Dva rutera

poruka: 5
|
čitano: 1.406
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Dva rutera

Pozdrav svima!

Imam problem sa ruterom, pa ako netko zna kako pomoci bio bih zhavalan!

 

Dakle imam dva rutera: jedan iskonov, glavni preko kojega ide internet i pomocni, ASUS AC 1200 Dual Band koji sluzi kao "pojacivac signala" posto je signal sa ovoga glavnog dosta slab (pokriva cijelu zgradu)

 

Dakle, greskom sam tvornicki resetirao ASUS ruter, i signal je otisao u krasni q :)

 

Dok je ASUS izgasen internet radi dobro mada je signal jako jako slab, a kad je asus ukljucen signal je super ali nema interneta

 

Trebao bih uputu kako napraviti setup ASUSA posto mi tamo u statusu stoji disconnected.

 

Da napomenem adresa glavnog rutera je 192.168.5.1 a sada mi asus stalno izbacuje svoju 192.168.1.1

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva rutera

-dva moda rada, router-AP. Wizard i podesiš za minutu. Kako? RTFM ili pogledaj gdje je spojen mrežni kabel s modema na router, u lan ili wan port..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva rutera

Posto nisam expert u ovom polju nego poprilicni laik, moze step by step objasnjenje? :)

 

Wizard mi nudi stvari kao automatic ip ili static, ima jedno 3-4 koraka i ne znam sta da odaberem

 

Ps kabel je u lan portu

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 15:24 (-Desmond-).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva rutera

EDIT: mada mi u "pomocnom" netu i dalje pod status stoji disconnected, internet radi

 

Pomocnom sam promijenio lan adresu na 192.168.5.2 i iskljucio DHCP

12 godina
offline
Re: Dva rutera

Ja sam nedavno bio konfigurirao 1 ruter da radi kao extender, pojacivac signala.

Ovako odi na glavni ruter i pogledaj mu dhcp postavke. Vidis po kojim parametrima radi. Tipa od 192.168.1.17 do 192.168.1.254 

I na njemu mora bit ukljucen dhcp.

To je to za glavni ruter

U drugom ruteru neznam koje imas opcije, ali kod mene je bilo radilo na universal repeater, to je najkompatibilnija varijanta.

Zatim stavis fixed ip RAZLICIT(da nije 192.168.1.1) od glavnog u INTERVALU od do glavnog rutera.

npr. glavni ruter ima navedene postavke i ti biras neku IP adresu u tom intervalu recimo 192.168.1.100 

I onda bi trebalo radit.

 

EDIT: Kod mene je na extenderu 192.168.1.18 To je sljedeca slobodna adresa od 192.168.1.17 koju daje glavni ruter.

 

Na slikama se vidi kako je kod mene podeseno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 22:28 (antimon95).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice