T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.322.717
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
T-Com Internet

Kako da raskinem ugovor sa gamadi, evo malo prije mi je doso internet nakon 7 sati. I tako mi je zadnjih 3 mijeseca. Zovem i nitko nista da mi odgovori kako i zasto, ili da umanje vec toliku veliku ratu nista.... Pa bi otisao danas u centar pa tamo probo ili kako to ide. ? Nadam se da nema penala jer neispunjavaju nista iz ugovora sto je navedeno.

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

"100GB je malo, da. ali kad ti iskusni tehničar donese taj huawei HA-35 i kaže da će podić limit sa 100GB na 1TB (1024GB), onda je to razočaravajuće jer bi trebali podić na flat rate koji za tu brzinu (30Mbps) treba biti 10TB odnosno 9.72TB. Ja sam točno mjerio i brzina nikad ne ide preko 30 bez obzira da li vi "iščupali" ADSL telefonski kabel (liniju/parice) iz uređaja. uvijek na speedtestu počne brzina nenormalno visoka i nakon sekunde ili dvije padne na oko 28 pa raste do 30. isto tako upload samo što je limitiran na oko 7-7.5Mbps bar kod mene."

 

 

Vezano uz dizanje limita, da li će se stvarno podići ili je to neka zezancija?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 16:56 (Kukec).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ma kvragu i vi.....

 

Koji mi preporucujete  gibljivu cijev za podzbuku

Trebalo bi provuci opticki, telefonski. LAN i kabelski kabel.

primjetio samd da je 16 mm premali.

 

da li je dostatno 20 ili 25 mm?

 

Morao sam editirati svoj post, jer ovdje tehnicari izgleda ne navracaju. izgleda da im je ovaj post tema  djeluje kao knjiga zalbi.

Zlu ne trebalo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 1:40 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozz jucer smo rijesili kabel do tavana dije prikljucak i krimpali smo kabel. Stavili smo plavu i bijelu zicu na 2 i 3 na rj11 konektor. Dal je to ok? Znaci prvi i zadnji je prazan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
2. i 3. Da
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Hvalaa 😁

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kako je moguće provjerit najveću moguću brzinu na našoj liniji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
mislav333 kaže...

Kako je moguće provjerit najveću moguću brzinu na našoj liniji?

 Pošalji mi broj telefonske linije u privatnu poruku, mogu ti provjeriti max propusnost parice sutra.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
Pozz, danas dosao spojiti internet i tv preko kabla, sve radi super, samo je sad brzina 4mbps, a oni napisali da ce bit 20mbps. Sad moram opet to dogovarat :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pricekaj dan-dva da puste novi profil. Nego kad ce pocet pustat vece brzine od 50 preko bakra?!
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Vise od 50 sumnjam. Ja sam pitao za 70mbit/s posto pise na tcom stranici al rekla da 70mbit/s se vec radi o optici i da trenurno nemogu imat tu brzinu. Ak hocu najvise turbo 50 i 10kn se placa mj. Nekuzim to za optiku kad ce bit u mogucnosti.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
dein kaže...

100GB je malo, da. ali kad ti iskusni tehničar donese taj huawei HA-35 i kaže da će podić limit sa 100GB na 1TB (1024GB), onda je to..

 

Kukec kaže...

Vezano uz dizanje limita, da li će se stvarno podići ili je to neka zezancija?

 

 

Također me zanima jel to pjesnička sloboda ili ozbiljno misle? Normalno, u skoro vrijeme. Neki insiderski info ako može.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
tomek03 kaže...

Vise od 50 sumnjam. Ja sam pitao za 70mbit/s posto pise na tcom stranici al rekla da 70mbit/s se vec radi o optici i da trenurno nemogu imat tu brzinu. Ak hocu najvise turbo 50 i 10kn se placa mj. Nekuzim to za optiku kad ce bit u mogucnosti.

 Ne vidim razloga zasto ne. Vecina je i dalje na bakru jer nemaju optiku dostupnu, iz bakra se jos moze izvuc a i radili su masovno ormarice okolo naokolo. 

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
a sta ces s vise od 50mbits, meni je bilo uvrh glave i ovih 20 kaj cekam, igrao uredno igre online. Skinuo solidnu igricu za vrijeme rucka...a dobro, to sam samo ja.. :D
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
tomek03 kaže...
a sta ces s vise od 50mbits, meni je bilo uvrh glave i ovih 20 kaj cekam, igrao uredno igre online. Skinuo solidnu igricu za vrijeme rucka...a dobro, to sam samo ja.. :D

 Je kad si prosjecan korisnik

battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Postoji li negdje "karta pokrivenosti" ili nešto slično gdje se mogu vidjeti područja Hrvatske i najbrže moguće brzine interneta po gradovima i naseljima? Tu mislim na ADSL, ne na mobilne mreže, to znam da postoji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Grisha kaže...

Postoji li negdje "karta pokrivenosti" ili nešto slično gdje se mogu vidjeti područja Hrvatske i najbrže moguće brzine interneta po gradovima i naseljima? Tu mislim na ADSL, ne na mobilne mreže, to znam da postoji.

 Evo ga. Izvoliš. 

 

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SirokopojasniPristup#sthash.YaduMnY4.dpbs

 

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
GeneralPag1997 kaže...
Pricekaj dan-dva da puste novi profil. Nego kad ce pocet pustat vece brzine od 50 preko bakra?!

 prije će ti bakrene žice istrunuti nego oni puste tu brzinu

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

I ja mislim. Ja sam uzeo tcom jer nisam imao prikljucak. Sad su ga napravili i sad cekam 2god ugovor da prode a do onda bude vec nesto novo i bolje kod ostalih recimo iskon, optima..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Evo da se nadovežem na svoj raniji post i podsjetim o čemu se radilo (1. slika)...

 

Danas, 8 dana kasnije, za istu stvar suprotan odgovor (2. slika)...

 

Uređaja još nema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Grisha kaže...

Postoji li negdje "karta pokrivenosti" ili nešto slično gdje se mogu vidjeti područja Hrvatske i najbrže moguće brzine interneta po gradovima i naseljima? Tu mislim na ADSL, ne na mobilne mreže, to znam da postoji.

 Evo ga. Izvoliš. 

 

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SirokopojasniPristup#sthash.YaduMnY4.dpbs

 

 

Posto se nalazim u plavome podrucju pod stavkom 3. i u rozome pod 4. jel imam pravo zatraziti od Tcoma da me prispoje na tih 30 do 100?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 14:17 (monsieur).
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
Pozz, evo danas ukljuceno 20mbit/s http://www.speedtest.net/result/6974337079
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
monsieur kaže...
froxie24 kaže...
Grisha kaže...

Postoji li negdje "karta pokrivenosti" ili nešto slično gdje se mogu vidjeti područja Hrvatske i najbrže moguće brzine interneta po gradovima i naseljima? Tu mislim na ADSL, ne na mobilne mreže, to znam da postoji.

 Evo ga. Izvoliš. 

 

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SirokopojasniPristup#sthash.YaduMnY4.dpbs

 

 

Posto se nalazim u plavome podrucju pod stavkom 3. i u rozome pod 4. jel imam pravo zatraziti od Tcoma da me prispoje na tih 30 do 100?

 

To ne znači da upravo Tcom nudi te brzine na tom području.

Može biti VIP, Bnet ili neki manji kabelski operater.

13 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Imam problema s internetom pošto sam dosta daleko od centrale a u pitanju je bakar, pa mi nude prijelaz na zamjensku uslugu, koja uključuje Flat i 4g internet (barem sam tako skužio). Brzina je do 30mbps (pasalo bi mi i 10, sve je bolje od ovog 4mbps sada, i to je 4 kad imam sreće). Ima li pozitivnih/negativnih iskustava s ovim? Kakav vam je ping, koliko je ova opcija zapravo flat (da ne bude nekih mizernih 50gb mjesečno pa padne na dial up brzinu lol) i sve ostalo što ide uz to? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Haha nije mizernih 50 al je 100GB i onda ti ostaje tvoj bakar kolko imas sad brzinu... jako jadno i neupotrebljivo od tcoma, u 2018god 100gb je mizerija nad mizerijama... da daju minimalno 500GB moglo bi se razgovarat...
13 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Mogu barem prebacivat po potrebi pa pratit promet tako da ne trošim 4g na bezveze (obično surfanje)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Izvadiš sim i onda si na drotu

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:43 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ja sam imao taj zamjenski na sim karticu dok mi nisu napravili prikljucak. Brzina bila 7mbits (nikad vise od 7) a za bozicne dane od 22.12 - 3.1 jedva 1mbits sto je kao minimalna brzina i mozes se fuckat. Ping je bio uvijek 20-25. Sad imam prek bakra i bio na 4mbits. Na tcom stranici pitao i rekla je da mogu do20mbits dobit bez naknade. Sad su ukljucili i imam 20-21mbits download i upload 2.5mbits. Ping 18 uvijek. Kupio kabla 3kn/m u linksu 15m od prikljucka i krimpao kabel i ide direkt u ruter bez ikakvih dodatnuh uticnica. Po ulici stavljali nove prikljucke po banderama od ekektricne energije. Cudi me da nisu po zemlji kopali. Mozda bude opticki isao ubrzo pa je ovo samo privremeno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Ne znam što je, no trenutno sam pod ugovorom još skoro godinu dana, tako da ne mogu baš mijenjati sve. Predložen mi je taj zamjenski internet, koji bi, ukoliko je toliko malo gigabajta prometa dostupno, bio korišten samo za downloade i tjt. Nakon kraja ugovora ću razmotriti onaj pokućni flat, no bez ikakvog ugovora. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koliko plaćate pakete? Ja imam vdsl, 40/4 flat, telefon nis posebno 500 min prema mobilnim od dodataka i to izađe 240 kn, čini mi se mnogo puno. Pokusao sam nešto spustiti ali nema sluha s druge strane... Na kraju sam rekao da raskidam ugovor nakon isteka ugovora, cca za 4-5 mj, a oni meni da im je zao i da pratim pakete kad ce biti akcije. Mislim da ce sljedeći biti Iskon ili Vip...
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice