Što odabrati za povezivanje na internet?

poruka: 17
|
čitano: 7.898
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Što odabrati za povezivanje na internet?

 Evo ovako, trenutno imama internet i telefon kod H1 i EVOTV.

 

Sa EVOTV sam zadovoljan s H1 manje jer sam na ADSL-u sa brizinom od 10mbps.

Obzirom da sam na periferiji Zagreba (Trnava) osm HT-ove mreže (bakrena parica) nemam ništa drugo na raspolaganju. Imam mogućnost VDSL-a maksimalne brzine (navodno) 40mbps.

 

Kad mi isteknu postojeći Ugovori s H1 i s EVOTV-om planiram uzeti internet i televiziju, a telefon mi nije nužan (al obično 2u1 nije nešto jeftiniji od 3u1 opcije s teklefonom).

 

Što uzeti? Neki 2u1 ili 3u1 paket na VDSL-u ili Vipov homebox ili pokućni internet od tele2 (u kombinaciji s EVOTV-om)?

 

Ako neki paket na VDSL-u kod koga (maxtv, vip, optima...)?

Ako bežični pristup internetu  da li homebox ili pokućni internet (naglašavm da sam na periferiji i za sada zagušenja 4G mreže nisu pretjerana)?

Agentica iz vip-a preporučuije upravo homebox, kaže da je to bolja opcija od VDSL-a (navodno brža i stabilnija veza ?), homebox se ne smije prenositi, u teoriji, u praksi može samo se ne smiju upućivati pozivi sa druge lokacije.

 

Molim za vaše preporuke!

3 VDSL preko bakra (3u1)
0 Homebox (int+tel) + EVOTV
5 Pokućni internet s EVOTV
1 VDSL 2u1 + EVOTV
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 12:16 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?

Pogledaj je li ti dostupan B.net. Njihov internet ide preko koaksijalnog kabela, pa možeš imati i veće brzine.

12 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?

B.net nije dostupan, na žalost

13 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?

Ako si zadovoljan s EvoTV-om, onda bi bilo bolje da uzmeš internet i telefon preko VDSL-a jer je stabilniji i imaš stalnu brzinu. Kod mobilnog interneta nema minimalne garantirane brzine jer ona ovisi o puno faktora, pa se nekad može dogoditi da imaš brzinu 75 Mb/s, a idući dan 5 Mb/s.

 

Možeš postaviti podatke o parici iz routera u temu Kvaliteta DSL parice?, pa ti kolege mogu potvrditi koju brzinu možeš postići preko VDSL-a.

 

Btw ne znam jesi li vidio, ali Homebox je ograničen na 100 GB po maksimalnoj brzini. Nakon što to potrošiš, brzina pada na 1 Mb/s i dalje je internet neograničen. Internet je neograničen po maksimalnoj brzini samo preko noći od 0:00 do 06:00h.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 12:42 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?

Da, naknadno  sam  primjetio da vip ima ograničenje količine podataka i to mi ne paše jer gledam videoteku ili HBOGO...

 

Inače imao sam pokućni na probi i brzina je bila, koliko se sjećam, uvijek poprilično visoka...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 14:25 (tomislav10).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?
tomislav10 kaže...

 Evo ovako, trenutno imama internet i telefon kod H1 i EVOTV.

 

Sa EVOTV sam zadovoljan s H1 manje jer sam na ADSL-u sa brizinom od 10mbps.

Obzirom da sam na periferiji Zagreba (Trnava) osm HT-ove mreže (bakrena parica) nemam ništa drugo na raspolaganju. Imam mogućnost VDSL-a maksimalne brzine (navodno) 40mbps.

 

Kad mi isteknu postojeći Ugovori s H1 i s EVOTV-om planiram uzeti internet i televiziju, a telefon mi nije nužan (al obično 2u1 nije nešto jeftiniji od 3u1 opcije s teklefonom).

 

Što uzeti? Neki 2u1 ili 3u1 paket na VDSL-u ili Vipov homebox ili pokućni internet od tele2 (u kombinaciji s EVOTV-om)?

 

Ako neki paket na VDSL-u kod koga (maxtv, vip, optima...)?

Ako bežični pristup internetu  da li homebox ili pokućni internet (naglašavm da sam na periferiji i za sada zagušenja 4G mreže nisu pretjerana)?

Agentica iz vip-a preporučuije upravo homebox, kaže da je to bolja opcija od VDSL-a (navodno brža i stabilnija veza ?), homebox se ne smije prenositi, u teoriji, u praksi može samo se ne smiju upućivati pozivi sa druge lokacije.

 

Molim za vaše preporuke!

 Ne znam zašto naglašavaš ovo "na periferiji" jer Trnava po meni nije nikakva periferija. A obzirom da imaš mogućnost VDSL-a, to ti je onda najbolje za izabrat. Pogledaj Iskon ponudu prema svojoj adresi.

12 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?
bobyg kaže...
tomislav10 kaže...

 Evo ovako, trenutno imama internet i telefon kod H1 i EVOTV.

 

Sa EVOTV sam zadovoljan s H1 manje jer sam na ADSL-u sa brizinom od 10mbps.

Obzirom da sam na periferiji Zagreba (Trnava) osm HT-ove mreže (bakrena parica) nemam ništa drugo na raspolaganju. Imam mogućnost VDSL-a maksimalne brzine (navodno) 40mbps.

 

Kad mi isteknu postojeći Ugovori s H1 i s EVOTV-om planiram uzeti internet i televiziju, a telefon mi nije nužan (al obično 2u1 nije nešto jeftiniji od 3u1 opcije s teklefonom).

 

Što uzeti? Neki 2u1 ili 3u1 paket na VDSL-u ili Vipov homebox ili pokućni internet od tele2 (u kombinaciji s EVOTV-om)?

 

Ako neki paket na VDSL-u kod koga (maxtv, vip, optima...)?

Ako bežični pristup internetu  da li homebox ili pokućni internet (naglašavm da sam na periferiji i za sada zagušenja 4G mreže nisu pretjerana)?

Agentica iz vip-a preporučuije upravo homebox, kaže da je to bolja opcija od VDSL-a (navodno brža i stabilnija veza ?), homebox se ne smije prenositi, u teoriji, u praksi može samo se ne smiju upućivati pozivi sa druge lokacije.

 

Molim za vaše preporuke!

 Ne znam zašto naglašavaš ovo "na periferiji" jer Trnava po meni nije nikakva periferija. A obzirom da imaš mogućnost VDSL-a, to ti je onda najbolje za izabrat. Pogledaj Iskon ponudu prema svojoj adresi.

 Periferija je po svemu. Ne samo po mogućnosti izbora tk usluga.

12 godina
offline
Što odabrati za povezivanje na internet?

Mjerio sam na večer oko 20:00h brzine na mojoj lokaciji u Trnavi i najbrži 4G ima t-mobile oko 100Mbs, zati VIP oko 60-70Mbs dok me Tele2 razočarao sa brizinom od 8-10Mbs. Mjerio sam preko mobitela.

Maksimalna brzina preko VDSL-a mi je 36Mbs, ali to je samo teoretski kad se gleda udaljenost od centrale. Vip čak ne nudi više od 20Mbs.

T-mobile ima nešto kao pokućni internet ali samo za one koji kod njih imaju žičani internet, zar ne?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Što odabrati za povezivanje na internet?

Uzmi VDSL od HTa.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Što odabrati za povezivanje na internet?

Predlažem IPoAC implementaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?
filter160 kaže...

Predlažem IPoAC implementaciju.

 Možeš malo pojasniti, molim te...

10 godina
online
Što odabrati za povezivanje na internet?

Naravno, evo link za RFC1149, možeš  pročitati i linkane RFC2549 koji dodaje QoS (a svi znamo kolko je QoS bitan), te također ako ti je IPv6 neizostavan definitivno prčitati RFC6214.

Po mom stručnom mišljenju IPoAC je puno bolji od SFSS, koji je opisan u detalje u RFC4824.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Što odabrati za povezivanje na internet?
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Što odabrati za povezivanje na internet?

Zapravo nedavno je iskocilo u r/sysadmin pa mi se vratilo sve, trolo sam ekipu prije 5 godina kad sam to prvi put otkrio.

Pa za dobre stare dane moram i sad... mailom, forumom, ticketing sustavom, you name it...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Što odabrati za povezivanje na internet, savjet!

Obzirom da mi za mjesec dana istječe ugovorna obveza kod H1 (paket internet i telefon na ADSL-u), a zbog velikih oscilacija brzine i pucanja veze promijenio bih opreatera. 

 

Za TV koristim EVOTV i on mi je dobar, na žalost kombinacija EVOTV i pokućni internet više ne postoji.

 

U Trnavi postoji samo VDSL od HT-a (nema niti planova za gradnju optičke mreže), a druga opcija je homebox ili pokućni. Navodno mogu imati brzinu od minimalno 36 Mbs na VDSL-u (otprilika sam 300m od RSS-a).

 

Najjeftinija, do sad ponuđena opcija, je Iskon, internet i telefon 139,00kn, a TV još dodatnih 60 kn (plus 5kn HBO premium, + 5 kn prošireni sportski itd.).

Kompare mi preporučuje operatera u vlasništvu HT-a jer npr. VIP-u puštaju max brzinu od 20Mbs.

 

Kakav je Iskon? Ili ići na homebox ili pokućni plus EVOTV?

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što odabrati za povezivanje na internet?
Ako imaš do 300m kabela, mogao bi imati i više od tih 36Mbps.
Meni je Iskon super, ja sam malo bliže FTTC centrali (cca 150m). Pucanja veze nema (konekciju su povećali na 72h) slika ne trza i do sad nisam imao ispada.
Iskon ti je HT-ov, pa oni onda koriste HT-ovu infrastrukturu, dok VIP to ne koristi. U svakom slučaju, za stabilnost brzine bi ti bolji bio fiksni priključak.
5 godina
neaktivan
offline
Što odabrati za povezivanje na internet?

Što odabrati? Ja znam što NE odabrati, a to je Vip Homebox.

Uzeti isključivo ako imate fetiš na prekidanje konekcije tijekom večeri, čak i na punom 4G signalu.

Firma koja nije u stanju pola godine dovesti vlastiti DNS resolver u red, ne zaslužuje vaše novce.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice