Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.800
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Darky Evo izvoli tracert od iskon.hr (kada vidim da mi se ruši download i da ping skipea) Tracert
Znači prvi hop moj uvijek je <1 i kad njega samog pingam nikad mi tu neskače ping i nikad negubim pakete.
Drugi hop kada pokazuje da radi je isti kao i treći uvijek mi tu počinje taj veliki ping na drugom i trećem. Koliko sam ja čitao po netu to znači da je problem kod njih a ne u mojoj liniji?

 Dakle,
1 to je tvoj router na tvojoj mreži
2 to je router u lokalnoj T-com centrali
3-8 routeri na trasi preko koje ide tvoj promet
9 ciljani server


ali po ovome problem je u Iskonu i njihovom serveru vidiš da tracert pada na 8, označeno sa "*" (timeout)

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 8:41 (Darky).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nisam na iskonu to je samo server koji sam tracerto, koji god server napišem uvijek izbaci isto random pingovi od 30 do 130 u tracertu budu na svim hopovima od drugog pa nadalje.

Ovo sa je timeoutano na 8. hopu to je random timeout jer da sam napravio isti tracert instant nakon ovog izbacio bi timeout na nekom drugom hopu ili uopće nebi izbacio timeout samo bi ping bio random od 30 do 130. (Vjeruj mi toliko sam ih napravio tih tracerta da znam napamet situaciju)


15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Nisam na iskonu to je samo server koji sam tracerto, koji god server napišem uvijek izbaci isto random pingovi od 30 do 130 u tracertu budu na svim hopovima od drugog pa nadalje.

Ovo sa je timeoutano na 8. hopu to je random timeout jer da sam napravio isti tracert instant nakon ovog izbacio bi timeout na nekom drugom hopu ili uopće nebi izbacio timeout samo bi ping bio random od 30 do 130. (Vjeruj mi toliko sam ih napravio tih tracerta da znam napamet situaciju)


Znači čim izađeš iz T-com HR mreže, negdje zapneš..
to je pitanje brandwitha
ja se sjećam da prije 10 godina nisam mogao igrati wow od 20-00 jer je lag bio prevelik
ali ujutro je sve letilo, pa sam igrao ujutro ne navečer

 

if only you knew the power of the dark side
9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Roky reci mi kako ide mreža od HT-a do tvoje kuće?

Ako se ne varam čini mi se zračna mreža?

Ako je zračna mreža možeš li baciti oko idu li kabeli preko njihovih dediciranih stupova ili preko stupova od HEP-a ili javne rasvjete?

Provjeri u kući ima li digod strujnog kabela blizu telefonskih instalacija?

Postoji mogučnost elektromagnetske indukcije unutar tel kabela što te jako lijepo može zezati!

Imaš i poruku koju sam ti poslao u inbox.

TEORIJA je kad se sve zna, a ništa ne funkcionira. ORGANIZACIJA je kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto. PRAKSA je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto...
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Darky Koliko ti je to trajalo? Ja sam imao isti problem sličan tvom prije par godina da je svima nekih par mjeseci koji su bili na HTu buffero twitch od 19h do nekih 23h ali to je bilo svima na HTu pa nisam stvarao problem i zvao ih da fixaju jer sam znao da nemogu ništa. To se nakraju fixalo nakon par mjeseci ali kad sam imao taj problem tada mi ping nije skako i nisam gubio brzinu nikada kao sada u ovih 9 godina šta sam na HTu.
Kako si to rješio ili ti se samo fixalo?


crostriker
 Tako je ide zračna mreža, ide preko stupova javne rasvjete to koliko vidim kad izadjem od kuće komplet preko stupova javne rasvjete.  Ovo za strujni kabel blizu telefonskih instalacija neznam baš jer povukao sam prije 2 tjedna totalno novi UTP kabel i totalno novu utičnicu na novo mjesto u kući (Moja soba) prije je išla kućna instalacija kroz zid kuće do hodnika i tamo sam se spajao sada više ne.

Trenutna telefonska utičnica mi je blizu stola di mi je komp i 240hz i 144hz monitor, neznam dali si na to mislio kada si rekao dali bi možda to stvaralo problem ali nevjerujem znam dosta prijatelja koji imaju slični setup. Isto tako probao sam svih različitih 5,6 utičnica u sobi spojit router na svaki ali isti problem sam imao.

Vidim poruku na private, odgovorio sam. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Darky Koliko ti je to trajalo? Ja sam imao isti problem sličan tvom prije par godina da je svima nekih par mjeseci koji su bili na HTu buffero twitch od 19h do nekih 23h ali to je bilo svima na HTu pa nisam stvarao problem i zvao ih da fixaju jer sam znao da nemogu ništa. To se nakraju fixalo nakon par mjeseci ali kad sam imao taj problem tada mi ping nije skako i nisam gubio brzinu nikada kao sada u ovih 9 godina šta sam na HTu.
Kako si to rješio ili ti se samo fixalo?


crostriker
 Tako je ide zračna mreža, ide preko stupova javne rasvjete to koliko vidim kad izadjem od kuće komplet preko stupova javne rasvjete.  Ovo za strujni kabel blizu telefonskih instalacija neznam baš jer povukao sam prije 2 tjedna totalno novi UTP kabel i totalno novu utičnicu na novo mjesto u kući (Moja soba) prije je išla kućna instalacija kroz zid kuće do hodnika i tamo sam se spajao sada više ne.

Trenutna telefonska utičnica mi je blizu stola di mi je komp i 240hz i 144hz monitor, neznam dali si na to mislio kada si rekao dali bi možda to stvaralo problem ali nevjerujem znam dosta prijatelja koji imaju slični setup. Isto tako probao sam svih različitih 5,6 utičnica u sobi spojit router na svaki ali isti problem sam imao.

Vidim poruku na private, odgovorio sam. 

Ne vjerujem da je do monitora ali trebalo bi odraditi spektralno mjerenje!

Možeš li usporediti probleme s pingom kad je javna rasvjeta upaljena za razliku kad je ugašena?

Koliko vidim tvrdiš da imaš probleme od 20:30h pa nadalje svaki dan, mogao bi biti problem javna rasvjeta ( ne bi bio prvi put!).

 

Ti si na VDSL2 i na 17a profilu.

Vdsl radi do 30mhz, znaći spektralnim mjerenjem se može utvrditi ima li ikakve indukcije od strane nečeg sedamnaestoga, znaći ako tehničar upali spektralno mjerenje i vidi da su vrijednosti veće od tvojeg profila koji radi na 17mhz znači da se nešto inducira u telefonske žice, kao naprimjer javna rasvjeta ili nešto drugo!

Spektralno mjerenje bi trebalo odraditi u vremenu baš kad te zeza internet! 

 

TEORIJA je kad se sve zna, a ništa ne funkcionira. ORGANIZACIJA je kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto. PRAKSA je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

crostriker Razumijem pogledat ću baš, već par godina jedan stup od javne rasvjete nekad radi nekad neradi a znam da moja parica ide i po baš tom stupu ali mislim da već par godina se taj problem dešava.

Slažem se sa ovim da treba definitivno pogledati mjerenje u odredjenom vremenu kad me zeza ali dali stvarno misliš da nisam 100x puta pitao i tražio da tehničar dodje kod mene i napravi mjerenje poslje 20:30/21:00h? Svaki put kad tražim oni mi kazu da svaka smetnja koja je prijavljena radi na sustavu da je otvorena smetnja i da oni mogu doci kad god požele i ako radi ujutro internet dobro to je onda to...

Mogu tražiti da mi se smanji profil na 8b/a sa 17a dali bi to možda pomoglo?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

crostriker Razumijem pogledat ću baš, već par godina jedan stup od javne rasvjete nekad radi nekad neradi a znam da moja parica ide i po baš tom stupu ali mislim da već par godina se taj problem dešava.

Slažem se sa ovim da treba definitivno pogledati mjerenje u odredjenom vremenu kad me zeza ali dali stvarno misliš da nisam 100x puta pitao i tražio da tehničar dodje kod mene i napravi mjerenje poslje 20:30/21:00h? Svaki put kad tražim oni mi kazu da svaka smetnja koja je prijavljena radi na sustavu da je otvorena smetnja i da oni mogu doci kad god požele i ako radi ujutro internet dobro to je onda to...

Mogu tražiti da mi se smanji profil na 8b/a sa 17a dali bi to možda pomoglo?

To ti je klasični odfak jer je njima smjena kad je i jednostavno to ti je tako.

Svih boli mali Johnny u gaćama i ne pada njima na pamet izlaziti na teren u te ure.

Iskreno sretno s time.

 

Što se tiće profila mislim da neće to prominit ništa ali zašto ne probati?

Uvik kad ispucaš logične stvari ajmo malo nelogične ( ili bar nama nelogične zbog toga što nam fali obrazovanja).

Ugl možeš probati Vdsl8b i vidi neko vrime, pa ako možeš kaži da te prebaci i na ADSL2+ ( mora ti smanjiti brzinu naravno) ali samo iz testnih razloga, da te ostavi na tim profilima dan,dva čisto da usporediš!

 

Baci oko na javnu!

 

TEORIJA je kad se sve zna, a ništa ne funkcionira. ORGANIZACIJA je kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto. PRAKSA je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hvala na pomoći, jel mogu ja tehničara tražit da on odradi to Spektralno mjerenje ili nekog posebnog treba pitati za to?

Dali bi njemu na tom mjerenju pokazalo problem ujutro makar javna rasvjeta neradi, to me zanima jer bi to bilo odlično da mu i ujutro može pokazat problem kad su mjerenja dobra? Jer evo npr sada kad sam izašo na ulicu vidim da od nekih 5,6 stupova javne rasvjete, jedan od kojih sam ja spojen uopće nije upaljeno svjetlo a ostali svi rade normalno. Plus ja sam jedan od zadnjih korisnika spojen na tu našu centralu nekih 700m ~ od centrale a ove kuće dalje od mene su spojeni na totalno drugu centralu koja je dosta dosta udaljena

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Svaki tehničar bi trebao znati odraditi spektralno mjerenje, međutim realnost na terenu je da ih velika večina blene kad im to spomeneš.

Najčešći razlog je to što ih firma večinom ne educira toliko u tome smjeru!

Što se tice mjerenja i oće li to mjerenje njemu pokazat išta ovisi ima li ikakvih problema u tom datom trenutku kad on mjeri.

Stavimo na primjer da te zeza javna rasvijeta i ona je ugašena, dođe tehničar i mjeri i opet ne vidi ništa. 

 

Što se tiće 700m udaljenosti, to definitivno ne bi trebao biti nikakav problem.

TEORIJA je kad se sve zna, a ništa ne funkcionira. ORGANIZACIJA je kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto. PRAKSA je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Već sam ti bio rekao prije nema teoretske šanse da dobijem tu mogučnost da mi tehničar dodje izmerit liniju kada mi pada brzina i skače ping oko 21h jednostavno to znam da mogu zaboravit, a to znači da sve ostalo pada u vodu realno.

A ovo za 700m znam da ne bi trebao biti nikakav problem ali sam to napisao jer sam jedna od zadnjih kuća koja je spojena na tu centralu u ulici. Zato to kažem jer kad pitam ostale tehničare koji mi dolaze kad sam se žalio za moj problem kažu mi da nitko ko je spojen u mom kvartu na tu centralu nezove da ima probleme sa internetom, eh sad dali im se može vjerovat ili ne to mogu samo nagadjat ali od kad si mi ti spomenuo da bi ovaj stup na kojem blica svjetlo javne rasvjete i nikad negori ponoći mogao stvarat problem, zato kažem da možda baš zato što sam jedan od zadnjih preko kojeg mi parica ide preko tog stupa javne rasvjete koji blica stvara problem

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Darky Koliko ti je to trajalo? Ja sam imao isti problem sličan tvom prije par godina da je svima nekih par mjeseci koji su bili na HTu buffero twitch od 19h do nekih 23h ali to je bilo svima na HTu pa nisam stvarao problem i zvao ih da fixaju jer sam znao da nemogu ništa. To se nakraju fixalo nakon par mjeseci ali kad sam imao taj problem tada mi ping nije skako i nisam gubio brzinu nikada kao sada u ovih 9 godina šta sam na HTu.
Kako si to rješio ili ti se samo fixalo?

 pa uglavnom stvar se riješila kad je T-com pojačao veze prema EU, ali opet subotom navečer kad je bio najveći broj igrača u Raidima, opet je lagalo (sad je vjerojatno bio problemna wow serveru)
problem su ponovo počeli na jesen 2019 studeni, praćenje live youtube streaminga je postala nemoguća misija, 
nešto prije božića sam se preselio u nizozemsku i više nemam tih problema, ovdje nema nikakvih lagova na youtube na vodafonu

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 8:11 (Darky).
10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Može li mi netko reći kakva je kvaliteta moje linije? Hvala.

 

Brzina je 16/2 mbit/s

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kvaliteta je takva da nije bas neka kvaliteta. Po atenuaciji bi rekao da nesto cak ne stima s tom linijom, al tesko je po vdslu procjenit.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav ljudi, zna li itko kakvu brzinu mogu ugovoriti preko žice sa ovim parametrima

Trenutno sam na Optima ADSL i kažu da je trenutno max 12, sad ako se netko kuži u ove podatke, može li mi okvirno reći što mogu očekivati sa VDSL-om

 

jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mozes ocekivat malo poboljsanje u uploadu i eventualno ako ti postave malo bolji download. Ali nista spektakularno. Stavlja te na nekih 1600m od centrale.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav ekipa, treba bih malu pomoć. Korisnik sam T-com hibrid interneta, te imam HUAWEI HA35 router, međutim na njemu je WLAN užasan i ne pokriva mi pojedine dijelove kuće, kao neki stariji routeri. Također doma imam THOMSON ST780 router, da li bi njega mogao koristiti za Wireless Repeater (pojačivanje, signala). Ako je to moguće, molio bih pomoć kako to posložiti. Nešto sam krenuo, ali mi nije pošlo od ruke. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, ovo je stanje moje parice.

Puca mi mreža stalno odjednom, a Tcom je reko da je to zato jer su promijenili neku paricu kod sebe pa sad kao prate moju konekciju. Al izgleda da ne valja, pa cu ih sutra zvat opet. 
Ovo je log iz rutera u trenutku kada pukne, a ovo je tracert do hrvatskog telekoma

Šta kažete na ovo gore, gdje bi mogao biti problem? Počelo je pucat odjednom.

Ficolinjo
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 17:52 (Ficolinja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kukec kaže...

Pozdrav ekipa, treba bih malu pomoć. Korisnik sam T-com hibrid interneta, te imam HUAWEI HA35 router, međutim na njemu je WLAN užasan i ne pokriva mi pojedine dijelove kuće, kao neki stariji routeri. Također doma imam THOMSON ST780 router, da li bi njega mogao koristiti za Wireless Repeater (pojačivanje, signala). Ako je to moguće, molio bih pomoć kako to posložiti. Nešto sam krenuo, ali mi nije pošlo od ruke. 

 Kao repeater ne, ali može kao acess point, tj. moraš ga spojit lan kablom na Huawei. Onda se thomsonu ugasi dhcp, postavi isti subnet te isti ssid, šifra, regija... Tako možeš stavit xx routera tih t-comovih.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lil Dice kaže...
Kukec kaže...

Pozdrav ekipa, treba bih malu pomoć. Korisnik sam T-com hibrid interneta, te imam HUAWEI HA35 router, međutim na njemu je WLAN užasan i ne pokriva mi pojedine dijelove kuće, kao neki stariji routeri. Također doma imam THOMSON ST780 router, da li bi njega mogao koristiti za Wireless Repeater (pojačivanje, signala). Ako je to moguće, molio bih pomoć kako to posložiti. Nešto sam krenuo, ali mi nije pošlo od ruke. 

 Kao repeater ne, ali može kao acess point, tj. moraš ga spojit lan kablom na Huawei. Onda se thomsonu ugasi dhcp, postavi isti subnet te isti ssid, šifra, regija... Tako možeš stavit xx routera tih t-comovih.

 Ne mogu nigdje na thomsonu naći dhcp. 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kukec kaže...

 Ne mogu nigdje na thomsonu naći dhcp. 

 Home network > interfaces > local network

 

lan1 huawei - lan 1 tg780 (mislim da radi i u ostalim kombinacijama ali ovako si siguran)

DHCP server isključiš

ip adresa/gateway postaviti na npr. 192.168.1.254 (ako je huawei 192.168.1.1 - trebao bi biti)

wifi mreža - isto ime, vrsta zaštite, šifra, regija, kanal - mod na thompsonu ima vjerojatno samo b/g, na huaweiu slobodno ostaviš b/g/n

 

S time dobivaš proširenje svoje trenutne mreže, znači vidjet ćeš samo jedan ssid. Za detaljniju provjeru instaliraj na mobitel Wifi Analyzer on prikazuje i access point.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 19:30 (Lil Dice).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lil Dice kaže...
Kukec kaže...

 Ne mogu nigdje na thomsonu naći dhcp. 

 Home network > interfaces > local network

 

lan1 huawei - lan 1 tg780 (mislim da radi i u ostalim kombinacijama ali ovako si siguran)

DHCP server isključiš

ip adresa/gateway postaviti na npr. 192.168.1.254 (ako je huawei 192.168.1.1 - trebao bi biti)

wifi mreža - isto ime, vrsta zaštite, šifra, regija, kanal - mod na thompsonu ima vjerojatno samo b/g, na huaweiu slobodno ostaviš b/g/n

 

S time dobivaš proširenje svoje trenutne mreže, znači vidjet ćeš samo jedan ssid. Za detaljniju provjeru instaliraj na mobitel Wifi Analyzer on prikazuje i access point.

 Budem isprobao navedeno, pa javim rezultate. Ali što u Thomsonu znači WDS?

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

WDS je poput repeater mode, bez kablova samo što ima neka ograničenja. Nisam ni znao da st780 podržava wds, probaj onda prvo s tim. Isto postaviš sve kao i za kabel i uključiš wds. I da Huawei mora isto podržavati WDS.

 

EDIT: tu su detaljnije upute za WDS, ali mislim da ti to huawei ne podržava

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 20:21 (Lil Dice).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lil Dice kaže...

WDS je poput repeater mode, bez kablova samo što ima neka ograničenja. Nisam ni znao da st780 podržava wds, probaj onda prvo s tim. Isto postaviš sve kao i za kabel i uključiš wds. I da Huawei mora isto podržavati WDS.

 Nekako sam mišljenja da Huawei na podržava WDS  Pa ću pokušati sa žicom, makar mi to nije najbolje rješenje. 

10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

 Interesuje me kakva je parica,Da li se sa razlogom pusta recimo kao sto ovde pise 12-13mbs kad je skoro 18 moguce kroz paricu pustiti.

I ako placam paket koji podrzava 30/6.Da li bi se sta desilo da se predje na vdsl?

Sto se tice ovako neta odlican je na speed testu mi mjeri ping 10ms preko wifi 5ms i oko 11-12mbs.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Slična slična situacija kao i kod mene. Trenutno mi se pušta 10 max jer sam na ADSL2+ kod Optime, a nekidan sam s Iskonom ugovorio VDSL i oni kao obećavaju min 14 max 20 mbps. Kad mi dođe iskon napisat ću ovdje kakvo stanje bude pa da znaš.

jk
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Teško, možda jedino bolji upload bi dobio na VDSL-u. Po atenuaciji si na cca 1800m od centrale.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

A postoji li razlog zato mi ne puste onda ovo do kraja recimo 17mbs ako je pise da je atainable?

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
gagidragan kaže...

A postoji li razlog zato mi ne puste onda ovo do kraja recimo 17mbs ako je pise da je atainable?

 Ne pusta ti se jer nema takvih profila a overhead je veci na adslu od vdsla. Mogao bi se prebacit na vdsl jer ces dobit nesto malo u uploadu i downloadu, ali je pitanje hoce te prebacit jer ako ti 14 mbita ne bude stabilno mozes trazit raskid ugovora, a to im ne odgovara. Al da ces se nesto previse usrecit na vdslu, i neces.

9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Može li mi netko pomoći kad a je moja prica jesu li loši spojevi?


=============================================================================
xDSLFwVersion: FwVer:5.10.6.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B
=============================================================================

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 53192 kbps
near-end fast channel bit rate: 0 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 4251 kbps
far-end fast channel bit rate: 0 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 23289
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 1
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :6 min, 58 secs
DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 6.4 dB
output power upstream: 8.9 dbm
attenuation downstream: 14.9 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 25.7 dB
output power downstream: 13.6 dbm
attenuation upstream: 27.1 dB

Bit table:
carrier load: number of bits per tone
tone 0- 31: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
tone 32- 63: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
tone 64- 95: 0c cc cc cd dd dd ed dd de dd dd dd dd dd dd dd
tone 96-127: dd dd dd dd dc dd dc dd dc dc cc cc cc cc cc cc
tone 128-159: cc cc bc cc cc cc cc cc cc cc cc cb cc bb bc bb
tone 160-191: bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb ab bb aa bb
tone 192-223: ba ba ab aa bb aa ab aa aa aa ab ab ba bb aa aa
tone 224-255: aa aa ba aa ab bb aa bb bb bb bb bb bb bb aa ba

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice