Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.262
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...

Aj nije lose, malo porasla margina i attainable rate

 Da to znaći da sam možda po duljini parice i bliži FTTC-u nego što sam mislio. Vjerujem da je možda porasla margina i att ako se neki od susjeda prebacio na b-net iako sumnjam. Možda su nešto malo rekonfigurirali pa su sad margine zbog toga bolje. Nikad se ne zna, no sad znam sa sigurnošću da kad bude aktiviran vektoring da to ide i do 100/50mbps. Znaći in future 100/20mbps here I come. :D 

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Bez prije i sada tebi nesto na toj liniji nevalja jer na taj upload ti je download premali. Da si prijavljivao problem mozda bi se to davno rjesilo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Mogu prijavljivati koliko želim ali sumnjam da će išta napraviti jer sam na Iskonu u ostalom i onako ne mogu imati vise od 45/7mbps zbog paketa i profila. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 14:42 (froxie24).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

Mogu prijavljivati koliko želim ali sumnjam da će išta napraviti jer sam na Iskonu u ostalom i onako ne mogu imati vise od 45/7mbps zbog paketa i profila. 

 Trebao si imat 50/10, kakvog paketa i profila.. Iskon daje od 20-50, znaci ocito ima profil 50. Da si rjesio gresku i da su to ispravili to si mogao imat.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
ja sam 1300m od centrale. cuo sam jucer da postoji u blizini druga centrala koja mi je blize od moje, po mojoj procjeni oko 1km, mozda malo manje.
da li ja mogu zatraziti da me spoje na tu drugu centralu?

 Ukoliko si na tcomu, spojen si na najbližu centralu. Odnosno, spojen si na centralu do koje ti ide kabel. Ukoliko ne postoji kabel između tebe i te bliže centrale, naravno da te neće spojiti... ukoliko si na drugom operateru, a ta centrala je FTTC, vjerojatno si kablom spojen na njega, ali se tvom operateru neda plaćati skuplji priključak na tom kabinetu, tu ti ne preostaje ništa nego svađati se sa svojim operaterom :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
JozoBozo121 kaže...

A kad tek krenu uključivati 30 i 35b profile...

 

Zanimljivo mi je kako kolega dva posta iznad ima istu propusnost kao i ja, ali on je na 1300m dok sam ja na nekih 700m.

 Ima iste parametre kao i ti jer vjerojatno ima pušten 8b profil, dok ti imaš 17a profil. 8b profil ima puno manje gubitaka na udaljenostima od 700 do 1500m od 17a. međutim, da se tebi pusti 8b profil, parametri bi ti bili isti (ako ne još i gori) nego na 17a...

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jopa25 kaže...

dok ti imaš 17a profil.

 Pise ti na njegovoj slici da mu je 8b pusten (slika, post)... Ostalo cu presutit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 1:02 (sandokan111).
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Postovanje

 

Prije neki dan sam malo s frendom pricao o raskidu ugovora. I rece, da ce za penale do 12-tog mjeseca, oko 1000.- kn morati platiti.

sto se poklapa s njegovim mjesecnim naknadama 7mj x 145.- kn mjesecne naknade.

I tako meni proradila bubica u glavi. koliko bi meni do kraja 10-tog mjeseca ako uplatim jos za lipanj, onda bi mi bilo 4mj  x 85.- kn = 340.- kn penala

Jel se isplati u ovo vrijeme prijeci na TCom (moram predati zahtjev za uvodenje FTTH i neki baustel poslic napraviti)

Hoce li biti nesto krajem 10-tog mjeseca nesto bolje?

Predvidanja ...... sto mislite?

 

Kod zadnjeg razgovora s HT mi je dato do znanja da zadnja dva mjeseca podmiruju penale itd.

Vec receno prije da mi to malo nemir unosi. ko  to kroji paket i da li je realno ocekivati .

 

Znam da cete mi reci da zovem agenta i to je to. Samo mi je vazno  isplati li se sad prekinuti ugovor i prijeci.

Svako dobro

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...
Kod zadnjeg razgovora s HT mi je dato do znanja da zadnja dva mjeseca podmiruju penale itd.

 I meni su tako nesto rekli bili iz vipa kad mi je isticao ugovor. Cak je bilo govora o 4 mjeseca. Sad koliko je to istina pojma nemam, al jasno je da tim agentima nikad ne treba vjerovat, al pretpostavljam da bi se ovo moglo napismeno dobit. Sto se tice prelaska, ne vidim sto ti se tako zuri ako imas jos 4mj. Bezveze je placat penale, al to sam ja. I vidi dal opce mozes optiku (dal ti se nudi na stranici) jer ako se ne nudi na stranici za tvoj prikljucak/broj/kucnu adresu, onda je malo kompliciranije da ti ponude optiku (iako ti recimo znas da imas mogucnosti) jer to njima mora bit u sustavu zavedeno.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Jebodiah kaže...
.....................

 I meni su tako nesto rekli bili iz vipa kad mi je isticao ugovor. Cak je bilo govora o 4 mjeseca. Sad koliko je to istina pojma nemam, al jasno je da tim agentima nikad ne treba vjerovat, al pretpostavljam da bi se ovo moglo napismeno dobit. Sto se tice prelaska, ne vidim sto ti se tako zuri ako imas jos 4mj. Bezveze je placat penale, al to sam ja. I vidi dal opce mozes optiku (dal ti se nudi na stranici) jer ako se ne nudi na stranici za tvoj prikljucak/broj/kucnu adresu, onda je malo kompliciranije da ti ponude optiku (iako ti recimo znas da imas mogucnosti) jer to njima mora bit u sustavu zavedeno.

 Kuzim te.

 

Sto se tice prelaska sto prije, ma rekoh neka bubic u glavi, valjda zeljno malo promjene

Trebat ce malo vremena i glavu ohlafiti, stati na loptu itd.

A jest bubica zajebanan,  covjek se zamisli da svijet okrece oko njega i kad pozeli promjenu da ce mu biti med i mlijeko.

Is Is Ish bubice.

 

VIdio si slike prije ohohooooo postova, s pitanjem sto bi to bilo. nisam siguran jesi li ti odgovorio ili netko drugi da je to optila od HT .

Zvao sam njih i rekli su mi da je provuceno  optika i da tako stoji (nazalost dugo godina, a ja nisam ni znao da imam to)

Agenti su rekli da je tako navedeno da su do moje kuce u ormaru i trebam samo javiti.  oni daju zahtjev tehnicarima da dodu do moje kuce procjene i dogovore sa mnom o daljnjem provlacenju.

Tako receno. tako i govorim. Ako mulja i laze oni. onda  muljam i lazem ja.

Imam na umu s jednom osobu o tome raspitati i njega zamoliti da me gleda ko mazu ( nesto poput Garfield ) pa da mi dodu ususret  s instalacijom i ponudom. Mene zasad samo internet i tel zanima.

 

 

i da trebao sam poceti s Dobrim jutrom.

:)

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da budes siguran, tu provjeri https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/optika

Ako ti pise da je dostupno sve 5. Ako ne pise, postoje mogucnosti da ce bit komplicirano. Ne sumnjam da je dovucena do tebe optika, ali ako im ne pise u sustavu onda to treba prvo tamo upisat pa tek ti onda mogu provuc. Znaci tu provjeri, ako je zeleno, sve 5 radi sto hoces :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

jesam

kod svakog to radim

sve je stalo

pricao i s drugim ISP sve znaju o meni

samo hipoteze raspravljali

sijene su mi nesto vece  neg prosle godine, jel meni nedostaju vitamine. minerale. kalcija. kalija itd,.....

mislim a mi je ovo zadnja poruka. zbilja od svega sam oglupio

ima sto od mene, da valja ? Osim maminog novca.

 

ovo s profilom moram se vratiti kad sam dobio ruter, nesto ste rekli ali nisam shvatio sto.....

stavio slike starog i novog rutera, njigovi rezultati statistike pa ste rekli

sad gdje sam to metnuo............u kojoj temi

jbg kad puno pisem a ne pamtim di

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 16:35 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nesto se desilo nakon nevremena danas...inace do sad sam imao pusteno 52mb net...max je bio 59..odjednom danas mi max pokazuje 26mb....Probao modem na tvornicke i opet isto...prijavio sam kvar..zar jedno nevrijeme moze smanjit brzinu za 30mb?

11 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Možda je grom drapio negdje pa nešto spalio

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

 Prije par dana dva su HT tehničara nešto kemijali na mom FTTC ormaru koji je od mene 30-50m udaljen i pitam ja njih hoće skoro vectoring i veće brzine preko bakra,a oni meni samo se onako šeretski nasmijali kažu bit će samo bez žurbe.

 

Kažu da neznaju točan datum pokretanja vectoringa preko svih FTTC kabineta ali da se velikm zamahom radi na tom projektu na području cijele Hrvatske di su izgrađeni FTTC kabineti. E sad ja nakon par dana probam opet preko admin pristupa da vidim malo moje parametre parice kad gle ugodnog iznenađenja za mene svi parametri su mi se još rapidno popravili i porasli od SNR margina pa sve do maximalnog Attainable data rate-a. Evo postam slike  stanja parice od mjesec dana i sad ovog najnovijeg od danas nakon što su nešto neki dan kemijali u mom FTTC kabinetu 

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 22:25 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...

Nesto se desilo nakon nevremena danas...inace do sad sam imao pusteno 52mb net...max je bio 59..odjednom danas mi max pokazuje 26mb....Probao modem na tvornicke i opet isto...prijavio sam kvar..zar jedno nevrijeme moze smanjit brzinu za 30mb?

 Kod kojeg si operatera? Iskon, HT? Si spojen preko FTTC- kabineta? 

 

Hah da je grom nešto spalio ne bi on imao nikak interneta. Iz nekog razloga mu je degradirala brzina. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 9:33 (froxie24).
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

T-com,prijavio sam kvar i kazu do ned ce me zvati..sad kad mi vise nikad nevrate staru brzinu..heh

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 12:29 (galinjo24).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...
Evo postam slike  stanja parice od mjesec dana i sad ovog najnovijeg od danas nakon što su nešto neki dan kemijali u mom FTTC kabinetu 

 Ta promjena nije od vectoringa, treba tebi bit puno veca promjena kad vectoring dodje.

galinjo24 kaže...

Nesto se desilo nakon nevremena danas...inace do sad sam imao pusteno 52mb net...max je bio 59..odjednom danas mi max pokazuje 26mb....Probao modem na tvornicke i opet isto...prijavio sam kvar..zar jedno nevrijeme moze smanjit brzinu za 30mb?

 Negdje je navlazilo spoj i naravno da moze. Moglo je jos i vise past. Sad se samo nadaj da ce to netko izac sanirat a ne da ce te otpilit "ne moze vise".

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Da vjerojatno je do toga jel je bilo nakon velikog nevremena..Bit cu uporan jel mi sad HD kanali zastajkuju pomalo...Nitko me jos nije zvao..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...

Da vjerojatno je do toga jel je bilo nakon velikog nevremena..Bit cu uporan jel mi sad HD kanali zastajkuju pomalo...Nitko me jos nije zvao..

zovi, samo zovi 

naci ce se kad tad netko tko nije lijen, i tko zapravo radi svoj posao, pa ce ti barem probati to popraviti, odnosno vratiti kak je bilo

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Jucer su mi rekli kad sam prijavio da je rok do ned do 22h tj.danas da se rjesi...ako ne sutra opet zovem...prijasnje stanje..

 

Parameters         DSL

DSL Operating Mode      VDSL2

Path Mode          PTM

State      online

Training Result Showtime

Mode LO/I2        L0

VPI/VCI                0/33

              

Parameters         Upstream            Downstream

Actual Data Rate               8205 kbps            53522 kbps

Attainable Data Rate       18301 kbps         60348 kbps

SNR Margin        16.3 dB                 9.5 dB

Signal Level         9.6 dBm               14.5 dBm

Line Attenuation              0.0 dB   20.1 dB

FEC Size                14           16

Codeword Size 62           144

Interleave Delay               1             9

CRC Error Count                0             1229

HEC Error Count                0             8574

FEC Error Count                34           774425

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 15:34 (galinjo24).
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo nakon što mi je prije mjesec dana max Attainable rate bio  105 000/55 000 kbps pa nedavno 125 000/60 000 kbps  evo danas gledam još mi malo to sve poraslo sad mi je maximalna propusnost  u Attainable rate  130 000/62 000 kbps i SNR margine su mi sve bolje!

Po ovome bi ja bez problema ko one švabe u germaniji mogo imat 100/40Mbps ali kujac nama će dat pustit samo 100/20Mbps preko vectoringa uvik nama manje daju i puštaju mizerije od brzine nego u drugim zemljama u EU  

Evo postam sliku da vidite kako mi je linija svakim danom sve bolja i bolja čak su mi nestale i greške sve.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 7:55 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Postoji li negdje popis gdje će se postavljati optika, na hakomu ne piše sve. Pošto vidim kroz moj kvart Lučko postavljaju za firme samo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nije se jos nitko javio u vezi smetnje iz tcom

11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Hoce li mi po ovim parametrima moci pustiti 60dl ? Ne znam koliko ide za upload jer je u ponudi pri prijelazu bilo navedeno samo " brzina interneta od 20 do 60mbits". Vip net+tv je u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 12:09 (jpantalon).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Vidim da pitaš za vip ali da si slučajno na t.comu po ovim parametrima bi mogao bez problema imat ovu trenutno maximalnu 50/10Mbps na bakru a valjda je tako i kod vip-a neznam točno ali evo nek se neko javi ko zna a da je na vip vdsl-u.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
jpantalon kaže...

Hoce li mi po ovim parametrima moci pustiti 60dl ? Ne znam koliko ide za upload jer je u ponudi pri prijelazu bilo navedeno samo " brzina interneta od 20 do 60mbits". Vip net+tv je u pitanju.

moglo bi bez problema

sad ovisi o profilima, ali za iptv je dosta 8 mbit/s (ne hd doduse), tako da bi mogao dobiti to sto trazis

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Vraceno kako je bilo..mravi zaposjeli njihov stupic....ocistio teh. i sad je zasad sve oke

 

Sto mislite da li ce vectoring imati utjecaj da se poveca brzina na ovoj parici..evo sad stanje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 16:29 (galinjo24).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...

Vraceno kako je bilo..mravi zaposjeli njihov stupic....ocistio teh. i sad je zasad sve oke

 

Sto mislite da li ce vectoring imati utjecaj da se poveca brzina na ovoj parici..evo sad stanje?

Cca kilometar i pol od centrale, neces puno osjetiti ako ukljuce vectoring

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
galinjo24 kaže...

Vraceno kako je bilo..mravi zaposjeli njihov stupic....ocistio teh. i sad je zasad sve oke

 

Sto mislite da li ce vectoring imati utjecaj da se poveca brzina na ovoj parici..evo sad stanje?

Cca kilometar i pol od centrale, neces puno osjetiti ako ukljuce vectoring

 Speeedport neprikazuje tocan line...ja sam cca 700m od centrale....na 1.5km od centrale sigurno nebi imao skoro 60 max attinable

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 16:53 (galinjo24).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice