Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.640
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

i zašto mi u u optiminom modemu piše Innbox V45 Home Gateway AnnexB, zar optima ne koristi annexA

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 17:21 (hafnarfjordur).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
hafnarfjordur kaže...
evo ovo su moje dsl statistike innbox optime, maximalno imam 4,1 mb/s download, a trebao bi do 16mb/s ili maximalno koliko dopušta parica, mada ima u pravilima tarife od 4 mb download, i 0,5 upload, a ja baš imam toliko mjereno sa speedtestom, udaljen sam od centrale oko 2 km, može li po ovim statistikama ići brže od 4 mb/s, Nisam zna kako kopirat sa stranice modema, nego sam kopira u notepad pa ode zalipija, znači attenuation downstream mi je 48 db, upstream 22 db

 Nesto s tim podatcima ne valja jer ili ti je kriva atenuacija, ili max attainable, jer s atenuacijom od 48 (znaci nekih 3.5 km) nemoguce je imat max attainable od 13 kako je prikazano tu. Cudno da si ovako daleko od centrale, vec su trebali vecinu tih petlji barem nesto skratit. Svejedno, ni jedan ni drugi podatak ne ulijevaju neko veliko povjerenje. Pokusaj zatrazit prebacivanje na vdsl. Posto vdsl na tu daljinu nece stavit, mozda iams neku blizu centralu u medjuvremenu na koju uopce nisi spojen.

8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Jeli meni netko moze reci koliko max mogu imati, mozda su nesto promjenili.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ma neće prebacit na vdsl, kažu da treba manje od km od centrale, a trebao bih imat najviše 2,5 km od pošte di je centrala ili možda ima i 3,5 km tko zna kako te kabele oni motaju? Nego koliko bi treba imat atenuaciju ( neku manju oko 30)ako mi piše max, attainable 13 mb? I može li utjecat spoj koji sam ja radio , spojio sam crni vanjski utp kabel(, sa licnastim utp, sa spojnicom , izolira dobro izolir trakom i betonira to, na pod ispod balkona, da li bi možda pomoglo u brzini interneta prominit taj licnasti a stavit utp kabel sa punom žicom.? Da li bi to smanjilo atenuaciju a samim time povećalo brzinu interneta  (prvo mi je bija tehničar od t-com-a, da testira liniju i on mi je reka da sam udaljen od centrale oko 2km, vidio sa nekim aparatom)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 21:50 (hafnarfjordur).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kresimir4 kaže...

Jeli meni netko moze reci koliko max mogu imati, mozda su nesto promjenili.

 Nema promjene kod tebe. Mozes vidjet i sam po ovom "attainable" to ti je maksimalna dostupna brzina.

hafnarfjordur kaže...

Ma neće prebacit na vdsl, kažu da treba manje od km od centrale, a trebao bih imat najviše 2,5 km od pošte di je centrala ili možda ima i 3,5 km tko zna kako te kabele oni motaju? Nego koliko bi treba imat atenuaciju ( neku manju oko 30)ako mi piše max, attainable 13 mb? I može li utjecat spoj koji sam ja radio , spojio sam crni vanjski utp kabel(, sa licnastim utp, sa spojnicom , izolira dobro izolir trakom i betonira to, na pod ispod balkona, da li bi možda pomoglo u brzini interneta prominit taj licnasti a stavit utp kabel sa punom žicom.? Da li bi to smanjilo atenuaciju a samim time povećalo brzinu interneta  (prvo mi je bija tehničar od t-com-a, da testira liniju i on mi je reka da sam udaljen od centrale oko 2km, vidio sa nekim aparatom)

 Pitanje je, ne idu kablovi uvijek intuitivno, ali da ti spoj moze radit probleme s atenuacijom i povecavat je, to svakako. Ako si betonirao jedino, neznam dal ti se isplati to odbetoniravat :P Radje ako imas jos neki spoj "blize" od tog betoniranog (tako da ga u biti zaobidjes) pa da tamo spojis router momentalno i samo pogledas parametre. Ako su parametri bolji onda je vrlo vjerojatno spoj lose odradjen. Ako su isti, nema potrebe da odbetoniravas stvari. Da bi imao 13 attainable to je nekih 2.2 do 2.5km do centrale.

10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Sta mi mozete reci o ovoj parici? 
Samo da napomenem da je do 5 dana Nose margin bilo 10/16db. Od kada se to promenilo veza puca barem jednom dnevno :/
Trenutno stanje prilozeno na slici :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
munja76 kaže...

Sta mi mozete reci o ovoj parici? 
Samo da napomenem da je do 5 dana Nose margin bilo 10/16db. Od kada se to promenilo veza puca barem jednom dnevno :/
Trenutno stanje prilozeno na slici :)

 Pa veza bi trebala "pucat" jednom dnevno jer ti je IP lease 24 sata?

Podatci kao i korisniku prije, ta atenuacija ne izgleda ispravna. Nek ti promjene u interleaved/interleaved datapath na tu daljinu nema potrebe za fastom. Po margini to ne bi bas trebalo pucat, al vise tu parametara ne odgovara jednim drugima. Neznam koji je to router, dal je podrzan, pokusaj si ubacit koji program koji ti prati kako ti margina oscilira tijekom 24 sata. Tu imas par programa i kako se postave, nisam samo siguran dal ce ti radit na routeru al nista te ne kosta probat. Ako ga osposobis pogledaj kad ti veza pukne kako je isla margina (ako nije nakon 24 sata ip lease change)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

To je krenulo pre 5 dana, ruter se znao resetovati samo kad nestane struje :) 
Ruter je ZXHN H168N V3.1

15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kolika bi mogla biti maksimalna internet brzina na ovoj liniji?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

To sto imas. Eventualno bi se moglo pokusat malo tweakat da smanje marginu pa puste maks i vidis hoce li drzat s tom marginom, al ovo su vec eksperimenti za koje moras bit posebno strpljiv i po mogucnosti znati/pricati direktno s tehnicarem koji te razumije sto trazis :) Upload naravno moze ic gore jos.

Iako, po uploadu bi taj download morao biti malo bolji, mozda bi se dalo tu pogledati malo i instalacije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2017 1:08 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav svima.

 

Donedavno sam imao brzinu 30/5 pa pošto mi je ugovor bio pred istekom ponuđeno mi je da se brzina poveća na 50/10 uz novu ugovornu obvezu. Brzina je povećana na 50/10 da bi nakon nekih mjesec dana pala na 30/10. Pa me zanima dali je to zaista moguće da sad više nejde 50 nego 30 download jer na modemu se vidi da je pušteno 50/10 ali već dva dana je brzina 30/10. Zvao sam službu za korisnike i tamo su probali resetirati liniju ali i dalje je isto. Ovo sa smanjenjem brzine mi se također jednom dogodilo prije možda tjedan dana no samo sam isključio i ponovo uključio modem i brzina se vratila na 50/10 no sad ostaje na 30/10. 

Interesira me što mislite o podacima iz modema dali bi trebalo ići 50 ili zaista linija to ne podržava?

 

 

 

Podaci iz modema dok je bila 50/10 brzina Podaci iz modema dok je bila 50/10 brzina
Podaci iz modema dok je brzina 30/10 Podaci iz modema dok je brzina 30/10
Brzina na speedtest-u Brzina na speedtest-u
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije ti nesto dobro postimano na centrali i tamo kod njih. Prijavljuj gresku dok tehnicar to ne dodje pogledat. Po prikazanom 50 ide a dali ce drzat s tom marginom to ces tek vidjet.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, 

zanima me zašto je ovolika razlika između moje parice i susjedove koji je ulicu niže (cca. 50 metara smo udaljeni)? Na istoj smo centrali, ja sam na T-comu on je na Vipu.

Isto stanje kao kod mene je i kod još par ljudi u mojoj ulici kod kojih sam imao priliku pogledati dsl stats (također su na T-comu) tako da nije do mojih kućnih instalacija.

 

Moja parica Moja parica
Susjedova parica Susjedova parica
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 0:40 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
toncek333 kaže...

Pozdrav, 

zanima me zašto je ovolika razlika između moje parice i susjedove koji je ulicu niže (cca. 50 metara smo udaljeni)? Na istoj smo centrali, ja sam na T-comu on je na Vipu.

Isto stanje kao kod mene je i kod još par ljudi u mojoj ulici kod kojih sam imao priliku pogledati dsl stats (također su na T-comu) tako da nije do mojih kućnih instalacija.

 

 Nisu to neke ultra velike razlike. Moguce da samo taj vipov krivo pokazuje maksimalu.

Ali vjerojatnije je da bi moglo bit do profila. Stavljen ti je 17a profil, a na tu daljinu bi mozda 8b bolje radio, trebalo bi vidjet. A moguce je i da je izmedju tebe i njega neki losiji spoj. Sad neznam koliko ti se isplati oko toga cackat jer vidim da ti je pusten neki nestandardni profil pa je moguce da su ti vec nastimavali vezu, pa da te ne bi samo odje*ali i stavili na 20+tv nakon sto ih ugnjavis. Ako poznas tehnicara radje pitaj njega ako ti moze pustit 8b da vidis kakvi ce parametri tada bit, al da zoves 0800 i ides preko njih, ja se ne bi kockao. Jeli on bio na amisu mozda prije?

12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Evo imam screenshot otprije kad sam bio na 8b

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da. Stanje vise manje isto. Upload je dosta skocio na 17a pa bih ipak rekao da je negdje problem na infrastrukturi jer 40 down za toliki upload je malo nesrazmjerno. Znaci na dodanim frekvencijama upload se uduplao a download se uopce promjenio nije sto je jako cudno. Tipa, po uploadu/downloadu bi rekao da si negdje na 1km, a s ovim uploadom na 17a prije si oko 600m

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 17:25 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

U prolazu sam vidio tehnicara kod centrale i zamolio sam ga da pogleda, 550m kabela je od centrale do mene, barem mu tako pise u toj nekakvoj aplikaciji. Rekao je da bi trebala ic veca brzina ali da ne moze nista on radit ako ne prijavim smetnju.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

To je to onda. Upload na 17a odgovara toj razdaljini, znaci da u download podrucju ima nekih problema. Negdje na tim frekvencijama ima gusenje i to ne bi trebalo bit.

Sad, koliko ti se da kockat s tim da prijavljujes kvar, nisam ti pametan jer postoji sansa da te jednostavno stave na 20/2 i kazu "ne idje dalje aj bok".

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav ekipa. Prebacio sam se na Iskonovu tarifu 20-50, ali imam relativno male brzine. Iz Iskona se opravdavaju da sam daleko od centrale, 3km+.. Da li bi se nekako moglo popravit stanje? Hvala na savjetima :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nisi bas tako daleko, ali nekakvih 2km izgleda da jesi. Stanje ce se popravit kad ti skrate petlju :)

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav ekipa, moze li info na kvalitetu parice?

 

Da li dobro tumačim ovo attainable rate kao max dostupnih 90mbs? Downstream rate mi prikazuje kao 30tak mbs međutim provjera na speedtestu mi pokazuje max 20 mbs, a ugovoreno imam 60 mbs pa sad ništa nisam siguran i nema mi smisla.

 

Da li imam nešto problematično u ovim statistikama što bi moglo uzrokovati takvu situaciju ili ovo definitivno zaslužuje poziv službi za korisnike? Operater je Optima.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Sve dobro tumacis. Zovi ih netko te vuce za nos.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Problem povezivanja na internet lan- kabl...jedan kabel od pc-a do rutera radi savršeno a drugi ni da javi signal kad se ušteka na njegovo mjesto...(inace bi sluzio za android box)

prvi put ga je krimpovao operater pa sam mislio da je pogrijesio pa sam i ja probao i opet ista stvar...nikad nisam cuo da je kabel neispravan (utp patch ) ali neznam sta bi jos moglo biti ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Uštekaš jedan kabel, radi, uštekaš drugi, ne radi. Mislim da ne moraš biti genije da skužiš gdje je problem. 

Nikad nisi čuo za oštećen kabel? :D Savine se prejako, tvornička greška, ..

 

A i ne znam zašto drugdje tražiš grešku, pa to je bar naj lakše i naj jeftinije rješenje, kupiti novi kabel. Ajd, nabavi novi pa javi kak je prošlo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Bilo je do kabla uštekao krimpovao drugi sve radi :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, može li mi netko reći nešto o ovoj parici?

Ja nikad ne mjerim ovih 60 Mbps, već 50 Mbps, i to samo ethernet kabelom. 

Wifi na samo 1m od routera je 35/10, u susjednoj prostoriji jedva 5 m dalje jasno i manje (obični pregradni zid). Imaju li drugi iskustva s takvim wifi signalom na metar od routera (Iskon Zyxel)? 


============================================================================
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 3 days: 9 hours: 53 minutes
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 12.998 Mbps 59.999 Mbps
Actual Net Data Rate: 12.999 Mbps 60.000 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 21.1 dB 10.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.6 dBm 10.5 dBm
Receive Power: 0.2 dBm 0.2 dBm
Actual INP: 53.0 symbols 51.0 symbols
Total Attenuation: 9.3 dB 10.2 dB
Attainable Net Data Rate: 37.896 Mbps 77.348 Mbps
============================================================================
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 2.5 9.0 14.5 N/A 6.1 11.8 18.4
Signal Attenuation(dB): 2.5 8.4 13.9 N/A 4.1 12.3 18.5
SNR Margin(dB): 22.7 21.3 20.9 N/A 11.6 10.3 9.9
Transmit Power(dBm):- 3.1 6.2 6.4 N/A 2.8 6.1 7.1
============================================================================

VDSL Counters

Downstream Upstream
Since Link time = 53 min 21 sec
FEC: 3392 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Latest 15 minutes time = 8 min 47 sec
FEC: 74 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
FEC: 53 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Latest 1 day time = 9 hours 53 min 47 sec
FEC: 525 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Previous 1 day time = 24 hours 0 sec
FEC: 1073 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Total time = 1 days 9 hours 53 min 47 sec
FEC: 3392 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 26 26
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
============================================================================

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mjeriš 50M jer imaš paket od 50M očito. Ovo iznad je pušteno jer očito imaš IPTV. Zasto mjeriš bežično toliko, ovisi o puno stvari. Druge mreže u okolici i zapunjenost kanala, drugi elektronički uređaji, standard wifi-a, sami uređaj s kojim mjeriš. Preko kabela ti je jedino pouzdano za mjerenje brzine i jedino što se priznaje. Sve ostalo zaboravi.
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

trebam da mi po podacima sa slike napisete kakva mi je konekcija. isp t-com 50/10 pustena brzina, zte ruter

 

mjerenja na zici 20 ping, 35-40 down i 8-10 up puno padova tipa 25 na 40 pa na 10 pa na 15 i tak varira doj mjeri i up isto...

 

prije kvara 12 ping 47 up 8 down stabilna veza bez padova...

 

imao sam problema sa netom zadnjih 4 mj. i napokon su mi se prosli tj. udostojili doc i popravit kvar (djelomicno) jer i dalje ne stima...

 

oni meni pricaju da je veza super, nemoze bit bolja, nikad nisu vidli bolju konekciju i tak je bilo 2 dana i onda opet problemi... mjerenja 12 ping 53 down i 12 up i nakon toga svaki dan sve vise pada...

 

zamjenili su mi pozicije u centrali, stavili me na nove parice podzemnog kabla, povukli novi zracni kabel, izmaknuli 6 spojeva i 200 m kabla (kabel je bio 0.4 stari) 

na krovu nemam kutiju nego direkt kabel ide u ruter.

 

po uredjaju sam oko 480m od centrale. na centrali pozicija mjeri 143 mege u dawn, nema errora ni niceg.

kod zdenca su mjerili oko 90 mega kod susjeda 79 mega kod mene doma 73 mege

 

lose mi  slikano od prije pa cu napisat samo. prije zamjene svega mjerenje..

snr up 31.10/ down 25.20

attenuation up 16.6/ down 18.4

rate up 69/ down 29

inp 0.5/ 1.5

power 5.60/ 13.70

interleave delay 1/ 4 ms

profil 17a

 

 

sad po ruteru mi mjeri 60 mega downa kad resetiram ruter onda 63 mege...i stalno se mjenja...dal je to normalno ili...

 

prva slika,je na zte a ova slikana na speed portu prije zamjene rutera...

 

dal bi postigo ak bi zamjenio njihiv ruter za neki drugi...imam priliku za uzet fritzbox 7570...hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 3:10 (coljeman).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
coljeman kaže...
zamjenili su mi pozicije u centrali, stavili me na nove parice podzemnog kabla, povukli novi zracni kabel, izmaknuli 6 spojeva i 200 m kabla (kabel je bio 0.4 stari) 

na krovu nemam kutiju nego direkt kabel ide u ruter.

 

po uredjaju sam oko 480m od centrale. na centrali pozicija mjeri 143 mege u dawn, nema errora ni niceg.

kod zdenca su mjerili oko 90 mega kod susjeda 79 mega kod mene doma 73 mege

 Po opisanome stvarno su se tebi potrudili to rjesit, tako da bi otpisao greske na liniji s njihove strane, osim ako i nakon ovog svega i dalje nisu izolirali kvar, al izoliravanje kvara nije tako komplicirano, komplicirano je rjesavanje kvara, a po ovome izgleda da ga pokusavaju rjesit.

Po slici iz zte-a tebi je sad pusteno 20mbita od 60 dostupno tako da ti je radi toga brzina mala. Sad, dal je to intervencija s njihove strane jer non stop prijavljujes kvarove, ili ti nisu ni pustili vise nakon prijave kvara, nisam siguran. Po prikazanome mozes 50, e sad sto ti uzrokuje te probleme trebalo bi bolje istrazit da nije nsto kod tebe kuci. Kad mjeris, uvijek mjeris zicno? Trebalo bi vidjet kakvi su ti parametri kad mjeris ta smanjenja bez da prijavljujes kvar. Znaci nek ti puste 50, kad vidis smetnje, uzmi sliku iz routera i tako non stop da se vidi 2-3 slike sto se dogadja. Ili jos bolje da instaliras monitor za dsl statse pa da ti malo prati stanje tijekom dana. Za pocetak, trazi da ti dignu brzinu. Dal si dirao sto po kucnoj instalaciji?

11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

znaci pusteno mi je 50 napisao sam...instalacija u kuci je nova direk su povukli zracni kabel bez kutije na krovu do rutera mi...

 

posto ne kuzim margine. kakve su male velike...kolke bi one trebale bit za tu udaljenost od centrale...jer imam manje od 500m...cca 400 pod zemljom. onda je zdenac tu su 2 spoja(jedan na glavnom vodu i u kutiji razvodnoj) i jedan spoj je na susjedovoj kuci jer je on prije mene...

 

na tom potezu nema puno kuca cca 10...i od njih ima mozda 5 net i tel. 

 

ak treba jos info. napisal budem...

 

 

da vanjski izvodjac je bio ok...sve smo se dog. cak sam sa njima isao od centrale do svih spojeva i gledao mjerenja i sve...i oni su sve super napravili...

 

di je problem ja nezz...al sad je net gori nego prije svih radova...znaci imao sam duzu trasu zracnog voda za 200m i 6 spojeva vise sa losijim kablom 0.4 tak su rekli da za vdsl bolji 0.5...

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice