Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.109
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Prijavljuj kvar, budi uporan...

gusenje ti je 16.4 db, dalo bi se izvuci preko vdsl2 30 mbit/s max

Takoder provjeri sve kabele, spojeve, uticnicu... jer to je premala brzina s obzirom na ostale parametre linije

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ZlaSarma kaže...

Pozdrav svima, trebao bi mi vas savjet. Uselio sam u stan (kvart Volovčica) prije par mjeseci i nesretan sam stanjem interneta. Veza relativno često puca (nekada bez ikakvog razloga, a nekada kada je promet veći), brzina varira (10 je maksimalno, ali cesto je oko 2) i mislim da je to dovoljno razloga da svatko bude nesretan. Prijašnji stanar je zvao Iskon i oni su rekli da se ne može ništa poduzeti. Moja zelja je da imam stabilnu vezu i stabilnu brzinu od oko 10 Mbps. Pokucni, drugi operater ili nesto trece, savjeti su i vise nego dobrodosli! 

 

http://www.speedtest.net/result/7130246479.png

 Nebi ti smio imat nikakvih problema. Linija nije idealna, ali je ok, a i blizu si centrale, margina je velika, nikakva pucanja se ne bi smjela dogadjat. Ako se dogadjaju, znaci da se negdje dogodi prekid, a onda ako nije u kucnoj instalaciji oni to moraju popravit. 10 je maksimalno jer nemaju profila od 10 do 20, inace bi mogao nekih 15. Neka te prebace prvo na vdsl, pa kad te budu prebacivali mozda i poprave spoj koji vjerojatno negdje zuji. Ti za pocetak pogledaj da ti na uticnici ne zuji. Znaci mrdaj malo zice oko uticnice pa vidi dal se veza prekida.

8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mani se čorava posla, dok sve radi kak spada nema šanse da iskon otvara nalog na HT samo zato što maksimala nije 22 nego 18.8 mbit/s na 1200 metra parice. A i ja ovu maksimalu nebi uzimao zdravo za gotovo. Svakako prebaciti liniju na VDSL i dobio bi između 20 i 30. Pokućni ti netreba uz ovakvu liniju.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije problem u maksimali, maksimala je u redu, pogotovo za nase prilike i odgovara atenuaciji jer nama su obicno manje maksimale od onih s kalkulatora, tako da je to ok. Problem je sto njemu veza puca i kaze da dobija cesto samo 2 mbita, a to se, na ovakvoj liniji, ne smije dogadjat. Obavezno prijavljivat kvar, ali prvo prebacivanje na vdsl jer ce mozebitno to rjesit problem pri prelasku na vdsl tehnicar mozda pregleda spojeve.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 22:26 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Okej, sutra provjeravam sve kabele, spojeve i uticnicu te kasnije zovem iskon da me prebace na vdsl i pri tome cu naglasiti problem koji trenutno imam. Javim se s novostima. Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kako znaš dal si na vdsl ili ne i dal je to moguće svima staviti.  
Ugl. ja imam problem sa uploadom a i skakanjem brzine.  
Upload na speed testu prikazuje 0.5mbita,a ja kada gledam preko kompa u upravitelju zadataka vidim da rijetko i samo na sekundu skoci na 0.3mbit i nikada na 0.5mbita.  
A ovi iz iskona gledaju samo te speed testove.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
blackdragonstory kaže...

Kako znaš dal si na vdsl ili ne i dal je to moguće svima staviti.  
Ugl. ja imam problem sa uploadom a i skakanjem brzine.  
Upload na speed testu prikazuje 0.5mbita,a ja kada gledam preko kompa u upravitelju zadataka vidim da rijetko i samo na sekundu skoci na 0.3mbit i nikada na 0.5mbita.  
A ovi iz iskona gledaju samo te speed testove.  

 Odes u router i tamo ti pise jesi na adslu ili vdslu kad pogledas podatke parice. Ovisi koji router imas ne nalazi se na istom mjestu, ali su svi routeri vec opisani tu negdje kako to izvuc ako neznas. Uglavnom, mozes klikat po routeru dok ne nadjes neku stranicu gdje se vidi "attenuation" i tu ce se vidit jesi na vdslu ili adslu, ali ako je to upload s kojim baratas vjerojatno si jos uvijek na adslu. Zatrazi prelazak na vdsl, samo ovisno o stanju parice (koliko si daleko itd) mozda neces vidjet neke velike promjene.

6 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

sandokan111 može jedno pitanje za tebe vidim da si dosta konkretan u odgovorima. Naime zanima me što da uzmem od ponude internet+tv u zgradi imam Bnet kabelsku koaksijalni  a odmah ispred zgrade novosagrađeni FTTC ormar od njega sam udaljen cca 50 m moguće da imam i takvu otprilike i duljinu parice prema njemu koji metar gori-doli.Imam već HT telefonski priključak koji je kod renovacije ove moje stare zgrade (1967 godište) fino namještena utičnica i telfonska linija radi savršeno nikakvih šumova i takvih stvari ako to nešto znači za  moguće uvođenje maxtv preko vdsl2. Da neduljim što bi ti ili netko još ako ima mišljenje uzeli da vam se nudi ovakva situacija?  Bnet internet preko koaks kabela i tv ili Maxtv+vdsl2 ako ima novi FTTC ormar odmah uz zgradu? Da čujem mišljenja pls.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ja osobno ne volim kabelsku tehnologiju kao takvu (znaci hfc) i ako sam u mogucnosti uvijek biram xdsl. Sve ima svoje prednosti i mane, a ako ti je fttc tu ja bi uzeo xdsl, al to sam ja. Na kabelu bi mogao vjerojatno trenutno dobit vecu vrsnu brzinu. Da ne bi kasnije bilo stani pani, kad vec imas ht provjeri prvo kakvi su ti podatci o liniji sada, jer postoji mogucnost da te ni ne spoje na taj fttc. Ako si vec spojen, onda racunaj nekakvih 50mbita na bakru s mogucnoscu povecanja ako/kad uvedu vectoring i gfast, a na kabelu racunaj 150mbita s mogucnoscu povecanja kad predju na docsis 3.1. Negativnosti parica (xdsla) se krecu od raznoraznih problema s linijom i da te sluzba za korisnike ne dozivljava cak i kad bi nesto trebao moc a ne daju ti iz nepoznatih razloga, dok se negativnosti kabela krecu ka tome da moguce imas manjak brzine jer su svi oko tebe na kabelu pa u opterecenju imas zakupljeno 150mbita a dobija 20 s pingom 500.

 
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

 Puno hvala na odgovoru a niš budem malo još ispitao bil me točno kako ti kažeš spojili na taj fttc kabinet a ne npr. neki dalje udaljen dosta od mene. Naravno da nebi baš pristao na takvu situaciju.Meni vamo oko mene tko god ima taj Bnet internet tvrde da nemaju nekakvih prevelikih problema u korištenju bar koga znam ne tuže mi se baš iako znam da neki po forumima jesu.Ali moguće da će i na coax doć kako čujem taj 3.1 docsis pa možda to unaprijedi doživljaj i kvalitetu interneta. Budem se još malo raspitvao pa konačno nešta odlučim.Preko HT službe sam provjeravao već kakve su mi mogučnosti moje linije i oni tvrde (trenutno nemam njihov internet) da moja linija može bez problema na taj turbo 50 i više jel to znači da prate tu moju liniju preko tog novog fttc što ga imam ispred zgrade? Jer kako bi inače znali samo po telefonskom broju to mi nije nikad bilo jasno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 18:53 (Josko73).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Josko73 kaže...

 Jer kako bi inače znali samo po telefonskom broju to mi nije nikad bilo jasno.

 Pa pogleda ti parametre. Po broju zna koji si i to se vidi, mozes i ti vidjet. Udji u router i stavis podatke iz routera, neznam koji router imas. Ako je speedport kad se ulogiras pise ti na ovom urlu http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm, ako je neki drugi, pogledaj tu po forumu. Po meni je za igre i upload bolja parica, a za download opcenito bnet, iako to ti ovisi sve i o lokaciji kao sto skuzio. Svak se na nesto zali, nekom je coax dobar nekom xdsl, ja osobno ne volim tehnologiju hfc-a pa je ne preferiram ni kad sam bio na 4mbita maks adsl.

10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
blackdragonstory kaže...

Kako znaš dal si na vdsl ili ne i dal je to moguće svima staviti.  
Ugl. ja imam problem sa uploadom a i skakanjem brzine.  
Upload na speed testu prikazuje 0.5mbita,a ja kada gledam preko kompa u upravitelju zadataka vidim da rijetko i samo na sekundu skoci na 0.3mbit i nikada na 0.5mbita.  
A ovi iz iskona gledaju samo te speed testove.  

 Odes u router i tamo ti pise jesi na adslu ili vdslu kad pogledas podatke parice. Ovisi koji router imas ne nalazi se na istom mjestu, ali su svi routeri vec opisani tu negdje kako to izvuc ako neznas. Uglavnom, mozes klikat po routeru dok ne nadjes neku stranicu gdje se vidi "attenuation" i tu ce se vidit jesi na vdslu ili adslu, ali ako je to upload s kojim baratas vjerojatno si jos uvijek na adslu. Zatrazi prelazak na vdsl, samo ovisno o stanju parice (koliko si daleko itd) mozda neces vidjet neke velike promjene.

Pitao sam za vdsl i rekli su mi da mi to nije dostupno i da će me kontaktirati kada budu provukli infrastrukturu u mom području što znači nikad pretpostavljam jer se nalazim u selu...
Nije mi jasno kako smo ikad uspjeli napraviti ovo što imamo sada kada ovima treba 100 godina da naprave nešto...


13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

to se tada gradilo kada je telekomu bilo u interesu privuci sto veci broj korisnika

otkad su ga prodali svabama, sve je stalo

ne ulaze se, dizu se cijene, usluga je katastrofa... a to si mogu dopustiti jer svakako imaju najveci broj korisnika (sve zahvaljujuci dugogodisnjem monopolu)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ulaže se, ali tamo gdje je isplativo. Nitko ne želi ulagati tamo gdje je u gubitku dugi niz godina nakon ulaganja, a država i lokalna vlast ne čine ništa na tim područjima.
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Antoniio22 kaže...
Ulaže se, ali tamo gdje je isplativo. Nitko ne želi ulagati tamo gdje je u gubitku dugi niz godina nakon ulaganja, a država i lokalna vlast ne čine ništa na tim područjima.

Nalazim se nedaleko Pazina znači centar istre.  
Ako to nije isplativo onda nezz što je.

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

ma mozete zaboraviti na bilo kakva ulaganja od strane t-srota...

jednostavno ih nije briga za korisnike, dokle god mogu poslovati ovako pokvareno nece nista mijenjati

jedino da netko od ostalih operatera pocne ulagati

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav svima,zamolio bi nekog ko se kuži u parice da mi pojasni moju.Inaće vodim borbe već 8g sa HT da mi povečaju brzinu interneta,ali do sada je to neuspješno.Inaće sam iz Sesveta i mislim da sam udaljen oko 1,5 km od centrale u Sesvetama koja se nalazi u Bistričkoj ulici.Za nas koji smo udaljeni malo više od centrale potrebna je izgradnja pomočnog kabineta ili neznam čega već da dobijemo veću brzinu pa se mučimo sa ovom,optiku još nebumo vidli sigurno 20 god.Zanima me koliku bi najveću brzinu interneta mogao dobiti s tim da imam i max tv.Trenutno imam brzinu od samo 4 download i 0.5 upload imam i max tv,koliko sam skužio da mi je propusnost 13,ako se ne varam? Pa me zanima dali je moguće da mi puste brzinu od 7 mbits ako max tv zauzima 5 i da ostane lufta 1mbits da se ne preoptereti parica ili mora biti još malo veći luft? Dali mi može to neko pojasniti? I ako postoji ovdje neki tehničar iz HTa koji smatra da mi može pustiti brzinu od 6 ili 7 sa max tvom i da pritom max tv neće štekat neka mi se javi,počastit ću ga,jer prigovore i molbe sam slao 100 puta ali ne žele mi pustiti veću od 4,ne znam zašto?Molim vas da mi neko objasni koliko mi se maximalno može pustiti da sve radi ok i dali moja parica šta valja uopće,za brzinu znam da ne valja nićem nego ovo drugo me zanima? Zahvaljujem unaprijed :)

Infooman
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

zatrazi da te prebace na vdsl, imas gusenje od 24.5 db sto i nije tako puno, preko vdsl-a bi mogao imati nekih 19 mbit/s max, ali ovisi o profilu kojeg imaju koju ce ti brzinu pustiti

mozes pokusati s ovim paketom od 14-20 mbit/s, mislim da bi tu stalo 13 mbit/s za surfanje i ostatak za maxtv

samo budi uporan i nemoj prestajati s prigovorima dok nesto ne naprave

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Tražio jesam da me prebace na vdsl pa su mi rekli da neću sa time ništa dobiti jer sam predaleko od centrale,neznam dali je to istina i kako bi mogao znati koliko sam udaljen i koliku bi imao propusnost na vdslu?

Infooman
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
InfooMan kaže...

Pozdrav svima,zamolio bi nekog ko se kuži u parice da mi pojasni moju.Inaće vodim borbe već 8g sa HT da mi povečaju brzinu interneta,ali do sada je to neuspješno.

 Trenutno ti je pusteno 13, a margina je na 9, sto znaci da ako je nisu ostavili na 9 da ne smije rasti, da do maksimale od tih 13 nema puno, a to onda nije dobro jer znaci da ti je linija jako losa. Po kalkulatoru ti ispada nekih 19 pa bi tada mogao gurati maxtv+10mbps internet, samo eto, kako taj router ne prikazuje maksimalu tesko je znat dal su marginu zacementirali ili je pustili da raste (a ne moze). Ako su je zacementirali i imas lufta jos do maksimuma onda treba vidjet koliko, mozebitno tih 10+maxtv, ali ako je ovaj drugi slucaj, da jednostavno ne raste jer nema gdje, onda nista, imas to sto imas.

Samo kazes da imas 4mbita + maxtv, a profil ti je 13, sto upucuje da imas HD? Na maxtv+hd neces moc povecat internet jer mislim da takav profil nemaju, ali bi mogao maknuti hd i s obicnim tvom imat 10 ako nije ovaj slucaj da je linija u banani.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zahvaljujem na odg. Da istina je,nedavno sam uključio hd programe,kada prebacim na hd program odmah mi brzina pada sa 4 na 2 mbitsa provjerio sam to puno puta,neznam zašto je to tako napravljeno.Mada do prije par mjeseci nisam imao te hd programe i tada također mi je bila puštena brzina od samo 4 i tada isto mi nisu dali veću brzinu kada sam god to tražio.Tih hd programa sam se spreman odreči radi veće brzine interneta,mada ne kužim zašto bi oni bili tu neka prepreka jer kada čim njih koristim odmah mi brzina pada kada ih ne koristim brzina je normalna  4.Ovo stvarno neznam dali je margina zacementirana ili ne(neznam ni kaj je to) znam samo da kada god sam tražio povečanje brzine da su mi rekli da zbog tehničkih uvjeta to nije moguće i da mi je puštena brzina od 4 mbs koja je i ugovorena,na ugovoru mi piše brzina max3 paketa od 14 do 20 ili od 2.8 do 4 ovisi o tehničkim mogučnostima.Koji je tvoj savjet šta da sad napravim,dali da tražim da me prebace na vdsl ili šta da napravim?Gledao sam na gogle kartama od moje kuće do centrale ima točno 1.8 km,preko kablova ima sigurno nešto više,da se neču zeznut s tim vdslom da nebi imao još manju brzinu ako prijeđem na to,daj mi neki savjet? tnx

Infooman
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Za pocetak se rijesi hd kanala ako ti nisu potrebni, jer njima treba puno veca propusnost nego za sd kanale. Zato ti i padne brzina kada ukljucis max tv, jer jednostavno nema toliko lufta za 4 mbit/s+max tv hd. Kazem, prema atenuaciji bi preko vdsl-a imao max propusnost negdje oko 19 mbit/s, tako da nastavi se boriti s njima. A mozda postoji i mogucnost da ti skrate petlju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imaš doma kakav vdsl modem? Ako si na vdsl poziciji na dslamu može se probat pustit vdsl konfa pa vidit kakva su mjerenja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 9:11 (wAlpha).
 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

nemam vdsl modem,imam samo ovaj postojeći od dsla thomson 782i,moram ih nazvati i tražiti da me prebace na vdsl,ako će htijeti,šta ako mi kažu da neće ili da ne može zbog tehničkih razloga onda sam u banani,najradije bi platio nekom ht tehničaru da mi ispita mogučnost vdsla i da mi proba to pustiti jer s njima redovitim putem nema isporbavanja kažu ti nemože i bok :( baš moraš imati neku vezu,a ja ju nemam,probat ču opet biti dosadan,javim šta će biti.hvala svima

Infooman
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
InfooMan kaže...

Zahvaljujem na odg. Da istina je,nedavno sam uključio hd programe,kada prebacim na hd program odmah mi brzina pada sa 4 na 2 mbitsa provjerio sam to puno puta,neznam zašto je to tako napravljeno.Mada do prije par mjeseci nisam imao te hd programe i tada također mi je bila puštena brzina od samo 4 i tada isto mi nisu dali veću brzinu kada sam god to tražio.Tih hd programa sam se spreman odreči radi veće brzine interneta,mada ne kužim zašto bi oni bili tu neka prepreka jer kada čim njih koristim odmah mi brzina pada kada ih ne koristim brzina je normalna  4.Ovo stvarno neznam dali je margina zacementirana ili ne(neznam ni kaj je to) znam samo da kada god sam tražio povečanje brzine da su mi rekli da zbog tehničkih uvjeta to nije moguće i da mi je puštena brzina od 4 mbs koja je i ugovorena,na ugovoru mi piše brzina max3 paketa od 14 do 20 ili od 2.8 do 4 ovisi o tehničkim mogučnostima.Koji je tvoj savjet šta da sad napravim,dali da tražim da me prebace na vdsl ili šta da napravim?Gledao sam na gogle kartama od moje kuće do centrale ima točno 1.8 km,preko kablova ima sigurno nešto više,da se neču zeznut s tim vdslom da nebi imao još manju brzinu ako prijeđem na to,daj mi neki savjet? tnx

 Padne ti jer su im tako podeseni profili, a tv ti ide preko "interneta" sada, tako da od dostupne brzine ti se uzima odredjena brzina za maxtv. Zato kad gledas hd ti padne brzina interneta jer tv promet ima prioritet. Sto su margine je nebitno samo sam naveo kao primjer da ti je to mozda maksimum koji ces moci. Ja bi za sada trazio gasenje HD programa i prebacivanje na 10mbita + maxtv. Ako to bude islo, onda je vjerojatno onaj slucaj da su zacementirali marginu i onda je ok. Ako to ne bude islo, neka puste koliko moze, ako i dalje ostane 13, znaci da ti je linija u banani i da dok ti to ne saniraju (ili skrate petlju) imas to sto imas. U idealnom svijetu, oni bi to trbali sanirat jer 13max na tu atenuaciju nije nikako dobro, ali kao sto vidis, nismo u idealnom svijetu te ce oni radje ne pustit uslugu nego da traze gdje je problem. Za sada probaj ovako. Vdsl si vec probao i to ne daju, pa ja to ne bi dalje forsirao vec maknut hd i 10+obicni maxtv.

8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ako uspiješ ispregovarat isključenje HD-a i uključenje turbo 10 uz maxtv javi se pa probamo složit neki maksimum.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Postovanje max attinable mi je 59... Pusteno je 53mb... Za net mi je stavljeno 40mb,tj. Turbo 40 a 10 ide za hd kanale... Da li je moguće da mi kad ne gledam hd bude 50mb net.. Probao samo da uključe 60 ali to nejde... Hvala
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Postovanje max attinable mi je 59... Pusteno je 53mb... Za net mi je stavljeno 40mb,tj. Turbo 40 a 10 ide za hd kanale... Da li je moguće da mi kad ne gledam hd bude 50mb net.. Probao samo da uključe 60 ali to nejde... Hvala
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Prije nego što sam uključio te hd programe imao sam brzinu 4 i tražio sam tu opciju od 10 mbs i max tv i nisu mi je dali rekli su da nemože.Neznam kako da ih natjeram da mi skrate tu petlju,tražio sam i zamjenu parice sa nekom boljom,na to mi još nisu ništa odgovorili...

Infooman
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
InfooMan kaže...

Prije nego što sam uključio te hd programe imao sam brzinu 4 i tražio sam tu opciju od 10 mbs i max tv i nisu mi je dali rekli su da nemože.Neznam kako da ih natjeram da mi skrate tu petlju,tražio sam i zamjenu parice sa nekom boljom,na to mi još nisu ništa odgovorili...

 Ajde ako imas od nekog susjeda ili slicno da imaju neki drugi router da njega spojis pa da vidimo koliku maksimalu prikazuje. Onog trena kad ti to prikaze i ako je maksimala veca od ovih 13 onda to pismeno slozi. Ovako su ti za sve rekli ne moze a nemas na osnovu cega pregovarat.

galinjo24 kaže...
Postovanje max attinable mi je 59... Pusteno je 53mb... Za net mi je stavljeno 40mb,tj. Turbo 40 a 10 ide za hd kanale... Da li je moguće da mi kad ne gledam hd bude 50mb net..

 Moguce je, samo je pitanje kako ih nagovorit da ti stave takav profil.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice