Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.157.932
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
5 dana je rok za ukloniti kvar na opremi kod korisnika, ne za prekid.

 Da, i? Gdje si ti pročitao drugačije?

8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Za razliku od tebe, radio sam par godina i odavno ne radim u szk, zato i znam što govorim.
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Između ostalog, pričao je o prekidu, ne o kvaru opreme. Nije problem u tome što sam pročitao, nego što nisam, odnosno što nisi napisao, a razlika je bitna.
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Između ostalog, pričao je o prekidu, ne o kvaru opreme. Nije problem u tome što sam pročitao, nego što nisam, odnosno što nisi napisao, a razlika je bitna.
6 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

meni je godinama pucala veza na Iskonu u poslijepodnevnim satima....po desetak puta...

stalno su mi baljezgali da mi ne valjaju kućne instalacije bla..bla..

 

već sam pisao o tome no da ponovim...

 

vratio sam se nakon sedam godina na T-com i vidi čuda; NI JEDNOM od studenoga prošle godine mi nije pukla veza, nije se frozao prijemnik IPTV-a, sve normalno...

 

toliko o Iskonu ... (kućna instalacija se sama regenerirala ) 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Za razliku od tebe, radio sam par godina i odavno ne radim u szk, zato i znam što govorim.

Evo, za razilku od tvojih ombrabenih spika prištavih agenta da ti javim ishod.

 

Javili su se na moj prigovor nakon 2 dana. Nazvao me neki normalan čovjek koji je sve proučio i sve smo se dogovorili. Prosljedio je odjelima moj problem sa ruterom i još neke druge administrativne prirode, reko je da će mi ruter zamijenit i stvarno danas došao čovjek zamijenit ruter. A za ovo drugo su me zvali isti dan ali to ne mogu samo tako riješit pa će se javit kad to riješe. Nitko me nije pitao niti upućivao na gašenje i paljenje rutera ...  i jel ruter radi ili ne radi ... nego samo kad mogu doć.

 

Tak da stoji to kaj sam reko ... sa tim vojnicima na telefonu ne treba uopće imat posla ... samo ti od njih tlak naraste. Zato samo pismeno jer te jedino tako netko može shvatit ozbiljno a ne da me neka budala na telefonu štopa jer nema pojma ili mu se ne da radit ili ga boli kifla ...

13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Iskreno ne djeluješ mi kao netko tko je ikada radio u takvom okruženju, s obzirom na pisanje. Sve procedure postoje s razlogom, upravo zato što eliminiraju slanje tehničara i daljnje provjere na preko 50% poziva. (Netko ištekao kabel, krivi izvor na tv-u, itd.). I vjeruj mi, osobe koje tamo rade se obraduju kad s druge strane imaju osobu koja zna nešto, a takvih je 10%. Zapitaj se da nije stvar u tvom nastupu jer na jednu jedinu stvar si mene našao omalovažavati (za tebe nisam "dečec", tako se doma razgovaraj)

 

Gledaj ''dečec'' olit milo moje malo. Ja kad nazovem službu za korisnike oliti ''dečece i deklice'', kad ona/on meni veli da bu pročistil liniju u prsima me stegne.

Eto ti primjer: Ja vrlim njemu. Striček imal sam 6 mjeseci VDSL 50mb, nekaj ste napravili i modem mi se prebacil na adsl i nejde dalje. A ''dečec'' veli pa vi nemate tehničke mogučnosti.

U datom trenutku ja ne da sam lud.. (prsa samo kaj ne roknu, a žila na sljepoočnici 3* veča)

I jebem SZK i resetiranje rutera. AK je do rutera pali gasi je dosta, oču kurac stalno port forwartding raditi.

A i jedno vam mora biti jasno: Dečec vaše je do LAN porta na modemu. I mene ko korisnika boli k.. Jer cukate 300kn mesečno za zrak.

 

E sad s druge strane, ja kužim da moraš delati kak ti se veli. Ali problem je kaj 98% SZK je tehnički zaostalo. I kad mu lepo saopčim, kao da govorim zidu.

 

Edit: jbga, pravopis i izražavanje 0, zato ne radi u SZK

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 18:19 (Zver).
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Može li se kakav popust izvući zvanjem Iskon korisničke službe od cijena prikazanih na netu? Selim uskoro na drugu adresu na kojoj nemam mogućnost trenutnog operatera pa trenutno gledam opcije...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Koliko treba Iskonu da spoji novu liniju prije 35 dana ugovorio sam net, bijela zona sam, nakon 2 dana T-Comov tehničar izašao na teren da provjeri mogučnost spajanja, i od tada ništa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Može. Ja sam sa 5kn mjesečnodobio paket s 3 hbo-a i 2 Cinemaxa.

15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Kompletan iskon od jutros u 9h na podrucju novog zagreba je u prekidu. Zna tko u  cemu je problem, kada ce proraditi?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Na rotoru presjekli kablove. Nije samo Iskon, već svi operateri kojima tamo idu kabeli.
16 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

nažalost i ja imam vrlo ružno iskustvo sa Iskonom a radi se o najobičnijoj prijevari

 

odlučio sam se za iskon zato jer mi je njihov prodajni agent obećao brzinu od 20 do 50 mbts, ukucao je moju adresu stanovanja i rekao da mogu isporučiti  brzinu od 20 mbts do 50 mbts.

nakon instalacije i postavljanja rutera brzina je bila jedva 6.

 

Pokrećem reklamaciju i prvo me zovu iz Iskona i kažu da je to samo privremeno dok me ne prebace na novu centralu ali da moram potpisati novi zahtjev/ugovor???

sad već kuha u meni, ali kako nije bilo novih dodatnih troškova potpisujem i taj zahtjev.

Nakon toga zovu me i javljaju mi da me ne mogu priključiti na novu centralu.

 

i što sada ???

potrošio sam 2 mjeseca na njihove laži,

znam da prema Zakonu o elektroničkim komunikacijama mogu otkazati pretplatnički odnos ako brzina nije najmanje 70% od najniže garantirane brzine

ali to sve ne rješava moj problem.

 

dal je netko imao isti problem i ako je kako je to riješio???

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

a kolika je brzina bila prije iskona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

ista ta oko 6 mbts,  ma znam ja da je problem u infrastrukturi,

 

ali zašto su mi onda obećali veću brzinu i priključak na novu centralu ako to ne mogu isporučiti, nisam ja te brzine izmislio kod prodaje ukucali su moju adresu i rekli da može paket od 20 do 50 mbts sve piše u zahtjevu/ugovoru.

Da su mi odmah rekli da ne mogu isporučiti tu brzinu ne bih ja ni mijenjao operatera.

 

Primjetio sam da niti jedan drugi operater ne želi napisati koliku najnižu brzinu mogu isporučiti, svi imaju brzine do...., ali nitko nema brzinu od....

siguran sam da je to zbog toga što ako brzina nije najmanje 70% od najniže garantirane brzine pretplata se može otkazati bez troškova,

ali to je već pitanje za zaštitu potrošaća.

 

Mislio sam možda netko ima slično iskustvo ili kakvu ideju???

10 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Prebacio sam se na Iskon prije par tjedana, uzeo sam 200Mb optiku.

 

Cisto sam se iznenadio kad nisam morao cekat dva dolaska tehnicara, vec je prvi koji je dosao nakon tjedan i pol kao morao "izvidit" odmah proveo optiku u stan i spojio trasceiver i router.

 

Zasad sve pet, brzina konstantno oglasenih 200/100 a i tehnicar je bio simpa, vidjet kak ce to ic al nakon muka sa A1/Bnetom ovo mi je san

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

ja sam prije cca mjesec dana sa tcma prešao na iskon, bez ikakvih problema ili razlike, čak nešto i veću brzinu imam, razlika je u računu, sa 250 na 119 kn... Žena je, kad me zvala za ponudu, rekla da je poslala upit u tcom o statusu parice i dobila odgovor da mogu imati 20-50... i imam 30... Bilo bi jako dobro ako bi mogao postaviti screenshot statusa parice iz modema, tad bi se sve vidjelo. ali dok nekako ne iskamčiš zamjenu parice (ako ima slobodnih ili ako netko koristi samo telefon bez interneta da ti zamjene) nema tu puno pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

ISKON PREVARA-NE ISPORUČUJU USLUGU A PRIJETE ISKLJUCENJEM USLUGE

Pišem ovo samo iz razloga kako bi se svi imali priliku uvjeriti kakvi prevaranti rade u Iskonu i kakva je politika tvrtke. Naši problemi sa Iskonom počinju 15/8/2018 kada nakon grmljavinskog nevremena više nismo u mogućnosti koristiti uslugu interneta i tv koje smo imali preko Iskon paketa. Nakon prijave kvara i dolaska tehničara utvrđuje se da je problem u vanjsoj liniji koja je pregorila, a da je sa routerom i tv reciverom sve u redu. S obzirom da susjed preko čije kuće je išao kabel isto ima nerješenih stvari sa Iskonom-T-Comom ne želi im dozvoliti da išta rade u njegovom dvorištu te nas pitaju da li bi bio problem da nam montiraju novi stup u naše dvorište na što mi pristajemo (navedeno se događa kroz mjesec rujan). Ništa se ne događa nakon tih razgovora i mi nismo u mogućnosti koristiti usluge ali nam Iskon uredno šalje račune i opomene uz prijetnje kako će nam se isključiti usluga ako ne podmirimo račune (isključit će nam uslugu koju ionako NE MOŽEMO koristiti jer nisu otklonili problem). U 12. mjesecu šaljemo mail u kojemu zahtjevamo da nam se storniraju navedeni računi s obzirom na nemogućnost korištenja usluge i oni pristaju na to i „velikodušno“ nam 10 dana prije isteka ugovora nude besplatan raskid ugovora uz obrazloženje kako nam ne mogu garantirati kada će biti otklonjen kvar. S obzirom da smo čekali koliko smo čekali rekli smo da ćemo i dalje pričekati a u međuvremenu ćemo kao i do sada koristiti mobilni internet po kući. Njihova praksa slanja računa se nastavlja te dobivamo račun za siječanj i veljaču i ponovno šaljemo mail reklamacije da dobiavmo račune za uslugu koju i dalje ne možemo koristiti. Onda doazimo do vrhunca njihove bahatosti gdje odgovarju da ne odobravaju umanjenje računa i da nam je rečeno da se ne zna kada će biti kvar otklonjen. Samo bih volio znati po kojoj osnovi uopće imaju oravo obračunati račun za razdoblje za koje i sami navode da nisu u mogućnosti zbog njihova kvara isporučiti uslugu. Nakon navedenoga raskidamo ugovor sa navedenim operaterom a za račune se obraćamo nadležnim institucijama (sigurno su i htjeli postići navedeno da nas „otjeraju“ od sebe jer očito nisu u stanju otkloniti problem kada nastane). U svakom slučaju ovakvo ponašanje i neprofesionalnost ne mogu prihvatiti i svima preporučam da ih zaobilaze u širokom luku. Ukoliko itko sumnja u navedeno, prilažem kompletnu prepisku sa Iskonom.

p.s. Da bi apsur bio veći u toku 12. mjeseca prije isteka ugovora nas zove njihov agent koji nam nudi povećanje brzine interneta, na što mu odgovrama da nemamo nikakvu brzinu već 4 mjeseca. Na to se kolega ispričao i raspitao o kvaru i dao nam povratnu informaciju, tako da nemam prigovor na kolegu koji je očito samo po „defaultu“ dobio nalog da zove sve kojima je ugovor pred istekom ali to isto govori o „profesionalnosti“ Iskona.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 22:05 (Dark2010).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dark2010 kaže...

ISKON PREVARA-NE ISPORUČUJU USLUGU A PRIJETE ISKLJUCENJEM USLUGE

... S obzirom da smo čekali koliko smo čekali rekli smo da ćemo i dalje pričekati a u međuvremenu ćemo kao i do sada koristitimobilni internet po kući.  ......

 ...da nije možda taj "mobilni internet" Iskonov ??

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dark2010 kaže...

ISKON PREVARA-NE ISPORUČUJU USLUGU A PRIJETE ISKLJUCENJEM USLUGE

Pišem ovo samo iz razloga kako bi se svi imali priliku uvjeriti kakvi prevaranti rade u Iskonu i kakva je politika tvrtke. Naši problemi sa Iskonom počinju 15/8/2018 kada nakon grmljavinskog nevremena više nismo u mogućnosti koristiti uslugu interneta i tv koje smo imali preko Iskon paketa. Nakon prijave kvara i dolaska tehničara utvrđuje se da je problem u vanjsoj liniji koja je pregorila, a da je sa routerom i tv reciverom sve u redu. S obzirom da susjed preko čije kuće je išao kabel isto ima nerješenih stvari sa Iskonom-T-Comom ne želi  da nemamo nikakvu brzinu već 4 mjeseca. Na to se kolega ispričao i raspitao o kvaru i dao nam povratnu informaciju, tako da nemam prigovor na kolegu koji je očito samo po „defaultu“ dobio nalog da zove sve kojima je ugovor pred istekom ali to isto govori o „profesionalnosti“ Iskona..,....

 

 Nazalost nije samo iskon. Ja sam imao potpuno istu situaciju sa tcom. Parica prek susjedove kuce. On imao neki spor s njima i presjeko kabel i nije ih htio pustit u kucu da poprave. Racuni naravno dolaze a linije nema. Kad se nakpokon sve rijesilo brzina interneta upola manja nego prije. Nakraju ih otkanto sad vec par godina zadovoljan na iskonu.

Kod tebe je jos veci problem jer iskon zapravo nemoze nist napravit nego to mora tcom rijesit a njih naravno briga za druge operatere.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ma cak su dolazili jos u listopadu iz Tcoma iz odjela za projekte jer je to sada projekt premjestana linije i dogovorili sa njima da se na terenu koji je u nasem vlasnistvu postavi novi stup no nakon toga nista.Svjesni smo komplikacija i bili maksimalno strpljivi,ali ovakva bezobraznost da odbijaju umanjenje racuna jer su oni prilikom umanjena u 12 mjesecu rekli kako ne znaju kada ce otkloniti kvar i da smo sami krivi sto smo nastavili "koristiti" njihovu uslugu.Uglavnom sada prelazim na A1/Bnet s obzirom da nude jedini bez linije vec vezu preko Homeboxa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
AF139 kaže...
Dark2010 kaže...

ISKON PREVARA-NE ISPORUČUJU USLUGU A PRIJETE ISKLJUCENJEM USLUGE

... S obzirom da smo čekali koliko smo čekali rekli smo da ćemo i dalje pričekati a u međuvremenu ćemo kao i do sada koristitimobilni internet po kući.  ......

 ...da nije možda taj "mobilni internet" Iskonov ??

 Nije ne koristim njihove mobile usluge

14 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Imam optiku NET/TV do 80 Mbit preko Iskona. Ugovor mi istekao još u 10 mj pa me zanima što bih mogao tražiti uz potpisivanje novog ugovora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Trebo bi dobiti 200/100 s novim ugovorom jer 80/40 je stari paket. Cijena ce ti mozda skociti, ali nemoj na prvu pristat. Odbij prvu i drugu ponudu, kmeči da si dugo kod njih, ser kenj, možda ti za jedan tjedan tišine uleti nemoralna ponuda ;)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Vrijeme je da pohvalim Iskon.Danas nakon dugo godina prešao sa t-com-a na Iskon.Dobro ista je to kapa ali cijena malo drugacija.Preko stranice Kompare dobio sam povoljnu Iskon uslugu Net 20-50 za 119.00kn mjesecno bez telefona a on mi i ne treba.Iskon je uredno javio kada prelazim kod njih uredno poslali ruter.T-com isključio za 5 min dobio poruku od Iskona da upalim njihov ruter i sve radi.Brzina mi je kao i na t-com 50/10 sve za sada radi uredno.Eto za sada pohvale Iskonu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 12:09 (TonyM).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Pričekaj pa ćemo vidjeti kad te HT počne *ajebavati
Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da, meni su preko kompare ponudili za 139,90 isto to..plus nekih 60 kuna za uključivanje, zamislite to..

Dakle jebu i oni..

Može i za 119 kn dakle..

 

A ovo su horori, 35 dana čekati uključenje, resetiranja rutera, i tako dalje..

 

Kad čitam ovaj topic ne prelazi mi se na iskon..

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 21:07 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

I ja sam uzeo preko kompare iskon za 139 kuna, ali s telefonom. Za 119 je samo internet.

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

koja je ta fora s tim kompareom? ja imam net+tv 229kn 50/10 i osnovni paket + 2g dzabe hbo kojeg uopce ne gledam...jesam li preko komparea mogao dobiti istu stvar za manje? dakle iskljucivo net 50/10 i tv osnovni me zanima, nista dodatno niti fiksna linija niti iskon sim kartice

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
RuskeGTT kaže...

koja je ta fora s tim kompareom? ja imam net+tv 229kn 50/10 i osnovni paket + 2g dzabe hbo kojeg uopce ne gledam...jesam li preko komparea mogao dobiti istu stvar za manje? dakle iskljucivo net 50/10 i tv osnovni me zanima, nista dodatno niti fiksna linija niti iskon sim kartice

 Ne znam koja je fora ali preko Kompare dobio sam iskon net 20-50 za 119.00 kn i 200 kn popusta na policu osiguranja jer sam sa t-coma prešao na iskon.Vjerojatno bi dobio popust na uslugu a uvjek možeš poslati upit pa da vidš koliko bi te to izašlo jer imaju dosta popusta.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice