Brzina interneta niža od ugovorene

poruka: 17
|
čitano: 7.883
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Brzina interneta ne

 Znaći imam drugačiji problem što se tiće brzine interneta. Ugovoreno imam sa t-com turbo 50 opciju znaći 35-50 download 7-10 upload. No međutim speedtest pokazuje 42 download i 5 upload. Naravno zvao sam ih kažu da je maksimalna brzina puštena da nije do njih nikakva greška. Ok možda je modem u pitanju, zvao sam tehničara, bio je danas ovdje došao zamjeniti modem i izmjeriti brzinu. Sa novim modemom na njegovom tabletu mjerenje od tableta do modema je 45-55 upload i 7,6 upload. No kad sam ja uradio speedtest opet ista stvar 42 download i 5 upload, stim da upload krene sa 7,6 zasteka na 3-4 sekunde i onda samo se spusti na 4,5 dok na kraju se digne na 5 i tamo ostaje. Tehničar je reko da oni su pustili do modema kako je dogovoreno 70% od ugovorene brzine što je sve uredu i rekao je da je pad brzine od modema to PC-a no međutim imam od modema do PC-a metar i pol kabla. Znaći mene sad zanima do čega može biti taj pad brzine koje se dešava od modema do PC-a. Imam novi kabel od prije mjesec dana, windowse redovito mjenjam, hardware je godinu dana star, tako da nije mi jasno do čega je pad. Najviše mi treba tih 7,6 upload radi streamanja u 6000 bitratu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina interneta ne

-operater isporučuje ugovoreno unutar tolerancije 70%.. i tu je njihovoj priči kraj, tj vidio si da na drugom računalu ima višu brzinu, to je tad ok.

-sve ostalo je tvoja interna-kućna-osobna stvar, tj računalo je uzrok-problem (ako ne kabel..).

-možda imaš agresivan antivirus-firewall, možda neki malware-smeće-miner, možda imaš stotine cloud servisa-updateove-sync.. a to sve može uzeti dio brzine, no to ne može riješiti operater nego moraš sam.

 

-kako? probaš ukloniti-isključiti očigledno, npr onedrive-cloud i sl... browsere, igre, skype i sl.. sve što ima veze s internetom. Ako tu nije uzrok, tad je možda malware.. tad možda samo clean install..

a prije cleana je poželjno provjeriti, npr liveboot nekog osa kao minipe-linux.. i vidiš brzinu. Tad znaš da nije hardware-linija-žica, nego samo soft povezan s tvojom instalacijom win-osa i appsa.. a to moraš pronaći sam (nema pomoći ovako). npr tvoj soft za stremanje je možda uzrok, tj on možda uzme dio propustnosti.

 

+ upload je zapravo veći problem, tj upravo to će te ograničavati i moraš spustiti želje u relane okvire, ako imaš upload 6-7 ne možeš sav koristiti za stream, dio mora ostati za ostatak systema.. stremaj s npr 4000 itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 14:05 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta ne

Apsoulutno sve što može uzimati brzinu je pogašeno prilikom mjerenja. I sve to stoji koliko on isporučuju, shvatio sam da nije problem do njih, čovjek mi je pokazao i sve pet. Sad me zanima šta sve mogu probati da ustanovim gdje je problem. Da li mjerenje u safe modu sa networkom bi moglo pokazati drugačiju sliku?

 

Sa ovih 5 uploadom streamam na 3.500 bitrate, ali ako bi išlo do tih 7,6 onda komotno mogu na 6000 bitrate. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 14:07 (freshyy).
15 godina
offline
Re: Brzina interneta ne

-ne, ne možeš.. jer mreža sama mora imati dio za protokol-sync .. ne možeš 100% dati nekoj app i očekivati da ostalo radi. + što ideš prema višim brzinama vidljiviji je takav problem u prekidima (kao što bi u suprotnom smjeru da gledaš flim s YT na nižim brzinama i višem bitrateu.. ne miješaj upload-download... velika razlika a potrebno je oboje + dio rezerve za protokole..)

-uvjek od teoretske-max brzine možeš dobiti dio, ne sve-100%

-tebi je sad upload recimo 6-7.. ne može tad stream uzeti 6, može npr 5 ili manje. Realnost.

-ili traži optiku i sl, veću brzinu, simetrično/asimetrično itd.. npr optika može 100/100 i tad nije problem stream 6.

 

ah i ''sitnica'' koja je zapravo PC-binarna glupost ili nestandardno, SI mjerni sustav i sl.

-brzina nečeg je u recimo bitima, hertzima.. bit u sekundi, dok su računala na bazi 2-desetu, 1024.. tj KiBi-Gi-Bi.. tj ona razlika kad čitaš kapacitet diska pa piše npr 500 a kad pogledaš GB ima 465GB tj GiBija.

-ta razlika je jednaka u mbps za up-down, tj nešto što tebi na računalu piše 6k nije 6000 nego picijevskih 6144 ... tj ako možeš 6000mbps tad je to cca 5.5k ne 6k tj ne 6kb po si sustavu nego ki-bi binarnom.. pa i ta mala razlika može biti objašnjenje što je max, + dodaj dio koji mora ostati za ostalu komunikaciju da bi mreža radila.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 14:20 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta ne

Optike ovdje nema, zato i pokušavam probati ovo dići. Trnutno imam 5 upload a ne 6-7, da je 6-7 bilo bi puno bolje. Kao što sam reko max bitrate mogu 3500 kbps na tih 5 upload, a sa ovih 7,6 koliko su oni izmjerili na modemu da ide bi lagano na 6000 bitrate islo. Kuzim je sve to oko uploada downloada bitrate. Pokušavam skužiti što koći tih 1,6 mbps u uploadu koje imam ali nešto ga koći od modema do PC-a

15 godina
offline
Re: Brzina interneta ne

-dodano u gornji post.. upravo tako ispada, možeš do 5.

-napravi test i daj sliku ili brojeve.. + dodaj tome svoje servere-hosting-kašnjenje, tj ako streamaš moraš računati da netko s neta ne može dobiti istu brzinu kao ti ili  tvoj susjed na istoj centali-serveru-čvoru..

-klasična početnička greška :) ne ide se na max, nego kao kompromis + zato i postoje jače kompresije ili niže postavke kavalitete. Radije koristi 50-80% mogućeg, bit ćeš mirniji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta ne

Jedini sam ovdje na centrali koji ima ovu brzinu jer zivim na selu, nema niko od susjeda ni približno ovu brzinu a niti su na t-comu. I kuzim ja sve te brojke koje su manje od onoga sto pise, sve mi je to jasno. Tehničar mi je reko da je nešto od modema do PC-a sto koci brzinu pa kao sto sam reko pokusavam skuziti do cega je, jer kao sto sam rekao na speedtestu krene sa 7,7 Mbps prve 3-4 sekunde mjerenja pa naglo padne na 4,5 Mbps i ostane oko 5,1-5,2 Mbps

 

+edit https://tht.speedtestcustom.com/result/d2db3960-0a08-11ea-9519-2f5072b76fbe

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 14:40 (freshyy).
15 godina
offline
Re: Brzina interneta ne

-ovo je 5.2 .. možeš stream cca 4.500 .. radije manje, 4000 i to je već dovoljno za HD (dovoljno je 3000 ali tad moraš imati odgovarjuću opremu-kompresore koji to rade.. amaterska oprema nema istu snagu-kvalitetu u RT..)

-to što u startu krene brže je keširanje-ram.. i naravno da nakon što se potroši padne na stvarnu propustnost (kao i kopiranje i sl.)

-može imati urednije računalo, jače (sve radi cpu + ostatak komponenti, nakupi se) .. i nije neobično da jendo računalo ima bolju mrežu, npr wlan-150mbps dok je lan možda stari na 100 itd

-ugl sve ostale razlike su na računalu, možda i zbog tvog softwarea tj da on instalira isti soft možda bi imali iste rezultate.

-bootaj live mint, izmjeri i tad znaš može li PC još malo bolje tj tad potvrdiš da je nešto soft to što radi razliku, a tek tad možeš možda i popraviti taj dio. Ako je isto, tad je ograničenje tvoj pc-cpu-ram-mreža.. HW.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Brzina interneta ne
freshyy kaže...

 Znaći imam drugačiji problem što se tiće brzine interneta. Ugovoreno imam sa t-com turbo 50 opciju znaći 35-50 download 7-10 upload. No međutim speedtest pokazuje 42 download i 5 upload. Naravno zvao sam ih kažu da je maksimalna brzina puštena da nije do njih nikakva greška. Ok možda je modem u pitanju, zvao sam tehničara, bio je danas ovdje došao zamjeniti modem i izmjeriti brzinu. Sa novim modemom na njegovom tabletu mjerenje od tableta do modema je 45-55 upload i 7,6 upload. No kad sam ja uradio speedtest opet ista stvar 42 download i 5 upload, stim da upload krene sa 7,6 zasteka na 3-4 sekunde i onda samo se spusti na 4,5 dok na kraju se digne na 5 i tamo ostaje. Tehničar je reko da oni su pustili do modema kako je dogovoreno 70% od ugovorene brzine što je sve uredu i rekao je da je pad brzine od modema to PC-a no međutim imam od modema do PC-a metar i pol kabla. Znaći mene sad zanima do čega može biti taj pad brzine koje se dešava od modema do PC-a. Imam novi kabel od prije mjesec dana, windowse redovito mjenjam, hardware je godinu dana star, tako da nije mi jasno do čega je pad. Najviše mi treba tih 7,6 upload radi streamanja u 6000 bitratu.

 Ajd stavi ti podatke te parice na kojoj ti mjeris 5 a on 7.6. Prije tog sva rasprava je nebitna. Imas temu kvaliteta parice ako te zanima kako se to vadi.

16 godina
offline
Brzina interneta niža od ugovorene

Na kaj to streamas 6000kpbs? Ak je twitch niko te nece moci gledat. :) Buffering ce biti prelud, mozda svakih par sek.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Brzina interneta niža od ugovorene

Imaš li neki gaming softvare, ili neki softvare za gaming na matičnoj, killer netowrking ili tako nešto? Ja imam gigabayte matičnu s tim nekim softverom j on je radio probleme pa sam morao prebrisati drivere i staviti druge.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta niža od ugovorene

Imam MSI B450 Tomahawk, nemam ništa gaming software na njemu. Kazem i sa redovitim reinstaliranjem windowsa ista je stvar

10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta niža od ugovorene

Imam opcije kvalitete za one koji nemogu gledati na max kvaliteti tako da nije problem

10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta ne
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

 Znaći imam drugačiji problem što se tiće brzine interneta. Ugovoreno imam sa t-com turbo 50 opciju znaći 35-50 download 7-10 upload. No međutim speedtest pokazuje 42 download i 5 upload. Naravno zvao sam ih kažu da je maksimalna brzina puštena da nije do njih nikakva greška. Ok možda je modem u pitanju, zvao sam tehničara, bio je danas ovdje došao zamjeniti modem i izmjeriti brzinu. Sa novim modemom na njegovom tabletu mjerenje od tableta do modema je 45-55 upload i 7,6 upload. No kad sam ja uradio speedtest opet ista stvar 42 download i 5 upload, stim da upload krene sa 7,6 zasteka na 3-4 sekunde i onda samo se spusti na 4,5 dok na kraju se digne na 5 i tamo ostaje. Tehničar je reko da oni su pustili do modema kako je dogovoreno 70% od ugovorene brzine što je sve uredu i rekao je da je pad brzine od modema to PC-a no međutim imam od modema do PC-a metar i pol kabla. Znaći mene sad zanima do čega može biti taj pad brzine koje se dešava od modema do PC-a. Imam novi kabel od prije mjesec dana, windowse redovito mjenjam, hardware je godinu dana star, tako da nije mi jasno do čega je pad. Najviše mi treba tih 7,6 upload radi streamanja u 6000 bitratu.

 Ajd stavi ti podatke te parice na kojoj ti mjeris 5 a on 7.6. Prije tog sva rasprava je nebitna. Imas temu kvaliteta parice ako te zanima kako se to vadi.

 https://prnt.sc/pznihb evo, to je on meni na tabletu svom pokazo gdje lijepo pise da ja imam 45 down i 7,6 up i pise da bi jos islo do 61 down i 10 up , no međutim ja imam 42 down i 5,2 up. I reko je da tcom postiva tih 70% od onoga sta placam i da je greska negdje kod mene na kompu sto koci to malo sta fali. Sta ja sad mogu tu napraviti? Di je problem?

9 godina
offline
Re: Brzina interneta ne
freshyy kaže...

 https://prnt.sc/pznihb evo, to je on meni na tabletu svom pokazo gdje lijepo pise da ja imam 45 down i 7,6 up i pise da bi jos islo do 61 down i 10 up , no međutim ja imam 42 down i 5,2 up. I reko je da tcom postiva tih 70% od onoga sta placam i da je greska negdje kod mene na kompu sto koci to malo sta fali. Sta ja sad mogu tu napraviti? Di je problem?

 Kako mislis on je to tebi pokazao? Jesi ovu sliku sada ti izvadio? Ako nisi, odi u router i izvadi ono sto pise sad. Znaci obavi mjerenje na speedtestu i izvadi podatke parice pa okaci.

Ako si ovo sad ti trenutno izvadio, onda ti je veza dobra, i ako nemas maxtv trebao bi mjerit vise od 42/5, barem kad je ova slika izvadjenja. Kabel tesko da je u problemu, ali 1.5m kabela je valjda 20kn, pa to uvijek mozes promjenit da budes siguran. Po meni najjednostavnije je da pokusas preko laptopa (svog ili frendovog ako nemas) samo izmjerit u istom trenu koliko mjeri komp i lap jos jednom. Ako i tad opet komp mjeri manje, onda ti nesto krade promet.

I trebao si trazit da te spoje na 50/10. Ne bi imao punih 10, ali bi trebao moci dohvatiti tih 6000 na taj profil. Jel ima neki razloga zasto ti nisu pustili 50/10? Pucala je veza?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina interneta ne
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

 https://prnt.sc/pznihb evo, to je on meni na tabletu svom pokazo gdje lijepo pise da ja imam 45 down i 7,6 up i pise da bi jos islo do 61 down i 10 up , no međutim ja imam 42 down i 5,2 up. I reko je da tcom postiva tih 70% od onoga sta placam i da je greska negdje kod mene na kompu sto koci to malo sta fali. Sta ja sad mogu tu napraviti? Di je problem?

 Kako mislis on je to tebi pokazao? Jesi ovu sliku sada ti izvadio? Ako nisi, odi u router i izvadi ono sto pise sad. Znaci obavi mjerenje na speedtestu i izvadi podatke parice pa okaci.

Ako si ovo sad ti trenutno izvadio, onda ti je veza dobra, i ako nemas maxtv trebao bi mjerit vise od 42/5, barem kad je ova slika izvadjenja. Kabel tesko da je u problemu, ali 1.5m kabela je valjda 20kn, pa to uvijek mozes promjenit da budes siguran. Po meni najjednostavnije je da pokusas preko laptopa (svog ili frendovog ako nemas) samo izmjerit u istom trenu koliko mjeri komp i lap jos jednom. Ako i tad opet komp mjeri manje, onda ti nesto krade promet.

I trebao si trazit da te spoje na 50/10. Ne bi imao punih 10, ali bi trebao moci dohvatiti tih 6000 na taj profil. Jel ima neki razloga zasto ti nisu pustili 50/10? Pucala je veza?

 

 Ovo je prije 10min slikano , plus on mi je isto to pokazao na tabletu prije par dana. Glavni razlog zas nemam 50-10 je kako oni kazu da ima 500m kabla od centrale do mene. Novi kabel sam stavio prije 2 mj, isto je bilo i sa starim i sa ovim novim. Nemam Maxtv, nemam apsolutno nista sto moze smanjivati brzinu. probacu na laptopu izmjeriti mada sam mjerio WIFI na mobitelu i isto je brzina 42/5 tako da ne vidim da ce biti neke razlike. Stvarno neznam sto moze kociti na PC-u jer ovaj novi PC imam godinu dana a na starom PCu je ista stvar bila prije par godina. Jedino sto vidim da bi moglo biti neki problem, je sto je telefonski prikljucak na drugoj kuci, znaci nekih 10-15 m zracne linije od prikljucka na drugoj kuci do ovdje di sam ja. Mislio sam odnest ruter tamo blize tom prikljucku i sa laptopom spojit kabelom tamo di je blize i vidjet da li ce brzina ici gore, ako je i tamo isto onda znaci da tcom jede govna jer ocito i parica i sve moze potegnuti tih 50/10

9 godina
offline
Re: Brzina interneta ne

pisem u drugu temu.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice