Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.296
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Optima telekom internet

Nije se popravilo nego pogoršalo.

Bježi od optime što dalje. Evo ja se natežem sa njima već mjesecima i nisu u stanju mi vratiti ono što sam nekada imao, a to je odlična brzina i dobar ping.

Nešto se čudno događa u zadnje vrijeme, a meni smrdi na to da su u totalnoj banani i da ih tcom hebe, odnosno korisnicima optime sabotiraju konekciju, da se prebacimo na tcomove skuplje pakete.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 16:06 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Nažalost već sam uzeo uslugu kod njih, samo internet preko VDSL-a (HT-ov ormarić je na 150 metara), bez ugovorne obveze. Ako ne budem zadovoljan lako promjenim operatera.

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ma to ti nema veze ja sam 50 metara od centrale pa kita.

Degradacija veze u večernjim satima (povećani ping) ....katastrofa.

prvo ti dodijeljuju ip adrese random .....preostaje ti samo restartanje rutera dok ne dobiješ dobru ip adresu na kojoj imaš dobru brzinu.

To pomaže neko vrijeme, ali veći problem je visoki ping ili latencije pa live stream npr Twitch šteka video itd.....

Uglavnom mjeri malo, na stranici DSLreport imaš mjerenje brzine i pinga pa ćeš vidjeti kako ti radi.

Sreća je put, a ne odredište.
5 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Prije 20 ak dana sam se prebacio sa H1 telekoma na Optimu, pošto su stalno zvali i ajde rekao prebacit ću se, nudili su dosta bolje uvjete nego što sam imao na H1 telekomu, bolja cijena i bolja brzina. Naime, na H1 mi je bila brzina oko 40/10, dok sam kod optime uzeo 60/10. Prvih 10 dana su mi pustili 20/1, jer su rekli kao da se treba parica provjeriti i nakon nekoliko dana su pustili 60/10. No problem mi je u tome što imam IPTV listu (za koju kažu da je 10 mbps sasvim dovoljno) i ta lista mi je preko H1 telekoma radila savršeno, dok od kad sam prešao na optimu sami problemi, stalno prekida i stalno učitava, kao da je spor internet. Mislio sam da je do liste, no tada sam probao spojiti preko mobitela, mobilnih podataka, gdje mi je brzina oko 55/9 i opet radi savršeno, samo kad spojim sa kućnim netom šteka (spojeno žičano). Isto tako mi zna prekinuti wifi signal ali na kratko. Da li netko slučajno zna u čemu je problem? Odradio sam sve moguće speedtestove, pokazuju 60/10 ali u praksi jednostavno sve kao da je usporeno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stajp7 kaže...

Prije 20 ak dana sam se prebacio sa H1 telekoma na Optimu, pošto su stalno zvali i ajde rekao prebacit ću se, nudili su dosta bolje uvjete nego što sam imao na H1 telekomu, bolja cijena i bolja brzina. Naime, na H1 mi je bila brzina oko 40/10, dok sam kod optime uzeo 60/10. Prvih 10 dana su mi pustili 20/1, jer su rekli kao da se treba parica provjeriti i nakon nekoliko dana su pustili 60/10. No problem mi je u tome što imam IPTV listu (za koju kažu da je 10 mbps sasvim dovoljno) i ta lista mi je preko H1 telekoma radila savršeno, dok od kad sam prešao na optimu sami problemi, stalno prekida i stalno učitava, kao da je spor internet. Mislio sam da je do liste, no tada sam probao spojiti preko mobitela, mobilnih podataka, gdje mi je brzina oko 55/9 i opet radi savršeno, samo kad spojim sa kućnim netom šteka (spojeno žičano). Isto tako mi zna prekinuti wifi signal ali na kratko. Da li netko slučajno zna u čemu je problem? Odradio sam sve moguće speedtestove, pokazuju 60/10 ali u praksi jednostavno sve kao da je usporeno.

 Probaj promjeniti dns servere na googleve

15 godina
offline
Optima telekom internet

Dobro došao u optimu....nažalost tako ti je to kod njih.

Ja se natežem sa njima radi toga već neko vrijeme.

Nije problem brzina nego latencije.

One u večernjim satima lete u nebo. Preopterećene linije i prioriteti su korisnici tcoma....dobivaju bolja mjesta na centrali.

Uglavnom prati  ping preko stranice DSLreports...imaju ping test pa ćeš vidjeti i sam.

 

 

 

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Nažalost ni promjena DNS servera na googleove nije pomoglo :/ i konstantno prekida, speedtest i dalje pokazuje 60/10, ping 30-50... 

11 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stajp7 kaže...

Nažalost ni promjena DNS servera na googleove nije pomoglo :/ i konstantno prekida, speedtest i dalje pokazuje 60/10, ping 30-50... 

 Nema ti to to veze sa brzinom. Odi na bandwidthplace pa si vidi tamo brzinu, pogotovo preko dana i navecer :)

Inace i ja imam taj problem, bilo ti je neke rasprave tamo na temi gledanje tv preko interneta.

5 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Novi korisnik optime od 10.12. Nazalost razocaran. Ukopcali me i isti dan stigao polu ispravni ruter, wi-fi mrtav, ne radi. Odmah zovem tehnicku sluzbu, oni uvidjaju da je uistinu problem s ruterom. Kazu doci ce vam tehnicar, ja molim, posiljite mi kurirskom sluzbom novi kao sto ste i prvi put, da, to ne ide tako. Uglavnom, 19.12. od tehnicara niti t. Sljedeci problem, pad brzine u odnosu na prvih par dana i pucanja veze. Ne znam, za sada prilicno nezadovoljan, mislio sam da je Vip los.... E da, zivim u centru jednog naseg gradu 625 metara od centrale ako to kome sta znaci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 3:58 (qwertz123456).
 
0 1 hvala 0
12 godina
online
Optima telekom internet

Da'l ko ima ideju kako osposobiti traljav NAT na Innbox V45?

Naime, sto mi se desava: podesim NAT da se mogu spojiti na komp preko Interneta. Stvar nakratko radi, i onda prestane.
Imam definiran 'Remote Host', tj. server s kog se spajam.
Kad stvar pukne, konektiranje na externi port samo visi... i timeouta.
Kad postoji taj problem, ako kreiram novi NAT sa ISTIM postavkama jedino promijenim vanjski port na neki drugi (npr prije bio port 333, sad stavim 334) - stvar radi po toj konekciji a onoj prije definiranoj - ne.
Dakle, definitivno problem u  zvanom Innbox V45.

Neki savjet?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Ljudi  lud sam. Ništa mi nije jasno. Dođem doma najedem se i upalim pubg da ispucam frustracije. Spojim se na discord on radi normalno i cijelo vrijeme funkcionira 100 posto ok. Međutim nakon 18 sati kaos. Stranice se učitavaju abnormano dugo i onda i connection timed out ili se učitaju. Recimo speed test ili se ne učita a kad se učita onda daje dobar ping i brzinu. Pub g zadanja 3 dana uopće ne radi. Dakle izađem iz partije i onda stoji connecting i iza toga server is busy i piše retry. Što sam probao. Soft reset routera hard reset routera otvaranje pub g portova. 1.1.1.1 dns... ono lud sam počeo sam sumnjati u lan kabal, switch, pc...  kad se jednom u pub g spojim imam dobar ping i sve radi, ali to je iz jedno 15 pokušaja tako da većinu vremena provedem klikajući retry.

 

 

 

 

 

 

Praise the sun
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 13:32 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Do Optime je jer je tako i meni već oko mjesec dana, najčešće iza 18h, zna pucat veza na minutu i dosta često. pa neke stranice otvara a neke uopće ne.... I mom frendu isto ko i kod hrpe ostalih ljudi tako da mislim da ih nazovem sumnjam da bi nešto napravili da se sredi to ali budem ih dok mi do kraja pukne film. Nakon godina kod njih i koliko sam ih hvalio sada im dajem palac dolje.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Yunfy-man kaže...

Ljudi  lud sam. Ništa mi nije jasno. Dođem doma najedem se i upalim pubg da ispucam frustracije. Spojim se na discord on radi normalno i cijelo vrijeme funkcionira 100 posto ok. Međutim nakon 18 sati kaos. Stranice se učitavaju abnormano dugo i onda i connection timed out ili se učitaju. Recimo speed test ili se ne učita a kad se učita onda daje dobar ping i brzinu. Pub g zadanja 3 dana uopće ne radi. Dakle izađem iz partije i onda stoji connecting i iza toga server is busy i piše retry. Što sam probao. Soft reset routera hard reset routera otvaranje pub g portova. 1.1.1.1 dns... ono lud sam počeo sam sumnjati u lan kabal, switch, pc...  kad se jednom u pub g spojim imam dobar ping i sve radi, ali to je iz jedno 15 pokušaja tako da većinu vremena provedem klikajući retry.

 

 

 

 

 

 

 Ista stvar, u zadnjih 6mjeseci katastrofa. Odjednom sve pocne stekat, ne moze otvorit ni jednu stranicu, YT jedva 720 ucita, wireless jos veca tragedija. Jedino restart routera pomogne, ni to uvijek.

 

vise od 6 godina sam na Optimi, ali ovo u zadnjih 6mjeseci je lose jako.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ovo je od Božića baš loše. Mislio sam da je su linije malo pod pritiskom zato što su svi doma, ali ovakvu neupotrebljivu svinjariju nema šanse da im pustim samo tako.
Praise the sun
7 godina
offline
Optima telekom internet

Da se i ja pridružim, od početka godine u periodu od 16h pa do nekih 22h je internet praktički neupotrebljiv.

 

Stranice jedva otvara, nebitno dal wifi ili ethernet, reset routera ne pomaže a online korisnička podrška samo govori da preko Hakometra napravim test koji još ne kužim kako napraviti jer sve ide preko Jave.

 

Sreća pa nisam na ugovornoj obvezi i ako se ovako nastavi - lijepo raskidam ugovor pa idem kod nekog drugog. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Pozz ekipa. Jel zna iko kako otvoriti port na innboxv45? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Bježite ća od Optime koliko god možete. Bio na H1 pa se javila Optima da promjenim paket od H1 i uzmem njihov ponudili mi max brzinu sav sretan prihvatio sve super kao bla bla blizu ste 120 metara od centrale i naravno nakon par mjeseci smanjili brzinu više od pola i prave se na telefon blesavi i vrlo bahati baš ko neki narkomani. Znači par mjeseci sve super brzina super stabilnost super sad je pitanje na koliko ću se spojiti sutradan. Odraditi ću još godinu dana i onda bye bye. Tko god može neka bira drugog operatora. Od tri operatera koje sam dosad imao (T-com, H1) daleko najgori.

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

jel to samo meni ili ima više nas kojima je net katastrofa poslije 17:00?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ja mislio da mi je problem u računalu...kad tek sad vidim... čitajući ovo...da je do optime...problem je što...otkako je crkla grafička od listopada...ne palim PC...samo poradi Torrent... Upalio prije 10 dana...svako malo javlja da nema interneta...učita stranicu...idem na nešto drugo...javlja da nema interneta...A na mobitelu sve normalno radi...i na PS4 kojeg kupio prije misec i nešto dana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Dakle, net ti radi na mobu, radi na PS4, ne radi na PC... I to je nekako Optimin problem?

Bit će da ti je s grafičkom crkla i mrežna/Wi-Fi kartica.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 22:01 (robogo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Optima telekom internet

Kako vam radi optima zadnja dva tri dana? Posto me je jako pocelo zezati. Stranice otvara po 15 sekundi i duze. 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Kako vam radi optima zadnja dva tri dana? Posto me je jako pocelo zezati. Stranice otvara po 15 sekundi i duze. 

Jednako loše radi već danima, konkretno od početka godine i ja se prebacujem na drugog operatera.

 

 

Kao i uvijek, uzeo sam samo internet bez ugovorne obveze pa ću s Optimom raskinuti uslugu bez većih problema, iako me iznenadilo da to ne mogu napraviti na nekom njihovom prodajnom mjestu ili barem preko telefona, nego moram u fizičkom obliku poslati obrazac za raskid ugovora poštom na njihovu centralnu adresu a na isti način trebam i vratiti opremu - sve o svom trošku.

 

 

To ću nekako pregrmiti, a onda hvala i pozdrav.

11 godina
offline
Optima telekom internet

evo ja sam do prije par dana imao problema sa uzasno sporim otvaranjem stranica (par postova prije ima moj upit kolegama s foruma) te sam im poslao mail da imam probleme i od onda internet radi ok.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Optima telekom internet

Evo ja sad probo ruter resetirati i radi sad dokle ce pitanje je. Ruter im je izgleda sranje nemilo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Blackstorm kaže...
Krule011 kaže...

........................

Jednako loše radi već danima, konkretno od početka godine i ja se prebacujem na drugog operatera.

 

 

Kao i uvijek, uzeo sam samo internet bez ugovorne obveze pa ću s Optimom raskinuti uslugu bez većih problema, iako me iznenadilo da to ne mogu napraviti na nekom njihovom prodajnom mjestu ili barem preko telefona, nego moram u fizičkom obliku poslati obrazac za raskid ugovora poštom na njihovu centralnu adresu a na isti način trebam i vratiti opremu - sve o svom trošku.

 

 

To ću nekako pregrmiti, a onda hvala i pozdrav.

 zar ne mozes na laksi nacin ?

Pronasao si sebi operatera i oni ti sve administrativno rjesavaju, raskid, prijenos tel. broja itd,,,,,?

7 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Jebodiah kaže...
Blackstorm kaže...
Krule011 kaže...

........................

Jednako loše radi već danima, konkretno od početka godine i ja se prebacujem na drugog operatera.

 

 

Kao i uvijek, uzeo sam samo internet bez ugovorne obveze pa ću s Optimom raskinuti uslugu bez većih problema, iako me iznenadilo da to ne mogu napraviti na nekom njihovom prodajnom mjestu ili barem preko telefona, nego moram u fizičkom obliku poslati obrazac za raskid ugovora poštom na njihovu centralnu adresu a na isti način trebam i vratiti opremu - sve o svom trošku.

 

 

To ću nekako pregrmiti, a onda hvala i pozdrav.

 zar ne mozes na laksi nacin ?

Pronasao si sebi operatera i oni ti sve administrativno rjesavaju, raskid, prijenos tel. broja itd,,,,,?

 Nemam telefonsku liniju, a i u uvjetima korištenja Optime je sve fino navedeno tako da se tu ne mogu žaliti previše.

 

To ću odraditi kako se i traži od mene, a onda sam miran i sigurno Optimu neću nekome preporučiti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Optima je u novoj nadogradnji promjenila admin password.
Ocigledno citaju forume 😉

user je i dalje admin
A password ovisno o fw.
Za najnoviji zadnji pass od ova 3 moguca.

euThie9oIep8aemu

Leik8AesneCaeRu2

VfMR7DyV2bWn8cHY

 
Ima li jos koji pass? Niti jedan od navedena tri mi ne radi. :(

13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav,

 

Čisto da podijelim svoja trenutna iskustva s Optimom (nažalost za sada vrlo loša) koja se podudaraju s većinom ovdje iznesenih unatrag mjesec dana.

 

Dakle, infrastruktura mi nije bajna i moj bakar čini i jedno 10-15 metara zračnog voda (čitaj, svaka grmljavina - puca veza). No, bio sam vrlo zadovoljan korisnik H1 telekoma i imao na routeru DSL podešen na nekih 14 Mbps, a u stvarnosti 10-12 Mbps preko speedtesta. I tako je bilo godinama, a onaj šareni Fritzbox je meni bio najbolji router koji sam ikada dobio od providera.

Nažalost, H1 se prodao Optimi i sve je štimalo do trenutka kada mi je Optima odlučila uzeti Fritzbox i zamijeniti ga sa svojim prilično slabim po mogućnostima Innbox V45 routerom. Vezu su spustili na nekih 12 Mbps što mi je ajde davalo istu brzinu kao i ranije.

Od prošlog vikenda HBO GO je počeo štekati svakih 10-tak sekundi, što sam prvo pripisivao HBO GO serverima (HBO GO preko internet veze, ne HBO OD preko OptiTV-a). No kada sam HBO GO prebacio na mobilni internet, tamo sve šljaka vrlo uredno.

Nakon dan-dva netko zove na mobitel, javim se, a kad tamo automatska poruka s Optime da je prijavljena smetnja na mojoj liniji i da će je otkloniti za 48 sati. Čudno, jer ja nisam prijavio ništa, no možda je njihov automatski sustav praćenja kvalitete veze to primijetio?!

HBO GO i dalje neupotrebljivo šteka, a na routeru je DSL spušten s 12 Mbps na 8 Mbps, no u Speedtestu mi sada daje samo 3-4 Mbps-a, tako da mi se čini kako s Optimom i njihovom opremom nešto opasno ne štima, jer je na istoj infrastrukturi H1 oprema radila vrlo uredno.

Čekam istek ugovora u 8. mjesecu i kako stvari stoje izgleda da se prebacujem na A1 Homebox ili neko drugo riješenje.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Kao da sebe slušam,imamo sam sve ok kad je bio h1 ,a od kad je optima ništa ne valja,ali meni je problem što nemam kamo otiči ,parice su od t-com-a i ako odem na t com ništa se neče promjeniti jer od '90 nisu uložili jedne lipe u opremu osim možda na cetrali, trenutna brzina mi je max 10 mbs teoretski, realno 6-8,5 . Ono što sam ti htio reči da budi oprezan sa mobilnim internetom jer dok na baznoj stanici nema puno korisnika sve je super,ali čim se ljudi nakače internet ti bude još gori nego sad na optimi. Pozdrav  

13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ivooh11 kaže...

Ono što sam ti htio reči da budi oprezan sa mobilnim internetom jer dok na baznoj stanici nema puno korisnika sve je super,ali čim se ljudi nakače internet ti bude još gori nego sad na optimi. Pozdrav  

 O da, svjestan sam baš tog rizika. Zato već neko vrijeme testiram TELE2 i A1 na moojoj lokaciji preko SIM-ica na bonove baš zato da vidim kako se sve ponaša u one vršne sate i vikendima kada su svi živi nakačeni na bazne stanice. A1 Homebox tu ima bolje perfomanse od TELE2, što je i za očekivati, ali me plaši ono ogranićenje od 100(200) GB prometa mjesečno na A1 homeboxu.

 

Inače sam bio na Iskonu (probelmi), na H1 (korekno je radilo) i sada sam silom prilika potpao pod Optimu (problemi). Znama da mi prelazak na T Com ne bi riješio nikakve probleme jer su i Iskon i Optima pod T Comovom opremom ili bitstreamingom. A pitanje je kad će optika u moj dio zagrebačke Dubrave zbog toga što je tu veliki broj opbitellskih kuća, pa je isplativost provlaćenja optike puno manja nego što je to u višestambenim zgradama.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice