Problemi s adsl-om

poruka: 3
|
čitano: 2.095
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s adsl-om

Već par mjeseci imam problem s adsl konekcijom. Spliter je postavljen na tavan, znači direktno na ulaznu žicu, telefonska instalacija je posebno provedena za svaki kat tj. posebno kabal za donji a posebno za gornji kat. Iz splitera je puštena telefonska linija na donji kat a adsl linija za gornji kat. Problem nastaje kada razgovaram na fiksni (kućni) telefon jer prilikom svakog razgovora adsl linija puca. Modem sam uključivao u svaku utičnicu u kući ali uvjek se isto događa, s tim da telefon, iako su katovi razdvojeni, radi u svakoj utičnici...volio bih čuti vaše mišljenje i prijedloge kako riješiti taj problem

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s adsl-om
apoljon kaže...

Već par mjeseci imam problem s adsl konekcijom. Spliter je postavljen na tavan, znači direktno na ulaznu žicu, telefonska instalacija je posebno provedena za svaki kat tj. posebno kabal za donji a posebno za gornji kat. Iz splitera je puštena telefonska linija na donji kat a adsl linija za gornji kat. Problem nastaje kada razgovaram na fiksni (kućni) telefon jer prilikom svakog razgovora adsl linija puca. Modem sam uključivao u svaku utičnicu u kući ali uvjek se isto događa, s tim da telefon, iako su katovi razdvojeni, radi u svakoj utičnici...volio bih čuti vaše mišljenje i prijedloge kako riješiti taj problem

Probaj sa drugim splitterom

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Problemi s adsl-om
Nazalost nije to rijesenje samo sa jednim spliterom,mada je logicno ali nije.
Moras nabavljati mikro filtere (koliko se sijecam zovu se ovako) pa postavljati iza centralnog splitera. Za cijenu nisam siguran ali je valjda logicno da niosu skupi

Drugo je da proveris dali je spliter ISDN ili POTS (Plain old telephone service) i isto tako da vidis dali utice mozda marka telefona (jeftikaner ili slicno)
Ipak isprobaj onaj skolski primjer sa povezivanjem spliter->modem a izmedu telefon pa vidi sta se desava
Ako si u mogucnosti udi u setup modema i onda napisi koje vrednosti u dB imas za SNR margin i Line Attenuation
A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice