupiti može iz dva jednostavna razloga: mogu ponuditi više novca i mogu emitirati više sporta nego HRT u time slotu između prijenosa mise i poljoprivrednog magazina. Televizija je biznis, sport je još veći biznis, živimo u kapitalizmu i na televiziji više nemamo dva kanala, nego tisuću i dva. Sport se nikada više neće vratiti na HRT, get over it.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam B-net 120 megabita i sad primjetio da je brzina 6-7mbita.

 

Jel ko zna kako ,zasto?

I've lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

meni je jučer navečer oko 23h pocrkalo sve i internet i IPTV, ni s moba dok sam zvao SZK Bnetovu nismo se mogli čuti/dogovoriti

 

sve iskopčao iz struje, danas ujutro ukopčao.. kad bum doma istestiram brzinu

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni sve radi kak treba, doduše sad sam tek došao doma, nije me bilo 7 dana, ali nisam gasio ništa tak da kad sam upalio nakon 7 dana pc sve radi ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 14:48 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lmutak kaže...

Imam B-net 120 megabita i sad primjetio da je brzina 6-7mbita.

 

Jel ko zna kako ,zasto?

 Ako je WiFi možeš se više manje pomiriti s time, eventualno WiFi analyzerom naći neku bolju frekvenciju. Ako je kabelom onda je neki drugi problem, probaj restartati router i provjeri jesu kablovi u njega čvrsto spojeni.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Procackao kablove i resetiro router i sada je dignuo sa 8 na 86 mbit-a.

 

Nkj je stari rekao da je dobio pismo da nije moralno tolki promet imat nes bla,bla,da smo skinuli terabajt i pol.

Da nije do toga ?

I've lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 0:14 (lmutak).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Da, nisam više siguran koliko je ali postoji limit koliko mjesečno možeš skinuti, a da ti ne uspore internet. Mislim da je oko terabajt ali nisam siguran. Potraži negdje kodeks ponašanja na internetu za vašu tarifu i tamo piše. Uglavnom, ako prijeđeš određenu količinu prometa mjesečno oni ti uspore internet od 18-24, ja mislim, zbog očuvanja integriteta mreže. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Pogledaj ovdje pod Kodeks ponašanja na internetu
http://www.bnet.hr/podrska/opci_uvjeti_poslovanja_i_cjenici
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo unormalilo se sad,stvarno nezz do cega je bilo ( 2 dana tak )....

I've lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ako si prekoračio fer-use pravilo ,a po onome pismu izgleda da jesi, oni ti smanjuju brzinu od 18-24 do kraja toga mjeseca. Sa novim mjesecom ti brzina opet ide na normalnu, ali se i opet broji promet. Vjerovatno je do toga bilo.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
gocc01 kaže...

Nego, jel uspio netko izvući bar 70 mbita preko wifia? 

 

Imam tih 120, 115-120 preko žice ali wifi maksimalno 40, 43. Sve kombinacije smo isprobali.

Preko routerovog wifi-a jedva 50 mbps. Preko wifi extendera (dlink, dobio od bneta) ide do 75 mbps. Preko toga samo žično.

Taj extender sam dobio još prošle godine a tek prije par tjedana sam se sjetio uštekati ga i probati. Nije +25 mbps zanemarivo.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja imam HFC vezu, i pumpa dobro:

 

9/120/18 u SPeedtestu..

 

ali žica...

 

za WLAN mi je rijetko izna 40 download, vele da treba prebaciti na 5 GHz područje, ali mi svi WLAN klijenti nemaju 5 GHz pa sam ostao na 2.4 GHz

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

..pa uključeno stavi na ruteru 2,4 i 5GHz pa ti dio koji može na 5GHz smanji gužvu na 2,4GHz.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

... ma kvaka je da TC7200 to podržava, ali da BNet i hrpa providera ima FW s ili-ili opcijom, a maknu istovremeni rad na oba frekvencijska pojasa...

 

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Zašto bi to radili? Šta bi to njima značilo? Tehnicolor TC 7200 podržava 5 Ghz wi-fi, ali nije dual band router tj. ne mogu raditi obe dvije istovremeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 13:34 (stipest).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

gle, googlaj si:

 

TC7200 Dual band concurrent Wi-Fi 802.11n 2.4GHz & 5GHz

 

i svi vele da podržava istovremeno obje frekve...

 

ali sorry but jebi ga, u praksi ipak ne...

 

 

dakle?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

2,4 i 5 GHz wifi su dva potpuno zasebna odvojena hardwerska RX/TX uređaja sa svojim zasebnim antenama (iako ima i dual band antena koje preko filtera odvajaju 2,4 od 5GHz) pa nema nikakve logike da nebi mogla raditi u isto vrijeme.

14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dobio sam danas novi router - ubee. Thomson se pokvario.

Sad imam i wifi skoro pune brzine.

 

PSN - darklydexter
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ezio kaže...

Dobio sam danas novi router - ubee. Thomson se pokvario.

Sad imam i wifi skoro pune brzine.

 

 kako si uspio "pokvariti" Thomsona? :) 

daj i meni otkrij da mi dodju zamijeniti. prodaju mi price kako je Thomson odlican uredjaj i nek se samo drzim njega. max wifi 35 mbit kod mene. a paket 150.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ezio kaže...

Dobio sam danas novi router - ubee. Thomson se pokvario.

Sad imam i wifi skoro pune brzine.

 

 Daj malo više informacija. Kakav je 5GHz, domet wifi? Jel poblesavi i gubi postavke ako ga se gasi i pali?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kod mene se koristi Ubee ruter ima već par mjeseci. Prije sam imao Technicolor TC7200, razlika je šta se tiče WiFi-ja nebo i zemlja.

Technicolor nije mogao istodobno 2.4 i 5 ghz, pa sam ga drzao 'samo' na 2.4ghz i max download oko 50 mbit, a najčešće to bude oko 35 mbit.

Na Ubee rade istovremeno obe frekvencije, znači 2.4ghz bude između 75 i 80mbit skoro uvijek, a 5 ghz uglavnom oko 120 mbit što je moja max brzina.

Domet nešto bolji nego na Technocoloru, meni za stan od 80 kvadrata zadovoljavajuć. Nema nikakvih 'padanja' rutera niti gubi postavke pri gašenju.

Kod mene iskustva sa Ubee je da nemože bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 22:37 (mkexx).
 
0 0 hvala 3
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Na koji način Bnet ili Vip uvode koaksijalni kabel u stan? Kažu da to ide preko zajedničkog antenskog koaksijalca?

Znači li to da onda neću imati DVB-T signal koji ide normalno preko tog antenskog sustava?

To je onda problem, jer želim samo internet uzeti kod njih. Ima li tko iskustva s ovim?

Never let a computer know you are in a hurry.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
IVOX kaže...

Na koji način Bnet ili Vip uvode koaksijalni kabel u stan? Kažu da to ide preko zajedničkog antenskog koaksijalca?

Znači li to da onda neću imati DVB-T signal koji ide normalno preko tog antenskog sustava?

To je onda problem, jer želim samo internet uzeti kod njih. Ima li tko iskustva s ovim?

 pa ako ima rupa u bužiru neka ti provuku još jedan kabel.

 

stanovima u mojoj zgradi kabel ide od razvodnog ormara svakog kata i završava na utičnici u zidu, mogu precvikati postojeći kabel (što sam i htio) jer mi ne treba
antenski sustav zgrade, deset minuta posla.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice