OptimaDSL

poruka: 22
|
čitano: 5.054
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL

evo nakon dosta cekanja optimaDSL je dosa u moj grad :) .. prvi alternativni pruzatelj adsl na ovim krajevima wiiii Ugovor sa T-Comom mi je isteka i sta se toga tice nama problema, al' me zanima sta cu i kako cu sa MaxTV-om ...zelim znaci odkazat MaxADSL, a zelim nastavit koristit maxTv i optimaDSl. Jel to moguce i kako bi to trebalo radit ??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL
zasto bi htio mjenjat adsl od t-com? pa sada su skinuli cijenu za flat na 100kn mjesečno?
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL

flat u t-coma je 178 kn a u optime mogu za 88 kn dobit flat (1024/256 kbps)

16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL

mislim da nije moguće uzeti maxTv bez Max adsl-a.

Koliko se sjecam moj rodjak je htio samo MaxTv pa nije islo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL

Ma kralju uzmi sebi optimu kad vec imaš tu mogucnost!!Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL
G0rilla kaže...

flat u t-coma je 178 kn a u optime mogu za 88 kn dobit flat (1024/256 kbps)

 ma da? ja bi reko da je flat u t-com 100kn
a u optimi ti nije 88kn nego je sve ukupno 160 kn
16 godina
protjeran
offline
RE: OptimaDSL
unknown kaže...
zasto bi htio mjenjat adsl od t-com? pa sada su skinuli cijenu za flat na 100kn mjesečno?
 Zato jer su smradovi. I veliki mi je gušt kada dio novaca za ADSL ne dajem njima.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL
unknown kaže...
G0rilla kaže...

flat u t-coma je 178 kn a u optime mogu za 88 kn dobit flat (1024/256 kbps)

 ma da? ja bi reko da je flat u t-com 100kn
a u optimi ti nije 88kn nego je sve ukupno 160 kn
 
ti bi krivo reko onda :)) u T-coma je flat 100 kn ... al brzina josh 78 kn to ti dodje .. odprilike...178 kn --> http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/

optima:
Mjesečna naknada za OptiDSL 1024/256 kbps 31,15 38,00
Mjesečna naknada za FlatRATE 40,98

50,00

-----
160 kn :D

16 godina
offline
OptimaDSL

flat kod optime je 50 kuna, koliko znam bez nekih "fer usage" sranj..

+ kao kod mene 2 mb veza 45 kuna

sve zajedno 95 kuna za koliko-toliko pristojnu internet vezu na našim prostorima

btw, ne nemožeš imati na jednoj žici maxtv i optimu :(

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL
da i zaboravio si još održavanje mreže kod optime za 60kn
pitaj ih ja jesam pa sam odma odustao i uzeo t-com flat koji ima veču brzinu
optima_160kn
t-com_178kn
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL

Nije Optima tako sjajna. I trebaš biti vrlo oprezan. Npr meni su javili da su dostupni, čak sam potpisao Ugovor i za tel i dsl još u 11. mjesecu prošle godine  i još čekam.  Rok u ugovoru stoji 30 dana od potpisivanja ali  njih to baš i ni briga. Jednom su mi čak javili i točan datum (28.02), pa ništa. Naravno nisu se udostojili javit da ništa ni tog dana, morao sam ja nazvat da provjerim što je.

....sada su nešto kao obećali "krajem 4. početkom 5. mjeseca".

16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL

Dosadašnja iskustva :

 

18.2. potpisao zahtjev kod Optima zastupnika u VŽ-u, 18.3. mi prespojili telefon, i cekam da monter dođe za DSL, nadam se da će to biti u utorak, rekli su da je radni nalog poslan, stagod to značilo.

 

Pozz!

 

 

16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL

Ne mozes koristit MaxTv na Optiminom DSL-u.


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL
unknown kaže...
da i zaboravio si još održavanje mreže kod optime za 60kn
pitaj ih ja jesam pa sam odma odustao i uzeo t-com flat koji ima veču brzinu
optima_160kn
t-com_178kn
 a ti ne plaćaš pretplatu t-comu? ne lupetaj
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL
unknown kaže...
da i zaboravio si još održavanje mreže kod optime za 60kn
pitaj ih ja jesam pa sam odma odustao i uzeo t-com flat koji ima veču brzinu
optima_160kn
t-com_178kn
Vidim da netko radi u T-Com-a

A sad prava istina!
Bivsi sam T-Com-ov korisnik tako da znam koliki mi je racun bio prije a koliki mi je sad od kad sam korisnik Optime.
Jednostavna matematika:
Pretplata za tel. liniju (obavezan si ju placati jel ni T-Com ni Optima ne daju samo ADSL): T-Com 73 kn, Optima 61 kunu.
ADSL prikljucak brzine 2Mbit/s: T-Com 79 kn, Optima 68 kn.
FlatRATE: T-Com 99 kuna (nakon sniženja), Optima 50 kuna.
Ukupan zbroj: T-Com 251 kn, Optima 179 kn, pa ti sad vidi tko je jeftiniji.
Da ne govorim o tome da kod Optime ne placas prikaz broja pozivatelja koji ti T-Com uredno naplacuje 12-tak kuna ako se ne varam (osim kad nemas neke tarifne modele ali onda placas njih). Zatim ti Optima nudi Fix tarifu mukte (100 minuta besplatnih poziva, placas samo uspostavu 8 lipa), itd.
A sta se tice brzine ADSL-a kod T-Com-a sam imao brzinu 1,7Mbit/s (objasnjenje da su telefonske instalacije dotrajale), a kod Optime naravno na istoj parici brzina ne pada ispod 2,1Mbit/s.
Pametnom dosta.

16 godina
offline
OptimaDSL

Ja sam najprije imao ADSLTraffic,znači brzina kod t-coma ,promet kod optime,i još je bilo jeftinije nego da uzmeš sve kod t-coma.

Sada sam prešao na Optimu.sve ugovore sam raskinuo sa t-com.telefon,internet sve kod optime,internet flat+2mbit=120kn  + 61kn pretplata i oko 30kn razgovora.Meni predobro,veza sjajna,ne puca i jeftinije.


Diritor je lipo reka
pali smo na dno
homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OptimaDSL

prije nego sam prešao na optimu sam malo pregledavao po forumima da vidim mišljenja ostalih.....bilo je svega, u biti kao i kod ostalih operatera, manje loših kritika, više dobrih ( mada one loše uvijek više bodu u oči :P)

moram priznati da odkada sam na optimi mi se sveukupan fiksni telekomunikacijski račun smanjio za otprilike 40% ( telefon+internet ) i nemam nekih pritužbi na vezu, stabilna, rijetko puca itd. s time da mi je do parice 6,1 mb veza, super

btw uspio sam prebacit t-comov siemensov SE515 ruter da šljaka na optimu i sve 5 :)

ne mogu se žaliti ( do sada ) na optimu :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL

To nemos iskombinirat - jedino da uzmes brzinu od T-coma,a promet od Optime,al neznam bas ni da ce tako...


C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL

Ne možeš koristiti MAXtv ali Optima uskoro kreće sa svojom iptv pa ćeš doći na isto...


Musaka Kaka - Jedina hrana koja sere
16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL

Ovako, da ne otvaram novu temu..imam optimu dsl, i radi okej net i to nego svako toliko mi se pojavi prozorčić za konekciju i net mi ze zamrzne dok ne kliknem na cancel i tako mi par sati sve okej i onda u minutu to iskoči 50 puta...zanima me da li je to možda neki virus ili? čudan problem, pitao sam par ljudi, nitko nezna..nadam se da  kužite šta mislim reć

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OptimaDSL i digitalni telefon

Optima tvrdi sa na njihovom adslu ne rade "digitalni telefoni", tj. bezicni. Moj gigaset uredno radi sa isdnom, znaci li da nece sa adslom? Vasa misljenja i iskustva:-) Digitalni telefon nece digitalnu vezu ...? Ah da, oni obicni bi radili bez problema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OptimaDSL i digitalni telefon
bond kaže...

Optima tvrdi sa na njihovom adslu ne rade "digitalni telefoni", tj. bezicni. Moj gigaset uredno radi sa isdnom, znaci li da nece sa adslom? Vasa misljenja i iskustva:-) Digitalni telefon nece digitalnu vezu ...? Ah da, oni obicni bi radili bez problema.

 Digitalni telefoni su ISDN telefoni. Nisu potrzadni jer CPE koju T-Com donese vjerojatno ima samo prikljucke za analognu telefoniju. Bezicni telefoni normalno rade, to nema veze sa digitalnom ili analognom telefonijom.

 S obzirom da je T-Com ISDN kod nas poceo nuditi po paprenoj cijeni kada je vec drugdje bio prilicno zastario misilm da je udio ISDN telefona potpuno zanemariv, jer oni koji su i uzeli ISDN zadrzali sa analogne telefone jer je T-Comov NT podrzavao i jedne i druge.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice