Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.231
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ekipa, malo je OT, ali mozda mi tko ima kakav savjet za pomoći...imam LG B8 sa webOS 4.0. Takoder imam i bNet preko koaxa. za bnet imam onaj njihov neki caon uređaj, ne znam točno kako se zove...uglavnom problem mi je sa HDMI CEC funkcijom. Kada je upalim na Bnetuovom uređaju i TVu, cijeli setup poludi...:) ako mi je npr. ugasen TV, a STB od bnet-a ostao upaljen (što ne bi smio), onda kada upalim TV, za 2 sec se odmah ugasi. jedino ga mogu onda upaliti ako prvo ugasim bnet STB i opet upalim, onda se plai TV i bnet...ako su oba ugasena, a upalim TV, samo se TV upali.

pa sam sada ugasio HDMI CEC na oba, ali bi htio nekako postaviti da ako upalim/ugasim bnet stb, automatski mi upali/gasi TV i obrnuto, ako uplaim/ugasim TV, automatski mi upali/ugasti STB od bneta...

jel ima tko kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Možda ovo pomogne:
https://postimg.cc/R3SpLLTx
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...

ekipa, malo je OT, ali mozda mi tko ima kakav savjet za pomoći...imam LG B8 sa webOS 4.0. Takoder imam i bNet preko koaxa. za bnet imam onaj njihov neki caon uređaj, ne znam točno kako se zove...uglavnom problem mi je sa HDMI CEC funkcijom. Kada je upalim na Bnetuovom uređaju i TVu, cijeli setup poludi...:) ako mi je npr. ugasen TV, a STB od bnet-a ostao upaljen (što ne bi smio), onda kada upalim TV, za 2 sec se odmah ugasi. jedino ga mogu onda upaliti ako prvo ugasim bnet STB i opet upalim, onda se plai TV i bnet...ako su oba ugasena, a upalim TV, samo se TV upali.

pa sam sada ugasio HDMI CEC na oba, ali bi htio nekako postaviti da ako upalim/ugasim bnet stb, automatski mi upali/gasi TV i obrnuto, ako uplaim/ugasim TV, automatski mi upali/ugasti STB od bneta...

jel ima tko kakav savjet?

Ja koristim tako da uključujem i isključujem oba uređaja preko daljinskog od Kaona. Radi normalno. Daljinski od TV-a ne koristim. Probao sam upaliti sve preko daljinskog od TV-a. Upali oba, pa onda izgasi Kaon. Tv je Philips. 

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ihush kaže...
x360gamer kaže...
ihush kaže...

 -izgleda, bar ono što mogu mrežno provjeriti kao u tvom slučaju par zamjena modema.. to bi trebalo eliminirati neki bug-kvar kao uzrok/objašnjenje. Na drugoj adresi stari technicolor radi normalno (pa to eliminira push appse kao potrebne ili neki odgovor).. do prije par mjeseci sam bio na (bivšem) amisu-tel.. i nije bilo problema itd.

-zato mi jedino pada na pamet nešto kvartovskog, centrala-linije.. dok je sama žica-coax OK. Ponovo kao da ne radi npr DNS server ili kao da nema dovoljno slobodnih izlaznih linija. (a to tad ne može popraviti neka push app). Nije samo za wlan-mob nego zeza i računalo, otvoriti npr google.hr.. ali nem apucanja linije, download, video.. sve radi brzo-stabilno. (dok nemam nešto konkretnije ne zivkam ih.. i uvjek neka gužva/obaveze, no ako nekako to riješim postam tu..)

 Ma izgleda da je baš problem kako si opisao. Ništa ne pomaže, isprobano na 5+ uređaja.

Došao ponovo čovjek jučer iz tehničke (koji je na Vi sa svime time, i zna manje nego ja), te vidio problem na licu mjesta. Onda je otišao i da će javiti kasnije u čemu je problem. Pošto se cijeli dan nije javljao, sada sam ga nazvao i pitao šta sada.

Onda je tupio ono standardno - u mobitelu je problem, u WhatsAppu bla bla... Zanimljivo, ko da s zidom pričam, a jučer je vidio da kasne sve aplikacije, tjst push up notifikacije ne prolaze na WiFiu. Baš mi dignu tlak dok rade iz mene majmuna, i govore nešto u što ne znam jel' on sam vjeruje?! 

Najzanimljivija teorija preko telefona je bila da WhatsApp u postavkama ima dali će skidati ili ne preko WiFi poruke i da je do toga.

Naravno, govorim da sam upoznat s tim postavkama, i da je to za multimediju, ali on i dalje.

Govorim nadalje da svugdje drugdje na WiFiu to radi automatski, ali ne.. Opet ja moram WhatsApp ponovno postaviti. Smiješno i tužno! Ne bi ništa rekao da nije jučer sa svojim očima vidio da nije samo WhatsApp, nego i sve ostale aplikacije (Gmail, FB, Viber...), i jednostavno ne vjerujem da netko može takve gluposti pričati. Dogovoreno je da će me neki glavni nazvati, pa ću vidjeti. Ako ništa, probat ću neki popust tražiti, barem ovih 20 kn koje su za "bolju mrežu." Radi ovog prcanja u mozak i nepoštivanja korisnika, gubljenja vremena i svega, sad ću ići do kraja pa ću vidjeti što će biti.

Ako svi prihvatimo probleme i trpimo onda još bezobrazno da nam dižu cijene, raditi će to i dalje.

Nadam se ili riješenju problema ili popustu pa ću dalje peglati s onom aplikacijom. Samo što onda svatko tko dođe kod mene mora istu instalirati. Užas!

 

 

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
..

Nadam se ili riješenju problema ili popustu pa ću dalje peglati s onom aplikacijom. Samo što onda svatko tko dođe kod mene mora istu instalirati. Užas!

 

 

 -ali takva app ne može biti odgovor-fix, jer sve noramalno radi na drugoj liniji/lokaciji.. nije problem u pc-mob-uređajima, nije problem interni lan, nego vanjske linije i vjerojatno je kvartovski različito. Jednako kao da imamo problem sa strujom.

 

-da, tužno je 'pričati sa zidom'... valjda će se netko od njih tko zna ipak snaći ako je stvar neke server-postavke.. ali ako je ograničenje linije, tad do proširenja (investicija) nema nekog odgovora.

+ uz sve to linija je stabilna, ne puca, gaming ili DL .. sve radi odlično, ali jednostavno ne možeš u nekom trenu otovriti ni google (i ne prolaze notifiklacije..) tj kao da je u sleep modu (ali nije).

 

EDIT: npr, sad sve radi ok, baš sve. Otvaranje stranica-browsanje i sl. Nedavno je bilo problema s forumom-održavanje i takvi problemi su normalni-očekivani, ali ovaj je vezan baš za bnet i to ne za neki uređaj (osim ako je na nivou frimwarea-configa) nego nešto s centralnim serverima i izlaznim linijama, nešto izvan korisnika na što korisnik baš nikakvog utjecaja nema. Nije mi sad pc-router bolji pa se u nekom trenu 'pokvari' kao i postavke, mobitel ili bilo koja apps ili push notification.. sve je isto-identično čitavo vrijeme, no ovisno o 'sunčevim pjegama' radi ili 'štuca', dok je kvaliteta linije odlična (nema baš nikakvih prekida/smetnji, tj mogu ugasiti modem ili isčupati žicu ako želim prekid..). To mora biti neki njihov problem, ali ili ne znaju (jer su loša brnaša, pogrešna struka nasljeđena iz vremena kad je to bila samo kabelska tv, vrlo dobri su kad treba bušilicom provući antenski coax ali ne razumiju mrežu.. bar neki/većina no zato bolje krimpaju nego neki pc-guru koji zna rekompajlirati kernel ali nikad nije provukao kabel..) ili je stvar u server-centrali-opremi koju neće samo tako zamjeniti tj trošak.

 

-moramo čekati dok netko (ne prosječan serviser koji dođe na vrata, kao ovaj tvoj..) s druge strane ne otrkije bug i fixa ga ili 'bolja vremena' za nadogradnju sustava po kvartu.

-da znam nešto boljeg, već bi ih gnjavio.. :) ovako razmišljam od dodatnoj-rezervnoj liniji npr tele2 ili optima bez ugovorne/minimum.. tek za trenutke kad ova glavna 'zeza'.

-problem je i prijave npr kroz hakom, žalbe.. jer po pravilima jednostavno prekid nije dovoljan/dovoljno dug.. par minuta, za reklamaciju-žalbu. Bilo bi 'lako' da je npr pucanje veze ili mala brzina...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 12:38 (ihush).
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel ima ko kakvih iskustava u zadnjih nekoliko tjedana? Ima ikakvih ponuda za nove korisnike i kako doci do njih? :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bok svima.

Pitanje u vezi moje situacije koja je sljedeća:

Prije mjesec dana smo skužili da nam je ugovor istekao pred malo manje od godinu dana. Imamo paket telefon+internet(120 megabita).

S obzirom da su sad digli tu istu opciju na 150 megabita i vidim da nude mogućnost bez ugovorne obveze, zvao sam da bih uzeo tu novu uslugu i skinuo telefon. 

 

Zahtjev je dan prije malo više od mjesec dana. Ugovor na mail nije stigao. Zovem nakon 2 dana opet i šalju ga. Potpisali smo i čekali dalje.

Telefon je prestao raditi, ali internet je i dalje na 120. Zovem nakon tjedan i pol dana. Vele da je zahtjev odbijen (navodno robot) i da će ga poslati opet.

Ništa se ne događa. Zovem opet i sad vele da se dogodila ista stvar i da će zahtjev staviti kao hitan. Opet ništa. 

 

Zovem poslije vikenda i vele da je robot opet odbio i da šalju zahtjev svojim nadređenima. Vele da će mi čak odbiti dio cijene s računa s obzirom da je stari račun viši. I dalje govore da je sve u redu i da je moguće uzeti to što sam htio.

Zvali su me ovaj čas i kažu da moram platiti 1200 i nešto kuna za uključenje nove usluge jer smanjujem paket s net+tel na net bez ugovorne obveze i naravno daju preporuku za produljenje na 24 mjeseca.

 

Pitali smo od kud ta cifra i po kojem pravilniku. Rekli su da je cijena obračunata na temelju A1 uvjeta korištenja. 

Ima li tko kakvih sličnih iskustva?

Kolega koji u HTu radi već godinama mi je rekao da za takav slučaj nikad nije čuo, da nema smisla i da bi trebali kontaktirati hakom. 

 

LP

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

-točno.. žali se. (protokol, prvo žalba, pa druga instanca i tek tad hakom.. no možeš i preko reda).

+ to što sve objašnjavaju općim pravilnikom je također greška. (besmislica). Traži konkretno odgovor-objašnjenje (ili se zadovolji da isprve..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ma sve su oni to zacementirali, čim ideš nešto promijenit naplaćuje ti se tzv. aktivacijska naknada od tih 1200-1300kn, a ako uzmeš ugovornu obvezu na 24 mjeseca dobiješ popust na tu naknadu, pa ona iznosi samo 1 kn. 

Ugl, đubretarski način da moraš potpisat ugovor i "ostvarit popust" na ništa, pa ti se i prikom raskida ugovora to gleda kao stavka na koju si ostvario popust. Doslovno samo ako mijenjaš paket na noviji (znači ne mora nitko dolazit i spajat nešto) naplate ti tu naknadu, ako nisi uzeo ugovornu obvezu.

Music for life!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 18:59 (malij).
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Podnesi zahtjev za isključenje usluge ili još bolje dogovori prelazak na npr. Optimu. Zvat će te brzo iz a1 i ponuditi ti nemoralnu ponudu. 

7 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
areal kaže...

Podnesi zahtjev za isključenje usluge ili još bolje dogovori prelazak na npr. Optimu. Zvat će te brzo iz a1 i ponuditi ti nemoralnu ponudu. 

 Razmišljao sam i o tome, ali je fora u tome da mi nitko ne može ponuditi 150 megabita. Što u slučaju ako ne nazovu? 

Zapravo čekam da provedu tu optiku (bilo koji provider) i zato ne želim ništa potpisivati ni na godinu dana ni na dvije da mogu odmah prijeći kad do tog dođe. 

Mislio sam samo uzeti tu "novu-staru" opciju od 150 megabita i skinuti telefon jer ga se uopće ne koristi. Prije nije bilo mogućnosti uzeti bez telefona.

Jedino mi još možda preostaje da ostavim telefon pa vidim hoće li onda prihvatiti jer onda navodno nije smanjenje paketa.

Rađe cu placati 200 ili nesto manje kuna s telefonom nego 300 koliko sad placam. 

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tomglo kaže...
areal kaže...

Podnesi zahtjev za isključenje usluge ili još bolje dogovori prelazak na npr. Optimu. Zvat će te brzo iz a1 i ponuditi ti nemoralnu ponudu. 

 Razmišljao sam i o tome, ali je fora u tome da mi nitko ne može ponuditi 150 megabita. Što u slučaju ako ne nazovu? 

Zapravo čekam da provedu tu optiku (bilo koji provider) i zato ne želim ništa potpisivati ni na godinu dana ni na dvije da mogu odmah prijeći kad do tog dođe. 

Mislio sam samo uzeti tu "novu-staru" opciju od 150 megabita i skinuti telefon jer ga se uopće ne koristi. Prije nije bilo mogućnosti uzeti bez telefona.

Jedino mi još možda preostaje da ostavim telefon pa vidim hoće li onda prihvatiti jer onda navodno nije smanjenje paketa.

Rađe cu placati 200 ili nesto manje kuna s telefonom nego 300 koliko sad placam. 

 Nazovu uvijek :)

 

Imas sad opciju za 184 kn/mj 150 mbit (ukljucujuci novi namet), bez ugovorne obveze. Pa lijepo cekas bolju ponudu/promociju kakvu i onda predes na nju... iako poznajuci kakva su smeca sigurno nije tolko jednostavno preci na nesto bolje, iako nisi vezan ugovorom :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Samo poslušaj areal i ugodno ćeš se iznenaditi. Nema veze što ti nitko ne može ispostaviti tu brzinu, pošalji zahtjev za raskid usluge, uvijek možeš zatražiti novi ugovor ako ne prođe. Ali 99,9 % će ti dati bolju ponudu.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tomglo kaže...

Bok svima.

Pitanje u vezi moje situacije koja je sljedeća:

Prije mjesec dana smo skužili da nam je ugovor istekao pred malo manje od godinu dana. Imamo paket telefon+internet(120 megabita).

S obzirom da su sad digli tu istu opciju na 150 megabita i vidim da nude mogućnost bez ugovorne obveze, zvao sam da bih uzeo tu novu uslugu i skinuo telefon. 

 

Zahtjev je dan prije malo više od mjesec dana. Ugovor na mail nije stigao. Zovem nakon 2 dana opet i šalju ga. Potpisali smo i čekali dalje.

Telefon je prestao raditi, ali internet je i dalje na 120. Zovem nakon tjedan i pol dana. Vele da je zahtjev odbijen (navodno robot) i da će ga poslati opet.

Ništa se ne događa. Zovem opet i sad vele da se dogodila ista stvar i da će zahtjev staviti kao hitan. Opet ništa. 

 

Zovem poslije vikenda i vele da je robot opet odbio i da šalju zahtjev svojim nadređenima. Vele da će mi čak odbiti dio cijene s računa s obzirom da je stari račun viši. I dalje govore da je sve u redu i da je moguće uzeti to što sam htio.

Zvali su me ovaj čas i kažu da moram platiti 1200 i nešto kuna za uključenje nove usluge jer smanjujem paket s net+tel na net bez ugovorne obveze i naravno daju preporuku za produljenje na 24 mjeseca.

 

Pitali smo od kud ta cifra i po kojem pravilniku. Rekli su da je cijena obračunata na temelju A1 uvjeta korištenja. 

Ima li tko kakvih sličnih iskustva?

Kolega koji u HTu radi već godinama mi je rekao da za takav slučaj nikad nije čuo, da nema smisla i da bi trebali kontaktirati hakom. 

 

LP

 

 Kolega iz HT ti priča gluposti. Sve je po cijeniku i njihovim uvijetima i to već odavno. Sve sam to prošao prije 8 godina kad sam sa 3D prešao na 2D ( isključio telefon). Svako smanjenje paketa se smatra novim ugovorom. Na svaki ugovor bez obveze se obračunava naknada za uključenje od oko 1200 kn. I to je to. I to sve piše u uvjetima poslovanja. Ja sam isto svašta probao, da bi na kraju potpisao na 24 mj. I još nešto, nemaš pravo na nikakav popust.

7 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
tomglo kaže...

Bok svima.

Pitanje u vezi moje situacije koja je sljedeća:

Prije mjesec dana smo skužili da nam je ugovor istekao pred malo manje od godinu dana. Imamo paket telefon+internet(120 megabita).

S obzirom da su sad digli tu istu opciju na 150 megabita i vidim da nude mogućnost bez ugovorne obveze, zvao sam da bih uzeo tu novu uslugu i skinuo telefon. 

 

Zahtjev je dan prije malo više od mjesec dana. Ugovor na mail nije stigao. Zovem nakon 2 dana opet i šalju ga. Potpisali smo i čekali dalje.

Telefon je prestao raditi, ali internet je i dalje na 120. Zovem nakon tjedan i pol dana. Vele da je zahtjev odbijen (navodno robot) i da će ga poslati opet.

Ništa se ne događa. Zovem opet i sad vele da se dogodila ista stvar i da će zahtjev staviti kao hitan. Opet ništa. 

 

Zovem poslije vikenda i vele da je robot opet odbio i da šalju zahtjev svojim nadređenima. Vele da će mi čak odbiti dio cijene s računa s obzirom da je stari račun viši. I dalje govore da je sve u redu i da je moguće uzeti to što sam htio.

Zvali su me ovaj čas i kažu da moram platiti 1200 i nešto kuna za uključenje nove usluge jer smanjujem paket s net+tel na net bez ugovorne obveze i naravno daju preporuku za produljenje na 24 mjeseca.

 

Pitali smo od kud ta cifra i po kojem pravilniku. Rekli su da je cijena obračunata na temelju A1 uvjeta korištenja. 

Ima li tko kakvih sličnih iskustva?

Kolega koji u HTu radi već godinama mi je rekao da za takav slučaj nikad nije čuo, da nema smisla i da bi trebali kontaktirati hakom. 

 

LP

 

 Kolega iz HT ti priča gluposti. Sve je po cijeniku i njihovim uvijetima i to već odavno. Sve sam to prošao prije 8 godina kad sam sa 3D prešao na 2D ( isključio telefon). Svako smanjenje paketa se smatra novim ugovorom. Na svaki ugovor bez obveze se obračunava naknada za uključenje od oko 1200 kn. I to je to. I to sve piše u uvjetima poslovanja. Ja sam isto svašta probao, da bi na kraju potpisao na 24 mj. I još nešto, nemaš pravo na nikakav popust.

A očito su mi gluposti pričali i troje operatera s kojima sam razgovarao kroz mjesec dana prije ovog zadnjeg poziva.

 Znači da nema plaćanja od 1200 kn ukoliko ostavim telefon? Jer rađe ću plaćati ovo što imam (uz povećanje sa 120 na 150) nego potpisati ugovor. 

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Da. Nema plačanja ako ostaviš telefon tj. ostaneš na 3D paketu.
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav!

Imam osnovni TV i internet (mislim da je 120 megabita, prije cca godinu dana smo promijenili u taj paket). Torrente mi je skidao brzinom do cca 3,5 MB/s. U zadnje vrijeme sam primjetio da je ful spor net i da ništa ne skida brže od 500kb/s. Probao sam prebaciti WiFi USB adapter u drugi USB port i izgleda da je malo pomoglo, sad se brzina diže do 900kbs (mislim da sam iz usb2.0 u 3.0 prebacio). Prijenos podataka preko USBa na stick radi normalno. Speedtest kaže download speed 4,96 mbps, upload 6,09, a na mobitelu koji je spojen na isti router dld speed 30mbps.

 

Moja pretpostavka je da mi odlazi WiFi USB adapter (cca 10godina je star). Molim druga mišljenja, što bi drugo moglo biti u pitanju?

 

Hvala

 

speedtest speedtest
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Prvo se spoji žično na router i izmjeri brzinu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

hm... hvala, sutra ću probat da ne budim sad klince. :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

spojio sam se žicom i brzina je 30mbps. ostavit ću tako spojeno, ne smeta mi žica, što će mi wifi :)

hvala

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pa ako imaš ugovoreno 120 Mbit/s, zovi odmah njih. Imaš pravo na žalbu i moraju ti to riješiti.Zato sam i napisao da se spojiš žično,jer progovor ne prihvačaju za wi-fi. Sad znaš da je do njih i nemoj im to pustiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 13:31 (stipest).
 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Molim pomoc.

Imam Bnet/A1 Kaon1200 za TV u dnevnoj sobi. E sad sam uzeo novi tv za spavacu sobu i nabavio novi Kaon1200 preko Njuskala.....Spojio sam mrezni kabel i antenski (iz antenskog priklucka) na Kaon u spavacoj sobi, ali kaze mi da nema programa.

Dali sam trebao koristiti coax kabel ? Ako jesam, imam iza zida uticnicu od kabelske iz koje koax kabel ide na rutor, pa to nebi smio dirati pretpostavljam... Dali postoji mogucnost to rijesiti sa kakvim razdjelnikom sa tim da ne poremetim kvalitetu prijema.

ili nesto trece, ili je nemoguca misija ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Rayban1 kaže...

Molim pomoc.

Imam Bnet/A1 Kaon1200 za TV u dnevnoj sobi. E sad sam uzeo novi tv za spavacu sobu i nabavio novi Kaon1200 preko Njuskala.....Spojio sam mrezni kabel i antenski (iz antenskog priklucka) na Kaon u spavacoj sobi, ali kaze mi da nema programa.

Dali sam trebao koristiti coax kabel ? Ako jesam, imam iza zida uticnicu od kabelske iz koje koax kabel ide na rutor, pa to nebi smio dirati pretpostavljam... Dali postoji mogucnost to rijesiti sa kakvim razdjelnikom sa tim da ne poremetim kvalitetu prijema.

ili nesto trece, ili je nemoguca misija ?

 -misliš da to ide tako? :) kul.

-kad pitaš, jesi li trebao koristiti coax? .. tko zna što misliš, da-ne. Bnet je kabelska mreža, coax-kabel, ne telefonska-mrežna žica. Što gdje spajaš.. +u doba analognih je to radilo, digitalci ne + zaštita.

 

-za dodatni prijemnik, zatražiš-platiš i tad dobiješ, tad radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 10:57 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Rayban1 kaže...

Molim pomoc.

Imam Bnet/A1 Kaon1200 za TV u dnevnoj sobi. E sad sam uzeo novi tv za spavacu sobu i nabavio novi Kaon1200 preko Njuskala.....Spojio sam mrezni kabel i antenski (iz antenskog priklucka) na Kaon u spavacoj sobi, ali kaze mi da nema programa.

Dali sam trebao koristiti coax kabel ? Ako jesam, imam iza zida uticnicu od kabelske iz koje koax kabel ide na rutor, pa to nebi smio dirati pretpostavljam... Dali postoji mogucnost to rijesiti sa kakvim razdjelnikom sa tim da ne poremetim kvalitetu prijema.

ili nesto trece, ili je nemoguca misija ?

 Ti misliš da možeš dobiti ekstra prijemnik bez da plaćaš pretplatu? Dobra 

 

Trebaš ugovoriti uslugu kod njih i onda ćeš dobiti STB koji će biti aktiviran i registriran na mrežu pa će raditi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...
Rayban1 kaže...

Molim pomoc.

Imam Bnet/A1 Kaon1200 za TV u dnevnoj sobi. E sad sam uzeo novi tv za spavacu sobu i nabavio novi Kaon1200 preko Njuskala.....Spojio sam mrezni kabel i antenski (iz antenskog priklucka) na Kaon u spavacoj sobi, ali kaze mi da nema programa.

Dali sam trebao koristiti coax kabel ? Ako jesam, imam iza zida uticnicu od kabelske iz koje koax kabel ide na rutor, pa to nebi smio dirati pretpostavljam... Dali postoji mogucnost to rijesiti sa kakvim razdjelnikom sa tim da ne poremetim kvalitetu prijema.

ili nesto trece, ili je nemoguca misija ?

 Ti misliš da možeš dobiti ekstra prijemnik bez da plaćaš pretplatu? Dobra 

 

Trebaš ugovoriti uslugu kod njih i onda ćeš dobiti STB koji će biti aktiviran i registriran na mrežu pa će raditi.

 Pa to je Bnet /A1 prijemnik kad se upali ima MAC adresu i IP adresu, ima verziju softwera, aplikaciju NEXX 1.53.1.2, samo pitam postoji li mogucnost da to proradi, mozda sam zice krivo pospojio, zato sam pitao ono oko kablova.

Verzija softwarea i aplikacija su isti kao na drugom Kaonu koji radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 12:59 (Rayban1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ima on MAC adresu i sve, ali za tu MAC adresu nije aktiviran nikakav paket programa. Pa ne možeš ti samo kupiti prijemnik, spojiti i onda misliti da ćeš imati ekstra prijemnik besplatno.

 

https://www.a1.hr/bnet/dodatne-tv-usluge#dodatnitvprijamnik

 

Cijena dodatnog prijemnika je 30 kuna mjesečno prvih 12 mjeseci, a nakon toga je valjda 60 kuna. Bez ugovorne obveze je vjerojatno onda 60 kuna mjesečno. Bez plaćanja pretplate za dodatni prijemnik nećeš nikako imat onda drugi prijemnik. Ako ugovoriš tu uslugu, onda ćeš dobiti i potrebnu opremu s njom. To što si kupio taj prijemnik si bacio novce bezveze.


Ne znam ja kako si ti to sebi zamislio, da kupiš prijemnik preko njuškala, uštekaš i misliš da će raditi, a da za to ne plaćaš nikakvu pretplatu A1.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 13:37 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jedino što mukte možeš dobiti je analogni signal iz koaksijalnog kabla. Nije neka srića.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

nisam znao ni da se ti kanon-i prodaju na njuškalu...zašto bi to uopće tko prodavao (plaća pretplatu a ne može ništa gledatibez njega i morat ce platiti bnetu nestanak STBa), a uz ovo što kolega piše, zapravo nitko osim Bnet-a nema smisla ni da ih kupuje...

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...

Ima on MAC adresu i sve, ali za tu MAC adresu nije aktiviran nikakav paket programa. Pa ne možeš ti samo kupiti prijemnik, spojiti i onda misliti da ćeš imati ekstra prijemnik besplatno.

 

https://www.a1.hr/bnet/dodatne-tv-usluge#dodatnitvprijamnik

 

Cijena dodatnog prijemnika je 30 kuna mjesečno prvih 12 mjeseci, a nakon toga je valjda 60 kuna. Bez ugovorne obveze je vjerojatno onda 60 kuna mjesečno. Bez plaćanja pretplate za dodatni prijemnik nećeš nikako imat onda drugi prijemnik. Ako ugovoriš tu uslugu, onda ćeš dobiti i potrebnu opremu s njom. To što si kupio taj prijemnik si bacio novce bezveze.


Ne znam ja kako si ti to sebi zamislio, da kupiš prijemnik preko njuškala, uštekaš i misliš da će raditi, a da za to ne plaćaš nikakvu pretplatu A1.

 E to sam htio znati, inace ja jesam B net/A1 pretplatnik paket 3/1, i imam doma Kaon koji radi, a ovoga sam uzeo za dodatnu tv.

Dakle ne moze... a za tih 30/60 kn mjesecno sam znao, sto je bezocna pljacka postojecih klijenata ako izracunas na duzi rok.

Debilna im je ta politika da covjek ne moze na vise tv koristit njihove usluge sa Kaonom i daljinskim upravljacem.

Inace ja mogu na tu tv preko antenskog kabela pohvatat sve njihove kanale, ali mi slika nije bas top pa sam mislio rjesiti to sa tim dodatnim Njuskalo-Kaonom :)

4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Punti kaže...

Jedino što mukte možeš dobiti je analogni signal iz koaksijalnog kabla. Nije neka srića.

 Dobijem ga i iz obicnog antenskog kabela, ali u postu povise sam sve opisao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice