Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

poruka: 25
|
čitano: 13.988
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
HT, port forward ne radi niti na jednom routeru

Znači imam problem sa port forward već 3 godine, zadnji put sam ga pokušao složiti preko Siemens sx763 a trenutno imam Speedport W724V pa ne radi niti preko njega.

Da stvar bude gora prebacio Speedport router u bridge mod i imam mikrotik router preko kojeg OPET ne radi, vidim da promet na test port ide, i isključio sam sve moguće firewall na HT routeru, mikrotiku, računalu, probao na par računala.

Inače se bavim informatikom i radio sam port forward na valjda stotine tih routera i znam što radim.

Slao sam mail ht tehničkoj prije 3 godine, al su me prosto rečeno odj..

Služba za korisnike isto 0 bodova.

Tako da sam siguran da mi je napravljena nekakva blokada sa HT-ove strane...

Jel ima itko kakvih idea, ili kakvih "veza" da mi nekako pomogne u vezi problema jel sam već lud a trenutno mi je jako bitno da to složim jel si moram pustiti nekakve kamere na internet..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 9:50 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HT, port forward ne radi niti na jednom route

Ako tvrdis da znas kaj radis onda jos jedino moze biti CGN. Pogledaj si javnu adresu pa usporedi jel iz cgn subneta...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
offline
Re: HT, port forward ne radi niti na jednom route
srcipesak kaže...

Ako tvrdis da znas kaj radis onda jos jedino moze biti CGN. Pogledaj si javnu adresu pa usporedi jel iz cgn subneta...

 Mhm, piše mi

 

93.138.0.0/16 za public IP, CGN bi trebo biti na /10 jel?

Morat cu doma na mikrotiku usporediti jel mi local adresa u njemu identična vanjskoj, fakat još nigdje se nisam susreo sa tim...

 

Thanks for tip!

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 11:44 (ivicask).
11 godina
offline
Re: HT, port forward ne radi niti na jednom route
ivicask kaže...

Znači imam problem sa port forward već 3 godine, zadnji put sam ga pokušao složiti preko Siemens sx763 a trenutno imam Speedport W724V pa ne radi niti preko njega.

 

 

 

 

Imam isti ruter, ne može bit jednostavnije za otvorit port.

U ruteru pod TCP i UDP u prva 4 polja ide broj porta koji hoćeš a u peto polje IPv4 adresa, za torrent sam otvarao port i radi sve bez greške.

13 godina
offline
Re: HT, port forward ne radi niti na jednom route
Silent horror1992 kaže...
ivicask kaže...

Znači imam problem sa port forward već 3 godine, zadnji put sam ga pokušao složiti preko Siemens sx763 a trenutno imam Speedport W724V pa ne radi niti preko njega.

 

 

 

 

Imam isti ruter, ne može bit jednostavnije za otvorit port.

U ruteru pod TCP i UDP u prva 4 polja ide broj porta koji hoćeš a u peto polje IPv4 adresa, za torrent sam otvarao port i radi sve bez greške.

Znam da je jednostavno radio sam port forward stotine puta, al kod mene ne radi, ionako nemogu više otvarati portove na speedportu kad je u bridge modu i portove otvaram na svojem mikrotik routeru kojih isto imam desetak u različitim firmama i port forward radi čak i sa isto navedenim speedport routerom u bridge modu..

13 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

Upravo provjerio, WAN adresa na routeru i vanjska adresa se podudaraju, tako da izgleda da nije problem u CGN..

 

Ono k vragu uzmem svoj mikrotik router, odnesem u firmu spojim ga na vipov technicolor(isto bridge mode) samo izmjenim loginove nista vise, i port forward RADI, spojim natrag na svoj router doma ne radi..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
ivicask kaže...

Upravo provjerio, WAN adresa na routeru i vanjska adresa se podudaraju, tako da izgleda da nije problem u CGN..

 

Ono k vragu uzmem svoj mikrotik router, odnesem u firmu spojim ga na vipov technicolor(isto bridge mode) samo izmjenim loginove nista vise, i port forward RADI, spojim natrag na svoj router doma ne radi..

 

Tebi su oni neki blok zakeljili, zovi dok ne naletiš na nekog ko ima pojma o svom poslu i volju da ti riješi, a to je ako imaš sreće svaka deseta osoba u HT.

15 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

-ponovo traži bridge.. i zovi-traži, stvar je u liniji ne u uređaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
ihush kaže...

-ponovo traži bridge.. i zovi-traži, stvar je u liniji ne u uređaju.

 Ček, vidim po Tcom admin stranicama di se mozes spojit sa svojim credentials ( za poslovne korisnike bar) ima opcija prebacivanja rutera u bridge mod, i mnogi modem/routeri imaju tu opciju da ga namjestiš manualno u bridge mode po potrebi.

 

Zar se mora zvat tcom da bi oni nešto obavili sa svoje strane pa tek ga onda poštimao u opcijama u bridge ili kako?

 

S obzirom di god sam dosad namještao nešto sa mrezom i ruterima većinom je bila potreba i/ili radilo je sa 2 odvojena subneta i portfoward poslje toga uredno radi ako se iskonfigurira mreza kako spada, a i dobiva se na nekoj dodatnoj sigurnosti , tako da mi je malo cudno da ekipa dosta puta stalno spominje to zvanje Tcoma da se njihov modem/router stavi u bridge mode.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

koliko znam (ne čačkam po postavkama, ne pratim stalno, mojenjaju se modeli-firmwareovi, defaultne postavke.. sve se mijenja).. imaš user profil, nemaš puni admin pristup, povremeno neovisno o tvojim user postavkama se modem resetira na njihov profil (s druge strane imaju potpuni pristup), pa čak i pravno nemaš kontrolu nad njihovom opremom.

- tak da kao pravilo, neovisno o operateru-modemu, tražiš prebacivanje u bridge, oni to obave, tad mora raditi. Tad je modem samo modem. Možeš li sam? možda.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
ihush kaže...

koliko znam (ne čačkam po postavkama, ne pratim stalno, mojenjaju se modeli-firmwareovi, defaultne postavke.. sve se mijenja).. imaš user profil, nemaš puni admin pristup, povremeno neovisno o tvojim user postavkama se modem resetira na njihov profil (s druge strane imaju potpuni pristup), pa čak i pravno nemaš kontrolu nad njihovom opremom.

- tak da kao pravilo, neovisno o operateru-modemu, tražiš prebacivanje u bridge, oni to obave, tad mora raditi. Tad je modem samo modem. Možeš li sam? možda.. :)

 Imam admin pristup :) odavno je ekipa stavila za Tcomove routere admin passworde huehehe :) kojeg sam promjenio naravno tako da ako im je to remote password teško da mogu išta, a imam isto doma ZTE ovaj ko i kolega, na njemu se moze poisključivati remote, i ostale điđe tipa ftp, telnet, wan access itd.

 

Ako treba nešto oficial sa njima vratim sačuvani default config kojeg sam sačuvao, pa nek čačkaju, do tad imaju lansirnu rampu ko u TBF pjesmi što se tiče moje privatne mreže.

 

I da, koristim često 3rd party VPN, a sumnjam da TCom koristi deep packet inspection ili nešto slično tako da i tu duvaju, ali ne brinu me oni, ovo su kineski Routeri sa custom cro/švabskim romom-configom, vjerujem da kinez čuči negdje u čipu ispod haube po potrebi lolz, a na ovog neide ddwrt ili openwrt koliko ja znam :(

 

 

 

 

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

Colossus7 sam se ti nadaj da nemaju DPI kantu :D For the lulz, "mini isp" od par k korisnika i par ljudi koji to hendla ima, pa ti vidi kak neko sa 10-100+ k glava korisničkih neće ;)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 15:56 (srcipesak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

- prošli mjesec je (po navodu) 900.000 modema sudjelovalo u ddosu :) od neimenovanog vodećeg ispa.. tak da, ako misliš da tvoj nema, igraj loto.

- ne ulazim u admin pass dio, oni imaju kontrolu (potpunu), nad svojim uređajem. Iza njega je tvoj router, ako je iz klase firewall tad si 99% miran. Hoćeš li pri tome bridge raditi sam ili preko telefona mi je sporedno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

DPI ne sluzi za sprecavanje ddos-a nego za prepoznavanje prometa jer paketi imaju signature. P2P, tor ove one. Da nejdem dalje u details

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

Bila je opcija prebacivanja u bridge mode na user.t-com.hr stranicama, al od kad su prešli na ovaj moj telekom od tad tu opciju više nisam vidio kod nikoga.

Za prebacivanje sam zvao SZK i obavili su mi to vrlo brzo u roku od 5min.

I totalni preporod, veza ne sjećam se kad je pukla još sam si fino podesio skriptu da mi 4 ujutro disonnecta i recconecta vezu tako da se nebi slučajno desilo 24h prekid u sreda dana kad reicmo igram neku online igricu.

A da ne velim i milion drugih stvari koje se daju složiti kao blokiranje reklama, adova u browserima, adovi na andorid uređajima koji iskaču na aplikacijama, microsoft telemeterija itd..

Quality of service bolestan, imam 20mbit i kojih dijelim sa susjedom, sve zajedno bude po 15-20 uređaja spojena na internet a opet sve mi fino radi, stranice se fino učitavaju makar netko skida torrent, upload isto vrijeme na dropbox, gleda youtube itd, a reicmo i da igram online igricu uz sve to ping skoci neznatno i bez problema se igra.

Jedina caka je da mi je trebalo par mjeseci dok si nisam sve uštimao/naučio/usavršio, i nije Mikrotik baš za prosječnog korisnika :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
ihush kaže...

- prošli mjesec je (po navodu) 900.000 modema sudjelovalo u ddosu :) od neimenovanog vodećeg ispa.. tak da, ako misliš da tvoj nema, igraj loto.

- ne ulazim u admin pass dio, oni imaju kontrolu (potpunu), nad svojim uređajem. Iza njega je tvoj router, ako je iz klase firewall tad si 99% miran. Hoćeš li pri tome bridge raditi sam ili preko telefona mi je sporedno.

 

 

 A sad koliku potpunu kontrolu oni imaju nad uređajem ako ja pogasim sve zivo logiran sa admin accountom neznam bas da imaju nešto ispod haube na razini firmwarea jer sve remote access postavke se namjestaju u naprednim opcijama kao admin koje klasicni user logon uopce nema na uviđaj u obliku menija. Ako netko radu u TCOM pa zna drugacije neka slobodno napise da znamo i mi ostali.

 

Naravno mogu mijenjati IP ili blokirati mi portove, iskljucit net itd, ali ako ovise čisto o postavkama kojima i ja mogu pristupiti sa admin root accessom onda ustvari oni nemaju kontrolu nad mojim uredajem u tom smislu.

 

A između njihovog routera i mog koji mi sluzi za lokalnu mrezu imam svoj slozen UTM uređaj konfiguriran za moje potrebe.

 

A za ddos,  to i govorim, Chinaman ftw :) to je vec poznata priča pogotovo sa poznatijim mreznim markama. Evo baš danas čitam kako interceptaju pošiljke hardwera i smartfona izmedu skladišta proizvođača tijekom transporta, ubace malware i firmware modificirani, zajedno sa backdoor i onda šalju na destinaciju lol.

 

A za Deep packet inspection, ako imaju, i ako sam im zanimljiv, nek slobodno snifaju. Ništa ilegalno čisto kao jedna sigurnosna mjera u današnjem stanju weba.

 

 

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
13 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
Colossus7 kaže...
ihush kaže...

- prošli mjesec je (po navodu) 900.000 modema sudjelovalo u ddosu :) od neimenovanog vodećeg ispa.. tak da, ako misliš da tvoj nema, igraj loto.

- ne ulazim u admin pass dio, oni imaju kontrolu (potpunu), nad svojim uređajem. Iza njega je tvoj router, ako je iz klase firewall tad si 99% miran. Hoćeš li pri tome bridge raditi sam ili preko telefona mi je sporedno.

 

 

 A sad koliku potpunu kontrolu oni imaju nad uređajem ako ja pogasim sve zivo logiran sa admin accountom neznam bas da imaju nešto ispod haube na razini firmwarea jer sve remote access postavke se namjestaju u naprednim opcijama kao admin koje klasicni user logon uopce nema na uviđaj u obliku menija. Ako netko radu u TCOM pa zna drugacije neka slobodno napise da znamo i mi ostali.

 

Naravno mogu mijenjati IP ili blokirati mi portove, iskljucit net itd, ali ako ovise čisto o postavkama kojima i ja mogu pristupiti sa admin root accessom onda ustvari oni nemaju kontrolu nad mojim uredajem u tom smislu.

 

A između njihovog routera i mog koji mi sluzi za lokalnu mrezu imam svoj slozen UTM uređaj konfiguriran za moje potrebe.

 

A za ddos,  to i govorim, Chinaman ftw :) to je vec poznata priča pogotovo sa poznatijim mreznim markama. Evo baš danas čitam kako interceptaju pošiljke hardwera i smartfona izmedu skladišta proizvođača tijekom transporta, ubace malware i firmware modificirani, zajedno sa backdoor i onda šalju na destinaciju lol.

 

A za Deep packet inspection, ako imaju, i ako sam im zanimljiv, nek slobodno snifaju. Ništa ilegalno čisto kao jedna sigurnosna mjera u današnjem stanju weba.

 

 

 

 

 

 

 Sve se bojim kak imaju Deep packet inspection, za to treba hardware, resursi, novac, nemogu pošteno ni ADSL složiti ljudima a kamoli to..

Al isto kak ti veliš, boli me nek gledaju...

10 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

Sinulo mi jos, da ne pokusavas mozda forwardat port koji je vec dignut na ruteru? Tipa imas duo paket ili trio s telefonom i sad bi ti (primjer) guro sip na 5060 port. E nemos stari jer ruter vec ima dignut taj port za sip/voip telefon. Nadam se da ne radis to ali reko da pitam :)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
srcipesak kaže...

Sinulo mi jos, da ne pokusavas mozda forwardat port koji je vec dignut na ruteru? Tipa imas duo paket ili trio s telefonom i sad bi ti (primjer) guro sip na 5060 port. E nemos stari jer ruter vec ima dignut taj port za sip/voip telefon. Nadam se da ne radis to ali reko da pitam :)

Šta nisu DSL i VOIP na kompletno drugim ip-ovima i odvojeni unutar routera, potpuno drugi "virtualni" interface i rade neovisno jedno o drugom?

 

Al svakako probavao sam standardne RDC,VNC, RTSP portove, uglavnom sutra prekosutra cu znati više rekli su mi iz SZK da ce provjeriti dali je s njihove strane problem.

13 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

PROBLEM RIJEŠEN!Zvao me netko iz službe nije baš znao objasniti dobro ali je reko da su tehničari resitirali nešto na mojem profilu, odmah je sve proradilo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
ivicask kaže...

PROBLEM RIJEŠEN!Zvao me netko iz službe nije baš znao objasniti dobro ali je reko da su tehničari resitirali nešto na mojem profilu, odmah je sve proradilo..

 

ihush kaže...

-ponovo traži bridge.. i zovi-traži, stvar je u liniji ne u uređaju.

- .. tek za ponoviti, jer prečesto korisnik krene 'popravljati' sve ostalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Port forward ne radi niti na jednom HT routeru

Pozdrav, ja imam slican problem kao sto si ti naveo, ali jos sam noob za sve to,  situacija slijedeca:

 

Seedport 724v T-Com sluzi za spajanje na net, kablom sam spojio njega na mikrotik router koji radi u bridge modeu i bez problema se preko mikrotikovog wlana mogu spojiti na net sto znaci da net prolazi. 

 

windows server 2012 r2 sam spojio na mikrotika i u lan-u se moze povezati na remote desktop, ali nece preko public ip-a.

 

na seedportu sam port forwardao port 3389 i preusmjerio ga na 192.168.1.1(port od seedporta), zanima me jel treba mozda port forward na mikrotik adresu tj. 192.168.88.1, tamo sam i na admin dijelu postavio dynamic dns(no-ip) i unio podatke u seedport.

 

Port forwardao sam mikrotika na ip 192.168.88.1

 

sta je jos moguce da sam propustio ili zajebao, nikad nisam radio ovako sta pa ni neznam jel grijesim gdje, firewall sam dodao rule za RDP, tako da to nije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
mamemo25 kaže...

Pozdrav, ja imam slican problem kao sto si ti naveo, ali jos sam noob za sve to,  situacija slijedeca:

 

Seedport 724v T-Com sluzi za spajanje na net, kablom sam spojio njega na mikrotik router koji radi u bridge modeu i bez problema se preko mikrotikovog wlana mogu spojiti na net sto znaci da net prolazi. 

 

windows server 2012 r2 sam spojio na mikrotika i u lan-u se moze povezati na remote desktop, ali nece preko public ip-a.

 

na seedportu sam port forwardao port 3389 i preusmjerio ga na 192.168.1.1(port od seedporta), zanima me jel treba mozda port forward na mikrotik adresu tj. 192.168.88.1, tamo sam i na admin dijelu postavio dynamic dns(no-ip) i unio podatke u seedport.

 

Port forwardao sam mikrotika na ip 192.168.88.1

 

sta je jos moguce da sam propustio ili zajebao, nikad nisam radio ovako sta pa ni neznam jel grijesim gdje, firewall sam dodao rule za RDP, tako da to nije.

1. nije seedport, nego speedport

 

2. imam istu kombinaciju, znaci w724v i mikrotik 951Ui-2nD i spajam se normalno s public ip-a. ali nisam koristio ddns s speedporta, nego s mtika. ides pod ip>cloud i tu si podesis postavke i mora da radi. i da, sve portove koje forward-as  moras ih unijeti i u speedportu i u mtiku. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
ivicask kaže...

Jedina caka je da mi je trebalo par mjeseci dok si nisam sve uštimao/naučio/usavršio, i nije Mikrotik baš za prosječnog korisnika :D

 Pozdrav,

Koji mikrotik koristiš? 

Na bnetu sam, onih famoznih 120mb speeda. Speedtest je od 90-110 uglavnom. Ali su mi uređaji po doma vrlo spori pa bi probao mikrotika staviti u bridge sa technicolorom..

 

13 godina
offline
Re: Port forward ne radi niti na jednom HT routeru
Dudum48 kaže...
ivicask kaže...

Jedina caka je da mi je trebalo par mjeseci dok si nisam sve uštimao/naučio/usavršio, i nije Mikrotik baš za prosječnog korisnika :D

 Pozdrav,

Koji mikrotik koristiš? 

Na bnetu sam, onih famoznih 120mb speeda. Speedtest je od 90-110 uglavnom. Ali su mi uređaji po doma vrlo spori pa bi probao mikrotika staviti u bridge sa technicolorom..

 

 Ako trebas sa WIFI uzmi HAP AC, ako netrebas uzmes novi HEX3, ima dual core CPU, kosta manje od 500kn, ja imam malo stariji model sa 100mbit ulazima tako da ti moraš uzeti gigabitni svakako.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice