Djeljenje Public Wifi-ja

poruka: 8
|
čitano: 2.481
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Djeljenje Public Wifi-ja

Pozzz ljudi, tražim ovdje nešto o djeljenju public wifi-ja, ali nikako da nadjem :), pa da vas pitam nešto.

150 m od mene se nalazi javna wifi mreža, brzine oko 50 Mbit. Može li mi neko reci šta trebam napraviti

da bih ja tu wifi mrežu  nekako “doveo” u svoju kuću? Možda neki wifi repetitor koji se ušteka u struju i on 

stvori AP u kući? Ili bilo šta da uhvati do 150 m i stvori mi AP u kući! Hvala vam

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Djeljenje Public Wifi-ja

Jesi li dovoljno hrabar da svakodnevno rabiš javnu bežičnu mrežu?

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Djeljenje Public Wifi-ja

Imam svoj privatni internet. Ovo pitam jer skidam pir*tske igrice za Xbox i slično. A s obzirom da je to ovdje u Njemačkoj zabranjeno i kažnjivo, ako se skida sa javnog wifi, sa laptopima samo za to, ne podliježe kaznama.

10 godina
offline
Djeljenje Public Wifi-ja

Nije vezano direkt za temu ali da te pitam na koj nacin gledas nase programe i arenu sport,sport klub itd...?

Dali je kaznjivo ako prijatelju namjestim na kodiju moj server i da tako gleda filmove i serije?

Znas mozda kako se na to gleda?

Bas me to prijatelj pitao neki dan ali nisam siguran sta da mu kazem,da ne dobije kaznu radi toga.

Hvala.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 10:27 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Djeljenje Public Wifi-ja

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 10:23 (SolidSnakeCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Djeljenje Public Wifi-ja
goran___1992 kaže...

Imam svoj privatni internet. Ovo pitam jer skidam pir*tske igrice za Xbox i slično. A s obzirom da je to ovdje u Njemačkoj zabranjeno i kažnjivo, ako se skida sa javnog wifi, sa laptopima samo za to, ne podliježe kaznama.

-za otvorenu (javno dostupnu mrežu, bez autorizacije korisnika) je odgovoran vlansik mreže. (dobije kaznu za svako počinjeno kazneno djelo).

-ako je vlasnik te mreže 'svjesna' osoba, tad je onemogućeno to što želiš.. u suprotnom će biti kažnjen, tad će i tebi pokucati policija na vrata ili ćeš dobiti uplatnicu 600-900€..

-spajanje na nepoznatu mrežu=rizik. Svjesna osoba to izbjegava. Javen institucije npr grad-aerodrom i sl. su ipak javne i njima ćemo recimo vjerovati i nadati se da neće bit iništa lošeg, dok se ostalima ne smije naivno vjerovati jednako kao bilo kojoj nepoznatoj osobi.

-kad se spojiš na bilo koju mrežu, podaci tvojeg uređaja su dostupni toj mreži, nema skrivavnja, ako kršiš zakon možeš dobiti kaznu. (jedino što će prvo optužen biti vlasnik takve mreže, koji je odgovoran ali ako odbaci krivicu tad će pokrenuti postupak protiv treće strane tj tebe-počinitelja..).

-djelo je zabranjeno-kažnjivo i u ostalim zamljama, jedino što u njemačkoj stvarno kažnjavaju, čak ne kažnjavaju nego dobiješ uplatnicu.. za uplatnicu trebaju osobne podatke tj konkretno ime, tad ako žele, prate te i pribave potrebno. Skoro da ni jedan torrentaš nije dobio kaznu za prvo-jedno korištenje.. svi tek nakon par mjeseci korištenja i tad si 'pravi pirat' + tad ni nema ove 'jeftine' kazne-uplatnice nego pravi sud-kazna koja može biti nekoliko nula veća + zatvor i sl.

 

-radi što želiš, sloboda .. + odgovornost. Nisi siguran ako si to pomislio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Djeljenje Public Wifi-ja

Ja gledam IPTV preko Amazon Fir TV stick-a. Kodi ne koristim

13 godina
neaktivan
offline
Djeljenje Public Wifi-ja

Pozdrav, zamolio bih vas za pomoc oko postavljanja rutera.

Trenutno radim zimsku sezonu u njemackoj i smjesten sam u hotelu, imam internet ali je ogranicen broj uredaja koji se mogu spojiti na tu mrezu.

Na laptop sam instalirao conectify ali mi je zao da radi cijeli dan pa sam posudio router tp link mr3020 da probam nesto napravit.

u hodniku je ruter i povezujem se putem wirelessa(imam pristup lan-u), na laptopu pise da je mreza otvorena ali kad se spojim otvori mi se prozor u koji moram upisati username i password.u postavkama rutera (tp linka) sam postavio da se spaja na taj ruter u hodniku ali on me i dalje preusmjerava na glavnu stranicu i trazi autorizaciju.
kako postaviti ruter i da li je to uopce moguce u ovoj situaciji...hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 19:44 (neno7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice