Rok za MaxADSL

poruka: 23
|
čitano: 7.330
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Zna li netko postoji li neki konkretan rok u kojem mi t-comovci moraju nakon mog podnošenja zahtjeva za ADSL i uključenja njihove usluge moraju poslati modem (ili kako li se to već zove ..router) ?

Konkretno - dao sam im zahtjev 24.01, adsl mi je uljučen 28 01. ali do dan danas uređaja nema...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL

Ako se ja ne varam mislim da im je rok između 30 i 45 dana...Ali zar to ne piše negdje u ugovoru kojeg si potpisao?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL

Rok je 30 dana ali samo ako ima tehnickih mogucnosti.Oni su se tu ogradili, tako da ti jedino preostaje biti dosadan na 0800 9000.Najbolje ti je posuditi modem od nekog poznanika i probati se spojiti kod tebe doma sa njegovim korisnickim imenom.Tako ces znati da li ti je ukljucn ADSL ili te vuku za nos ovi iz HT neta

 

Istra ti Materina
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2008 18:54 (RAUL).
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Ok, našao sam u njihovim Općim uvjetima stavak koji kaže da su mi dužni omogućiti korištenje interneta u roku od 30 dana. Ponavljam danas teče već 40. dan a uređaja nema.

 Prije nekoliko dana sam nazvao i njihov telefon gdje mi je operaterka rekla da će kontaktirati t-comovce u Puli pa će se sve nastojati riješiti što je moguće brže.

Zanima me i mogu li se nekome službeno žaliti. Za novu godinu su za flat nudili fotoaparat ili nekoliko mjeseci besplatnog surfanja ili što sve ne..sad će Uskrs pa će sigurno opet neke pogodnosti a ja imam osjećaj ko da sam malo preveslan. Tražio bih i ja neki fotić ili sl. kao naknadu za duševne boli... :-) . Zna li neko kako dalje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 19:21 (neo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
Oni rješavaju to po broju zahtjeva na određenom području, tako da ako je masu tvojih susjeda naručilo ADSL će ti doć odmah, a ako samo ti želiš onda će odugovlačit.
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Sta te tjeralo uopce u T-com.

Barem danas imas jos 3,4 operatera koji nude 100puta bolje mogucnosti uz manju cijenu.

Imam malimilijun problema sa tim neradnicima i nepoznavateljima mreze i kompjutera opcenito.

Sta mislit o operateru kojem je savjet o popravku rootera ili maxtva "UGASITE GA PA UPALITE".

Sramotno je da nam je to "nosioc" telekomunikacija u nas.

A cuo sam toliko negativnih stvari o njima od pouzdanih ljudi.

 

 

Odgovor na tvoje pitanje :) ti pise negdje u ugovoru. Ali moj savjet ti je da svaki dan po 2 puta (ujutro navecer) zoves da im dopi....s, pa ce ti doc u roku 5 dana :)

tako ti je to kod nas, dok nisi dosadan cekat ces se i nacekat. Kad obavis par telefonskih razgovora i prijetnji onda odmah dolaze.


Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Uzeo bih ja drugog operatera i to vrlo rado, ali na žalost, jedino mi je tekom u mogućnosti uvesti adsl. Nije mi se dalo dosađivati pa sam do sada samo dva puta nazivao i dobijao "ljubazna" uvjerenja da će problem biti riješen u najkraćem mogućem vremenu. Pedeseti dan čekanja poslao sam im i Žalbu na broj faxa koji mi je operater dao (za one koje zanima 800 93 93). I da, svi moji susjedi (nije masa, ali je nekolicina) već su odavna sve dobili. Čekam...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Ja sam svoj cekao par mjeseci, dobro, je da sam u vukoje*ini, ali ipak

Malo pretjeruju s tim cekanjem

I, da, i ja sam im valjda vec dosadio s pozivima jer sam ih zvao par puta na dan

 

Meaningless ideals will eventually crumble before reality
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 13:15 (Shok).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
Evo danas išao uzet T-Com (u Rijeci) i rekli da zbog PCM-a moram čekat 3-6 mjeseci.
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Mogu znati što je to PCM?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

I još nešto, zar nitko nije reagirao na očiglednu povredu te njihove ugovorne odredbe da moraju korisniku omogućiti pristup netu u roku od 30 dana? Moraju postojati nekakve sankcije, zar ne?. Baš me zanima što bi se desilo kad netko od nas ne bi dva mjeseca platio telefon..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL

Jedino sto mozes je to da prekines ugovor sa njima, ali buduci da nemas alternativu opet bi bio bez Adsl....Jedino ti ostaje da budes dosadan na 0800 9000


Istra ti Materina
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

obrati se Hrvatskoj udruzi za zaštitu potrošača - http://www.huzp.hr/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
neo kaže...

Mogu znati što je to PCM?

 
Koliko sam skužio kada mi je frend objašnjavao prije kada se internet nije toliko koristio telefonske veze nisu koristile ni približno protočnost podataka tel. kabela pa se na jedan kabel spajalo i po nekoliko kućanstava peko PCM-a (neki to zovu: mini centrala). Tako da se praktički preko "tvog" tel. voda idu razgovori pola susjedstva. E sada je problem što svi žele ADSL a to znači da bi imao dovoljnu brzinu i protok podataka T-com mora vući tel. kabele iz glavne centrale po stupovima sve do tebe doma.

Sada razmisli da li im je to isplativo ili da li će odugovlačit? Neodlučan

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

A sad, za kraj, vrhunac ironije...Dobijem ja račun za 2. mjesec i u njemu naplaćenih 45,00 za adsl uslugu i 0,90 lipa za uređaj !!! ???. Ma koji uređaj i koji adsl...Alo , ko je ovdje lud, bez interneta sam već dva mjeseca, a uređaj ni primirisao. Sav divlji odletim u t-centar spreman da im sve po spisku...Kad ono, tamo mi radi susjeda. Ok, progutam apaurin i tražim objašnjenje. Pogleda ona i skonta da mi je neko naplatio adsl od 09.02. do 28.02. Kako je došlo do cifre od 45,00 to samo bog zna. Obavi ona par poziva i mašinerija se pokreće. Stupim u kontakt s onim istim tehničarem koji mi je iasključio ISDN, prebacio me na Halo 60 i osposobio ADSL. U TOM SLUČAJU (kad se postave takva 2 zahtjeva) NJIHOV JE TEHNIČAR DUŽAN IZAĆI NA TEREN I BESPLATNO (iako sam ja u zahtjevu za ADSL uzeo samoinstalacijski paket) INSTALIRATI MODEM !. Iako sam ja njemu na početku ove balade u siječnju objasnio da postoje dva zahtjeva, a uostalom i sam ih je dobio u obliku naloga  , njegovo je objašnjenje bilo - pa kad me nisi zvao ja sam mislio da je sve u redu ??? A kako sam ja mogao znati da ste mi vi dužni donijeti i spojiti router, pitao ja njega...Mislio sam da trebam kao i susjedi oko mene čekati na dostavu putem Overseasa. Njegov odgovor :A znaš, bilo je kasno, 21 h pa se možda nismo razumjeli, bla bla bla, ali ok, danas popodne dolazim i to ćemo rješiti. Kraj priče. I da, nakon što to bude gotovo moram nazvati susjedu da mi stornira onih fantomskih 45 kuna. Ajde dobro, život ide dalje a cijena flata je opala za 20 kuna :-). Pozdrav iz Pule

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rok za MaxADSL

Ma oni uvijek rade irkus sa ugradnjom DSL-a, 30 dana je rok ali ne znam koji ga je sretnik dobio unutar tog roka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
Moj frend ga je dobio u roku 2 dana kada je uzeo najveću brzinu i flat............to ti sve govori
kada netko uzima ono najskuplje trče do njega a ako uzimaš jeftiniji paket tko ga je.. stani u red
16 godina
offline
Rok za MaxADSL

Slazem se.J a sam uzeo Flat i stigao mi je za manje od 2 tjedna

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL

Mene zanima nešto vezano uz ADSL. Ako ja sad narucim ADSL na T-com stranicama, da li ću odmah morati platiti bez obzira što još nemam priključka ili ću ga platiti kad dođe priključak i modem?


Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
offline
RE: Rok za MaxADSL

Ja sam zadovoljan Iskonom, imam Duo paket (flat na 3MB/s) i sve radi ko podmazano, a stigao mi je router nekih 10tak dana nakon naručivanja.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
pc-haker kaže...

Mene zanima nešto vezano uz ADSL. Ako ja sad narucim ADSL na T-com stranicama, da li ću odmah morati platiti bez obzira što još nemam priključka ili ću ga platiti kad dođe priključak i modem?


 Racuna se tek od prvog spajanja i ako se spojis recimo 30. u mjesecu naplatit ce ti puni paket a brzinu samo 1/31 cijene, tj samo toliko dana koliko si koristio.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
pc-haker kaže...

Mene zanima nešto vezano uz ADSL. Ako ja sad narucim ADSL na T-com stranicama, da li ću odmah morati platiti bez obzira što još nemam priključka ili ću ga platiti kad dođe priključak i modem?


 
Počineš plaćati kada dobiješ priključak i modem

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rok za MaxADSL
Paolo2612 kaže...
pc-haker kaže...

Mene zanima nešto vezano uz ADSL. Ako ja sad narucim ADSL na T-com stranicama, da li ću odmah morati platiti bez obzira što još nemam priključka ili ću ga platiti kad dođe priključak i modem?


 
Počineš plaćati kada dobiješ priključak i modem

 100 000 000 % kada se prvi put spojis, a to je obicno isti dan kada dobijes modem i sam ga ugradis ili ti T-comovac ugradi! ;)

100% je tako jer sam se ja isto to pitao kada sam uzeo dsl prije dosta vremena!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice