Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.176
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

To sam i ja čuo jednom prilikom. Zatražiš internet i plaćaš samo net, ali budući da iz nekog razloga ne mogu pustiti net bez tv-a onda možeš besplatno gleadati i tv, doduše analogno.

Ako hoćeš digitalni prijemnik onda ćeš ga i plaćati.

Bit će!
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
unique83 kaže...

To sam i ja čuo jednom prilikom. Zatražiš internet i plaćaš samo net, ali budući da iz nekog razloga ne mogu pustiti net bez tv-a onda možeš besplatno gleadati i tv, doduše analogno.

Ako hoćeš digitalni prijemnik onda ćeš ga i plaćati.

 A glupo, ruzna je slika na analognim kanalima, sta nemaju zgrade normalan antenski priključak kako imam doma u kući?

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Nema ti zgrada ni njena antenska instalacija NIŠTA sa A1 koaksialnim priključkom.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

ma znam, nego problem je što nema utičnice za antenu u dnevnoj sobi, nego samo za kabelsku. Mislim da ima u spavaćoj al nemam tako dugi kabel da isprobam

16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
AF139 kaže...

Nema ti zgrada ni njena antenska instalacija NIŠTA sa A1 koaksialnim priključkom.

Ne bi trebala imati, ali ponekad se prave pametni pa zadnju etapu do stana jednostavno prespoje.

Meni su to napravili bez pitanja iako sam uzeo samo tel+net paket pa sam ih poslije morao ganjati da to isprave, odnosno da dovuku poseban kabel sa stubišta u stan.

 

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Mladen kaže...

Ne bi trebala imati, ali ponekad se prave pametni pa zadnju etapu do stana jednostavno prespoje.

Meni su to napravili bez pitanja iako sam uzeo samo tel+net paket pa sam ih poslije morao ganjati da to isprave, odnosno da dovuku poseban kabel sa stubišta u stan.

 

Tako je i meni htio preko tog atenskog od zgrade, reko nema šanse u drugoj sobi je i ne može se do njega sam mu rekao, i onda je iz stubišta provukao koaksijalac.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ima li negdje popis programa za Bnet TV za van?
Ain`t nothin` else like L.A.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

pardon sta upadam ovako, ali jel itko zna koliko ce koštat bnet ovi od šta je sad za  dodatnih 15 kn 120 mbits nakon dvije godine poslije promocije

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Za 120 Mbit/s je nadoplata bila 10 kn. Toga više nema, nego je 15 kn za 150 Mbit/s.Puna cijena je 100 kn. Promocija će vjerovatno biti stalno, ali moraš pripaziti da je to na 24 mjeseca bez ugovorne obveze što znaći da nakon 2 g ako ne želiš produžiti novi ugovor moraš otkazati tu uslugu ili ti je oni naplaćuju po punoj cijeni od 100 kn.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

U zadnjih 8 godina u dva navrata mi je udar groma kroz b-netovu infrastrukturu spržio hdmi ulaz na televizijama.

Postoji li način da se nekako zaštitim od toga (svi uređaji su bili iskopčani s napona), osim fizičkog iskopčavanja hdmi kabela iz televizije?

Mogu li tražiti naknadu štete?

Unaprijed hvala na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Punti kaže...

U zadnjih 8 godina u dva navrata mi je udar groma kroz b-netovu infrastrukturu spržio hdmi ulaz na televizijama.

Postoji li način da se nekako zaštitim od toga (svi uređaji su bili iskopčani s napona), osim fizičkog iskopčavanja hdmi kabela iz televizije?

Mogu li tražiti naknadu štete?

Unaprijed hvala na odgovorima.

 Jedina zaštita ti je fizičko iskopčavanje, sve ostalo ti je bacanje novaca i neće ti puno pomoći, a za naknadu možeš i sam pretpostaviti hoćeš li je dobiti.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Plan B -> prelazak na optiku.

 

EDIT: podrazumijeva se promjena operatera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 15:41 (Punti).
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Punti kaže...

U zadnjih 8 godina u dva navrata mi je udar groma kroz b-netovu infrastrukturu spržio hdmi ulaz na televizijama.

Postoji li način da se nekako zaštitim od toga (svi uređaji su bili iskopčani s napona), osim fizičkog iskopčavanja hdmi kabela iz televizije?

Mogu li tražiti naknadu štete?

Unaprijed hvala na odgovorima.

 meni su govorili da sam lud i da mi se to ne moze dogoditi.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Meni serviseri potvrdili tu činjenicu (ne da si ti lud, nego da se upravo to dogodilo) prilikom zamjene uređaja (te da nisam jedini kojem se to dogodilo za vrijeme grmljavine tog dana). Grom zvizne, dođe do indukcije napona u koaksijalcu i prc. Ode hdmi na tv. Srećom, druga 2 hdmi porta rade.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Nema tu garancije jer kod jačih prenapona neće pomoć nikakva zaštita osim isključivanja svih kablova sa utičnica pa i tel. linije i antenskih koaksa i odmicanje istih na bar 20cm dalje od opreme.

Neke zaštitne letve su bile toliko spaljene (PCB) da sam ih osposobio da rade samo kao obične bez zaštite , a u nekima sam mjenjao varistore.

7 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Za 120 Mbit/s je nadoplata bila 10 kn. Toga više nema, nego je 15 kn za 150 Mbit/s.Puna cijena je 100 kn. Promocija će vjerovatno biti stalno, ali moraš pripaziti da je to na 24 mjeseca bez ugovorne obveze što znaći da nakon 2 g ako ne želiš produžiti novi ugovor moraš otkazati tu uslugu ili ti je oni naplaćuju po punoj cijeni od 100 kn.

 Meni to istjece u sijecanj 2020.  i znaci da trebam raskinuti prije toga da mi ne naplacuje, jel tako? 

I ako raskinem ovi sta imam od 120mbit/s jel mogu opet uzet od 150mbits za dodatnih 15kn ili nemam pravo vise na to

Pozdrav

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Tako je samo raskineš to za tih 120Mbps brzinu i uzmeš tu novu  150Mbps uz nadoplatu 15kn.... jednostavno.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 9:44 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Splićanin kaže...
stipest kaže...
Za 120 Mbit/s je nadoplata bila 10 kn. Toga više nema, nego je 15 kn za 150 Mbit/s.Puna cijena je 100 kn. Promocija će vjerovatno biti stalno, ali moraš pripaziti da je to na 24 mjeseca bez ugovorne obveze što znaći da nakon 2 g ako ne želiš produžiti novi ugovor moraš otkazati tu uslugu ili ti je oni naplaćuju po punoj cijeni od 100 kn.

 Meni to istjece u sijecanj 2020.  i znaci da trebam raskinuti prije toga da mi ne naplacuje, jel tako? 

I ako raskinem ovi sta imam od 120mbit/s jel mogu opet uzet od 150mbits za dodatnih 15kn ili nemam pravo vise na to

Pozdrav

 Po meni ti je najbolje ostavit ovako do isteka. 120 ili 150 Mbit/s nećeš ni primjetiti. Kad dođeš pred kraj ugovora samo ih nazoveš i uzmeš ovaj od 150Mbit/s za 15 kn. Ne treba nikakav raskid. Oni sami to prebace. Raskid ti treba samo ako odustaješ skroz od te usluge i vraćaš se na 50 Mbit/s koliko imaš u 2D paketu( ili 70 Mbit/s u 3D).

7 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Splićanin kaže...
stipest kaže...
Za 120 Mbit/s je nadoplata bila 10 kn. Toga više nema, nego je 15 kn za 150 Mbit/s.Puna cijena je 100 kn. Promocija će vjerovatno biti stalno, ali moraš pripaziti da je to na 24 mjeseca bez ugovorne obveze što znaći da nakon 2 g ako ne želiš produžiti novi ugovor moraš otkazati tu uslugu ili ti je oni naplaćuju po punoj cijeni od 100 kn.

 Meni to istjece u sijecanj 2020.  i znaci da trebam raskinuti prije toga da mi ne naplacuje, jel tako? 

I ako raskinem ovi sta imam od 120mbit/s jel mogu opet uzet od 150mbits za dodatnih 15kn ili nemam pravo vise na to

Pozdrav

 Po meni ti je najbolje ostavit ovako do isteka. 120 ili 150 Mbit/s nećeš ni primjetiti. Kad dođeš pred kraj ugovora samo ih nazoveš i uzmeš ovaj od 150Mbit/s za 15 kn. Ne treba nikakav raskid. Oni sami to prebace. Raskid ti treba samo ako odustaješ skroz od te usluge i vraćaš se na 50 Mbit/s koliko imaš u 2D paketu( ili 70 Mbit/s u 3D).

 ok pametno to cu i napravit,samo oce to bit dodatnih 15 kn plus ovih  10kn on 120mbits ili samo 2d paket + 15kn za 150mbits kad ja uzmem

pozz

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Samo + tih 15kn!

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel možete reći koliko plaćate Bnet?

Ja sam do sada plaćao Trio paket (Tv,tel, net-brzina 50mbps) 189kn (imao sam -10kn, radi nekih anketa). Sada mi ističe ugovor pa su mi ponudili produljenje za 199kn.

 



Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Gunner_V kaže...

Jel možete reći koliko plaćate Bnet?

Ja sam do sada plaćao Trio paket (Tv,tel, net-brzina 50mbps) 189kn (imao sam -10kn, radi nekih anketa). Sada mi ističe ugovor pa su mi ponudili produljenje za 199kn.

 



 Trio paket. Osnovni TV i net 150/15 - 176 kuna.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Gunner_V kaže...

Jel možete reći koliko plaćate Bnet?

Ja sam do sada plaćao Trio paket (Tv,tel, net-brzina 50mbps) 189kn (imao sam -10kn, radi nekih anketa). Sada mi ističe ugovor pa su mi ponudili produljenje za 199kn.

 



 

INT(120 Mbit/s)+TV(Osnovni paket sa 2 prijamnika) = 189 kn

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Gunner_V kaže...

Jel možete reći koliko plaćate Bnet?

Ja sam do sada plaćao Trio paket (Tv,tel, net-brzina 50mbps) 189kn (imao sam -10kn, radi nekih anketa). Sada mi ističe ugovor pa su mi ponudili produljenje za 199kn.

 

 

Trio 3D - 199 + 15 za 150/15Mbps, istjece negdje u lipnju.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

TV+Internet 150/15 mbit, 158 kn

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Gunner_V kaže...

Jel možete reći koliko plaćate Bnet?

Internet/telefon, 139kn.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Minneyar kaže...

TV+Internet 150/15 mbit, 158 kn

 Kako tako jeftino? Imaš neke posebne popuste ili? 

Can't find a better Jam!
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Gunner_V kaže...
Minneyar kaže...

TV+Internet 150/15 mbit, 158 kn

 Kako tako jeftino? Imaš neke posebne popuste ili? 

 Da, 40% sto je trenutno najveci ostvarivi popust.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice