Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.843
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Radi ok

 

Ajde super, nadam se da ce i biti tako kako kazes, mada nikad ne znas s tim nasim operaterima

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Imaš u toj drugoj kutiji nekakav spoj ili se kabel samo nastavlja (tj nisu spajana dva kabela)?

Idealno bi bilo kada bi ti od prve kutije (gdje se njihova linija spaja s tvojom instalacijom) direktno u router vodio lan kabel. Utičnice su nešto najgore.

Možda bi valjalo da tako središ instalaciju pa onda kontaktiraš operatera s prijavom smetnje, uz malo sreće neki njihov kooperant će ti provjeriti spojeve do tvojeg i riješiti koroziju te svuda ponovo ufrkati.

Ne mogu ništa garantirati, vjerojatno bi bilo manje grešaka na liniji i bolje stanje s uploadom (sada ti djeluje kao da vod negdje ima slab kontakt).

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?
meni je spajao prikljucak covjek iz izgradnje kraš, imao uređaj koji je ustekao u rj11 kabel kod rutera i na tavanu isprobao kakav je kabel do prikljucka. a ak ti ide kabel po zraku i izlozen je suncu, kisi mozda je kabel vec ispucao i voda dosla u njega. al opek ak je veca duzina u pitanju navodno da treba neki pojacivac stavit
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da, u kutiji se nastavlja drugi kabl. 

Ma ako to utjece prvenstveno na upload ne isplati mi se s tim zezati. 

Vidjet cu prvo dal ce mi dati 20 mbit net + obicni max tv. 

Ako nece, onda bi mogao ovo pokusati pa se možda linija popravi. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Router ti u prosjeku pokazuje 10-20% više nego što je stvarno, neće ti dati brzinu 21-30 kada je za nju minimum 3.5-5 Mbps za upload.

Kažem ti, nešto ti s linijom u uuploadu ne štima, nesrazmjerno je.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

meni ni ne  treba 21-30, znam da to ne mogu imati

 

ja zelim 14-20 net + max tv 

 

nadam se da to mogu imati

 

kod 14-20 download ide 1,4-2 upload

 

da li na max tv odpada dio uploada?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?
Kak to mislite da maxtv uzima dio megabajta, kaj onda nepokaze to recimo dok tv radi a ja idem provjerit na speedtest i stalno mi brzina na 20mbits.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

uzima, al je nevezano za net. recimo tebi su pustili npr. 30 mbita, 20 ide za net, a 10 za max tv

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

20 su mi pustili. I s torenta skida 2.5mb/s i tv radi. Imao 4mbits na pocetku i tv nije nist stekao. Ma nema veze. Glavno da radi

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Router ti u prosjeku pokazuje 10-20% više nego što je stvarno, neće ti dati brzinu 21-30 kada je za nju minimum 3.5-5 Mbps za upload.

Kažem ti, nešto ti s linijom u uuploadu ne štima, nesrazmjerno je.

 Ne pokazuje router nista vise, vec postoji jedan dio sto se zove overhead. Nadalje, profili su radjeni predefinirani za 20/30/40/50 tako da ako imas mogucnost 25,26,27 oni te profile nemaju vec ti ih mora podesit tehnicar ako zna, a rjetki znaju.

shilev kaže...
da li na max tv odpada dio uploada?

 Zanemarivo, pa racunaj da ne otpada.

tomek03 kaže...
Kak to mislite da maxtv uzima dio megabajta, kaj onda nepokaze to recimo dok tv radi a ja idem provjerit na speedtest i stalno mi brzina na 20mbits.

 Maxtv "uzima dio megabajta" od attainable. Ali se profil napravi tako da to ide "odvojenom rutom". Racunaj kao da su tu zicu podjelili na 2 cijevi. Kroz jednu ide maxtv, kroz drugu internet i oba imaju svoju zasebnu pipu koja s na kraju tek spaja u jedno i uzima iz kapaciteta obe pipe jeli.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Eto vidiš, vi mislite da imate problema sa internetom, a pogledaj onda ovo moje haha, jel imaš možda kakvo riješenje izuzev onomu što tcom nudi preko 4G pošto su zaključali svoj box i ne puštaju više nikoga da se spoji.

Ω
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
bianco1986 kaže...

Eto vidiš, vi mislite da imate problema sa internetom, a pogledaj onda ovo moje haha, jel imaš možda kakvo riješenje izuzev onomu što tcom nudi preko 4G pošto su zaključali svoj box i ne puštaju više nikoga da se spoji.

 Nema se tu sto rijesit. Ti su u nekoj dobroj zabiti pa sumnjam da si prioritet ikome :). Ostaje ti utjeha da po nekoj direktivi EU-a moraju do mislim 2020 imat 30mbita svi, tako da ce oni nesto nac, vjerojatno ovaj mobilni za takve kao ti, sumnjam da ce tu skracivat petlju, ovo im je lakse.

14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

upload mi poceo varirat sa svakim restartom routera da li je problem u kucnoj instalaciji ili ? inace je do prekjucer bil normalno do 5 mbs a sad je jedva 1.5mbs

edit:cini se da je bil problem u telefonskoj uticnici cim sam pritegnul spojeve sve se vratilo u normalu ,ne mora znacit al pratit cu dalje sta ce se desavat

Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 17:16 (geek_boy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
geek_boy kaže...

ini se da je bil problem u telefonskoj uticnici cim sam pritegnul spojeve sve se vratilo u normalu

 Vrlo lako moguce.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Itekako je moguće je da ti internet po zimi radi puno bolje nego ljeti...

Naime, bakrenu paricu čine dvije žice koje su međusobno izolirane i "uvrnute". U kablu je ta parica "uvrnuta" sa još jednom paricom; znači, prva i druga parica čine prvi par (četvorku), treća i četvrta drugu četvorku, itd. Kada je krenula ADSL tehnologija bilo je pravilo da se u jednoj četvorki može pustiti samo jedan ADSL. Znači, ako je na prvoj parici pušten ADSL, na drugoj smije biti samo analogni telefon, pa onda adsl smije biti na trećoj, pa na četvrtoj ne smije. To je bilo određeno iz jednostavnog razloga - da ne dolazi do smetnji između dvije parice. upravo se to kod tebe dešava, pošto je preko ljeta puno veći protok podataka (imaj na umu da 500m od centrale ide barem 400 parica u jednom kablu!).

Danas nema nikakvog pravila, te se može puštati i dva VDSL-a u četvorci...

 

Što se tiče kućne instalacije, gledaj da ti je ruter što bliže vanjskom kablu. Život će ti biti jednostavniji. Rađe provuci UTP kablove od rutera do krajnjeg uređaja...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Moguće je da ti je modem u banani, ali i da je problem u parici... Najbolje da prijaviš smetnju, pa da ti netko dođe sa uređajem izmjeriti.

 

FEC i CRC su ti greške po liniji. CRC su ti nepovratno izgubljeni paketi. FEC su ti paketi koji su izgubljeni, ali su "nadoknađeni".  Ovdje koliko vidim imaš preko 112 tisuća FEC-ova. sve preko koju tisuću u sat vremena je previše. A što se tiče CRC-ova, sve preko dva-tri ne valja...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Tehničar ne može podešavati profile, može samo izabrati najbolji profil među ponuđenima.

Istina je da postoje neki prerađeni profili po kojima mogu pustiti oko 70% "službene" brzine.

6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ljudi molim vas vaše mišljenje koliko je ustvari dobra ili loša parica te može li se išta napraviti da eventualno bude koliko toliko bolje kvalitete.. Mislim jednostavno ne razumijem. Sada sam na optimi i imam brzinu 4mbps dok sam prije toga bio kod ht-a i isto imao toliko no sa max tv dok mi kod optime jednostabno nedaju njihov tv jer kao propusnost nije dovoljna za te dvije usluge. Kako to? Znači prešao sam sa ht-a na optimu prije cca. 6 mjeseci i od tada ništa po pitanju tv. Hvala vam!

Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi..
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Poštovane kolege forumaši ako može ocjena kvalitete moje parice. u ponedjeljak mi puštaju vdsl paket 20/4. ono što mi upada u oči je atenuacija po kojoj ispada da sam 1300 metara od centrale a danas su mi provjerili u telekomu i ispada da sam udaljen 860 metara. isto tako se javljaju i ove crc greske pa sam planirao da zovem tehničara da provjeri i spojeve i instalacije od njihovog ormarića do moje kuće. hvala unapred na odgovorima

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
stjepan2018 kaže...

Kako to?

 Pa fino, optima nemoze ht moze :P Opcepoznato je da svi s losijim paricama bolje da ostanu na ht-u. Po prikazanom stvarno ni ne mozes imat to, tako da nije da te lazu. Zasto si prije mogao, to bi trebalo pitat HT. Nazalost tako je kako je.

goran0904 kaže...

ono što mi upada u oči je atenuacija po kojoj ispada da sam 1300 metara od centrale a danas su mi provjerili u telekomu i ispada da sam udaljen 860 metara.

 Linija ti je odlicna, pusti greske i ostalo. Atenuacija je ono sto bih ja racunao kao relevantno jer pitanje je sto oni tocno vide pod udaljenost. Ako vide udaljenost kabela onda pitaj tehnicara da malo i pregleda spojeve. Uglavnom, nemam bas puno nadodati na sto si napisao, osim da nisam siguran hoce ti tehnicar to htjeti napravit jer ces vjerojatno dobijat tih 20 mbita a onda vise telekomu nije bitno dal ti mozes 22 ili 26 ako usluga radi.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
stjepan2018 kaže...

Kako to?

 Pa fino, optima nemoze ht moze :P Opcepoznato je da svi s losijim paricama bolje da ostanu na ht-u. Po prikazanom stvarno ni ne mozes imat to, tako da nije da te lazu. Zasto si prije mogao, to bi trebalo pitat HT. Nazalost tako je kako je.

...........

 Htio sam nesto tutnuti svoje iskustvo.

Na TCom parici sam, koristim Amis sad VIp uslugu i max je 11Mbts jer mi je centrala 2.7km daleko i nijedno ne moze ponuditi VDSL jer je predaleko.

Stalnim provjerama dostupnosti kod svih ISP sam saznao da Iskon, Terrakom nude VDSL.

OK uzeo sam Iskon i kazu da bi mogao imati 35 Mbts. U redu a odakle to ?

Pa premjestaju me na drugu centralu ... BLIZE. ...kaze..

I tako dalje ,, druga prica.

Mozda je ovom gore Stjepanu isto tako. nije Optima na onoj centrali  nego udaljenije pa ima lose rezultate.

To bi mogao dokazati da je pravio povremenu provjeru u ruteru  analize DSL veze. a kako nema tesko bi potvrdo moju tezu.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo meni je poznanik iz HT izmjerio da nemam 30 mbit max propusnost kao sto ruter pokazuje nego 27,sto je na rubu za 20mbit net + max tv.. 1300m od centrale sam. I javio mi szk da je zahtjev za povećanje s 10 na 20 storniran, javili nakon 7 dana , a u pocetku svi tvrdili da ce sigurno ici.. Popizdio sam.. Sad mi ovaj covjek iz HT kojeg znam kaze da ce probat pustit 18mbit net. To je taj neki medjuprofil.. To inace ne rade ili sta? Pa zar je tako teško namjestiti profil koji nije fiksni npr. 10,20,30 itd mbit? Mogi li ako to ne naprave traziti raskid ugovora?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Dečki dali postoji mogućnost povećanje brzine sobzirom na moje podatke u prilogu... trenutno mi se kreće između 6-10 Mbps..

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 9:45 (krelos).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...
nije Optima na onoj centrali  nego udaljenije pa ima lose rezultate.

 Vrlo lako moguce da nema opremu u istoj centrali. Al nisu njemu tako velike razlike pa sumnjam da je do toga. Sad mu je attainable 7, a za ono sto mu treba je nekakvih 9/10 attainable.

shilev kaže...

To inace ne rade ili sta? Pa zar je tako teško namjestiti profil koji nije fiksni npr. 10,20,30 itd mbit? Mogi li ako to ne naprave traziti raskid ugovora?

 Da, ne rade. Ne rade jer imaju samo par predefiniranih profila i to je to, i vecina tehnicara je "dodjem, ucitam profil koji su napravili, vidim dal radi, pogledam spojeve" i to je to. Ni ne razumije pola stvari sto je u profilu namjesteno te samim time nemoze ni namjestit nesto sto ne razumije. Neki imaju te medjuprofile. Iako, ako je tebi attainable 27, maxtv+20 net bi tu radio ako moze radit s tom target marginom veza, a ocito su te odbili jer ne zele testirat dal to radi ili ne. Ako vec znas tog tehnicara nek ti stavi 20 pa da vidis dal radi ili ne.

krelos kaže...

Dečki dali postoji mogućnost povećanje brzine sobzirom na moje podatke u prilogu... trenutno mi se kreće između 6-10 Mbps..

 Trebala bi bit. Ti s ovom razdaljinom bi morao moc 10 mbita. Osim ako je to 10+maxtv, a onda je pitanje kakvo je stanje linije a na ovom routeru se ne vidi maksimala. Kako je margina 7, nemoze se previse zakljucit jer ocito nisu pustili marginu da raste van pustene brzine sto moze samo znacit da to nisu pustili, a moze znacit i da je veza u banani pa su morali stavit target pa da to radi nekako da uspijes isfurat ovih 6. Ja ipak mislim da nije ovo zadnje.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Pojma nemam. Koliko mi je rekao ovaj iz ht-a da sam 2 km daleko od centrale što znam i sam no isto toliko sam bio udaljen i kod ht-a. Sve ide preko njih i sada kada sam na optimi jer infra optime nije dostupna kod mene. Veli mi frajer instalacije u kući nisu ok. Instalacije su rađene prije godinu i po sve na novo vanjski kabel do moje kuće isto tako promjenjen (uspio isposlovati dok sam bio na ht-u) i sad da ne mogu dobit opti tv ako nisam korisnik ht-a u tom slučaju kao stvar se mjenja i mogu dobiti njihov max tv.. Ma daj.. Koje su to spletke. Mene zanima što bi ja mogao napraviti a da je do mene ako je ikako moguće da ipak dobijem taj tv... Hvala
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi..
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Preci na ht :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Preci na ht :)

 Hvala. Nikada više pa ni tada... Stop pljački.. :-) i to nenormalnoj pljački.

Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi..
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Neznam sto to tocno zaustavljas kad si na optimi? Znas da su u vlasnistvu ht-a? Isto kao i iskon i h1? Tako da nista nisi sprijecio. Ajde da si uzeo vip ok, al ovako si i dalje na ht-u, samo budget ht-u.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
goran0904 kaže...

Poštovane kolege forumaši ako može ocjena kvalitete moje parice. u ponedjeljak mi puštaju vdsl paket 20/4. ono što mi upada u oči je atenuacija po kojoj ispada da sam 1300 metara od centrale a danas su mi provjerili u telekomu i ispada da sam udaljen 860 metara. isto tako se javljaju i ove crc greske pa sam planirao da zovem tehničara da provjeri i spojeve i instalacije od njihovog ormarića do moje kuće. hvala unapred na odgovorima

 Parica ti je odlična. istina da imaš CRC-ova, al to je u 19 sati koliko je modem spojen, tako da ti je to zanemarivo... 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
krelos kaže...

Dečki dali postoji mogućnost povećanje brzine sobzirom na moje podatke u prilogu... trenutno mi se kreće između 6-10 Mbps..

 Trebala bi bit. Ti s ovom razdaljinom bi morao moc 10 mbita. Osim ako je to 10+maxtv, a onda je pitanje kakvo je stanje linije a na ovom routeru se ne vidi maksimala. Kako je margina 7, nemoze se previse zakljucit jer ocito nisu pustili marginu da raste van pustene brzine sto moze samo znacit da to nisu pustili, a moze znacit i da je veza u banani pa su morali stavit target pa da to radi nekako da uspijes isfurat ovih 6. Ja ipak mislim da nije ovo zadnje.

 Pa linija mu je u banani. Pogledaj broj grešaka... Čovjek ima tisuće grešaka na sat... Đaba mu što ima puštenu brzinu 10, ako mu zbog tih grešaka radi kao da ima 3... vjerojatno mu i brzina stalno varira od 6-10. zato i jesu margine niske. prvo treba izaći tehničar na teren, pa neka pregleda spojeve...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice